Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1544 nalezených)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 18.01.2008)
Z úterý 15. ledna na středu 16. ledna se vloupal zatím neznámý pachatel do jedné garáže v obci Stod, ze které odcizil čtyřkolku a gola sadu. Pachatel, který se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže, způsobil poškozenému hmotnou škodu v přibližné výši 44 700 korun. Šetřením případu se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Zápis do školy
(jf, Informace, 16.01.2008)
Tento týden se rozběhly zápisy do prvních ročníků základních škol. Ve Stodě se koná v pátek 8. února 2008 od 14.00 do 17.00 h v budově základní školy v Sokolské ulici ve třídách 1.A a 1.B.
Více informací pro děti i rodiče najdete na stánkách Základní a mateřská školy Stod v článku Zápis budoucích prvňáčků aneb hrajeme si s plyšáky.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 14.01.2008)
Hmotnou škodu v přibližné výši téměř 123 000 korun způsobil poškozené organizaci zatím neznámý pachatel, který z budovy výhybny u obce Chotěšov odcizil v době od 21. prosince do 9. ledna přibližně 185m kabelů a k tomu 90m optického kabelu poškodil. Po pachateli trestného činu krádeže policie pátrá. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Stodská záchranka v televizi
(jf, Informace, 08.01.2008)
Podle televizních upoutávek byste měli mít dnes šanci vidět v televizním pořadu 112 osádku stodské záchranné služby (viděli jste upoutávku s mužem houpajícím se na elektrickém vedení?).
V TV programu je ale napsáno "Ty nejsilnější skutečné příběhy, jaké jste ve Stodvanáctce ještě neviděli." Co se bude skutečně vysílat, netuším.

Fotbalové bonusy
(PChl, Informace, 08.01.2008)
O zimní přestávce jsou pro vás připraveny bonusy, aneb "co neskončilo gólem, ale měli byste vidět." Dnes pět ukázek ze zápasu Domažlice B - Stod.
....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 08.01.2008)
Podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění čelí třicetiletý muž z obce Stod, který řídil v neděli 6. ledna v odpoledních hodinách motorové vozidlo. V obci Kotovice byl muž kontrolován policisty, kteří na základě lustrace zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a má uložen zákaz činnosti řízení všech motorových vozidel. Policisté z obvodního oddělení Stod zahájili ve věci úkony zkráceného přípravného řízení.

O kolik podražila hromadná doprava?
(jf, Informace, 02.01.2008)
Od 9. prosince platí nový jízdní řád, od Nového roku je vyšší DPH, za kolik se jezdí hromadnou dopravou? O kolik podražila?
Odpověď bude možná překvapivá. Nepodražila. Autobus stojí stále stejně, na železnici, pokud máte zakaznickou kartu, zaplatíte o korunu více, pokud kartu nemáte, zaplatíte dokonce o dvě méně.
PS: Jízdní řády linek vedoucích ze Stoda najdete na doprava.zestoda.net.

Silvestrovská zábava ve Stodě
(jf, Informace, 27.12.2007)
Letos jsem měl radost, že Stod není až taková díra, protože opět po letech bude v kulturním domě silvestrovská zábava.
Odvolávám, co jsem odvolal, silvestrovská zábava je zrušena.
PS: Komu se nelíbí výraz "díra", podívejte se do
kalendáře akcí a hledejte "ples Stod" a "ples Chotěšov".

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.12.2007)
Housku a 10 dkg salámu odcizil z neděle na pondělí z jedné kamenické firmy na Stodsku dosud neznámý pachatel, který se do objektu vloupal tím způsobem, že vyhnul železné mříže na okně a oknem vnikl dovnitř. Pachatel se svým protiprávním jednáním dopustil trestného činu krádeže, přičemž způsobil celkovou hmotnou škodu ve výši téměř 3 500 korun.
Zatím neznámý pachatel se vloupal v nočních hodinách z pondělí na úterý do objektu výrobny uzenin na Stodsku, ze které odcizil uzeninové výrobky a maso. Jednáním pachatele, který se dopustil trestného činu krádeže, vznikla poškozené společnosti hmotná škoda v přibližné výši 20 000 korun.
Případy se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Za tragickou nehodu českého autobusu v Rakousku podmínka
(jf, Informace, 10.12.2007)
Novinky, 8. 12. 2007:
Po více než roce od tragické nehody českého autobusu v Rakousku, při které u města Schrems zahynuli čtyři lidé a desítky se jich zranily, soud rozhodl o vině řidiče. Rok vězení s podmínkou na dva a půl roku vyměřil soudce Marek Poláček dvaatřicetiletému Marku Kůsovi za obecné ohrožení. Kromě toho Kůs nesmí sednout za volant čtyři roky.
Pokračování článku na www.novinky.cz.
Viz Český autobus havaroval v Rakousku, čtyři mrtví

Taneční Stod jsou minulostí
(jf, Informace, 09.12.2007)
V pátek skončily letošní stodské taneční. Po první lekci 21. září, dalších osmi lekcích a dvou prodloužených byla na programu závěrečná. Celou ji zahájily chotěšovské mažoretky, pak následovalo předtančení, taneční ukázky, sóla s rodiči a taneční soutěž. Pak už jen volná zábava za doprovodu Klatovské kapely.
Podívejte se na 47 fotografií nebo v pokračování článku na video předtančení.
....

Supermarket ve Stodě bude!
(jf, Informace, 08.12.2007)
Plzeňský deník, 7. 12. 2007:
Je to tady! Město Stod se dočká vytouženého supermarketu. Přestože se zdálo, že se představitelům města už žádného investora zlákat nepodaří, situace se změnila.
"Pokud půjde všechno podle plánu, supermarket by se ve Stodě měl otevřít v roce 2009," uvedl starosta Stodu Jiří Vlk.
Podle našich informací se ve Stodě usídlí Tesco. Market by měl být postaven v Plzeňské ulici. Vedení společnosti ale nechtělo být konkrétnější. "Samozřejmě platí, že chceme být blíže občanům," sdělila nám pouze mluvčí Teska Jana Matoušková.
Pokračování článku na www.denik.cz.

Velká porodnice, nebo malá?
(jf, Informace, 04.12.2007)
Na Aktuálně.cz vyšel článek Velká porodnice, nebo malá? Matky se učí vybírat, kde se píše i o stodské a článek jí dělá dobrou reklamu.
"V průměru u nás máme asi tři sta porodů ročně," spočítala Hana Morkesová, vrchní sestra gynekologicko-porodního oddělení nemocnice ve Stodě. "Pokles jsme zaznamenali jen v prvních týdnech po otevření centra na Lochotíně, teď už je však všechno zase jako dřív."
.....
"Ve Stodě jsem byla naprosto spokojená, péče byla úžasná."

Rozsvícení stromku 2007
(jf, Informace, 03.12.2007)
Už i ve Stodě svítí stromek. Rozsvícení se konalo včera, v neděli 2. prosince a řekl bych za hojné účasti diváků. Zhruba čtyřicetiminutový program zahájil vedoucí MKS Stod Pavel Cích společně se starostou města Jiřím Vlkem, vystoupil pěvecký sbor BastaFidli složený z učitelů ZUŠ, rozdával se horký čaj, případně svařené víno a na konec se samozřejmě rozsvítil stromek.
Podívejte se na deset fotografií.
V době adventu jsou samozřejmě připraveny i další akce.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 03.12.2007)
Zatím neznámý pachatel rozbil v nočních hodinách z pátku na sobotu skleněné výplně čelních oken u dvou pracovních strojů, které stály na uzavřené pozemní komunikaci v obci Stod. Poškozené společnosti vznikla jednáním pachatele hmotná škoda v přibližné výši 47 000 korun. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 30.11.2007)
Do jedné prodejny na Stodsku se vloupal v nočních hodinách z pondělí na úterý dosud neznámý pachatel, který ze stojanu nad pokladnou odcizil přesně nezjištěné množství cigaret a z neuzamčené pokladny odcizil minci v nominální hodnotě 5 korun. Policisté po pachateli trestného činu krádeže pátrají. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Co to je komunitní plánování?
(jf, Informace, 27.11.2007)
(Nejen) ve Stodě existuje komunitní plánování sociálních služeb. Několik titulků ze stránek města: Stod zahájil komunitní plánování sociálních služeb, Pozvánka na úvodní setkání pracovních skupin a vzdělávací seminář, Vymezení základních pojmů užívaných v KPSS, KPSS vstupuje do druhé etapy, Pozvánka na veřejné setkání. Všechny články si můžete přečíst na www.mestostod.cz/kp.
Článků je nyní celkem 34, ale zajímalo by mě, zda vůbec víte, co to komunitní plánování vůbec je. Odpovědět můžete v anketě v pokračování článku.
....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 18.11.2007)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald, v termínu 20. a 21. 11. 2007 od 06:55 do 13:00 v úseku Stod - Holýšov. Náhradní přeprava bude zajištěna autobusy.

Pacienti si koupí vstupenku
(jf, Informace, 16.11.2007)
Plzeňský deník, 15. 11. 2007, o způsobu placení za vyšetření v příštím roce.
Pacienti si před vyšetřením ve Stodské nemocnici koupí vstupenku. Zdravotnické zařízení nechce administrativu spojenou s vybíráním poplatků přenášet na lékaře. Od Nového roku proto zavádí hodnotové poukazy, které si klient zakoupí před vstupem do ordinace v pokladně nebo na recepci nemocnice.
„Poukaz má roční platnost od data zakoupení a držitel ho může v našem zařízení využít v této době kdykoliv. Je také přenosný a vratitelný v recepci nebo v pokladně naší nemocnice,“ uvádí ředitel Stodské nemocnice Vlastimil Bureš. Poukaz se nevztahuje na soukromé praxe lékařů, které jsou v prostorách nemocnice v nájmu. Ti si budou regulační poplatky vybírat sami přímo ve svých ordinacích.
Pokračování článku na www.denik.cz.

DDM Stod - propuštění a nepropouštění
(jf, Informace, 15.11.2007)
Dům dětí a mládeže Stod, nebo spíš dění v něm - propouštění a nepropouštění - je od začátku školního roku častým námětem rozhovorů a debat ve Stodě. Přečtěte si vyjádření ředitele DDM k této "kauze".

Z černé kroniky
(jf, Informace, 13.11.2007)
Svou vyživovací povinnost na své dvě děti si neplní čtyřiatřicetiletý muž z obce Stod, který má, dle rozsudku Okresního soudu Plzeň – jih, přispívat měsíčně na výživné částku v celkové výši 2 200 korun. Do současné doby dluží podezřelý k rukám matky 39 600 korun.
Vyšetřováním trestného činu zpronevěry se zabývají policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování z jižního Plzeňska. Tohoto protiprávního jednání se měla dopustit třiačtyřicetiletá žena, která si přisvojila svěřené zboží a finanční hotovost z výherního hracího automatu v jedné herně – baru na Stodsku. Svým jednáním způsobila podezřelá hmotnou škodu v celkové výši přibližně 36 000 korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 12.11.2007)
Hmotnou škodu ve výši přibližně 41 000 korun způsobil v době od 3. listopadu do 11. listopadu zatím neznámý pachatel, který se vloupal do jedné rekreační chaty v obci Mantov. Pachatel z objektu odcizil motorovou pilu, barevný televizor, videopřehrávač, nářadí, aku – vrtačku, vysavač a televizní hru. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.11.2007)
Hmotnou škodu ve výši téměř 14 000 korun způsobil v době od 28. října do 3. listopadu zatím neznámý pachatel, který odcizil z rodinného domu v obci Stod celkem 16m měděných okapových svodů. Policisté po pachateli trestného činu krádeže pátrají.

Přijďte se podívat na prodlouženou
(jf, Informace, 06.11.2007)
Letošní taneční se dostaly až k bodu "druhá prodloužená". Ale pozor: Vstup pouze ve společenském oblečení a pokud vám není patnáct, tak pouze v doprovodu rodičů. A jestli vypadáte hodně mladě, raději s sebou nezapomeňte vzít nějaký doklad, abyste nezůstali přede dveřmi.

Radar ve Stodě
(jf, Informace, 02.11.2007)
Ve Stodě je radar. To už určitě víte, není to žádná novinka. Jenom se o tom ještě nikde nepsalo.
Dnes jsem se pokoušel vyfotit, jak funguje. A představte si, že se mi za deset minut nepodařilo vyfotit radar ukazující víc, než povolených padesát. Sice se mi nelíbí, že padesátka, která je ještě povolená, svítí červeně, ale asi to má smysl. Jakmile se rozsvítí červené číslo, všichni uberou. A dostane se jim odměny, číslice zezelená. A tak je to správné, má být poznat, kdy jedu rychle.
I když dnes jsem to navíc ovlivnil i já. Zaparkované auto u silnice, já v černé bundě opřený o něj s fotoaparátem v ruce. Brzdili i protijedoucí :-) Podívejte se na foto.zestoda.net.

Nová sanitka
(jf, Informace, 30.10.2007)
Nová sanitka záchranné službyZdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, výjezdové stanoviště Stod má nový vůz. Česky řečeno: Pokud se chcete svézt novou sanitkou, máte šanci. Stodské záchranka ode dneška, tedy od 30. října 2007, jednu takovou má. Ale musíte si pospíšit, než ji použije někdo před vámi.
Abyste si udělali představu, co vám nabízím, podívejte se na několik fotografií.

Taneční pro dospělé 2007
(jf, Informace, 27.10.2007)
Taneční pro dospělé Stod 2007Ve Stodě se po několika letech konají opět taneční pro dospělé. První lekce proběhla včera a přišlo na ni neuvěřitelných čtrnáct párů. A ještě více neuvěřitelné je, že mezi nimi jsou i stodští.
Bohužel jsme se nedopočítali, kolik je "několik let", podle mě byly poslední v roce 2003.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.10.2007)
Policisté z obvodního oddělení v obci Stod zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. V sobotu 20. října se na volném prostranství u obce Maškrov konal myslivecký hon na černou škodnou zvěř, při kterém byl postřelen mladistvý účastník honu. Zraněný mladík, který utrpěl střelné poranění pravé horní končetiny, byl ošetřen na chirurgickém oddělení a je v domácí péči. Policisté zjišťují k případu další potřebné informace.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 18.10.2007)
Policisté ze služby kriminální policie vyšetřování zahájili trestní stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil 24. července třiatřicetiletý muž ze severního Plzeňska. Ten předjížděl na motocyklu značky Honda v obci Stod osobní motorové vozidlo, přičemž nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu motocyklu a povětrnostním podmínkám a nestačil včas zareagovat na situaci, když řidič osobního motorového vozidla začal odbočovat vlevo. Došlo ke srážce, která si vyžádala zranění motocyklisty, který byl převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice na ošetření. Na základě rozboru moči a krve, a následného znaleckého posudku z odvětví toxikologie, bylo zjištěno, že byl řidič motocyklu pod vlivem metamfetaminu (pervitinu). Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši přibližně 60 000 korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 16.10.2007)
Zatím neznámý pachatel se vloupal v době od 9. října do 13. října na oplocený pozemek ve Střelické ulici v obci Stod, kde vykopl dřevěnou výplň dveří od kůlny na zahradní nářadí a nalezenou motykou poté vypáčil petlici u dveří druhé kůlny, odkud následně odcizil hliníkový napařovací hrnec s poklicí a čtyři truhlářské svorky. Svým jednáním způsobil pachatel hmotnou škodu ve výši přibližně 2000 korun a dopustil se trestného činu krádeže. Případem se zabývají policisté z místního obvodního oddělení.
Policistům ze služby kriminální policie a vyšetřování společně s policisty z obvodního oddělení Stod se podařilo na základě profesionální práce ve čtvrtek 11. října vypátrat dvaapadesátiletého muže, který byl v celostátním pátrání. Na základě příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svobody převezli policisté hledaného muže do plzeňské věznice.

Market bude, ale jen někde
(jf, Informace, 11.10.2007)
V Plzeňském deníku vyšel 8. října článek Market bude, ale jen někde, kde se můžete dočíst:
Naopak slibovaný supermarket zatím nadále bude chybět v sousedním Stodě. "Poslední zájemce, se kterým jsme o vybudování obchodního domu ve Stodě jednali, nakonec ze svého záměru odstoupil," potvrdil starosta Stodu Jiří Vlk.
Stodská radnice se však nevzdává. "V současné době projevilo zájem Tesco, jsme v jednání. Uděláme všechno, co bude v našich silách, abychom se úspěšně domluvili. Jsme si vědomi toho, že supermarket v našem městě občané chtějí," dodal stodský starosta.

Katapult ve Stodě nebude
(jf, Informace, 11.10.2007)
Pokud máte namířeno na sobotní bigbít do Stoda, můžete si ušetřit zbytečnou cestu. Katapult hrát nebude.
V úterý náhle zemřel bubeník Katapultu Anatoli "Tolja" Kohout.

První stodská cache
(jf, Informace, 29.09.2007)
Pokud vám něco říká pojem geocaching, pak vězte, že Stod má svou první cache. Jmenuje se Johan Florian Hammerschmid.
Pro nezasvěcené má tato informace nulovou hodnotu.

Chcete se rekreovat ve Stodě?
(jf, Informace, 25.09.2007)
Ubytování vám nabízí Chata Jitona. Kde? Stod, Dělnická ulice.
Zdá se vám to podivné, že chata byla vždy na Javorné? No to jsem si myslel taky, ale když je to takhle na internetu, tak by to měla být pravda, ne?
Při monitoringu slova stod ve vyhledávačích jsem našel odkaz na www . penziony . cz / stod / chata - jitona (pokud se chcete podívat, odstraňte mezery, skutečně té hrůze nechci dělat reklamu). Chata je zařazena pod Plzeňsko - Přešticko, je v Dělnické ve Stodě, nejbližší restaurace v Holýšově, doporučují návštěvu zámku v Chotěšově.... Ještě se něčemu divíte?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 24.09.2007)
Do kanceláří jedné firmy ve Stodě v Nádražní ulici se vloupal zatím neznámý pachatel. Zloděj u budovy vypáčil okno a vnikl dovnitř. Z místa si odnesl finanční hotovost sedm tisíc korun. Policisté po pachateli nadále pátrají.

Zamykání kláštera
(jf, Informace, 22.09.2007)
V neděli 30. září pro letošek končí pravidelní nedělní prohlídky chotěšovského kláštera. Proto je připravena akce Zamykání kláštera.
Od 13 hodin budou v klášterní zahradě děti soutěžit v "chytání ryb", "stavění hradu" a "krmení šaška", mohou se svézt na opravdových koních a dozvědí se, jak se o ně má pečovat. K vidění bude souboj na koních a střelba z luku. Pokud mají děti raději pohádky nebo kreslení, mohou navštívit od 14 hodin divadelní představení "Čarodějnická pohádka", výstavu „Adolf Born dětem se známými postavičkami Macha a Šebestové, nebo výstavu dětských výtvarných činností doplněnou historickými fotografiemi a předměty, s názvem "Jak se žilo dříve". Ve 13.00 a v 16.00 hodin vystoupí skupina "ŘÁLDES", která předvede výcvik mladých koní v historických kostýmech.
Dospělí návštěvníci mohou projít část podzemí a dozvědí se o důmyslném kanalizačním systému pod klášterem, pokud si ovšem vezmou z domova pořádnou baterku.
Více na www.obec-chotesov.cz.

Taneční Stod
(jf, Informace, 21.09.2007)
Dnes byl první lekcí zahájen kurz tance a společenské výchovy ve Stodě. Sešlo se čtyřiadvacet párů (navíc čtyři slečny, výzva pro loňské absolventy - nechcete chodit i letos? Přihlašte se na MKS Stod) a vy se můžete podívat na patnáct fotografií na foto.zestoda.net. Dovolím si připomenout termín první prodloužené - 19. října.

Dočká se Stod obchvatu?
(jf, Informace, 21.09.2007)
Strana zelených zveřejnila "Seznam průtahů silnic I. třídy sídly, jejichž odstranění na návrh Strany zelených schválila vláda 19. září 2007 zapracovat do Harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury 2008-2013."
Strana zelených navrhla ve středu 19. září 2007 vládě, aby Ministerstvo dopravy do Harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury 2008-2013 zapracovalo přípravu výstavby obchvatů nebo přeložek silnic (podle místních podmínek a územních plánů) u následujících cca 90 sídel (obcí, měst a jejich částí), kde je nyní intenzita dopravy na průtahu min. cca 10 tisíc vozidel denně (výjimečně méně podle místních podmínek). Vláda návrh schválila.
Stod se dostal do druhé skupiny "Další významné případy."

Výluka vlaků
(jf, Informace, 09.09.2007)
10.09.2007 od 06:55 do 13:00 výluka v úseku: Stod - Holýšov
12.09.2007 od 07:20 do 13:15 výluka v úseku: Vejprnice - Nýřany
13. a 14.09.2007 od 06:40 do 13:30 výluka v úseku: Blížejov - Domažlice

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.09.2007)
Podezření z trestného činu poškozování cizí věci a útok na veřejného činitele čelí třiadvacetiletý muž z obce Stod. Ten ve čtvrtek v odpoledních hodinách poškozoval v objektu bývalého pivovaru v Nádražní ulici ve zdejší obci osobní motorové vozidlo. Při provádění služebního zákroku mladík policisty fyzicky napadl šroubovákem, čímž došlo ke zranění jednoho z policistů, který byl následně ošetřen v místní nemocnici. Jelikož podezřelý muž jevil známky požití omamných a psychotropních látek a svým jednáním ohrožoval zdraví a život svůj i jiných osob, byl za asistence policistů převezen do nemocnice v Plzni na vyšetření a poté, dle rozhodnutí lékařky, umístěn do Psychiatrické léčebny Dobřany.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 30.08.2007)
Svou vyživovací povinnost na dvě dcery si neplní jednačtyřicetiletý muž z obce Stod, který má dle rozsudku Okresního soudu Plzeň – jih přispívat měsíčně na výživném částku 2 500 korun. Do současné doby dluží podezřelý muž, společně s dlužnou částkou ve výši 11 000 korun, k rukám matky 86 000 korun.

Kam ve Stodě do školy?
(jf, Informace, 27.08.2007)
Za týden opět začíná školní rok, rekonstrukce školy stále probíhá a tak je aktuální otázka, kde se vlastně děti budou učit.
- Sokolská ul. 799 - 1.A, 1.B, 2.A, 2.B, 5.A
- Domažlická ul. 237 - 3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 5.B
- Hradecká ul. 395 - 6. – 9. ročník
- Krandova ul. 272 - speciální třídy
Více informací (školní jídelna, družina...) na stránkách www.zsstod.cz .
Pokud máte doma prvňáčka, můžete se podívat, kdo jej bude učit a s kým bude chodit do třídy.

Konečný návrh jízdního řádu
(jf, Informace, 15.08.2007)
V prosinci se budou opět měnit jízdní řády hromoadné dopravy, ale již nyní máte šanci si prohlédnout návrh JŘ pro trať 180 Plzeň - Domažlice.
Konečný návrh jízdního řádu regionální železniční dopravy v Plzeňském kraji pro období platnosti od 9. 12. 2007 je k nalezení na www.plzensky-kraj.cz.

Bílé kanály
(jf, Informace, 08.08.2007)
Natušíte, proč jsou ve Stodě všechny kryty kanálů, uzávěrů vody a plynu označené bílou barvou? To má být prevence proti krádežím, nebo se provádělo sčítání kanálů a označené jsou sečtené? ;-)
Doplněno 10. srpna: A je to jasné. Stačí se přece zeptat. Připravuje se letecké snímkování, tak aby byly vidět. Více na www.mestostod.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.08.2007)
V době od 15. července do 3. srpna vnikl nezjištěným způsobem dosud neznámý pachatel do jednoho bytu v Sokolovské ulici v obci Stod, kde si odemkl příruční pokladnu a poté z ní odcizil finanční hotovost ve výši 23 000 korun. Policisté se případem zabývají a po pachateli pátrají.
Já bych policii doporučil navštívit místo činu v Sokolské ulici, možná toho vypátrají víc ;-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 02.08.2007)
V úterý ve večerních hodinách přijel v motorovém vozidle značky VW Golf zelené barvy, trojkové řady a elektronovými koly do Střelické ulice v obci Stod zatím neznámý pachatel, který se vloupal do zde zaparkovaného vozidla značky Škoda Octavia. Pachatel nejdříve rozbil sklo u zadních dveří a ze zadní sedačky odcizil koženou tašku s digitálním fotoaparátem a spisovým materiálem. Po svém činu odjel směrem na obec Stod. Policisté po pachateli trestného činu krádeže pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 01.08.2007)
Z pátku na sobotu odcizil zatím neznámý pachatel 3 litinové kanálové vpusti v obci Stod, a to konkrétně v ulici Palackého, Nádražní a U Elektrárny. Svým jednáním způsobil pachatel hmotnou škodu ve výši přibližně 9000 korun a policisté po něm nyní pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 31.07.2007)
Podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí čelí čtyřiapadesátiletý muž z obce Stod, který v sobotu v odpoledních hodinách řídil v této obci osobní motorové vozidlo značky Peugeot. Na základě policejní kontroly však vyšlo najevo, že muž sedl za volant, přestože má Okresním soudem Plzeň sever vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Stod se dočká průtahu!
(jf, Informace, 28.07.2007)
Plzeňský deník, 27. 7. 2007:
Už v příštím roce by se měl začít budovat průtah města Stod. Ředitelství silnic a dálnic má zpracovaný projekt. „Máme zde velké problémy se stavem vozovky, špatné je odvodnění a jedním z důvodu stavby je i bezpečnost,“ uvedl v pátek provozní náměstek ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pro západní Čechy Michal Syřínek.
Původní náklady na akci byly vyčíselny na 35 milionů korun, podle projektu se ovšem rekonstrukce o patnáct milionů korun prodraží. Nutná bude spoluúčast státu i města.
„Pokud půjde všechno podle plánu a nebudou problémy například ve stavebním řízení, oprava začne příští rok. Otázka je, jak se podaří vyřešit financování akce. Buď se všechno stihne za jeden rok, anebo se to rozloží na etapy,“ vysvětlil Syřínek.

Pokračování článku na www.denik.cz.
Tak to teda Stodu závidím. Stačí, co se děje na Plzeňské nyní (včera byla fronta aut ve směru od Chotěšova už od lomu). O kruhovém objezdu jsem psal už v roce 2003, zajímalo by mě, nakolik se od té doby projekt změnil a kam se posunou autobusové zastávky (jedna snad už posunutá je).

Z černé kroniky
(jf, Informace, 24.07.2007)
K vážné dopravní nehodě, srážce motocyklu a nákladního automobilu, došlo dnes po třinácté hodině na silnici I/26 na mostě přes řeku ve Stodě. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, z toho jedna těžce. Na místo ihned vyrazila ZZS, LZS, Policie ČR, dobrovolní hasiči ze Stodu a profesionálové z Nýřan. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, z toho jedna těžce. Hasiči zajistili místo nehody, pomohli zdravotníkům s naložením a ošetřením zraněných a sorbentem zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Vozovka byla původně zcela neprůjezdná, před čtrnáctou hodinou se podařila částečně zprůjezdnit.
PS: Zvlášť přístání vrtulníku bylo dobré představení pro návštěvníky baru.