Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1542 nalezených)

Hledá se kostelní zvon
(jf, Informace, 17.07.2007)
Z došlé pošty. Bohužel neumím odpovědět. Pokud byste věděli správnou odpověď, napište ji prosím do komentářů.
Obracím se na Vás s touto prosbou: v okruhu vašeho města se nachází obec, která během druhé svět. války nebo po ní přišla o zvon. Název obce si už nepamatuji, ale vím že starostkou té obce byla žena, která se dopátrala kolem roku 2002 až do Ostrova u K. Varů. Tehdy jsem jí potvrdil, že zvon se na naší pož. zbrojnici nacházel, ale zdůvodu častého stěhování byl odcizen. Dnes vím, kde zvon je. Prosím Vás o pomoc při hledání té obce. Děkuji Josef Černý st.

Nebezpečné přechody pro chodce
(jf, Informace, 12.07.2007)
Plzeňský deník, 12. 7.2007: Na silnicích II. a III. třídy nevyhovuje šestnáct přechodů z jednašedesáti. Přechody pro chodce se nyní schvalují podle aktualizované normy ČSN, mnohé na Plzni–jihu jí však nevyhovují.
Pokračování článku na ww.denik.cz (dočtete se proč, jak má správný přechod vypadat).
Podle článku je ve Stodě jeden z nich. Vyhlašuju tipovací soutěž, který to je. ;-)

Chcete mp3 přehrávač?
(jf, Informace, 11.07.2007)
A zadarmo? No úplně zadarmo to nebude, něco pro to budete muset udělat.
Technet.cz vyhlásil soutěž Proslavte své město. Svému městu můžete udělat reklamu pomocí třicetisekundové upoutávky ve formátu mp3. Tři nejvtipnější pak dostanou luxusní MP3 přehrávače Samsung K3 s dotykovým ovládáním o kapacitě 2 GB.
Co takhle propagovat Stod? Jdete do toho?

Z některých výškových staveb dohlédnete doslova přes půl země
(jf, Informace, 10.07.2007)
V Hospodářských novinách a na webu EnviWeb.cz vyšel článek Z některých výškových staveb dohlédnete doslova přes půl země, kde se píše také o Křížovém vrchu.
Na jihozápad od Plzně se v blízkosti města Stod vypíná 487 metrů vysoký zalesněný Křížový vrch, dříve zvaný Vrabina. Na jeho vrcholku stojí poutní kostel svatého Kříže s vyhlídkovou věží. Na Křížový vrch se nejlépe dostanete z obce Losina. Na jejím konci ve směru na Chotěšov odbočuje vlevo ze silnice polní cesta označená směrovkou s nápisem "K rozhledně 2,5 kilometru". Po této nepříliš dobré cestě, zpevněné cihlovou drtí, můžete ujet ještě asi půl kilometru k přírodnímu parkovišti, kde necháte stát auto. Cesta vás zavede do lesa a za mírného stoupání po ní dojdete až k závoře a kamennému kříži bývalé křížové cesty. Tady odbočíte vlevo a prudkým stoupáním dorazíte až ke kostelu na vrcholku kopce.
Pokračování článku na EnviWeb.cz

Střídání v nemocnici
(jf, Informace, 09.07.2007)
Stodská nemocnice (, a.s.) už nemá ředitelku. Ing. Šlajsová ke konci června v této funkci skončila a odešla do vedení krajské pobočky VZP. Nemocnici nyní vede MUDr. Bureš.
Zda dočasně, či na delší dobu mi není známo, ale stejně tak nevím o vypsaném konkurzu. Na webovou stránku nemocnice se ani nemusíte dívat. Aktualizace 13. 3. hovoří sama o sobě, o komunikaci s nemocnicí jsem už taky psal.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.07.2007)
K požáru stodoly na návsi v obci Lisov, kde byla uskladněna sláma, dřevo a seno, vyjížděli ve čtvrtek před druhou hodinou ranní profesionální hasiči ze Staňkova a dobrovolní hasiči ze Stodu a Chotěšova. Na místo byla povolána také automobilní plošina z Plzeňské stanice Slovany. Dostavit se musela také pohotovostní služba ČEZu. Na místě kromě automobilní plošiny byly i čtyři cisterny. Požár se hasičům podařilo lokalizovat po necelé hodině a zlikvidovat po čtyřech hodinách. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Příčina požáru se šetří. V devět hodin ráno na požářiště jel znovu vyšetřovatel hasičů a Policie ČR.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 04.07.2007)
Zatím neznámý pachatel odcizil v době z neděle na pondělí z odemčeného domu v obci Stod finanční hotovost ve výši 10 000 korun. Tu měla poškozená žena uloženou v kuchyňské lince pod talíři. Policisté se případem zabývají a po pachateli pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.06.2007)
V pátek krátce po půlnoci přijali policisté oznámení vypravčího, který sdělil, že na vlakovém nádraží v obci Stod se na konci kolejiště pohybují dva muži, kteří zde chtějí ukrást železo. Díky rychlé a profesionální práci se podařilo policistům na místě muže zastihnout. Na základě lustrace muži zákona zjistili, že najednoho z nich, čtyřiapadesátiletého muže z Kladrub, je vydán příkaz k zatčení. Jelikož byl muž v silně podnapilém stavu, byl převezen policejní hlídkou na protialkoholickou záchytnou stanici v Plzni.

Ve Stodě se rozplakala
(jf, Informace, 12.06.2007)
V pátek 8. června vysílala Česká televize pořad 13. komnata Martina Štěpánka, kde byl zmíněn i Stod. Když se v roce 1989 vracel s manželkou z emigrace a viděli stav, v jakém se nachází naše země, manželka to nevydržela a u Stodu se rozplakala. Zajímalo by mě, jaké pocity má u Stoda dnes.
Na pořad se můžete podívat na webu České televize.

Nultá hodina tanečních 2007
(jf, Informace, 10.06.2007)
V pátek se konala nultá hodina tanečních. Zhruba šedesát přítomných se dozvědělo informace o kurzu, který se bude konat na podzim a já vám přináším nejzákladnější z nich.
Kurz bude probíhat každý pátek od 18 hodin v kulturním domě (jedinou výjimkou je lekce v sobotu 1. prosince). Poprvé 21. září, závěrečná bude 7. prosince. Mezitím budou dvě prodloužené: 19. října a 9. listopadu. První prodlužená je tradičně netradiční, letošní téma je Na divokém západě. Přihlášky jsou přijímány do 15. července na MKZ Stod (prázdné k vyzvednutí tamtéž), kurzovné 850 Kč.

Nad dopisy čtenářů
(jf, Informace, 05.06.2007)
Tak nějak by se dal nazvat následující příspěvek. V posledním týdnu jsem dostal dva vzkazy. Sice nevím, jestli je pisatelé chtěli poslat mně, nebo městskému úřadu, nicméně skončily u mě.
....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 03.06.2007)
V termínu od 4. 6. do 8. 6. 2007 v době od 07:20 do 13:35 proběhne výluka v úseku Nýřany - Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 01.06.2007)
Podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci čelí dvacetiletý muž ze zdejší obce, který v nočních hodinách z úterý na středu postříkal sprejem zdivo transformátoru v Nádražní ulici v obci Stod. Svým jednáním tak způsobil poškozené firmě hmotnou škodu ve výši přibližně 2000 korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 31.05.2007)
Svou vyživovací povinnost na dceru si neplní třiatřicetiletý muž z obce Stod, který má na výživném přispívat k rukám matky měsíčně částkou 1000 korun. Do současné doby již dluží částku v celkové výši 14 000 korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 30.05.2007)
Ze soboty na neděli prostříhal zatím neznámý pachatel plot u objektu čističky v obci Stod, vnikl na pozemek, ze kterého následně odcizil celkem 75 m nerezových trubek. Poškozené firmě tak vznikla hmotná škoda ve výši několika desítek tisíc korun. Policisté po pachateli pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.05.2007)
V neděli v brzkých ranních hodinách vypáčil zatím neznámý pachatel v místním herně - baru v obci Stod skříňku s pokladničkou šipkového automatu a hracího hudebního automatu. Finanční hotovost v hodnotě několika tisíc korun, která se nacházela v pokladničkách, pachatel následně odcizil. Policisté po něm pátrají.

Ve Vsi Touškov hořelo auto v garáži
(jf, Informace, 27.05.2007)
K ohlášenému požáru osobního automobilu v garáži v obci Ves Touškov vyjížděli ve čtvrtek profesionální hasiči ze stanice Nýřany. V době příjezdu hasičů byla již požárem zasažena celá garáž a chlévy v přístavku rodinného domu. Rozpálený eternit ze střechy létal až do vzdálenosti patnácti metrů. Požár se navíc začal rozšiřovat směrem k obytné budově. Majitel domu hasiče informoval o tom, že již vypnul přívod plynu a elektrické energie. Aby hasiči rychle uhasili vozidlo a zásoby PHM, nasadili k hašení těžkou pěnu. Z garáže vynesli jednu deseti kilogramovou PB láhev a kanystr s 20 litry pohonných hmot. Po dojezdu SDH Chotěšov a Stod dostali dobrovolní hasiči úkol zabránit šíření požáru po střešní konstrukci směrem k obytné části. Dva dobrovolní hasiči po výsuvném žebříku a v dýchacích přístrojích vylezli na střechu a počali hasit požár střechy garáže a chlévů a ochlazovat střechu u obytné části objektu. Dobrovolní hasiči ze Vsi Touškov také nahradili u požární nádrže na čerpacím stanovišti plovoucí čerpadlo požární motorovou stříkačkou. Po uhašení vozidla a garáže byla pěna zaměněna vodou a zásah byl nasměrován do půdního meziprostoru. Hasiči museli rovněž rozebírat střešní krytinu a trámy z krovů přístavku, aby se dostali ke skrytým ohniskům. Požár se hasičům podařilo lokalizovat po 20 minutách a zlikvidovat po téměř dvou hodinách. Škoda byla vyčíslena na 325 tisíc korun. Příčinou požáru byla patrně technická závada na automobilu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.05.2007)
Policisté předali ve čvrtek šestačtyřicetiletému muži z obce Stod usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin úvěrového podvodu, kterého se dopustil obviněný muž v říjnu minulého roku, když uvedl při uzavírání úvěrové smlouvy nepravdivé údaje. Poškozené firmě tak způsobil hmotnou škodu ve výši téměř 15 000 korun.

Stod OPEN 2007 - výsledky + foto
(icp, Informace, 25.05.2007)
Stodský volejbalový turnaj je už za námi a výsledky zpracovány a uveřejněny. Turnaj vyhrál tým Šutráků (patrně divoká karta :-) trochu překvapení, nikdo netušil, odkud se vynořil, ale byl tam. Druhé místo obsadila ZŠ Stod a na posledním stupni vítězů se umístil stodský úřad. Podrobnější informace, vzájemné zápasy a konečnou celkovou tabulku naleznete na stránkách turnaje Stod OPEN 2007 a možná přijde i ...

Domov pro osoby se zdravotním postižením Stod
(jf, Informace, 22.05.2007)
Už jste někdy slyšeli o organizaci s podobným názvem? Přiznám se, že já poprvé dnes. A jen díky tomu, že se chce zbavit nepotřebného notebooku.
V nabídce na odprodej je uvedena i mailová adresa. Zkusil jsem tedy do prohlížeče zadat doménu www.dozpstod.eu. A co se mi objevilo? Stránka Ústavu sociální péče Stod. Ovšem na této stránce, která je shodná s www.uspstod.cz, není o Domově pro osoby se zdravotním postižením ani slovo. Připadá mi to trochu matoucí. ÚSP rovná se DOZP? ÚSP se změní na DOZP? Nebo jde o politicky korektní název?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 22.05.2007)
V sobotu odcizil zatím neznámý pachatel z prostor tělocvičny v obci Stod peněženku, která byla uschována ve volně položené tašce na zemi. V peněžence se nacházela finanční hotovost, platební karta a kartička k účtu bankovní instituce. Po pachateli policisté pátrají.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 20.05.2007)
22.05.2007 od 07:20 do 17:15 výluka v úseku: Staňkov - Domažlice
23.05.2007 od 07:05 do 16:45 výluka v úseku: Staňkov - Blížejov
24.05.2007 od 07:05 do 17:15 výluka v úseku: Staňkov - Blížejov

Amfora v Chotěšově
(jf, Informace, 19.05.2007)
V neděli 20. května se na hřišti v Chotěšově hraje fotbalové utkání Amfora Praha - Veteráni Chotěšov. Výkop je v 10,30. Vy si můžete na fotografiích připomenout loňský zápas Amfory ve Stodě. A tady je druhá fotogalerie.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 17.05.2007)
V úterý se vloupal zatím neznámý pachatel do kanceláře na rentgenologickém oddělení v nemocnici v obci Stod. Ten odcizil z neuzamčené skříně dámskou kabelku s platební kartou, občanským průkazem, kartou zdravotní pojišťovny a peněženkou. Policie po pachateli pátrá.

U:fon ve Stodě
(redakce, Informace, 14.05.2007)
Dnešním dnem zahájil v české republice celoplošný provoz čtvrtý mobilní operátor, U:fon. I když se nejedná o plnohodnotného mobilního operátora, bude se zaměřovat především na poskytování připojení k internetu a provoz pevných linek, později pak nabídne "vysílačky" a vlastní mobilní telefony, přesto se stává konkurencí pro stávající trojici již zavedených a fungujících mobilních operátorů. A to právě v oblasti připojení k internetu. S tarify připojení do internetu od 237 Kč si pak lze celkem automaticky položit otázku: Jedná se o novou možnost připojení na internet pro obyvatele Stoda a okolí?

Výluka vlaků
(jf, Informace, 14.05.2007)
Od 14. května 2007 7:35 nepřetržitě do 17. května 2007 17:40 probíhá výluka vlaků v úseku Stod - Holýšov - Staňkov. Náhradní doprava je vedena dne 14.5.2007 v úseku Stod - Holýšov - Staňkov a opačně, ve dnech 15. - 17.5.2007 v úseku Stod - Holýšov a opačně.
V pátek 18. května 2007 probíhá výluka od 07:35 do 12:55 v úseku Stod - Holýšov.
V sobotu 19. a v neděli 20. května probíhá výluka od 07:35 do 17:40 v úseku Stod - Holýšov.

Staročeské máje
(jf, Informace, 14.05.2007)
Po dvou letech se v Chotěšově opět konaly Staročeské máje. Průvod prošel obcí a následovala taneční vystoupení v kláštěře. Podívejte se na fotografie na foto.zestoda.net.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 09.05.2007)
Ve dnech 12. a 13. května 2007 v době od 07:35 do 17:40 se koná výluka vlaků v úseku Stod - Holýšov.

Kolona amerických aut z 2. světové války - fotografie
(jf, Informace, 05.05.2007)
Cestou do Plzně na Slavnosti svobody se ve Stodě na Komenského náměstí zastavila kolona amerických aut z 2. světové války. Prohlédněte si 43 fotografií na foto.zestoda.net.

V3Ska: Už bylo načase
(jf, Informace, 02.05.2007)
Už bylo načase tvrdí názvem svého debutového alba kapela V3Ska. A má pravdu, neboť tato mladá ska formace ze západočeského městečka Stod existuje již pět let a pozvolna se stává vyhledávanou atrakcí rockových klubů i letních festivalů. Její koncerty překypují energií a pohodovou, bezprostřední atmosférou. Ale k desce. Problémem podobně...

Čarodějnice 2007 - fotografie
(jf, Informace, 01.05.2007)
Včera se na Křížovém vrchu pálily čarodějnice. Ale ještě před tím se hrálo, zpívalo, soutěžilo, šermovalo, pekly buřty, pro děti byla připravena čarodějná cesta.
Podívejte se na 33 fotografií na foto.zestoda.net.

Autobusová zastávka Chotěšov
(jf, Informace, 25.04.2007)
Zastávka Chotěšov Zastávka Chotěšov Zastávka Chotěšov Co se vám vybaví po vyslovení autobusová zastávka? Omlácená plechová bouda? Polepená plakáty? Vysedávající mládež? (proč je zastávky přitahují? :-))
Ale nemusí to tak být. Podívejte se na fotografie z chotěšovské zastávky na Plzeňské ulici.
Zastávku malovaly děti ze Základní školy Chotěšov v rámci pondělní školní akce "Den Země".

Stod OPEN 2007
(icp, Informace, 24.04.2007)
Volejbalový turnaj firem, rodin, institucí a nadšenců Stod OPEN 2007 se bude konat 19.5.2007 od 8:30 hod. (prezence družstev + zaplacení startovného 300 Kč) a bude jej již tradičně hostit stadion ve Stodě. Pokud máte zájem o účast, pište závazné přihášky do 14.5.2007 na kontakt syslova @ tondach.cz a pamatujte, že počet družstev je omezený =o)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.04.2007)
Ve Stodě na jižním Plzeňsku došlo v přesně nezjištěnou dobu od pondělí do pátku k vloupání do skladu na náměstí ČSA. Neznámý pachatel násilím překonal zámek u vstupních dveří, vnikl dovnitř, kde odcizil různý elektroinstalační materiál. Způsobenou škodu majitel odhadl na více jak 9 tisíc korun.

Ohlédnutí za taneční soutěží
(jf, Informace, 18.04.2007)
V sobotu se konala taneční soutěž Cena Města Stod, tančilo se od deseti hodin, a téměř po celou dobu byl sál zaplněn diváky. A výsledky?
Junioři-II-D-STT 1. Vítovec Jakub & Mikulášová Veronika (TK Fialka - MKS Sušice), 2. Míšek Vojtěch & Štychová Kateřina (TK Gregoriades Plzeň), 3. Bednár Filip & Nguyen HoaMi (ATK Standard Cheb)
Junioři-II-D-LAT 1. Vítovec Jakub & Mikulášová Veronika (TK Fialka - MKS Sušice), 2. Desort Lukáš & Šverdíková Nikol (ATK Standard Cheb), 3. Míšek Vojtěch & Štychová Kateřina (TK Gregoriades Plzeň)
Junioři-II-C-STT 1. Hanton Jiří & Hosová Klára (TK MDK Sokolov), 2. Hoang_Khai Trung & Le Hong Van (ATK Standard Cheb), 3. Černý Jakub & Sloupová Barbora (TŠ Dance manželů Cíchových)
Junioři-II-C-LAT 1. Hoang_Khai Trung & Le Hong Van (ATK Standard Cheb), 2. Pařenica Martin & Perglová Lenka (Taneční klub Viola Kladno), 3. Černý Jakub & Sloupová Barbora (TŠ Dance manželů Cíchových)
Dospělí-D-STT 1. Hettner Vojtěch & Karvánková Radka (KTS Týn nad Vltavou), 2. Fischer Stanislav & Zimová Eva (TK MDK Sokolov), 3. Skalický Adam & Konečná Kristýna (ATK Standard Cheb)
Dospělí-D-LAT 1. Soukup Jiří & Kupková Tereza (MKS Kralovice), 2. Podlena Milan & Hubková Zuzana (MKS Kralovice), 3. Malý Jiří & Gribovová Eva (TS Krejčík Plzeň)
Dospělí-C-STT 1. Beneš Lukáš & Kantorová Lenka (ATK Standard Cheb), 2. Valečka Dominik & Fišerová Karolína (TŠ Dance manželů Cíchových), 3. Schuller Jakub & Gellanová Lucie (TK Gregoriades Plzeň)
Dospělí-C-LAT 1. Bechner Lukáš & Hájková Zuzana (Taneční asociace), 2. Blažek Jan & Vlková Lucie (TK Gregoriades Plzeň), 3. Skalický Adam & Konečná Kristýna (ATK Standard Cheb)
Dospělí-B-STT 1. Benýšek Bohuslav & Vašíčková Veronika (ATK Standard Cheb), 2. Holeček Lukáš & Hejtmánková Martina (Madat Praha), 3. Sláma Radek & Lišková Radka (TK MDK Sokolov)
Dospělí-B-LAT 1. Günzel Lukáš & Musilová Lucie (TS Quick Dance Plzeň), 2. Benýšek Bohuslav & Vašíčková Veronika (ATK Standard Cheb), 3. Suchý Zdeněk & Ibrová Alexandra (TK Gregoriades Plzeň)
Hobby-Děti-II 1. Bergmann Viktor & Vlčková Markéta (Praha 3), 2. Závodský Adam & Sklenářová Jaroslava (Příbram), 3. Budský Dominik & Jurášková Kateřina (Nový Bor)

Stodská past na řidičáky
(jf, Informace, 17.04.2007)
Past na řidičáky Na vaše řidičáky.
Chcete snadno a rychle přijít o řidičský průkaz? Jeďte Krandovou ulicí ve Stodě. Ani se nenadějete a můžete tam jezdit jen na kole. Chce to jen trochu aktivního strážce pořádku.
Před bytovkou Krandova 725, Stod je vyznačeno parkovací místo pro invalidy. Ještě nedávno tam byla svislá dopravní značka, v současnosti jen vodorovná ("je namalováno na silnici"). A zabírá celou polovinu vozovky, konečně podívejte se na fotografii, po kliknutí se vám zobrazí větší verze. A vidět je na poslední chvíli, takže máte dost velkou šanci, že přes něj přejedete. A paragraf 67, odstavec 7 hovoří jasně: "Na vyhrazené parkoviště pro vozidlo označené znakem O 1 je vozidlům bez označení O 1 vjezd zakázán." A jediným trestem je odebrání řidičského průkazu.
Koho tohle napadlo? I když ono to nebude zas tak horké. Stačí se podívat, že se v ulici běžně parkuje v protisměru.

Cena Města Stod
(jf, Informace, 10.04.2007)
Taneční soutěž Cena Města Stod 2007 se bude konat v sobotu 14. dubna 2007 ve stodském kulturním domě od 10 hodin. Je naplánováno celkem třináct soutěží, od těch trošku větších dětí po dospělé třídy B (třetí nejvyšší třída, kterou si lze v ČR vytancovat).
Přijďte se podívat, hraje se k tanci i poslechu (k tanci soutěžícím, divákům k poslechu) a hraje se kvalitně (hádejte, kdo :-)).

Amatérský Chotěšov 2007
(jf, Informace, 30.03.2007)
Od 13. května do 30. září se koná již devátý ročník výstavy Amatérský Chotěšov, letos na téma "Jak se žilo dříve." Jsou připraveny i doprovodné akce - výstava bonsají, výstava "Adolf Born - dětem", vystoupení historického šermu.
Pokud byste chtěli na výstavě prezentovat své dílo, stáhněte si přihlášku (formát DOC, 24 kB), pokud se chcete jít podívat, stáhněte si plakát (formát PDF, 1,2 MB).
Více informací na www.obec-chotesov.cz.

Katapult ve Stodě
(jf, Informace, 24.03.2007)
Byli jste se podívat na koncertu Kaťáků ve Stodě? Užili jste si ho? Jak se se vám líbil?
Cože? Že nevíte, o čem mluvím? Že žádný nebyl? Ale vždyť v Plzeňském deníku vyšel článek Katapult ve Stodě: Zejména starší generaci přilákal v sobotu do Stoda legendární Katapult. Jejich hity Hlupák váhá, Půlnoční závodní dráha, Někdy příště nebo Až se bude psát rok 2006 roztančily celý sál.
Tak nevím, kdo je tím váhajícím hlupákem. Koncert byl zrušen vzhledem ke zdravotní indispozici Jiřího "Dědka" Šindeláře.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 21.03.2007)
V úterý v odpoledních hodinách odcizili čtyři dosud neznámí pachatelé na benzinové čerpací stanici v obci Stod celkem 13 kusů dobíjecích telefonních kupónů. Nejdříve odvedli pozornost obsluhy a poté odcizili kupóny v celkové výši 6. 500,- Kč. Z místa odjeli osobním vozidlem značky Ford Mondeo, stříbrné barvy. Policisté po pachatelích pátrají.

Stod okres Plzeň-sever
(jf, Informace, 21.03.2007)
Koupili byste si pozemek pro výstavbu rodinného domu od realitní kanceláře, která inzeruje, že pozemek má inženýrské sítě a plyn na své hranici a nachází se na hezkém a klidném místě na okraji města s plnou občanskou vybaveností. Města Stod v okrese Plzeň-sever?
Já ne, obával bych se, že ostatní informace by mohly být stejně pravdivé a kvalitní.
Odkaz na inzerát nenajdete, nemíním dělat reklamu podobným bludům.

Komplikace v dopravě
(jf, Informace, 20.03.2007)
Objížďka MerklínNějak se nám ježdění autem komplikuje. Ve Stodě v Revoluční ulici (na Merklín) se kope kanalizace, musí se objíždět. Na to upozorňuje dopravní značka už v Chotěšově. Stejně tak se kope kanalizace v Chotěšově a v Mantově. V Chotěšově neprojedete náměstím, Mantov je neprůjezdný téměř celý (detaily).
Objížďka je vedena pro osobní auta Chotěšov - Dobřany - Chlumčany - Dnešice, pro nákladní Chotěšov - Dobřany - Vysoká - Přeštice.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.03.2007)
Zatím neznámý pachatel odstranil cylindrickou vložku dveří skladu v obci Stod. Vnikl do objektu, ze kterého poté odcizil bourací kladivo, šroubovák a hliníkový žebřík.
Ve čtvrtek krátce po půlnoci poškodil zatím neznámý pachatel nezjištěným předmětem veřejný telefonní automat v obci Stod v Nádražní ulici. Svým jednáním způsobil na zařízení hmotnou škodu dosahující výše 15.000,-Kč.
V jedné místní prodejně v obci Stod platil ve čtvrtek zatím neznámý pachatel padělanou bankovkou v hodnotě 1000,-Kč, za kterou si koupil krabičku cigaret.Poškozené tak způsobil hmotnou škodu ve výši 1.000,-Kč. Bankovka byla zajištěna a nyní bude předána ke zkoumání.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 17.03.2007)
Ve dnech 19.-20. 3. od 7,25 do 13,35 v úseku Plzeň hl.n. - Vejprnice.
Ve dnech 21.-23. 3. od 7,20 do 13,15 v úseku Vejprnice - Nýřany.

Stav lékáren ve Stodě
(jf, Informace, 15.03.2007)
Kolik lékáren je ve Stodě? V současnosti dvě, za chvíli možná tři, možná čtyři.
Ve Stodě fungují dvě lékárny: "stará u zubařů" a na pěší zóně. Lékárna v suterénu nemocnici už je zavřená, přestěhovala se na zónu. A jak je to s budoucností? Krajský úřad vypsal výběrové řízení, to by mohla být třetí lékárna. A čtvrtá? To je otázka.
Výběrové řízení vypsala taky Stodská nemocnice, a. s., v tomto případě na dodavatele pro nemocniční lékárnu (náhled), současně pro ni hledá i lékárníka nebo lékárnici (náhled). To by tedy mohla být čtvrtá lékárna.
A nebo taky ne, čtěte dále v článku....

Dům Dětí a Pionýrů?
(icp, Informace, 11.03.2007)
Nedávno jsem šel zase po nějaké době po stodském náměstí a všiml jsem si, pro mě nové, nástěnky, kde je vyobrazena mapa Stoda a nestačil se divit ...

Výběrové řízení - oftalmologie
(jf, Informace, 08.03.2007)
Pokud jste (třeba náhodou) lékařem a specializujete se na oči, možná vás bude zajímat: "Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor sociálních věcí a zdravotnictví vyhlašuje výběrové řízení na uzavření smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče v oboru oftalmologie pro Stod a spádové území v okrese Plzeň – jih."
......

Vlajka pro Tibet
(jf, Informace, 08.03.2007)
Pokud půjdete v sobotu kolem radnice a budete se divit, jaká divná vlajka tam visí, vězte, že je to vlajka Tibetu.
Město Stod se totiž letos připojilo k akci Vlajka pro Tibet, stejně jako dalších 270 měst a obcí České republiky (údaj platný v době psaní článku, nyní může být počet jiný, seznam je půběžně aktualizován).
Hnutí Vlajka pro Tibet vznikala v polovině devadesátých let 20. století v západní Evropě a spolu s celoevropskými protičínskými demonstracemi se stala jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. Jde o připomínku 10. března 1959, kdy bylo v hlavním městě Tibetu Lhase krvavě potlačeno protičínské povstání (další informace).

Něco z místopisu Stoda
(jf, Informace, 05.03.2007)
Ve Stodě je Kalinův mlýn. Ve Stodě je také Nový mlýn. Právě tam se konaly vepřové hody na závěr masopustního průvodu.
Ano, Stod má dva mlýny.
...

Slavný stodský rodák
(jf, Informace, 27.02.2007)
Napadlo mě to dnes při sledování zpráv, když ukazovali, jak Zadov fandí Kateřině Neumannové.
Má Stod nějakého rodáka, kterým by se mohl chlubit? Napadli mě tři - jednoho (skoro) nikdo nezná, druhým se Stod asi chlubit nebude a třetí se ve Stodě narodil jen díky tomu, že zde stojí porodnice.
Nominace v pokračování článku.....