Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Z černé kroniky za poslední týden vydáno 28. 04. 2006 (1882 přečtení)

Do rodinného domku v Revoluční ulici se vloupal zatím neznámý pachatel. U objektu vypáčil venkovní dveře a zevnitř si odnesl plynový sporák, elektrické čerpadlo, koženou sedačku, skříň s nástavcem, video, CD přehrávač a televizi. Čtyřiašedesátiletý majitel odhadl hmotnou škodu na patnáct tisíc korun.
......

Vsobotu na protialkoholní záchytné stanici skončil 28letý muž ze Stoda na jihu Plzeňska. Policisté ho krátce před půl dvanáctou v noci kontrolovali jako řidiče Oplu Corsa v plzeňských sadech Pětatřicátníků. V jeho dechu přístroj naměřil 2,2 promile alkoholu. Řidič lékařské vyšetření a odměr krve odmítl.
Plzeňský krajský soud nevynesl rozsudek v případu gangu zlodějů starožitností a případ odročil na květen. Největší škodu zřejmě způsobil v kostele v Hradci u Stodu na Plzeňsku, odkud zmizely sochy svatých za více než tři miliony korun. Část ukradených předmětů se podařilo zajistit. Buď jsou zpátky v kostelech, nebo jsou uloženy v Diecézním muzeu v Plzni. Řada uloupených věcí se ale nikdy nenašla.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0) | Zdroj: www.regionplzen.cz

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter