Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1542 nalezených)

Ve Stodě se mi nelíbí...
(jf, Informace, 08.09.2011)
Nelíbí se vám Družstevní ulice a starý pivovar, slibovaný a tedy chybějící kruhový objezd na křižovatce Plzeňská x Stříbrská, úzká Stříbrská ulice bez chodníků a další věci? O některých se jednalo v rámci komunitního plánování, na webu městského úřadu si můžete přečíst reakce na připomínky.

Tančím, tančíš, tančíme
(jf, Informace, 06.09.2011)
Tento týden začínají letošní taneční, nebo chcete-li oficiálně Kurz tance a společenské výchovy pro mládež. První lekce se koná tradičně v pátek od 18 hodin, je přístupná veřejnosti, můžete se tedy přijít podívat.
Pokud jste už trochu, nebo i více než trochu odrostlejší, možná jsou právě pro vás určeny taneční pro dospělé. Ty začnou v polovině října, ale už teď se do nich můžete přihlásit na MKS Stod, kde taky získáte více informací.

Puhoi, Nový Zéland
(jf, Informace, 05.09.2011)
O vesnici Puhoi na Novém Zélandě jste si na zestoda.net už mohli přečíst. Ano je to vesnice, kam v roce 1863 přišla skupina rodáků ze Stodska, aby tam nalezli lepší život.
Jejich potomek Ewen Gilmour navštívil v červenci Stod a na webu respekt.cz o tom napsala Naďa Straková:
"Nestává se příliš často, aby se na Plzeňsku ocitl populární novozélandský komik a hledal tam kořeny svého smyslu pro humor. Jsou víc české nebo německé? Tohle přesně řešil Ewen Gilmour (46) jednoho červencového dne na Stodsku. Odtud totiž odešel na Nový Zéland v roce 1863 jeden z jeho předků, etnický Němec.
Kdy jste se dozvěděl, že máte na Plzeňsku předky?
Když mi bylo asi 21, někdo v rodině udělal genealogii našeho rodu a zjistil, že jeden z našich předků přišel na Nový Zéland z Nýřan a že mluvil německy. Jmenoval se Wenzel Reisima a bylo mu 18 let, když odešel. Měl spoustu sourozenců, ale odešel z celé rodiny sám. Představte si to! Musel tu být asi hodně nešťastný, aby si sbalil kufry a odešel tisíce kilometrů do neznámých končin, kde ani nevěděl, co ho tam čeká."

Pokračování článku....

Jak bude vypadat jízdní řád?
(jf, Informace, 30.08.2011)
Pokud jezdíte vlakem do Plzně nebo do Domažlic, můžete se podívat, jak vám to bude jezdit příští rok. Konečný návrh jízdního řádu 2011/12 trati 180 Plzeň – Domažlice – Česká Kubice

VZP chce zavřít a omezit oddělení v nemocnicích Stod a Rokycany
(jf, Informace, 26.08.2011)
České noviny.cz:
Nemocnicím ve Stodě na Plzeňsku a v Rokycanech hrozí uzavření gynekologie, porodnice a dětského oddělení a výrazné omezení chirurgie. Po Plzeňském kraji, jenž je vlastníkem obou zdravotnických zařízení, to požaduje Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Kraj a spádová města ale jakékoli omezení péče od roku 2013 odmítají a chtějí dále jednat. ČTK to po jednání rady řekl krajský radní pro zdravotnictví Václav Šimánek (ČSSD).
Pokračování článku....

Výběrové řízení - praktický lékař
(jf, Informace, 11.08.2011)
Krajský úřad Plzeňského kraje vyhlásil Výběrové řízení na uzavření smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství - ambulantní péče pro město Stod a spádové území se zdravotními pojišťovnami.
Přihlásit do něj se můžete do 22. září 2011, více informací najdete na plzensky-kraj.cz

Průtah Stodem - letáček
(jf, Informace, 10.08.2011)
Ředitelství silnic a dálnic vydalo letáček o plánované opravě a úpravě průtahu silnice I/26 Stodem. Z něj vyplývá, že to nebude až tak horké: vydání územního rozhodnutí 12/2011, vydání stavebního povolení 8/2012, termíny zahájení a uvedení do provozu už raději plánované nejsou. Letáček si můžete prohlédnou na rsd.cz.
Také viz Příliš optimismu

Stodská mopedyjáda
(jf, Informace, 31.07.2011)
Včera se konal už sedmý ročník Stodské mopedyjády. Prohlédněte si fotografií z akce. Autorem je Stadyjonklup.

Tak trochu jiná mapa
(jf, Informace, 23.07.2011)
Mapa yandex.ru Mapy jsou různé - silniční, fotomapy, turistické, upravená mapa Stoda... Ale když se podíváte na přiložený obrázek vidíte obyčejnou mapu. Tedy skoro. Přece jen je trochu jiná. No ano, názvy jsou tam v azbuce. My starší, kteří azbuku ještě lépe, či hůře přelouskáme, můžeme zavzpomínat, mladší to mohou brát jako zajímavost.

Stodská pouť
(jf, Informace, 17.07.2011)
Po dvou letech opět několik fotografií z kulturního porgramu stodské pouti. Je jich přesně 29 a jsou v albu Stodská pouť 2011 na foto.zestoda.net

Klášter v Chotěšově dostane letos poprvé kousek nové fasády
(jf, Informace, 15.07.2011)
vz24.cz, 13. 7. 2011
Jen po malých milionových krůčcích se daří postupně opravovat klášter v Chotěšově na jižním Plzeňsku, jednu z nejrozsáhlejších a také nejvíce zchátralých památkových staveb v Plzeňském kraji. Areál kláštera z počátku 13. století se loni stal národní kulturní památkou, náklady na jeho opravu se odhadují na víc než miliardu korun. Obec, které patří, zatím pomalu s pomocí dotací opravuje nejnutnější závady - především střechy a krovy. Za poslední roky to bylo za několik desítek milionů Kč. Letos poprvé ale klášter dostane i první kousek nové fasády, řekl ČTK starosta Filip Hrubý.
"Je to kousek na jihozápadní stěně konventu - rizalit, což je vystupující část ve třech okenních osách. Je to zatím jen taková třešnička, ukázka toho, jak by jednou mohl klášter vypadat," řekl. Náklady na část fasády jsou půl milionu korun, kromě obce přispěl Plzeňský kraj.
Pokračování článku...

Nové koupaliště
(jf, Informace, 28.06.2011)
Dnes jsem si v Deníku přečetl: "Obyvatelé Dobřan a okolí si o letošních prázdninách zaplavou v novém koupališti. Slavnostní otevření unikátního přírodního koupacího biotopu Kotynka proti léčebně v Dobřanech chystají zástupci města na čtvrteční odpoledne." Více na denik.cz
A vzpomněl si na: "Město jako zadavatel již obdrželo projektovou dokumentaci k územnímu řízení na výstavbu přírodního koupaliště v prostorách pod stadionem. ... Koupaliště je projektováno jako tak zvaný biotop pro koupání, kde je zajištěna čistota vody ne chemickou cestou, ale přírodní, většinou rostlinnou filtrací. ... Po výstavbě v roce 2007 budeme patřit mezi jedny z prvních v republice, kteří tento typ koupališť budou provozovat." Více viz Stodské listy 5/2006.
A sakra, mezi prvními v republice už asi nebudeme, Dobřany nás předběhly. Jen mi tam nepasuje ten rok 2007. To už bylo ne? Něco jsem zaspal?

Zdravotní pojišťovny chtějí zrušit nemocnici Stod
(jf, Informace, 21.06.2011)
iDnes.cz:
Zdravotní pojišťovny chtějí v Plzeňském kraji prosadit zrušení 340 lůžek akutní zdravotní péče. Rušení hrozí s největší pravděpodobností dvěma nemocnicím. O 159 lůžek by mohla přijít Rokycanská nemocnice a o 181 míst nemocnice ve Stodě. Celý článek.
Můj nadpis je mírně bulvární, nemá se rušit nemocnice celá, ale akutní lůžka. Ale něco mi nehraje. Podle stránek nemocnice má chirurgické oddělení nemocnice má k dispozici 37 standardních lůžek, 2 lůžka nadstandardní a 3 moderně vybavená lůžka JIP, gynekologicko porodnické oddělení má 35 lůžek a interní oddělení disponuje a má nasmlouváno pojišťovnami 60 akutních lůžek. Počet na dětském oddělení se mi nepodařilo zjistit, ale pokud by jich bylo 44, měla by se zrušit všechna akutní lůžka. Ale 44 mi připadá hodně, vychází mi tedy, že jich chtějí zrušit víc, než jich stodská nemocnice má. :-)

Návrh jízdního řádu
(jf, Informace, 15.06.2011)
Jako každý rok je v polovině roku zveřejněn návrh jízdního řádu železniční dopravy. Co je naplánováno pro trať 180 Plzeň - Domažlice pro rok 2011/2012? Podívejte se sami. Připomínky lze zasílat do 10. 7. 2011, více na webu IDP.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 11.06.2011)
Ve dnech 13. - 17. 6. 2010 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod (mapa) vždy v čase od 7:50 do 14:10.

Stodská pouť 2011
(jf, Informace, 07.06.2011)
Na webu MKS Stod se objevil kulturní program letošní stodské pouti, která se bude konat o víkendu 15. - 17. července. Vytáhněte notesy, kalendáře a diáře a můžete si poznamenat, co by vás zajímalo.
Pokud žijete elektronický život, můžete se podívat na kalendář akcí, z něj existuje několik exportů, třeba ical pro import do (nejen) Outlooku.

Zemřel jazzový publicista Max Wittmann
(jf, Informace, 03.06.2011)
rozhlas.cz, 2. 6. 2011:
V noci zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku nedožitých sedmdesáti let vedoucí hudební redakce Českého rozhlasu Brno Max Wittmann. Byl znám jako hudební autorita především v oblasti jazzu, autor mnoha hudebních pořadů, ale také jako aktivní muzikant.
Pokračování na www.rozhlas.cz....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 28.05.2011)
Ve dnech 30. a 31. 5. proběhne výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice (mapa) vždy od 8:30 do 14:30.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 21.05.2011)
Ve dnech 23. až 27. 5. proběhne výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov - Staňkov (mapa) vždy od 8:40 do 14:40.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 14.05.2011)
Ve dnech 16. a 17. 5. proběhne výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Staňkov - Blížejov (mapa) vždy od 8:30 do 14:40.
Ve dnech 18. až 20. 5. proběhne výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Vejprnice - Nýřany (mapa) vždy od 7:50 do 14:10.

Výběrové řízení - ředitel, ředitelka nemocnice
(jf, Informace, 03.05.2011)
Plzeňský kraj spolu se Zdravotnickým holdingem Plzeňského kraje, a. s., vypisuje výběrové řízení na pozici ředitele/ředitelky Stodské nemocnice, a. s., se sídlem Hradecká 600, Stod.
Více informací....

Spojení učilišť žáky neomezí
(jf, Informace, 02.05.2011)
Deník.cz, 1. 5. 2011:
Integrovaná střední škola Stod bude od července oficiálně patřit pod SOU Domažlice.
„Žáků se toto opatření nedotkne, obory se slučovat nebudou,“ uklidňuje Petra Jarošová, mluvčí Plzeňského kraje, který rozhodl o sloučení dvanácti škol v regionu do šesti silnějších subjektů.
„Poklesne počet zaměstnanců v ekonomickém úseku, neboť administrativa obou škol se sloučí,“ vysvětlila ředitelka domažlického učiliště Zdeňka Buršíková.
Do 10. května mohou zákonní zástupci budoucích žáků spojené školy odevzdávat zápisové lístky, a tím stvrdit zájem uchazeče studovat zvolený obor v Domažlicích či Stodě.
Pokračování článku na denik.cz....

Příliš optimismu
(jf, Informace, 28.04.2011)
V prosinci jsem psal Stavba "kruháku" se přiblížila. Dnes už vím, že jsem byl příliš optimistický. Ke každému rozhodnutí úřadu se lze odvolat, někteří účastníci řízení tak učinili. Stodský stavební úřad odvolání zamítl. Odvolání se opakovalo, tentokrát ke krajskému úřadu. Krajský úřad odvolání odmítl - jedno je doručené pozdě, další jako neoprávněná. Ale....
Ale: "stavební úřad nesprávně vymezil okruh dotčených orgánů", "napadené rozhodnutí bylo vydáno i bez závazného stanoviska Krajského úřadu Plzeňského kraje", "k záměru nebylo vydáno závazné stanovisko příslušného vodoprávního úřadu", "závazné stanovisko HZS Plzeňského kraje, krajské ředitelství ze dne 12.11.2008 je vydáno k jiné dokumentaci, než která byla předložena k žádosti o vydání územního rozhodnutí", "stanovisko vlastníka sítě Telefónica O2 Czech Republic a.s. k projektové dokumentaci pro přeložku sítě bylo vydáno více než 15 měsíců před tím", "studie není opatřena podpisem ani otiskem autorizačního razítka, jak je požadováno", "stavební úřad nesprávně vymezil okruh účastníků řízení" a ještě to chvíli pokračuje. A výsledek? "Rozhodnutí Městského úřadu Stod, odboru výstavby vydané pod č.j: 2848/10/OV ze dne 22.12.2010 podle ust. § 90 odst. 1 písm. b) správního řádu ruší a věc vrací správnímu orgánu, který napadené rozhodnutí vydal, k novému projednání." A jsme opět na začátku.
Pokud si chcete počíst - Krajský úřad PK.

Cyklotoulky Stod
(jf, Informace, 22.04.2011)
Cyklotoulky je název pořadu dnes již zkrachovalé TV Public. Náhodou jsem se dostal k dílu, který byl natáčen v Holýšově a okolí, a říkal si, proč také neexistuje díl ze Stoda. A ejhle, po chvilce hledání jsem zjistil, že existuje, Michal Jančařík, průvodce pořadem, jezdil na kole i ve Stodě a okolí a dokonce už v roce 2008.

Ohlédnutí za taneční soutěží
(jf, Informace, 18.04.2011)
Před čtrnácti dny jsem vás lákal k návštěvě taneční soutěže Cena města Stod. Pokud jste se byli podívat, doufám, že jste neodcházeli zklamaní, pokud jste nebyli, malý souhrn toho, o co jste přišli.
32 fotek na foto.zestoda.net (viděno z jeviště), 45 fotek na rajce.cz, autor Foto Alex (viděno z parketu), článeček z Chebského deníku Taneční žně Chebanů ve Stodu? Sklizeň čtyři zlaté medaile! a výsledky všech třinácti soutěží: Děti-II-D   Jun-II-D-STT   Jun-II-D-LAT   Dospělí-D-STT   Dospělí-D-LAT   Dospělí-C-STT   Dospělí-C-LAT   Dospělí-B-STT   Dospělí-B-LAT   Hobby-Děti-II   Hobby-Jun-I-KOMB.   Hobby-Jun-II-KOMB.   Hobby-Dospělí-KOMB..

A co trochu tance?
(jf, Informace, 05.04.2011)
Máte v sobotu volno? Co takhle trochu tance? Pánové, nebojte se. Ne tančit, dívat se na tanec. ;-) A že je na co koukat, že je co zažít.
V sobotu se ve stodském kulturním domě koná další ročník Ceny města Stod, soutěže v tanečním sportu. Začíná se v deset hodin, naplánováno je celkem třináct soutěží, poslední začíná nejdříve ve čtrnáct nula nula.

Oprava silnice I/26
(jf, Informace, 21.03.2011)
Silnice na Holýšov od konce Stoda na střelickou křižovatku je v úděsném stavu, to už víme. Ale nebude to asi navěky, Plzeňský kraj vypsal výběrové řízení na její opravu. Rozsah? Délka 2 101 m, oprava spočívá v odfrézování stávajícího krytu v tloušťce 30 mm a obnově vrstev konstrukce vozovky, obnova vodorovného dopravního značení.
Teď si tipněte, kolik asi může taková oprava stát. Pak se můžete podívat, na kolik si ji cení PK. O kolik jste se spletli? Klidně napište do komentářů, jen pro ostatní neprozrazujte sumu, kterou jste se dozvěděli. Ať si také mohou hrát :-)

Výluka vlaků
(jf, Informace, 20.03.2011)
Výluka na trati 180 - Plzeň - Domažlice proběhne v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice ve dnech 22. - 24. 3. 2011 vždy od 7:30 do 12:25.

Ve Stodě vzniká chráněné bydlení
(jf, Informace, 04.03.2011)
Zhruba v závěru března by se někteří klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Stodě mohli dočkat nového bydlení. Vrcholí totiž výstavba chráněného bydlení s pekárnou a prodejnou. Podrobnosti uvádí ředitel Domova pro osoby se zdravotním postižením Radomír Bednář.
Pokračování článku na www.rozhlas.cz....

Atletické Mistrovství ČR juniorů a dorostenců
(jf, Informace, 27.02.2011)
O víkendu se koná atletické MČR juniorů a dorostenců a už v sobotu obsadila stodská závodnice Lucie Pehaničová 2.místo v závodě na 3000 metrů dorostenek, když na první místo ji scházelo pouhých 63 setin sekundy.

Kitfest Stod 2011
(jf, Informace, 09.02.2011)
modelplac.cz, Jakub "Kubrt" Vilingr, 7. 2. 2011:
Letošní ročník Kitfestu byl takový prazvláštní. Změnil se systém přihlašování modelů, který přinášel mnoho chaosu, bez vysvětlení od pořadatelů. ..... Jednoznačným krokem do neznáma bylo sloučení kategorií na vrtulové a proudové dohromady, což nutně vede k nemožnosti objektivního výběru tří nejlepších modelů v kategorii.
Celý článek.....

Plzeňský kraj podepsal s nemocnicemi dohodu o péči po 1. březnu
(jf, Informace, 08.02.2011)
ČTK, 7. 2. 2010:
Krajské, fakultní (FN) i soukromé nemocnice, zdravotní pojišťovny a záchranná služba dnes na krajském úřadě podepsaly memorandum o spolupráci při zajištění zdravotní péče v Plzeňském kraji po 1. březnu. Reagovaly tak na plánované odchody lékařů zejména z krajských nemocnic, které má podle obdržených výpovědí opustit více než třetina z 236 doktorů. Dalších 70 má odejít ze státní FN. Nejvíce ohroženými obory budou v regionu neonatologie, porodnice, chirurgie a ARO v Klatovech.
Pokračování článku...

Většina měst své školy nezachrání
(jf, Informace, 03.02.2011)
Klatovský deník, 3. 2. 2011:
„Současná situace není taková, abychom mohli sponzorovat subjekt, jehož ani nejsme zřizovatelem,“ řekl starosta Stoda Jiří Vlk. Právě stodská integrovaná střední škola je na seznamu škol, kterým hrozí sloučení. Kraj totiž za to, že třídy nejsou plné, doplácí nemalou částku. V případě stodské střední školy jde podle informací Deníku o částku 1,8 milionu korun. A ty stodská radnice nemá.
Integrovaná střední škola by se proto měla spojit s domažlickým učilištěm. Ředitel ISŠ Stod Petr Dušek se obává, že to škole spíše uškodí. „Pro žáky i učitele je lepší, když je ve třídě studentů méně, jenže když je norma 28 hlav na třídu, nic s tím neudělám,“ míní Dušek. Přiznává, že je nyní v situaci, kdy se na něj zlobí i jeho kolegové. „Ptají se, co bude, jestli nepřijdou o práci, ale to já nevím. Také mi vyčítají, že jsem měl něco udělat, ale nikdo neví co,“ dodává Dušek. Sám starosta Vlk nevěří, že by se po sloučení školy ještě oddělily. „Ale chci, aby škola fungovala dál,“ podotkl.
Celý článek na denik.cz....

Krajský úřad sloučí střední školy
(jf, Informace, 31.01.2011)
iDnes.cz, 31. 1. 2011:
O šest středních škol méně bude od září v Plzeňském kraji. Podle plánu hejtmanství je kvůli nízkému počtu žáků zapotřebí některé školy sloučit. Ušetří se tak na některých pracovních místech a lépe budou využití i pedagogové, kteří dnes mnohdy učí poloprázdné třídy.
...
Spojit se mají třeba také Integrovaná střední škola Stod a Střední odborné učiliště Domažlice. "Vidíme, že tady bude spolupráce velice dobře fungovat," je přesvědčen Struček. Školy jsou od sebe vzdálené 24 kilometrů, Struček ale argumentuje tím, že autobusy mezi Domažlicemi a Stodem jezdí každou hodinu.
Pokračování na Plzeňský krajský úřad sloučí dvanáct středních škol, nadšené z toho nejsou....

ISŠ Stod obsadila bronzovou pozici
(jf, Informace, 22.01.2011)
Domažlický deník, 21. 1. 2011:
Vítězstvím týmu z mariánskolázeňské Hotelové školy skončila čtvrteční 2. regionální soutěž ve stolování, kterou pro žáky druhých ročníků oboru kuchař–číšník připravilo domažlické Střední odborné učiliště. Integrovaná střední škola Stod obsadila bronzovou pozici, druhé místo patřilo žákům z SOU Toužim.
Vítězná tabule laděná do bílé barvy s modrými doplňky byla prací studentů Hotelové školy v M. Lázních. Práci mladých tvůrců slavnostního stolování hodnotila i anketa diváků, ve které uspěli žáci pořádajícího SOU Domažlice.
Více viz Nejhezčí stůl v soutěži byl laděn do bíla...

Zápis do 1. ročníku základní školy
(jf, Informace, 07.01.2011)
Zápis žáků do 1. ročníku ZŠ Stod školního roku 2011/2012 se bude konat ve středu 2. února 2011 do 14 do 17 hodin v budově základní školy v Hradecké ulici.
Více informací: úřední deska MěÚ Stod, ZŠ Stod...

Pro řidiče
(redakce, Informace, 28.12.2010)
Přišlo mailem:
Chtěl bych upozornit i ostatní řidiče jedoucí na trase Stod - Holýšov, že silnice I.třídy I/26 v úseku od hřbitova po střelickou křižovatku je jako tankodrom, je lepší snížit rychlost a dávat dobrý pozor, některé výtluky ženou často řidiče do protisměru.

Stavba "kruháku" se přiblížila
(jf, Informace, 23.12.2010)
O výstavbě kruhového objezdu na křižovatce "u drogerie" ve Stodě se mluví minimálně od roku 2003. Ale teď se zdá, že je k němu zas o něco blíže. Na úřední desce městského úřadu je vyvěšen dokument MěÚ Stod - OV - územní rozhodnutí - silniceI/26, Průtah, Stod [PDF, 2 MB] podle kterého by se měl stát skutečností do dvou let.
No uvidíme. Třeba se někdo ještě odvolá, třeba nebudou peníze, třeba se stavba protáhne, třeba...

I dospěláci to mají za sebou
(jf, Informace, 14.12.2010)
Stejně jako skončily letošní taneční pro mládež, skončily už i taneční pro dospělé. Berte to jen jako informaci, o co jste přišli. Fotky ani video nepřikládám, protože ačkoliv do nich chodilo 34 párů, ze Stoda byly jen dva. Jinak jezdili lidé z Holýšova, Kolovče, Poběžovic, Dobřan a jeden pár dokonce z Prahy, čímž byl překonán vzdálenostní loňský rekord z Příbrami.

A mají to za sebou
(jf, Informace, 09.12.2010)
Kdo? Ti co chodili letos do tanečních. Nějak se mi nechce psát do stodských tanečních, protože ze Stoda nebyla polovina. Závěrečná se vyvedla, bylo plno i když letos chodilo jen 16 párů. Taneční tedy skončily, vy se můžete podívat na 80 fotografií, případně v pokračování článku na video předtančení.
....

Vyhrajte slůně
(jf, Informace, 06.12.2010)
Tedy vy ne. Stodská mateřská škola může vyhrát houpadlo slůně. A vy jí můžete pomoct. Ale je nejvyšší čas. Hlasování funguje jen do dnešní půlnoci. Přidáte se? Na hlasování...

To se ve Stodě nestalo
(jf, Informace, 29.11.2010)
Naštěstí. :-)
iDnes.cz: Tisíce lidí v neděli na plzeňském náměstí marně čekaly, až se rozzáří vánoční strom. V 18.00 ho měl rozsvítit primátor, kvůli výpadku elektřiny v části náměstí se mu to ale nedařilo. Teprve když se prokřehlí a naštvaní lidé po půlhodině začali rozcházet a moderátor je s omluvou zval na druhý den, strom se konečně rozsvítil.
Celý článek na idnes.cz....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.11.2010)
České noviny.cz: Vlak jedoucí z Prahy do německého Norimberku se dnes ráno střetl s osobním vozem na přejezdu mezi Stodem a Hradcem u Stoda na Plzeňsku. Při nehodě jeden člověk zemřel, devítiletou dívku převážejí záchranáři do nemocnice.
Celý článek U Stoda na Plzeňsku se se střetl vlak s autem, jeden člověk zemřel....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.11.2010)
Český rozhlas: "Plzeňští policisté dnes zadrželi muže, kterého podezírají z vydírání rodičů ztracené devítileté holčičky z Troji. „Již v pátek v odpoledních hodinách zavedlo kriminalisty pátrání do chatové oblasti nedaleko obce Stod. Tam strážci zákona zadrželi 24letého muže z Plzně, který se následně k činu doznal. Policisté zjistili, že utiskovatel zaslal otci pohřešované dívky na mobilní telefon celkem 94 textových zpráv,“ řekl Libor Pilař, z územního odboru Plzeň-jih."
Více na rozhlas.cz....

Děkujeme, odcházíme
(jf, Informace, 24.11.2010)
ČT24: Nemocniční lékaři jsou stále pevně rozhodnuti dát na konci roku hromadně výpověď. ... Zatím do 50 procent nemocničních lékařů podporuje v Plzeňském kraji kampaň Děkujeme, odcházíme. Odboráři nyní projíždějí s kampaní nemocnice v regionu a pořádají setkání s doktory. Například v Klatovech mají předběžnou podporu kolem 52 procent lékařů, v plzeňské fakultní nemocnici se k výzvě hlásí zatím jen 20 až 30 lékařů ze zhruba 500 lékařů, ve Stodu je předběžná podpora pětina lékařů a v Rokycanech není zatím odezva žádná.
Více na www.ct24.cz....

Také ve Stodě začnou pacienty odmítat
(jf, Informace, 10.11.2010)
iDnes.cz:
"Jsou operace, které nám některé pojišťovny neplatí. Proto začneme pacienty odmítat," uvedl ředitel Stodské nemocnice Vlastimil Bureš. Nemocnice nebude odmítat jen akutní případy.
"Tam, kde je překročený limit, nebude možné v operacích pokračovat, protože neexistuje nikdo, kdo by nám výkony zaplatil," dodal Bureš.
Také on je ke slibu pojišťoven, že nasměrují pacienty do jiných nemocnic, skeptický. "Při nedávné rekonstrukci nemocnice ve Stodě jsme také potřebovali přemístit pacienta z jednotky intenzivní péče a nikdo ho nechtěl převzít," uvedl Bureš příklad.
Více v článku Pacienti si na operace budou muset počkat. Nemocnice už vyčerpaly limity na iDnes.cz...

Majda s Františkem přijedou až v lednu
(jf, Informace, 09.11.2010)
Vystoupení "MAJDY A FRANTIŠKA", které mělo být 14. listopadu, se z důvodu nemoci přesouvá na 23. ledna 2011 od 10:30. Vstupenky zůstávají v platnosti. Více na mks.mestostod.cz...

Kdo bude vládnout - podruhé.
(jf, Informace, 05.11.2010)
Zhruba před čtrnácti dny jsem položil otázku "Kdo bude vládnout?" a připojil jsem anketu. Ustavující zasedání zastupitelstva bude sice 10. listopadu, ale už dnes vyšlo v MF Dnes: Jasno o novém vedení mají i ve Stodě. Vládnout bude široká koalice ODS (5 mandátů) a ČSSD (3 mandáty). „ODS bude mít starostu a dva členy v radě, sociální demokracie místostarostu. O jednom místě v radě ještě stále není rozhodnuto, nabídneme ho Evropským demokratům,“ popsal situaci současný starosta Jiří Vlk (ODS).
Anketu jsem tedy uzavřel, devět z dvaceti hlasujících se trefilo. Nebo mají dobré informace. :-)

Kdo bude vládnout?
(jf, Informace, 20.10.2010)
Stodské zastupitelstvo je patnáctičlenné. Pro prosazení svých návrhů musíte tedy mít osm hlasů. To se nejsilnějším uskupením ve volbách nepovedlo. ODS i SNK Evropští demokraté mají po pěti zastupitelích. Musí se tedy dva domluvit. Ale kdo s kým? ODS a SNK Evropští demokraté dají dohromady deset hlasů, ODS s ČSSD osm (což stačí), stejně tak SNK Evropští demokraté s ČSSD (v tomto případě by pak vítěz voleb, ODS, nevládl). Jasné vše bude po prvním zasedání zastupitelstva, které se musí konat do šesti týdnů.
Budeme tipovat? Hlasujte v pokračování článku. ....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 18.10.2010)
idnes.cz: V areálu nábytkářské firmy ve Stodu na Plzeňsku zničil požár jednu z budov i veškeré vybavení. Škoda se pohybuje kolem pěti milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčinu hasiči teprve zjišťují.
Více....