Město Stod - neoficiální stránky

Zobrazit články na stejné téma  Z tisku vydáno 30. 09. 2005 (2171 přečtení)

V sobotu 24. září se uskutečnil třetí ročník cyklomaratonu Brdy, opět pod křídly Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. Celý předstartovní týden nás obloha zásobovala nepřetržitou dávkou sluneční energie, ne jinak tomu bylo i v sobotu. Na společný start maratonu se sjelo více než pět stovek vyznavačů horské cyklistiky. Bikerský mumraj odstartoval V 10 hodin z mýtského náměstí startosta obce Mýto a hned se začalo závodit. Pravá, levá, očividně měl každý po startu hodně sil, ovšem při nájezdu do terénu se startovní pole začalo natahovat. Na čele pelotonu se uhnízdila skupinka těch nejlepších, pozdějších vítězů, která byla tvořena: Pavlem Gondou, Jiřím Chybou, Filipem Eberlem, Tomášem Kozákem, Václavem Smazalem, Petrem Šindelářem a dalšími známými jmény.
Šindelář z Domažlic využil rozjetého vlaku a svezl se do cíle krátké trati, kde mohl slavit vítězství, stejně tak jako v loňském roce. Se ztrátou tří minut dorazil druhý Petr Tatíček z Prahy, třetí příčku mezi muži A si pro sebe získal Pavel Kouřimský. Juniory vyškolil Petr Strnad z Dýšiny, který dojel absolutně devátý, v kategorii do čtyřiceti let vyhrál celkově třetí Pavel Král ze Stoda.