Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Plzeňští Jazz Mistake hrají v Buena Vista Clubu vydáno 07. 02. 2008 (2156 přečtení)

O Jazz Mistake jsem psal už několikrát, i dnes jim budu dělat reklamu.
MF Dnes, 7. 2. 2008: Své první velké turné, a to hned v rámci prestižního festivalu Jazz do regionů, odstartovala plzeňská skupina Jazz Mistake. V rámci něho se také podívá do plzeňského Buena Vista Clubu, kde zahraje dnes od 21 hodin.
„Je to naše první opravdové turné a jedeme dva týdny v kuse. Celé je pod záštitou projektu Jazz do regionů. Nabídku jsme dostali od organizátora a dramaturga projektu Jirky Švédy z Brna, se kterým už delší dobu spolupracujeme. Hrajeme v klubech ve větších městech, nejdál jedeme asi do Českého Těšína,“ prozradil okolnosti velké koncertní šňůry baskytarista Ivan Habernal.
Jazz Mistake, ve složení Vašek Greif (altsaxofon), Honza Dolejš (kytara), Ivan Habernal (baskytara), Tomáš Ibehej (piano) a Břeťa Vaverka (bicí), absolvuje v rámci turné jedenáct koncertů. Ten plzeňský bude teprve jejich třetím v pořadí. Vydat se na tak intenzivní turné ovšem není pro formaci, která předtím koncertovala většinou jen několikrát za měsíc, úplně jednoduché. „Začali jsme to domlouvat už loni na jaře, přičemž se hned vymezilo dvoutýdenní okénko, takže všichni měli dostatek času si práci nebo školu nějak zařídit. Pro nás je důležité, že se přijdou podívat lidi, které bude naše muzika bavit. To ale platí pro všechny koncerty. A že tam, kde jsme hráli v minulosti, na nás přijdou znovu a s chutí. Samozřejmě je to zážitek i pro nás jako kapelu. Ale delší každodenní hraní už máme za sebou, takže se dobře známe a víme, jak si nelézt na nervy,“ doplnil Ivan Habernal.

Jen mi nesedí ono "plzeňští" v nadpisu.[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter