Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1422 nalezených)

Zvolili bychom prezidenta v prvním kole?
(jf, Informace, 13.01.2018)
Odpověď hned na začátku: ve Stodě nezvolili.
 1. Zeman 48,10 %
 2. Drahoš 22,90 %
 3. Horáček 8,86 %
 4. Hilšer 8,07 %
 5. Fischer 5,54 %
Půjdete volit i v druhém kole?

Chcete slevu?
(jf, Informace, 12.01.2018)
Nedávno jsem psal, že máte zapomenout na slevy v autobusech. To jsem ještě nevěděl, že kromě zrušení IDP a slev Plzeňského kraje na autobusové lince 400321 Domažlice - Plzeň budou zrušeny i slevy při platbě čipovou kartou.
Možná jste si všimli, že od Nového roku platíte víc. Já si původně myslel, že se zdražilo jízdné, pak jsem si všiml, že se hotově i kartou platí stejně. A skutečně "v případě bezhotovostního odbavení čipovou kartou ... dochází ke zrušení 5% slevy z ceny jízdného".
Nebude to ale mít dlouhého trvání, už od neděle jsou slevy při platbě kartou zpět. I když ruku v ruce s tím se zdraží i jízdné :-) Něco za něco. Jenže s novým ceníkem můžete využít slevu pro majitele Dobré karty COOP a navíc i do Stoda se dá jet na zpáteční jízdné.
Ale vždyť si můžete nový ceník prostudovat sami.

Oprašte róby, plesy jsou tady
(jf, Informace, 10.01.2018)
Je to tak, začíná plesová sezóna, vytáhněte ze skříně oblek, kravatu, šaty, nablýskejte boty. Ale rychle, mohlo by se stát, že to jinak nestihnete.
Letošní plesová sezóna ve Stodě?
 • 13. ledna Myslivecký ples, hraje TO Ozvěny
 • 20. ledna odpoledne dětský maškarní bál
 • 27. ledna 22. reprezentační ples Města Stoda, hraje KT Band

No a to je všechno. Tři soboty a je po sezóně. Už chápete, proč jsem psal, že musíte chvátat? Pokud chcete plesů a bálů víc, přijeďte do Chotěšova.

Těšíte se na slevy? Zapomeňte
(jf, Informace, 20.12.2017)
Vlak Možná jste se doslechli o slevách, které připravil Plzeňský kraj. Žáci a děti do 15 let budou jezdit za 25 % jízdného, studenti 15 - 26 let, starobní i invalidní důchodci, starší 65 let, váleční veterání, držitelé zlaté Janského plakety a osoby na mateřské nebo rodičovské dovolené pak budou jezdit za 50 % jízdného.
A teď ty trochu horší zprávy. K uznání slevy budou potřebovat Plzeňskou kartu. Tu jim vystaví nejblíže v Plzni nebo v Horšovském Týně a znamená to to dvě jízdy. A to nejhorší? Autobus Plzeň - Domažlice tyto slevy od 1. ledna 2018 uznávat nebude. A dokonce se v něm na Plzeňskou kartu nesvezete. Pokud tedy máte roční předplatné, můžete s ním jen do vlaku. A to zamrzí.

Už nosíte v kapse místní rozhlas?
(jf, Informace, 19.12.2017)
Město Stod se zařadilo po bok těch měst a obcí, kde místo "vážení spoluobčané, vyslechněte hlášení místního rozhlasu" a následného úprku k oknu, nebo na ulici, dostáváte zprávy na mobil.
Registrace je jednoduchá: zadáte číslo mobilu, opíšete kód z ověřovací SMS a je hotovo. Tak na co čekáte?

Třetí zpráva
(jf, Informace, 14.12.2017)
Taneční Stod 2017, závěrečná Každý podzim se tu pravidelně objevují tři zprávy. "Začaly taneční", "První prodloužená v tanečních" a "Taneční skončily". Letos tu už první dvě byly, zbývá třetí.
Ano, v sobotu 9. prosince byl závěrečný ples letošního kurzu tance a společenské výchovy. V září jich přišlo třicet jedna. do prosince nevydrželi dva. Letošní první prodloužená přinesla nové téma "svět barev". Nyní tedy máme zas o několik "vyučených" tanečníků víc, uvidíme, jak se to projeví na účasti na plesu města :-)
Pro ty, co na závěrečné nebyli, jsou tu opět fotografie, nebo video z předtančení.

Škola má nové stránky
(jf, Informace, 03.11.2017)
Základní škola a mateřská škola Stod má nové stránky. Hezké, moderní, přehledné. Dobře, tohle záleží na vkusu každého. Minimálně podobné se stránkami města.
Bohužel jeden krok zpět tam je. Alespoň pro mě: schází RSS nebo Atom. Pokud nevíte, co to znamená, nemusíte se tím zatěžovat. Pokud schází i vám, mám pro vás řešení. Vlastnoručně vyrobený RSS kanál ZŠ a MŠ Stod.

Bude se měnit jízdní řád
(jf, Informace, 01.11.2017)
Vlak Už za necelých pět týdnu, 10. prosince, začnou platit nové jízdní řády. A v tom železničním budou na trati 180 Plzeň - Domažlice docela razantní změny (o tom jsem psal už v červnu v Jak to bude jezdit. Teď už si můžete prohlédnout v konečném jízdním řádu a začít se pomalu připravovat.
Stejně tak si existují jízdní řády i na všechny ostatní tratě.

Jak jsme volili?
(jf, Informace, 21.10.2017)
Pokud vás zajímají volební výsledky (ve Stodě, ale nejen tam), můžete je sledovat od 14 hodin postupně, jak bude pokračovat sčítání.
Ve Stodě bychom do parlamentu zvolili jen šest stran (celá ČR devět): ANO (+6,5 % oproti ČR), Piráti (-0,73 %), ODS (-1,32 %), SPD (-0,77 %), ČSSD (+1,48 %) a KSČM (+0,92 %). A Stod by měl po dlouhé době poslance, B. Koča dostal 54 přednostních hlasů.
Volební účast byla 52,99 (-7,85 %).

podobné porovnání pro Chotěšov

Ti se vybarvili
(jf, Informace, 02.10.2017)
Taneční Stod 2017 prodloužená Nedávno jsem psal, že začaly taneční. No a už je za námi první třetina, tedy už je po první prodloužené.
Jako každý rok i tato prodloužená měla své téma. Letos novinkové, "Svět barev" jsme ještě neměli. A myslím, že se to docela povedlo. Sice jsem očekával trochu víc diváků, ale na parketu bylo barevno, pestro a tančilo se až do konce.
Vy se můžete podívat na 55 fotek na foto.zestoda.net a do diářů si zapsat datum 3. listopadu - 2. prodloužená.

Je to stejné každé září
(jf, Informace, 11.09.2017)
Taneční Stod 2017, první lekce Stejně jako každé září začal i letos Kurz tance a společenské výchovy, který znáte jako taneční. Letos je zhruba polovina přihlášených ze Stoda, ale najdou se i taková "exotická" bydliště jako Vejprnice, Tlučná, Soběkury, Heřmanova Huť nebo Kostelec. Na první lekci se sešlo 18 slečen a 13 pánů, pořád tedy mají pánové z loňských i dřívějších tanečních šanci naskočit do rozjetého vlaku.
První prodloužená bude 29. září, závěrečná 9. prosince, můžete si zapsat do diářů (nebo přidat do elektronického kalendáře). A ti zvědaví se mohou podívat na 38 fotek.

I v dalším týdnu nepojedou vlaky
(jf, Informace, 09.09.2017)
Vlak Od pondělí 11. září do pátku 15. září vždy v čase 10:20 - 14:30 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod.

Řídil bez řidičáku, zato s drogami
(jf, Informace, 06.09.2017)
Znak Policie ČR V pondělí brzy ráno kontrolovali policisté z obvodního oddělení Stod osobní motorové vozidlo Citroen Xantia. Řidič hlídce předložil doklady předepsané k řízení a provozu motorového vozidla, kromě řidičského průkazu. Dechová zkouška na alkohol dopadla pro osmatřicetiletého muže dobře. Orientační test na návykové látky už ale byl pozitivní na látky Amphetamin / Metamphetamin. Policisté poté řidiče převezli do nemocnice, kde se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Během dalšího šetření bylo zjištěno, že řidič řídil vozidlo bez příslušného řidičského oprávnění.

Škola začíná s výlukou
(jf, Informace, 03.09.2017)
Vlak Od pondělí 4. září do středy 6. září vždy v čase 8:10 - 14:20 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Stod – Holýšov.
Ve čtvrtek 7. září a v pátek 8. září vždy v čase 8:10 - 13:45 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň hl.n. – Vejprnice .
Všechny osobní vlaky budou v daném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Co se děje ve Stodě?
(jf, Informace, 18.08.2017)
Kulturní dům se konečně dočká nových oken. Nebo vlastně už dočkal.

Od 1. září dochází ke změně ve sběrném dvoře. Už nebudou potřeba známky pro stavební a objemný odpad.

Chci upozornit na závady, nedostatky nebo nepořádek ve městě. Tak se jmenuje formulář, který zatím příliš využívaný není. Asi je pořád jednoduší jen reptat před sousedy. Jestli se vám něco nelíbí, tak šup, je to jednoduché.


Neviděli jste někoho?
(jf, Informace, 28.06.2017)
Znak Policie ČR V sobotu 24.6.2017 došlo od 14.50 hodin do 15.30 hodin ke krádeži ve třech vozidlech na parkovišti nad lomem (u hostince Myslivna) v obci Hradec. Do lomu jezdí i spousta Stoďáků.
Nebyli jste tam náhodou? Nevšimli si ničeho podezřelého? Podezřelé osoby u vozidel, neobvyklý pohyb jedné osoby u více vozidel a pod. Dále by bylo velmi přínosné, kdyby měl některý z návštěvníků lomu v tento den a uvedenou hodinu ve vozidle zapnutou kameru. V případě, že vyjde cokoliv najevo, nechte prosím vzkaz na tel. 974326781.

Jak to bude jezdit?
(jf, Informace, 28.06.2017)
Vlak Změna jízdního řádu sice bude až v prosinci, ale už teď si můžete prohlédnout návrh jízdního řádu pro vlaky (formát PDF, 176 kB). Je to pořád jen návrh, ale moc úprav v něm už nečekejte. Pokud projde, čekají nás dost razantní změny.
Podívejte se sami.

Výluka je tentokrát na druhou stranu
(jf, Informace, 26.06.2017)
Vlak Od pondělí 26. června do pátku 30. června vždy v čase 9:10 - 13:50 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov – Domažlice.
Všechny osobní vlaky budou v daném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Přijeďte do kina v klášteře
(jf, Informace, 23.06.2017)
Od neděle do středy máme v Chotěšově letní kino. Promítá se v klášteře, vstupné dobrovolné (doufám, že to nechápete jako zdarma :-) ). V neděli Teorie tygra, v  pondělí Trabantem do posledního dechu, v úterý Špunti na vodě a ve středu Všechno nebo nic. Promítání začíná vždy ve 21:30, klášter je otevřený od 21 hodin.

Setkání spolubojovníků VÚ 8060
(redakce, Informace, 21.06.2017)
Kasárna Stod Před časem jsem dostal mail, že se připravuje setkání vojáků bývalého VÚ 8060. Teď přišla aktualizace.
Organizujeme stretávku spolubojovníkov, ktorí slúžili práve na VÚ 8060 STOD v rokoch 1986 - 1987. Stretávka sa koná práve v roku, kedy uplynie 30 rokov po skončení našej vtedy povinnej vojenskej prezenčnej služby. Prežili sme vo Vašom meste krásne dva roky našej mladosti a práve vojenčina nám umožnila sa stretnúť z Celého Československa a spoznať sa, pričom naše priateľstvá vytrvali až do súčasnosti. Pôvodne sme plánovali uskutočniť stretávku práve v objekte bývalých kasární, avšak tie sú v súčasnosti v konkurze a nie je to možné. Z toho dôvodu sa stretávka bude konať v dňoch 11.-13.8.2017 v obci Lyšice pri Chlumci nad Cidlinou. Viac informácií nájdete na www.salakuska.estranky.sk. ide o web stránky venované tejto téme, ale i mestu Stod a problematike PVOS (protivzdušnej obrany štátu).
Viem, že v meste Stod ešte žije pamätník p. Čáp, ktorý bol vojakom z povolania na VÚ 8060, ak to je možné pozdravujeme ho touto cestou a želáme veľa zdravia. Je škoda, že sme nemohli zorganizovať stretávku práve v objekte VÚ 8060. Napriek tomu spomíname na bývalý, dnes už nejestvujúci sál navádzacieho strediska 52. ráditechnického praporu, na lokátory Dýšina, či Hrašovík alebo v smere na obec Kotovice najväčší lokátor tej doby Hačava. Tiež na hlásku pri hlavnej ceste zo Stodu do Kotovic pri odbočke do VÚ 8060. Nuž je veľa spomienok, ktoré máme z doby plnenia "občianskej povinnosti" v rámci Československej ľudovej armády pri obrane v tej dobe ČSSR.

Výluky pokračují
(jf, Informace, 19.06.2017)
Vlak Na aktuální výluku Nýřany - Stod navazují v tomto týdnu další.
Ve středu 21. června a ve čtvrtek 22. června vždy v čase 8:20 - 13:40 se bude konat výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Vejprnice – Nýřany.
V pátek 23. června v čase 8:10 - 13:45 se bude konat výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň hlavní nádraží – Vejprnice.
Všechny osobní vlaky budou v daném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Od neděle do úterý nepojedou vlaky do Nýřan
(jf, Informace, 15.06.2017)
Vlak Od neděle 18. června do úterý 20. června vždy v čase 10:15 - 14:25 se bude konat výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany – Stod.
Všechny osobní vlaky budou v daném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.


Pouť je skoro za dveřmi
(jf, Informace, 26.05.2017)
Hudební vystoupení Za sedm týdnů je tady pouť, na co se můžete těšit?
V pátek budou hrát Kníry, Rambanbám a Mandrage. V sobotu si vyberte ze všechochuti včetně Amatovka, Country Sisters, Crazy Dogs, Vladimír WALDA Nerušil, Pilsen QUEEN Tribute Band, Těžkej Pokondr, Dance Band Plzeň a taky ohňostroj. V neděli pak bigbít DOA Rock a Brutus. V sobotu a v neděli si můžete poslechnout promenádní koncerty na pěší zóně s orchestrem Jana Baxy.

Vyražte na túru
(jf, Informace, 16.05.2017)
Nedávno jsem psal něco pro běžce, tentokrát mám informace pro pěší, nebo cyklisty.
V sobotu se totiž koná 43. ročník Chotěšovské 30. Start je už tradičně v restauraci Pod Klášterem, na nejdelší trasy se vyráží od 6:30 a téměř všechny vedou přes Křížový vrch. Připraveny jsou pro pěší 5 km, 12 km, 15 km, 23 km, 33 km50 km, pro horská kola 32 km50 km, pro silniční 60 km a 83 km. Podrobné popisy jsou na stránkách chotěšovských turistů, prohlédnout si můžete i propozice.

Z Holýšova do Staňkova nepojedou vlaky
(jf, Informace, 13.05.2017)
Vlak Od pondělí 15. května do pátku 19. května vždy v čase 8:55 - 14:10 se bude konat výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov – Staňkov.
Všechny osobní vlaky budou v daném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Běhání je radost
(jf, Informace, 20.04.2017)
Pokud s nadpisem souhlasíte, tento článek je jen malým upozorněním pro všechny z vás, tedy všechny běžce, běhny i běžence.
Už příští sobotu, 29. dubna 2017, se běží Běh Chotěšovem. Jde o novodobý 5. ročník krosu na 5,65 km s jedním prudkým výběhem.
O měsíc později, 27. května, se poběží, poleze a poskáče (možná i poletí) Seal's Run. Podle propozic jde o běh středně náročným přírodním terén s několika překážkami. Podle názvu pro drsňáky a drsňačky.
A do třetice, na stodskou pouť 15. července je opět připravena Stodská osmička, přírodní cross 8 km ze Stoda podél Radbuzy do Hradce a zpět.

Máte odpad ze zahrady? Kam ho dát?
(jf, Informace, 12.04.2017)
Protože nejsme v Chotěšově, kde mají kontejnery na bioodpad každý týden, zapište si tedy do kalendáře:
Kontejnery na odpad ze zahrad budou 22. dubna 2017 na pravobřežní části obce, u mateřské školy, v Čapkově ulici, o týden později, 29. dubna 2017, na levobřežní části obce, v zahrádkářské kolonii „Višňovka“.

O víkendu bez vlaků
(jf, Informace, 05.04.2017)
Vlak V sobotu 8. dubna a v neděli 9. dubna vždy v čase 8:20 - 15:25 se bude konat výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Vejprnice – Nýřany. Všechny osobní vlaky budou v daném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.


K čemu že jsou kamery v ulicích?
(jf, Informace, 30.03.2017)
Znak Policie ČR Od 27. února do 10. března ze sklepních prostor bytového domu v Krandově ulici odcizil pachatel 2 přepravky od piva s prázdnými lahvemi. 14. března stejný pachatel z domu na náměstí ČSA ukradl pánské horské jízdní kolo.
Policisté v prvním případě zkoumali záznamy z městského kamerového systému z celého dlouhého období a podařilo se jim určit totožnost podezřelého muže z Tachovska. Ten se pak přiznal i ke druhému činu, byl tak obviněn ze dvou přečinů krádeže.

Vlaky ze Stoda nepojedou
(jf, Informace, 25.03.2017)
Vlak Ve dnech 27. až 31. března 2017 vždy v čase 10:15 až 14:25 se bude konat výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod.

Asi se nemohl dočkat otevíračky
(jf, Informace, 24.03.2017)
Znak Policie ČR V noci z 20. března na 21. března dosud neznámý pachatel rozbil skleněné vstupní dveře do prodejny a z regálu u pokladny odcizil cigarety. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 20 000 korun.
Policisté provedli ohledání místa činu a po pachateli intenzivně pátrají.

Dlouho nebyly výluky
(jf, Informace, 21.03.2017)
Vlak Je tu jaro, opět se začíná pracovat na kolejích.
Ve dnech 20. až 24. března 2017 vždy v čase 8:20 až 13:40 se bude konat výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Vejprnice - Nýřany.


Tři měsíce radaru ve Stodě
(jf, Informace, 23.02.2017)
Radar na Plzeňské ulici ve Stodě je v provozu už tři měsíce. Za čtvrt roku se už dají spočítat nějaká čísla. Nejsou to vyhozené peníze? Zpomalí auta? Má to cenu?
Podívejte se na grafiku v pokračování článku (nebo na infogr.am), data jsou dostupná na stránkách provozovatele Plzeňského kraje.

10 témat, o kterých se tu v lednu 2017 nepsalo
(jf, Informace, 08.02.2017)
O čem se psalo v lednu 2017 ve skupině Stod, CZ na Facebooku a tady ne?

Plesová sezóna skončila
(jf, Informace, 01.02.2017)
Někoho možná napadne, že nás plesová sezóna opustila předčasně, vždyť je teprve začátek února. Ale je to tak, plesy v roce 2017 už skončily. Už je to tak.
Na mysliveckém bylo našlapáno, ne městském zas tolik ne. Ale o to lépe se dalo tancovat, prázdnější byli parket.
Pokud je vám líto, že je konec, že žádná další "složka Národní fronty" svůj ples nepořádá, můžete vyrazit do Chotěšova, tam budou ještě tři.

Policisté zkontrolovali ubytovny ve Stodě
(jf, Informace, 31.01.2017)
Policisté z odboru cizinecké policie v součinnosti s kolegy z obvodního oddělení Stod včera prováděli kontrolu ubytoven na území obce Stod. Ve čtyřech objektech bylo zkontrolováno celkem 80 osob, z toho 70 cizinců. Téměř u všech osob proběhla kontrola bez závad. Pouze dvěma osobám byla uložena bloková pokuta na místě.


Ještě dlužím ohlédnutí za tanečními
(jf, Informace, 22.12.2016)
Taneční Stod 2016, závěrečná Tradičně a pravidelně píšu o tanečních. Ale uvědomil jsem si, že jsem ještě nenapsal o závěrečné. Tak tedy závěrečné ohlédnutí za letošními tanečními.
 • trvaly přesně tři měsíce, od 9. 9. do 9. 12.
 • 32 tanečníků, 14 pánů, 18 dívek
 • Stod, Chotěšov, Hradec, Honezovice, Merklín, Soběkury, Holýšov, Plzeň, Dobřany
 • první prodloužená na téma Olympijský sport
 • poprvé neměly dívky na závěrečné bílé šaty
 • předtančení ze závěrečné můžete vidět ještě jednou na městském plese 28. ledna
 • 78 fotek ze závěrečné na foto.zestoda.net


7 témat, o kterých se tu v říjnu nepsalo
(jf, Informace, 03.11.2016)
O čem se psalo v říjnu 2016 ve skupině Stod, CZ na Facebooku a tady ne?

Nepojedou vlaky z Holýšova do Staňkova
(jf, Informace, 22.10.2016)
Vlak Od 24. října 8:00 hodin do 25. října 17:10 hodin se bude konat nepřetržitá výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov - Staňkov.
Místo všech vlaků pojedou autobusy náhradní dopravy.

Kde všude nepojedou vlaky?
(jf, Informace, 15.10.2016)
Vlak V příštím týdnu se bude konat výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice:
 • v pondělí 17. 10. 2016 od 8:00 do 14:20 v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice.
 • v úterý 18. a ve středu 19. 10. 2016 vždy od 8:20 do 14:00 v úseku Vejprnice - Nýřany .
 • ve čtvrtek 20. a pátek 21. 10. 2016 vždy od 8:15 do 14:00 v úseku Nýřany - Stod .

9 témat, o kterých se tu v září nepsalo
(jf, Informace, 13.10.2016)
O čem se psalo v září 2016 ve skupině Stod, CZ na Facebooku a tady ne?

Jak jsme volili? Aktualizováno
(jf, Informace, 08.10.2016)
Do druhého kola senátních voleb bychom poslali D. Terelmešovou (ve Stodě 22,02 %, v kraji 17,94 %) a V. Chaloupka (ve Stodě 18,42 %, v kraji 18,41 %)
Do krajského zastupitelstva bychom zvolili zástupce ANO 2011 (ve Stodě 23,95 %, v kraji 21,52 %), ČSSD (ve Stodě 21,31 %, v kraji 17,35 %), ODS (ve Stodě 12,10 %, v kraji 14,63 %), KSČM (ve Stodě 10,97 %, v kraji 11,58 %), STAN,Patrioti,Svobodní,SsČR (ve Stodě 7,81 %, v kraji 8,15 %), Koalice SPD a SPO (ve Stodě 7, 18 %, v kraji 5,33 %) a TOP 09 (ve Stodě 6,93 %, v kraji 7,09 %). V kraji byla navíc zvolena Koalice pro Plzeňský kraj s 5,11 %.
Aktualizováno 15. 10.: Ve druhém kole jsme zvolili senátorem V. Chaloupka s 58,55 % hlasů (v kraji 60,71 %). D. Terelmešová dostala o 50 hlasů méně, než v kole prvním.

Cestování mezi Domažlicemi a Blížejovem bude těžší
(jf, Informace, 08.10.2016)
Vlak Ve dnech 10. až 14. října vždy v čase 8:00 až 14:20 se bude konat výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice.
Místo vlaků Os 7406, Os 7408, Os 7410, Os 7411, Os 7413 a Os 7415 pojedou autobusy náhradní dopravy.

Přišel i oštěpař
(jf, Informace, 05.10.2016)
Taneční Stod 2016, první prodloužená Letošní taneční mají za sebou první třetinu. Sportovní terminologie se hodí, protože byla ukončena první prodlouženou, letos na téma "olympijské sporty".
Kostýmy byly více či méně nápadité, mezi ty méně bych zařadil fotbalisty nebo sporty, které na olympiádě nejsou, z těch originálních u mě jasně vyhrál oštěpař.
Podívejte se na 63 fotek z prodloužené. Pokud si chcete zatancovat taky, 4. listopadu je druhá prodloužená, 9. prosince závěrečná a 15. října začínají taneční pro dospělé.