Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1511 nalezených)

Plzeňský kraj podepsal s nemocnicemi dohodu o péči po 1. březnu
(jf, Informace, 08.02.2011)
ČTK, 7. 2. 2010:
Krajské, fakultní (FN) i soukromé nemocnice, zdravotní pojišťovny a záchranná služba dnes na krajském úřadě podepsaly memorandum o spolupráci při zajištění zdravotní péče v Plzeňském kraji po 1. březnu. Reagovaly tak na plánované odchody lékařů zejména z krajských nemocnic, které má podle obdržených výpovědí opustit více než třetina z 236 doktorů. Dalších 70 má odejít ze státní FN. Nejvíce ohroženými obory budou v regionu neonatologie, porodnice, chirurgie a ARO v Klatovech.
Pokračování článku...

Většina měst své školy nezachrání
(jf, Informace, 03.02.2011)
Klatovský deník, 3. 2. 2011:
„Současná situace není taková, abychom mohli sponzorovat subjekt, jehož ani nejsme zřizovatelem,“ řekl starosta Stoda Jiří Vlk. Právě stodská integrovaná střední škola je na seznamu škol, kterým hrozí sloučení. Kraj totiž za to, že třídy nejsou plné, doplácí nemalou částku. V případě stodské střední školy jde podle informací Deníku o částku 1,8 milionu korun. A ty stodská radnice nemá.
Integrovaná střední škola by se proto měla spojit s domažlickým učilištěm. Ředitel ISŠ Stod Petr Dušek se obává, že to škole spíše uškodí. „Pro žáky i učitele je lepší, když je ve třídě studentů méně, jenže když je norma 28 hlav na třídu, nic s tím neudělám,“ míní Dušek. Přiznává, že je nyní v situaci, kdy se na něj zlobí i jeho kolegové. „Ptají se, co bude, jestli nepřijdou o práci, ale to já nevím. Také mi vyčítají, že jsem měl něco udělat, ale nikdo neví co,“ dodává Dušek. Sám starosta Vlk nevěří, že by se po sloučení školy ještě oddělily. „Ale chci, aby škola fungovala dál,“ podotkl.
Celý článek na denik.cz....

Krajský úřad sloučí střední školy
(jf, Informace, 31.01.2011)
iDnes.cz, 31. 1. 2011:
O šest středních škol méně bude od září v Plzeňském kraji. Podle plánu hejtmanství je kvůli nízkému počtu žáků zapotřebí některé školy sloučit. Ušetří se tak na některých pracovních místech a lépe budou využití i pedagogové, kteří dnes mnohdy učí poloprázdné třídy.
...
Spojit se mají třeba také Integrovaná střední škola Stod a Střední odborné učiliště Domažlice. "Vidíme, že tady bude spolupráce velice dobře fungovat," je přesvědčen Struček. Školy jsou od sebe vzdálené 24 kilometrů, Struček ale argumentuje tím, že autobusy mezi Domažlicemi a Stodem jezdí každou hodinu.
Pokračování na Plzeňský krajský úřad sloučí dvanáct středních škol, nadšené z toho nejsou....

ISŠ Stod obsadila bronzovou pozici
(jf, Informace, 22.01.2011)
Domažlický deník, 21. 1. 2011:
Vítězstvím týmu z mariánskolázeňské Hotelové školy skončila čtvrteční 2. regionální soutěž ve stolování, kterou pro žáky druhých ročníků oboru kuchař–číšník připravilo domažlické Střední odborné učiliště. Integrovaná střední škola Stod obsadila bronzovou pozici, druhé místo patřilo žákům z SOU Toužim.
Vítězná tabule laděná do bílé barvy s modrými doplňky byla prací studentů Hotelové školy v M. Lázních. Práci mladých tvůrců slavnostního stolování hodnotila i anketa diváků, ve které uspěli žáci pořádajícího SOU Domažlice.
Více viz Nejhezčí stůl v soutěži byl laděn do bíla...

Zápis do 1. ročníku základní školy
(jf, Informace, 07.01.2011)
Zápis žáků do 1. ročníku ZŠ Stod školního roku 2011/2012 se bude konat ve středu 2. února 2011 do 14 do 17 hodin v budově základní školy v Hradecké ulici.
Více informací: úřední deska MěÚ Stod, ZŠ Stod...

Pro řidiče
(redakce, Informace, 28.12.2010)
Přišlo mailem:
Chtěl bych upozornit i ostatní řidiče jedoucí na trase Stod - Holýšov, že silnice I.třídy I/26 v úseku od hřbitova po střelickou křižovatku je jako tankodrom, je lepší snížit rychlost a dávat dobrý pozor, některé výtluky ženou často řidiče do protisměru.

Stavba "kruháku" se přiblížila
(jf, Informace, 23.12.2010)
O výstavbě kruhového objezdu na křižovatce "u drogerie" ve Stodě se mluví minimálně od roku 2003. Ale teď se zdá, že je k němu zas o něco blíže. Na úřední desce městského úřadu je vyvěšen dokument MěÚ Stod - OV - územní rozhodnutí - silniceI/26, Průtah, Stod [PDF, 2 MB] podle kterého by se měl stát skutečností do dvou let.
No uvidíme. Třeba se někdo ještě odvolá, třeba nebudou peníze, třeba se stavba protáhne, třeba...

I dospěláci to mají za sebou
(jf, Informace, 14.12.2010)
Stejně jako skončily letošní taneční pro mládež, skončily už i taneční pro dospělé. Berte to jen jako informaci, o co jste přišli. Fotky ani video nepřikládám, protože ačkoliv do nich chodilo 34 párů, ze Stoda byly jen dva. Jinak jezdili lidé z Holýšova, Kolovče, Poběžovic, Dobřan a jeden pár dokonce z Prahy, čímž byl překonán vzdálenostní loňský rekord z Příbrami.

A mají to za sebou
(jf, Informace, 09.12.2010)
Kdo? Ti co chodili letos do tanečních. Nějak se mi nechce psát do stodských tanečních, protože ze Stoda nebyla polovina. Závěrečná se vyvedla, bylo plno i když letos chodilo jen 16 párů. Taneční tedy skončily, vy se můžete podívat na 80 fotografií, případně v pokračování článku na video předtančení.
....

Vyhrajte slůně
(jf, Informace, 06.12.2010)
Tedy vy ne. Stodská mateřská škola může vyhrát houpadlo slůně. A vy jí můžete pomoct. Ale je nejvyšší čas. Hlasování funguje jen do dnešní půlnoci. Přidáte se? Na hlasování...

To se ve Stodě nestalo
(jf, Informace, 29.11.2010)
Naštěstí. :-)
iDnes.cz: Tisíce lidí v neděli na plzeňském náměstí marně čekaly, až se rozzáří vánoční strom. V 18.00 ho měl rozsvítit primátor, kvůli výpadku elektřiny v části náměstí se mu to ale nedařilo. Teprve když se prokřehlí a naštvaní lidé po půlhodině začali rozcházet a moderátor je s omluvou zval na druhý den, strom se konečně rozsvítil.
Celý článek na idnes.cz....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.11.2010)
České noviny.cz: Vlak jedoucí z Prahy do německého Norimberku se dnes ráno střetl s osobním vozem na přejezdu mezi Stodem a Hradcem u Stoda na Plzeňsku. Při nehodě jeden člověk zemřel, devítiletou dívku převážejí záchranáři do nemocnice.
Celý článek U Stoda na Plzeňsku se se střetl vlak s autem, jeden člověk zemřel....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.11.2010)
Český rozhlas: "Plzeňští policisté dnes zadrželi muže, kterého podezírají z vydírání rodičů ztracené devítileté holčičky z Troji. „Již v pátek v odpoledních hodinách zavedlo kriminalisty pátrání do chatové oblasti nedaleko obce Stod. Tam strážci zákona zadrželi 24letého muže z Plzně, který se následně k činu doznal. Policisté zjistili, že utiskovatel zaslal otci pohřešované dívky na mobilní telefon celkem 94 textových zpráv,“ řekl Libor Pilař, z územního odboru Plzeň-jih."
Více na rozhlas.cz....

Děkujeme, odcházíme
(jf, Informace, 24.11.2010)
ČT24: Nemocniční lékaři jsou stále pevně rozhodnuti dát na konci roku hromadně výpověď. ... Zatím do 50 procent nemocničních lékařů podporuje v Plzeňském kraji kampaň Děkujeme, odcházíme. Odboráři nyní projíždějí s kampaní nemocnice v regionu a pořádají setkání s doktory. Například v Klatovech mají předběžnou podporu kolem 52 procent lékařů, v plzeňské fakultní nemocnici se k výzvě hlásí zatím jen 20 až 30 lékařů ze zhruba 500 lékařů, ve Stodu je předběžná podpora pětina lékařů a v Rokycanech není zatím odezva žádná.
Více na www.ct24.cz....

Také ve Stodě začnou pacienty odmítat
(jf, Informace, 10.11.2010)
iDnes.cz:
"Jsou operace, které nám některé pojišťovny neplatí. Proto začneme pacienty odmítat," uvedl ředitel Stodské nemocnice Vlastimil Bureš. Nemocnice nebude odmítat jen akutní případy.
"Tam, kde je překročený limit, nebude možné v operacích pokračovat, protože neexistuje nikdo, kdo by nám výkony zaplatil," dodal Bureš.
Také on je ke slibu pojišťoven, že nasměrují pacienty do jiných nemocnic, skeptický. "Při nedávné rekonstrukci nemocnice ve Stodě jsme také potřebovali přemístit pacienta z jednotky intenzivní péče a nikdo ho nechtěl převzít," uvedl Bureš příklad.
Více v článku Pacienti si na operace budou muset počkat. Nemocnice už vyčerpaly limity na iDnes.cz...

Majda s Františkem přijedou až v lednu
(jf, Informace, 09.11.2010)
Vystoupení "MAJDY A FRANTIŠKA", které mělo být 14. listopadu, se z důvodu nemoci přesouvá na 23. ledna 2011 od 10:30. Vstupenky zůstávají v platnosti. Více na mks.mestostod.cz...

Kdo bude vládnout - podruhé.
(jf, Informace, 05.11.2010)
Zhruba před čtrnácti dny jsem položil otázku "Kdo bude vládnout?" a připojil jsem anketu. Ustavující zasedání zastupitelstva bude sice 10. listopadu, ale už dnes vyšlo v MF Dnes: Jasno o novém vedení mají i ve Stodě. Vládnout bude široká koalice ODS (5 mandátů) a ČSSD (3 mandáty). „ODS bude mít starostu a dva členy v radě, sociální demokracie místostarostu. O jednom místě v radě ještě stále není rozhodnuto, nabídneme ho Evropským demokratům,“ popsal situaci současný starosta Jiří Vlk (ODS).
Anketu jsem tedy uzavřel, devět z dvaceti hlasujících se trefilo. Nebo mají dobré informace. :-)

Kdo bude vládnout?
(jf, Informace, 20.10.2010)
Stodské zastupitelstvo je patnáctičlenné. Pro prosazení svých návrhů musíte tedy mít osm hlasů. To se nejsilnějším uskupením ve volbách nepovedlo. ODS i SNK Evropští demokraté mají po pěti zastupitelích. Musí se tedy dva domluvit. Ale kdo s kým? ODS a SNK Evropští demokraté dají dohromady deset hlasů, ODS s ČSSD osm (což stačí), stejně tak SNK Evropští demokraté s ČSSD (v tomto případě by pak vítěz voleb, ODS, nevládl). Jasné vše bude po prvním zasedání zastupitelstva, které se musí konat do šesti týdnů.
Budeme tipovat? Hlasujte v pokračování článku. ....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 18.10.2010)
idnes.cz: V areálu nábytkářské firmy ve Stodu na Plzeňsku zničil požár jednu z budov i veškeré vybavení. Škoda se pohybuje kolem pěti milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčinu hasiči teprve zjišťují.
Více....

Koho jsme si zvolili
(jf, Informace, 16.10.2010)
Dámy a pánové, dovoluji si vám představit nové složení zastupitelstva. (Tedy prozatímní výsledky, pokud někdo nepodá stížnost, která bude shledána oprávněnou.)
ODS: Berka Luboš, Vlk Jiří Bc., Salem Mohsin Saleh Ing., Rumanová Dagmar MUDr., Cíchová Naděžda Mgr., Komunistická str.Čech a Moravy: Polívka Václav, Česká str.sociálně demokrat.: Čada Vladimír Ing., Hořan Miroslav, Hořanová Iva, SNK Evropští demokraté: Fichtlová Věra Mgr., Šíp Pavel MUDr., Jungbauer Lubomír, Sedláčková Alena Mgr., Šmidingr František, TOP 09: Kočí Roman JUDr.
Seznam je řazen podle stran, v nich podle počtu získaných hlasů. Úplné vysledky stran najdete zde, výsledky jednotlivých stran: Česká strana sociálně demokratická, Komunistická strana Čech a Moravy, Občanská demokratická strana, SNK Evropští demokraté, TOP 09.
PS: Příští týden jdeme ještě jednou k volbám - druhé kolo senátních, do něj se dostali Terelmešová Dagmar (ČSSD) a Šneberger Jiří Ing. (ODS).

Výluka vlaků
(jf, Informace, 09.10.2010)
Výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice proběhne v úseku Blížejov - Domažlice v termínu 11. - 14. 10. 2010 vždy od 08:30 do 11:25.

Rychlíkem z Prahy do Mnichova do šesti let za tři hodiny
(jf, Informace, 04.10.2010)
Cesta rychlíkem z Prahy do Mnichova by se mohla od roku 2017 zkrátit na tři hodiny a devět minut a měla by být o dvě hodiny kratší než po silnici. Umožnila by to modernizace trati Plzeň - Domažlice, jejíž investiční záměr předložila Správa železniční dopravní cesty ministerstvu dopravy. .... Stavba nové trati o délce 65 kilometrů by byla rozdělena na tři úseky: Plzeň - Stod, Stod - Domažlice a Domažlice - státní hranice.
Více na financninoviny.cz...

První prodloužená tanečních
(jf, Informace, 02.10.2010)
Je to poměrně nedávno, kdy jsem psal, že začaly taneční. A už mají za sebou první třetinu. A první třetina tradičně končí první prodlouženou. Ta byla včera, letošní na téma sport. Kulturní dům se tak zaplnil zaplnil sportovci. A taky diváky. Na to, že chodí patnáct párů, bylo diváků dost a dost.
Podívejte se na 55 fotografií.

Zamykání kláštera
(redakce, Informace, 29.09.2010)
Zamykání chotěšovského kláštera bude v neděli 3. října 2010 od 13 hodin.
Program:
  • Prohlídky konventu 13.30, 15.00, 16.30 hod.
  • 14.00 - pohádka „HONZA NENÍ NA DRAKA“,Divadelní společnost „ DIVOCH„ ze Stříbra
  • 13.30 + 17.30 - prohlídka barokního sklepení s průvodcem
  • 15.30 - prohlídka klášterních zahrad s průvodcem (socha Krista , hřbitov jeptišek)
  • 16.30 - divadelní hra Podivuhodná noc na Karlštejně aneb Jak Eliška tajně na hrad přišla v podání Divadelní společnosti „DIVOCH“
  • 13 - 16 - soutěže pro děti s odměnami, prohlídky gotického sklepení a muzea
Je zajištěno občerstvení s posezením v klášterní zahradě. Vstupné: 50 Kč a 20 Kč, děti do 6 let zdarma.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 22.09.2010)
Hromadná nehoda čtyř aut se stala včera v 5:40 hodin na hlavním tahu z Plzně do Domažlic u obce Střelice mezi Stodem a Holýšovem. Dvaačtyřicetiletá žena utrpěla při nehodě lehčí zranění, dvaatřicetiletý muž byl se středně těžkým zraněním převezen do fakultní nemocnice v Plzni.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 18.09.2010)
Na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice proběhne výluka od 20. 9. 2010 8:00 do 21. 09. 2010 14:30 a dále pak ve dnech 22. a 23. 9. 2010 od 7:50 do 14:10. Zobrazit na mapě.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 12.09.2010)
Výluka vlaků na trati 180 - Plzeň - Domažlice bude probíhat ve dnech 14. - 16. 9. 2010 vždy od 7:50 do 14:10 v úseku Plzeň hlavní nádraží - Nýřany.

Taneční Stod 2010
(jf, Informace, 11.09.2010)
Jako každý rok v polovině září i letos začal první lekcí stodský Kurz tance a společenské výchovy. Letos rozhodně nebylo přecpáno - 15 chlapců, 13 dívek (další tři přihlášené nedorazily) a k tomu pět diváků. Nejslabší jakou, kterou pamatuji. Bylo ticho jako na tenisu. :-)
Podívejte se na 29 fotografií.
Do kalendáře si můžete poznamenat 1.10. (první prodloužená), 5.11. (druhá prodloužená) a 4.12. (závěrečná).
A co se stát členem skupiny Taneční Stod 2010 na Facebooku?

Jak nám to bude jezdit?
(jf, Informace, 08.09.2010)
Krajský úřad zveřejnil konečný návrh jízdního řádu vlakové dopravy pro roky 2010/11. Můžete se tedy podívat, jak nám to bude od prosince jezdit na trati 180 Plzeň – Domažlice – Česká Kubice.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 05.09.2010)
Výluka vlaků na trati 180 - Plzeň - Domažlice bude probíhat ve dnech 7. - 10. 9. 2010 vždy od 8:10 do 14:50 v úseku Holýšov - Staňkov.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 17.08.2010)
Během doby od úterý 10. srpna do čtvrtka 12. srpna navštívil dosud neznámý pachatel jeden bytový dům ve Stodě. Návštěvu mu usnadnili samotní nájemníci, kteří vstupní dveře neuzamkli. Nepomohl ani ten fakt, že z venkovní strany nebyla klika. Pachatel dveře nezjištěným způsobem otevřel a vniknul do prostoru chodby, kde vypáčil dveře do sklepa, odkud odcizil pánské horské kolo oranžové barvy. Způsobená škoda přesáhla 14 000,- korun. Policisté případ zaevidovali a po pachateli i jízdním kole pátrají.
Strážci zákona upozorňují všechny občany, aby nepodceňovali zamykání vstupních dveří. Ačkoliv mohou být dveře z venkovní strany vybaveny takzvanou "koulí", neznamená to, že je nelze otevřít jinak než klíčem přes zámek. Pachatelé znají způsob, jak tuhle někdy jedinou ochranu před nezvanými hosty překonat. Odemčení a zamknutí dveří zabere denně maximálně dvě minuty vašeho času. Vydělat si na škodu způsobenou řádění zloděje trvá někdy i měsíce.

Stodská pouť 2010 na fotografiích
(jf, Informace, 07.08.2010)
Poslední roky jste si mohli přečíst souhrn událostí ze stodské pouti (pro připomenutí 2007, 20082009). Letos jsem nebyl doma, report se tedy nekoná.
Ale díky fotografiím, které pořídil Václav Duffek, se přece jen můžete podívat, co se dělo. Nejvíc je jich věnováno letošní novince - ukázce zásahu složek Integrovaného záchranného systému - policie, hasičů a záchranné služby.

Sunset in Stod
(redakce, Informace, 04.08.2010)
První ročník multižánrového festivalu Sunset in Stod pořádaný kapelami U.P.P, Long Stroke, Vomitus Keez, Traitor a Onkel Karl se koná 7. srpna 2010 a je pořádán za účelem oživení kulturního dění ve Stodě.
Hlavním smyslem festivalu je podpořit mladé začínající kapely v jejich tvorbě a poskytnout jim možnost zahrát si před větším publikem.
Jelikož na festivalu nechceme zbohatnout, ale chceme ukázat lidem že je třeba podporovat mladé muzikanty, vstup je pouhých 100 korun.
Program, info o kapelách a další informace na sunsetinstod.cz....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 03.08.2010)
Na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Stod - Holýšov (mapa) bude probíhat výluka vlaků od 6. 8. 2010 8:00 do 12. 8. 2010 15:40.
Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Večer pro klášter Chotěšov
(jf, Informace, 28.07.2010)
7. 8. 2010 proběhne v areálu kláštera Chotěšov od 14 do 24 hodin již osmý ročník tradiční benefiční akce Večer pro klášter Chotěšov. Pořadatel, občanské sdružení Chotěšovská vlna, si klade za cíl touto akcí zviditelnit ohroženou památku a upozornit odbornou i širokou veřejnost na její neutěšený stav.
A co je připraveno? Rekonstrukce historické bitvy, přednášky, vystoupení hudebních skupin, chrámová hudba, písničkáři, divadelní inscenace, noční oživené prohlídky kláštera, historický šerm v severní zahradě, denní prohlídky kláštera...
Více informací o Večeru na vecerproklaster.cz.

Film na přání - září 2010
(jf, Informace, 02.07.2010)
Po úspěchu, který měla akce Film na přání v letním kině, a po ještě větším úspěchu, který měla anketa o film na přání v srpnu, je tu třetí kolo. Vybírat můžete opět ze čtyř filmů a hlasování bude ukončeno v polovině července. Film bude promítat Letní kino Stod v září.
Filmy na výběr a hlasování najdete v pokračování článku...

Co chybí na obrázku?
(jf, Informace, 29.06.2010)
Co vám chybí? Na obrázku je letecká fotografie z roku 1956. Co na ní chybí? Co na ní za 50 let přibylo?
Pro srovnání (skoro) současná fotografie. To jsou věci, co? :-)

Návrh jízdního řádu
(jf, Informace, 16.06.2010)
Je tu opět polovina roku a tedy čas na návrh vlakového jízdního řádu, který začne platit od 12. prosince 2010. Můžete si prohlédnout ten pro trať 180 Plzeň – Domažlice – Česká Kubice a všimnout si v něm spojů dopravce Regiojet. Že by současné demo nebylo jen demo?
K návrhu samozřejmě můžete podat své připomínky, více informací na www.plzensky-kraj.cz.

Nasvícený klášter Chotěšov
(jf, Informace, 13.06.2010)
Nasvícený klášter Chotěšov Už jste ho viděli? Přesně řečeno viděli jste ho včera?
Klášter Chotěšov slaví 800 let od založení a u této příležitosti je o víkendu 12. a 13. června přes noc nasvícený. Dnes večer a v noci máte tedy ještě jedinečnou šanci vidět zářící klášter.
...

Výluka vlaků
(jf, Informace, 12.06.2010)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald bude probíhat ve dnech 14. - 17. 6. 2010 v úseku Blížejov - Domažlice vždy od 8:30 do 14:30.

Ještě jednou volby - mapa
(jf, Informace, 01.06.2010)
A ještě jeden návrat k parlamentním volbám. Odbor informatiky krajského úřadu připravil mapu, ve které je vidět, jak se volilo v jednotlivých obcích a jak se obce zabarvily. Konec konců, podívejte se sami. Mapa má formát PDF a velikost 2,6 MB.

Jak se volilo ve Stodě?
(jf, Informace, 29.05.2010)
I Stod už má spočítané výsledky voleb. Jak to dopadlo?
Volební účast 57,72 % (1 713 vydaných obálek, 1 708 odevzdaných obálek, 1 697 platných hlasů). Pětiprocentní hranici překročily strany Věci veřejné 10,96 %, Komunistická str.Čech a Moravy 13,96 %, Česká str.sociálně demokrat. 24,33 %, TOP 09 16,97 %, a Občanská demokratická strana 16,91 %. Tyto strany bychom tedy zvolili do parlamentu.
Pokud vás zajímají detaily, podívejte se na stránky volby.cz.

Na trati mezi Plzní a Domažlicemi se objeví žluté vlaky
(jf, Informace, 26.05.2010)
Sedmička.cz:
Od pátého června začnou po dobu dvou měsíců na železniční trati mezi Plzní a Domažlicemi jezdit žluté soupravy dopravce RegioJet. Denně pojedou oběma směry čtyři spoje, prvních čtrnáct dní provozu bude jízdné stát symbolických pět korun. Od 19. června vyjde zákazníka cesta z Plzně do Domažlic na 55 korun.
Už jsme psali Žluté vlaky Domažlice-Plzeň.

Film na přání
(jf, Informace, 24.05.2010)
Na přání vám určitě zahraje DJ, téměř určitě skoro každá kapela, občas televize a letos i stodské letní kino.
V druhé polovině srpna má Letní kino Stod v plánu uvést jeden starší film a vy si můžete vybrat jaký. Pod pojmem starší nehledejte filmy pro pamětníky, ale filmy z roku 2008 nebo 2009 a samozřejmě se nebude hrát pro každého jiný film, ale ten, který nasbírá nejvíce hlasů v anketě.
Filmy na výběr a hlasování najdete v pokračování článku...

Výluka vlaků
(jf, Informace, 23.05.2010)
Výluka vlaků na trati 180 bude v úseku Nýřany - Stod ve dnech 25. až 27. května 2010 vždy od 7:50 do 19:00.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 15.05.2010)
Výluka vlaků na trati 180 bude probíhat v úseku Stod - Holýšov ve dnech 17. - 21. 5. 2010 vždy v době od 7:55 do 14:40.

Žluté vlaky Domažlice-Plzeň
(jf, Informace, 11.05.2010)
Sedmička.cz:
Z Domažlic do Plzně budou jezdit žluté vlaky společnosti RegioJet. Každý den odjede z Domažlic do Plzně čtrnáct vlaků. A dalších jedenáct jezdí opačným směrem. Od konce května jich bude mnohem víc. Na koleje míří Českým drahám konkurence. Společnost Student Agency chce v rámci kampaně Žluté jaro na železnici testovat své žluté vlaky. Provozovat je bude dceřiná společnost a licencovaný železniční dopravce RegioJet. ....
....Žluté vlaky by se poprvé na trase z Domažlic do Plzně měly objevit 26. května. ....
....Testovací provoz skončí v červenci. „Půjde o spěšné vlaky se zastávkami ve Staňkově, Holýšově, Stodu a Plzni – Jižním předměstí,“ uvedl provozní ředitel společnosti RegioJet.
Celý článek na www.sedmicka.cz...

Trocha sousedské výpomoci
(jf, Informace, 09.05.2010)
Pomůžeme sousedům? Co takhle trochu pomoci chotěšovské škole?
Dejte jí hlas na ČEZ regionům. Škola možná dostane novou učebnu fyziky (určitě váš oblíbený předmět) a vy můžete vyhrát mininotebook. Tak co, jdete do toho?
PS: Stodská škola nesoutěží.
PPS: Do 15. května.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 08.05.2010)
Výluka vlaků na trati 180 bude v úseku Holýšov - Staňkov ve dnech 10. až 14. května 2010 vždy od 8:10 do 14:50.

Cyklomapa Mikroregionu Radbuza
(jf, Informace, 06.05.2010)
Mikroregion Radbuza vydal pro letošní sezónu novou cyklomapu, na které jsou zobrazeny tři trasy - dětská (41 km, Stod - Mantov - Dnešice - Merklín - Na Radosti - Holýšov - Hradec - Stod), pohodová (45 km, Dobřany - Dnešice - Přestavlky - Líšina - Holýšov - Hradec - Lisov - Stod - Mantov - Vstiš - Dobřany) a dálková (95 km, Plzeň - Dobřany - Vstiš - Stod - Hradec - Holýšov - Černovice - Honezovice - Kotovice - Zbůch - Líně - Lhota - Plzeň). V textové části jsou i popisy zajímavých míst, tipy na ubytování, stravování, sport i kulturu.
Ve Stodě je mapa k dostání v informačním centru, náhled si můžete stáhnout v pdf - textová strana, mapová část