Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Ohlédnutí za Silvestrem vydáno 07. 01. 2003 (2026 přečtení)

Silvestr'02 v ND Chotěšov se z našeho hlediska, hlediska pořadatelů, vydařil. Reakce návštěvníků se budeme snažit zaznamenat, aby případný příští Silvestr byl ještě lepší. Přípravě jsme věnovali velké množství času, síly, někteří z nás obětovali i své zdraví - při generální zkoušce tanečního vystoupení si jedna z našich tanečnic, Eliška, nešťastnou náhodou zlomila druhé žebro a byla převezena do nemocnice. Naštěstí zlomenina byla "povedená", takže se Eliška mohla po hodině vrátit a užívat si Silvestra tak, jak jen to při bolestech zlomeniny bylo možné.

První návštěvníci se začali scházet již v 18 45. Do 20 00 se sál poměrně solidně zaplnil (přes 150 prodaných lístků) a zábava mohla začít. Reprodukci hudby, stejně jako moderování celé akce, zajišťovali Honza a Vašek. Po několika minutách se dokázali přizpůsobit pro nás poměrně překvapivé věkové struktuře návštěvníků a ze svých CD kolekcí vybírali opravdu ty největší hity uplynulých desetiletí. Každý měl možnost poslat SMS s hudebním přáním, popřípadě přímo zajít k pódiu a sdělit své přání. Před 9. hodinou byl i taneční parket zaplněný.

V 9 hodin si mohli všichni dojít pro svou výhru v tombole - myslím, že radost z výhry byla ještě umocněna tím, jak krásné a mladé slečny (Lenka a Lucka) je předávali. Následoval návrat na parket a v 10 hodin již zmiňované taneční vystoupení na hudbu ze známého muzikálu Pomáda. Vystoupit však vzhledem ke zranění Elišky mohli jen 2 páry (Hanka-Vašek, Andrea-Kudy). V jejich vystoupení bylo několik technicky velmi náročných prvků, které zvládli . I bez Elišky s Honzou předvedli výkon, který všichni ocenili zaslouženým potleskem.

Po 10. hodině se již velká většina lidí v sále dobře bavila, a proto všude velmi populární soutěž v "podlézání" stále se snižující tyče, měla v 11 hodin velký úspěch. Ceny jsme vyhlásili pro vítěze dvou kategorií: nejníže podlezená tyčka bez dotyku rukou země a nejníže jakkoliv podlezená tyčka. Nikdo asi nevěřil výkonu místního neznámého akrobat, který dokázal podlézt tyč i tehdy, když ostatní již dávno soutěžili pouze v druhé, plazící, kategorii. Stal se jednoznačným vítězem první kategorie. O náladě v sálu asi nejlépe vypovídá to, že druhé kategorie se s nadšením zúčastnili i starší návštěvníci Silvestra, kteří se buď plazili nebo byli podtahováni pod tyčkou blížicí se k zemi. Vítězkou se stala jedna velmi krásná a také velmi štíhlá slečna.

To už se však velmi rychle blížila všemi očekávaná půlnoc. Odpočítali jsme posledních deset vteřin a Nový rok byl tu. Po přípitku (jenž byl v ceně vstupenky) se všichni přesunuli před hlavní vchod, kde byl připraven velký ohňostroj, k jehož obsluze byli třeba 3 lidé. Pyrotechnická světelná show trvala téměř 5 minut a jsem přesvědčen, že ohňostroj byl opravdovým vrcholem Silvestra'02 v ND Chotěšov.

Pak už následovala volná zábava, zpestřená pro velký úspěch hodinu po půlnoci opakováním soutěže s tyčí. Taneční parket byl zaplněn až do 3. hodiny a do 4 30 zábava pokračovala. Před 5. hodinou sál opustili i poslední návštěvníci, a tak jsme mohli celou akci Silvestr'02 - ND Chotěšov ukončit.

Rád bych ještě vyjmenoval všechny, kteří se podíleli na přípravě akce nebo pomáhali zajišťovat její bezproblémový průběh:

Honza Krpálekprovozovatel, hudební aparatura, světelné efekty, reprodukce hudby, moderování, ohňostroj
Vašek Greifprovozovatel, koordinace celé akce, výběr hudby, taneční vystoupení, moderování, ohňostroj
Tomáš Greiftvorba plakátů, letáků, www, všech tiskových materiálů, soutěž s tyčí, pořadatel
Milan Sedláčeksoutěž s tyčí, pořadatel, technické zabezpečení
Hanka Zajícovápříprava tanečního vystoupení, výzdoba, pokladna
Eliška Tichápříprava tanečního vystoupení, výzdoba, pokladna
Kudytaneční vystoupení, ohňostroj
Andreataneční vystoupení, výzdoba
Zdeněk Poslednípořadatel
Štěpán Jindřichpořadatel
Lenka Klemperovátombola, výzdoba
Lucka Vlčkovátombola, výzdoba

Na závěr už jen krátká poznámka. Utržené peníze použijeme k nákupu výrobníku mlhy, který poslouží při pořádání dalších podobných akcí, třeba i Silvestra'03. Budeme velmi rádi, pokud zde zanecháte komentář nebo napíšete na email acces@seznam.cz - Tomáš Greif.

Za všechny, kteří se na akci Silvestr'02 - ND chotěšov podíleli, Tomáš Greif.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: TG | Přidat komentář (zatím 1)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter