Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Obce pomohly pohotovosti ve Stodě vydáno 21. 10. 2004 (1574 přečtení)

Z dnešní MF Dnes:
Lidé ve Stodě a okolí mohou být klidní - dětská lékařská služba první pomoci rozhodně zůstane i v budoucnu zachována na dětském oddělení stodské nemocnice. Obce a města Dobrovolného svazku obcí mikroregionu Radbuza se rozhodly přispět na její provoz a nemocnici věnovaly finanční příspěvek ve výši 320 tisíc korun.

Kraj, který je zřizovatelem nemocnice, uvolnil pro letošní rok na pohotovost pouze 200 tisíc korun. „Jen za posledních devět měsíců letošního roku přitom činí náklady na provoz dětské pohotovosti půl milionu korun. Ostatní musíme pokrýt z vlastních zdrojů, proto je pro nás příspěvek tak významný,“ říká ředitelka nemocnice Miloslava Šlajsová.
Stodská nemocnice prochází důležitými změnami, díky nimž chce snížit náklady. Nicméně rozsah služeb, včetně dětské pohotovosti, hodlá zachovat. „Na základně vlastních zkušeností jsme přesvědčeni, že tato služba je pro region velice potřebná,“ míní ředitelka nemocnice.
Před několika dny například lékaři z dětské pohotovosti stabilizovali osmiměsíční dítě, které po opaření přivezli do nemocnice rodiče. „Stejné je to i v případě, kdy k nám rodiče přivezou dusící se dítě nebo dítě s vysokými horečkami. Zdejší pohotovost je pro ně určitou jistotou, kterou mají v dosahu,“ prohlašuje Miloslava Šlajsová.
Mikroregion Radbuza není prvním, kdo se rozhodl pomoci udržet lékařskou službu první pomoci. Už druhým rokem přispívá na její provoz také 25 obcí z mikroregionu Nepomucko. „Ročně pomáháme přibližně půl milionem korun. Jen za těchto podmínek máme totiž jistotu, že lékař bude pro obyvatele našeho mikroregionu k dispozici vždy, když ho bude potřeba,“ vysvětluje manažer mikroregionu Jiří Holec.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0) | Zdroj: http://www.mfdnes.cz

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter