Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Stod v IDP nebude vydáno 11. 12. 2006 (2539 přečtení)

Ani v roce 2007 nebude Stod zařazen v systému Integrovaná doprava Plzeňska.
Poslal jsem koordinátorovi dotaz: "Dobrý den, neuvažuje se v dohledné době o rozšíření IDP o Stod? Původně se o hovořilo o startu v roce 2006, z toho sešlo, nejsou nějaké další plány? Sice by asi byly tajné, protože jsem nahlas nic neslyšel, ale co kdyby... V novinách jsem četl, že Karlovarský kraj bude mít jednu velkou integrovanou dopravu, je škoda, že to stejně nefunguje i v Plzeňském."
V pokračování článku si přečtěte v pokračování článku...

Odpověď:
"O rozšíření IDP se zatím neuvažuje, i když, jako organizátor IDP, plány a návrh rozšíření o další zónu máme zpracované.
Činnost organizátora IDP hradí pouze město Plzeň, jako jeho zřizovatel a kraj se zatím k IDP ani organizátorovi dopravy nehlásí.
Pro rozšíření IDP o další zónu je nutná spolupráce s krajem, jeho souhlas, ale i finanční podpora, protože IDP je sice výhodné pro cestujícího, ale pro dopravce je ztrátové, a proto kraj musí ztrátu uhradit.
Kraj o zřízení organizátora dopravy, který by činnosti spojené s organizací dopravy a tedy i s rozšířením IDP vykonával, neuvažuje, přestože ve všech ostatních krajích (vyjma Vysočiny) organizátoři již pracují.
Ani o aktivitách samotného kraje na zřízení další zóny mi není nic známo.
V Karlovarském kraji je organizátor podporován krajem a skutečně během příštího roku se integrované území značně rozšíří."

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter