Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

Jak se parkuje ve Stodě?
(jf, Informace, 01.05.2008)
Parkování ve Stodě - Hradecká Parkování ve Stodě se zdá být mým oblíbeným tématem, viz související články na konci tohoto.
Tak třeba u této značky se běžně parkuje tak jako na obrázku. Jak je to v zákoně? Řidič nesmí zastavit a stát na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní. Pokud nevěříte, běžte se podívat.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 20.04.2008)
V termínu 22.-24.04.2008 od 08:50 do 14:15 výluka v úseku: Vejprnice - Nýřany.
Poznámka k náhradní dopravě: Vlaky Os 7412, Os 7414, Os 7442 v úseku Vejprnice - Stod, Os 7440 v úseku Vejprnice - Nýřany, Os 7411, Os 7413, Os 7415 v úseku Stod - Vejprnice, Os 7441 v úseku Nýřany - Vejprnice.

Pátrání - pivovar
(jf, Informace, 11.04.2008)
Vážení ve Stodě,
prosím Vás o pomoc. Snažím se sehnat materiály m.j. o dešenickém pivovaru, který 22.2.1928 koupil Akciový pivovar Stod. Zkoušela jsem se ptát v Pivovarském muzeu v Plzni, ale všechny materiály prý jsou u Vás - ve Stodě.
Prosím o pomoc, o radu na koho se mám obrátit. Jsem teprve druhým rokem kronikářkou městyse Dešenice a ráda bych alespoň částečně doplnila nedostatek historických materiálů, který máme.
Děkuji Vám za ochotu a omlouvám se za svoji troufalost.
Se srdečným pozdravem
Eva Kratochvílová
Za informace není vypsána žádná odměna :-), ale pokud byste nějaké věděli, prosím piště do komentářů nebo pomocí formuláře. Děkuji.

Taneční soutěž
(jf, Informace, 09.04.2008)
V sobotu 12. dubna se bude konat již třetí ročník akce Cena Města Stod. Letos je připraveno dvanáct soutěží od začínajících juniorů až po dospělé třídy B. A navíc v jejím rámci proběhne první neoficiální Mistrovství Plzeňského kraje.
Přijďte se podívat, první soutěž začíná v deset hodin.

Pátrání napodruhé
(jf, Informace, 28.03.2008)
Před třemi týdny jsem zveřejnil článek Pozor, vyhlašujeme pátrání, ve kterém Lucie Berková hledala své příbuzné. Přihlásil se její bratr, bohužel mail odeslaný paní Berkové se vrátil jako nedoručitelný.
Prosím tedy paní Berkovou, aby se ještě jednou ozvala (formulář), rád její mailovou adresu předám.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 23.03.2008)
25.03.2008 od 08:55 do 14:05 Výluka v úseku: Plzeň-Jižní předměstí-Vejprnice
26. - 27.03.2008 od 08:35 do 14:35 Výluka v úseku: Holýšov - Blížejov
28.03.2008 od 08:25 do 14:30 Výluka v úseku: Blížejov - Domažlice

Republikovou soutěž vyhrál žák ze Stoda
(jf, Informace, 19.03.2008)
Plzeňský deník, 19.3.2008:
Martin Petrašovský, student Integrované střední školy (ISŠ) Stod, se stal nejúspěšnějším v soutěži Ges Electronics Cup 2008, která se včera konala ve Stodě. Celkem 28 žáků ze čtrnácti středních škol z celé České republiky včera bojovalo o umístění v soutěži určené studentům elektrotechnických oborů.
Více na www.denik.cz.

Sedmáci v televizní soutěži
(jf, Informace, 19.03.2008)
Díváte se na Případy detektiva Packala? V sobotu máte o důvod víc tuto soutěž sledovat, zúčastní se ho družstvo ze Stoda.
Na začátku všeho byla Katka Šestáková, žákyně 7. A, která správně odpověděla na všechny otázky, a splnila tím podmínku k pozvání na natáčení televizního soutěžního pořadu pro děti Případy detektiva Packala. Svůj tým ve složení Ondřej Kasl, Kateřina Štöklová a Martina Vyhnalová pak provedla všemi úskalími otázek a úkolů pod neúprosným okem kamery až do konce. Vše podpořili také náhradníci Barbora Reidlová a Michal Pfeifer.
Více na stránkách ZŠ Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 13.03.2008)
Nečekanou a hlavně nevítanou návštěvu měla v úterý 11. března dvaatřicetiletá žena z Chotěšova.
Žena si šla po obědě lehnout se svým malým synkem do ložnice, která se nachází v prvním patře rodinného domu. Pro jistotu, když by se dítě probudilo, zamkla dveře a oba dva usnuli. V té době však vnikl na pozemek, a poté i do domu, zatím neznámý pachatel, který nejdříve prohledal prostory v přízemí, kde odcizil mobilní telefon, bankovku v hodnotě 50 euro, dva řetízky ze žlutého kovu s přívěsky, dva prsteny ze žlutého kovu, peněženku s finanční hotovostí ve výši 100 korun, osobní doklady a platební kartu společně s vizitkami, mezi kterými byl poznamenán i PIN kód. Poté šel pachatel do prvního patra, kde vyrazil uzamčené dveře do ložnice. Když ke svému překvapení zjistil, že se zde nachází žena s dítětem, začal na ni křičet, ať nic nedělá, zůstane ležet a řekne mu, kde jsou peníze a zlato, přičemž prohledával zásuvky v pokoji. Když žena pachateli sdělila, že žádné peníze ani zlato v domě není, přikázal jí, aby zůstala ležet, nevolala policii, nebo že ji zabije a dal se na útěk. Žena se přesto vydala pachatele pronásledovat. Běžela za ním Plzeňskou ulicí směrem na Stod, kde pachatel zabočil u bývalého hotelu Vakor do jedné z bočních uliček a zmizel jí z dohledu. Kolem 13:15 hod. míjeli autobusovou zastávku, kde stála tři děvčata. Policie žádá tyto dívky či další případné svědky, kteří by mohli přispět jakoukoliv informací k tomuto případu, aby kontaktovali linku tísňového volání 158, či se dostavili na nejbližší policejní služebnu. Pachatel je následujícího popisu: muž mladšího věku, štíhlé vysoké postavy, na sobě měl tmavé oblečení a přes hlavu kapuci, mluvil plynulou češtinou. Policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení a po pachateli, který se svým protiprávním jednáním dopustil trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, vydírání a neoprávněného držení platební karty, intenzivně pátrají.

Pozor - finanční úřad - změna času
(jf, Informace, 12.03.2008)
Pokud jste se chystali zítra předat daňové přiznání na stodské radnici, pozor. Byl změněn čas - středa 13. března od 14 do 17 hodin.

U čeho je Stod?
(jf, Informace, 12.03.2008)
www.dzeno.cz:
City boys Trnava zahraje na Plzeňsku
Stod u Plzně - V sobotu 22. března ve Stodě u Stříbra zahraje známá romská kapela City boys Trnava. Začátek akce je ve 20 hodin.

Uvést na jednom řádku, že Stod je u Plzně a u Stříbra mi přijde přehnané. Navíc, když je jen jeden Stod. Pravda, Wikipedie zná Stody dva, ale ten norský ztratil v roce 1964 samostatnost a tak na mapě je skutečně jen jeden.

Pozor, vyhlašujeme pátrání
(jf, Informace, 07.03.2008)
Dostal jsem mail, se kterým si nevím rady a proto jej tady zveřejním, třeba bude někdo vědět víc než já a pomůže. Pokud pomoci můžete a chcete, použijte prosím formulář. Díky.
DOBRY DEN...JMENUJI SE LUCIE BERKOVA .CHTELA BYCH SE ZEPTAT JESTLI MATE WEBOVE STRANKY O STODSKE KRONICE.ONO JE TO TOTIZ TAK ,MUJ OTEC ZIL VE STODE UMREL ASI PRED 20 LETY A MOJE RODINA STALE ZIJE VE STODE ALE NEVIM JAK SE S NIMI SPOJIT JA TOTIZ NEZIJI V EVROPE A HLEDAM FOTOGRAFIE MEHO OTCE..PROSIM POMOZTEMI...URCITE ZNATE RODINU BERKOVICH Z ULICE STRIBRSKA ...JESTLY MUZETE POSLETE MI JE NA MUJ EMAIL..JMENO MIHO OTCE JE LADISLAV BERKA...SRDECNE DEKUJI...LUCIE BERKOVA
Bulvární titulek, co? Ale jestli tento článek čtete, splnil účel :-)

Je čas zabavovat auta
(jf, Informace, 01.03.2008)
Co lze najít na www.mvcr.cz:
Podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění čelí pětadvacetiletý muž z obce Velešín, kterého v pondělí 21. ledna kontrolovala v Stříbrské ulici v obci Stod policejní hlídka. Při kontrole vyšlo najevo, že muž usedl za volant, přestože není držitelem řidičského oprávnění. Policisté zahájili ve věci zkrácené přípravné řízení.
V pátek 22. února usedl v odpoledních hodinách za volant osobního motorového vozidla pětadvacetiletý muž z Velešína, aniž by byl držitelem řidičského oprávnění. Na jedné křižovatce v obci Stod byl však kontrolován policejní hlídkou, kdy na základě lustrace policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. I přesto však mladík usedl za volant tentýž den ještě jednou, ale i v tomto případě jej kontrolovali policisté. Mladý muž tak nyní čelí podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Ve věci zahájili policisté zkrácené přípravné řízení.
Je skvělé, že policie pracuje tak dobře. Ale podle mě by kromě přípravného řízení bylo načase zasáhnout tvrději. Třeba zabavit auto. I když... V případě, že někdo třikrát za měsíc porušuje zákon (možná i víckrát, třikrát byl přistižen), myslím, že by bylo dobré postavit pranýř.
PS: Pochvalu policie jsem nemyslel ironicky. Myslím to naprosto vážně a chápu, že dělají co mohou. Vypustit kola a zahodit ventilky, případně kola odmontovat, nemohou.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.02.2008)
Komisařem služby kriminální policie a vyšetřování bylo zahájeno trestní stíhání 61 letého muže ze Stoda pro trestný čin krádeže.
Obviněný měl dne 17. února 2008 ve večerních hodinách po podlezení plotu vniknout do areálu společnosti v  Soukenické ulici ve Staňkově, odkud měl bez užití násilí odcizit ocelové nosníky a volně uložené litinové kryty kanálových vpustí, čímž měl poškozené společnosti způsobit škodu nejméně 28 116 korun. Dále měl o pět dnů později z  volně přístupné budovy zámku v  obci Osvračín strhnout 25 metrů měděných okapových svodů, z těchto měl dále nejméně 20 metrů odcizit, čímž měl poškozené obci Osvračín způsobit škodu nejméně ve výši 9 000 korun na odcizení a další, dosud nezjištěnou škodu, na poškození okapových svodů.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 20.02.2008)
Další výbornou práci odvedli policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení Stod. Podařilo se jim zjistit pachatele, který se dopustil na Stodsku hned několika trestných činů, a to v době přibližně od prosince minulého roku do konce ledna tohoto roku. Teprve osmnáctiletý mladík z Mantova se vloupal koncem minulého roku do rodinného domu v téže obci, ze kterého odcizil věci za 61 000 korun. Během prosince dále odcizil ze zaparkovaného vozidla v obci Chotěšov autobaterii a z nákladního motorového vozidla 150 litrů motorové nafty. Na počátku ledna se vloupal do sběrného dvora, kde z unimobuňky odcizil přímotop, varnou konvici a montérky. V době od 25. ledna do 28. ledna odcizil z areálu kláštera v obci Chotěšov čtyři kanystry s motorovou naftou a jeden kanystr s benzínem. Koncem ledna se vloupal obviněný i do jedné místní firmy v Chotěšově, ze které odcizil elektrocentrálu a horské jízdní kolo. Proti osmnáctiletému mladíkovi zahájili policisté trestní stíhání pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci.

Stod v rozhlasu
(jf, Informace, 19.02.2008)
Ve středu večer máte možnost na vlnách Českého rozhlasu Plzeň slyšet pořad U vás doma, tentokrát o Stodě. "Pořad plný informací o historii vašeho města, občanských aktivitách, turistických možnostech a dalších zajímavostech."
Nezapomeňte tedy 20. 2. 2008, 18,00, 106,7 MHz.

Plzeňští Jazz Mistake hrají v Buena Vista Clubu
(jf, Informace, 07.02.2008)
O Jazz Mistake jsem psal už několikrát, i dnes jim budu dělat reklamu.
MF Dnes, 7. 2. 2008: Své první velké turné, a to hned v rámci prestižního festivalu Jazz do regionů, odstartovala plzeňská skupina Jazz Mistake. V rámci něho se také podívá do plzeňského Buena Vista Clubu, kde zahraje dnes od 21 hodin.
„Je to naše první opravdové turné a jedeme dva týdny v kuse. Celé je pod záštitou projektu Jazz do regionů. Nabídku jsme dostali od organizátora a dramaturga projektu Jirky Švédy z Brna, se kterým už delší dobu spolupracujeme. Hrajeme v klubech ve větších městech, nejdál jedeme asi do Českého Těšína,“ prozradil okolnosti velké koncertní šňůry baskytarista Ivan Habernal.
Jazz Mistake, ve složení Vašek Greif (altsaxofon), Honza Dolejš (kytara), Ivan Habernal (baskytara), Tomáš Ibehej (piano) a Břeťa Vaverka (bicí), absolvuje v rámci turné jedenáct koncertů. Ten plzeňský bude teprve jejich třetím v pořadí. Vydat se na tak intenzivní turné ovšem není pro formaci, která předtím koncertovala většinou jen několikrát za měsíc, úplně jednoduché. „Začali jsme to domlouvat už loni na jaře, přičemž se hned vymezilo dvoutýdenní okénko, takže všichni měli dostatek času si práci nebo školu nějak zařídit. Pro nás je důležité, že se přijdou podívat lidi, které bude naše muzika bavit. To ale platí pro všechny koncerty. A že tam, kde jsme hráli v minulosti, na nás přijdou znovu a s chutí. Samozřejmě je to zážitek i pro nás jako kapelu. Ale delší každodenní hraní už máme za sebou, takže se dobře známe a víme, jak si nelézt na nervy,“ doplnil Ivan Habernal.

Jen mi nesedí ono "plzeňští" v nadpisu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 22.01.2008)
Ze čtvrtka 17. ledna na pátek 18. ledna se vloupal zatím neznámý pachatel do fotoateliéru na Stodsku, u kterého rozbil zámkovou betonovou dlažbou skleněnou výlohu a vzniklým otvorem vnikl dovnitř. Z fotoateliéru poté odcizil čtyři různé typy dalekohledů, čímž způsobil hmotnou škodu v přibližné výši 15 000 korun. Šetřením případu se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 18.01.2008)
Z úterý 15. ledna na středu 16. ledna se vloupal zatím neznámý pachatel do jedné garáže v obci Stod, ze které odcizil čtyřkolku a gola sadu. Pachatel, který se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže, způsobil poškozenému hmotnou škodu v přibližné výši 44 700 korun. Šetřením případu se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Zápis do školy
(jf, Informace, 16.01.2008)
Tento týden se rozběhly zápisy do prvních ročníků základních škol. Ve Stodě se koná v pátek 8. února 2008 od 14.00 do 17.00 h v budově základní školy v Sokolské ulici ve třídách 1.A a 1.B.
Více informací pro děti i rodiče najdete na stánkách Základní a mateřská školy Stod v článku Zápis budoucích prvňáčků aneb hrajeme si s plyšáky.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 14.01.2008)
Hmotnou škodu v přibližné výši téměř 123 000 korun způsobil poškozené organizaci zatím neznámý pachatel, který z budovy výhybny u obce Chotěšov odcizil v době od 21. prosince do 9. ledna přibližně 185m kabelů a k tomu 90m optického kabelu poškodil. Po pachateli trestného činu krádeže policie pátrá. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Stodská záchranka v televizi
(jf, Informace, 08.01.2008)
Podle televizních upoutávek byste měli mít dnes šanci vidět v televizním pořadu 112 osádku stodské záchranné služby (viděli jste upoutávku s mužem houpajícím se na elektrickém vedení?).
V TV programu je ale napsáno "Ty nejsilnější skutečné příběhy, jaké jste ve Stodvanáctce ještě neviděli." Co se bude skutečně vysílat, netuším.

Fotbalové bonusy
(PChl, Informace, 08.01.2008)
O zimní přestávce jsou pro vás připraveny bonusy, aneb "co neskončilo gólem, ale měli byste vidět." Dnes pět ukázek ze zápasu Domažlice B - Stod.
....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 08.01.2008)
Podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění čelí třicetiletý muž z obce Stod, který řídil v neděli 6. ledna v odpoledních hodinách motorové vozidlo. V obci Kotovice byl muž kontrolován policisty, kteří na základě lustrace zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a má uložen zákaz činnosti řízení všech motorových vozidel. Policisté z obvodního oddělení Stod zahájili ve věci úkony zkráceného přípravného řízení.

O kolik podražila hromadná doprava?
(jf, Informace, 02.01.2008)
Od 9. prosince platí nový jízdní řád, od Nového roku je vyšší DPH, za kolik se jezdí hromadnou dopravou? O kolik podražila?
Odpověď bude možná překvapivá. Nepodražila. Autobus stojí stále stejně, na železnici, pokud máte zakaznickou kartu, zaplatíte o korunu více, pokud kartu nemáte, zaplatíte dokonce o dvě méně.
PS: Jízdní řády linek vedoucích ze Stoda najdete na doprava.zestoda.net.

Silvestrovská zábava ve Stodě
(jf, Informace, 27.12.2007)
Letos jsem měl radost, že Stod není až taková díra, protože opět po letech bude v kulturním domě silvestrovská zábava.
Odvolávám, co jsem odvolal, silvestrovská zábava je zrušena.
PS: Komu se nelíbí výraz "díra", podívejte se do
kalendáře akcí a hledejte "ples Stod" a "ples Chotěšov".

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.12.2007)
Housku a 10 dkg salámu odcizil z neděle na pondělí z jedné kamenické firmy na Stodsku dosud neznámý pachatel, který se do objektu vloupal tím způsobem, že vyhnul železné mříže na okně a oknem vnikl dovnitř. Pachatel se svým protiprávním jednáním dopustil trestného činu krádeže, přičemž způsobil celkovou hmotnou škodu ve výši téměř 3 500 korun.
Zatím neznámý pachatel se vloupal v nočních hodinách z pondělí na úterý do objektu výrobny uzenin na Stodsku, ze které odcizil uzeninové výrobky a maso. Jednáním pachatele, který se dopustil trestného činu krádeže, vznikla poškozené společnosti hmotná škoda v přibližné výši 20 000 korun.
Případy se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Za tragickou nehodu českého autobusu v Rakousku podmínka
(jf, Informace, 10.12.2007)
Novinky, 8. 12. 2007:
Po více než roce od tragické nehody českého autobusu v Rakousku, při které u města Schrems zahynuli čtyři lidé a desítky se jich zranily, soud rozhodl o vině řidiče. Rok vězení s podmínkou na dva a půl roku vyměřil soudce Marek Poláček dvaatřicetiletému Marku Kůsovi za obecné ohrožení. Kromě toho Kůs nesmí sednout za volant čtyři roky.
Pokračování článku na www.novinky.cz.
Viz Český autobus havaroval v Rakousku, čtyři mrtví

Taneční Stod jsou minulostí
(jf, Informace, 09.12.2007)
V pátek skončily letošní stodské taneční. Po první lekci 21. září, dalších osmi lekcích a dvou prodloužených byla na programu závěrečná. Celou ji zahájily chotěšovské mažoretky, pak následovalo předtančení, taneční ukázky, sóla s rodiči a taneční soutěž. Pak už jen volná zábava za doprovodu Klatovské kapely.
Podívejte se na 47 fotografií nebo v pokračování článku na video předtančení.
....

Supermarket ve Stodě bude!
(jf, Informace, 08.12.2007)
Plzeňský deník, 7. 12. 2007:
Je to tady! Město Stod se dočká vytouženého supermarketu. Přestože se zdálo, že se představitelům města už žádného investora zlákat nepodaří, situace se změnila.
"Pokud půjde všechno podle plánu, supermarket by se ve Stodě měl otevřít v roce 2009," uvedl starosta Stodu Jiří Vlk.
Podle našich informací se ve Stodě usídlí Tesco. Market by měl být postaven v Plzeňské ulici. Vedení společnosti ale nechtělo být konkrétnější. "Samozřejmě platí, že chceme být blíže občanům," sdělila nám pouze mluvčí Teska Jana Matoušková.
Pokračování článku na www.denik.cz.

Velká porodnice, nebo malá?
(jf, Informace, 04.12.2007)
Na Aktuálně.cz vyšel článek Velká porodnice, nebo malá? Matky se učí vybírat, kde se píše i o stodské a článek jí dělá dobrou reklamu.
"V průměru u nás máme asi tři sta porodů ročně," spočítala Hana Morkesová, vrchní sestra gynekologicko-porodního oddělení nemocnice ve Stodě. "Pokles jsme zaznamenali jen v prvních týdnech po otevření centra na Lochotíně, teď už je však všechno zase jako dřív."
.....
"Ve Stodě jsem byla naprosto spokojená, péče byla úžasná."

Rozsvícení stromku 2007
(jf, Informace, 03.12.2007)
Už i ve Stodě svítí stromek. Rozsvícení se konalo včera, v neděli 2. prosince a řekl bych za hojné účasti diváků. Zhruba čtyřicetiminutový program zahájil vedoucí MKS Stod Pavel Cích společně se starostou města Jiřím Vlkem, vystoupil pěvecký sbor BastaFidli složený z učitelů ZUŠ, rozdával se horký čaj, případně svařené víno a na konec se samozřejmě rozsvítil stromek.
Podívejte se na deset fotografií.
V době adventu jsou samozřejmě připraveny i další akce.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 03.12.2007)
Zatím neznámý pachatel rozbil v nočních hodinách z pátku na sobotu skleněné výplně čelních oken u dvou pracovních strojů, které stály na uzavřené pozemní komunikaci v obci Stod. Poškozené společnosti vznikla jednáním pachatele hmotná škoda v přibližné výši 47 000 korun. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 30.11.2007)
Do jedné prodejny na Stodsku se vloupal v nočních hodinách z pondělí na úterý dosud neznámý pachatel, který ze stojanu nad pokladnou odcizil přesně nezjištěné množství cigaret a z neuzamčené pokladny odcizil minci v nominální hodnotě 5 korun. Policisté po pachateli trestného činu krádeže pátrají. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Co to je komunitní plánování?
(jf, Informace, 27.11.2007)
(Nejen) ve Stodě existuje komunitní plánování sociálních služeb. Několik titulků ze stránek města: Stod zahájil komunitní plánování sociálních služeb, Pozvánka na úvodní setkání pracovních skupin a vzdělávací seminář, Vymezení základních pojmů užívaných v KPSS, KPSS vstupuje do druhé etapy, Pozvánka na veřejné setkání. Všechny články si můžete přečíst na www.mestostod.cz/kp.
Článků je nyní celkem 34, ale zajímalo by mě, zda vůbec víte, co to komunitní plánování vůbec je. Odpovědět můžete v anketě v pokračování článku.
....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 18.11.2007)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald, v termínu 20. a 21. 11. 2007 od 06:55 do 13:00 v úseku Stod - Holýšov. Náhradní přeprava bude zajištěna autobusy.

Pacienti si koupí vstupenku
(jf, Informace, 16.11.2007)
Plzeňský deník, 15. 11. 2007, o způsobu placení za vyšetření v příštím roce.
Pacienti si před vyšetřením ve Stodské nemocnici koupí vstupenku. Zdravotnické zařízení nechce administrativu spojenou s vybíráním poplatků přenášet na lékaře. Od Nového roku proto zavádí hodnotové poukazy, které si klient zakoupí před vstupem do ordinace v pokladně nebo na recepci nemocnice.
„Poukaz má roční platnost od data zakoupení a držitel ho může v našem zařízení využít v této době kdykoliv. Je také přenosný a vratitelný v recepci nebo v pokladně naší nemocnice,“ uvádí ředitel Stodské nemocnice Vlastimil Bureš. Poukaz se nevztahuje na soukromé praxe lékařů, které jsou v prostorách nemocnice v nájmu. Ti si budou regulační poplatky vybírat sami přímo ve svých ordinacích.
Pokračování článku na www.denik.cz.

DDM Stod - propuštění a nepropouštění
(jf, Informace, 15.11.2007)
Dům dětí a mládeže Stod, nebo spíš dění v něm - propouštění a nepropouštění - je od začátku školního roku častým námětem rozhovorů a debat ve Stodě. Přečtěte si vyjádření ředitele DDM k této "kauze".

Z černé kroniky
(jf, Informace, 13.11.2007)
Svou vyživovací povinnost na své dvě děti si neplní čtyřiatřicetiletý muž z obce Stod, který má, dle rozsudku Okresního soudu Plzeň – jih, přispívat měsíčně na výživné částku v celkové výši 2 200 korun. Do současné doby dluží podezřelý k rukám matky 39 600 korun.
Vyšetřováním trestného činu zpronevěry se zabývají policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování z jižního Plzeňska. Tohoto protiprávního jednání se měla dopustit třiačtyřicetiletá žena, která si přisvojila svěřené zboží a finanční hotovost z výherního hracího automatu v jedné herně – baru na Stodsku. Svým jednáním způsobila podezřelá hmotnou škodu v celkové výši přibližně 36 000 korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 12.11.2007)
Hmotnou škodu ve výši přibližně 41 000 korun způsobil v době od 3. listopadu do 11. listopadu zatím neznámý pachatel, který se vloupal do jedné rekreační chaty v obci Mantov. Pachatel z objektu odcizil motorovou pilu, barevný televizor, videopřehrávač, nářadí, aku – vrtačku, vysavač a televizní hru. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.11.2007)
Hmotnou škodu ve výši téměř 14 000 korun způsobil v době od 28. října do 3. listopadu zatím neznámý pachatel, který odcizil z rodinného domu v obci Stod celkem 16m měděných okapových svodů. Policisté po pachateli trestného činu krádeže pátrají.

Přijďte se podívat na prodlouženou
(jf, Informace, 06.11.2007)
Letošní taneční se dostaly až k bodu "druhá prodloužená". Ale pozor: Vstup pouze ve společenském oblečení a pokud vám není patnáct, tak pouze v doprovodu rodičů. A jestli vypadáte hodně mladě, raději s sebou nezapomeňte vzít nějaký doklad, abyste nezůstali přede dveřmi.

Radar ve Stodě
(jf, Informace, 02.11.2007)
Ve Stodě je radar. To už určitě víte, není to žádná novinka. Jenom se o tom ještě nikde nepsalo.
Dnes jsem se pokoušel vyfotit, jak funguje. A představte si, že se mi za deset minut nepodařilo vyfotit radar ukazující víc, než povolených padesát. Sice se mi nelíbí, že padesátka, která je ještě povolená, svítí červeně, ale asi to má smysl. Jakmile se rozsvítí červené číslo, všichni uberou. A dostane se jim odměny, číslice zezelená. A tak je to správné, má být poznat, kdy jedu rychle.
I když dnes jsem to navíc ovlivnil i já. Zaparkované auto u silnice, já v černé bundě opřený o něj s fotoaparátem v ruce. Brzdili i protijedoucí :-) Podívejte se na foto.zestoda.net.

Nová sanitka
(jf, Informace, 30.10.2007)
Nová sanitka záchranné službyZdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, výjezdové stanoviště Stod má nový vůz. Česky řečeno: Pokud se chcete svézt novou sanitkou, máte šanci. Stodské záchranka ode dneška, tedy od 30. října 2007, jednu takovou má. Ale musíte si pospíšit, než ji použije někdo před vámi.
Abyste si udělali představu, co vám nabízím, podívejte se na několik fotografií.

Taneční pro dospělé 2007
(jf, Informace, 27.10.2007)
Taneční pro dospělé Stod 2007Ve Stodě se po několika letech konají opět taneční pro dospělé. První lekce proběhla včera a přišlo na ni neuvěřitelných čtrnáct párů. A ještě více neuvěřitelné je, že mezi nimi jsou i stodští.
Bohužel jsme se nedopočítali, kolik je "několik let", podle mě byly poslední v roce 2003.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.10.2007)
Policisté z obvodního oddělení v obci Stod zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. V sobotu 20. října se na volném prostranství u obce Maškrov konal myslivecký hon na černou škodnou zvěř, při kterém byl postřelen mladistvý účastník honu. Zraněný mladík, který utrpěl střelné poranění pravé horní končetiny, byl ošetřen na chirurgickém oddělení a je v domácí péči. Policisté zjišťují k případu další potřebné informace.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 18.10.2007)
Policisté ze služby kriminální policie vyšetřování zahájili trestní stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil 24. července třiatřicetiletý muž ze severního Plzeňska. Ten předjížděl na motocyklu značky Honda v obci Stod osobní motorové vozidlo, přičemž nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu motocyklu a povětrnostním podmínkám a nestačil včas zareagovat na situaci, když řidič osobního motorového vozidla začal odbočovat vlevo. Došlo ke srážce, která si vyžádala zranění motocyklisty, který byl převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice na ošetření. Na základě rozboru moči a krve, a následného znaleckého posudku z odvětví toxikologie, bylo zjištěno, že byl řidič motocyklu pod vlivem metamfetaminu (pervitinu). Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši přibližně 60 000 korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 16.10.2007)
Zatím neznámý pachatel se vloupal v době od 9. října do 13. října na oplocený pozemek ve Střelické ulici v obci Stod, kde vykopl dřevěnou výplň dveří od kůlny na zahradní nářadí a nalezenou motykou poté vypáčil petlici u dveří druhé kůlny, odkud následně odcizil hliníkový napařovací hrnec s poklicí a čtyři truhlářské svorky. Svým jednáním způsobil pachatel hmotnou škodu ve výši přibližně 2000 korun a dopustil se trestného činu krádeže. Případem se zabývají policisté z místního obvodního oddělení.
Policistům ze služby kriminální policie a vyšetřování společně s policisty z obvodního oddělení Stod se podařilo na základě profesionální práce ve čtvrtek 11. října vypátrat dvaapadesátiletého muže, který byl v celostátním pátrání. Na základě příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svobody převezli policisté hledaného muže do plzeňské věznice.

Market bude, ale jen někde
(jf, Informace, 11.10.2007)
V Plzeňském deníku vyšel 8. října článek Market bude, ale jen někde, kde se můžete dočíst:
Naopak slibovaný supermarket zatím nadále bude chybět v sousedním Stodě. "Poslední zájemce, se kterým jsme o vybudování obchodního domu ve Stodě jednali, nakonec ze svého záměru odstoupil," potvrdil starosta Stodu Jiří Vlk.
Stodská radnice se však nevzdává. "V současné době projevilo zájem Tesco, jsme v jednání. Uděláme všechno, co bude v našich silách, abychom se úspěšně domluvili. Jsme si vědomi toho, že supermarket v našem městě občané chtějí," dodal stodský starosta.

Katapult ve Stodě nebude
(jf, Informace, 11.10.2007)
Pokud máte namířeno na sobotní bigbít do Stoda, můžete si ušetřit zbytečnou cestu. Katapult hrát nebude.
V úterý náhle zemřel bubeník Katapultu Anatoli "Tolja" Kohout.