Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Stodské listy červenec 2000 vydáno 28. 06. 2002 (3541 přečtení)STODSKÉ LISTY

červenec 2000

Přehlídka stodských škol

V kulturním domě se konal již 2. ročník přehlídky stodských škol. v téměř dvouhodinovém představení se vystřídala mateřská škola, 1. a 2. stupeň školy základní, Integrovaná střední škola a Učiliště, Základní umělecká škola a taneční škola Dance manželů Cíchových.
V malém sále připravili žáci oboru kuchař - číšník z ISŠaU improvizovanou kavárnu s nabídkou míchaných kávových nápojů a výborných studených i teplých dezertů. Ve velkém sále se ve vynikající atmosféře zcela zaplněného sálu střídala jednotlivá vystoupení. Dojímající bezprostřednost těch nejmenších, vtipné a nápadité tělovýchovné vystoupení, výborně zvládnuté hudební vystoupení pěveckého sboru ZŠ, předvedení řemeslné dovednosti kadeřnic a krejčových z ISŠaU, zcela profesionální výkon žáků ZUŠ a strhující tanečníci ze školy taneční - vyberte si, co bylo nejlepší? Nejlepší bylo, že se lidé přišli v  tak hojném počtu pobavit. Už proto, že tato akce byla pořádána v rámci oslav výročí osvobození a dne matek.

V. květinový den

Také u nás ve Stodě, stejně jako v  260 dalších městech republiky jste si mohli ve středu 10. května koupit kvítek měsíčku lékařského jako symbolu Květinového dne proti rakovině a přispět tak na výzkum, prevenci a léčbu rakoviny. Kvítky prodávaly studentky místní Integrované střední školy a Učiliště. Každý k němu obdržel také leták s tuctem rad, jak zdravě jíst. v loňském roce se prodejem 260 tisíc kvítků získalo 6,2 milionu korun. Letos bylo dáno do prodeje 600 tisíc kusů. u nás ve Stodě se prodalo 200 kvítečků - někdo koupil za minimální cenu 20,- Kč, někdo přispěl dobrovolně i mnohonásobně více. „Ještě mnoho peněz bude třeba na boj s touto nemocí a zejména na prevenci a léčbu“ - říká profesor Zdeněk Diensbier, předseda Ligy proti rakovině, která Květinový den organizuje. A tak ještě jednou děkujeme všem občanům Stoda za jejich příspěvek.

Hasičskému záchrannému sboru

Vážený pane náčelníku, dovolte mi, abych vyslovila poděkování celému Vašemu sboru i vám, který takové lidi vedete. Zejména bych chtěla poděkovat výjezdové skupině, která měla službu dne 31. 10. 1999. Měla jsem v blízkosti Stoda autonehodu, při které jsem utrpěla dosti velké zranění a byla jsem v bezvědomí. Se mnou v autě byl i můj pes - jezevčík, který byl také zraněn. Zásluhou členů vaší výjezdové skupiny byl odvezen na veterinární ošetření a pak předán do útulku, odkud jsme si ho pak vyzvedli. Byla jsem přes 3 měsíce v nemocnici v Chebu. Teď pokračuji v léčení už doma. Pes je v  pořádku, a to jen zásluhou stodských hasičů. Členové vaší výjezdové skupiny udělali něco nad rámec svých povinností a zachovali se jako citliví lidé se srdcem na pravém místě.
Doufám, že se později k vám dostanu, abych Vám ještě jednou poděkovala. Zatím, prosím, vyřiďte svým pracovníkům můj obdiv a velký dík.

S pozdravem a úctou MUDr.Naděžda Kučerová, Cheb

DDM se může pochlubit novou keramickou dílnou

V nabídce zájmových útvarů DDM Stod můžete mezi mnoha jinými kroužky najít možnost navštěvovat ZÚ keramiky. Práce s keramickou hlínou má ve stodském Domě dětí již několikaletou tradici. v Posledních letech se nám podařilo kromě kroužku pro děti z I. a II. stupně ZŠ otevřít i kroužek keramiky pro dospělé - maminky. Práce s tímto materiálem je po zvládnutí několika základních technik práce s  keramickou hlínou velmi zajímavá a podnětná. v posledních letech jsme se potýkali čím dál tím častěji s nedostatkem prostoru. Bylo to spojeno s větším zájmem O kroužek keramiky a s nárůstem nových členů. Ve spolupráci a s finanční podporou MěÚ ve Stodě se nám podařilo vytvořit projekt, na jehož základě byla vybudována z prostorů bývalé uhelny během krátkého období nová keramická dílna. nyní probíhají poslední úpravy a v co nejkratší době bude nová dílna slavnostně otevřena. Předpokládáme, že větší prostor a zlepšení podmínek práce v dílně zkvalitní práci děti i dospělých. Připravujeme rozšíření činnosti keramického kroužku. Po posledních úpravách a otevření keramické dílny budete O její další rozšířené činnosti včas informováni.

Výsledek volného pobíhání psů

V únoru t.r. byla u rybníka na Vrabině stržena volně pobíhajícím psem srna. Není proto divu, že tyto procházky se psy, rozčilují myslivce i ochránce přírody. Tato srna měla již v sobě zárodek budoucího života - asi 12 cm velké srnče.

Oznámení

Ve spolupráci města a ÚSP Stod byla od června 2000 otevřena JÍDELNA v AMBU pro seniory a ostatní zájemce. Provozovatelem je Ústav sociální péče Stod. z kapacitních důvodů pouze v omezeném množství. Výdej obědů od 11.30 - 13.00 hod. Cena za oběd 37,- Kč

Firmy a organizace soutěžily

V sobotu 3. června proběhl II. ročník turnaje ve volejbalu, kterého se zúčastnilo celkem 11 družstev, sestavených ze zaměstnanců firem a organizací ve Stodě.
Přes úmorné vedro po celý den všichni hráči odevzdali do hry maximální výkony a na hřišti bylo vidět obrovské nasazení. Odměnou pro všechna družstva byly ceny, které zajistil pořadatel tohoto ročníku, kterým byl Městský úřad Stod. Ten se postaral O výbornou organizaci celého turnaje, za což mu třeba poděkovat. Organizací příštího ročníku se ujmou učitelé ZŠ ve Stodě. Vyzýváme proto ještě další podniky, které se dosud tohoto klání nezúčastnily, aby zkusily své štěstí v příštím roce. Vždyť jde přece O to, aby se všichni dobře pobavili a třeba i odhalili své skryté talenty.
Konečné pořadí družstev:
1. Uč2. itelé ZŠ Stod
3. Městský úřad Stod
4. KPT Stod
5. Rodinný klan Vernerů
6. ISŠU Stod
7. DDM Stod
8. OTM spol. s.r.o. Stod
9. NsP Stod
10. Agricos spol. s.r.o. Stod
11. Transform a.s. Stod
12. Agri Fair spol. s.r.o. Stod

Pozvánka do Videopůjčovny:

Instinkt
Přírodovědec Ethan Powel je uvězněn v nápravném zařízení pro duševně choré. Mladý psychiatr Theo je poslán, aby vězně zkoumal. Hnán svou vlastní ambicí a touhou poznat skutečnou pravdu je Theo ochoten riskovat mnohé a posléze i překročit rámec dosud zavedených zvyklostí.
Útok z hlubin
Na cestě za poznáním jak regenerovat lidský mozek pozmění vědecký tým žraločí DNA, čímž zvířata učiní nejen dokonalejšími, ale navíc jim zvýší inteligenci. Žraloci se začnou chovat neobvykle a pak dokonce zaútočí na lidi. Čí inteligence vyhraje?
Klepání na nebeskou bránu
V nemocničním pokoji se setkávají nesmělý Rudi a vášnivý kuřák Martin. Oba přišli do nemocnice na testy a oba skončili se stejnou diagnózou - nevyléčitelně nemocní čekatelé na smrt. Když si uvědomí, že jim přece jen zbývá ještě trochu času utečou z nemocnice a vydají se za Rudiho přáním vidět jednou moře. Žít zbytek času tak intenzivně, bláznivě a vášnivě jak jen dokáží.
Astronautova žena
Velice se milovali a byli si tak blízcí, že se dokázali navzájem vnímat i tehdy, když on byl nahoře ve vesmíru a ona dole na Zemi. Astronaut Spencer a jeho kolega ztratili při vesmírné cestě na dvě minuty spojení se Zemí v důsledku ztráty vědomí. Nepříjemná událost, ale koneckonců se přece nic nestalo. Nebo snad ano???!
David Copperfield
Nejnovější verze proslulého románu Charlese Dickense plného lásky, krutosti i bezpráví. Téměř tříhodinová podívaná plná skvělých hereckých výkonů.
Pomsta
Asi všichni jednou měli takovou učitelku - postrach všech studentů. Nikdy není spokojená, otřásá sebevědomím i těch nejlepších studentů a řídí se svými vlastními pravidly. Všichni se jí bojí a nikdo nenašel odvahu se jí postavit - až doteď...

Pozvánka do knihovny:

Říše snů, Gam - Erich Maria Remarque
Dvě ze tří rozsáhlých próz, které zůstaly za života autora téměř neznámé se poprvé objevují v českém překladu. Věříme, že čtenáře zaujmou stejně jako pozdější vrcholná díla.
Otcem i matkou proti své vůli - Zdena Frýbová
Třicetiletý klasický filolog Rudolf vede idilický život. To se však změní, když si O prázdninách vezme na starost dva malé synovce. Temperament a rozvernost obou chlapců přivádějí Rudolfa k zoufalství a bezděčně ho dovedou až k oltáři. Úsměvný román Zdeny Frýbové přináší humor, groteskní situace, kriminální zápletku i téměř romantický milostný příběh.
Andělé smrti - V.P.Borovička
Další pravdivé kriminální případy lékařů, kteří nejhrubším způsobem porušili hippokratovu přísahu. Dokládají, že i lékaři vraždí ze ziskuchtivosti, msty či žárlivosti a jejich zločiny jsou rovněž odhaleny a potrestány.
Louka ohňů - Jiří Pánek
Nastala doba útlaku a krvavých bojů. Tehdy přichází muž zvaný Sámo, aby vládl. Prostí lidé však stále podstupují boj O vlastní život. Musí se vyrovnat nejen s nepřítelem, ale i s krutými zvyky předků a všemocnými slovanskými bohy, kteří poznamenávají duši i tělo. Drsný příběh líčí věrně napínavé počátky vzniku Sámovy říše, ale také nabízí neobvyklý pohled na mladou ženu zápasící s nutným zlem její doby.
Osudný portrét - David Morrell
Jeden z nejuznávanějších světových autorů napínavých thrillerů napsal nový román, ve kterém se snoubí nepřetržitá akce s mistrným vykreslením psychologie postav. Snad nejznámějším autorovým románem se stal díky filmovému zpracování Rambo, ale za zmínku stojí i další romány např. Stoupenci plamene, Pátá profese, Bez slitování, Dvojí tvář, trilogie Bratrstvo růže, Bratrstvo kamene Svazek noci a mlhy, Zaprodanci, Testament, Poslední ráno.
Všechny jsou v knihovně k dispozici.
Tajemství Tří králů - P.Kettner, I.M.Jedlička
Tři králové - tak si říkali tři důstojníci zpravodajské služby domácího odboje Balabán, Mašín a Morávek. Někdy až riskantní odvahou, vynalézavostí a důvtipem uváděli v zoufalství špičky německé tajné policie. Tři lidé, kteří se v nejtěžších chvílích národa rozhodli hájit čest a svobodu vlasti měla být vymazána z české historie. Na rozdíl od televizního seriálu nejde O románové vyprávění, ale O skutečné postavy na skutečných místech.

Novinky DDM na září 2000

V září t.r. chceme širokou veřejnost a hlavně děti a mládež překvapit několika novinkami na našem zařízení. Na začátku každého školního roku chceme nabídnout nejen dětem a mládeži, ale i dospělým nové podněty, novinky a jiné prostředí DDM Stod. Během měsíce září budeme slavnostně otvírat novou keramickou dílnu. Z dalších článků se můžete dozvědět bližší informace. Všichni jste srdečně zváni.
Od konce září bude přístupný Klub pro předškoláky a děti I.stupně ZŠ. Zde si budou moci děti odpočinout, najít si zajímavé činnosti, seznámit se s novými, stejně starými kamarády, zkrátit si čekání než půjdou po škole domů .... Vybavení Klubu bude přizpůsobeno věku dětí, zařízení místnosti bude netradičně pojaté. Můžete nám pomoci vymyslet jméno tohoto klubu. Budeme rádi. Autor nejúspěšnějšího názvu klubu bude odměněn. Své nápady nám můžete nosit do konce měsíce září do DDM.
V Klubu Oceán budou provedeny změny. Klub Oceán bude určen pro děti II.stupně. Také v něm vás čeká v září několik novinek. Protože prostory Klubu Oceán jsou pro velký zájem dětí nedostačující, rozhodli jsme se vybudovat nový Klub pro předškoláky a děti I.stupně.
Veřejnost bude moci využívat posilovnu DDM Stod.
V nabídce ZÚ na rok 2000-2001 Vám představíme seznam nových činností. Nabídku ZÚ na rok 2000-2001 obdrží všechny děti ve škole. Budete si je moci vyzvednout v DDM Stod.
Všechny potřebné informace se dozvíte z nástěnek ve městě, z plakátů .... Také na našem telefonu 019/7901263 či na adrese DDM Stod, Nádražní 722, 333 01 Stod, na našich www.volny.cz/mddmstod, e-mail: mddmstod@volny.cz.
Přes prázdniny nás čeká plno práce, ale věříme, že v září se vám u nás bude líbit. V září se na vás těší všichni zaměstnanci DDM Stod.

Srdečně Vás zveme do keramické dílny DDM ve Stodě

O vybudované nové keramické dílně v DDM Stod, která vznikla za finanční podpory MěÚ ve Stodě, jsme Vás již informovali. Jen ve stručnosti připomenu, že dílna byla vybudována během krátkého období z prostorů bývalé uhelny.
Po posledních úpravách už dílna slouží svému účelu. Nové prostory využívají děti ze ZÚ keramika I. a II., maminky z keramiky III. Práce s  keramickou hlínou má ve stodském DDM svoji tradici a jsme přesvědčeni, že lepší pracovní podmínky (především větší prostor) zvýší zájem dětí O tuto činnost a zkvalitní jejich práci.
Dílnu chceme využívat i k jiným akcím tvořivého charakteru. Například v neděli 4.6. se v dílně pletly košíku z pediku. Této akce se zúčastnilo přes dvacet zájemců a měla u nich velmi kladný ohlas.
Nyní bychom touto cestou chtěli poděkovat firmě KOVEX-K ve Stodě za zhotovení regálů do naší dílny.
Od měsíce září 2000 chceme rozšířit činnost keramické dílny. Rozšíření činnosti chceme vést několika směry:
1/ Nabídka pro školská zařízení
Možnost práce s keramickou hlínou nabízíme MŠ ve Stodě, ZŠ Stod a ZŠ v okolí Stoda (Hradec, Holýšov, Chotěšov), ISŠU Stod, speciálním třídám. Kapacita dílny je 20 osob. Tuto nabídku mohou využít paní učitelky nejen VV na výše jmenovaných školách. Po konzultaci s  vedením školy a domluvou se zaměstnanci DDM Stod, je možné převést výuku do prostorů naší keramické dílny. Činnost v dílně je možné využívat pravidelně (např. lx do měsíce) či nárazově (před vánocemi ...). Vždy je předem nutná včasná domluva.
2/ Nabídka pro větší počet dětí v  rámci ZÚ DDM Stod
3/ Nabídka pro širokou veřejnost
Pravidelně jeden den v týdnu, v  určitém časovém rozpětí. Minimálně pro skupinu 5 osob (rodiny, organizované skupiny dětí - Skauti, Pionýři ...)
4/ Víkendové keramické semináře
Určené pro všechny zájemce, kteří mají hlubší zájem O práci s keramickou hlínou.
Ceník pro zájemce zašleme na požádání na Vaši adresu.
Slavnostní oficiální otevření keramické dílny bude v průběhu měsíce září 2000. Všichni jste srdečně zváni. Termín bude upřesněn. Bližší informace se dozvíte na telefonu 019/7901263, pí Multrusová, sl. Schejbalová či přímo v DDM Stod, Nádražní 722.

Výstavba kanalizace začne v  červenci

Na pravobřežní části města se rozběhne výstavba l.etapy jednotné kanalizace.
Stavbu bude provádět firma Vodní stavby Praha a.s. divize Plzeň, která zvítězila ve vypsané soutěži. Na stavbu bude proinvestováno celkově 20 mil. Kč a v letošním roce se počítá s investicí 16,8 mil. Kč. Akce bude dokončena v příštím roce.

Plyn pro Hradeckou ulici

V těchto dnech se naplno rozeběhla výstavba plynovodního řadu do poslední části Hradecké ulice. Výstavbu provádí firma R.V.Gas s.r.o. Plzeň a bude proinvestováno 820.000,- Kč. Další ulicí, která bude letos připojena na plyn je ulice Musejní a část ulice Bezručovy.

Bude se stavět 32 nových garáží

Město uzavřelo smlouvy O smlouvě budoucí s 32 zájemci O výstavbu garáží na Plzeňské ulici. Jmenný seznam stavebníků je zveřejněn na úřední desce a se zahájením stavby se počítá koncem měsíce června t.r.

Město dostane dotace

Městu se podařilo získat v  letošním roce dotaci na rekonstrukci vojenské ubytovny na 22 bytů, na vybudování sítí pro výstavbu 15 rodinných domků „U stavidel“.
Dále město obdrželo dotaci na opravu vojenských hrobů a zřízení internetu ve městské knihovně.

Město Stod nabízí k odprodeji

15 stavebních pozemků ve velikosti 850 - 900 m2 za cenu 200 a 350,- Kč/m2.
Pozemky se nacházejí v lokalitě „U stavidel“.

Internet v knihovně

Městská knihovna uspěla se svým projektem a obdržela z grantu ministerstva kultury finance na zřízení internetu v městské knihovně. Se zavedením internetu se počítá v průběhu měsíce července, takže již v druhé polovině prázdnin bude v knihovně internet přístupný pro veřejnost.

Výstavba bytového domu 2x24 b.j. na Plzeňské ulici

V současné době se finišuje na dostavbě bytového domu 2x24 b.j., kterou pro město provádí firma STAKUS Plzeň O  celkovém nákladu 31.507.000,- Kč (k tomu je nutné připočítat ještě částku cca 4 mil. Kč na inženýrské sítě). Termín dokončení stavby do 31.8.2000 bude s  určitostí splněn a je tak reálný předpoklad, že první nájemníci se budou moci stěhovat do nového v měsíci září t.r.
Dům je řešen jako čtyřpodlažní se dvěma vchody. v každé polovině je 24 b.j. (4x 2+1, 8x 2+kk, 11x 1+1, 1x garsoniera). Všechny byty budou standartně vybaveny kuchňskou linkou, el. sporákem, koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem, přípojkou pro automatickou pračku, přípojkou telefonu a společnou TV anténou. Vytápění domu je centrální pro každý vchod plyn. kotelnou. Regulace teploty v bytech bude umožněna termostat. ventily na vytápěcích tělesech, měření spotřeby tepla poměrovými měřidly, teplé a studené vody, vodoměry pro každý byt.
K zajištění financování výstavby uzavřelo město smlouvu O  sdružení se SBD Přeštice. Zájemci O byty se tak stávají členy družstva, složí členský podíl a 20 let budou splácet část hypoteční půjčky spolu s nájemným. Po 20 letech přejdou byty bezúplatně do osobního vlastnictví nájemníků. v současné době je ještě několik volných bytů 1+1 - informujte se na MěÚ Stod - p. Kocur. Výši členských podílů a splátek ukazuje následující tabulka:
byt m2 členský podíl nájemné
gars. 30,40 145.630,- 1.791
1+1 43,30 207.427,- 2.490
1+1 37,15 177.966,- 2.195
2+kk 48,80 233.775,- 2.795
2+kk 49,84 238.757,- 2.815
2+1 62,55 299.643,- 3.491
2+1 56,50 270.661,- 3.210
2+kk 49,85 238.805,- 2.816
1+1 37,80 181.080,- 2.208
1+1 39,95 191.379,- 2.362
1+1 39,55 189.463,- 2.269

Práce na průmyslové zóně

Dne 9. června proběhla kolaudace inženýrských sítí a komunikace na průmyslové zóně. Naše město se tak zařadilo mezi obce, které mohou nabídnout investorům zasíťované pozemky. v  současné době na průmyslové zóně vládne čilý stavební ruch. Naplno se rozeběhla výstavba provozů firmy S.W.A. s.r.o. a MURR CZ s.r.o.

Od nového školního roku školy v právní subjektivitě

Městské zastupitelstvo rozhodlo O  převedení Základní školy, ZUŠ od 1.července t.r. do právní subjektivity.
V rámci přechodů základní školy rada města ve spolupráci se Školským úřadem PJ rozhodla O vypsání výběrového řízení na ředitele ZŠ. v  konkursu zvítězila současná místoředitelka ZŠ paní Mgr.Věra Fichtlová. Do funkce ředitele ZUŠ s právní subjektivitou byla jmenována dosavadní ředitelka paní Alena Jandová.

Z policejního zápisníku

Počátkem února t.r slíbil 30-letý P.K. z Rokycanska O dva roky staršímu muži z Kotovic, že mu obstará část karoserie k jeho automobilu. Jako zálohu na tuto službu od něj přijal 2.000,- Kč. Slíbené zboží ale nedodal a peníze nevrátil. Když došla poškozenému trpělivost, nahlásil vše na Policii ve Stodě. Při vyšetřování případu vyšlo najevo, že tento podvodník má na svém kontě další trestnou činnost. Pod záminkou zprostředkování peněz na koupi rodinného domu vylákal na mladé ženě částku 20.000,- Kč a od její sestry vyinkasoval ještě další dvě tisícovky, údajně na zaplacení kolků. Jinému muži zase slíbil dodat penumatiky za 1.500,- Kč. Poté, co peníze převzal, se po něm slehla zem. Svoji trestnou činnost nepáchal pouze na území PJ. v současné době jej policisté z Plzně - města stíhají pro trestný čin zpronevěry.
Ve čtvrtek 25. května přišel do zlatnictví ve Stodě zákazník, který projevil zájem O koupi zlatého prstenu. Protože si z nabízeného zboží nemohl vybrat, prodavačka odešla pro další prsteny do trezoru. Udělala však chybu. Plato s 54 ks prstenů v hodnotě cca 70.000,- Kč nechala na prodejním pultě. Toho povedený zákazník okamžitě využil, popadl zboží a z prodejny bleskurychle zmizel.
Objektem zájmu prozatím neznámého nenechavce se koncem května staly dvě odstavené autobusy zn. Karosa ve Stodě. První autobus zloděj pouze prohledal a nic z něj neodcizil, zato u druhého si přišel na své. Ukradl z něj radiostanici, autorádio, reproduktor a čtyři audio kazety, čímž způsobil škodu za 9.700,- Kč.
Po desáté hodině noční byl první březnový den policejní hlídkou zadržen 22-letý muž z Holýšova, který na Domažlické ul. ve Stodě poškozoval sloupky telefonních rozvaděčů. Vzhledem k  velmi vysokému stupni opilosti byl jmenovaný dopraven do protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Škoda na telefonních rozvaděčích byla vyčíslena na 1.200,- Kč.
Bez zranění osob, pouze se škodou ve výši 20.000,- Kč, skončila dopravní nehoda, která se stala počátkem března t.r. na silnici mezi Mantovem a Stodem Řidič automobilu dostal na přímém, namrzlém úseku vozovky smyk a sjel do příkopu, kde se vůz převrátil na střechu. Orientační dechová zkouška ukázala u  řidiče použití alkoholu před jízdou, proto byl odvezen k odběru krve. Celý případ bude mít pro řidiče nepříjemnou dohru v podobě pokuty a odebraného řidičeského průkazu.
V noci ze 7. na 8. března t.r. rozbil neznámý pachatel skleněnou výplň výlohy fotoateliéru na náměstí ČSA ve Stodě. z ní potom, ke škodě majitelky, odcizil 4 kusy dalekohledů zn. Minolta, Olympus a Target v  hodnotě 16.000,- Kč.
Za PČR OŘ Plzeň-jih
tisková mluvčí npor. Bc. Martina Štemberová

Jaká byla nezaměstnanost na Stodsku

  x celkem ženy míra nezaměstnanosti
leden 233 95 5,29
únor 232 93 5,23
březen 201 72 4,54
duben 177 66 4
květen 177 66 3,97

Svoz objemného komunálního odpadu

Městský úřad ve Stodě pořádal ve spolupráci se společností ZKS a.s svoz objemného odpadu. Cílem svozu bylo zachycení objemného odpadu z produkce komunální sféry ve městě Stod.
Sběr probíhala formou takzvaného „ambulantního svozu“ tzn., že bylo určeno deset sběrných míst, kde byly rozmístěny kontejnery na objemný odpad. Občané měli možnost ve dnech 9. a 10. června odkládat objemný odpad z  domácností, který nelze klasicky odložit do sběrných nádob. Celkem bylo naplněno a odvezeno 24 kontejnerů. Celková váha objemného odpadu činila 21 tun.

Dudácký festiválek

Druhý ročník Stodského dudáckého festiválku se uskutečnil v sobotu 10. června. Již dopoledne hrál na náměstí Dudáček pozvánku na festiválek pro občany. Samotná přehlídka potom začala odpoledne v kulturním domě. Přihlásilo se celkem pět souborů a bylo se opravdu na co dívat.
Cenu diváků nakonec získal domácí Dudáček, přestože dlouho to vypadalo, že si cenu odveze soubor Mráček z Mrákova.

Poslední smeč

Oddíl stolního tenisu TTC Slavoj Stod uspořádal v sobotu 20. května ve sportovní hale v areálu městského stadionu v Hradecké ulici ve Stodě již 4. ročník populárního turnaje ve stolním tenise „Poslední smeč“.
Letošního ročníku se zúčastnilo 74 hráčů, kteří svá utkání sehráli na 12 stolech. Celkovým vítězem v kategorii jednotlivců se stal 3. hráč západočeského žebříčku, juniorský reprezentant Petr Husník z extraligového Casina Exstor Cheb, který přehrál v dramatickém finále M.Ulricha ze Slovanu Karlovy Vary v poměru 2:0 na sety.
Výsledky jednotlivců:
1. Petr Husník - KST CE Cheb
2. Martin Ulrich - Slovan K.Vary
3.- 4. Radek Surma - Slovan K.Vary
Jaroslav Pláček - Batesta Chodov

Pěkného umístění dosáhla v turnaji čtyřher stodská dvojice Milan Hořan a Václav Rauner, která ve výborné konkurenci ligových hráčů skončila na 4. místě.
Pořadí čtyřher:
l. M. Heidler - J. Plaček Batesta Chodov
2. R. Surma - M. Ulrich Slovan K.Vary
3. M.Chodounský - M.Havlíček

Přátelské utkání

Více jak 10 let se pravidelně setkávají na přátelských utkáních ve stolním tenise hráči TTC Slavoj Stod a partnerského oddílu TTC Neunburg Vorm Wald z Bavorska. V posledním měřeníl sil zvítězili hráči TTC Slavoj Stod nad domácími vysoko 38:16 na zápasy. Přátelské utkání proběhlo pod záštitou starosty Neunburgu p. Wolwganga Bayerleho, který předal vítěznému družstvu upomínkový pohár.

Mezinárodní Běh Míru 2000

V pondělí 19. června zavítali běžci mezinárodního Běhu Míru se symbolickou mírovou pochodní i do našeho města.
Cílem Běhu Míru je rozšiřovat a podporovat upřímné snahy, vedoucí ke globálnímu uvědomění potřeby míru a přátelství mezi lidmi a národy. Běh Míru v letošním roce probíhá ve více než 120 zemích světa.
Před vlastním předáním pochodně Míru probíhal v areálu městského stadionu ve Stodě doprovodný program se sportovními soutěžemi, který kvalitně zajistil Dům dětí a mládeže Stod. Se symbolickou pochodní doprovázeli běžce Míru na hranici okresu PJ a Tachov atleti z TJ Olympionik Stod.

VÝZVA občanům!!!

Žádáme všechny občany města, kteří posud užívají veřejně přístupné pozemky a prostranství v rozporu s obecně závaznými vyhláškami města a to především tím, že na nich ukládají nebo skladují stavební materiál, suť, dřevo, kompost, vraky osobních automobilů apod. k tomu, aby provedli likvidaci těchto „černých skládek“, neboť se dopouštějí přestupku podle zákona č. 200/90 Sb. a bude proti nim zahájeno správní řízení.
Dále prosíme občany, aby prázdné obaly od plastů nevhazovali do popelnic. Před odhozením plastových lahví do kontejnerů otevřete lahev, sešlápněte a znovu uzavřete víčkem. Takto upravený odpad zabere v kontejneru mnohem méně místa.

Poděkování

Ač je to k  neuvěření, je to již 38 let, co ve Stodě jako učitelka nastoupila slečna Eva Kalserová.
Učila mnohé z těch, jejichž děti dnes navštěvují základní školu Od roku1972 byla zástupkyní ředitele a od roku 1990 ředitelkou školy. Chtěli bychom touto cestou odstupující ředitelce poděkovat za dosavadní práci, za všechna ta léta, která věnovala stodské škole, za všechny, které učila, za její obětavost, se kterou se věnovala práci ve škole i za to, že stodská škola pod jejím vedením měla dobré jméno.

Poděkování starosty

Vážení spoluobčané,
dovolte mi, abych tímto poděkoval všem obětavým organizátorům, kteří připravili v rámci dne oslavy Dne dětí řadu sportovních, kulturních a společenských akcí. Je přáním mým i celého MZ, aby se tato tradice rozvíjela i nadále za přispění našeho města.
Lubomír Jungbauer[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: redakce | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter