Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Místostarosta střídá starostu vydáno 02. 11. 2006 (1899 přečtení)

Plzeňský deník, 1. 11. 2006:
Novým starostou města Stod se po pondělní ustavující schůzi nového zastupitelstva stal dosavadní místostarosta Jiří Vlk (ODS). Vystřídal tak na postu prvního muže města Lubomíra Jungbauera (NK), který ve Stodě vykonával funkci starosty osm let. Jungbauer byl zvolen do funkce místostarosty. "Po výsledku komunálních voleb jsme vytvořili koalici se Sdružením nezávislých kandidátů, se kterými jsme velice dobře spolupracovali již v uplynulém volebním období," prozradil nám po pondělní ustavující schůzi nového zastupitelstva zvolený starosta Jiří Vlk. Úkolů v následujícím volebním období je podle něj celá řada. "Do konce roku chceme vytvořit seznam investičních priorit. Chci, aby všechny strany podaly své návrhy, z nichž se pak vyberou ty nejlepší, které budeme realizovat. Kromě toho chceme pokračovat v úspěšně započaté práci z předcházejícího období. Funkci starosty beru jako službu pro město, chci Stod ve spolupráci s ostatními zastupiteli posunout v rozvoji o kus dál," dodal Vlk.
.....

Před svým zvolením jen těžko skrýval trému. "Přiznám se, že nervózní opravdu jsem," sdělil nám v tu chvíli.
Jeho největším koníčkem je volejbal. Ve Stodě trénuje družstvo starších žákyň, které sbírá jeden úspěch za druhým. "Volejbal je můj nejoblíbenější sport. Věřím, že se našemu družstvu bude pořád tak skvěle dařit. I když teď budu dělat starostu, budu se i nadále snažit děvčata co nejlépe připravit na zápasy," doplnil Vlk.
Bývalý starosta Lubomír Jungbauer, který v následujícím období bude vykonávat funkci místostarosty, bere změnu sportovně. "Neberu to jako porážku, vracím se na post, kde jsem kdysi působil. S ODS se nám dobře spolupracovalo, takže věřím, že se i v následujícím období podaří udělat pro město velký kus práce. Podstatné je, že ve vedení města jsou stejní lidé se zkušenostmi a je úplně jedno, kdo je starostou nebo místostarostou. Jde nám o město, ne o křesla," uvedl Jungbauer, který svému nástupci zvolení přeje. "Mezi námi není žádná rivalita. Pracujeme společně už řadu let. Dělat starostu není žádný med, člověk v této funkci je pod mnohem větším tlakem než například místostarosta. Jsem přesvědčen, že Jiří Vlk bude pro město dobrým starostou," dodal Lubomír Jungbauer.

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 3) | Zdroj: http://okresy.mojenoviny.cz/zpravodajstvi_kraj_zc/PD20061101

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter