Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1544 nalezených)

Fotografie z kulturních akcí
(jf, Informace, 02.03.2006)
Na stránkách Městského kulturního střediska se objevilo několik (málo) fotografií z akcí jím pořádaných - masopustní průvod (ve spolupráci se ZUŠ Stod) a vystoupení Ivana Mládka.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 28.02.2006)
Tato zpráva sice do černé kroniky patří, ale ještě se v ní neobjevila.
Dnes ráno kolem půl čtvrté došlo k požáru návěsu nákladní vozu stojícího na parkovišti v Bezručově (hned za mostem). Návěs s nákladem byl zničen, tahač "přežil". Příčinou byla snaha zabránit zmrznutí nákladu.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 26.02.2006)
Ve dnech od 01.03.2006 v době od 08.10hod do 03.03.2006 do 18.00hod se bude konat nepřetržitá výluka mezi stanicemi Staňkov - Blížejov.
Náhradní autobusová doprava bude vedena v úseku Holýšov – Staňkov – Blížejov – Furth im Wald a opačně, a v úseku Staňkov – Křenovy a opačně.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.02.2006)
Na poli mezi obcemi Stod a Holýšov došlo včera v odpoledních hodinách k požáru 140 balíků slámy. Každý balík vážil asi 300 kg. Na místě bylo provedeno ohledání místa činu a byl nasazen i služební pes k širšímu ohledání místa. Příčina požáru je předmětem dalšího šetření. Vyšetřovatel HZS nevyloučil cizí zavinění. Způsobená škoda činí 40 000 Kč.

WWW stránky ZUŠ Stod
(jf, Informace, 14.02.2006)
Zatímco Základní škola Stod a Integrovaná střední škola a Učiliště Stod mají své stránky již delší dobu, Základní umělecká škola Stod si na ty své musela počkat. Ale to už nyní neplatí, ostatně přesvědčete se sami na www.zusstod.info.

Majitel Stodu
(jf, Informace, 08.02.2006)
Víte, komu patří Stod? To byste neuhádli. Podle kapely Motorband je majitelem .... Ale co, raději se podívejte se sami, jinak mi neuvěříte. :-)

Zápis do školy
(jf, Informace, 08.02.2006)
Zápis žáků do 1. ročníku se koná 10. února 2006 od 14.00 do 17.00 hodin v budově Základní školy Stod v Sokolské ulici.

Kino Chotěšov
(jf, Informace, 07.02.2006)
Chotěšovské kino se probírá ze zimního spánku a začíná opět promítat. Ve čtvrtek můžete navštívit film Harry Potter a Ohnivý pohár.
Pokud ve vás spojení kino a čtvrtek vyvolává nějaké asociace, máte pravdu. Ve stejný den konečně zahajuje provoz první multikino v Plzni. Konečně? Ano, mělo být v provozu už před vánoci a jiné multikino mělo v Plzni stát už dávno. Líbí se mi, že se ho Chotěšov nebojí a jde do souboje čelem. :-)
A když jsme u toho konečně. Pamatujete si někdo na slova Ing. Berkovce někdy z roku 1991 (tehdy šéfa plzeňské kabelovky), že do roka bude ve Stodě fungovat kabelová televize?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.02.2006)
V noci na sobotu došlo v zahradní kolonii v Holýšově na Domažlicku k požáru jedné chaty. Na místě zasahovaly dva hasičské sbory, které oheň lokalizovaly. Majitel chatky k případu uvedl, že v pátek odpoledne přišel do chaty zatopit akdyž kolem deváté hodiny večer odcházel, v krbu ještě hořel oheň. Podle předběžného vyjádření vyšetřovatele se jednalo otechnickou závadu a to zazděnou krokev v komínovém zdivu. Cizí zavinění bylo vyloučeno. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda činí 70 tisíc korun.
V průběhu víkendu vylezl neznámý pachatel po kovovém žebříku v zadní části traktu na střechu přístavku školní jídelny ve Stodě. Následně vysadil větrací okénko a pak vnikl do kanceláře jídelny, ze které odcizil soupravu PC, LCD monitor, optickou myš a laserovou tiskárnu, kovovou pokladničku, dvě plátěné tašky a další drobné věci. Celkem vznikla škoda ve výši 40 000 Kč.

S tvojí dcerou ne...
(mks, Informace, 31.01.2006)
Divadelní představení Antonína Procházky o tom, jak se dostat do manželské krize a jak z ní ven. V hlavních rolích Petr Nárožný, Naďa Konvalinková, Antonín Procházka a Pavel Kikinčuk

Stod ve zprávě ČTK
(jf, Informace, 28.01.2006)
Stod se dostal do zprávy ČTK a tím i do (snad) všech deníků. Bohužel to není příliš veselá zpráva: Při pádu antonova zemřel i voják české národnosti.

Městské kulturní středisko pracuje
(jf, Informace, 23.01.2006)
A začíná to být vidět. Už nyní jsou známy informace o městském plesu a další akci ve stodském kulturním domě. Jaké? Podívejte se na Přehled akcí a hledejte 28. února :-).

Zloději?
(jf, Informace, 18.01.2006)
Základní poučka: Pokud je v nadpisu článku otázka, odpověď zní NE. Ale v tomto případě?
Už delší dobu mám pocit, že se redaktoři Plzeňského deníku inspirují články, které vychází na www.zestoda.net. Což o to, sám jsem jim spolupráci nabízel (zůstalo u nabídky, nikdy jsem se nedočkal odpovědi), člověka by potěšilo, kdyby se o mých stránkách objevila v novinách zmínka. Ale to, co jsem našel dnes, mě - jak to napsat slušně - rozzlobilo. Tak schválně, podívejte se na článek z Plzeňského deníku a článek, který vyšel zde. A hledejte sedm rozdílů. Dva vám prozradím. Pod jedním je ms, pod druhým jf. U jednoho je datum 1.1.2006, u druhého 17.1.2006.
A teď: Jak byste odpověděli na otázku z titulku?
PS: Kdyby náhodou nebylo možno zobrazit stránku PD, podívejte se na její snímek.
PPS: Ano, také používám články z Plzeňského deníku, ale uvádím u nich zdroj.

Lékárna
(jf, Informace, 17.01.2006)
Zprávám o situaci v českém zdravotnictví jste se asi nevyhnuli, o boji ministra zdravotnictví a lékáren jste určitě také slyšeli (ano, myslím si, že jde skutečně o boj). Na forum.zestoda.net se objevil příspěvek, popisující stav ve Stodě. Co vy na to?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 16.01.2006)
V Americké ulici v Holýšově na Domažlicku se vloupal neznámý zloděj do místní restaurace, když nezjištěným předmětem rozbil skleněnou výplň jednoho z oken. Uvnitř restaurace vypáčil tři hrací automaty, ze kterých odcizil finanční hotovost, další peníze získal poté, co vypáčil dvě skříňky za barem a přenosnou pokladničku. Způsobené škody přesahují částku 32 tisíc korun.

Myslivecký bál
(jf, Informace, 14.01.2006)
Kolik plesů pořádaných myslivci během 24 hodin se snese v místech osm kilometrů vzdálených od sebe? V pátek ve Stodě, v Touškově, v sobotu v Chotěšově. Není to nějak moc? Kdo byl včera ve Stodě, si možná stejně jako já myslí, že ano.

www.stod.cz
(jf, Informace, 10.01.2006)
Už jste vyzkoušeli zadat do vašeho prohlížeče www.stod.cz?
Ano, doména je po delší době funkční a po ještě delší době naplněná obsahem.

Rytmus v těle
(redakce, Informace, 06.01.2006)
Myslíte si, že rozhodně nemáte rytmus v těle? Nevíte jak na to? Zajímají vás latinskoamerické, africké a jiné rytmy?
ZUŠ Stod si vás dovoluje pozvat na seminář Rytmus v těle. Vede V. Greif ve středu 11. 1. 2006 v 18 hodin v budově ZUŠ Stod.

1. mezioborová konference
(redakce, Informace, 02.01.2006)
30. 11. 2005 se konala v Kulturním domě ve Stodě 1. mezioborová konference pro sestry a laboranty. Akci organizačně zajistila odborová organizace Stodské nemocnice a.s. a zúčastnilo se více než 300 kolegyň a kolegů z různých zdravotnických zařízení v kraji.
Děkujeme tímto za sponzorskou podporu lékárně MÉTIS ze Stodské nemocnice a firmě MINAR.Náš velký dík patří rovněž učňům ISŠU ve Stodě pod vedením p. Zoubkové za profesionální výkon při zajištění občerstvení v průběhu konference.
Za organizační výbor B.Holzäpfelová

Novinky ve Stodě
(jf, Informace, 01.01.2006)
Od prvního ledna jsou ve Stodě dvě nové městské organizace: Pečovatelská služba města Stod a Městské kulturní středisko Stod.
Zatímco pečovatelská služba bude pokračovat v něčem, co ve Stodě existuje a funguje (pouze pod novým názvem), kulturní středisko je novinka. Doufám, že jeho činnost bude znatelná.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 28.12.2005)
Ve Stodě na jižním Plzeňsku došlo v noci na úterý k vloupání do prodejního stánku v Plzeňské ulici. Pachatel nejprve z výlohy odstranil ochranné mříže, poté překonal skleněnou výplň a následně odcizil větší množství kartónů cigaret. Majitel vyčíslil škodu předběžně na 101 tisíc korun.

Parkování v Tyršově ulici
(jf, Informace, 23.12.2005)
U marketu v Tyršově ulici je konečně v provozu parkoviště. Dokonce se na něm i parkuje. Teď to chce ještě vyřešit stání aut v ulici. Původně se uvažovalo, že se bude stát pouze ve směru ke stadionu (v opačném pouze na parkovišti). To se ale nedodržuje.

Plánovač cest po Plzeňském kraji
(jf, Informace, 20.12.2005)
Pokud cestujete autem a chcete si naplánovat svou trasu, na internetu najdete spoustu plánovačů. Pro cesty u nás nabízí nějakou aplikaci každý portál, o plánovačích pro zahraničí jsem už psal v Deníčku.
Ale pro plzeňský kraj existuje specialita: Route.plzensky-kraj.cz. Proč použít právě tenhle? Obsahuje totiž nejen informace o silniční síti, ale také o uzavírkách a při výpočtu trasy je využívá. Nemělo by se tedy stát, že podle plánku dojedete k překopané silnici.
I když nic není dokonalé. V mapě je ještě pořád omezení na silnici I/26 mezi Stodem a Chotěšovem, které je plánované do konce roku, ale ve skutečnosti si stavebníci pospíšili a most je už opraven.

Stará ekologická zátěž
(jf, Informace, 06.12.2005)
Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo mapu míst se starou ekologickou zátěží. Můžete si ji prohlédnout, Stod tam má taky jednu značku. Tipnete si správně?

Výběrová řízení
(jf, Informace, 05.12.2005)
Novinky má na svých stránkách i stodská nemocnice:
Ředitelka Stodské nemocnice, a.s. vypisuje výběrová řízení na funkce:
* primář Porodnicko - gynekologického oddělení
* primář Anesteziologicko - resuscitačního oddělení
* primář Radiodiagnostického oddělení
Co to znamená? To je nějaká přirozená obměna po skončení mandátu, nebo se nemocnice rozpadá?

Nová verze zsstod.cz
(jf, Informace, 05.12.2005)
Základní škola Stod má (opět) nové stránky. Oranžovou barvu vystřídala modrá a přibylo několik nových článků. Stránky fungují na redakčním systému phpRS, který používáme i my.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 30.11.2005)
Neznámý pachatel vnikl v noci na pondělí větracím oknem do rekonstruované základní školy na Komenského náměstí ve Stodě. Ze skladu stavební firmy provádějící rekonstrukci odcizil bourací kladivo, pneumatickou vrtačku, brusku, pilu a další různé stavební nářadí. Z kanceláře školy si odnesl mobilní internet, dva faxy, dva fotoaparáty, mobilní telefon s příslušenstvím a počítač. Celkem tím způsobil škodu za 300 000 Kč. Po pachateli pátrají policisté z Obvodního oddělení policie ve Stodě.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 29.11.2005)
Dne 01.12.2005 v době od 07.25hod do 13.35hod se bude konat denní výluka mezi stanicemi Plzeň-Jižní předměstí - Vejprnice.

Stod peníze na školu získá
(jf, Informace, 22.11.2005)
Plzeňský deník - 22.11.2005:
Představitelé města Stod touží získat dotaci ze státního rozpočtu na dokončení rekonstrukce základní školy. Šance na získání těchto prostředků se pro Stod zvýšila. Návrh státního rozpočtu na rok 2006, který schvalovala Poslanecká sněmovna v prvním čtení, totiž pro stodskou školu navrhuje dotaci ve výši dvanácti milionů korun, což je padesát procent potřebných investic. Pokud projde návrh ve druhém i třetím čtení, bude to pro město velký úspěch.

Lidé nechtějí platit za likvidace
(jf, Informace, 10.11.2005)
Plzeňský deník, 10. 11. 2005:
Autovraky v ulicích čas od času hyzdí vzhled obcí a městeček plzeňského regionu.
"Dnes jsou majitelé povinni nechat auto ekologicky zlikvidovat, což stojí peníze. Někomu se nechce platit, a tak staré auto odloží," vysvětluje starosta Stoda Lubomír Jungbauer. Vrak stojí na ulici i pár měsíců, než jej město nechá na své náklady odstranit. Nebo se odstaveného auta ujmou skupinky "rozebíračů" ze sociálně slabších vrstev a na ulici nechají pouze pneumatiky a další části, které nelze prodat do sběrných surovin. I tyto pozůstatky pak na své náklady likviduje město.
......

Z černé kroniky
(jf, Informace, 10.11.2005)
K výtržnictví došlo včera krátce po třinácté hodině v obci Chotěšov na severním Plzeňsku. Zde se neznámý pachatel v prodejně novin a časopisů České pošty obnažil před čtyřmi nezletilými dívkami. Policisté po pachateli pátrají.

Stát chce po Stodu penále
(jf, Informace, 09.11.2005)
Kvůli pozdnímu zápisu domu s pečovatelskou službou do katastru nemovitostí by měl Stod uhradit státu 62 milionů korun. Rozhodnutí finančního úřadu obdržel minulý týden. Z toho 32 milionů tvoří dotace ministerstva pro místní rozvoj na 46 bytů předaných v roce 2002, kterou by měla obec vrátit, zbytek je penále. "Požádali jsme o odpuštění i o posečkání úhrady. Platba této sumy by nás položila," řekl ČTK starosta Lubomír Jungbauer.
.....

Podpořte chotěšovský klášter
(jf, Informace, 06.11.2005)
V pátek končí letošní, už třetí, ročník programu Občanská volba Plzeň. Pokud v něm chcete podpořit opravu kamenného vstupního schodiště klášteru v Chotěšově, existují dva způsoby. Vyplnit hlasovací kupon, který vyjde zítra v Plzeňském deníku, nebo poslat SMS ve tvaru HLA OVP K 6 na číslo 9001103 (bude vás to stát 3 Kč). Čas na obojí máte do pátku 11. listopadu.

Potíže nohou zmírní nový přístroj
(jf, Informace, 02.11.2005)
MF Dnes, 2. 11. 2005
Stodská nemocnice koupila zařízení, určené na speciální masáže - lymfodrenáže
Zmírnit problémy spojené s otoky nohou, chronickou žilní nedostatečností končetin, ale také celulitidou nebo pocitem „těžkých nohou“, pomůže pacientům nový přistroj, který zakoupila stodská nemocnice. Přístroj s názvem Green Press 12 tak bude jediným ve zdravotnických zařízeních v okresech Plzeň-jih, Domažlice a Tachov.
....

Z černé kroniky
(jf, Informace, 02.11.2005)
Třiačtyřicetiletého muže ze severního Plzeňska čeká soud, protože si dělá srandu z platného rozhodnutí úředníků. I když mu za předchozí prohřešky zakázali řídit auto, policejní hlídka muže zastavila v pondělí odpoledne v Chotěšově na Plzeňsku za volantem Škody 105. Policisté navíc zjistili, že si muž namontoval na vyřazenou škodovku značky z jiného auta.

Dopravní omezení
(jf, Informace, 01.11.2005)
Na cestě do Plzně (tedy autem nebo autobusem) došlo ke dvěma změnám a myslím, že obě jsou k lepšímu. Můstek mezi Stodem a Chotěšovem už má za sebou polovinu opravy a za Líněmi už je oprava ukončena úplně a jezdí se tam v obou směrech.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 31.10.2005)
Ve dnech od 24.10.2005 v době od 07.05hod do 22.11.2005 do 23.59hod se bude konat nepřetržitá výluka mezi stanicemi Staňkov – Blížejov.
Náhradní autobusová doprava bude vedena ve dnech 24.10.2005 – 29.10.2005 v úseku Staňkov – Blížejov - Domažlice a opačně, ve dnech 30.10.2005 – 06.11.2005 a 14.11.2005 – 22.11.2005 v úseku Staňkov – Blížejov a opačně a ve dnech 07.11.2005 – 13.11.2005 v úseku Holýšov – Staňkov – Blížejov a opačně. Mimořádný přestup cestujících do jiné soupravy bude zajištěn u vlaku 20188 (31.10.-04.11., 07.11.- 11.11., 14.11-16.11, 18.11, 21.11-22.11.2005) ve stanici Domažlice.

Festival Filmák
(jf, Informace, 30.10.2005)
Dnes v Dobřanech začal festival filmů pro děti a mládež Filmák. Festival potrvá do 4. listopadu a představí na 40 snímků pro děti a mládež. Hlavní hvězdou festivalu bude filmový představitel náčelníka Apačů Vinnetoua, herec Pierre Brice. Festival je rozdělen do pěti sekcí, kromě soutěžní části se bude věnovat například klasické české filmové pohádce, dětským filmových hvězdám či přehlídce filmových škol. Vedle promítání filmů v několika sálech je připraven i doprovodný program, například indiánské odpoledne s autogramiádou Pierra Brice. Filmák mimo filmového Vinnetoua navštíví také další známí protagonisté pohádek a filmů pro děti. Na návštěvníky čeká například setkání s filmovou Saxanou Petrou Černockou, přijede Žaneta Fuchsová známá z filmu Chobotničky z druhého patra, filmový princ Pavel Trávníček, Popelka Libuše Šafránková. Účast přislíbil také režisér Václav Vorlíček, herci Ivana Andrlová, Ondřej Vetchý, Pavel Kříž, Dagmar Patrasová, Pavel Zedníček, režiséři Věra Šimková-Plívová a Zdeněk Troška.

Post Chotěšov 2005
(redakce, Informace, 26.10.2005)
Dovoluji si Vás pozvat na akci s názvem "Post Chotěšov 2005", která se bude konat 19.11.2005 na Salesiánském středisku mládeže v Plzni-Lobzích (Revoluční 98). Na programu je promítání videa a fotografií z benefiční akce "Večer pro klášter Chotěšov III", která se uskutečnila v klášteře 6. srpna tohoto roku. Na programu je taktéž seznámení s projektem "Mladí oživují klášter Chotěšov". Na akci bude účasten i ing. arch. Jan Soukup. Akce je určena veřejnosti, začátek je v 17:00.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 23.10.2005)
Ve dnech od 24.10.2005 v době od 07.05hod do 22.11.2005 do 23.59hod se bude konat nepřetržitá výluka mezi stanicemi Staňkov – Blížejov.
Ve dnech od 24.10.2005 v době od 07.15hod do 29.10.2005 do 15.30hod se bude konat nepřetržitá výluka mezi stanicemi Blížejov - Domažlice.

Vraťte nám nemocnici, zní z Plané
(jf, Informace, 21.10.2005)
Mladá fronta Dnes 19.10. 2005:
Pacienti z Tachovska musí jezdit mimo okres a často si stěžují na personál ze Stoda a Mariánských Lázní
Tři roky už je uzavřena na Tachovsku jediná nemocnice v okresu, v Plané. Zkrachovala kvůli tomu, že neměla peníze ani kvalitní lékaře. Dodnes lidé z Tachovska tlačí na politiky a žádají její znovuotevření. Často kritizují, že ve zdravotnických zařízeních v jiných regionech se k nim personál chová špatně, jako k pacientům, kteří jsou "navíc".
Už tři čtvrtě roku čeká Miroslav Šatoplet z Lesné na Tachovsku na odpověď plzeňského hejtmana. Stěžoval si na to, jak se k jeho pětašedesátileté manželce po mozkové příhodě chovali v nemocnici ve Stodě na Plzeňsku. "Za dva týdny zhubla o deset kilo. Dali jí sice jídlo, ale ona nejedla. Bylo totiž potřeba ji do jídla nutit, to však nikdo nedělal. Chápu, že sestry, které jsou na oddělení, nemohou všechno stihnout, ale manželku propustili domů v hrozném stavu," stěžuje si Miroslav Šatoplet.
....

Děti se učí ve skladu
(jf, Informace, 21.10.2005)
Plzeňský deník - 20.10.2005:
Do konce listopadu by stavbaři měli dokončit první etapu rekonstrukce Základní školy na Komenského náměstí ve Stodě. Počasí zatím stavebním pracím přeje. První etapa zahrnuje výměnu stropů, elektroinstalace, dělá se nový krov a střecha. "Celkové náklady na stavbu činí osm a půl milionu korun. Největší podíl je čerpán z dotace, kterou přispělo ministerstvo financí, což bylo zhruba 6,7 milionu korun. Zbytek jsme uhradili z rozpočtu," uvedl starosta Stodu Lubomír Jungbauer.
....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 20.10.2005)
Ve dnech od 22.10.2005 do 23.10.2005 v době od 12.10hod do 15.30hod se budou konat denní výluky mezi stanicemi Staňkov – Blížejov.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 20.10.2005)
Osobní automobil Opel Astra v hodnotě sto tisíc korun zmizel jeho osmadvacetiletému majiteli v Kotovické ulici ve Stodě. Zatím neznámý pachatel odstranil visací zámek z vrat u domu a ze dvora ukradl uzamčený vůz. Po něm i po vozidle muži zákona pátrají.

Týden knihoven
(dm, Informace, 04.10.2005)
Tento týden je týdnem knihoven a zapojila se do něj i Městská knihovna Stod. VŘSČ už proběhlo a jaké další akce jsou připraveny?
Dále do 13. 10 je možno se zaregistrovat v knihovně na tento rok bez poplatku a také je amnestie na pozdě vrácené knihy. A také je vyhlášena soutěž na téma “Čeští spisovatelé“. Odpovědi na soutěžní otázky můžete zasílat do konce října. Výherce získá zápisné do knihovny na rok 2006 zdarma.
A jaké jsou otázky? ...

VŘSČ 2005
(jf, Informace, 01.10.2005)
Devátý ročník Týdne knihoven bude zaháhený 3. října 2005 velkou společnou akcí veřejných knihoven. Akce byla s troškou černého humoru nazvána VŘSČ – Velké říjnové společné čtení. Akce se může zúčastnit každý, kdo má chuť, představit svého oblíbeného autora či svou oblíbenou knihu a přečíst z ní přítomným krátkou ukázku....
Letošní Velké říjnové společné čtení proběhne ve 112 malých i velkých knihovnách. Bude zahájeno četbou knihy Boženy Němcové „Babička“, jež byla poprvé vydána před 150 lety, a slaví tudíž letos své 150. výročí. „Babička“ má stále své příznivce a věrné čtenáře. Připomeňme, že v loňské anketě o nejoblíbenější knihu obyvatel České republiky se umístila na 5. místě a stala se druhou nejoblíbenější českou knihou (v anketě hlasovalo téměř 100 000 osob). Čtení bude dále pokračovat dalšími známými i méně známými českými autory.

Z tisku
(jf, Informace, 30.09.2005)
V sobotu 24. září se uskutečnil třetí ročník cyklomaratonu Brdy, opět pod křídly Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. Celý předstartovní týden nás obloha zásobovala nepřetržitou dávkou sluneční energie, ne jinak tomu bylo i v sobotu. Na společný start maratonu se sjelo více než pět stovek vyznavačů horské cyklistiky. Bikerský mumraj odstartoval V 10 hodin z mýtského náměstí startosta obce Mýto a hned se začalo závodit. Pravá, levá, očividně měl každý po startu hodně sil, ovšem při nájezdu do terénu se startovní pole začalo natahovat. Na čele pelotonu se uhnízdila skupinka těch nejlepších, pozdějších vítězů, která byla tvořena: Pavlem Gondou, Jiřím Chybou, Filipem Eberlem, Tomášem Kozákem, Václavem Smazalem, Petrem Šindelářem a dalšími známými jmény.
Šindelář z Domažlic využil rozjetého vlaku a svezl se do cíle krátké trati, kde mohl slavit vítězství, stejně tak jako v loňském roce. Se ztrátou tří minut dorazil druhý Petr Tatíček z Prahy, třetí příčku mezi muži A si pro sebe získal Pavel Kouřimský. Juniory vyškolil Petr Strnad z Dýšiny, který dojel absolutně devátý, v kategorii do čtyřiceti let vyhrál celkově třetí Pavel Král ze Stoda.
Pokračování na mountainbike.cz.

Online rozhovor
(jf, Informace, 28.09.2005)
Specialisté na Nový Zéland Vlaďka a Martin Slívovi (autor článku Češi na Novém Zélandu - Bohemians v Puhoi) budou na dotazy odpovídat v pondělí 3. října ve 14:00 v online rozhovoru na Českých novinách. Otázky můžete pokládat již nyní.

Inspektoři zabavili padělky za 18 milionů
(jf, Informace, 22.09.2005)
Z článku z Plzeňského deníku, 20.9.2005:
Inspektoři České obchodní inspekce zabavili v západočeských tržnicích koncem minulého týdne padělky značkového zboží za 18 milionů korun. Značnou část tvořily CD a DVD nosiče. ... "Pokud se dají ze zboží odstranit falešné etikety, mohou se použít pro humanitární účely. CD a DVD nosiče však musíme zlikvidovat. Dnes jsme nechali zničit v drtičce ve Stodu pirátské nahrávky téměř za sedm milionů korun," uvedl ředitel obchodní inspekce v Plzni Václav Havlík.
Tak a teď se přiznejte, kdo a kolik máte doma nových "skoro pravých" cédeček? ;-)

MHD zdarma
(jf, Informace, 21.09.2005)
Město Plzeň se připojilo k akcím ke Dni bez aut a tak se můžete ve čtvrtek 22.9. vozit MHD zadarmo.