Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1541 nalezených)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 08.10.2008)
Padesátiletý muž z Kotovic usedl 5. října v odpoledních hodinách za volant osobního motorového vozidla. V této obci jej kontrolovali policisté z obvodního oddělení Stod, kteří na základě zjištěných informací zahájili ve věci zkrácené přípravné řízení. Muž tak nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
Dalšího muže převáželi jihoplzeňští policisté, tentokrát z obvodního oddělení Stod, na protialkoholickou záchytnou stanici. Osmašedesátiletý muž z Plzně, který byl v podnapilém stavu, padal na zem a nebyl schopen udržet rovnováhu, ohrožoval dne 5. října na vlakovém nádraží v obci Stod své zdraví a život tím, že vstupoval do kolejiště. Policisté využili svého oprávnění a muže převezli do výše uvedeného zařízení.

Humanitární sbírka šatstva ve Stodě
(jf, Informace, 30.09.2008)
Český červený kříž ve Stodě pořádá ve dnech 3. – 4. 10. 2008 v objektu bývalé základní školy ve Stodě v Krandově ulici č.p. 755 humanitární sbírky šatstva.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.09.2008)
O tom, že se skutečně nevyplácí ponechávat ve vozidlech své věci, se přesvědčili další řidiči z jižního Plzeňska, do jejichž automobilů vnikl v pátek 19. září zatím neznámý pachatel či pachatelé, pro které se staly volně ponechané věci bez dozoru velkým lákadlem a posléze poměrně snadnou kořistí. Jeden z těchto případů se stal v obci Štěnovice, kdy si s sebou pachatel odnesl z automobilu příruční tašku s osobními doklady, finanční hotovostí ve výši 14 000 korun a dále navigační zařízení a spektrální měřící přístroj. Celková hmotná škoda byla v tomto případě vyčíslena na téměř 84 000 korun. Další navigaci odcizil zatím neznámý pachatel z motorového vozidla zaparkovaného v obci Stod, čímž způsobil poškozenému hmotnou škodu ve výši přibližně 5 200 korun. Na svou neopatrnost doplatila i řidička, která zaparkovala automobil před mateřskou školou v Dobřanech a nechala svou kabelku volně položenou na sedadle spolujezdce. Zloděj využil této situace a kabelku včetně mobilního telefonu, finanční hotovosti a dalších dokladů z vozidla odcizil. Poškozené ženě tak vznikla hmotná škoda ve výši přibližně 7 500 korun. Případy se zabývají jihoplzeňští policisté, kteří po pachateli či pachatelích tohoto protiprávního jednání intenzivně pátrají.

Tak už jim to začalo
(jf, Informace, 20.09.2008)
Řeč není o prvním školním dnu, ten už je pryč dávno. Včera večer začaly ve Stodě taneční. Tedy Kurz tance a společenské výchovy 2008. Pokud jste se nebyli podívat na první lekci, můžete se podívat na 22 fotografií. Můžete se také přijít podívat na první prodlouženou 10. 10., na druhou prodlouženou 7. 11. nebo na závěrečnou 12. 12.

A něco koláčů
(jf, Informace, 18.09.2008)
Pamatujete si, když nám pan ředitel, kterému jsme mohli volat do televize, ukazoval koláče sledovanosti? A vysvětloval nám, proč vysílají zprávy ve stejný čas, jako druhá televize? Že to je právě ono plánování a že jsou konkurenční, že se nemohou a nebudou domlouvat?
Něco podobného se povedlo plánovačům programu v kinech ve Stodě i v Chotěšově. V obou v pátek promítají film WANTED. Docela by mě zajímaly koláče. I když: V sedmnáct můžete jít na film do Chotěšova, ve dvacet do kina ve Stodě. Na vysvětlenou - na film a do kina jsou dvě rozdílné věci, zvlášť u letního platí do kina :-)

Výluka vlaků
(jf, Informace, 07.09.2008)
Výluka na trati 180 od 8. 9. 2008 od 7:20 nepřetržitě do 12. 9. 2008 do 16:00 v úseku Blížejov - Domažlice.

Myčka ve Stodě
(jf, Informace, 30.08.2008)
Myčka Stod - letákicp píše: "Když jsem dnes (29.8.08) tankoval ve Stodě u benzínky na Domažlické, dostal jsem do ruky leták, že se právě tento den otevřela myčka. Neváhal jsem a hned vyfotil i ceník na zdi." Myčka Stod - ceník
Já jen dodám, že byla otevřená i dnes :-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.08.2008)
Zatím neznámý pachatel, který se vloupal do sklepní kóje nájemního domu v obci Stod, si odtud odnesl poměrně netradiční lup. Odcizil totiž 15 sklenic zavařených okurek, 10 sklenic zavařených meruněk, rovněž 10 sklenic meruňkového džemu, zavařovací hrnec s teploměrem a dámské kozačky. Poškozené ženě tak vznikla jednáním pachatele trestného činu krádeže hmotná škoda ve výši přibližně 3 800 korun.
Železné podkladnice pod koleje se staly předmětem zájmu zatím neznámého pachatele, který ve dvou případech v době od 21. srpna do 25. srpna vnikl v obci Stod na pozemek jednoho objektu. V prvním případě odcizil asi 70 kusů těchto podkladnic o celkové hmotnosti 525kg. Jejich odcizením způsobil hmotnou škodu ve výši přibližně 3 700 korun, přičemž na místě poškodil i zde zaparkované vozidlo, na kterém vznikla hmotná škoda ve výši přibližně 4 000 korun. V druhém případě odtud odcizil okolo 700 kusů podkladnic při celkové hmotnosti cca 5250kg, jejichž hodnota byla vyčíslena přibližně na 36 750 korun.
Policisté pátrají po hledané osobě - ŠOFFR Václav, narozen: 7. listopadu 1957, trvale bytem: Stod, Musejní č. p. 161. Popis osoby: výška 173cm, střední postava, oválný obličej zúžený k bradě, modré oči, obarvené dlouhé vlnité vlasy. Policisté pátrají po hledaném muži jménem Václav ŠOFFR, na kterého byl vydán Okresním soudem Plzeň – jih příkaz k zatčení. Policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnout k hledanému Václavu ŠOFFROVI jakoukoliv informaci, aby volali na bezplatnou linku tísňového volání 158 či se dostavili na nejbližší policejní služebnu.

Kde se bude učit?
(jf, Informace, 24.08.2008)
Rekonstrukce školy na Komenského náměstí je ukončena a v novém školním roce se v ní už bude učit. Kam tedy do školy?
1. září 2008 se tedy sejdou žáci 1. stupně v budově v Hradecké ulici, žáci 2. stupně v budově na Komenského náměstí a žáci speciálních tříd v budově v Sokolské ulici.
Více informací na www.zsstod.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.08.2008)
Ve středu 20. srpna nalezla v odpoledních hodinách žena na půdě rodinného domu v obci Kotovice na jižním Plzeňsku ruční obranný granát z II. světové války. Na místo ihned vyjeli policisté z obvodního oddělení Stod, kteří místo zajistili. Granát si převzal za účelem jeho následné likvidace pyrotechnik správy Západočeského kraje.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 22.07.2008)
Zatím neznámý pachatel se vloupal v brzkých ranních hodinách v sobotu 19. července do uzamčené schránky na tiskoviny u jedné místní prodejny v obci Stod. Pachatel odtud následně odcizil množství časopisů a denního tisku v celkové hodnotě přibližně 2 000 korun. Policisté z obvodního oddělení Stod, kteří se tímto případem zabývají, po pachateli trestného činu krádeže pátrají.
Dva případy se staly v obci Stod, kdy v prvním případě odcizil zatím neznámý pachatel z nákladního vozidla, které bylo zaparkované v Nádražní ulici, celkem 150 litrů motorové nafty v hodnotě přibližně 7 400 korun. Ve stejné ulici se poté vloupal pachatel i do dalšího nákladního automobilu, ze kterého následně odcizil 300 litrů motorové nafty. Poškozené společnosti vznikla v tomto případě hmotná škoda ve výši přibližně 11 100 korun. Policisté po pachateli či pachatelích tohoto protiprávního jednání intenzivně pátrají.

O co jste přišli v sobotu?
(jf, Informace, 20.07.2008)
Stodská pouť 2008 O co jste přišli, pokud jste nebyli součástí diváckého davu na kulturním programu stodské pouti v letním kině?
O vystoupení dechovky Hájenka. Nehrála ve Stodě poprvé a myslím, že ani naposledy.
O vystoupení skupiny historického šermu Armigeri ze Stoda. Dcera se mě ptala, jestli zase jeden z rytířů bude plivat zuby. Neplival, oproti loňsku mají nové představení.
O bubenickou šou Marimba Club. Na tu jsem se těšil nejvíc. Když jsem ty kluky (do slova a do písmene) viděl, nebyl jsem si jist, jestli předvedou to, co jsem čekal. Předvedli, dokonce i víc. V tomto případě jste přišli skutečně o hodně a doufám, že budu mít šanci vidět a slyšet je ještě někdy.
O vystoupení Brass Band Rakovník. Ani ti nebyli ve Stodě poprvé, pamatujete na pány v námořnických oblečcích? Jo, dixieland, to je muzika.
O vystoupení Pilsen Queen Tribute Band. První z revivalových kapel. Nesnaží se o vizuální napodobení, ale hlavně o napodobení hudební. A jde jim to.
O vystoupení ABBA World Revival. Jedenáctičlenná kapela hrající a zobrazující skupinu ABBA. Návrat do sedmdesátých let.
O vystoupení kapely The Desperados. O těch už vám nenapíšu nic. Bohužel už děti usínaly a ani odkaz na webové stránky jsem nenašel.
A samozřejmě o ohňostroj, který připravil opět Laki - Ladislav Kincl, který ve Stodě prská oheň již tradičně každý rok.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.07.2008)
Do stavebního kontejneru, ve kterém byly uloženy kovové součástky k upevnění kolejnic, se vloupal v době od 27. června do 3. července na výhybně vlaků v obci Chotěšov zatím neznámý pachatel. Ten nejdříve poškodil a odstranil z kontejneru dva visací zámky a poté z něj odcizil 2400 kusů železných vrtulí, 2000 kusů šroubů a 2000 kusů matek k těmto šroubům. Poškozené společnosti tak způsobil pachatel, který se dopustil trestného činu krádeže, hmotnou škodu ve výši přibližně 82 000 korun. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod, kteří po pachateli pátrají.

V ústavu ve Stodě žijí postižení bez klecí
(jf, Informace, 06.07.2008)
Ukázkou úspěšné integrace tělesně či mentálně handicapovaných do společnosti je i Domov pro osoby se zdravotním postižením v západočeském Stodě.
Bez klecí se zde obejdou už několikátým rokem. Když se před třemi lety ujal funkce ředitele Radomír Bednář, už je nepoužívali.
"Každý uživatel má u nás vypracovaný individuální plán, který zahrnuje to, co on chce a po čem touží a co by chtěl ve svém životě dokázat, a zároveň obsahuje část reálnou, co vlastně je možné z toho realizovat," popisuje přístup ke 180 klientům.
Za podpory Plzeňského kraje je pro ně v rámci aktivizačních programů připravena celá řada rehabilitačních dílen, kterých se účastní dvě třetiny obyvatel stodského Domova.
Dvacet dva z nich je zaměstnáno na pracovní smlouvu mimo zařízení, přičemž čtyři pracují v ústavní kuchyni, kde také dostávají měsíční plat.
Pokračování článku na www.aktualne.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 01.07.2008)
Policistům ze služby kriminální policie a vyšetřování se podařilo ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení Stod zjistit pachatele, který se na počátku měsíce června vloupal v obci Stod celkem do čtyř rekreačních chat v zahrádkářské kolonii zvané Višňovka. Ve všech případech pachatel po rozbití skleněných výplní vnikl do objektů, které prohledal, ale nic z nich neodcizil. Dále policisté zjistili, že se čtyřicetiletý muž z jižního Plzeňska dopustil další majetkové trestné činnosti, když se v nočních hodinách z 6. června na 7. června vloupal do objektu jedné firmy v obci Stod. Z jejích prostor poté odcizil úhlovou rozbrušovačku a svařovací transformátor, přičemž způsobil hmotnou škodu ve výši přibližně 15 000 korun. Případem se nyní zabývají kriminalisté z okresního ředitelství Plzeň – jih.

Kasárna ve Stodu jsou jako jedna z mála na Plzeňsku plně využita
(jf, Informace, 20.06.2008)
Deník veřejné zprávy, 20. 6. 2008.:
Čtyřtisícový Stod je v Plzeňském kraji jedním z mála měst a obcí, jemuž se podařilo okamžitě a plně využít kasárna převzatá od státu. Radnice je prodala pražské firmě SHK CZ, která opravila obě velké budovy, revitalizovala volné plochy a zaměstnala 30 místních lidí. Provoz firmy je nepřetržitý, a areál mimo město je tak trvale hlídán. ČTK to řekl starosta Stodu Jiří Vlk.
Radnice původně zamýšlela přebudovat budovy na základní školu, ale celá přestavba areálu by si vyžádala 80 milionů Kč. Navíc bývalá kasárna na Krůtí Hoře jsou dva kilometry od města a doprava dětí by byla složitá. Jen základní obnova areálu, kterou zastupitelé odmítli, by si vyžádala 25 milionů korun, pouze zavedení plynu by stálo čtyři miliony. Kasárna město nakonec před dvěma lety, rok po nabytí, prodalo.

Omezení provozu ve Stodské nemocnici
(jf, Informace, 19.06.2008)

Na základě rozhodnutí Krajského úřadu Plzeňského kraje se uskuteční ve Stodské nemocnici, a.s rekonstrukce rozvodů vody a odpadů, elektrické energie v celém objektu včetně slaboproudých rozvodů, oprava podlah chodeb, výměna dveřních zárubní, výměna nákladního výtahu a jeho přeměna na výtah evakuační.

Předpokládaný časový harmonogram rekonstrukčních prací:

přípravné práce: od 16. 6. 2008 do 23. 6. 2008
- od 16. 6. 2008 ukončení přijímání pacientů interního oddělení
- postupné stěhování ambulancí na lůžková oddělení

stavební práce - 1. etapa: od 23. 6. 2008 do 10. 7. 2008
- bude omezen zejména provoz interního oddělení, ostatní lůžková oddělení i operační sály budou ještě v provozu
- ambulance poliklinické části a JIP interního oddělení bude v provozu v náhradních prostorách
- od 1. 7. 2008 postupné ukončení přijímání pacientů na všech lůžkových odděleních

stavební práce - 2. etapa: cca od 10. 7. 2008 do 31. 8. 2008
- obnovení provozu poliklinické části (ambulance, interní JIP)
- cca od 10. 7. 2008 bude odstaven nákladní výtah a mimo provoz budou všechna lůžková oddělení
(kromě LDN v suterénu) i operační sály, rozvoz stávajících pacientů do okolních ZZ zajistí Stodská nemocnice vlastní dopravou
- na začátku 2. etapy (cca 5 dní) bude výrazně omezen provoz RDGO a OKBH, budou prováděna jen některá statim vyšetření
- provoz lůžkových oddělení a operačních sálů by měl být obnoven postupně, k částečnému obnovení provozu by mělo dojít již v první polovině srpna

ukončení prací: 17. 8. 2008 - 31. 8. 2008


Stod OPEN 2008 - výsledky + foto
(icp, Informace, 16.06.2008)
Desátý ročník tradičního volejbalového turnaje Stod OPEN 2008 má už svého vítěze a je jím tým Kluci HOLKY. Na druhém místě skončilo družstvo Chotěšova a třetí příčku obsadil Agri Fair. Turnaj proběhl v přátelském duchu a příští organizátor je stejný jako desátého ročníku tedy družstvo Kluci HOLKY. Podrobnější informace o turnaji 2008 i starších ročnících naleznete na adrese http://volejbal.stod.cz/.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 11.06.2008)
V nočních hodinách z neděle 8. června na pondělí 9. června ulomil zatím neznámý pachatel visací zámky u dvou garáží v obci Stod. Do jedné z garáží se poté vloupal o odcizil odtud ze zde zaparkovaného traktoru vstřikovací čerpadlo s potrubím, akumulátor a část zadního návěsu. Po pachateli trestného činu krádeže, který způsobil svým protiprávním jednáním hmotnou škodu v přibližné výši 12 200 korun, policisté pátrají.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 08.06.2008)
Trať číslo 180 - Plzeň - Domažlice - Furth im Wald 9.6.2008 07:10 - 17:15 v úseku Nýřany - Stod - Holýšov.

Stod OPEN 2008 - úvodní informace
(icp, Informace, 03.06.2008)
Volejbalový turnaj firem, rodin, institucí a nadšenců Stod OPEN 2008 se bude konat 14.6.2008 od 8:30 hod. (prezentace družstev + zaplacení startovného 300 Kč) a bude jej již tradičně hostit stadion ve Stodě. Pokud máte zájem o účast, pište závazné přihášky do 10.6.2008 na kontakt pribylova.michaela @ atlas.cz nebo volejte na telefon 607785887, přihlášky a zápisné můžete také přinést do ulice Hradecká 417 (Antošovi) a pamatujte, že počet družstev je omezený.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 02.06.2008)
Výluky na trati 180:
2.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 06:55 do 17:15
3.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 07:10 do 23:59
4.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 00:00 do 23:59
5.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 00:00 do 17:15
6.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 07:10 do 14:10
7.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 07:10 do 17:15
8.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 07:10 do 17:15
Důvod výluky: Ve stanici Nýřany dojde k opravám některých kolejí a výhybek. V úseku Nýřany – Stod dojde k opravě koleje, čištění štěrkového lože výměna pražců a úprava polohy koleje. V úseku Stod – Holýšov bude provedena oprava přejezdu, vyměněny kolejnice a upravena poloha koleje.

Málo místa na parkování?
(jf, Informace, 30.05.2008)
Parkování ve Stodě - KrandovaJe ve Stodě kde parkovat? Nebo si myslíte, že parkovacích míst je málo? Co třeba v Krandově ulici? Možná by stačilo trochu přemýšlet a mohlo by parkovat o jedno auto víc.

Stod jak ho představuje Google
(jf, Informace, 23.05.2008)
Na mapách firmy Google se kromě obvyklých silnic, řek a lesů mohou taky zobrazovat fotografie nebo videa. Zkuste si tipnout, co se zobrazuje ve Stodě a v Chotěšově.
Máte svůj tip? Předem upozorňuji, že tip ve stylu "ve Stodě nic k vidění, tak tam nic není" není správný. Možná budete překvapeni. Máte svůj tip? Podívejte se tedy, jak je to ve skutečnosti: fotografie, video.
Trefili jste se? Pochlubte se v komentářích a v anketě.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 15.05.2008)
Zatím neznámý pachatel poškodil v nočních hodinách z 11. května na 12. května na parkovišti v obci Stod zámek nádrže pohonných hmot u nákladního motorového vozidla, z kterého však žádnou naftu neodcizil. Z vedle stojícího nákladního automobilu již však po překonání víčka palivové nádrže odcizil 300litrů motorové nafty a zároveň poškodil oba zámky dveří od kabiny tohoto vozidla. Jednáním pachatele, který se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže, vznikla hmotná škoda v celkové výši přibližně 14 000 korun. Po pachateli policisté pátrají.

Výstava Amatérský Chotěšov zahájena
(jf, Informace, 12.05.2008)
V neděli 12. května se konala vernisáž již desátého ročníku výstavy Amatérský Chotěšov, letošní ročník s tématem Z pohádky do pohádky.
A co bylo k vidění? Vystoupení Mateřské a Základní školy Chotěšov, pohádkové účesy žákyň Střední integrované školy Stod, automatická kresba s hudebním doprovodem, soutěže pro děti a jízda na koních, pohádka „Včelí medvídci“, prohlídky konventu, prohlídka barokního sklepení 15.30 hod. Konec konců, podívejte se na 82 fotografií.
Výstavu můžete navštívit každou neděli od 13,30 do 17,30 hodin.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 11.05.2008)
Výluka na trati: 180 (Plzeň - Domažlice - Furth im Wald) 12.-14.5.2008 od 08:25 do 14:30 v úseku: Blížejov - Domažlice.

DOZP Stod nabízí osobní automobil
(jf, Informace, 09.05.2008)
Domov pro osoby se zdravotním postižením Stod nabízí osobní automobil Renault trafic T55G, více na stránkách krajského úřadu.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 04.05.2008)
Výluka na trati 180 (Plzeň - Domažlice - Furth im Wald) 6.5.2008 od 09:00 do 14:40 v úseku Stod - Holýšov.

Jak se parkuje ve Stodě?
(jf, Informace, 01.05.2008)
Parkování ve Stodě - Hradecká Parkování ve Stodě se zdá být mým oblíbeným tématem, viz související články na konci tohoto.
Tak třeba u této značky se běžně parkuje tak jako na obrázku. Jak je to v zákoně? Řidič nesmí zastavit a stát na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní. Pokud nevěříte, běžte se podívat.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 20.04.2008)
V termínu 22.-24.04.2008 od 08:50 do 14:15 výluka v úseku: Vejprnice - Nýřany.
Poznámka k náhradní dopravě: Vlaky Os 7412, Os 7414, Os 7442 v úseku Vejprnice - Stod, Os 7440 v úseku Vejprnice - Nýřany, Os 7411, Os 7413, Os 7415 v úseku Stod - Vejprnice, Os 7441 v úseku Nýřany - Vejprnice.

Pátrání - pivovar
(jf, Informace, 11.04.2008)
Vážení ve Stodě,
prosím Vás o pomoc. Snažím se sehnat materiály m.j. o dešenickém pivovaru, který 22.2.1928 koupil Akciový pivovar Stod. Zkoušela jsem se ptát v Pivovarském muzeu v Plzni, ale všechny materiály prý jsou u Vás - ve Stodě.
Prosím o pomoc, o radu na koho se mám obrátit. Jsem teprve druhým rokem kronikářkou městyse Dešenice a ráda bych alespoň částečně doplnila nedostatek historických materiálů, který máme.
Děkuji Vám za ochotu a omlouvám se za svoji troufalost.
Se srdečným pozdravem
Eva Kratochvílová
Za informace není vypsána žádná odměna :-), ale pokud byste nějaké věděli, prosím piště do komentářů nebo pomocí formuláře. Děkuji.

Taneční soutěž
(jf, Informace, 09.04.2008)
V sobotu 12. dubna se bude konat již třetí ročník akce Cena Města Stod. Letos je připraveno dvanáct soutěží od začínajících juniorů až po dospělé třídy B. A navíc v jejím rámci proběhne první neoficiální Mistrovství Plzeňského kraje.
Přijďte se podívat, první soutěž začíná v deset hodin.

Pátrání napodruhé
(jf, Informace, 28.03.2008)
Před třemi týdny jsem zveřejnil článek Pozor, vyhlašujeme pátrání, ve kterém Lucie Berková hledala své příbuzné. Přihlásil se její bratr, bohužel mail odeslaný paní Berkové se vrátil jako nedoručitelný.
Prosím tedy paní Berkovou, aby se ještě jednou ozvala (formulář), rád její mailovou adresu předám.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 23.03.2008)
25.03.2008 od 08:55 do 14:05 Výluka v úseku: Plzeň-Jižní předměstí-Vejprnice
26. - 27.03.2008 od 08:35 do 14:35 Výluka v úseku: Holýšov - Blížejov
28.03.2008 od 08:25 do 14:30 Výluka v úseku: Blížejov - Domažlice

Republikovou soutěž vyhrál žák ze Stoda
(jf, Informace, 19.03.2008)
Plzeňský deník, 19.3.2008:
Martin Petrašovský, student Integrované střední školy (ISŠ) Stod, se stal nejúspěšnějším v soutěži Ges Electronics Cup 2008, která se včera konala ve Stodě. Celkem 28 žáků ze čtrnácti středních škol z celé České republiky včera bojovalo o umístění v soutěži určené studentům elektrotechnických oborů.
Více na www.denik.cz.

Sedmáci v televizní soutěži
(jf, Informace, 19.03.2008)
Díváte se na Případy detektiva Packala? V sobotu máte o důvod víc tuto soutěž sledovat, zúčastní se ho družstvo ze Stoda.
Na začátku všeho byla Katka Šestáková, žákyně 7. A, která správně odpověděla na všechny otázky, a splnila tím podmínku k pozvání na natáčení televizního soutěžního pořadu pro děti Případy detektiva Packala. Svůj tým ve složení Ondřej Kasl, Kateřina Štöklová a Martina Vyhnalová pak provedla všemi úskalími otázek a úkolů pod neúprosným okem kamery až do konce. Vše podpořili také náhradníci Barbora Reidlová a Michal Pfeifer.
Více na stránkách ZŠ Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 13.03.2008)
Nečekanou a hlavně nevítanou návštěvu měla v úterý 11. března dvaatřicetiletá žena z Chotěšova.
Žena si šla po obědě lehnout se svým malým synkem do ložnice, která se nachází v prvním patře rodinného domu. Pro jistotu, když by se dítě probudilo, zamkla dveře a oba dva usnuli. V té době však vnikl na pozemek, a poté i do domu, zatím neznámý pachatel, který nejdříve prohledal prostory v přízemí, kde odcizil mobilní telefon, bankovku v hodnotě 50 euro, dva řetízky ze žlutého kovu s přívěsky, dva prsteny ze žlutého kovu, peněženku s finanční hotovostí ve výši 100 korun, osobní doklady a platební kartu společně s vizitkami, mezi kterými byl poznamenán i PIN kód. Poté šel pachatel do prvního patra, kde vyrazil uzamčené dveře do ložnice. Když ke svému překvapení zjistil, že se zde nachází žena s dítětem, začal na ni křičet, ať nic nedělá, zůstane ležet a řekne mu, kde jsou peníze a zlato, přičemž prohledával zásuvky v pokoji. Když žena pachateli sdělila, že žádné peníze ani zlato v domě není, přikázal jí, aby zůstala ležet, nevolala policii, nebo že ji zabije a dal se na útěk. Žena se přesto vydala pachatele pronásledovat. Běžela za ním Plzeňskou ulicí směrem na Stod, kde pachatel zabočil u bývalého hotelu Vakor do jedné z bočních uliček a zmizel jí z dohledu. Kolem 13:15 hod. míjeli autobusovou zastávku, kde stála tři děvčata. Policie žádá tyto dívky či další případné svědky, kteří by mohli přispět jakoukoliv informací k tomuto případu, aby kontaktovali linku tísňového volání 158, či se dostavili na nejbližší policejní služebnu. Pachatel je následujícího popisu: muž mladšího věku, štíhlé vysoké postavy, na sobě měl tmavé oblečení a přes hlavu kapuci, mluvil plynulou češtinou. Policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení a po pachateli, který se svým protiprávním jednáním dopustil trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, vydírání a neoprávněného držení platební karty, intenzivně pátrají.

Pozor - finanční úřad - změna času
(jf, Informace, 12.03.2008)
Pokud jste se chystali zítra předat daňové přiznání na stodské radnici, pozor. Byl změněn čas - středa 13. března od 14 do 17 hodin.

U čeho je Stod?
(jf, Informace, 12.03.2008)
www.dzeno.cz:
City boys Trnava zahraje na Plzeňsku
Stod u Plzně - V sobotu 22. března ve Stodě u Stříbra zahraje známá romská kapela City boys Trnava. Začátek akce je ve 20 hodin.

Uvést na jednom řádku, že Stod je u Plzně a u Stříbra mi přijde přehnané. Navíc, když je jen jeden Stod. Pravda, Wikipedie zná Stody dva, ale ten norský ztratil v roce 1964 samostatnost a tak na mapě je skutečně jen jeden.

Pozor, vyhlašujeme pátrání
(jf, Informace, 07.03.2008)
Dostal jsem mail, se kterým si nevím rady a proto jej tady zveřejním, třeba bude někdo vědět víc než já a pomůže. Pokud pomoci můžete a chcete, použijte prosím formulář. Díky.
DOBRY DEN...JMENUJI SE LUCIE BERKOVA .CHTELA BYCH SE ZEPTAT JESTLI MATE WEBOVE STRANKY O STODSKE KRONICE.ONO JE TO TOTIZ TAK ,MUJ OTEC ZIL VE STODE UMREL ASI PRED 20 LETY A MOJE RODINA STALE ZIJE VE STODE ALE NEVIM JAK SE S NIMI SPOJIT JA TOTIZ NEZIJI V EVROPE A HLEDAM FOTOGRAFIE MEHO OTCE..PROSIM POMOZTEMI...URCITE ZNATE RODINU BERKOVICH Z ULICE STRIBRSKA ...JESTLY MUZETE POSLETE MI JE NA MUJ EMAIL..JMENO MIHO OTCE JE LADISLAV BERKA...SRDECNE DEKUJI...LUCIE BERKOVA
Bulvární titulek, co? Ale jestli tento článek čtete, splnil účel :-)

Je čas zabavovat auta
(jf, Informace, 01.03.2008)
Co lze najít na www.mvcr.cz:
Podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění čelí pětadvacetiletý muž z obce Velešín, kterého v pondělí 21. ledna kontrolovala v Stříbrské ulici v obci Stod policejní hlídka. Při kontrole vyšlo najevo, že muž usedl za volant, přestože není držitelem řidičského oprávnění. Policisté zahájili ve věci zkrácené přípravné řízení.
V pátek 22. února usedl v odpoledních hodinách za volant osobního motorového vozidla pětadvacetiletý muž z Velešína, aniž by byl držitelem řidičského oprávnění. Na jedné křižovatce v obci Stod byl však kontrolován policejní hlídkou, kdy na základě lustrace policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. I přesto však mladík usedl za volant tentýž den ještě jednou, ale i v tomto případě jej kontrolovali policisté. Mladý muž tak nyní čelí podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Ve věci zahájili policisté zkrácené přípravné řízení.
Je skvělé, že policie pracuje tak dobře. Ale podle mě by kromě přípravného řízení bylo načase zasáhnout tvrději. Třeba zabavit auto. I když... V případě, že někdo třikrát za měsíc porušuje zákon (možná i víckrát, třikrát byl přistižen), myslím, že by bylo dobré postavit pranýř.
PS: Pochvalu policie jsem nemyslel ironicky. Myslím to naprosto vážně a chápu, že dělají co mohou. Vypustit kola a zahodit ventilky, případně kola odmontovat, nemohou.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.02.2008)
Komisařem služby kriminální policie a vyšetřování bylo zahájeno trestní stíhání 61 letého muže ze Stoda pro trestný čin krádeže.
Obviněný měl dne 17. února 2008 ve večerních hodinách po podlezení plotu vniknout do areálu společnosti v  Soukenické ulici ve Staňkově, odkud měl bez užití násilí odcizit ocelové nosníky a volně uložené litinové kryty kanálových vpustí, čímž měl poškozené společnosti způsobit škodu nejméně 28 116 korun. Dále měl o pět dnů později z  volně přístupné budovy zámku v  obci Osvračín strhnout 25 metrů měděných okapových svodů, z těchto měl dále nejméně 20 metrů odcizit, čímž měl poškozené obci Osvračín způsobit škodu nejméně ve výši 9 000 korun na odcizení a další, dosud nezjištěnou škodu, na poškození okapových svodů.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 20.02.2008)
Další výbornou práci odvedli policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení Stod. Podařilo se jim zjistit pachatele, který se dopustil na Stodsku hned několika trestných činů, a to v době přibližně od prosince minulého roku do konce ledna tohoto roku. Teprve osmnáctiletý mladík z Mantova se vloupal koncem minulého roku do rodinného domu v téže obci, ze kterého odcizil věci za 61 000 korun. Během prosince dále odcizil ze zaparkovaného vozidla v obci Chotěšov autobaterii a z nákladního motorového vozidla 150 litrů motorové nafty. Na počátku ledna se vloupal do sběrného dvora, kde z unimobuňky odcizil přímotop, varnou konvici a montérky. V době od 25. ledna do 28. ledna odcizil z areálu kláštera v obci Chotěšov čtyři kanystry s motorovou naftou a jeden kanystr s benzínem. Koncem ledna se vloupal obviněný i do jedné místní firmy v Chotěšově, ze které odcizil elektrocentrálu a horské jízdní kolo. Proti osmnáctiletému mladíkovi zahájili policisté trestní stíhání pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci.

Stod v rozhlasu
(jf, Informace, 19.02.2008)
Ve středu večer máte možnost na vlnách Českého rozhlasu Plzeň slyšet pořad U vás doma, tentokrát o Stodě. "Pořad plný informací o historii vašeho města, občanských aktivitách, turistických možnostech a dalších zajímavostech."
Nezapomeňte tedy 20. 2. 2008, 18,00, 106,7 MHz.

Plzeňští Jazz Mistake hrají v Buena Vista Clubu
(jf, Informace, 07.02.2008)
O Jazz Mistake jsem psal už několikrát, i dnes jim budu dělat reklamu.
MF Dnes, 7. 2. 2008: Své první velké turné, a to hned v rámci prestižního festivalu Jazz do regionů, odstartovala plzeňská skupina Jazz Mistake. V rámci něho se také podívá do plzeňského Buena Vista Clubu, kde zahraje dnes od 21 hodin.
„Je to naše první opravdové turné a jedeme dva týdny v kuse. Celé je pod záštitou projektu Jazz do regionů. Nabídku jsme dostali od organizátora a dramaturga projektu Jirky Švédy z Brna, se kterým už delší dobu spolupracujeme. Hrajeme v klubech ve větších městech, nejdál jedeme asi do Českého Těšína,“ prozradil okolnosti velké koncertní šňůry baskytarista Ivan Habernal.
Jazz Mistake, ve složení Vašek Greif (altsaxofon), Honza Dolejš (kytara), Ivan Habernal (baskytara), Tomáš Ibehej (piano) a Břeťa Vaverka (bicí), absolvuje v rámci turné jedenáct koncertů. Ten plzeňský bude teprve jejich třetím v pořadí. Vydat se na tak intenzivní turné ovšem není pro formaci, která předtím koncertovala většinou jen několikrát za měsíc, úplně jednoduché. „Začali jsme to domlouvat už loni na jaře, přičemž se hned vymezilo dvoutýdenní okénko, takže všichni měli dostatek času si práci nebo školu nějak zařídit. Pro nás je důležité, že se přijdou podívat lidi, které bude naše muzika bavit. To ale platí pro všechny koncerty. A že tam, kde jsme hráli v minulosti, na nás přijdou znovu a s chutí. Samozřejmě je to zážitek i pro nás jako kapelu. Ale delší každodenní hraní už máme za sebou, takže se dobře známe a víme, jak si nelézt na nervy,“ doplnil Ivan Habernal.

Jen mi nesedí ono "plzeňští" v nadpisu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 22.01.2008)
Ze čtvrtka 17. ledna na pátek 18. ledna se vloupal zatím neznámý pachatel do fotoateliéru na Stodsku, u kterého rozbil zámkovou betonovou dlažbou skleněnou výlohu a vzniklým otvorem vnikl dovnitř. Z fotoateliéru poté odcizil čtyři různé typy dalekohledů, čímž způsobil hmotnou škodu v přibližné výši 15 000 korun. Šetřením případu se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 18.01.2008)
Z úterý 15. ledna na středu 16. ledna se vloupal zatím neznámý pachatel do jedné garáže v obci Stod, ze které odcizil čtyřkolku a gola sadu. Pachatel, který se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže, způsobil poškozenému hmotnou škodu v přibližné výši 44 700 korun. Šetřením případu se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Zápis do školy
(jf, Informace, 16.01.2008)
Tento týden se rozběhly zápisy do prvních ročníků základních škol. Ve Stodě se koná v pátek 8. února 2008 od 14.00 do 17.00 h v budově základní školy v Sokolské ulici ve třídách 1.A a 1.B.
Více informací pro děti i rodiče najdete na stánkách Základní a mateřská školy Stod v článku Zápis budoucích prvňáčků aneb hrajeme si s plyšáky.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 14.01.2008)
Hmotnou škodu v přibližné výši téměř 123 000 korun způsobil poškozené organizaci zatím neznámý pachatel, který z budovy výhybny u obce Chotěšov odcizil v době od 21. prosince do 9. ledna přibližně 185m kabelů a k tomu 90m optického kabelu poškodil. Po pachateli trestného činu krádeže policie pátrá. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.