Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Jarní práce na železnici pokračují ještě tento týden (26. 03. 2022)

Vlak Jarní práce (údržba a oprava kolejí na trati, odstranění vegetace v blízkosti trati) pokračují i tento týden a přinášejí některá omezení.
V pondělí 28. března a v úterý 29. března v čase 7:50 - 14:10 v úseku Stod – Staňkov. Náhradní autobusová doprava je organizována podle výlukového jízdního řádu.
Od středy 30. března 8:00 do pátku 1. dubna 20:00 v úseku Staňkov - Domažlice.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Taneční konečně skončily (25. 03. 2022)

Taneční 2021 To není povzdech jen těch, kteří se v tanečních učill tanci i společenské výchově, ale i rodičů a všech okolo. Někteří do nich totiž chodili už třetím rokem, zbytek druhým.
Ti, co chodili nejdéle, začali už v září 2020. Po první prodloužené přišel zákaz hromadných akcí kvůli covidu. Chvíli se taneční odkládaly, až se nakonec zrušily.
Další pokus v září 2021. začínají taneční, většina loňských přichází i tentokrát. Kurz i přes různá covidová omezení probíhal a ... po poslední lekci přišel opět zákaz. Zbývá už jen závěrečný ples, který byl odložen na březen 2022.
Teď je březen, taneční zahájené v roce 2020 konečně v roce 2022 dospěly k úspěšnému cíli v úplně vyprodaném kulturním domě.
Podívejte se na pár fotografií z celého kurzu, případně v pokračování článku na video z předtančení.

dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Další co jezdí bez řidičáku. Navíc odmítl test na drogy (22. 03. 2022)

Znak Policie ČR Policisté z obvodního oddělení Stod se v rámci své hlídkové činnosti v pátek 18. března letošního roku v dopoledních hodinách rozhodli ve Stodu zkontrolovat řidiče osobního automobilu. Vyzvali jej k předložení všech potřebných dokladů k řízení a provozu vozidla, muž však policejní hlídce nepředložil vůbec nic. Následnou lustrací v policejních databázích bylo zjištěno, že muž má dle rozhodnutí rokycanského městského úřadu vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Dále se řidič podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Orientační test na drogy však odmítl.
V tuto chvíli je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě odsouzení hrozí až dva roky odnětí svobody. V souvislosti s odmítnutím orientačního drogového testu se řidič dopustil přestupku, za který může od správního orgánu dostat pokutu ve výši 25 000 – 50 000 korun a také zákaz činnosti v délce od jednoho do dvou let.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Jsou tady první jarní výluky (19. 03. 2022)

Vlak Tento týden budou na trati 180 Plzeň - Domažlice první letošní výluky:
V úterý 22. března 2022 v čase 8:20 - 13:40 v úseku Plzeň hlavní nádraží – Vejprnice. Náhradní autobusová doprava je organizována podle výlukového jízdního řádu.
Od středy 23. března do pátku 25. března 2022 vždy v čase 8:20 - 13:40 v úseku Vejprnice – Nýřany.
V neděli 27. března 2022 čase 6:05 - 15:35 v úseku Nýřany - Stod. Výlukový jízdní řád


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Malý sál je v novém (18. 03. 2022)

Pokud jste byli na divadelním představení Když se zhasne nebo na taneční zábavě v sobotu, už to víte, už jste to viděli. Jestli jdete na závěrečnou tanečních, uvidíte to dnes. Malý sál kulturního domu vypadá dost jinak.
Jsou zazděné koženskové dveře od šatny (dveře, které nebyly otevřené, ani nepamatuji), jsou tam nová světla, je nově vymalováno. K tomu už od loňska nový bar, malý sál prokoukl.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Řídil pod vlivem drog a navíc se zákazem řízení (25. 02. 2022)

Znak Policie ČR Hlídka z obvodního oddělení Stod ve čtvrtek 24. února 2022 v 9:30 hodin ve Stříbrské ulici zastavila k běžné silniční kontrole automobil Hyundai Getz. Jednačtyřicetiletý řidič tohoto vozidla hlídce nepředložil žádné doklady k řízení vozidla a policisté následně zjistili, že muž má zákaz řízení všech motorových vozidel. Provedli u řidiče dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která měla negativní výsledek, test na drogy ale ukázal pozitivní. Řidič se následně podrobil lékařskému vyšetření ve zdravotnickém zařízení, které bylo spojené s odběrem biologického materiálu.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Už se zase začíná tancovat (21. 02. 2022)

V sobotu byla v kulturním domě maškarní taneční zábava s tanečním orchetrem Centrál. První v letošním roce, ale teď už se to rozjede.
V neděli začínají odložené lekce tanečních pro dospělé, které se musely přerušit vloni v prosinci. Přerušené byly taky taneční pro mládež, jejich závěrečná bude 18. března. A na březen a duben jsou naplánovené i další taneční zábavy s TO Centrál.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

index | 8-14 | předchozí | následující | Celkem 2258 článků