Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

Cyklomapa Mikroregionu Radbuza
(jf, Informace, 06.05.2010)
Mikroregion Radbuza vydal pro letošní sezónu novou cyklomapu, na které jsou zobrazeny tři trasy - dětská (41 km, Stod - Mantov - Dnešice - Merklín - Na Radosti - Holýšov - Hradec - Stod), pohodová (45 km, Dobřany - Dnešice - Přestavlky - Líšina - Holýšov - Hradec - Lisov - Stod - Mantov - Vstiš - Dobřany) a dálková (95 km, Plzeň - Dobřany - Vstiš - Stod - Hradec - Holýšov - Černovice - Honezovice - Kotovice - Zbůch - Líně - Lhota - Plzeň). V textové části jsou i popisy zajímavých míst, tipy na ubytování, stravování, sport i kulturu.
Ve Stodě je mapa k dostání v informačním centru, náhled si můžete stáhnout v pdf - textová strana, mapová část

Konvoj projel Stodem, oslavy pokračují
(jf, Informace, 04.05.2010)
denik.cz:
Convoy Of Remembrance, historická kolona amerických džípů a jiných armádních vozidel z druhé světové války, včera dorazil do Stoda. Automobily s uniformovanými muži a ženami zastavily před tamní základní školou a budily pozdvižení.
U hlavní silnice navíc na návěsech kamionů stály také tři tanky.
Pokračování článku i s fotografiemi na denik.cz...

Slet čarodějnic 2010
(jf, Informace, 01.05.2010)
Po roční přestávce (loni na konci dubna lilo jako z konve) se konal na Křížovém vrchu další slet čarodějnic. A že se jich tam sešlo. Malých bylo sedmnáct, starších nepočítaně. Některé i maskované. (Dámy omlouvám se za nemístný vtip). Již tradičně se konaly soutěže čarodějnic, volba Miss čarodějnice a jedna z nich skončila na hranici. Letos navíc přijela návštěva z dost vysokých míst. Ne, Bůh mezi čarodějnice nepřijel. A taky se hrálo k tanci a poslechu a končilo se dost pozdě. Tak, jak se to 30. dubna stává. :-)
Podívejte se na 18 fotografií.

Změny ve stodském DOZP
(jf, Informace, 28.04.2010)
Na ČT24.cz vyšel článek Transformace sociálních služeb přináší nové šance o změnách ve stodském Domově pro osoby se zdravotní postižením:
Stodský domov se má v průběhu následujících sedmi let změnit opravdu úplně od základu. V rámci procesu tzv. transformace pobytových sociálních služeb přestane existovat klasický velký ústav a zařízení bude služby poskytovat v domácnostech. V praxi to znamená, že pod přímým dozorem zůstane z původních 200 pouze 40 klientů, u kterých to jinak nepůjde. Ostatní se v rámci možností mají osamostatnit a zapojit do normálního života v bytech ve Stodu a okolí. První z nich už to úspěšně zkoušejí.
Pokračování článku včetně videoreportáže...

Modrý tým ve Stodě
(jf, Informace, 19.04.2010)
Stod se dostal do zpravodajství, i když ne tak docela svou zásluhou. :-) Konalo se zde o víkendu celorepublikové setkání Modrého týmu (oranžoví prominou ;-) ) Více například zde (oficiální) nebo zde (méně oficiální).

Zápis do mateřské školy
(jf, Informace, 15.04.2010)
Zápis dětí do stodské mateřské školy pro školní rok 2010/2011 se bude konat ve čtvrtek 22. dubna 2010 v budově mateřské školy v Čapkově ulici (ve 4. třídě) od 12 do 17 hodin. Zákonní zástupci si s sebou přinesou svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

Co jste v sobotu neviděli
(jf, Informace, 14.04.2010)
Taneční soutěž Cena města Stod, 9.4.2010 Co jste v sobotu neviděli, pokud jste nebyli mezi diváky ve slušně zaplněném stodském kulturním domě?
 • třináct tanečních soutěží v různých kategoriích
 • druhé místo (napůl) stodského páru Josef Kondor - Hana Kouřilová
 • čtvrté místo stodského páru Jan Rychlík - Veronika Gabrielová
 • nově vymalovaný velký sál KD Stod
 • a samozřejmě mě :-)

Školní velikonoční jarmark
(jf, Informace, 31.03.2010)
Deník.cz, 31.3.2010:
...Zrovna jeden takový se konal včera ve Stodě.
„Pořádáme ho jako základní i mateřská škola dohromady. Každá třída s pomocí učitelek vyrobila velikonoční dekorace a ty tu teď prodávají. Pro žáky je tvoření motivující, jelikož za vydělané peníze pojedou na výlet, zajdou si na zmrzlinu nebo si spoří do třídního fondu,“ uvedla ředitelka Věra Fichtlová.
Druháci s třídní učitelkou Kamilou Kadlecovou prý pojedou za vydělané peníze na výlet do Koněpruských jeskyní a do kina. „Jde hlavně o to, abychom si to s dětmi užili,“ říká. deváťáci zase spoří do třídního fondu, kde šetří na rozlučkový večírek a exkurze. Prvňáčci si vydělali na vlak. „Jedeme s dětmi na pohádku do kina v Chotěšově, tak měly motivaci vydělat si na cestu,“ usmívá se jejich třídní Jana Málková....
Podívat se můžete i na fotogalerii na stránkách MKS.

Elektronici ve Stodě vyráběli digihodiny
(jf, Informace, 23.03.2010)
Mechanici – elektronici z celé republiky v úterý změřili síly ve Stodě. V dílnách tamní integrované střední školy se už popáté konala dovednostní soutěž zaměřená na spotřební elektroniku.
Na osmadvacet chlapců čekala praktická části i vědomostní testy. Zabrat dostaly jejich mozkové závity i prsty.
Pokračování článku na www.denik.cz.

Počet obyvatel Stoda
(jf, Informace, 16.03.2010)
Zajímal by vás počet obyvatel a domů podle výsledků sčítání od roku 1869? Není nic jednoduššího. Podívejte se na stránky České statistického úřadu, najdete tam data v tabulce i v grafu. Jakpak se asi změní příští rok?

Výluka vlaků
(jf, Informace, 14.03.2010)
Výluka v provozu na trati 180 v úseku Vejprnice - Nýřany 16. - 18. 3. 2010 od 7:40 do 14:15.
Důvody výluky: Za účelem výměny pražců, opravy geometrické polohy koleje, odstranění defektoskopických vad koleje, odstranění porostů a drobné údržby.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 09.03.2010)
Parkování na polní cestě u obce Stod se nevyplatilo osmatřicetiletému řidiči nákladního vozidla. Během víkendu mu totiž dosud neznámý pachatel nezjištěným způsobem odstranil z nádrže uzamykatelné víčko. Poté mu již nic nebránilo k tomu, aby palivo přečerpal. Celkem si nenechavec přišel na necelých 200 litrů nafty. Celková škoda se vyšplhala k částce přesahující 5500,- korun. Policisté případ zadokumentovali a po pachateli intenzivně pátrají.

Ve Stodě se bude opravovat most?
(jf, Informace, 05.03.2010)
Zpravodajství ČTK, 4.3.2010:
... Plzeňský kraj připravil na příští rok 11 velkých rekonstrukcí a staveb silnic za 912 milionů korun. ... Rekonstrukce tří mostů na jihu Plzeňska, a to ve Vodokrtech, Stodě a Nových Mitrovicích, bude stát celkem 44 milionů Kč. ...
I když... Nevím, jak horké to je. Tady se toho namluví.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.02.2010)
V poslední době zaznamenali policisté OOP Stod a OOP Holýšov zvýšený nápad trestné činnosti v oblasti vloupání do rekreačních objektů. Proto na den 16. února 2010 naplánovali společné bezpečnostní opatření, jehož cílem bylo snížení a odhalení nápadu trestné a přestupkové činnosti v souvislosti s poškozováním a vloupáním do rekreačních objektů. Dále se zaměřili na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech. Preventivního opatření se zúčastnili 4 policisté OOP Holýšov, 3 policisté OOP Stod, 2 psovodi se služebními psy a 2 policisté služby kriminální policie a vyšetřování. Bylo při něm zkontrolováno celkem 90 rekreačních objektů, z toho 4 byly narušeny násilným vniknutím. Po pachateli či pachatelích nyní policisté intenzivně pátrají.

Masopust 2010 - fotogalerie
(jf, Informace, 17.02.2010)
Již počtvrté uspořádalo Město Stod masopustní průvod. Fotogalerii najdete na stránkách MKS Stod.

Domov pro postižené ve Stodě čeká transformace a přesun klientů
(jf, Informace, 12.02.2010)
Domov pro osoby se zdravotním postižením ve Stodě čeká revoluční změna. Je prvním zařízením v Plzeňském kraji, jež bude postupně "rozpuštěno". Jeho klienti se v následujících sedmi letech přesunou do minidomácností, které vzniknou v městech a obcích jižního Plzeňska. Cílem transformace, na niž z Evropské unie přiteče 100 milionů Kč, je dostat klienty z velkého ústavu do menších měst a vesnic, kde si najdou přátele i mimo zdi zařízení a co nejvíce se zapojí do místních komunit.
Pokračování na DVS...

Kitfest Stod 2010
(jf, Informace, 08.02.2010)
V sobotu se konal letošní Kitfest, výstava plastikových modelů. Pokud jste se byli podívat, víte své, pokud ne, možná se rádi podíváte na následující odkazy: článek v Plzeňském deníku Do Stoda se sjely stovky modelářůfotogalerie k němu, téma na modelforum.cz nebo galerie Kitfest Stod na rajce.cz. A ještě jeden: rozhovor Modelář: Rád bych, aby šel syn v mých stopách, i když ten má s Kitfestem společné jen místo konání. :-)

Zápis do první třídy
(jf, Informace, 22.01.2010)
Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2010/2011 se koná ve středu 27. ledna 2010 od 14.00 do 17.00 h v budově základní školy v Hradecké ulici ve třídách 2.A a 2.B.
Zákonný zástupce je podle § 36 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů - školský zákon, povinen požádat o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání. U zápisu rodiče odevzdají kromě žádosti také vyplněný dotazník žáka 1. ročníku a v případě zájmu o umístění dítěte ve školní družině předběžnou přihlášku do školní družiny.
Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce. Rozhodující pro zápis je věk dítěte. Podle § 36 odst.3 školského zákona začíná povinná školní docházka, dosáhne-li dítě šestého roku věku (letos tedy děti narozené od 1.9.2003 do 31.8.2004). Dále se k zápisu dostaví i děti, kterým byl v roce 2009 schválen odklad školní docházky o 1 rok. Zákonný zástupce k ověření totožnosti přinese svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.
Více informací na www.zsstod.cz.

Ples města
(jf, Informace, 19.01.2010)
V pátek 29. ledna se koná již 14. reprezentační ples města Stod. Je to tradiční akce, hraje opět KT Band - Klatovská kapela, ale novinkou je předtančení. Předtančení samotné ne, to je taky tradice, ale letos jej nepředvedou absolventi tanečních, ale jejich starší kolegové z tanečních pro dospělé.
Řekněte, není to dostatečné lákadlo pro návštěvu plesu? Zvlášť při počtu bálů ve Stodě?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 08.01.2010)
Drogově závislý pacient z psychiatrické léčebny dnes utekl z čekárny nemocnice ve Stodě na Plzeňsku a spáchal sebevraždu. Pacient utekl pod záminkou návštěvy WC mimo objekt budovy. Při útěku vykopl skleněné dveře výjezdového pracoviště záchranné služby. Posádka viděla, že někdo si vzal střep a bodá se s ním do krku. Záchranáři za ním okamžitě vyběhli, dohonili ho ale až po 500 metrech mezi bytovkami. Veškeré pokusy o oživení už byly marné.
Více informací a videoreportáž na ct24.cz.

Novoroční ohňostroj
(jf, Informace, 01.01.2010)
Jak bylo slíbeno, tak se stalo. Ohňostroj ve Stodě byl. A podívat se přišlo asi tak .... no docela dost lidí. Opět víc než loni. Je tu někdo kvalifikovanější pro odhad účasti? :-)
Můžete se podívat na pár fotografií. Vím, lampa je efektní. ;-)
Anebo .... pokud máte raději video, i to může být...

Z černé kroniky
(jf, Informace, 01.01.2010)
Na silnici I/26 mezi obcemi Stod a Holýšov na Domažlicku došlo na Silvestra kolem půl jedenácté večer k dopravní nehodě. Dvacetiletý řidič zde jel s automobilem Mazda, na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, dostal s automobilem smyk, přejel do protisměru, kde narazil do silničního příkopu, ve kterém se vozidlo přetočilo na střechu. Při dopravní nehodě se řidič lehce zranil a byl převezen na ošetření do nemocnice do Stoda. Dechová zkouška u něj ukázala, že před jízdou požil alkoholický nápoj, přístroj naměřil hodnotu přes 0,6 promile alkoholu. Navíc muži zákona zjistili, že řidič jel s automobilem na letních a ojetých pneumatikách. Způsobená škoda byla vyčíslena na 31 tisíc korun.

Ohňostroj bude
(jf, Informace, 30.12.2009)
iDNES.cz píše Novoroční ohňostroje budou, kvůli krizi je zrušila hlavně menší města. Stod asi není menší město, ve Stodě ohňostroj bude!! Sejdeme se 1.1. v pět večer na pěší zóně.

Nebezpečná místa na silnicích
(jf, Informace, 18.12.2009)
Policisté z dopravního inspektorátu územního odboru Plzeň-jih vypracovali seznam míst, kde řidiči se svými vozy nejčastěji havarují. Nás asi nejvíce zajímá silnice I/26, tedy Plzeň - Domažlice. Kde si tedy máme dávat pozor?
 • Úsek silnice u odbočky na obec Zbůch-Starý důl
  Přehledný, zdánlivě nevinný úsek je z dosud z nezjištěných příčin místem častého výskytu těžkých dopravních nehod, kdy viník dopravní nehody nejčastěji vjede do protisměru a dojde k čelnímu střetu.
 • Křižovatka se silnicí II/180 v obci Chotěšov
  Dopravně technický stav tříramenné křižovatky je ztížen tím, že silnice I/26 se v tomto úseku stáčí, tzn. že se jedná o zatáčku. Tento fakt je komplikován silným sklonem ramene silnice II/180.
 • Křižovatka se silnicí III/19341 na obec Střelice
  Nerespektování SDZ P6 (Stůj, dej přednost v jízdě!), rychlost jízdy a bezohlednost řidičů. Tyto faktory jsou původcem smrti již několika lidí.
Místa na dalších silnicích najdete na na www.mvcr.cz.

Nové Zprávy ze Stoda
(jf, Informace, 16.12.2009)
Dnes byla spuštěna nová verze stránky Zprávy ze Stoda (najdete ji na zpravy.zestoda.net), která nabízí nejrychlejší přehled o dění ve Stodě. Na jedné stránce aktuality ze stránek www.zestoda.net, městského úřadu, MKS, DDM, základní i střední integrované školy. Konec konců podívejte se sami.

Jak se bude ve Stodě uklízet?
(jf, Informace, 02.12.2009)
Poslal jsem na městský úřad dotaz: "Letos platí nový zákon, podle kterého úklid chodníků zajišťují obce. Jak se Stod připravil? Nakoupil nové stroje, přijme víc lidí, zvládne to s  loňským stavem, počítá s tím, že chodníky budou uklízet občané dobrovolně...?"
A odpověď: "Na úklid chodníků nebudeme přijímat žádné nové pracovníky. Vážně uvažujeme o zakoupení nového stroje, kterým bychom prováděli úklid sněhu. Univerzální stroj, který by sloužil na úklid v zimě a na metení chodníků v létě. Ve čtvrtek máme předváděčku tohoto stroje a pak se rozhodneme.
Samozřejmě budeme rádi, když nám občané pomohou a uklidí si před vlastním domem. Město bude čistit chodníky podle důležitosti tj. napřed frekventované chodníky."

Co děláte s listím vy?
(jf, Informace, 30.11.2009)
Taky ho pálíte? Taky otravujete vzduch sousedům? A co třeba kompost, nebo sběrný dvůr? To je asi moc práce, co? Ale tento problém neřešíme jen u nás - město Bohumín.
Poznáte, odkud je video v pokračování článku?

Taneční Stod 2009 - video předtančení
(jf, Informace, 29.11.2009)
Skoro bych to nazval tradicí. Můžete se podívat na video předtančení (dnes již) absolventů stodských tanečních z jejich závěrečné. Proč tradice? Letos je to potřetí. První video bylo v roce 2007, druhé v roce 2008.
Video je opět z generálky, navíc natáčené z jeviště, můžete tedy vidět něco, co nikdo jiný neviděl. Exkluzivně jen na www.ZeStoda.net :-) Letos bylo předtančení doplněno videoprojekcí, proto onen dvojitý obraz na začátku.
Video najdete v pokračování článku, podívat se můžete taky na 47 fotografií...

Taneční Stod skončily
(jf, Informace, 28.11.2009)
Včerejší závěrečnou skončily letošní stodské taneční. Podívejte se na 47 fotografií. Letešní sezóna tanečních ve Stodě ještě neskončila, 12. prosince bude ještě závěrečná tanečních pro dospělé. Ale pokud nejste pozvaní, nedostanete se tam. ;-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 25.11.2009)
Ve středu 25.11.2009 byla v 5.21 hod. nahlášena nehoda dvou osobních automobilů u Stoda Domažlicku. Zhruba 2 km za Stodem ve směru na Holýšov se čelně střetly dva vozy. Jeden z nich skončil v příkopu, druhý zůstal stát napříč na silnici. U řidiče vozidla v příkopu byla konstatována smrt. Druhého řidiče vyprostili ještě před příjezdem ZZS řidiči z kolemjedoucích kamionů a okamžitě začali s poskytováním předlékařské pomoci. Tohoto muže poté transportoval do nemocnice vrtulník LZS. Po zdokumentování nehody PČR vyprostili hasiči pomocí hydraulického nářadí mrtvého muže z automobilu v příkopu. Dále hasiči odstranili uniklé provozní kapaliny a asistovali odtahové službě s naložením vozidel.
Fotografie.

Stod - Plzeň na tramvajenku
(jf, Informace, 19.11.2009)
Víte co je Integrovaná doprava Plzeňska? Máte jeden jízdní doklad a je jedno, jestli jedete autobusem, tramvají nebo vlakem. V současnosti sahá IDP z Plzně do Zbůchu. Již od roku 2006 se plánovalo další rozšíření, dalo by se tedy jezdit na onu "tramvajenku" (ve skutečnosti se jmenuje Plzeňská karta) i do Stoda. Dočkáme se příští rok?
Nedočkáme. Jako každý rok jsem posílal dotaz na koordinátora IDP, kterým je od roku 2008 krajský úřad. A odpověď? "Během letoška se připravoval projekt Rozvoj IDP (1. etapa), kterým žádáme dotaci na jeho realizaci a k 1. 1. 2012 by mělo dojít k rozšíření IDP o další území. V tomto připravovaném území se nachází i Stod."
Nadpis by tedy měl být opraven na "Stod - Plzeň na tramvajenku - ještě pořád ne."

Proč si bereme nejméně?
(jf, Informace, 06.11.2009)
Z článku Plzeňský kraj vrátil za poplatky 5,4 mil., čtvrtinu vybrané sumy:
Pacienti pohotovosti u záchranné služby či nemocnice ve Stodu požadují proplacení méně než desetiny vybraných poplatků, pacienti rokycanské nemocnice chtějí vrátit zhruba pětinu vybrané sumy. V největších krajských nemocnicích v Klatovech a Domažlicích pacienti požadují vrácení přibližně 30 procent vybraných poplatků.
A mě napadlo: proč si bereme nejméně? Proč v Domažlicích je to třikrát více? Není to škoda?

Studenti předvedli svůj um
(jf, Informace, 04.11.2009)
Tachovský deník, 3.11.2009:
Do sálu tachovského kina Mže se včera dostavili učitelé středních škol a učilišť, aby na prezentační výstavě představili své školy.
.....
Zájemce o studium přitahovaly praktické ukázky a dovednost studentů. Nejvíce zručnost budoucích kadeřnic. „Vymysleli jsme, aby kadeřnice nebyly statické a něco předváděly. Děláme to každým rokem a návštěvníci si mohou nechat udělat například i exotický účes,“ vysvětlil Martin Jurák zástupce ředitele z Integrované střední školy Stod, která na prezentaci nabízela také učební obor kuchař – číšník. „S kadeřnicemi máme úspěch, je to zrovna jeden z oborů, který se tak říkajíc prodává sám, dodal Jurák.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.10.2009)
Velké překvapení čekalo na pětačtyřicetiletého majitele garáže ve Stodě. Dosud neznámý pachatel mu totiž poškodil cylindrickou vložku u vrat a dva visací zámky. Poté pohodlně vniknul do objektu a odcizil příklepovou vrtačku, přímočarou pilu, čtyři kusy hliníkových disků včetně pneumatik, svářečku se čtyřmi kusy balení elektrod, autonabíječku, různé přípravky autokosmetiky, rádio, prodlužovačku, tři kanystry s přípravkem do odstřikovačů a různé kusy nářadí. Celková škoda přesáhla částku 26000,- korun. Poškozený na místo přivolal Policii České republiky. Strážci zákona případ zadokumentovali a zahájili úkony v trestním řízení pro trestný čin krádeže vloupáním. Případem se v současné době intenzivně zabývají.

Nové chotěšovské jezero
(jf, Informace, 22.10.2009)
Chotěšov má nové jezero. Na místě bývalého rybníku pod klášterem. A nejen místo něj. Začíná u jezu v Mantově, končí pod mostem mezi Mantovem a Chotěšovem, jeho plocha činí 0,4 km2. Že o něm nevíte? Asi jste něco zaspali. Nebo snad jsou ve firmě PLANstudio, s.r.o. napřed? Podívejte se na jednu mapu nebo druhou mapu.

Taneční pro dospělé
(jf, Informace, 13.10.2009)
V pátek 9. října byl první lekcí zahájen kurz tance pro dospělé. Letos se přihlásilo rekordních pětatřicet párů, v sále se jich nakonec sešlo třicet jedna. Některé z nich jsou dokonce ze Stoda :-) Můžete je hledat na fotografiích.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 10.10.2009)
Policisté z obvodního oddělení Stod přijali dne 10. října 2009 krátce po druhé hodině ranní oznámení o fyzickém napadání. Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o dvacetiletého muže, který fyzicky napadá svoji matku a bratra. Muže od tohoto jednání neodradila ani výzva policistů a provedenou dechovou zkouškou u něj byla zjištěna hodnota 1,38 promile alkoholu. Policisté ho zajistili a umístili v protialkoholní záchytné stanici. Naštěstí nedošlo ke zranění osob.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 05.10.2009)
Nemilé překvapení čekalo na majitele jedné rekreační chaty na Stodsku na jižním Plzeňsku. Zjistil totiž, že jeho chatu navštívil v přesně nezjištěné době od 30. září 2009 do 3. října 2009 nevítaný host. Zatím neznámý pachatel nejdříve vnikl na pozemek a poté proboural strop nad vstupními dveřmi chaty. Vnikl tak do půdních prostor, kde opět proboural strop a tímto otvorem se dostal do obývaných místností. V nich pak prohledal uložené věci a z potravin, které zde měl majitel uschované, si uvařil jídlo. Z chaty pachatel odešel i s odcizenými věcmi, a to remoskou, pracovní vestou a s sebou si neopomněl vzít ani dva spací pytle. Majiteli tak vznikla jednáním pachatele škoda ve výši přibližně 4 500 korun. Policisté z Obvodního oddělení policie Stod ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 04.10.2009)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald v úseku Nýřany - Stod dne 5. 10. 2009 v čase 7:40 - 14:25.
V úseku Blížejov - Domažlice ve dnech 6. - 8. 10.2009 v čase 8:25 - 14:25.

Taneční Stod - první prodloužená
(jf, Informace, 03.10.2009)
Stodský kurz tance má ze sebou svou první třetinu, která byla zakončena první prodlouženou lekcí. Jak bývá zvykem, první prodloužená není "normální", ale mívá své téma. Letos byla tématem doba hippies. Ti vyznávali pohodu a klid a doufám, že jste si užili totéž i v pátek ve stodském kulturním domě. Ať jste tam byli, nebo ne, máte možnost si prohlédnout 55 fotografií.

Připojení k internetu zdarma
(jf, Informace, 01.10.2009)
I ve Stodě je nabízeno připojení k internetu pomocí Wi-Fi zdarma. Stačí mít zařízení, pomocí kterého se chcete připojit (mobil, PDA, notebook) a vědět kde. S druhou částí vám mohu pomoci. V pokračování článku najdete mapu míst, kde je ve městě Stod free WiFi.
Pokud víte o nějakém dalším místě, napište mi prosím, doplním jej do mapy.
....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 27.09.2009)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald v úseku Vejprnice - Nýřany dne 29. 9. 2009 v době 7:40 - 19:00, ve dnech 30. 09. - 1. 10. 2009 v době 7:30 - 14:15.
V úseku Nýřany - Stod dne 2. 10. 2009 v době 7:40 - 14:25.

Končí analogové vysílání televize
(jf, Informace, 25.09.2009)
30. září skončí analogové vysílání televizního signálu na Plzeňsku, což může způsobit nedostupnost oblíbených televizních programů. Možnosti, jak se na vypnutí analogu připravit (zakoupení set-top boxu, přechod na kabelovou nebo satelitní televizi atd.), a další informace najdete na www.digitalne.tv, na bezplatné lince 800 906 030, nebo v brožuře PDF - 1,7MB.
Toto je znění oficiální zprávy. Neoficiálně - máte nejvyšší čas. ;-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 16.09.2009)
O tom, že heslo "pomáhat a chránit" je pro policisty příznačné, svědčí i případ z úterý 15. září. Policisté z obvodního oddělení Stod přijali informaci o tom, že sedmatřicetiletý muž chce ve svém domě spáchat sebevraždu. Celou věc jim oznámila jeho matka, se kterou se chvíli před tím po telefonu naposledy rozloučil. Policisté neváhali a rychle vyjeli k domu, kde sebevrah bydlel. Když přijeli na místo, muž právě vycházel z garáže. Kolem krku měl utažené zajišťovací lano a v ruce nesl kovové štafle. Hlídka se pokusila s mužem navázat kontakt, ten však na to zareagoval tím, že zaběhl do domu. Strážci zákona se pustili za ním. Než se však v domě zorientovali, muž si na balkóně v prvním patře připevnil pomocí karabiny volný konec lana k zábradlí. Druhý konec měl stále utažený kolem krku. Policisté nešťastníka nakonec našli, ale nemohli se k němu přiblížit, neboť podle jeho chování bylo zřejmé, že chce skočit přes zábradlí. Na místo vyjely i další policejní posily, včetně rychlé záchranné služby. Mezi tím se hlídka snažila s mužem na balkónu navázat kontakt. Bylo to obtížné, protože zoufalec vůbec nemluvil a jevil známky požití alkoholu. Po nějaké chvíli, naštěstí začal komunikovat a svolil, že jeden z policistů může jít k němu na balkón. Začalo dlouhých třicet minut, během kterých se rozhodovalo o lidském osudu. Muž se během té doby svěřil, že k jeho chování ho vedou finanční důvody. Policista nakonec nešťastníkovi jeho způsob řešení situace rozmluvil. Díky tomu muž odjistil volný konec lana od zábradlí a odešel do pokoje, kde na něj již čekala lékařka. Strážci zákona pak společně se záchrannou službou do Fakultní nemocnice Plzeň a následně do Psychiatrické léčebny Dobřany.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 12.09.2009)
Stodští policisté šetří trestný čin neoprávněné užívání cizí věci. Toho se dopustil dosud neznámý pachatel, který si v noci ze středy na čtvrtek 10. září půjčil bez dovolení motorku značky Betka. Tu majitel zaparkoval na jednom parkovišti ve Stodě. Při svém odchodu však zapoměl na jednu velice důležitou část zabezpečení. Ve spínací skříňce totiž nechal klíček. Pro nenechavce pak nebyl problém pomocí něj jednostopé vozidlo nastarovat a odjet s ním neznámo kam.

Taneční Stod zahájeny
(jf, Informace, 11.09.2009)
Dnes večer se konala první lekce Kurzu tance a společenské výchovy Stod, česky řečeno stodských tanečních. Sešlo se 16 dívek a 22 chlapců, kteří se naučili základy prvních čtyř tanců. Podívejte se na 27 fotografií.
Pokud máte zájem, do kalendáře si můžete poznamenat data prodloužených 2.10. a 30.10., případně i termín závěrečné 27.11.2009.

ddmstod.cz a zusstod.info nefungují
(jf, Informace, 04.09.2009)
Taky jste dostali do schránky letáček s nabídkou, jejichž autory byly Základní umělecká škola Stod a Dům dětí a mládeže Stod? Taky jste si všimli na jejich konci odkazů www.zusstod.info a www.ddmstod.cz? Pokud ano a máte v plánu se podívat na stránky, ušetřím vám čas. Nestojí to za to. Ti, kteří to zkusili už asi ví, že se na nich nic nedozví. Na stránkách DDM je pouze přihlašovací formulář pro administraci redakčního systému Joomla, stránky ZUŠ se nenačtou vůbec, pokus skončí u DNS serveru.
Ono to s www stránkami není až tak jednoduché. DDM mělo několik verzí stránek. Původní byly ručně dělané na freehostingu volny.cz. Pak se přestěhovaly na redakční systém phpRS a doménu třetího řádu ddm.zestoda.net, v roce 2006 přišlo další stěhování a změna vzhledu ddm.stod.cz. A letos na jaře stěhování poslední. Na vlastní doménu www.ddmstod.cz, redakční systém zůstal, ale byl na něm jen nějaký ošklivý výchozí vzhled a obsah? O tom se snad ani nedalo mluvit. Nyní na začátku školního roku opět změna, redakční systém Joomla, ale bez obsahu. Snad je to jen dočasné. Myslím si, že zrovna nyní by byla návštěvnost dost vysoká.
Stránky ZUŠ Stod začaly fungovat v roce 2006. Na vlastní doméně www.zusstod.info, také na phpRS a s hezkým vzhledem. Aktualizace první rok výborná - pozvánky na kocerty, fotografie z nich, naplněný kalendář akcí. To posléze ustávalo, dvakrát se na nich objevil virus, který byl ale poměrně rychle odstraněn a letos v březnu konec. Odpojená doména, ta se sice ještě rozběhla, ale jen na chvíli a to trvá dosud. Stránky se nenačtou.
Což o to, každý má právo (ne)dělat stránky, jak se mu chce. Ale proč si na propagační letáky dává odkaz na něco, co nefunguje?

Po letech obnovují Woodstod
(jf, Informace, 03.09.2009)
MF Dnes, Plzeňský kraj, 3.9.2009:
Pozoruhodný hudební festival ska, reggae a punk muziky obnoví po čtyřech letech tuto sobotu ve Stodě členové skupiny V3SKA společně s pořadateli z městského kulturního střediska. Akce s názvem Woodstod začne v 15 hodin a odehraje se v areálu bývalých kasáren nad městem.

Festival se ve Stodě konal už v letech 2003 až 2005. „S myšlenkou uspořádat tuto akci přišli původně kluci ze zdejší kapely V3SKA. Říkal jsem si, že by byla škoda ten nápad pustit a uvažoval jsem o jeho oživení. Letos se to podařilo,“ prohlašuje Pavel Cích z městského kulturního střediska.
.....

Konečný návrh jízdního řádu
(jf, Informace, 02.09.2009)
Od 13. 12. 2009 začne platit nový jízdní řád regionální železniční dopravy. Podívejte se, jak bude vypadat ten pro trať 180 Plzeň – Domažlice – Česká Kubice. Můžete jej také porovnat s návrhem z června.
Další jízdní řády pro linky v regionu najdete na stránkách krajského úřadu.

Chcete si zalétat nad Chotěšovem? Od stolu?
(jf, Informace, 01.09.2009)
Letiště Chotěšov - Flight simulator Pokud jste vášnivými letci u počítače a vaší oblíbenou hrou je Microsoft Flight Simulator, máte šanci. Stačí si stáhnout si stáhnout letiště Chotěšov LKCHOV verze 1.0 pro FS 2004 (autor: František Brablc) ze stránek Virtuální Medlánky. Scenerie obsahuje sezónní textury, dynamické prvky, statika se mění dle ročního období a je tu udělán i AI provoz. Součástí je i to nejdůležitější na každém ULL letišti tj. dřevěná kadibudka a pes :) Postavičky ve scenerce jsou reální piloti z Chotěšova.
Podívejte se na obrázky ze hry, skutečně to vypadá jako Chotěšov ;-)