Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Vypnou nám televizi, co mám dělat? vydáno 22. 01. 2020 (2552 přečtení)

Pokud se díváte na televizi, určitě jste viděli a slyšeli o přechodu na DVB-T2. Někdo radí novou televizi, Nova radí přechod na kabelovku, IPTV nebo placený satelit (Skylink navíc zvýší poplatek).

  • Pokud máte novější televizi a sledujete programy, které jsou na konci označené T2 (CT1 T2, Nova T2), máte po starostech, jen vám postupně budou mizet kanály bez T2.
  • Kabelovka u nás nehrozí.
  • Satelit? Za kanály, které jste doteď měli zadarmo, budete platit 119 Kč měsíčně. Navíc budete mít set top box (nebudete přepínat na televizi, ale na set top boxu).
  • IPTV? To znamená příjem televize přes internet. Opět vás to bude něco stát. Například kuki.cz platíte za měsíc 100 Kč za 45 kanálů (těch, co jste nyní měli zadarmo). Navíc budete potřebovat chytrou televizi, set top box, počítač, prostě něco, co můžete připojit k internetu. Doporučuji se obrátit na poskytovatele internetu, něco vám doporučí.
  • Pozemní vysílání přes set top box. Nejlevnější za 600 asi neseženete, ty "lepší" a dražší umí třeba nahrávat program, na který se nestihnete dívat. Nevýhoda je krabička u televize, přepínat programy budete na ní. Ale je to nejlevnější řešení a žádné další poplatky.
  • Nová televize. Jednorázově nejdražší, ale nejpohodlnější. I když nejdražší: třeba Datart nabízí televizi s úhlopříčkou 55 cm už za 2 999 Kč

A kdy to všechno nastane? Ještě chvíli času máte. ČT z DVB-T u nás zmizí 4. února, hlavní Nova a Prima 2. března, vedlejší Primy, Barrandov, Šlágr 4. dubna, vedlejší Novy, Joj Family, TV Relax 27. února.

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter