Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

Večer pro klášter Chotěšov - ohlédnutí
(jf, Informace, 24.10.2006)
Právo, Plzeňský kraj, 24.10.2006
Klášter premonstrátek na jižním Plzeňsku se snaží pro generace budoucí zachránit parta mladých nadšenců ve věku od 17 do 25 let, sdružených v občanském sdružení Chotěšovská vlna.
Začátkem srpna spolu s občanským sdružením Klášter Chotěšov uspořádalo již čtvrtý hudební večer, jehož výtěžek bude využit právě na opravy klášterní impozantní stavby.
„Od roku 2000 jezdíme - tehdy jako neorganizovaná skupina mládeže - ve svém volném čase do Chotěšova na bezplatné brigády a snažíme se klášter postupně zachraňovat. Protože jsme potřebovali nářadí, rozhodli jsme se uspořádat na jeho záchranu akce, první z nich byla přednáška o historii stavby a koncert. Za výtěžek jsme koupili lopaty, krumpáče a kolečka. To bylo v roce 2003 a přišlo sem kolem tří stovek lidí. Od té doby každoročně pořádáme v klášteře obdobné večery. V roce 2004 jsme si tak již mohli pořídit křovinořez na údržbu zahrad. Letos v lednu jsme založili občanské sdružení Chotěšovská vlna, abychom mohli žádat o granty. V tomto roce jsme zorganizovali opět Večer pro chotěšovský klášter, na který zavítalo již 1324 platících lidí,“ uvedl k aktivitám sdružení Stanislav Tomanec, který stojí v jeho čele.

Koho jsme si zvolili?
(jf, Informace, 21.10.2006)
Volební komise spočítaly hlasy a město Stod má nové zvolené zastupitelstvo. Je otázkou, jestli někdo neodstoupí a místo nezíská náhradník (což se mi vůbec nelíbí a připadá mi to jako podraz na voliče). A koho že 46.92 procent oprávněných voličů zvolilo? Za sdružení Nezávislí za Stod Jungbauer Lubomír, Fichtlová Věra, Šíp Pavel, Bradová Věnceslava, Šmidingr František a Kasl František, za ODS Rumanová Dagmar, Berka Luboš, Hecl František, Salem Mohsin Saleh, Vlk Jiří a Kuběna Roman, za ČSSD Čada Vladimír a Hořanová Iva a za KSČM Polívka Václav (jména jsou uvedena v pořadí podle počtu hlasů na jednotlivách kandidátkách, strany/sdružení v pořadí podle počtu hlasů).

Stod nedostatečně podporuje kulturu?
(jf, Informace, 18.10.2006)
Alespoň si to myslí redaktoři aktualne.cz.
Já s nimi úplně nesouhlasím, vznik MKS Stod tomu odporuje, jeho činnost je letos vidět.

Jazz Mistake nabízí pestrou tvorbu
(jf, Informace, 13.10.2006)
MF DNES, regionální příloha Plzeňský kraj, 13. 10. 2006:
Většinou se jejich publikum nepočítá na tisíce, ale přesto si jazzoví muzikanti drží svůj stabilní okruh posluchačů. Obliba žánru navíc stále roste a svým pojetím oslovuje také velké množství mladých lidí - nejenom fanoušků, ale i aktivních hudebníků, jako jsou například kluci z kapely Jazz Mistake.
Jazz není typem konzumního žánru, ale především mladší generace stále více objevují jazz - pro kouzlo improvizace, bohatství výrazových prostředků i prvek náhody a hudební fór. Svoji podporu si získává i v Plzni. „Už se zde etablovaly kluby, kam si lidé mohou přijít poslechnout kvalitní muziku a zároveň je tu také zavedený prostor, kde mohou kapely hrát,“ říká kytarista skupiny Jazz Mistake Honza Dolejš.

Setkání s partnerskou obcí Česká Ves
(jf, Informace, 12.10.2006)
Minulý týden měl Stod návštěvu z České Vsi. Že jste o tom nevěděli? Tak se alespoň podívejte na několik fotografií.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 08.10.2006)
Ve dnech od 09.10.2006 do 13.10.2006 v době od 07.25hod do 13.25hod se budou konat denní výluky mezi stanicemi Nýřany – Stod.
Vlaky Os 7408, Os 7412, Os 7414, Os 7409, Os 7411, Os 7413, Os 7415 budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Nýřany – Stod a opačně.

Ve Stodě se kradou psi!!!!????????????
(redakce, Informace, 05.10.2006)
3.10 mne nějaký grázl ukradl ze dvora psa!!! Vypáčil vrata a běda mu až ho najdem!!!! Mezi 12 a 14 hodinou!! Jestli to čte je bude lepší když ho vrátí!!!!!! Jinak ?!?!?!?!
Ze vzkazu, který přišel na adresu redakce.

Komunální volby - koho volit
(jf, Informace, 04.10.2006)
No to vám neporadím, navíc já budu vybírat z jiných kandidátek. Cože, vy ještě nevíte, kdo se uchází o vaše hlasy?
Oproti minulým volbám před čtyřmi jsou kandidátky čtyři - nezávislí jsou už jenom jedni. Na jména se můžete podívat na www.volby.cz. A řeknu vám, že u některých jmen přemýšlím nad zdravým rozumem těch, co je navrhli.
......

Souboj v baru
(jf, Informace, 30.09.2006)
Ve Stodě na jižním Plzeňsku došlo v místním baru k souboji dvou čtyřiadvacetiletých mužů.
V Plzeňské ulici ve Stodě na jižním Plzeňsku došlo v místním baru k souboji dvou čtyřiadvacetiletých mužů. Muž z jižního Plzeňska utrpěl tržnou ránu na hlavě a byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice v Plzni. Vyšetřování celé události ještě pokračuje.

Je, není, je, není, je?
(jf, Informace, 26.09.2006)
Je to značka?Je to dopravní značka nebo není?
Pokud přijíždíte od Domažlic, narazíte na kraji Stoda na značku omezující maximální rychlost na třicet kilometrů za hodinu. O kousek dál je cedule upozorňující na radar a na ní značka s maximální rychlostí padesát kilometrů za hodinu (kliknutím na náhled zobrazíte větší obrázek). A otázku, která mě trápí jste četli už v prvním řádku.
Pokud je to značka, pak třicítka platí jen oněch přibližně padesát metrů. Pokud to značka není, cedule tam nemá co dělat. U silnice nesmí stát, pokud ji lze se značkou zaměnit.
Mimochodem, značení na rozkopané Domažlické je velmi vydařené v obou směrech. Druhé omezení blíže k mostu zase úspěšně ruší křižovatka s odbočením na Merklín. V podstatě tam třicet téměř jezdit nemusíte.

Nemocnice má nové stránky?
(jf, Informace, 21.09.2006)
Stodská nemocnice, a.s., má od dnešní noci nové stránky. I když asi nechtěně, na adrese www.nemocnice-stod.cz se zobrazuje pouze nápis Ahoj jak se mas?. Kdo si hrál? Správce, nebo hacker?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.09.2006)
V době od počátku měsíce září letošního roku neznámý pachatel vnikl do stodoly soukromé firmy v Chotěšově na jižním Plzeňsku. Zde ze čtyř uskladněných senometů demontoval a následně odcizil několik elektromotorů z ventilátorů seníků a jeden motor rozebral a poškodil. Dále neznámý pachatel odcizil 20 kusů botek do secího stroje. Soukromé společnosti tak způsobil škodu ve výši 100 tisíc korun.

Český autobus havaroval v Rakousku, čtyři mrtví
(jf, Informace, 17.09.2006)
Při nehodě českého autobusu v Rakousku zemřeli čtyři lidé. Dalších 45 lidí se podle informací MF DNES zranilo. K neštěstí došlo u jihočeské hranice nedaleko Schremsu v okrese Gmünd. Vůz sjel ze silnice a převrátil se do příkopu.
Podle rakouského serveru Oberöstereichische Nachrichten se nehoda stala krátce po páté hodině ráno. Českým zájezdovým autobusem se vraceli z Chorvatska mentálně postižení klienti Ústavu sociální péče ve Stodu u Plzně.
......

Letecký den na Radbuze
(jf, Informace, 15.09.2006)
Článek s tímto nadpisem vyšel na serveru horydoly.cz.
Autor v něm píše: "Lepší by bylo nechat lodě ve Staňkově a pádlovat až do Stoda. Doprava vlakem by byla jednodušší. V obou městečkách jsem ovšem nějakou dobu žil a pracoval, a tak se bojím o osud volně zaparkovaného auta."
Moc dobrou reklamu tím Stodu nedělá.

Záchranka rekonstruje
(jf, Informace, 07.09.2006)
Pokud jdete kolem nemocnice, nemůžete si nevšimnout stavební činnosti za plotem. Ale to nestaví nemocnice, rekonstrukcí prochází Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, výjezdové místo Stod. Po ukončení bude sanitka vyjíždět rovnou na silnici, nebude muset jezdit přes "dvůr".
.....

Věda a technika v ulicích
(jf, Informace, 06.09.2006)
Pokud vám vadilo, že výstava s tímto názvem byla v červnu až v Praze, máte druhou šanci. Ve dnech 22. - 23. 9. se uskuteční v Plzni, prohlédněte si seznam exponátů a hned si zapište do svých diářů.

Pouť v Chotěšově
(jf, Informace, 05.09.2006)
O víkendu bude v Chotěšově pouť, ale pokud na ni máte namířeno, nejezděte na náměstí. To je rozkopáno, letošní pouť je v Nové a Luční ulici. U mateřské školy. No dobře u Elmontu.

Kam má jít moje dítě?
(jf, Informace, 01.09.2006)
Kde vlastně bude mít letos třídu? Podobná otázka se objevila v komentářích.
Odpověď najdete na stránce Základní školy Stod.

Rozlučka s prázdninami
(jf, Informace, 30.08.2006)
Rozlučka s prázdninami, která se měla konat na stadionu, je přeložena. Diskotéka a spoustu soutěží pro děti budou připraveny v malém sále kulturního domu v neděli 3. září od 14 do 17 hodin, pořádá Městské kulturní středisko a Dům dětí a mládeže.

Nabídka DDM Stod
(jf, Informace, 28.08.2006)
Dům dětí a mládeže zveřejnil svou nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2006/2007. Navíc připravil i den otevřených dveří sedmého a osmého září od čtrnácti do sedmnácti hodin, kdy máte šanci se dozvědět ještě více.

2. ročník Stodské mopedyjády
(jf, Informace, 22.08.2006)
Daytona Tipsport Bar, Stadion Team Stod a Jiří Vlk Vás zvou 25.08.2006 na stadion ve Stodě, kde se koná 2. ročník Stodské mopedyjády a přátelské fotbalové utkání mezi Starou gardou Stoda a Krajským úřadem Plzeň. Bližší informace najdete na webu www.mestostod.cz.

Žabomyší války
(jf, Informace, 18.08.2006)
Tomáš nazval naše "války" žabomyší. Tak to ať je rád, že bydlel ve Stodě a ne v Divišově. Co by asi říkal na diskuse Nechutně obnažená psí přirození a Pomoc lidé zbožní !!!!!!!!!!!!!?

Chotěšov možná získá peníze na opravy skvostu
(jf, Informace, 14.08.2006)
MF Dnes, 14. 8. 2006:
Zchátralý chotěšovský klášter, který patří obci, má velkou šanci získat na první opravy 90 milionů korun z norských fondů na obnovu památek. Klášter, jehož kompletní obnova si vyžádá 1,5 miliardy korun, byl v roce 2003 zařazen mezi stovku nejvíce ohrožených památek světa. „Na seznamu Světového památkového fondu je spolu s Velkou čínskou zdí,“ řekl starosta obce Čeněk Smetana.

LPT Paliváček
(dx, Informace, 07.08.2006)
Každý, kdo má svoji ratolest na letním táboře Paliváček pořádaný Pionýrskou skupinou Hradec, určitě zbystří.
Je to již více než týden co nám děti či vnoučata odjely vstříc dobrodružství, získat nové kamarády a určitě i nové zkušenosti.
.....

Záchranáři hledali v lese Ukrajince s kočárkem
(jf, Informace, 05.08.2006)
Záchranáři hledali mezi Holýšovem a Horní Kamenicí na Domažlicku Ukrajince s kočárkem. Muž volal na policii, že se ztratil a sedí na pasece v lese. Potom se mu ale v jeho telefonu vybila baterie. Na místo letěl i vrtulník.
....

Křížový vrch v televizi
(jf, Informace, 04.08.2006)
V neděli 6. srpna v 10 hodin se dívejte na ČT1. Poběží pořad Toulavá kamera a jedním z jejích cílů bude i Křížový vrch u Stoda.
Pokud nemáte v neděli dopoledne čas, pořad je opakován ve středu ve 14,05. Máte taky šanci zhlédnout záznam na www.ceskatelevize.cz.

Dětem hrozí nebezpečí
(jf, Informace, 22.07.2006)
Deník Šíp - 21.7.2006:
Každodenní nebezpečí hrozí dětem v letním dětském táboře Buben na Hracholuské přehradě na Plzeňsku. Chatky, ve kterých bydlí, jim totiž můžou klidně spadnout na hlavu.
Jde o černou stavbu, která vznikla bez stavebního povolení a nemá ani povolení k užívání od příslušného stavebního úřadu. Za stavbou chatek stojí Dům dětí a mládeže ve Stodě, který objekt, včetně bývalého hostince, vlastní necelé dva roky.
......

Večer pro klášter Chotěšov IV.
(redakce, Informace, 20.07.2006)
Tato benefiční akce, která se koná v sobotu 5. srpna 2006 od 13 hodin, ukazuje, že je o chotěšovský klášter u veřejnosti stoupající zájem. Proto i v letošním roce organizuje naše skupina dobrovolníků, která založila 31. ledna 2006 občanské sdružení „Chotěšovská vlna“, tuto kulturní událost.
Stejně jako v loňském roce, i letos převzal záštitu nad tímto Večerem senátor Parlamentu České republiky Ing. Jiří Šneberber, který tuto akci také podpoří osobní účastí. Velice si vážíme podpory také dalších významných osobností: Bc. Aleny Svobodové - ředitelky Národního památkového ústavu v Plzni, Mgr. Olgy Kalčíkové - náměstkyně Krajského úřadu Plzeňského kraje, Mgr. Martina Baxy – radního Krajského úřadu Plzeňského kraje a Mgr. Čeňka Smetany – starosty Chotěšova.
....

Zvídavá kamera II.
(jf, Informace, 15.07.2006)
Co dalšího se mi ve Stodě nelíbí, co mi vadí?
Třeba parkování u nemocnice. Proč vedle poloprázdného parkoviště stojí auta na ulici? Asi by majitelé museli udělat o pět kroků víc. Navíc některá z nich porušují předpisy parkováním v protisměru (ale to je ve Stodě standardem, viz Krandova ulice). Mimochodem fotka je klikací, poznávací značky jsou pak lépe čitelné. ;-)
Máte taky nějaké své neoblíbené místo a chcete se o něj podělit s ostatními? Vyfoťte ho a pošlete mi fotku s popisem na email jf zavináč zestoda tečka net.

Zvídavá kamera
(jf, Informace, 13.07.2006)
Tak nějak se kdysi dávno jmenoval jeden televizní program. Vzpomněl jsem si na něj, když jsem četl, že se v zasedací síni radnice bude 17.-28. 7. konat výstava fotografií - "Stod v minulosti a současnosti, co nám město hyzdí a co nám zde vadí." A rozhodl se, že se taky podělím o to, co mi ve Stodě vadí.
A začnu reklamou. Nejen ve Stodě se objevily při silnici reklamy na akci, která se bude konat v Holýšově. A co mi na ní vadí, když stejnou reklamu využívají i cirkusy? Mám jen strach, aby to s ní nedopadlo stejně, jako s loňskými na stodské bigbíty. Po nich zbyly hnusné desky, ostatně jednu můžete vidět i na fotografii. Cirkusy si ty své zase odvezou s sebou.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 12.07.2006)
Do budovy zdravotního střediska v Plzeňské ulici v Chotěšově se v pondělí v noci vloupal zloděj. Odcizil televizor, tiskárnu, radiomagnetofon a léky. Odhadnutá škoda je jedenadvacet tisíc korun. Po pachateli policie pátrá.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 09.07.2006)
V termínu od 11.července od 06:50 hod. do 13.července 2006 do 17:40 se bude konat nepřetržitá výluka mezi stanicemi Stod - Holýšov.
V termínu 14. a 15.července od 07:35 hod. do 14:30 se budou konat denní výluky mezi stanicemi Stod - Holýšov.

Nechoďte do knihovny
(jf, Informace, 03.07.2006)
Ne, nechci vás odrazovat od čtení. Jen bych vám rád ušetřil cestu. Stodská knihovna je po celý červenec uzavřena. Přepočítavají knihy, je inventura :-)

Souboj se strachem a lany
(jf, Informace, 30.06.2006)
Dnes začínají prázdniny, ale ještě se můžete ohlédnout za jednou školní akcí - návštěvou lanového centra v Plzni.
Stojíte na tenkém dřevěném můstku ve výšce zhruba sedmi metrů. Od pádu k zemi vás dělí jen vaše zručnost a lano, které máte pevně připoutané k zádům a na jehož druhém konci stojí člověk, kterému na 100% věříte, že vás nenechá dopadnout na tvrdou zem.
Zajímavá vize, že?
Pokračování článku na www.zsstod.cz

Motokros Merklín
(jf, Informace, 26.06.2006)
V sobotu se v Merklíně jel další závod v motokrosu. Závodilo se ve čtyřech kategoriích - od nejmenších až po veterány. Mohli tedy jet syn, táta i děda. Prohlédněte si 22 fotografií těch nejmenších (občas mi připadlo, že snad ani nemohou ještě umět chodit) a příště se můžete jet podívat sami.

Kinematograf bratří Čadíků
(jf, Informace, 22.06.2006)
Opět po roce bude v letním kině promítat Kinematograf bratří Čadíků. A co je na programu?
  • 28. 6. Román pro ženy
  • 29. 6. Skřítek
  • 1. 7. Anděl páně
  • 2. 7. Příběhy obyčejného šílenství
V pokračování článku najdete popis jednotlivých filmů.
Doplněno: Zapomněl jsem připsat začátky představení - ve 21,30.

Kino Chotěšov
(jf, Informace, 16.06.2006)
Dnes máte poslední šanci jít do chotěšovského kina před tradiční prázdninovou přestávkou. Od 17 hodin se promítá film Mlha.

Fotografie z Amfory
(jf, Informace, 15.06.2006)
A ještě jeden návrat k fotbalovému utkání s Amforou. Na adrese fotozestoda.wz.cz si můžete prohlédnout 78 fotografií. Díky patří Dxmanovi.

Šebrle králem fotbalu
(jf, Informace, 14.06.2006)
Blesk, 13. 6. 2006:
Hned tři góly vstřelil olympionik Roman Šebrle při utkání Amfory ve Stodu u Plzně.
V útoku hrál i druhý Roman, herec Skamene, na něhož ale musel sprintér Šebrle před brankou občas počkat. "Mám kratší nohy," stěžoval si Skamene a všichni mu to rádi odpustili, protože držel slovo a nepil.

Něco pro duši
(jf, Informace, 09.06.2006)
Něco pro tělo tu bylo nedávno - fotbal. Tak taky něco pro duši.
V úterý 13. 6. v 18 hodin se koná v zasedací síni MěÚ Stod společný koncert Ženského pěveckého sboru Carmina z Přeštic a sboru ZUŠ BastaFidli.

Na školním výletě se děti podívají i k moři
(jf, Informace, 07.06.2006)
Plzeňský deník, 6. 6. 2006:
"Všichni naši žáci jedou letos na školní výlet. Některé jsou jednodenní, jiné dvoudenní. Nejmenší děti jedou do Jarotického indiánského městečka, větší žáci navštíví Klenovou, Koněpruské jeskyně, Křivoklát, nebo třeba Františkovy Lázně a Prahu," říká ředitelka Základní školy ve Stodě Věra Fichtlová.
Specialitou stodské základky je pobytový zájezd do Chorvatska. "Jedou tam jen někteří žáci osmých ročníků. Zájezd připravujeme jako vzdělávací a poznávací, tak, aby si děti prohloubily znalosti jazykové i zeměpisné," dodala Fichtlová.

Volby - jak ve Stodě?
(jf, Informace, 03.06.2006)
Volební účast 57.86% - nejnižší v okrese Plzeň-jih. Vyhrála ČSSD (36.04%) před ODS (33.25%), KSČM (13.77) a Stranou zelených (6.59%). Žádnou další stranu v parlamentu nechceme.
Podrobné výsledky na www.volby.cz.

Poslanec Čada šéfuje úřadu práce
(jf, Informace, 03.06.2006)
Odcházející poslanec parlamentu za ČSSD Vladimír Čada je novým ředitelem Úřadu práce Plzeň-sever. Čtyři roky působil jako člen školského a kulturního výboru sněmovny, v současných volbách nekandidoval. Čada již práci v parlamentu ukončil, i když měl čas do 15. června, a veškeré zapůjčené věci odevzdal.
"Rozhodl jsem se vrátit domů kvůli rodině. Celý týden v Praze to bylo neúnosné," řekl pětačtyřicetiletý Čada, který má dva syny ve věku deseti a 15 let. Exposlanec žije ve Stodě na jihu Plzeňska, kde také do roku 2002 pracoval 11 let jako tajemník městského úřadu.

Výsledky volejbalového turnaje SO 2006
(jf, Informace, 30.05.2006)
O víkendu se konal osmý ročník stodského volejbalového turnaje. Pokud vás zajímají výsledky, máte je mít. Podívejte se na stránku Stod OPEN 2006.

A koho budete volit vy?
(jf, Informace, 29.05.2006)
Půjdete v pátek nebo v sobotu k volbám? A koho budete volit? Budete se snažit, aby měl Stod i nadále svého poslance?
A nezapomeňte, že nejhorší volba je nevolit.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 28.05.2006)
Ve dnech 29., 30., 31.05.2006 a 01., 02.06.2006 v době od 08.10 hod do 14.15 hod se budou konat denní výluky v úseku mezi stanicemi Staňkov – Blížejov.

Stod Open 2006 - volejbalový turnaj
(icp, Informace, 24.05.2006)
Dne 27.5.2006 v sobotu se bude konat již osmý ročník volejbalového turnaje firem, institucí, rodin a nadšenců Stod Open 2006, který bude pořádat Stodská nemocnice. Připomínám, že výsledky minulých ročníků můžete nalézt na adrese: http://volejbal.stod.cz.

Na návštěvě u pana Václava Chaloupky
(jf, Informace, 16.05.2006)
V neděli 14. 5. navštívili členové přírodovědného kroužku stodské školy autora oblíbených večeníčků a příběhů o zvířátkách pana Václava Chaloupku na hájovně, kde pobývá se svými svěřenci.
Více na www.zsstod.cz.

Něco sportu
(jf, Informace, 09.05.2006)
Jaro v plném proudu, co takhle protáhnout si tělo?
Pokud si chcete zaběhat, můžete se v sobotu 20. května zúčastnit akce AGRI FAIR - Májový pohár. Jedná se o neformální setkání a běžecký závod na 3 km (výběh na Křížový vrch). Nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích budou odměněni hodnotnými cenami. Místo startu: Pohostinství "Ve mlejně", Stod (za budovou ÚSP).
Pokud raději pochod nebo kolo, ve stejný den se koná Chotěšovská třicítka. Jde již o 32. ročník, start a cíl v Národním domě Chotěšov, trasy pro pěší (5, 12, 15, 25, 25 a 50 km) i cyklisty. Start od 6, 30 (50 km) do 14 hodin (5 km).
A o týden později - 27. května - dojde i na kolektivní sporty. Na stadiónu se koná další ročník tradičního volejbalového turnaje (nejen) stodských firem a kolektivů. Pořádá Stodská nemocnice.

Výstava obrázků Josefa Lady
(jf, Informace, 08.05.2006)
Občanské sdružení Klášter Chotěšov Vás zve na výstavu obrazů a knih Josefa Lady v refektáři chotěšovského kláštera. Navštívit ji můžete při prohlídce kláštera, které se konají každou neděli ve 13, 14,30 a v 16 hodin. Telefonicky lze sjednat prohlídku i na jiný termín.
A abyste věděli, do čeho jdete, podívejte se na 27 fotografií ze včerejška. A pokud chcete klášter podpořit, co třeba si koupit okno?