Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1476 nalezených)

Pokračování chřipkových prázdnin
(jf, Informace, 25.02.2005)
... se nekoná.
Na území okresů Plzeň – město, Plzeň – jih a Plzeň – sever se mimořádné opatření o uzavření škol a předškolních zařízení, které bylo vyhlášeno dne 18.2.2005 ruší o to dnem 25.2.2005.
Ve všech okresech Plzeňského kraje i nadále platí zákaz návštěv ve všech lůžkových zdravotnických zařízeních a zařízeních ÚSP.

Chřipkové prázdniny
(jf, Informace, 18.02.2005)
Včera někdo zkoušel mou věšteckou kouli a hledal tu odpověď na dotaz "Budou ve Stodě chřipkové prázdniny?"
Oprášil jsem ji, pustil rádio a televizi a odpověď zní: ANO, i ve Stodě budou příští týden prázdniny. Věštit budu zase příští pátek - tečka.

Elektrosobota
(jf, Informace, 16.02.2005)
V sobotu 19. února se bude ve Stodě konat elektrosobota - obdoba železné neděle.
Sbírá se všechno, co funguje na elektřinu, ať již ze zásuvky, nebo z baterie. A sbírá se před stadionem, před školou na Komenského náměstí a před kostelem.

Zákaz návštěv
(jf, Informace, 14.02.2005)
Pokud jste chtěli jít za někým do stodské nemocnice na návštěvu, můžete si ušetřit (zbytečnou) cestu. Platí totiž zákaz návštěv, což se dalo vzhledem ke chřipkové epidemii předpokládat.

Zápis do školy
(jf, Informace, 09.02.2005)
Zápis žáků do prvního ročníku Základní školy Stod se koná v pátek 11. února od 14 do 17 hodin.

Popelnice: Stod x Chotěšov
(jf, Informace, 07.02.2005)
Přečetl jsem si Stodské listy a zaujal mě článek Placení popelnic na rok 2005.
Dobrá je věta "Po ekonomickém vyhodnocení svozu komunálního odpadu a provozu sběrného dvora za rok 2004 bylo zjištěno, že 54% domácností si uzavřelo, a to často neoprávněně, smlouvu s vývozem 1 x za měsíc." To nikdo nemusel hodnotit, to snad bylo jasné dopředu, že spousta lidí prostě bude platit co nejméně, ale bude vyžadovat plnou službu. A proč do toho pletu Chotěšov? Protože vím, jak to tam funguje....

Auta u školy
(jf, Informace, 02.02.2005)
Tak jsem zase jednou jel večer kolem ISŠU a koukal jsem, kolik tam stojí aut. To se dnes už do školy nejezdí autobusem a vlakem, ale auty? Nebo je tam nějaký rekvalifikační kurz (nebo něco podobného) pro dospělé? Stojí tam auta i jiný den, než v úterý (přiznávám, většinou jezdím v úterý)?

Mrtvo?
(jf, Informace, 24.01.2005)
Zdá se vám, že na www.zestoda.net je mrtvo, že tu nic nepřibývá?
Ale nezdá .... pokračování na forum.zestoda.net.

Zápis do školy
(jf, Informace, 17.01.2005)
Tedy ne do té ve Stodě, ale do chotěšovské se koná 19. ledna.

Stod.info
(jf, Informace, 15.01.2005)
Ve vyhledávači jsem narazil na adresu stod.info. Bohužel vám neprozradím, jaký je její obsah, protože je na ní pouze nápis "There seems to be a problem with the MySQL server, sorry for the inconvenience. We should be back shortly." Ale shortly trvá už minimálně tři dny.
Ale něco mi něco napovídá, že obsah bude se bude točit kolem stolního tenisu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 14.01.2005)
V Zeměticích na jižním Plzeňsku došlo včera mezi půl čtvrtou a pátou hodinou odpoledne k tragédii. Dvaačtyřicetiletý zootechnik vstoupil z nezjištěného důvodu do boxu s patnácti ustájenými býky. Jeden z nich ho smrtelně zranil na krku, kde mu způsobil tržnou ránu. Poškozený na místě vykrvácel. Přivolaný lékař již mohl konstatovat pouze smrt a nařídil zdravotní pitvu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 11.01.2005)
V katastru obce Lisov na jižním Plzeňsku došlo v době od soboty do pondělí k požáru dvou rekreačních chat v chatové osadě “Lisovský potok“. Podle předběžného šetření vše nasvědčuje tomu, že požár byl úmyslně založen. Způsobené škody se vyšplhaly na 400 tisíc korun a vyšetřování ještě pokračuje.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.01.2005)
V objektu bývalé hájovny v Holýšově na Domažlicku vnikl neznámý pachatel v době od úterý do čtvrtka tohoto týdne do objektu, když se mu podařilo odstranit kovový řetěz s uzamčeným visacím zámkem na vratech. Z objektu odcizil neuzamčený obytný přívěs a založil požár obytného kamiónu MAN, který zcela shořel. Poškozený majitel z Plzně vyčíslil způsobené škody na 353 tisíc korun a ve vyšetřování případu policisté ještě pokračují.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.01.2005)
V Plzeňské ulici v Chotěšově na jižním Plzeňsku se neznámý zloděj vloupal do výlohy prodejny jízdních kol. Po rozbití skleněné výplně a roztržení bezpečnostní folie odcizil jízdní kolo GIANT bez pedálů. Celkem způsobené škody byly vyčísleny na 35 tisíc korun.

Nové stránky
(jf, Informace, 06.01.2005)
Na doméně www.zsstod.cz je nová verze stránek (přiznám se, že nevím jak dlouho) Základní školy Stod.
Jsou postaveny na phpRS (stejný systém používají i stránky www.zestoda.net), ale vůbec nevyužívají jeho možnosti. Kromě úvodního článku (s datem 11.6.2001 - defaultní datum prvního článku po instalaci systému :-) tam není žádný jiný, zmizel archiv. Přečíst si můžete pouze údaje o škole, ale to jsou statické stránky, na ty není phpRS potřeba. I vzhled udělal, alespoň podle mého názoru, krok zpět.

Profesionální televizní soutěžící?
(jf, Informace, 05.01.2005)
Z Kvíz show vysílané na Primě právě vypadl Víťa "Gladiátor" Anton s výdělkem 3000 Kč. Že by se dal na dráhu naznačenou v titulku a následoval tak J. Baxu z Lelova, který byl snad už ve všech soutěžích? :-)

Výšlap na Křížový vrch zpestřil lidem Nový rok
(redakce, Informace, 04.01.2005)
Plzeňský deník - 3.1.2005:
Pořádným výšlapem na Křížový vrch si na Nový rok zpestřili odpoledne desítky lidí ze Stodu, Dnešic a dalších obcí v okolí. Na výlet je vylákalo teplé slunečné počasí i možnost vystoupat na nedávno otevřenou rozhlednu.
"Každý rok chodíme pochod na vrch. Letos se vydařilo počasí, je ale mráz a sníh, pořádně to klouže a výstup nám dá pěkně zabrat," říká starší žena ze Stodu. "Musíme se po svátcích trochu rozhýbat, je určitě lepší vyrazit ven než sedět doma u televize," usmívá se...

Otázka měsíce
(jf, Informace, 03.01.2005)
Při procházení webu jsem našel stránku odkazující na www.zestoda.net s titulkem Frage des Monats an Jan Kavan, Minister für Auswärtige Angelegenheiten. Sice nechápu, proč je stránka s tímto názvem na webu Ministerstva průmyslu a obchodu a proč je zestoda.net ve společnosti oficiálních stránek městských úřadů, ale potěší to ;-)

Akce na víkend
(jf, Informace, 29.12.2004)
V pátek je silvestr, můžete jít do Stoda, kde hraje Quintet Music Band nebo do Chotěšova, tam hraje Sonet Rock.
V sobotu pak můžete střízlivět (pokud to budete potřebovat) na novoročním výšlapu na Křížový vrch (sraz ve 12.30 hodin na Komenského náměstí, buřty s sebou) nebo v Horšovském Týně při prohlídce hradu a zámku.

Vánoční turnaje
(dm, Informace, 27.12.2004)
Do městské knihovny si můžete o vánočních prázdninách ve čtvrtek 30. prosince přijít zasoutěžit. Začínáme v 10.00 hodin soutěží ve skládání puzzle pro nejmenší děti (to je do čtvrté třídy základní školy včetně). Pro starší děti (od páté třídy výš) startujeme ve 12.30 soutěž ve skládání českých slov - milovníci scrabble a kris-krosu (česká verze této oblíbené hry) budou mít možnost dokázat, co umí. Účastnit se mohou i mladší děti, pokud znají, co je to podstatné jméno v prvním pádě, sloveso ve všech tvarech atp. Od 15.30 pak rádi při skládání slov přivítáme studenty středních škol, dospělé, prostě všechny, kteří již opustili základní školu. Pro vítěze v každé kategorii jsou připraveny věcné ceny.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.12.2004)
V lokálu restaurace v Kostelci na Tachovsku napadl dvaadvacetiletý mladík o pětatřicet let staršího muže, kterého udeřil otevřenou dlaní do tváře. Napadený upadl a týlem se udeřil o ocelovou kliku dveří. Byl po ošetření převezen do nemocnice ve Stodě, kde se choval agresivně a bránil se ošetření. Ze Stoda byl převezen do protialkoholní záchytné stanice v Plzni, kde spadl z postele. Lékař na záchytce jej nechal převézt do Fakultní nemocnice v Plzni, kde po provedení CT mozku bylo zjištěno zhmoždění mozečku, zlomenina týlní kosti a krvácení na tvrdou plenu mozkovou. Muž byl okamžitě operován a policisté pokračují ve vyšetřování události.

Akce na víkend
(jf, Informace, 23.12.2004)
Asi by se slušel na konci otazník, vím totiž jen o dvou: Půlnoční je ve Stodě i v Chotěšově od dvaadvaceti hodin (samozřejmě v pátek).

Soutěž skončila
(jf, Informace, 21.12.2004)
Po čtrnácti dnech skočila soutěž, která se setkala s nečekaným ohlasem. A protože jsem v dobrém rozmaru, rozhodl jsem se odměnit oba účastníky. A pro ostatní mám citát od cimrmanů: "Se zájmem jsem si poslechl vaši kritiku a vyvodil jsem z ní následující závěr. Až se naskytne příležitost a budu opět požádán o rekonstrukci nějaké hry, tak se vám na to vy.eru."...

Vánoční koncert
(jf, Informace, 19.12.2004)
V Holýšově se zítra koná Vánoční koncert, vystoupí Schovanky a Karel Černoch.

Soutěž
(jf, Informace, 19.12.2004)
Dnes je poslední den, pokud se chcete zúčastnit Malé předvánoční soutěže.

Adventní koncert
(dm, Informace, 18.12.2004)
19.12. od 15.00 hodin ve Špitální kapli zahrají učitelé ZUŠ.

Silvestr
(jf, Informace, 17.12.2004)
Přemýšlíte kam jít na silvestra? Pokud máte nějaký nápad, napište, rád bych zveřejnil podobný přehled jako vloni.

Vánoční koncert
(jf, Informace, 17.12.2004)
Zítra se koná vánoční koncert v kapitulní síni chotěšovského kláštera.

Akce na víkend
(jf, Informace, 16.12.2004)
V pátek večer kino v Chotěšově Úžasňákovi (Do večeře musejí zachránit svět ...).
V sobotu odpoledne Vánoční koncert v kapitulní síni Chotěšovského kláštera, večer kino v Holýšově Horem pádem (Komedie, která vás rozpláče. Drama, které vás rozesměje.)
V neděli od 15 hodin Adventní koncert ve Špitální kapli.

Jarmark a nadělování
(dm, Informace, 14.12.2004)
Zítra od 15.00 hodin můžete na malém sále kulturního domu ještě nakoupit nějaké dárečky , ozdoby a další věci, které děti vyrobily.
Od 17. 00 hodin můžete na velkém sále kulturního domu vidět, co všechno děti umí a jaké dárečky si pro vás letos připravily a nazkoušely. Uvidíte děti z mateřské školy, základní i umělecké školy a tanečního klubu.

Fotky z tanečních
(jf, Informace, 10.12.2004)
Několik fotografií ze stodské závěrečné si můžete prohlédnout na foto.zestoda.net.
Aktualizace 23,15: Dvacet minut po skončení oficiální části jsou nahrány fotografie z jejího průběhu. Co bylo potom se nikdy nedozvíte ;-)

Adventní koncert
(dm, Informace, 08.12.2004)
9.12. v zasedací síni radnice od 17.30 hodin předvedou na koncertu svou hru žáci Základní umělecké školy ve Stodě.

Akce na víkend
(jf, Informace, 08.12.2004)
V pátek ve Stodě závěrečná tanečních (ale pokud nemáte lístky, nemusíte ani chodit, je vyprodáno), kino v Chotěšově Starsky & Hutch (Když si lotr o to říká, chytíme ho za pytlíka.)
V sobotu kino v Holýšově Úžasňákovi (Do večeře musejí zachránit svět ...).

Vzory formulářů
(jf, Informace, 06.12.2004)
Na stránce Městského úřadu Stod si můžete stáhnout různé formuláře potřebné k jednání na úřadu. Najdete tam žádosti, návrhy, ohlášení, vzory plných mocí...
Myslím, že jde o velmi užitečnou část stránek www.mestostod.cz.

Ve Stodě otevřeli opravený dům dětí
(jf, Informace, 04.12.2004)
Tak zní nadpis článku v Plzeňském deníku.
A já teď nevím, kdo je mimo. Jestli já, který si myslí, že DDM je opraven a otevřen už od září, nebo redaktorka kc, která to zjistila až teď?

Akce na víkend
(jf, Informace, 01.12.2004)
V pátek ve Stodě maturitní ples, v Chotěšově kino Příběh žraloka (Za každou malou rybou hledejte velkou lež.).
V sobotu v Chotěšově odpoledne Mikulášská nadílka , večer zábava Brufen, v Holýšově záverečná tanečních nebo kino Anakonda: Honba za krvavou orchidej (V džunglích Bornea se skrývá smrt.).

Zdobení stromečku
(dm, Informace, 30.11.2004)
Zítra od 17.00 hodin se na pěší zóně bude zdobit stromeček za doprovodu vánočních koled v podání pěveckého sboru Rosničky. Ozdoby na stromeček si můžete vyrobit vlastní, ale budou také připravené.

Solární liga
(jf, Informace, 26.11.2004)
Nevíte o co jde? Já to taky netušil, dokud jsem nenašel článek Vyšly "hvězdy" Solární ligy ČR 2004, ve kterém jsem se dozvěděl, že Stod se umístil na třetím místě mezi městy.
Prozradíte mi někdo, kde je ve Stodě 67 m² kolektorů?

Akce na víkend
(jf, Informace, 24.11.2004)
V pátek kino v Chotěšově Holky to chtěj taky 2 (Prachy nebo láska. Podruhé je to lepší než poprvé.).
V sobotu kino v Holýšově U nás na farmě (Tři krávy, kůň a mnoho dalších zvířátek brání svůj domov před zákeřným banditou Slimem.).

Výluka vlaků
(jf, Informace, 21.11.2004)
Ve dnech 22.11.2004 a 23.11.2004 v době od 07,25hod do 14,50hod se budou konat denní výluky mezi stanicemi Nýřany – Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 17.11.2004)
Po vypáčení zámku ve dveřích se vloupal neznámý zloděj v Miřovicích na jižním Plzeňsku do provozních prostor adaptovaného kravína. Odnesl si různé elektrické nářadí, mikrovlnou troubu, barevnou televizi, radiomagnetofon s CD přehrávačem, satelitní komplet, kalové čerpadlo, elektrický přímotop, hliníkový trojdílný žebřík, elektrickou svářečku a další věci v celkové hodnotě za 58 tisíc korun.

Akce na víkend
(jf, Informace, 17.11.2004)
V pátek kino v Chotěšově Můj soused zabiják 2 (Cynthia byla unesena mafií. Smolař Oz se musí zase spojit se zabijákem Jimmym „Tulipánem“, aby ji zachránili.)
V sobotu ve Stodě v kulturním domě akce s názvem Enrice cup (hrát budou V3ska, My nevíme, 2 a 1/2 cvrčka, Gauneři, Snail), v Holýšově kino Život s Helenou (Co nejvíc potřebujeme, nemusí být vždycky to, co máme.).

Počasí ve Stodě
(jf, Informace, 15.11.2004)
Pokud chcete zjistit, jaké je ve Stodě počasí, stačí se podívat z okna. Pokud chcete vědět, jak by mělo být, můžete se podívat na pocasi.zestoda.net (kombinuje počasí v Plzni, Karlových Varech a v celé ČR) nebo na accuweather.com, které se tváří jako určené přímo pro Stod. Ale kde berou data? Ve Stodě meteorologická stanice není (nebo o ní nevím), to si je prostě vymýšlejí?

Akce na víkend
(jf, Informace, 10.11.2004)
Už ve čtvrtek kino v Chotěšově Garfield (Nejlínější kočka na světě má konečně důvod vstát ze svého křesla.).
V pátek bigbít v Chotěšově (hraje Extra Band).
V sobotu v Holýšově druhá prodloužená tanečních nebo kino 50x a stále poprvé (Představte si, že svou dívku musíte získávat každý den znovu a znovu ...).
V neděli poslední domácí fotbalový zápas Stod - Postřekov.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 08.11.2004)
Ve dnech 08.11.2004 a 09.11.2004 v době od 07,25hod do 13,50hod se budou konat denní výluky mezi stanicemi Plzeň-Jižní předměstí – Vejprnice.
Ve dnech 10.11.2004 a 11.11.2004 v době od 07,15hod do 14,00hod se budou konat denní výluky mezi stanicemi Vejprnice – Nýřany.

Volby (nejen) ve Stodě
(jf, Informace, 06.11.2004)
Hlasy ve Stodě jsou sečteny. Ve Stodě byl zvolen senátorem Jiří Šneberger (53, 31%), ve volbách do krajského zastupitelstva vyhrála ODS před ČSSD a KSČM. A všichni kandidáti, kteří Stod zastupovali, dostali nějaký ten preferenční hlas.
Jak to dopadne celkem, zatím není jisté (psáno v 18,40), ale příští týden znovu k volbám nepůjdeme. J. Šneberger získal 50.52% hlasů a tímto výsledkem se stal senátorem, krajské volby jasně vyhrává ODS před KSČM a ČSSD.
Doplněno 20,30: Hlasy jsou sečteny, konečné počty křesel si prohlédněte na serveru volby.cz.

Halloween
(dm, Informace, 05.11.2004)
V neděli 31. října jsme si prvně vyzkoušeli svátek Halloween. S tím anglickým nebo americkým asi neměl mnoho společného. Prostě jsme jen využili toto odpoledne k setkání. Počasí se nám sice rozhodlo svátek znepříjemnit nebo si pouze řeklo, když strašidla, duchové, čarodějnice, víly a tak podobně, tak ať k tomu mají také odpovídající počasí. Od rána jsme se tedy mohli těšit z husté mlhy, která se ani po obědě nemínila zvednout. Dokonce se ještě přidalo drobné mžení, občas i sprchlo trochu víc. O to milejší bylo, že ve čtyři hodiny odpoledne na nás přece jenom na Komenského náměstí, kde byl sraz, čekali účastníci naší akce. ...

Akce na víkend
(jf, Informace, 03.11.2004)
V pátek druhá prodloužená tanečních ve Stodě, kino v Chotěšově (kvůli volbám už ve čtvrtek) Vaterland - Lovecký deník (Dobrodružný thriller s prvky černé komedie.).
V sobotu v Holýšově kino Terminál (Život čeká ...).
A samozřejmě volby do krajských zastupitelstev a do senátu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.10.2004)
V Luční ulici v Holýšově na Domažlicku se neznámý zloděj vloupal po vylomení zámku do garáže u rodinného domu. Z garáže odcizil aku vrtačku, gola klíče, šroubováky, bednu piva, dva kartony limonád a dětskou autosedačku a odjel osobním automobilem Škoda Octavia, který byl v garáži zaparkován. Celkem způsobené škody se vyšplhaly na 216 500 korun.

Akce na víkend
(jf, Informace, 27.10.2004)
V pátek kino v Chotěšově nepromítá.
V sobotu kino v Holýšově Sexy párty (Nikdy nelez do postele s nikým, kdo je větší magor než ty.).
V neděli halloweenský průvod.