Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Divadélko BSJ vykouzlilo dětem úsměv na tvářích vydáno 24. 03. 2016 (1343 přečtení)

Vykouzlit úsměv na dětské tváři není jednoduchý úkol, a pokud se to povede, je to dojemnější u dětí, které musely být hospitalizovány. A právě tento malý zázrak se povedl hercům Karle Vovsové a Tomáši Stolaříkovi prostřednictvím divadelní hry Medvídek Nebojsa.
Pohádkové divadelní představení Medvídek Nebojsa zahráli ve středu 23. března na dětském lůžkovém oddělení stodské nemocnice. Během celého roku dvojice herců v sestavě Karla Vovsová a Tomáš Stolařík, jenž je členem divadelního spolku Kašpar pražského Divadla v Celetné, odehrají toto a další představení až v padesáti dalších nemocnicích po celé České republice.
Pořadatelem těchto inscenací je společnost BSJ group, která je dodavatelem vybavení nemocnic, medicinálních plynů a lůžkových ramp.
„Věnovat se vedle obchodu také charitě, je pro BSJ group samozřejmost. Já obecně říkám, že starší lidi měli celý život na to, aby se na stáří připravili. Děti na to čas neměli, proto pomáháme dětem. Je to jedna z mála věcí, která má v dnešní době bezpochyby smysl,“ uvedl Ing. Josef Jandík, jednatel společnosti BSJ group, s. r. o.
Jednotlivá představení Divadélka BSJ, která trvají přibližně tři čtvrtě hodiny, mají u dětí velkou odezvu. Svůj zážitek malí pacienti velmi často nakreslí a pošlou společnosti BSJ group jako poděkování. Divadélko se tak stává velmi vítaným zpestřením pro děti, které musí v nemocnici pobývat.
Divadélka se konají vždy na dětských lůžkových odděleních a těší se takové oblibě, že si jednotlivé nemocnice musejí rezervovat termíny. Přesto se drtivé většině zájemců vyjde vstříc a děti se svých hrdinů vždy dočkají.
-japa-[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Autor: redakce | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter