Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma   Stodská nemocnice mění tvář vydáno 14. 09. 2005 (1780 přečtení)

V dnešní MF Dnes vyšel článek o stodské nemocnici:
Změny za šest milionů korun zpříjemní pobyt pacientům a usnadní práci lékařům
Pacienti i personál příjemně pociťují změny, které se v poslední době odehrávají ve Stodské nemocnici. Přibyla tu nová lůžka, vybavení pokojů, laparoskop, operační stůl, parní sterilizátor, vybavení gastroenterologické ambulance a další. Nemocnice investovala více než šest milionů korun.
"Peníze jsme dali především na přístrojové vybavení, které umožňuje kvalitnější vyšetření a zákroky. Na každém z našich oddělení se pacienti mohou setkat s nějakou novinkou, a to nejen ve zdravotnické technice, ale i v lepším vybavení pokojů," říká ředitelka nemocnice Miloslava Šlajsová.
Nemocnici pomohly i peníze od jejího vlastníka, tedy Plzeňského kraje. Díky těmto penězům mohla po více než čtyřiceti letech vyměnit přibližně dvě stovky oken, opravit rozvody vody a systém ústředního vytápění, vybudovat stabilní zásobník pro medicinální kyslík.
"Peníze vložené do těchto akcí se vrátí. Například okna a nový systém ústředního vytápění sníží náklady na energii. Také třeba používání medicinálního kyslíku ze zásobníku je mnohem levnější než pronájem velkých kyslíkových lahví, se kterými se navíc složitě manipulovalo," vypočítává ředitelka. Kromě moderních přístrojů a kvalitnějšího vybavení nabízí Stodská nemocnice krátké čekací doby na některé druhy operací.
Zbytek článku[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter