Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Budoucnost IDP je ve hvězdách vydáno 15. 01. 2007 (1379 přečtení)

Koncem roku jsem si stýskal, že Stod nebude zařazen v systému Integrovaná doprava Plzeňska a že tedy nemůžeme jet do Plzně vlakem nebo autobusem na "tramvajenku". A nyní není jisté, jestli o stejnou možnost nepřijdou i lidé z obcí, které zatím v IDP jsou.
MF Dnes, Plzeňský kraj, 15. ledna 2007:
Integrovaná doprava se stala jakýmsi nechtěným dítětem, když se plzeňská radnice rozhodla zrušit Plzeňský holding. Ten chod IDP částečně zajišťoval. Město doposud neúspěšně jednalo s vedením Plzeňského kraje, který měl podle představ radnice řízení systému převzít. Největší komplikací při jednání o budoucnosti IDP je skutečnost, že jeho organizace stojí ročně miliony korun. A ty nechce vydávat radnice ani kraj.
.....

Radní města oznámili, že odstartují druhé kolo jednání se zástupci kraje. Do 1. července by pak mělo být rozhodnuto o nové podobě IDP.
„Ve většině regionů je to tak, že kraj v organizacích řídících integrovanou dopravu má většinu a řídí systém sám,“ prohlásil náměstek primátora Petr Náhlík. Ten tvrdí, že cílem města není IDP zrušit.
Krajský radní pro dopravu Miroslav Jaroš říká, že se začne jednat, co by kdo měl při organizaci systému zajišťovat.
„Například v Brně má kraj v organizaci, která systém řídí, 51 procent a město 49 procent. Středočeši zase systém řídí prostřednictvím krajského odboru dopravy,“ uvedl Jaroš.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter