Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Plzeňský deník vydáno 19. 12. 2002 (1610 přečtení)

Plzeňský deník měl podobný článek. Vyšel 19.12.2002.

Plzeň-jih - Autobus z Dobřan do Stoda jezdí pouze dvakrát denně. Pro občany, kteří nemají vůz, tak reforma představuje zkázu.
S napětím, obavami, nedůvěrou i rozhořčením očekávají někteří starostové obcí na Plzeňsku začátek příštího roku, kdy začnou pravomoci okresních úřadů vykonávat pověřené obce. Namísto sedmi okresů se region rozdělí na území spadající pod patnáct obcí třetího typu. Pro některé lidi představuje změna úřadu doslova zkázu. Typickým příkladem jsou Dobřany. Přestože jsou větší než Stod, budou si občané muset své záležitosti jezdit vyřizovat tam. Dalším problémem je špatný autobusový spoj z Dobřan do Stoda.
"Reforma není dobře připravená, máme z toho obavy," říká starosta Dobřan Jaroslav Sýkora. V současné době představitelé Dobřan a Stoda jednají o různých možnostech, jak lidem z Dobřan reformu co nejvíce usnadnit.
"Naším záměrem je, aby v oblasti sociální a památkové byly úřední hodiny zřízeny v Dobřanech," prozrazuje Sýkora.
"Musíme přihlížet k tomu, že autobus z Dobřan do Stoda jezdí pouze ráno a odpoledne. Pro lidi, kteří nemají auto, bude velký problém se do Stoda dopravit. V současné době ale jednáme i s ČSAD, takže uvídíme, jak to všechno dopadne. Zatím je všechno ve fázi příprav," dodává Sýkora.
Některé obce, které se mezi malé okresy nedostaly, jsou zas natolik nespokojené, že hodlají požádat o zřízení úřadu i za cenu, že ho budou samy plně hradit z vlastního rozpočtu.
"Díky lobbistickým zájmům se stalo, že Holýšov s pěti tisíci obyvateli má patřit pod Stod, kde je jen tři a půl tisíce lidí, podali jsme proti tomu ústavní stížnost," netají se rozhořčením starosta Holýšova Jaroslav Králík. Jeho město se s reformou nesmířilo a hodlá žádat ministerstvo vnitra o zřízení vlastního pověřeného úřadu.[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 3)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter