Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1476 nalezených)

Plavání v Plzni
(ddm, Informace, 20.01.2004)
V pátek 30. ledna jsme pro všechny kluky a holky připravili plavání v Plzni na Slovanech. Těšit se můžete na tobogán, divokou řeku a další atrakce… Na plavání pojedeme objednaným autobusem.
Cena plavání činí 110,-Kč. Částku je nutno zaplatit do středy 28. 1. v DDM Stod.

Akce na víkend
(jf, Informace, 14.01.2004)
V sobotu Myslivecký ples v Chotěšově (hraje Tonic nebo To nic?) nebo kino v Holýšově Quo Vadis (Milostný příběh příslušníka římské patricijské rodiny Marka Vinicia a křesťanky Lygie posloužil autorovi románu k barvitému popisu doby vlády císaře Nerona ve starém Římě. Vykresluje období zániku římského impéria a vzniku nové spravedlivější éry křesťanské víry.)

Samá voda
(dx, Informace, 14.01.2004)
Jak tak začíná někomu přibývat voda ve sklepě, napadlo mě, že by lidi nejen ve Stodě možná zajímalo jaké bude v nejbližších dnech počasí, jestli bude nadále pršet, či jak to vypadá s případným povodňovým stavem. Vše lze najít na stránce http://www.chmi.cz/poboc/PL/aktual/aktual.html. Kromě počasí a sněhového zpravodajství tam jsou i informace o stavu plzeňských toků s vyznačením případného stupně povodňové aktivity.
Další info lze nalézt přímo na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu.

Návrat k silvestru
(jf, Informace, 09.01.2004)
Opět po letech byl ve Stodě silvestr, v Chotěšově byl už podruhé, čekal jsem nějaké komentáře, ale nikde nic. Nepodělíte se o zážitky?

Den otevřených dveří
(ASe, Informace, 07.01.2004)
ISŠaU zítra pořádá Den otevřených dveří.

Akce na víkend
(jf, Informace, 07.01.2004)
No moc jich zrovna není: kino v Chotěšově v lednu nepromítá, plesy ještě nejsou, taneční už nejsou, zbývá tedy pouze v sobotu kino v Holýšově Jeepers Creepers 2 (Zrůdné netopýří monstrum zvané Creeper, žíznivý feťák lačný krve, opět přichází. Po 23 letech, na 23 dní. Probuzen a vytráven občerstvujícím zimním spánkem plánuje s morbidní chutí strašidelnou hostinu, kterou si chce stůj co stůj dokonale užít.)

Stod v Tele tele
(jf, Informace, 07.01.2004)
Ano je to tak, Stod se dostal i do tak váženého pořadu, jako je Tele tele. Konkrétně v části Vox po kulích: Čau, já jsem ze Stodu, to je takový město u Plzně a my tam máme s klukama hardcorovou kapelu a já bych vám zahrál některý naše písničky. Zpíváme falešně.
Na záznam se můžete podívat v archivu vysílání TV Nova.
Jenom nevím, o které kapele byla řeč, to by mohli vědět pořadatelé, či návštěvníci Woodstodu :-)
DODATEK: Video si můžete stáhnout i z našeho serveru.

Benzín
(jf, Informace, 06.01.2004)
Tak už víte, o kolik podražil benzin ve Stodě díky zvýšení daní? Podívejte se na benzinka.zestoda.net.
Mimochodem, odkaz najdete i na konci stránky.

Stávka lékařů
(jf, Informace, 05.01.2004)
Dobrá zpráva: pokud se chystáte zítra navštívit svého praktického lékaře, nemusíte se obávat stávky. Ani MUDr. Rumanová, ani MUDr. Vítek se ke stávce nepřipojí.

Vzkaz z ISŠaU
(ASe, Informace, 05.01.2004)
Tak nám už podruhé vykradli (nebo vykradl (-a) ??)ve škole (ISŠaU) občerstvovací automaty. Protože předpokládám, že je to práce těch aktivních vykrádačů, kteří mimo jiné vybrali už počtvrté chotěšovský Energodos a řádí i jinde ve Stodě a okolí a protože dále předpokládám, že to u nás ve škole dobře znají a mají možná kamarády, kteří sem chodí nakukovat, tak jim tady s dovolením nechávám vzkaz:
Automaty jsem nechala ze školy odvézt, tedy 400 normálních lidí má po možnosti občerstvení. Vrátím je, až vás chytnou - mimochodem díky za tu krevní stopu na okně. Doufám, že to bolelo. Takže další návštěvy u nás jsou bezpředmětné, zkuste to zase jinde. Jo a kolik bylo v tom mincovníku? Dva tácy? V tom druhém, který jste nenašli bylo pět :-)))). Ale škoda na automatech je přes 100 000,-, to se vám fakt zadařilo.

Stodská nemocnice, a. s.
(jf, Informace, 01.01.2004)
Stodská nemocnice, a. s. - to je oficiální název zdravotnického zařízení na kraji našeho města. Jenom by mě zajímal člen představenstva ve výpisu z obchodního rejstříku. To pracuje pomalu Krajský soud, nebo jde o trafiku?

Stod ve vyhledávačích
(jf, Informace, 31.12.2003)
Co všechno můžete najít na internetu, když zadáte do vyhledávače STOD?

Kam na silvestra?
(jf, Informace, 30.12.2003)
Nabídek je několik.
Do "Empíru" - jen do osmi, pak je zavřeno.
Do Harlekýna - pouze pro zvané, ale když se budete snažit, prý vás nevyhodí.
Do Tisportbaru - pouze pro uzavřenou společnost.
Do Formanky - nějaká oslava by tam být měla, bohužel nevím nic víc.
Do nějakého dalšího restauračního zařízení? Proč ne?
Do stodského KD? Silvestr pořádají kynologové, začátek ve dvacet hodin, hraje Fontana Band, vstupné 150, žádný další program neupřesněn.
Do chotěšovského KD? Začátek ve dvacet hodin, reprodukovaná hudba - hity posledních padesáti let, vstupné 100, slíbené jsou soutěže, ohňostroj, tombola, přípitek a taneční vystoupení.
A kam půjdete vy?

Kruhový objezd
(jf, Informace, 29.12.2003)
O kruhovém objezdu na křižovatce Plzeňská x Stříbrská x náměstí se mluví už dost dlouho. Dnes máte šanci podívat se, jak by měl vypadat.

Nemocnice
(jf, Informace, 21.12.2003)
Na nemocnici už nesvítí neon Okresní nemocnice, ale pouze nemocnice.
Zajímalo by mě, jestli u toho zůstane, nebo se přidá ještě Stodská před a a.s. za, aby vznikl oficiální název Stodská nemocnice, a. s.

Fotky z vánočního nadělování
(jf, Informace, 19.12.2003)
Několik fotografií z této akce najdete na foto.zestoda .net.

Z tisku
(jf, Informace, 19.12.2003)
Opět se v Plzeňském deníku nepsalo o Stodě. I když tentokrát je to vlastně dobře. Článek byl o podávání alkoholu mladistvým a mezi problémovými místy okresu Plzeň-jih byly jmenováy Přeštice a Starý Plzenec.

Akce na víkend
(jf, Informace, 17.12.2003)
V sobotu Adventní koncert ve Špitální kapli, zpěv koled na schodišti chotěšovského kláštera nebo kino v Holýšově Mizerové II (Will Smith a Martin Lawrence – šílení poldové versus drogová mafie.)
V neděli Česká mše vánoční v provedení souboru Hlas z Holýšova v zasedací síni městského úřadu.

Doprava
(jf, Informace, 17.12.2003)
Tak jsem jel po novém obchvatu Plzně. Nepíšu schválně dálničním, protože jsem jel z Vysoké na Prahu, kde o dálnici nelze mluvit. Cesta je skutečně rychlejší (taky je o něco kratší), i když jsem od Štěnovic jel v koloně za jedním pomalým Favoritem. Dnes ráno jsem jel do Plzně a skutečně je vliv obchvatu poznat. Tři auta na kruhovém objezdu na Nové hospodě jsem ještě neviděl.

Advent
(dm, Informace, 15.12.2003)
Ve čtvrtek 18.12. proběhne tradiční Vánoční nadělování aneb ze všeho kousek.
Co všechno dokáží naše děti můžete vidět od 17 hodin v kulturním domě. Vystoupí děti ze základní, umělecké, mateřské a taneční školy.

Fotky ze závěrečné ve Stodě
(icp, Informace, 14.12.2003)
Závěrečná ve Stodě, která se konala 13.10.2003 proběhla hladce, přinášíme vám bohatou fotogalerii z této slavnostní atmosféry, kterou naleznete na http://foto.zestoda.net.

Soutěž
(jf, Informace, 13.12.2003)
Pokud chcete soutěžit, máte smůlu. Před čtrnácti dny jsem psal o mailové konferenci a také o tom, že je pro její účastníky připravena soutěž. Soutěž proběhla a vítěz je už znám.

Advent
(dm, Informace, 12.12.2003)
V pondělí 15. prosince od 18.00 hodin vystoupí v zasedací síni MěÚ ženský pěvecký sbor Carmina z Přeštic.
Doplněno: TATO AKCE BYLA ZRUŠENA.

Akce na víkend
(jf, Informace, 10.12.2003)
V pátek kino v Chotěšově Kill Bill 1 (Byl to její svatební den a oni se ji pokusili zabít. Po pěti letech kómatu se „Nevěsta“ vydává na cestu pomsty.), nebo maturitní ples ve Stodě.
V sobotu závěrečná tanečních ve Stodě, nebo kino v Holýšově Pravá blondýnka 2 (Lepší. Odvážnější. Blonďatější.).
Samozřejmě se blíží silvestr. Plakátů na ten chotěšovský jsem už viděl spoustu, na stodský ani jeden. Ale třeba se jen špatně dívám.

Advent
(dm, Informace, 08.12.2003)
Ve čtvrtek 11.prosince v 17.00 hodin se koná adventní koncert ZUŠ v zasedací síni MěÚ.

Akce na víkend
(jf, Informace, 03.12.2003)
V sobotu odpoledne mikulášská nadílka v Chotěšově, večer v Chotěšově mikulášská zábava The Wrongs, v Holýšově závěrečná tanečních, kino v Holýšově Loupež po italsku (Naprosto dokonalá krádež, ale ...).
V neděli benefiční vánoční koncert v kapitulní síni chotěšovského kláštera. Vánoční staročeské koledy a lidové písně v podání dudácké muziky a pěveckého souboru. Dobrovolné vstupné je určeno na opravy kláštera.

Nové stránky radnice
(jf, Informace, 02.12.2003)
Stodská radnice spustila novou verzi stránek na mestostod.cz. Změnila se struktura i vzhled. Mimochodem je tam pár chybiček, které se snad vychytají (myslím tím překlepy typu Paval), ale taky chyby, které by tam snad být neměly (a teď myslím třeba ředitele nemocnice).

Výstava v knihovně
(dm, Informace, 01.12.2003)
Po celý prosinec probíhá v knihovně výstava fotografií. Tématem je Stod kolem roku 1900, fotografie byly pořízeny ze starých skleněných diapozitivů.

Advent
(dm, Informace, 27.11.2003)
V pondělí 1. prosince slavnostní zdobení stromku s koledami na pěší zóně - zveme malé i velké, přijďte si zazpívat koledy a ozdobit stromeček. Můžete si přinést vlastní ozdoby, ale nějaké budou i připravené.

Akce na víkend
(jf, Informace, 26.11.2003)
V pátek kino v Chotěšově Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (Pod pirátskou vlajkou vzhůru za dobrodružstvím. Odvážní korzáři, půvabné dámy, spousta rumu a velký poklad Aztéků.)
V sobotu kino v Holýšově Želary (Krutý příběh něžné lásky.)
V neděli ve Stodě pořádá kynologický klub v kulturním domě Mikulášskou nadílku pro děti, večer je na ČT1 první adventní koncert, je věnován Diakonii Českobratrské církve evangelické v Merklíně.

Vánoční výzdoba
(jf, Informace, 24.11.2003)
Ve Stodě se už objevila první vánoční výzdoba na ulicích: máme vánoční most a vánoční strom na pěší zóně.
V jiném městě jsem výzdobu ještě neviděl, tedy kromě dnešního rána: v Plzni se taky začíná, ale ta je přece jen větší. První advent bude až v neděli, takhle budeme za chvilku zdobit už v říjnu.

Dálnice
(jf, Informace, 24.11.2003)
Za tři týdny (15. prosince) bude otevřen dálniční obchvat Plzně (nebo tedy alespoň jeho většina). Kudy se vlastně bude jezdit se můžete podívat na mapu (pozor má 700 kB), nebo na menší verzi mapy (300 kB).
K obchvatu se váže i nová anketní otázka.

Výluka
(jf, Informace, 23.11.2003)
Vlaky nebudou jezdit v úseku Stod - Holýšov dne 26.11.2003 v době 10:00 - 15:00 hod.

silvestr.zestoda.net
(jf, Informace, 21.11.2003)
Silvestr se blíží, možná už víte, kde ho strávíte, možná ne. Po třech letech bude letos i ve Stodě, ale o něm nic nevím. Dovolím si vám tedy nabídnout silvestr.zestoda.net.

Opravuje se lávka
(jf, Informace, 21.11.2003)
To není nic nového, ale konečně přinášíme několik fotografií. Fotil je Frenk svým digitálním fotoaparátem Olympus C2020Z :-)

Z tisku
(jf, Informace, 21.11.2003)
Ve včerejším Plzeňském deníku vyšly dva články o Stodě.
V prvním se píše o účasti žáků ISŠaU na celostátní soutěži elektrotechniků, kde obsadili páté a první místo.
Druhý je pokračováním pravidelné rubriky "Vysvědčení našim radním", ve které žáci devátých tříd známkují své město. Tentokrát vyšla řada na Stod. Podívejte se, jak dopadl Stod (obrázek má 168 kB). Vyšla také reakce starosty s nadpisem "Stod byl mile překvapen". Což o to, já taky.

Adventní koncert
(jf, Informace, 21.11.2003)
V pondělí 24. listopadu od 18.00 hodin se bude konat v zasedací síni MěÚ první adventní koncert.

Akce na víkend
(jf, Informace, 19.11.2003)
V pátek kino Chotěšov Pravá blondýnka 2 (Lepší. Odvážnější. Blonďatější.)
V sobotu kino Holýšov Bláznivá školka (Eddie Murphy vychovatelem proti své vůli.)

Stránky stodské školy
(jf, Informace, 13.11.2003)
... se přestěhovaly. Nyní je najdete na adrese zsstod.cz

Akce na víkend
(jf, Informace, 12.11.2003)
V pátek v Chotěšově buď kino Nuda v Brně (Komedie navzdory osudu.) nebo bigbít - Extra Band.
V sobotu v Chotěšově Podzimní pochod - Memoriál Karla Velkoborského (trasy 12, 20 a 35 km), večer bigbít ve Stodě - Krleš, nebo kino v Holýšově Tomb Raider 2 (Angelina Jolie znovu zachraňuje svět.).
V neděli poslední domácí zápas 1. A třídy Stod - Přeštice B.

Dvakrát z novin
(jf, Informace, 11.11.2003)
Ve včerejším Plzeňském deníku jsem si všiml dvou článků. V prvním se píše o Zemědělském družstvu 1. Máj Ves Touškov (dejž mu pánbů lehkou zem), které je na třetím místě mezi dlužníky Všeobecné zdravotní pojišťovny v Plzeňském kraji s částkou 6,7 milionu korun.
V druhém článku (on to vlastně nebyl článek, ale popisek pod fotografií) se psalo o tom, že vodáci naposledy sjeli Mži a Neptun jim ji zamkl. Vodáci byli z Plzně, ale ten Neptun by vám mohl být povědomý, podívejte se na fotografii.

Lepíme si doma pro radost
(jf, Informace, 09.11.2003)
Takhle se jmenuje výstava modelů, která se bude konat 11. 11. v chotěšovské škole. Autory modelů jsou její žáci.
A aby toho nebylo málo, tak celé úterý budou v chotěšovské školy otevřené dveře (jestli jsem správně pochopil plakát Den otevřených dveří).

Fotky z druhé prodloužené
(jf, Informace, 08.11.2003)
Můžete si prohlédnout fotky i z druhé prodloužené, odkaz taneční 2003, od strany 5. A abych předešel některým příspěvkům: návštěvníků bylo kolem dvou set.

Policejní kontroly
(jf, Informace, 08.11.2003)
... probíhaly i dnes, takhle to vypadalo dnes odpoledne v Chotěšově.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.11.2003)
Pro podezření z trestného činu útoku na veřejného činitele vyšetřují policisté z Holýšova na Domažlicku šestatřicetiletého muže z Domažlicka. Ten po incidentu na nádraží v Holýšově napadl i přivolané policisty, vyhrožoval jim zabitím a jednoho z nich udeřil hlavou do břicha. Zkrotl až po použití donucovacích prostředků. S ohledem na opilost útočníka bylo rozhodnuto o jeho převozu do protialkoholní záchytné stanice v Plzni k vystřízlivění. Vyšetřování případu ještě pokračuje.

Nová autobusová zastávka
(jf, Informace, 06.11.2003)
... bude fungovat od pondělí před "Mototechnou". Jenom nevím, jestli úplně nahradí zastávku "u drogerie", protože jsou tam vylepené jízdní řády do Dobřan, Dioosu, Kolovče, ale Plzeň - Domažlice tam není.

Akce na víkend
(jf, Informace, 05.11.2003)
V pátek druhá prodloužená tanečních ve Stodě (už s kapelou), kino v Chotěšově Telefonní budka (Mluv, nebo jsi mrtvej...).
V sobotu kino v Holýšově Rebelové (Osudová láska a legendární hity ve výpravném muzikálu Filipa Renče o nešťastném létě roku 1968).

Z černé kroniky
(jf, Informace, 05.11.2003)
V průmyslové zóně ve Stodě na jižním Plzeňsku vnikl neznámý zloděj do jedné z výrobních hal, když k tomu využil nezajištěného okna. Dostal se až do kanceláří, odkud si odnesl pět počítačů a stejný počet tiskáren. Způsobené škody byly vyčísleny na 100 tisíc korun.

Divadlo
(dm, Informace, 02.11.2003)
2. prosince předvede soubor Hudebního divadla v Karlíně s Josefem Zímou v místním kulturním domě lidovou hru K. Hašlera Podskalák.

Akce na víkend
(jf, Informace, 30.10.2003)
V pátek kino v Chotěšově Hulk (Nevím, kdo jsem. Nevím, jak jsem vznikl. Vím jen, že mě nebudete mít rádi, až se rozzlobím.).
V sobotu kino v Holýšově Identita (Kdo bude první, kolik jich bude, kdo z nich je vrah?).
A v neděli fotbal Stod - Planá.