Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1542 nalezených)

Psali to v novinách...
(jf, Informace, 25.02.2007)
Psali to v novinách, tak to musí být pravda. Nemusí.
Možná jste si v sobotní MF Dnes přečetli, že setkání se Zdeňkem Troškou se koná v městské knihovně. Samozřejmě, že nekoná. V kalendáři si tedy opravte zpět na Zdeněk Troška v kulturním domě Stod v pondělí 26. února 2007 od 19. 00 hodin.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 20.02.2007)
Zámek od dveří nápojového automatu, který se nachází v čekárně nádraží v obci Stod, vypáčil v době od čtvrtka do soboty zatím neznámý pachatel. Dveře od automatu si poté otevřel a odcizil mincovník s finanční hotovostí a hnědý plastový kbelík. Policisté po pachateli pátrají.

Něco pro vyšší bezpečnost na silnicích
(jf, Informace, 15.02.2007)
Radar ve Stodě už máme, ale možná by to chtělo nejen postih, ale i prevenci. Už delší dobu jsem přemýšlel, když se pořád probírá Mikroregion Radbuza, že by se obce mohly složit a zakoupit radar, který měří a současně ukazuje, jak rychle jedete. Je nastaven na padesátku, pokud jedete rychleji, číslice bliká, pokud pomaleji, svítí nepřerušovaně.
Radar může být umístěn trvale, nebo se může stěhovat, v tomto případě by se stěhoval. Každá obec určitě má místa, kde by ho užila. Tak namátkou: Ve Stodě u škol na Plzeňské, Hradecké i Domažlické, v Chotěšově u školy a u hřbitova, v Dobřanech u školy, v Holýšově u Penny, v Horšovském Týně třeba u kostela, ve Zbůchu kdekoliv na průtahu... Tam všude platí maximální rychlost padesát kilometrů za hodinu a rozhodně není dodržována.
Ale myslím si, že moje myšlenka společného nákupu je už mimo, protože Dobřany nečekaly a radar si koupily samy. Tak schválně - až pojedete od Vysoké, bude na vás po podjetí železnice blikat, nebo svítit?

Plesová sezóna
(jf, Informace, 02.02.2007)
Dva články z novin:
MF Dnes, 1. 2. 2007: Únorové bály v kraji: veterinární, třešničkový, fotbalový, valentýnský, hasičský, učitelský, rybářský... Desítky plesů, bálů a sokolských šibřinek nabídne měsíc únor v našem kraji. Tančit se bude každý pátek a sobotu snad všude, kde mají k dispozici aspoň trochu větší sál.
Plzeňský deník, 26. 1. 2007: Pouhé dva plesy se během sezony uskuteční ve Stodě. V porovnání s ostatními městy na jižním Plzeňsku je stodská bilance zřejmě nejhorší. "Tuto sobotu se v kulturním domě od 20 hodin koná květinový ples, 16. února pak reprezentační ples. Jsou to bohužel jediné bály, které se letos v našem městě pořádají," uvedl vedoucí Městského kulturního střediska ve Stodě Pavel Cích. Ve Stodě přitom působí celá řada zájmových organizací - hasiči, myslivci, rybáři, zahrádkáři či sportovci. Ani jeden spolek však letos bál nepořádá.
A teď mi prozraďte, kde udělali soudruzi z NDR chybu.

Zápis do školy
(jf, Informace, 02.02.2007)
Zápis prvňáčků pro školní rok 2007/2008 se bude konat v pátek 9.2.2007 od 14 hodin v budově ZŠ v Sokolské ulici.

Výběrové řízení - lékárna
(jf, Informace, 30.01.2007)
Pokud byste měli zájem provozovat ve Stodě lékárnu, přihlašte se do výběrového řízení, které vyhlásil kraský úřad: "Výběrové řízení na uzavření smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče v oboru veřejné lékárenství – lékárna základního typu pro Stod a spádové území v okrese Plzeň – jih se zdravotními pojišťovnami."
......

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.01.2007)
Úhlovou brusku, vrtačku, kladivo a optický nivelační přístroj odcizil zatím neznámý pachatel ze stavební buňky v obci Stod. Do objektu se vloupal ze středy na čtvrtek, kdy nezjištěným předmětem odstranil visací zámek a následně vnikl dovnitř. Po pachateli policie pátrá.
V obci Mantov se ze středy na čtvrtek vloupal dosud neznámý pachatel do uzamčeného osobního motorového vozidla značky Dodge, ze kterého odcizil archivační skříň na klíče a různé tiskopisy. Policie po pachateli pátrá.

Městská policie Stod
(jf, Informace, 25.01.2007)
Plzeň má vlastní městskou policii, Dobřany a Přeštice si od ní strážníky "půjčují". Podobný vztah je mezi Horšovským Týnem a Stříbrem a nově i Nepomukem a Blovicemi, nyní jedná o zapůjčení strážníků i Chotěšov. Nýřany mají vlastní. Smyčka se stahuje, kdy se dočká i Stod?
Nebo bych měl nápad. Pojďme založit firmu. Nakoupíme botičky a radar a město může služby u nás outsourcovat. Prvotní investice se při současných sazbách musí vrátit brzy.

Škody způsobené větrem
(jf, Informace, 20.01.2007)
Foukej, foukej větříčku, shoď mi jednu hruštičku.
Vítr ze čvrtka shazoval nejen hruštičky, ale rovnou celé stromy, hřebenáče, tašky, značky. Mohu vám nabídnout, jak to vypadalo v Chotěšově, ze Stoda žádné zprávy nemám. Doplníte někdo tento článek?

Budoucnost IDP je ve hvězdách
(jf, Informace, 15.01.2007)
Koncem roku jsem si stýskal, že Stod nebude zařazen v systému Integrovaná doprava Plzeňska a že tedy nemůžeme jet do Plzně vlakem nebo autobusem na "tramvajenku". A nyní není jisté, jestli o stejnou možnost nepřijdou i lidé z obcí, které zatím v IDP jsou.
MF Dnes, Plzeňský kraj, 15. ledna 2007:
Integrovaná doprava se stala jakýmsi nechtěným dítětem, když se plzeňská radnice rozhodla zrušit Plzeňský holding. Ten chod IDP částečně zajišťoval. Město doposud neúspěšně jednalo s vedením Plzeňského kraje, který měl podle představ radnice řízení systému převzít. Největší komplikací při jednání o budoucnosti IDP je skutečnost, že jeho organizace stojí ročně miliony korun. A ty nechce vydávat radnice ani kraj.
.....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 13.01.2007)
Pro trestný čin zanedbání povinné výživy je stíhána padesátiletá žena ze Stoda. Od června 2001 až dosud neplní vyživovací povinnost na svoji dceru, svěřenou do péče prarodiče. Dlužná částka se vyšplhala na 57 400 korun.

Úspěch našich třeťáčků
(jf, Informace, 20.12.2006)
Obě třetí třídy Základní školy Stod byly vybrány mezi stovku tříd z celé republiky do celostátní soutěže Vánoční výzdoba z vlnité lepenky. Soutěž pořádal Svaz výrobců vlnitých lepenek. Každá třída dostala kostru na šest prostorových stromečků z vlnité lepenky a naším úkolem bylo vánočně je vyzdobit pomocí různých druhů vlnitých lepenek. Tím ale celý úkol nekončil. Hlavním cílem soutěže bylo věnovat stromečky někomu, komu udělají radost, zkrátka vychovávat děti k solidaritě s potřebnými.
Pokračování článku na stránkách školy.

Budovu KPT nikdo nechce
(jf, Informace, 20.12.2006)
České dráhy se pokoušely prodat budovu KPT na Komenského náměstí, ale bez úspěchu. Do dražby s vyvolávací cenou dvacet miliónů se nikdo nepřihlásil.

Taneční soutěž
(jf, Informace, 15.12.2006)
V neděli se ve Stodě koná taneční soutěž kategorie E - tedy čerstvých absolventů tanečních. Začíná ve dvanáct hodin a Stod obhajuje loňské první místo.
Zastavte se tedy v předvánočním shonu a přijďte fandit do stodského kulturního domu.

Stod v IDP nebude
(jf, Informace, 11.12.2006)
Ani v roce 2007 nebude Stod zařazen v systému Integrovaná doprava Plzeňska.
Poslal jsem koordinátorovi dotaz: "Dobrý den, neuvažuje se v dohledné době o rozšíření IDP o Stod? Původně se o hovořilo o startu v roce 2006, z toho sešlo, nejsou nějaké další plány? Sice by asi byly tajné, protože jsem nahlas nic neslyšel, ale co kdyby... V novinách jsem četl, že Karlovarský kraj bude mít jednu velkou integrovanou dopravu, je škoda, že to stejně nefunguje i v Plzeňském."
V pokračování článku si přečtěte v pokračování článku...

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.12.2006)
Ve Stodě na Plzeňsku se stala vážná dopravní nehoda, při které zemřel jeden člověk a další dva byli těžce zraněni. Kolem půl osmé večer se srazila dvě auta. Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby. Pokračování na idnes.cz.
Oficiální zpráva policie:
Včera kolem půl osmé večer došlo k vážné dopravní nehodě na silnici I. třídy ve směru jízdy od obce Holýšov na obec Stod na jižním Plzeňsku. Na rovném úseku začal dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla Peugeot bez dostatečného rozhledu předjíždět nákladní vozidlo v okamžiku, kdy proti němu jelo osobní vozidlo Ford, který řídil šestačtyřicetiletý cizinec. Došlo k čelnímu střetu obou vozidel, kdy vozidlo Ford bylo otočeno ve svém jízdním pruhu o 180 stupňů a vozidlo Peugeot bylo odhozeno mimo vozovku na louku.
Při této dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění dvaadvacetiletého muže, k těžkému zranění řidiče vozidla Ford a k těžkému zranění jeho spolujezdkyně. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Celková škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun.

Nový web ISŠ Stod
(jf, Informace, 04.12.2006)
Integrovaná střední škola Stod má nové webové stránky, které najdete na www.issstod.cz.
Pokud vám schází "a Učiliště", nemáte pravdu, od začátku roku už je tato část názvu minulostí.

Otevírací doba benzínky
(jf, Informace, 28.11.2006)
Můžete mi někdo prozradit, jaká je otevírací doba benzínky ve Stodě?
Na sloupu u ní i na webu benzinka.zestoda.net je uvedeno 5-22. Ale už třikrát se mi povedlo jet kolem ve třičtvrtě na deset a pusto, prázdno, zhasnuto. Myslíte, že s tím něco udělá konkurence po otevření druhé u hřbitova?

Bavorsko s novým programem
(redakce, Informace, 25.11.2006)
Už k tradičnímu podzimnímu zájezdu v rámci výuky německého jazyka patří poznávací zájezd do Bavorska, v letošním roce s pozměněným programem. Snad i proto byl o zájezd velký zájem nejen mezi žáky 6. tříd, kteří byli letos poprvé, ale z celé školy.
Pokračování článku včetně fotografií na www.zsstod.cz.

Nové dopravní hřiště
(jf, Informace, 21.11.2006)
Mateřská škola v Chotěšově dostala dotaci od společnosti ČEZ, přidala k ní něco peněz ze svého a zrekonstruovala za tuto sumu šatny a vybudovala dopravní hřiště. To bude slavnostně otevřeno v pátek v 15 hodin.
A já jen vzpomínám, jak jsme v minulém století jezdili po dopravním hřišti ve Stodě.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 15.11.2006)
Včera ve 13.00 hodin byl hlídkou OOP Domažlice v Cihlářské ulici v Domažlicích kontrolován řidič osobního vozidla Renault. Kontrolou policisté zjistili, že 22-letý řidič z Chotěšova není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Policisté ve věci vedou zkrácené přípravné řízení.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 13.11.2006)
Na silnici I. třídy mezi obcemi Holýšov - Stod došlo v sobotu ve 4.45 hodin ke srážce osobního vozidla Ford Fiesta s osobním vozidlem Seat Ibiza. Ke srážce došlo tak, že řidič Fordu z nezjištěných důvodů po předchozím požití alkoholických nápojů vjel do levé poloviny vozovky, kde zachytil o právě projíždějící vozidlo Seat. Poté z místa dopravní nehody ujel a byl dopaden v obci Stod. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Provedenou dechovou zkouškou přístrojem Dräger bylo u řidiče Fordu naměřeno 2,18 promile alkoholu v dechu. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Způsobené škody byly vyčísleny na 35 000 korun.

www.mestostod.cz se mění
(jf, Informace, 07.11.2006)
Oficiální stránka Městského úřadu Stod se mění. Během dvou dnů přibyly čtyři články, což jindy stačilo na celý měsíc.
Pravda, ne všem se to líbí. Co vy na to? Že by konečně zmizel důvod existence www.zestoda.net - málo informací z města?

Výluka vlaků
(jf, Informace, 05.11.2006)
Ve dnech 12.11.2006 od 11.20hod do 13.11.2006 do 13.35hod se bude konat nepřetržitá výluka mezi stanicemi Plzeň-Jižní předměstí – Vejprnice.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 04.11.2006)
Na Obvodní oddělení policie ve Stodě přijali policisté oznámení 37-leté ženy z Chotěšova o vykradení bytu. Žena pronajala v září na dva měsíce svůj byt v Chotěšově a po předání bytu zjistila, že veškeré zařízení bytu bylo odcizeno. Způsobená škoda byla vyčíslena na 100 000 Kč.

Nový jízdní řád
(jf, Informace, 04.11.2006)
Od poloviny prosince budou platit nové jízdní řády pro hromadnou dopravu, s předstihem se můžete podívat na vlakový pro trať 180, tedy pro trať Plzeň - Domažlice. Jde o soubor PDF o velikosti 131 kB.

Místostarosta střídá starostu
(jf, Informace, 02.11.2006)
Plzeňský deník, 1. 11. 2006:
Novým starostou města Stod se po pondělní ustavující schůzi nového zastupitelstva stal dosavadní místostarosta Jiří Vlk (ODS). Vystřídal tak na postu prvního muže města Lubomíra Jungbauera (NK), který ve Stodě vykonával funkci starosty osm let. Jungbauer byl zvolen do funkce místostarosty. "Po výsledku komunálních voleb jsme vytvořili koalici se Sdružením nezávislých kandidátů, se kterými jsme velice dobře spolupracovali již v uplynulém volebním období," prozradil nám po pondělní ustavující schůzi nového zastupitelstva zvolený starosta Jiří Vlk. Úkolů v následujícím volebním období je podle něj celá řada. "Do konce roku chceme vytvořit seznam investičních priorit. Chci, aby všechny strany podaly své návrhy, z nichž se pak vyberou ty nejlepší, které budeme realizovat. Kromě toho chceme pokračovat v úspěšně započaté práci z předcházejícího období. Funkci starosty beru jako službu pro město, chci Stod ve spolupráci s ostatními zastupiteli posunout v rozvoji o kus dál," dodal Vlk.
.....

Digitální vysílání televize
(jf, Informace, 01.11.2006)
Dnes začalo řádné digitální vysílání multiplexu A na Domažlicku. Multiplex A v Domažlicích obsahuje vysílání televizních stanic ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport a veřejnoprávní rozhlasové okruhy ČRo 1 - Radiožurnál, ČRo 2 - Praha/ČRo 6, ČRo 3 - Vltava, ČRo 4 - Radio Wave, Rádio Česko, ČRo D-dur a ČRo Leonardo.
Podle mapy (umístěná na www.digitalnitelevize.cz, velikost 3 MB) by mělo vypočítané pokrytí zahrnovat i Stod. Nemáte někdo zkušenosti s příjmem?

Rada města Stod
(jf, Informace, 31.10.2006)
Na ustavujicím zasedání zastupitelstva Stoda dne 30.10.2006 byla zvolena rada města v tomto složení:
Starosta města - Jiří Vlk
Místostarosta - Lubomír Jungbauer
Radní - Luboš Berka, Roman Kuběna, František Šmidingr.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 29.10.2006)
Dne 30.10.2006 v době od 07.15hod do 17.20hod se bude konat denní výluka mezi stanicemi Blížejov – Domažlice.
Všechny vlaky budou v době výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Blížejov – Domažlice a opačně.

Večer pro klášter Chotěšov - ohlédnutí
(jf, Informace, 24.10.2006)
Právo, Plzeňský kraj, 24.10.2006
Klášter premonstrátek na jižním Plzeňsku se snaží pro generace budoucí zachránit parta mladých nadšenců ve věku od 17 do 25 let, sdružených v občanském sdružení Chotěšovská vlna.
Začátkem srpna spolu s občanským sdružením Klášter Chotěšov uspořádalo již čtvrtý hudební večer, jehož výtěžek bude využit právě na opravy klášterní impozantní stavby.
„Od roku 2000 jezdíme - tehdy jako neorganizovaná skupina mládeže - ve svém volném čase do Chotěšova na bezplatné brigády a snažíme se klášter postupně zachraňovat. Protože jsme potřebovali nářadí, rozhodli jsme se uspořádat na jeho záchranu akce, první z nich byla přednáška o historii stavby a koncert. Za výtěžek jsme koupili lopaty, krumpáče a kolečka. To bylo v roce 2003 a přišlo sem kolem tří stovek lidí. Od té doby každoročně pořádáme v klášteře obdobné večery. V roce 2004 jsme si tak již mohli pořídit křovinořez na údržbu zahrad. Letos v lednu jsme založili občanské sdružení Chotěšovská vlna, abychom mohli žádat o granty. V tomto roce jsme zorganizovali opět Večer pro chotěšovský klášter, na který zavítalo již 1324 platících lidí,“ uvedl k aktivitám sdružení Stanislav Tomanec, který stojí v jeho čele.

Koho jsme si zvolili?
(jf, Informace, 21.10.2006)
Volební komise spočítaly hlasy a město Stod má nové zvolené zastupitelstvo. Je otázkou, jestli někdo neodstoupí a místo nezíská náhradník (což se mi vůbec nelíbí a připadá mi to jako podraz na voliče). A koho že 46.92 procent oprávněných voličů zvolilo? Za sdružení Nezávislí za Stod Jungbauer Lubomír, Fichtlová Věra, Šíp Pavel, Bradová Věnceslava, Šmidingr František a Kasl František, za ODS Rumanová Dagmar, Berka Luboš, Hecl František, Salem Mohsin Saleh, Vlk Jiří a Kuběna Roman, za ČSSD Čada Vladimír a Hořanová Iva a za KSČM Polívka Václav (jména jsou uvedena v pořadí podle počtu hlasů na jednotlivách kandidátkách, strany/sdružení v pořadí podle počtu hlasů).

Stod nedostatečně podporuje kulturu?
(jf, Informace, 18.10.2006)
Alespoň si to myslí redaktoři aktualne.cz.
Já s nimi úplně nesouhlasím, vznik MKS Stod tomu odporuje, jeho činnost je letos vidět.

Jazz Mistake nabízí pestrou tvorbu
(jf, Informace, 13.10.2006)
MF DNES, regionální příloha Plzeňský kraj, 13. 10. 2006:
Většinou se jejich publikum nepočítá na tisíce, ale přesto si jazzoví muzikanti drží svůj stabilní okruh posluchačů. Obliba žánru navíc stále roste a svým pojetím oslovuje také velké množství mladých lidí - nejenom fanoušků, ale i aktivních hudebníků, jako jsou například kluci z kapely Jazz Mistake.
Jazz není typem konzumního žánru, ale především mladší generace stále více objevují jazz - pro kouzlo improvizace, bohatství výrazových prostředků i prvek náhody a hudební fór. Svoji podporu si získává i v Plzni. „Už se zde etablovaly kluby, kam si lidé mohou přijít poslechnout kvalitní muziku a zároveň je tu také zavedený prostor, kde mohou kapely hrát,“ říká kytarista skupiny Jazz Mistake Honza Dolejš.

Setkání s partnerskou obcí Česká Ves
(jf, Informace, 12.10.2006)
Minulý týden měl Stod návštěvu z České Vsi. Že jste o tom nevěděli? Tak se alespoň podívejte na několik fotografií.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 08.10.2006)
Ve dnech od 09.10.2006 do 13.10.2006 v době od 07.25hod do 13.25hod se budou konat denní výluky mezi stanicemi Nýřany – Stod.
Vlaky Os 7408, Os 7412, Os 7414, Os 7409, Os 7411, Os 7413, Os 7415 budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Nýřany – Stod a opačně.

Ve Stodě se kradou psi!!!!????????????
(redakce, Informace, 05.10.2006)
3.10 mne nějaký grázl ukradl ze dvora psa!!! Vypáčil vrata a běda mu až ho najdem!!!! Mezi 12 a 14 hodinou!! Jestli to čte je bude lepší když ho vrátí!!!!!! Jinak ?!?!?!?!
Ze vzkazu, který přišel na adresu redakce.

Komunální volby - koho volit
(jf, Informace, 04.10.2006)
No to vám neporadím, navíc já budu vybírat z jiných kandidátek. Cože, vy ještě nevíte, kdo se uchází o vaše hlasy?
Oproti minulým volbám před čtyřmi jsou kandidátky čtyři - nezávislí jsou už jenom jedni. Na jména se můžete podívat na www.volby.cz. A řeknu vám, že u některých jmen přemýšlím nad zdravým rozumem těch, co je navrhli.
......

Souboj v baru
(jf, Informace, 30.09.2006)
Ve Stodě na jižním Plzeňsku došlo v místním baru k souboji dvou čtyřiadvacetiletých mužů.
V Plzeňské ulici ve Stodě na jižním Plzeňsku došlo v místním baru k souboji dvou čtyřiadvacetiletých mužů. Muž z jižního Plzeňska utrpěl tržnou ránu na hlavě a byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice v Plzni. Vyšetřování celé události ještě pokračuje.

Je, není, je, není, je?
(jf, Informace, 26.09.2006)
Je to značka?Je to dopravní značka nebo není?
Pokud přijíždíte od Domažlic, narazíte na kraji Stoda na značku omezující maximální rychlost na třicet kilometrů za hodinu. O kousek dál je cedule upozorňující na radar a na ní značka s maximální rychlostí padesát kilometrů za hodinu (kliknutím na náhled zobrazíte větší obrázek). A otázku, která mě trápí jste četli už v prvním řádku.
Pokud je to značka, pak třicítka platí jen oněch přibližně padesát metrů. Pokud to značka není, cedule tam nemá co dělat. U silnice nesmí stát, pokud ji lze se značkou zaměnit.
Mimochodem, značení na rozkopané Domažlické je velmi vydařené v obou směrech. Druhé omezení blíže k mostu zase úspěšně ruší křižovatka s odbočením na Merklín. V podstatě tam třicet téměř jezdit nemusíte.

Nemocnice má nové stránky?
(jf, Informace, 21.09.2006)
Stodská nemocnice, a.s., má od dnešní noci nové stránky. I když asi nechtěně, na adrese www.nemocnice-stod.cz se zobrazuje pouze nápis Ahoj jak se mas?. Kdo si hrál? Správce, nebo hacker?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.09.2006)
V době od počátku měsíce září letošního roku neznámý pachatel vnikl do stodoly soukromé firmy v Chotěšově na jižním Plzeňsku. Zde ze čtyř uskladněných senometů demontoval a následně odcizil několik elektromotorů z ventilátorů seníků a jeden motor rozebral a poškodil. Dále neznámý pachatel odcizil 20 kusů botek do secího stroje. Soukromé společnosti tak způsobil škodu ve výši 100 tisíc korun.

Český autobus havaroval v Rakousku, čtyři mrtví
(jf, Informace, 17.09.2006)
Při nehodě českého autobusu v Rakousku zemřeli čtyři lidé. Dalších 45 lidí se podle informací MF DNES zranilo. K neštěstí došlo u jihočeské hranice nedaleko Schremsu v okrese Gmünd. Vůz sjel ze silnice a převrátil se do příkopu.
Podle rakouského serveru Oberöstereichische Nachrichten se nehoda stala krátce po páté hodině ráno. Českým zájezdovým autobusem se vraceli z Chorvatska mentálně postižení klienti Ústavu sociální péče ve Stodu u Plzně.
......

Letecký den na Radbuze
(jf, Informace, 15.09.2006)
Článek s tímto nadpisem vyšel na serveru horydoly.cz.
Autor v něm píše: "Lepší by bylo nechat lodě ve Staňkově a pádlovat až do Stoda. Doprava vlakem by byla jednodušší. V obou městečkách jsem ovšem nějakou dobu žil a pracoval, a tak se bojím o osud volně zaparkovaného auta."
Moc dobrou reklamu tím Stodu nedělá.

Záchranka rekonstruje
(jf, Informace, 07.09.2006)
Pokud jdete kolem nemocnice, nemůžete si nevšimnout stavební činnosti za plotem. Ale to nestaví nemocnice, rekonstrukcí prochází Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, výjezdové místo Stod. Po ukončení bude sanitka vyjíždět rovnou na silnici, nebude muset jezdit přes "dvůr".
.....

Věda a technika v ulicích
(jf, Informace, 06.09.2006)
Pokud vám vadilo, že výstava s tímto názvem byla v červnu až v Praze, máte druhou šanci. Ve dnech 22. - 23. 9. se uskuteční v Plzni, prohlédněte si seznam exponátů a hned si zapište do svých diářů.

Pouť v Chotěšově
(jf, Informace, 05.09.2006)
O víkendu bude v Chotěšově pouť, ale pokud na ni máte namířeno, nejezděte na náměstí. To je rozkopáno, letošní pouť je v Nové a Luční ulici. U mateřské školy. No dobře u Elmontu.

Kam má jít moje dítě?
(jf, Informace, 01.09.2006)
Kde vlastně bude mít letos třídu? Podobná otázka se objevila v komentářích.
Odpověď najdete na stránce Základní školy Stod.

Rozlučka s prázdninami
(jf, Informace, 30.08.2006)
Rozlučka s prázdninami, která se měla konat na stadionu, je přeložena. Diskotéka a spoustu soutěží pro děti budou připraveny v malém sále kulturního domu v neděli 3. září od 14 do 17 hodin, pořádá Městské kulturní středisko a Dům dětí a mládeže.

Nabídka DDM Stod
(jf, Informace, 28.08.2006)
Dům dětí a mládeže zveřejnil svou nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2006/2007. Navíc připravil i den otevřených dveří sedmého a osmého září od čtrnácti do sedmnácti hodin, kdy máte šanci se dozvědět ještě více.