Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Na úřad se můžete objednat (18. 01. 2021)

Potřebujete něco vyřídit na stodském úřadu? Nechcete stát frontu?
Ode dneška máte možnost se objednat na určitý čas, pokud chcete navštívit úseky registrace vozidel, dovozy a přestavby vozidel, řidičské průkazy nebo matrika. Více informací najdete zde, vlastní objednávkový systém pak tady.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Všichni vstávat a pohyb! (15. 01. 2021)

EPP pomáhej pohybem Tři čtvrtě roku už děti nechodí do školy. A sedí doma. Tělocvik není, organizované sporty nejsou, moc pohybu tedy nemají. Proto stodská škola vyhlásila akci Užeň svého učitele - soutěž mezi třídami, která ujde, naběhá nejvíc kilometrů. A učitel v názvu? Učitelé měli také svůj tým.

Nyní se tato akce dostává na další úroveň. Škola se zapojila do Pomáhej pohybem. Pokud si do svého mobilu nainstalujete aplikaci EPP, za své tělocvičné aktivity dostanete body, které pak můžete věnovat na projekt "Běháme pro spolužáky". Ten je určen pro dva kluky, kteří chodí do Stodské školy, a odstartoval právě dnes. Body se pak převedou na koruny, už teď jich je tam 3 500 a to se odstartovalo před půl hodinou. Děti body určitě sbírat budou. Přidáte se i vy, dospělí?

Edit 22. 1.: Netrvalo to ani týden a 170 000 budů / Jč je nasbíráno. Samozřejmě to neznamená že musíte EPP ze svého mobilu mazat. Naopak se dál pobybujte a podporujte další projekty. Doporučuji například aktuální Kosatec z Pardubic, se kterým jsem už něco do činění měl.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Chcete betlémské světlo? (14. 12. 2020)

Adventní kalendář Letos již potřicáté přivezli Skauti do Česka betlémské světlo. Pokud ho chcete domů a nechce se vám do kostela, kde tradičně bývá, můžete ho dostat i na nádraží. Přesně řečeno 19. prosince u vlaku Os 7416. Tedy v sobotu vyražte, abyste byli u příjezdu vlaku z Plzně ve 14:51.
Aktualizace od skautů, kteří betlémské světlo rozvážejí: Nechoďte si, prosíme, pro plamen rovnou k vlaku, ale až na oznámené místní akce. Při předávání na nádražích by bylo těžké dodržet protiepidemická opatření.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Tradičně v polovině prosince budou nové řády (08. 12. 2020)

Autobus Od neděle 13. prosince začínají platit nové jízdní řády hromadné dopravy. Plzeňský kraj avizoval, že chce ušetřit půl milionu najezděných kilometrů, u nás naštěstí žádné rušení spojů nehrozí, změny jsou maximálně v minutových posunech.
Podívejte se na seznam změn v autobusové dopravě nebo si rovnou svoje spoje najděte ve vyhledávači POVED (spoje, kde platí Plzeňská karta) nebo na idos.cz (včetně autobusů ČSAD Domažlice - Plzeň).


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Kde koupíte kapra? (04. 12. 2020)

Pokud ještě nevíte, kde koupit kapra na Vánoce, možná vás bude zajímat, že stodští rybáři budou v Novém mlýně prodávat 23. 12. od 9:00 do 12:00 hodin.
A letošní ceny? Kapr, amur, lín 90 Kč, štika 240 Kč, sumec 220 Kč za kilo.
Doplněno 7.12.: Kapra si taky můžete koupit v Chotěšově 20. a 21. 12. vždy mezi 9. a 15. hodinou u rybníku Sakta (to jsou rybníky pod klášterem). Kapr bude za 80 Kč/kg, výběrový za 85 Kč/kg a navíc k nim dostanete svařák.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Jak se rozsvěcely vánoční stromy v okolí? (03. 12. 2020)

Hezké video Rozsvícení vánoční výzdoby ve Stodě jste už asi viděli na Facebooku nebo stránkách MKS Stod. Pokud ne, můžete se podívat tady.
V pokračování článku pak najdete videa z Dobřan, Holýšova a Plzně.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Zobrazit články na stejné téma  Jste pacientem MUDr. Rumanové? Pak čtěte (03. 11. 2020)

Nejdůležitější: NEŽ JDE PACIENT DO ČEKÁRNY MUSÍ SE TELEFONICKY OBJEDNAT NA ČÍSLE 377193671. NA STEJNÉ ČÍSLO SI PACIENTI VOLAJÍ KVŮLI NAPSANÍ E-RECEPTU.
Od 2.11.2020 opět funguje denně ordinace. Sestra je zde od 7:00 do 12:00, MUDr. Novák v úterý, čtvrtek a pátek od 8:00 do 12:00, v pondělí a středu od 10:00 do 12:00. Už se nic neřeší přes MUDr. Bláhu.
Všichni pacienti se musí objednat na telefonu 377 193 671. Objednávají se na pravidelné a doporučené náběry, očkování chřipky, kvůli žádankám na vyšetření, ošetření i kvůli akutním stavům! Pokud máte jakékoliv příznaky Covidu 19, čtěte odstavec Covid-19. RESPEKTUJTE ČASY, NOSTE ROUŠKY, NEOBJEDNANÍ NEBUDOU OŠETŘENI. CHRÁNÍTE TÍM SEBE I OSTATNÍ. Pokud si nejste jistí, jestli máte přijít nebo nejdříve volat, vždy nejdřív volejte.
Objednávat se nemusí pouze ti, co jdou na pravidelné náběry KVIKU, ti mají termín daný. Po jakémkoliv odběru všichni odcházejí, o výsledky si zavolají další den do ordinace telefonem.
Pro recepty na pravidelně užívané léky v žádném případě nechodíte do ordinace. Voláte na číslo 377 193 671. Bude vám poslán e-recept. Pokud dosud nemáte tuto službu zavedenou, voláte stejně na toto číslo a uvedete telefonní číslo, kam chcete recept na léky poslat. V momentální době nebudou vydávány papírové recepty!
Bude-li telefon obsazen, volejte opakovaně, linka je hodně vytížená.

COVID-19
Nejdůležitější: NECHOĎTE DO ORDINACE, VŠE ŘEŠTE PO TELEFONU. DÁL VOLÁTE NA ČÍSLO 733317354.
V žádném případě nechodíte do čekárny a dál voláte na číslo 733 317 354 od 10:00 do 12:00 hodin v pracovní dny . Na toto číslo voláte pokud jste byli v kontaktu s pozitivním pacientem, máte pozitivní test nebo máte jakékoliv z těchto příznaků: teplota, rýma, kašel, nevolnost, zvracení, průjem, bolesti svalů a kloubů, ztráta chuti nebo čichu.
Na tomto čísle dostanete veškeré instrukce, bude vám vystavena žádanka na test a pracovní neschopnost. Pak jen stačí na to číslo poslat sms s vaším jménem, příjmením a výsledkem testu. Za 10 dní od testu znovu voláte, nahlásíte zdravotní stav a domluvíte se na možném ukončení pracovní neschopnosti nebo termínu další kontroly podle zdravotního stavu. Pouze komplikované stavy, zejména zhoršující se dušnost, budou volat přímo do ordinace a budou postupovat podle pokynů které dostanou.
Bude-li telefon obsazen, volejte opakovaně, linka je hodně vytížená.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

index | 15-21 | předchozí | následující | Celkem 2237 článků