Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Po letech obnovují Woodstod vydáno 03. 09. 2009 (1601 přečtení)

MF Dnes, Plzeňský kraj, 3.9.2009:
Pozoruhodný hudební festival ska, reggae a punk muziky obnoví po čtyřech letech tuto sobotu ve Stodě členové skupiny V3SKA společně s pořadateli z městského kulturního střediska. Akce s názvem Woodstod začne v 15 hodin a odehraje se v areálu bývalých kasáren nad městem.

Festival se ve Stodě konal už v letech 2003 až 2005. „S myšlenkou uspořádat tuto akci přišli původně kluci ze zdejší kapely V3SKA. Říkal jsem si, že by byla škoda ten nápad pustit a uvažoval jsem o jeho oživení. Letos se to podařilo,“ prohlašuje Pavel Cích z městského kulturního střediska.
.....

Chodívalo pět set lidí, letos jich pořadatelé chtějí víc
Organizátor tvrdí, že festival býval na místní poměry úspěšnou akcí, kterou navštěvovalo kolem pěti stovek lidí. Nyní jich pořadatelé chtějí přilákat víc.

„Nechtěli jsme udělat klasický bigbítový festival, kterých je v letní sezoně v okolí spousta. Proto u nás hrají kapely, zaměřené na reggae, punk a ska,“ vysvětluje Pavel Cích.

V minulosti se Woodstod odehrával na louce nebo na parkovišti před branou bývalých kasáren. „Nyní se nám podařilo s novým majitelem areálu domluvit, že nás pustí do bývalého lomu,“ sděluje Pavel Cích. Ten se domnívá, že k zajímavostem letošního Woodstodu bude patřit zahraniční host, kterým je bulharská kapela Wickeda. „Hrají něco mezi punkem a ska. Lákadlem bude samozřejmě známá skupina Tleskač, jejíž vystoupení jsme naplánovali na půlnoc, aby to byl bonbonek na konec,“ usmívá se Pavel Cích.
Celý článek na www.mfdnes.cz

Další články na téma WoodStod.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0) | Zdroj: www.mfdnes.cz

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter