Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1511 nalezených)

Autobusová zastávka Chotěšov
(jf, Informace, 25.04.2007)
Zastávka Chotěšov Zastávka Chotěšov Zastávka Chotěšov Co se vám vybaví po vyslovení autobusová zastávka? Omlácená plechová bouda? Polepená plakáty? Vysedávající mládež? (proč je zastávky přitahují? :-))
Ale nemusí to tak být. Podívejte se na fotografie z chotěšovské zastávky na Plzeňské ulici.
Zastávku malovaly děti ze Základní školy Chotěšov v rámci pondělní školní akce "Den Země".

Stod OPEN 2007
(icp, Informace, 24.04.2007)
Volejbalový turnaj firem, rodin, institucí a nadšenců Stod OPEN 2007 se bude konat 19.5.2007 od 8:30 hod. (prezence družstev + zaplacení startovného 300 Kč) a bude jej již tradičně hostit stadion ve Stodě. Pokud máte zájem o účast, pište závazné přihášky do 14.5.2007 na kontakt syslova @ tondach.cz a pamatujte, že počet družstev je omezený =o)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.04.2007)
Ve Stodě na jižním Plzeňsku došlo v přesně nezjištěnou dobu od pondělí do pátku k vloupání do skladu na náměstí ČSA. Neznámý pachatel násilím překonal zámek u vstupních dveří, vnikl dovnitř, kde odcizil různý elektroinstalační materiál. Způsobenou škodu majitel odhadl na více jak 9 tisíc korun.

Ohlédnutí za taneční soutěží
(jf, Informace, 18.04.2007)
V sobotu se konala taneční soutěž Cena Města Stod, tančilo se od deseti hodin, a téměř po celou dobu byl sál zaplněn diváky. A výsledky?
Junioři-II-D-STT 1. Vítovec Jakub & Mikulášová Veronika (TK Fialka - MKS Sušice), 2. Míšek Vojtěch & Štychová Kateřina (TK Gregoriades Plzeň), 3. Bednár Filip & Nguyen HoaMi (ATK Standard Cheb)
Junioři-II-D-LAT 1. Vítovec Jakub & Mikulášová Veronika (TK Fialka - MKS Sušice), 2. Desort Lukáš & Šverdíková Nikol (ATK Standard Cheb), 3. Míšek Vojtěch & Štychová Kateřina (TK Gregoriades Plzeň)
Junioři-II-C-STT 1. Hanton Jiří & Hosová Klára (TK MDK Sokolov), 2. Hoang_Khai Trung & Le Hong Van (ATK Standard Cheb), 3. Černý Jakub & Sloupová Barbora (TŠ Dance manželů Cíchových)
Junioři-II-C-LAT 1. Hoang_Khai Trung & Le Hong Van (ATK Standard Cheb), 2. Pařenica Martin & Perglová Lenka (Taneční klub Viola Kladno), 3. Černý Jakub & Sloupová Barbora (TŠ Dance manželů Cíchových)
Dospělí-D-STT 1. Hettner Vojtěch & Karvánková Radka (KTS Týn nad Vltavou), 2. Fischer Stanislav & Zimová Eva (TK MDK Sokolov), 3. Skalický Adam & Konečná Kristýna (ATK Standard Cheb)
Dospělí-D-LAT 1. Soukup Jiří & Kupková Tereza (MKS Kralovice), 2. Podlena Milan & Hubková Zuzana (MKS Kralovice), 3. Malý Jiří & Gribovová Eva (TS Krejčík Plzeň)
Dospělí-C-STT 1. Beneš Lukáš & Kantorová Lenka (ATK Standard Cheb), 2. Valečka Dominik & Fišerová Karolína (TŠ Dance manželů Cíchových), 3. Schuller Jakub & Gellanová Lucie (TK Gregoriades Plzeň)
Dospělí-C-LAT 1. Bechner Lukáš & Hájková Zuzana (Taneční asociace), 2. Blažek Jan & Vlková Lucie (TK Gregoriades Plzeň), 3. Skalický Adam & Konečná Kristýna (ATK Standard Cheb)
Dospělí-B-STT 1. Benýšek Bohuslav & Vašíčková Veronika (ATK Standard Cheb), 2. Holeček Lukáš & Hejtmánková Martina (Madat Praha), 3. Sláma Radek & Lišková Radka (TK MDK Sokolov)
Dospělí-B-LAT 1. Günzel Lukáš & Musilová Lucie (TS Quick Dance Plzeň), 2. Benýšek Bohuslav & Vašíčková Veronika (ATK Standard Cheb), 3. Suchý Zdeněk & Ibrová Alexandra (TK Gregoriades Plzeň)
Hobby-Děti-II 1. Bergmann Viktor & Vlčková Markéta (Praha 3), 2. Závodský Adam & Sklenářová Jaroslava (Příbram), 3. Budský Dominik & Jurášková Kateřina (Nový Bor)

Stodská past na řidičáky
(jf, Informace, 17.04.2007)
Past na řidičáky Na vaše řidičáky.
Chcete snadno a rychle přijít o řidičský průkaz? Jeďte Krandovou ulicí ve Stodě. Ani se nenadějete a můžete tam jezdit jen na kole. Chce to jen trochu aktivního strážce pořádku.
Před bytovkou Krandova 725, Stod je vyznačeno parkovací místo pro invalidy. Ještě nedávno tam byla svislá dopravní značka, v současnosti jen vodorovná ("je namalováno na silnici"). A zabírá celou polovinu vozovky, konečně podívejte se na fotografii, po kliknutí se vám zobrazí větší verze. A vidět je na poslední chvíli, takže máte dost velkou šanci, že přes něj přejedete. A paragraf 67, odstavec 7 hovoří jasně: "Na vyhrazené parkoviště pro vozidlo označené znakem O 1 je vozidlům bez označení O 1 vjezd zakázán." A jediným trestem je odebrání řidičského průkazu.
Koho tohle napadlo? I když ono to nebude zas tak horké. Stačí se podívat, že se v ulici běžně parkuje v protisměru.

Cena Města Stod
(jf, Informace, 10.04.2007)
Taneční soutěž Cena Města Stod 2007 se bude konat v sobotu 14. dubna 2007 ve stodském kulturním domě od 10 hodin. Je naplánováno celkem třináct soutěží, od těch trošku větších dětí po dospělé třídy B (třetí nejvyšší třída, kterou si lze v ČR vytancovat).
Přijďte se podívat, hraje se k tanci i poslechu (k tanci soutěžícím, divákům k poslechu) a hraje se kvalitně (hádejte, kdo :-)).

Amatérský Chotěšov 2007
(jf, Informace, 30.03.2007)
Od 13. května do 30. září se koná již devátý ročník výstavy Amatérský Chotěšov, letos na téma "Jak se žilo dříve." Jsou připraveny i doprovodné akce - výstava bonsají, výstava "Adolf Born - dětem", vystoupení historického šermu.
Pokud byste chtěli na výstavě prezentovat své dílo, stáhněte si přihlášku (formát DOC, 24 kB), pokud se chcete jít podívat, stáhněte si plakát (formát PDF, 1,2 MB).
Více informací na www.obec-chotesov.cz.

Katapult ve Stodě
(jf, Informace, 24.03.2007)
Byli jste se podívat na koncertu Kaťáků ve Stodě? Užili jste si ho? Jak se se vám líbil?
Cože? Že nevíte, o čem mluvím? Že žádný nebyl? Ale vždyť v Plzeňském deníku vyšel článek Katapult ve Stodě: Zejména starší generaci přilákal v sobotu do Stoda legendární Katapult. Jejich hity Hlupák váhá, Půlnoční závodní dráha, Někdy příště nebo Až se bude psát rok 2006 roztančily celý sál.
Tak nevím, kdo je tím váhajícím hlupákem. Koncert byl zrušen vzhledem ke zdravotní indispozici Jiřího "Dědka" Šindeláře.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 21.03.2007)
V úterý v odpoledních hodinách odcizili čtyři dosud neznámí pachatelé na benzinové čerpací stanici v obci Stod celkem 13 kusů dobíjecích telefonních kupónů. Nejdříve odvedli pozornost obsluhy a poté odcizili kupóny v celkové výši 6. 500,- Kč. Z místa odjeli osobním vozidlem značky Ford Mondeo, stříbrné barvy. Policisté po pachatelích pátrají.

Stod okres Plzeň-sever
(jf, Informace, 21.03.2007)
Koupili byste si pozemek pro výstavbu rodinného domu od realitní kanceláře, která inzeruje, že pozemek má inženýrské sítě a plyn na své hranici a nachází se na hezkém a klidném místě na okraji města s plnou občanskou vybaveností. Města Stod v okrese Plzeň-sever?
Já ne, obával bych se, že ostatní informace by mohly být stejně pravdivé a kvalitní.
Odkaz na inzerát nenajdete, nemíním dělat reklamu podobným bludům.

Komplikace v dopravě
(jf, Informace, 20.03.2007)
Objížďka MerklínNějak se nám ježdění autem komplikuje. Ve Stodě v Revoluční ulici (na Merklín) se kope kanalizace, musí se objíždět. Na to upozorňuje dopravní značka už v Chotěšově. Stejně tak se kope kanalizace v Chotěšově a v Mantově. V Chotěšově neprojedete náměstím, Mantov je neprůjezdný téměř celý (detaily).
Objížďka je vedena pro osobní auta Chotěšov - Dobřany - Chlumčany - Dnešice, pro nákladní Chotěšov - Dobřany - Vysoká - Přeštice.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.03.2007)
Zatím neznámý pachatel odstranil cylindrickou vložku dveří skladu v obci Stod. Vnikl do objektu, ze kterého poté odcizil bourací kladivo, šroubovák a hliníkový žebřík.
Ve čtvrtek krátce po půlnoci poškodil zatím neznámý pachatel nezjištěným předmětem veřejný telefonní automat v obci Stod v Nádražní ulici. Svým jednáním způsobil na zařízení hmotnou škodu dosahující výše 15.000,-Kč.
V jedné místní prodejně v obci Stod platil ve čtvrtek zatím neznámý pachatel padělanou bankovkou v hodnotě 1000,-Kč, za kterou si koupil krabičku cigaret.Poškozené tak způsobil hmotnou škodu ve výši 1.000,-Kč. Bankovka byla zajištěna a nyní bude předána ke zkoumání.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 17.03.2007)
Ve dnech 19.-20. 3. od 7,25 do 13,35 v úseku Plzeň hl.n. - Vejprnice.
Ve dnech 21.-23. 3. od 7,20 do 13,15 v úseku Vejprnice - Nýřany.

Stav lékáren ve Stodě
(jf, Informace, 15.03.2007)
Kolik lékáren je ve Stodě? V současnosti dvě, za chvíli možná tři, možná čtyři.
Ve Stodě fungují dvě lékárny: "stará u zubařů" a na pěší zóně. Lékárna v suterénu nemocnici už je zavřená, přestěhovala se na zónu. A jak je to s budoucností? Krajský úřad vypsal výběrové řízení, to by mohla být třetí lékárna. A čtvrtá? To je otázka.
Výběrové řízení vypsala taky Stodská nemocnice, a. s., v tomto případě na dodavatele pro nemocniční lékárnu (náhled), současně pro ni hledá i lékárníka nebo lékárnici (náhled). To by tedy mohla být čtvrtá lékárna.
A nebo taky ne, čtěte dále v článku....

Dům Dětí a Pionýrů?
(icp, Informace, 11.03.2007)
Nedávno jsem šel zase po nějaké době po stodském náměstí a všiml jsem si, pro mě nové, nástěnky, kde je vyobrazena mapa Stoda a nestačil se divit ...

Výběrové řízení - oftalmologie
(jf, Informace, 08.03.2007)
Pokud jste (třeba náhodou) lékařem a specializujete se na oči, možná vás bude zajímat: "Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor sociálních věcí a zdravotnictví vyhlašuje výběrové řízení na uzavření smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče v oboru oftalmologie pro Stod a spádové území v okrese Plzeň – jih."
......

Vlajka pro Tibet
(jf, Informace, 08.03.2007)
Pokud půjdete v sobotu kolem radnice a budete se divit, jaká divná vlajka tam visí, vězte, že je to vlajka Tibetu.
Město Stod se totiž letos připojilo k akci Vlajka pro Tibet, stejně jako dalších 270 měst a obcí České republiky (údaj platný v době psaní článku, nyní může být počet jiný, seznam je půběžně aktualizován).
Hnutí Vlajka pro Tibet vznikala v polovině devadesátých let 20. století v západní Evropě a spolu s celoevropskými protičínskými demonstracemi se stala jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. Jde o připomínku 10. března 1959, kdy bylo v hlavním městě Tibetu Lhase krvavě potlačeno protičínské povstání (další informace).

Něco z místopisu Stoda
(jf, Informace, 05.03.2007)
Ve Stodě je Kalinův mlýn. Ve Stodě je také Nový mlýn. Právě tam se konaly vepřové hody na závěr masopustního průvodu.
Ano, Stod má dva mlýny.
...

Slavný stodský rodák
(jf, Informace, 27.02.2007)
Napadlo mě to dnes při sledování zpráv, když ukazovali, jak Zadov fandí Kateřině Neumannové.
Má Stod nějakého rodáka, kterým by se mohl chlubit? Napadli mě tři - jednoho (skoro) nikdo nezná, druhým se Stod asi chlubit nebude a třetí se ve Stodě narodil jen díky tomu, že zde stojí porodnice.
Nominace v pokračování článku.....

Psali to v novinách...
(jf, Informace, 25.02.2007)
Psali to v novinách, tak to musí být pravda. Nemusí.
Možná jste si v sobotní MF Dnes přečetli, že setkání se Zdeňkem Troškou se koná v městské knihovně. Samozřejmě, že nekoná. V kalendáři si tedy opravte zpět na Zdeněk Troška v kulturním domě Stod v pondělí 26. února 2007 od 19. 00 hodin.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 20.02.2007)
Zámek od dveří nápojového automatu, který se nachází v čekárně nádraží v obci Stod, vypáčil v době od čtvrtka do soboty zatím neznámý pachatel. Dveře od automatu si poté otevřel a odcizil mincovník s finanční hotovostí a hnědý plastový kbelík. Policisté po pachateli pátrají.

Něco pro vyšší bezpečnost na silnicích
(jf, Informace, 15.02.2007)
Radar ve Stodě už máme, ale možná by to chtělo nejen postih, ale i prevenci. Už delší dobu jsem přemýšlel, když se pořád probírá Mikroregion Radbuza, že by se obce mohly složit a zakoupit radar, který měří a současně ukazuje, jak rychle jedete. Je nastaven na padesátku, pokud jedete rychleji, číslice bliká, pokud pomaleji, svítí nepřerušovaně.
Radar může být umístěn trvale, nebo se může stěhovat, v tomto případě by se stěhoval. Každá obec určitě má místa, kde by ho užila. Tak namátkou: Ve Stodě u škol na Plzeňské, Hradecké i Domažlické, v Chotěšově u školy a u hřbitova, v Dobřanech u školy, v Holýšově u Penny, v Horšovském Týně třeba u kostela, ve Zbůchu kdekoliv na průtahu... Tam všude platí maximální rychlost padesát kilometrů za hodinu a rozhodně není dodržována.
Ale myslím si, že moje myšlenka společného nákupu je už mimo, protože Dobřany nečekaly a radar si koupily samy. Tak schválně - až pojedete od Vysoké, bude na vás po podjetí železnice blikat, nebo svítit?

Plesová sezóna
(jf, Informace, 02.02.2007)
Dva články z novin:
MF Dnes, 1. 2. 2007: Únorové bály v kraji: veterinární, třešničkový, fotbalový, valentýnský, hasičský, učitelský, rybářský... Desítky plesů, bálů a sokolských šibřinek nabídne měsíc únor v našem kraji. Tančit se bude každý pátek a sobotu snad všude, kde mají k dispozici aspoň trochu větší sál.
Plzeňský deník, 26. 1. 2007: Pouhé dva plesy se během sezony uskuteční ve Stodě. V porovnání s ostatními městy na jižním Plzeňsku je stodská bilance zřejmě nejhorší. "Tuto sobotu se v kulturním domě od 20 hodin koná květinový ples, 16. února pak reprezentační ples. Jsou to bohužel jediné bály, které se letos v našem městě pořádají," uvedl vedoucí Městského kulturního střediska ve Stodě Pavel Cích. Ve Stodě přitom působí celá řada zájmových organizací - hasiči, myslivci, rybáři, zahrádkáři či sportovci. Ani jeden spolek však letos bál nepořádá.
A teď mi prozraďte, kde udělali soudruzi z NDR chybu.

Zápis do školy
(jf, Informace, 02.02.2007)
Zápis prvňáčků pro školní rok 2007/2008 se bude konat v pátek 9.2.2007 od 14 hodin v budově ZŠ v Sokolské ulici.

Výběrové řízení - lékárna
(jf, Informace, 30.01.2007)
Pokud byste měli zájem provozovat ve Stodě lékárnu, přihlašte se do výběrového řízení, které vyhlásil kraský úřad: "Výběrové řízení na uzavření smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče v oboru veřejné lékárenství – lékárna základního typu pro Stod a spádové území v okrese Plzeň – jih se zdravotními pojišťovnami."
......

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.01.2007)
Úhlovou brusku, vrtačku, kladivo a optický nivelační přístroj odcizil zatím neznámý pachatel ze stavební buňky v obci Stod. Do objektu se vloupal ze středy na čtvrtek, kdy nezjištěným předmětem odstranil visací zámek a následně vnikl dovnitř. Po pachateli policie pátrá.
V obci Mantov se ze středy na čtvrtek vloupal dosud neznámý pachatel do uzamčeného osobního motorového vozidla značky Dodge, ze kterého odcizil archivační skříň na klíče a různé tiskopisy. Policie po pachateli pátrá.

Městská policie Stod
(jf, Informace, 25.01.2007)
Plzeň má vlastní městskou policii, Dobřany a Přeštice si od ní strážníky "půjčují". Podobný vztah je mezi Horšovským Týnem a Stříbrem a nově i Nepomukem a Blovicemi, nyní jedná o zapůjčení strážníků i Chotěšov. Nýřany mají vlastní. Smyčka se stahuje, kdy se dočká i Stod?
Nebo bych měl nápad. Pojďme založit firmu. Nakoupíme botičky a radar a město může služby u nás outsourcovat. Prvotní investice se při současných sazbách musí vrátit brzy.

Škody způsobené větrem
(jf, Informace, 20.01.2007)
Foukej, foukej větříčku, shoď mi jednu hruštičku.
Vítr ze čvrtka shazoval nejen hruštičky, ale rovnou celé stromy, hřebenáče, tašky, značky. Mohu vám nabídnout, jak to vypadalo v Chotěšově, ze Stoda žádné zprávy nemám. Doplníte někdo tento článek?

Budoucnost IDP je ve hvězdách
(jf, Informace, 15.01.2007)
Koncem roku jsem si stýskal, že Stod nebude zařazen v systému Integrovaná doprava Plzeňska a že tedy nemůžeme jet do Plzně vlakem nebo autobusem na "tramvajenku". A nyní není jisté, jestli o stejnou možnost nepřijdou i lidé z obcí, které zatím v IDP jsou.
MF Dnes, Plzeňský kraj, 15. ledna 2007:
Integrovaná doprava se stala jakýmsi nechtěným dítětem, když se plzeňská radnice rozhodla zrušit Plzeňský holding. Ten chod IDP částečně zajišťoval. Město doposud neúspěšně jednalo s vedením Plzeňského kraje, který měl podle představ radnice řízení systému převzít. Největší komplikací při jednání o budoucnosti IDP je skutečnost, že jeho organizace stojí ročně miliony korun. A ty nechce vydávat radnice ani kraj.
.....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 13.01.2007)
Pro trestný čin zanedbání povinné výživy je stíhána padesátiletá žena ze Stoda. Od června 2001 až dosud neplní vyživovací povinnost na svoji dceru, svěřenou do péče prarodiče. Dlužná částka se vyšplhala na 57 400 korun.

Úspěch našich třeťáčků
(jf, Informace, 20.12.2006)
Obě třetí třídy Základní školy Stod byly vybrány mezi stovku tříd z celé republiky do celostátní soutěže Vánoční výzdoba z vlnité lepenky. Soutěž pořádal Svaz výrobců vlnitých lepenek. Každá třída dostala kostru na šest prostorových stromečků z vlnité lepenky a naším úkolem bylo vánočně je vyzdobit pomocí různých druhů vlnitých lepenek. Tím ale celý úkol nekončil. Hlavním cílem soutěže bylo věnovat stromečky někomu, komu udělají radost, zkrátka vychovávat děti k solidaritě s potřebnými.
Pokračování článku na stránkách školy.

Budovu KPT nikdo nechce
(jf, Informace, 20.12.2006)
České dráhy se pokoušely prodat budovu KPT na Komenského náměstí, ale bez úspěchu. Do dražby s vyvolávací cenou dvacet miliónů se nikdo nepřihlásil.

Taneční soutěž
(jf, Informace, 15.12.2006)
V neděli se ve Stodě koná taneční soutěž kategorie E - tedy čerstvých absolventů tanečních. Začíná ve dvanáct hodin a Stod obhajuje loňské první místo.
Zastavte se tedy v předvánočním shonu a přijďte fandit do stodského kulturního domu.

Stod v IDP nebude
(jf, Informace, 11.12.2006)
Ani v roce 2007 nebude Stod zařazen v systému Integrovaná doprava Plzeňska.
Poslal jsem koordinátorovi dotaz: "Dobrý den, neuvažuje se v dohledné době o rozšíření IDP o Stod? Původně se o hovořilo o startu v roce 2006, z toho sešlo, nejsou nějaké další plány? Sice by asi byly tajné, protože jsem nahlas nic neslyšel, ale co kdyby... V novinách jsem četl, že Karlovarský kraj bude mít jednu velkou integrovanou dopravu, je škoda, že to stejně nefunguje i v Plzeňském."
V pokračování článku si přečtěte v pokračování článku...

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.12.2006)
Ve Stodě na Plzeňsku se stala vážná dopravní nehoda, při které zemřel jeden člověk a další dva byli těžce zraněni. Kolem půl osmé večer se srazila dvě auta. Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby. Pokračování na idnes.cz.
Oficiální zpráva policie:
Včera kolem půl osmé večer došlo k vážné dopravní nehodě na silnici I. třídy ve směru jízdy od obce Holýšov na obec Stod na jižním Plzeňsku. Na rovném úseku začal dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla Peugeot bez dostatečného rozhledu předjíždět nákladní vozidlo v okamžiku, kdy proti němu jelo osobní vozidlo Ford, který řídil šestačtyřicetiletý cizinec. Došlo k čelnímu střetu obou vozidel, kdy vozidlo Ford bylo otočeno ve svém jízdním pruhu o 180 stupňů a vozidlo Peugeot bylo odhozeno mimo vozovku na louku.
Při této dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění dvaadvacetiletého muže, k těžkému zranění řidiče vozidla Ford a k těžkému zranění jeho spolujezdkyně. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Celková škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun.

Nový web ISŠ Stod
(jf, Informace, 04.12.2006)
Integrovaná střední škola Stod má nové webové stránky, které najdete na www.issstod.cz.
Pokud vám schází "a Učiliště", nemáte pravdu, od začátku roku už je tato část názvu minulostí.

Otevírací doba benzínky
(jf, Informace, 28.11.2006)
Můžete mi někdo prozradit, jaká je otevírací doba benzínky ve Stodě?
Na sloupu u ní i na webu benzinka.zestoda.net je uvedeno 5-22. Ale už třikrát se mi povedlo jet kolem ve třičtvrtě na deset a pusto, prázdno, zhasnuto. Myslíte, že s tím něco udělá konkurence po otevření druhé u hřbitova?

Bavorsko s novým programem
(redakce, Informace, 25.11.2006)
Už k tradičnímu podzimnímu zájezdu v rámci výuky německého jazyka patří poznávací zájezd do Bavorska, v letošním roce s pozměněným programem. Snad i proto byl o zájezd velký zájem nejen mezi žáky 6. tříd, kteří byli letos poprvé, ale z celé školy.
Pokračování článku včetně fotografií na www.zsstod.cz.

Nové dopravní hřiště
(jf, Informace, 21.11.2006)
Mateřská škola v Chotěšově dostala dotaci od společnosti ČEZ, přidala k ní něco peněz ze svého a zrekonstruovala za tuto sumu šatny a vybudovala dopravní hřiště. To bude slavnostně otevřeno v pátek v 15 hodin.
A já jen vzpomínám, jak jsme v minulém století jezdili po dopravním hřišti ve Stodě.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 15.11.2006)
Včera ve 13.00 hodin byl hlídkou OOP Domažlice v Cihlářské ulici v Domažlicích kontrolován řidič osobního vozidla Renault. Kontrolou policisté zjistili, že 22-letý řidič z Chotěšova není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Policisté ve věci vedou zkrácené přípravné řízení.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 13.11.2006)
Na silnici I. třídy mezi obcemi Holýšov - Stod došlo v sobotu ve 4.45 hodin ke srážce osobního vozidla Ford Fiesta s osobním vozidlem Seat Ibiza. Ke srážce došlo tak, že řidič Fordu z nezjištěných důvodů po předchozím požití alkoholických nápojů vjel do levé poloviny vozovky, kde zachytil o právě projíždějící vozidlo Seat. Poté z místa dopravní nehody ujel a byl dopaden v obci Stod. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Provedenou dechovou zkouškou přístrojem Dräger bylo u řidiče Fordu naměřeno 2,18 promile alkoholu v dechu. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Způsobené škody byly vyčísleny na 35 000 korun.

www.mestostod.cz se mění
(jf, Informace, 07.11.2006)
Oficiální stránka Městského úřadu Stod se mění. Během dvou dnů přibyly čtyři články, což jindy stačilo na celý měsíc.
Pravda, ne všem se to líbí. Co vy na to? Že by konečně zmizel důvod existence www.zestoda.net - málo informací z města?

Výluka vlaků
(jf, Informace, 05.11.2006)
Ve dnech 12.11.2006 od 11.20hod do 13.11.2006 do 13.35hod se bude konat nepřetržitá výluka mezi stanicemi Plzeň-Jižní předměstí – Vejprnice.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 04.11.2006)
Na Obvodní oddělení policie ve Stodě přijali policisté oznámení 37-leté ženy z Chotěšova o vykradení bytu. Žena pronajala v září na dva měsíce svůj byt v Chotěšově a po předání bytu zjistila, že veškeré zařízení bytu bylo odcizeno. Způsobená škoda byla vyčíslena na 100 000 Kč.

Nový jízdní řád
(jf, Informace, 04.11.2006)
Od poloviny prosince budou platit nové jízdní řády pro hromadnou dopravu, s předstihem se můžete podívat na vlakový pro trať 180, tedy pro trať Plzeň - Domažlice. Jde o soubor PDF o velikosti 131 kB.

Místostarosta střídá starostu
(jf, Informace, 02.11.2006)
Plzeňský deník, 1. 11. 2006:
Novým starostou města Stod se po pondělní ustavující schůzi nového zastupitelstva stal dosavadní místostarosta Jiří Vlk (ODS). Vystřídal tak na postu prvního muže města Lubomíra Jungbauera (NK), který ve Stodě vykonával funkci starosty osm let. Jungbauer byl zvolen do funkce místostarosty. "Po výsledku komunálních voleb jsme vytvořili koalici se Sdružením nezávislých kandidátů, se kterými jsme velice dobře spolupracovali již v uplynulém volebním období," prozradil nám po pondělní ustavující schůzi nového zastupitelstva zvolený starosta Jiří Vlk. Úkolů v následujícím volebním období je podle něj celá řada. "Do konce roku chceme vytvořit seznam investičních priorit. Chci, aby všechny strany podaly své návrhy, z nichž se pak vyberou ty nejlepší, které budeme realizovat. Kromě toho chceme pokračovat v úspěšně započaté práci z předcházejícího období. Funkci starosty beru jako službu pro město, chci Stod ve spolupráci s ostatními zastupiteli posunout v rozvoji o kus dál," dodal Vlk.
.....

Digitální vysílání televize
(jf, Informace, 01.11.2006)
Dnes začalo řádné digitální vysílání multiplexu A na Domažlicku. Multiplex A v Domažlicích obsahuje vysílání televizních stanic ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport a veřejnoprávní rozhlasové okruhy ČRo 1 - Radiožurnál, ČRo 2 - Praha/ČRo 6, ČRo 3 - Vltava, ČRo 4 - Radio Wave, Rádio Česko, ČRo D-dur a ČRo Leonardo.
Podle mapy (umístěná na www.digitalnitelevize.cz, velikost 3 MB) by mělo vypočítané pokrytí zahrnovat i Stod. Nemáte někdo zkušenosti s příjmem?

Rada města Stod
(jf, Informace, 31.10.2006)
Na ustavujicím zasedání zastupitelstva Stoda dne 30.10.2006 byla zvolena rada města v tomto složení:
Starosta města - Jiří Vlk
Místostarosta - Lubomír Jungbauer
Radní - Luboš Berka, Roman Kuběna, František Šmidingr.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 29.10.2006)
Dne 30.10.2006 v době od 07.15hod do 17.20hod se bude konat denní výluka mezi stanicemi Blížejov – Domažlice.
Všechny vlaky budou v době výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Blížejov – Domažlice a opačně.

Večer pro klášter Chotěšov - ohlédnutí
(jf, Informace, 24.10.2006)
Právo, Plzeňský kraj, 24.10.2006
Klášter premonstrátek na jižním Plzeňsku se snaží pro generace budoucí zachránit parta mladých nadšenců ve věku od 17 do 25 let, sdružených v občanském sdružení Chotěšovská vlna.
Začátkem srpna spolu s občanským sdružením Klášter Chotěšov uspořádalo již čtvrtý hudební večer, jehož výtěžek bude využit právě na opravy klášterní impozantní stavby.
„Od roku 2000 jezdíme - tehdy jako neorganizovaná skupina mládeže - ve svém volném čase do Chotěšova na bezplatné brigády a snažíme se klášter postupně zachraňovat. Protože jsme potřebovali nářadí, rozhodli jsme se uspořádat na jeho záchranu akce, první z nich byla přednáška o historii stavby a koncert. Za výtěžek jsme koupili lopaty, krumpáče a kolečka. To bylo v roce 2003 a přišlo sem kolem tří stovek lidí. Od té doby každoročně pořádáme v klášteře obdobné večery. V roce 2004 jsme si tak již mohli pořídit křovinořez na údržbu zahrad. Letos v lednu jsme založili občanské sdružení Chotěšovská vlna, abychom mohli žádat o granty. V tomto roce jsme zorganizovali opět Večer pro chotěšovský klášter, na který zavítalo již 1324 platících lidí,“ uvedl k aktivitám sdružení Stanislav Tomanec, který stojí v jeho čele.