Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

První stodská cache
(jf, Informace, 29.09.2007)
Pokud vám něco říká pojem geocaching, pak vězte, že Stod má svou první cache. Jmenuje se Johan Florian Hammerschmid.
Pro nezasvěcené má tato informace nulovou hodnotu.

Chcete se rekreovat ve Stodě?
(jf, Informace, 25.09.2007)
Ubytování vám nabízí Chata Jitona. Kde? Stod, Dělnická ulice.
Zdá se vám to podivné, že chata byla vždy na Javorné? No to jsem si myslel taky, ale když je to takhle na internetu, tak by to měla být pravda, ne?
Při monitoringu slova stod ve vyhledávačích jsem našel odkaz na www . penziony . cz / stod / chata - jitona (pokud se chcete podívat, odstraňte mezery, skutečně té hrůze nechci dělat reklamu). Chata je zařazena pod Plzeňsko - Přešticko, je v Dělnické ve Stodě, nejbližší restaurace v Holýšově, doporučují návštěvu zámku v Chotěšově.... Ještě se něčemu divíte?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 24.09.2007)
Do kanceláří jedné firmy ve Stodě v Nádražní ulici se vloupal zatím neznámý pachatel. Zloděj u budovy vypáčil okno a vnikl dovnitř. Z místa si odnesl finanční hotovost sedm tisíc korun. Policisté po pachateli nadále pátrají.

Zamykání kláštera
(jf, Informace, 22.09.2007)
V neděli 30. září pro letošek končí pravidelní nedělní prohlídky chotěšovského kláštera. Proto je připravena akce Zamykání kláštera.
Od 13 hodin budou v klášterní zahradě děti soutěžit v "chytání ryb", "stavění hradu" a "krmení šaška", mohou se svézt na opravdových koních a dozvědí se, jak se o ně má pečovat. K vidění bude souboj na koních a střelba z luku. Pokud mají děti raději pohádky nebo kreslení, mohou navštívit od 14 hodin divadelní představení "Čarodějnická pohádka", výstavu „Adolf Born dětem se známými postavičkami Macha a Šebestové, nebo výstavu dětských výtvarných činností doplněnou historickými fotografiemi a předměty, s názvem "Jak se žilo dříve". Ve 13.00 a v 16.00 hodin vystoupí skupina "ŘÁLDES", která předvede výcvik mladých koní v historických kostýmech.
Dospělí návštěvníci mohou projít část podzemí a dozvědí se o důmyslném kanalizačním systému pod klášterem, pokud si ovšem vezmou z domova pořádnou baterku.
Více na www.obec-chotesov.cz.

Taneční Stod
(jf, Informace, 21.09.2007)
Dnes byl první lekcí zahájen kurz tance a společenské výchovy ve Stodě. Sešlo se čtyřiadvacet párů (navíc čtyři slečny, výzva pro loňské absolventy - nechcete chodit i letos? Přihlašte se na MKS Stod) a vy se můžete podívat na patnáct fotografií na foto.zestoda.net. Dovolím si připomenout termín první prodloužené - 19. října.

Dočká se Stod obchvatu?
(jf, Informace, 21.09.2007)
Strana zelených zveřejnila "Seznam průtahů silnic I. třídy sídly, jejichž odstranění na návrh Strany zelených schválila vláda 19. září 2007 zapracovat do Harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury 2008-2013."
Strana zelených navrhla ve středu 19. září 2007 vládě, aby Ministerstvo dopravy do Harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury 2008-2013 zapracovalo přípravu výstavby obchvatů nebo přeložek silnic (podle místních podmínek a územních plánů) u následujících cca 90 sídel (obcí, měst a jejich částí), kde je nyní intenzita dopravy na průtahu min. cca 10 tisíc vozidel denně (výjimečně méně podle místních podmínek). Vláda návrh schválila.
Stod se dostal do druhé skupiny "Další významné případy."

Výluka vlaků
(jf, Informace, 09.09.2007)
10.09.2007 od 06:55 do 13:00 výluka v úseku: Stod - Holýšov
12.09.2007 od 07:20 do 13:15 výluka v úseku: Vejprnice - Nýřany
13. a 14.09.2007 od 06:40 do 13:30 výluka v úseku: Blížejov - Domažlice

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.09.2007)
Podezření z trestného činu poškozování cizí věci a útok na veřejného činitele čelí třiadvacetiletý muž z obce Stod. Ten ve čtvrtek v odpoledních hodinách poškozoval v objektu bývalého pivovaru v Nádražní ulici ve zdejší obci osobní motorové vozidlo. Při provádění služebního zákroku mladík policisty fyzicky napadl šroubovákem, čímž došlo ke zranění jednoho z policistů, který byl následně ošetřen v místní nemocnici. Jelikož podezřelý muž jevil známky požití omamných a psychotropních látek a svým jednáním ohrožoval zdraví a život svůj i jiných osob, byl za asistence policistů převezen do nemocnice v Plzni na vyšetření a poté, dle rozhodnutí lékařky, umístěn do Psychiatrické léčebny Dobřany.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 30.08.2007)
Svou vyživovací povinnost na dvě dcery si neplní jednačtyřicetiletý muž z obce Stod, který má dle rozsudku Okresního soudu Plzeň – jih přispívat měsíčně na výživném částku 2 500 korun. Do současné doby dluží podezřelý muž, společně s dlužnou částkou ve výši 11 000 korun, k rukám matky 86 000 korun.

Kam ve Stodě do školy?
(jf, Informace, 27.08.2007)
Za týden opět začíná školní rok, rekonstrukce školy stále probíhá a tak je aktuální otázka, kde se vlastně děti budou učit.
- Sokolská ul. 799 - 1.A, 1.B, 2.A, 2.B, 5.A
- Domažlická ul. 237 - 3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 5.B
- Hradecká ul. 395 - 6. – 9. ročník
- Krandova ul. 272 - speciální třídy
Více informací (školní jídelna, družina...) na stránkách www.zsstod.cz .
Pokud máte doma prvňáčka, můžete se podívat, kdo jej bude učit a s kým bude chodit do třídy.

Konečný návrh jízdního řádu
(jf, Informace, 15.08.2007)
V prosinci se budou opět měnit jízdní řády hromoadné dopravy, ale již nyní máte šanci si prohlédnout návrh JŘ pro trať 180 Plzeň - Domažlice.
Konečný návrh jízdního řádu regionální železniční dopravy v Plzeňském kraji pro období platnosti od 9. 12. 2007 je k nalezení na www.plzensky-kraj.cz.

Bílé kanály
(jf, Informace, 08.08.2007)
Natušíte, proč jsou ve Stodě všechny kryty kanálů, uzávěrů vody a plynu označené bílou barvou? To má být prevence proti krádežím, nebo se provádělo sčítání kanálů a označené jsou sečtené? ;-)
Doplněno 10. srpna: A je to jasné. Stačí se přece zeptat. Připravuje se letecké snímkování, tak aby byly vidět. Více na www.mestostod.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.08.2007)
V době od 15. července do 3. srpna vnikl nezjištěným způsobem dosud neznámý pachatel do jednoho bytu v Sokolovské ulici v obci Stod, kde si odemkl příruční pokladnu a poté z ní odcizil finanční hotovost ve výši 23 000 korun. Policisté se případem zabývají a po pachateli pátrají.
Já bych policii doporučil navštívit místo činu v Sokolské ulici, možná toho vypátrají víc ;-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 02.08.2007)
V úterý ve večerních hodinách přijel v motorovém vozidle značky VW Golf zelené barvy, trojkové řady a elektronovými koly do Střelické ulice v obci Stod zatím neznámý pachatel, který se vloupal do zde zaparkovaného vozidla značky Škoda Octavia. Pachatel nejdříve rozbil sklo u zadních dveří a ze zadní sedačky odcizil koženou tašku s digitálním fotoaparátem a spisovým materiálem. Po svém činu odjel směrem na obec Stod. Policisté po pachateli trestného činu krádeže pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 01.08.2007)
Z pátku na sobotu odcizil zatím neznámý pachatel 3 litinové kanálové vpusti v obci Stod, a to konkrétně v ulici Palackého, Nádražní a U Elektrárny. Svým jednáním způsobil pachatel hmotnou škodu ve výši přibližně 9000 korun a policisté po něm nyní pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 31.07.2007)
Podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí čelí čtyřiapadesátiletý muž z obce Stod, který v sobotu v odpoledních hodinách řídil v této obci osobní motorové vozidlo značky Peugeot. Na základě policejní kontroly však vyšlo najevo, že muž sedl za volant, přestože má Okresním soudem Plzeň sever vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Stod se dočká průtahu!
(jf, Informace, 28.07.2007)
Plzeňský deník, 27. 7. 2007:
Už v příštím roce by se měl začít budovat průtah města Stod. Ředitelství silnic a dálnic má zpracovaný projekt. „Máme zde velké problémy se stavem vozovky, špatné je odvodnění a jedním z důvodu stavby je i bezpečnost,“ uvedl v pátek provozní náměstek ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pro západní Čechy Michal Syřínek.
Původní náklady na akci byly vyčíselny na 35 milionů korun, podle projektu se ovšem rekonstrukce o patnáct milionů korun prodraží. Nutná bude spoluúčast státu i města.
„Pokud půjde všechno podle plánu a nebudou problémy například ve stavebním řízení, oprava začne příští rok. Otázka je, jak se podaří vyřešit financování akce. Buď se všechno stihne za jeden rok, anebo se to rozloží na etapy,“ vysvětlil Syřínek.

Pokračování článku na www.denik.cz.
Tak to teda Stodu závidím. Stačí, co se děje na Plzeňské nyní (včera byla fronta aut ve směru od Chotěšova už od lomu). O kruhovém objezdu jsem psal už v roce 2003, zajímalo by mě, nakolik se od té doby projekt změnil a kam se posunou autobusové zastávky (jedna snad už posunutá je).

Z černé kroniky
(jf, Informace, 24.07.2007)
K vážné dopravní nehodě, srážce motocyklu a nákladního automobilu, došlo dnes po třinácté hodině na silnici I/26 na mostě přes řeku ve Stodě. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, z toho jedna těžce. Na místo ihned vyrazila ZZS, LZS, Policie ČR, dobrovolní hasiči ze Stodu a profesionálové z Nýřan. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, z toho jedna těžce. Hasiči zajistili místo nehody, pomohli zdravotníkům s naložením a ošetřením zraněných a sorbentem zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Vozovka byla původně zcela neprůjezdná, před čtrnáctou hodinou se podařila částečně zprůjezdnit.
PS: Zvlášť přístání vrtulníku bylo dobré představení pro návštěvníky baru.

Pivní slavnosti
(jf, Informace, 23.07.2007)
V sobotu bude v Chotěšově na hřišti druhý ročník pivních slavností. Pořádají je chotěšovští fotbalisté, kteří do konce roku mají v plánu ještě taky pouťovou a silvestrovskou zábavu. Fotbalová utkání samozřejmě taky ;-). Při tom jsem si vzpomněl na článek ve Stodských listech (předposlední odstavec) a vrtá mi hlavou, proč to někde jde a někde ne.

Stodská pouť
(jf, Informace, 21.07.2007)
Sobotní kulturní program ještě neskončil, ale už nyní si můžete prohlédnou šestnáct fotografií z odpoledne - foto.zetoda.net - Pouť Stod 2007

Hledá se kostelní zvon
(jf, Informace, 17.07.2007)
Z došlé pošty. Bohužel neumím odpovědět. Pokud byste věděli správnou odpověď, napište ji prosím do komentářů.
Obracím se na Vás s touto prosbou: v okruhu vašeho města se nachází obec, která během druhé svět. války nebo po ní přišla o zvon. Název obce si už nepamatuji, ale vím že starostkou té obce byla žena, která se dopátrala kolem roku 2002 až do Ostrova u K. Varů. Tehdy jsem jí potvrdil, že zvon se na naší pož. zbrojnici nacházel, ale zdůvodu častého stěhování byl odcizen. Dnes vím, kde zvon je. Prosím Vás o pomoc při hledání té obce. Děkuji Josef Černý st.

Nebezpečné přechody pro chodce
(jf, Informace, 12.07.2007)
Plzeňský deník, 12. 7.2007: Na silnicích II. a III. třídy nevyhovuje šestnáct přechodů z jednašedesáti. Přechody pro chodce se nyní schvalují podle aktualizované normy ČSN, mnohé na Plzni–jihu jí však nevyhovují.
Pokračování článku na ww.denik.cz (dočtete se proč, jak má správný přechod vypadat).
Podle článku je ve Stodě jeden z nich. Vyhlašuju tipovací soutěž, který to je. ;-)

Chcete mp3 přehrávač?
(jf, Informace, 11.07.2007)
A zadarmo? No úplně zadarmo to nebude, něco pro to budete muset udělat.
Technet.cz vyhlásil soutěž Proslavte své město. Svému městu můžete udělat reklamu pomocí třicetisekundové upoutávky ve formátu mp3. Tři nejvtipnější pak dostanou luxusní MP3 přehrávače Samsung K3 s dotykovým ovládáním o kapacitě 2 GB.
Co takhle propagovat Stod? Jdete do toho?

Z některých výškových staveb dohlédnete doslova přes půl země
(jf, Informace, 10.07.2007)
V Hospodářských novinách a na webu EnviWeb.cz vyšel článek Z některých výškových staveb dohlédnete doslova přes půl země, kde se píše také o Křížovém vrchu.
Na jihozápad od Plzně se v blízkosti města Stod vypíná 487 metrů vysoký zalesněný Křížový vrch, dříve zvaný Vrabina. Na jeho vrcholku stojí poutní kostel svatého Kříže s vyhlídkovou věží. Na Křížový vrch se nejlépe dostanete z obce Losina. Na jejím konci ve směru na Chotěšov odbočuje vlevo ze silnice polní cesta označená směrovkou s nápisem "K rozhledně 2,5 kilometru". Po této nepříliš dobré cestě, zpevněné cihlovou drtí, můžete ujet ještě asi půl kilometru k přírodnímu parkovišti, kde necháte stát auto. Cesta vás zavede do lesa a za mírného stoupání po ní dojdete až k závoře a kamennému kříži bývalé křížové cesty. Tady odbočíte vlevo a prudkým stoupáním dorazíte až ke kostelu na vrcholku kopce.
Pokračování článku na EnviWeb.cz

Střídání v nemocnici
(jf, Informace, 09.07.2007)
Stodská nemocnice (, a.s.) už nemá ředitelku. Ing. Šlajsová ke konci června v této funkci skončila a odešla do vedení krajské pobočky VZP. Nemocnici nyní vede MUDr. Bureš.
Zda dočasně, či na delší dobu mi není známo, ale stejně tak nevím o vypsaném konkurzu. Na webovou stránku nemocnice se ani nemusíte dívat. Aktualizace 13. 3. hovoří sama o sobě, o komunikaci s nemocnicí jsem už taky psal.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.07.2007)
K požáru stodoly na návsi v obci Lisov, kde byla uskladněna sláma, dřevo a seno, vyjížděli ve čtvrtek před druhou hodinou ranní profesionální hasiči ze Staňkova a dobrovolní hasiči ze Stodu a Chotěšova. Na místo byla povolána také automobilní plošina z Plzeňské stanice Slovany. Dostavit se musela také pohotovostní služba ČEZu. Na místě kromě automobilní plošiny byly i čtyři cisterny. Požár se hasičům podařilo lokalizovat po necelé hodině a zlikvidovat po čtyřech hodinách. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Příčina požáru se šetří. V devět hodin ráno na požářiště jel znovu vyšetřovatel hasičů a Policie ČR.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 04.07.2007)
Zatím neznámý pachatel odcizil v době z neděle na pondělí z odemčeného domu v obci Stod finanční hotovost ve výši 10 000 korun. Tu měla poškozená žena uloženou v kuchyňské lince pod talíři. Policisté se případem zabývají a po pachateli pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.06.2007)
V pátek krátce po půlnoci přijali policisté oznámení vypravčího, který sdělil, že na vlakovém nádraží v obci Stod se na konci kolejiště pohybují dva muži, kteří zde chtějí ukrást železo. Díky rychlé a profesionální práci se podařilo policistům na místě muže zastihnout. Na základě lustrace muži zákona zjistili, že najednoho z nich, čtyřiapadesátiletého muže z Kladrub, je vydán příkaz k zatčení. Jelikož byl muž v silně podnapilém stavu, byl převezen policejní hlídkou na protialkoholickou záchytnou stanici v Plzni.

Ve Stodě se rozplakala
(jf, Informace, 12.06.2007)
V pátek 8. června vysílala Česká televize pořad 13. komnata Martina Štěpánka, kde byl zmíněn i Stod. Když se v roce 1989 vracel s manželkou z emigrace a viděli stav, v jakém se nachází naše země, manželka to nevydržela a u Stodu se rozplakala. Zajímalo by mě, jaké pocity má u Stoda dnes.
Na pořad se můžete podívat na webu České televize.

Nultá hodina tanečních 2007
(jf, Informace, 10.06.2007)
V pátek se konala nultá hodina tanečních. Zhruba šedesát přítomných se dozvědělo informace o kurzu, který se bude konat na podzim a já vám přináším nejzákladnější z nich.
Kurz bude probíhat každý pátek od 18 hodin v kulturním domě (jedinou výjimkou je lekce v sobotu 1. prosince). Poprvé 21. září, závěrečná bude 7. prosince. Mezitím budou dvě prodloužené: 19. října a 9. listopadu. První prodlužená je tradičně netradiční, letošní téma je Na divokém západě. Přihlášky jsou přijímány do 15. července na MKZ Stod (prázdné k vyzvednutí tamtéž), kurzovné 850 Kč.

Nad dopisy čtenářů
(jf, Informace, 05.06.2007)
Tak nějak by se dal nazvat následující příspěvek. V posledním týdnu jsem dostal dva vzkazy. Sice nevím, jestli je pisatelé chtěli poslat mně, nebo městskému úřadu, nicméně skončily u mě.
....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 03.06.2007)
V termínu od 4. 6. do 8. 6. 2007 v době od 07:20 do 13:35 proběhne výluka v úseku Nýřany - Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 01.06.2007)
Podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci čelí dvacetiletý muž ze zdejší obce, který v nočních hodinách z úterý na středu postříkal sprejem zdivo transformátoru v Nádražní ulici v obci Stod. Svým jednáním tak způsobil poškozené firmě hmotnou škodu ve výši přibližně 2000 korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 31.05.2007)
Svou vyživovací povinnost na dceru si neplní třiatřicetiletý muž z obce Stod, který má na výživném přispívat k rukám matky měsíčně částkou 1000 korun. Do současné doby již dluží částku v celkové výši 14 000 korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 30.05.2007)
Ze soboty na neděli prostříhal zatím neznámý pachatel plot u objektu čističky v obci Stod, vnikl na pozemek, ze kterého následně odcizil celkem 75 m nerezových trubek. Poškozené firmě tak vznikla hmotná škoda ve výši několika desítek tisíc korun. Policisté po pachateli pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.05.2007)
V neděli v brzkých ranních hodinách vypáčil zatím neznámý pachatel v místním herně - baru v obci Stod skříňku s pokladničkou šipkového automatu a hracího hudebního automatu. Finanční hotovost v hodnotě několika tisíc korun, která se nacházela v pokladničkách, pachatel následně odcizil. Policisté po něm pátrají.

Ve Vsi Touškov hořelo auto v garáži
(jf, Informace, 27.05.2007)
K ohlášenému požáru osobního automobilu v garáži v obci Ves Touškov vyjížděli ve čtvrtek profesionální hasiči ze stanice Nýřany. V době příjezdu hasičů byla již požárem zasažena celá garáž a chlévy v přístavku rodinného domu. Rozpálený eternit ze střechy létal až do vzdálenosti patnácti metrů. Požár se navíc začal rozšiřovat směrem k obytné budově. Majitel domu hasiče informoval o tom, že již vypnul přívod plynu a elektrické energie. Aby hasiči rychle uhasili vozidlo a zásoby PHM, nasadili k hašení těžkou pěnu. Z garáže vynesli jednu deseti kilogramovou PB láhev a kanystr s 20 litry pohonných hmot. Po dojezdu SDH Chotěšov a Stod dostali dobrovolní hasiči úkol zabránit šíření požáru po střešní konstrukci směrem k obytné části. Dva dobrovolní hasiči po výsuvném žebříku a v dýchacích přístrojích vylezli na střechu a počali hasit požár střechy garáže a chlévů a ochlazovat střechu u obytné části objektu. Dobrovolní hasiči ze Vsi Touškov také nahradili u požární nádrže na čerpacím stanovišti plovoucí čerpadlo požární motorovou stříkačkou. Po uhašení vozidla a garáže byla pěna zaměněna vodou a zásah byl nasměrován do půdního meziprostoru. Hasiči museli rovněž rozebírat střešní krytinu a trámy z krovů přístavku, aby se dostali ke skrytým ohniskům. Požár se hasičům podařilo lokalizovat po 20 minutách a zlikvidovat po téměř dvou hodinách. Škoda byla vyčíslena na 325 tisíc korun. Příčinou požáru byla patrně technická závada na automobilu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.05.2007)
Policisté předali ve čvrtek šestačtyřicetiletému muži z obce Stod usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin úvěrového podvodu, kterého se dopustil obviněný muž v říjnu minulého roku, když uvedl při uzavírání úvěrové smlouvy nepravdivé údaje. Poškozené firmě tak způsobil hmotnou škodu ve výši téměř 15 000 korun.

Stod OPEN 2007 - výsledky + foto
(icp, Informace, 25.05.2007)
Stodský volejbalový turnaj je už za námi a výsledky zpracovány a uveřejněny. Turnaj vyhrál tým Šutráků (patrně divoká karta :-) trochu překvapení, nikdo netušil, odkud se vynořil, ale byl tam. Druhé místo obsadila ZŠ Stod a na posledním stupni vítězů se umístil stodský úřad. Podrobnější informace, vzájemné zápasy a konečnou celkovou tabulku naleznete na stránkách turnaje Stod OPEN 2007 a možná přijde i ...

Domov pro osoby se zdravotním postižením Stod
(jf, Informace, 22.05.2007)
Už jste někdy slyšeli o organizaci s podobným názvem? Přiznám se, že já poprvé dnes. A jen díky tomu, že se chce zbavit nepotřebného notebooku.
V nabídce na odprodej je uvedena i mailová adresa. Zkusil jsem tedy do prohlížeče zadat doménu www.dozpstod.eu. A co se mi objevilo? Stránka Ústavu sociální péče Stod. Ovšem na této stránce, která je shodná s www.uspstod.cz, není o Domově pro osoby se zdravotním postižením ani slovo. Připadá mi to trochu matoucí. ÚSP rovná se DOZP? ÚSP se změní na DOZP? Nebo jde o politicky korektní název?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 22.05.2007)
V sobotu odcizil zatím neznámý pachatel z prostor tělocvičny v obci Stod peněženku, která byla uschována ve volně položené tašce na zemi. V peněžence se nacházela finanční hotovost, platební karta a kartička k účtu bankovní instituce. Po pachateli policisté pátrají.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 20.05.2007)
22.05.2007 od 07:20 do 17:15 výluka v úseku: Staňkov - Domažlice
23.05.2007 od 07:05 do 16:45 výluka v úseku: Staňkov - Blížejov
24.05.2007 od 07:05 do 17:15 výluka v úseku: Staňkov - Blížejov

Amfora v Chotěšově
(jf, Informace, 19.05.2007)
V neděli 20. května se na hřišti v Chotěšově hraje fotbalové utkání Amfora Praha - Veteráni Chotěšov. Výkop je v 10,30. Vy si můžete na fotografiích připomenout loňský zápas Amfory ve Stodě. A tady je druhá fotogalerie.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 17.05.2007)
V úterý se vloupal zatím neznámý pachatel do kanceláře na rentgenologickém oddělení v nemocnici v obci Stod. Ten odcizil z neuzamčené skříně dámskou kabelku s platební kartou, občanským průkazem, kartou zdravotní pojišťovny a peněženkou. Policie po pachateli pátrá.

U:fon ve Stodě
(redakce, Informace, 14.05.2007)
Dnešním dnem zahájil v české republice celoplošný provoz čtvrtý mobilní operátor, U:fon. I když se nejedná o plnohodnotného mobilního operátora, bude se zaměřovat především na poskytování připojení k internetu a provoz pevných linek, později pak nabídne "vysílačky" a vlastní mobilní telefony, přesto se stává konkurencí pro stávající trojici již zavedených a fungujících mobilních operátorů. A to právě v oblasti připojení k internetu. S tarify připojení do internetu od 237 Kč si pak lze celkem automaticky položit otázku: Jedná se o novou možnost připojení na internet pro obyvatele Stoda a okolí?

Výluka vlaků
(jf, Informace, 14.05.2007)
Od 14. května 2007 7:35 nepřetržitě do 17. května 2007 17:40 probíhá výluka vlaků v úseku Stod - Holýšov - Staňkov. Náhradní doprava je vedena dne 14.5.2007 v úseku Stod - Holýšov - Staňkov a opačně, ve dnech 15. - 17.5.2007 v úseku Stod - Holýšov a opačně.
V pátek 18. května 2007 probíhá výluka od 07:35 do 12:55 v úseku Stod - Holýšov.
V sobotu 19. a v neděli 20. května probíhá výluka od 07:35 do 17:40 v úseku Stod - Holýšov.

Staročeské máje
(jf, Informace, 14.05.2007)
Po dvou letech se v Chotěšově opět konaly Staročeské máje. Průvod prošel obcí a následovala taneční vystoupení v kláštěře. Podívejte se na fotografie na foto.zestoda.net.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 09.05.2007)
Ve dnech 12. a 13. května 2007 v době od 07:35 do 17:40 se koná výluka vlaků v úseku Stod - Holýšov.

Kolona amerických aut z 2. světové války - fotografie
(jf, Informace, 05.05.2007)
Cestou do Plzně na Slavnosti svobody se ve Stodě na Komenského náměstí zastavila kolona amerických aut z 2. světové války. Prohlédněte si 43 fotografií na foto.zestoda.net.

V3Ska: Už bylo načase
(jf, Informace, 02.05.2007)
Už bylo načase tvrdí názvem svého debutového alba kapela V3Ska. A má pravdu, neboť tato mladá ska formace ze západočeského městečka Stod existuje již pět let a pozvolna se stává vyhledávanou atrakcí rockových klubů i letních festivalů. Její koncerty překypují energií a pohodovou, bezprostřední atmosférou. Ale k desce. Problémem podobně...