Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1541 nalezených)

Tradičně v polovině prosince budou nové řády
(jf, Informace, 08.12.2020)

Autobus Od neděle 13. prosince začínají platit nové jízdní řády hromadné dopravy. Plzeňský kraj avizoval, že chce ušetřit půl milionu najezděných kilometrů, u nás naštěstí žádné rušení spojů nehrozí, změny jsou maximálně v minutových posunech.
Podívejte se na seznam změn v autobusové dopravě nebo si rovnou svoje spoje najděte ve vyhledávači POVED (spoje, kde platí Plzeňská karta) nebo na idos.cz (včetně autobusů ČSAD Domažlice - Plzeň).


Kde koupíte kapra?
(jf, Informace, 04.12.2020)

Pokud ještě nevíte, kde koupit kapra na Vánoce, možná vás bude zajímat, že stodští rybáři budou v Novém mlýně prodávat 23. 12. od 9:00 do 12:00 hodin.
A letošní ceny? Kapr, amur, lín 90 Kč, štika 240 Kč, sumec 220 Kč za kilo.
Doplněno 7.12.: Kapra si taky můžete koupit v Chotěšově 20. a 21. 12. vždy mezi 9. a 15. hodinou u rybníku Sakta (to jsou rybníky pod klášterem). Kapr bude za 80 Kč/kg, výběrový za 85 Kč/kg a navíc k nim dostanete svařák.


Jak se rozsvěcely vánoční stromy v okolí?
(jf, Informace, 03.12.2020)

Hezké video Rozsvícení vánoční výzdoby ve Stodě jste už asi viděli na Facebooku nebo stránkách MKS Stod. Pokud ne, můžete se podívat tady.
V pokračování článku pak najdete videa z Dobřan, Holýšova a Plzně.


Jste pacientem MUDr. Rumanové? Pak čtěte
(jf, Informace, 03.11.2020)

Nejdůležitější: NEŽ JDE PACIENT DO ČEKÁRNY MUSÍ SE TELEFONICKY OBJEDNAT NA ČÍSLE 377193671. NA STEJNÉ ČÍSLO SI PACIENTI VOLAJÍ KVŮLI NAPSANÍ E-RECEPTU.
Od 2.11.2020 opět funguje denně ordinace. Sestra je zde od 7:00 do 12:00, MUDr. Novák v úterý, čtvrtek a pátek od 8:00 do 12:00, v pondělí a středu od 10:00 do 12:00. Už se nic neřeší přes MUDr. Bláhu.
Všichni pacienti se musí objednat na telefonu 377 193 671. Objednávají se na pravidelné a doporučené náběry, očkování chřipky, kvůli žádankám na vyšetření, ošetření i kvůli akutním stavům! Pokud máte jakékoliv příznaky Covidu 19, čtěte odstavec Covid-19. RESPEKTUJTE ČASY, NOSTE ROUŠKY, NEOBJEDNANÍ NEBUDOU OŠETŘENI. CHRÁNÍTE TÍM SEBE I OSTATNÍ. Pokud si nejste jistí, jestli máte přijít nebo nejdříve volat, vždy nejdřív volejte.
Objednávat se nemusí pouze ti, co jdou na pravidelné náběry KVIKU, ti mají termín daný. Po jakémkoliv odběru všichni odcházejí, o výsledky si zavolají další den do ordinace telefonem.
Pro recepty na pravidelně užívané léky v žádném případě nechodíte do ordinace. Voláte na číslo 377 193 671. Bude vám poslán e-recept. Pokud dosud nemáte tuto službu zavedenou, voláte stejně na toto číslo a uvedete telefonní číslo, kam chcete recept na léky poslat. V momentální době nebudou vydávány papírové recepty!
Bude-li telefon obsazen, volejte opakovaně, linka je hodně vytížená.

COVID-19
Nejdůležitější: NECHOĎTE DO ORDINACE, VŠE ŘEŠTE PO TELEFONU. DÁL VOLÁTE NA ČÍSLO 733317354.
V žádném případě nechodíte do čekárny a dál voláte na číslo 733 317 354 od 10:00 do 12:00 hodin v pracovní dny . Na toto číslo voláte pokud jste byli v kontaktu s pozitivním pacientem, máte pozitivní test nebo máte jakékoliv z těchto příznaků: teplota, rýma, kašel, nevolnost, zvracení, průjem, bolesti svalů a kloubů, ztráta chuti nebo čichu.
Na tomto čísle dostanete veškeré instrukce, bude vám vystavena žádanka na test a pracovní neschopnost. Pak jen stačí na to číslo poslat sms s vaším jménem, příjmením a výsledkem testu. Za 10 dní od testu znovu voláte, nahlásíte zdravotní stav a domluvíte se na možném ukončení pracovní neschopnosti nebo termínu další kontroly podle zdravotního stavu. Pouze komplikované stavy, zejména zhoršující se dušnost, budou volat přímo do ordinace a budou postupovat podle pokynů které dostanou.
Bude-li telefon obsazen, volejte opakovaně, linka je hodně vytížená.


Nová železniční trať je zase o kousek blíž
(jf, Informace, 28.10.2020)
Vlak Před dvěma lety jsem poprvé psal, že SŽDC žádá o první povolení na novou trať. Na jaře bylo zveřejněno video Modernizace trati Plzeň – Domažlice – st. hranice SRN, nová trať Plzeň – Stod a nyní zprávy, že byla vypsána soutěž na projektanta.
Pokud vás zajímá, kudy vlak pojede, podívejte se na mapu, budoucí trať je čárkovaně.

Sjeli se tanečníci z celého světa
(jf, Informace, 15.10.2020)
Taneční 2020 Letošní taneční se dostaly k první prodloužené. Jejím tématem bylo "Setkání tanečníků celého světa" a děti se jím řídily. Přijeli tak tanečníci z Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie. Jak jim to jde jste mohli vidět 2. října v kulturním domě, jak jim to slušelo, se můžete podívat ve fotogalerii, kde je 86 fotek.
Další průběh tanečních bohužel ovlivňují vládní proti-covid opatření a tak zatím lekce odkládáme a nemůžeme vás pozvat ani na druhou prodlouženou, ani na závěrečný ples, protože jejich datum prostě neznáme. Už jsme je dvakrát přeložili, ale ani to zatím nevypadá jako konečné.

Kde budou kontejnery?
(jf, Informace, 09.10.2020)
Je podzim, jako každý rok se můžete zbavit zahradního odpadu v přistavených kontejnerech.
17.10.2020 pravobřežní část obce
18.10.2020 zahrádkářská kolonie Višňovka
24.10.2020 levobřežní část obce
25.10.2020 u mateřské školy, Čapkova ul.

Neviděli jste nehodu?
(jf, Informace, 23.09.2020)
Znak Policie ČR Policie ČR ledá svědky dopravní nehody, ke které došlo ve Stodě v Domažlické ulici v pátek 18. září ve 20:40. Zatím neznámý řidič jedoucí ve směru na Holýšov narazil do automobilu Škoda Octavia odbočujícho vlevo na parkoviště a od nehody ujel.
Policisté proto žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakékoliv informace k této dopravní nehodě, které by napomohly k jejímu řádnému prošetření a ustanovení viníka, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR, Územní odbor Plzeň-venkov – dopravní inspektorát, tel.: 974 326 111.
Zdroj: Policie.cz.

Přišlo sedmadvacet statečných
(jf, Informace, 15.09.2020)
Taneční 2020 I letos na podzim se konají taneční. I v dnešní nejisté době, kdy se nevědělo, jestli taneční vůbec budou smět být, se do nich přihlásilo 33 mladých lidí. Na první lekci jich přišlo 27. Někteří se omluvili, protože museli zůstat v karanténě, někteří v ní jsou možná bez omluvy. A všichni doufají, že taneční doběhnou až do konce. Konec, závěrečný ples, je naplánovaný na 4. prosince, ale už 2. října se můžete přijít podívat na první prodlouženou.
A již tradičně, pár fotografií.

Doma asi smí řídit i opilý
(jf, Informace, 23.06.2020)
21. června deset minut před třetí hodinou ranní zastavili policisté v Plzeňské ulici ve Stodě Škodu Superb, kterou řídil jedenatřicetiletý cizinec. Řidič předložil veškeré potřebné doklady, ale policistům se během kontroly zdálo, že je muž pod vlivem alkoholu. Vyzvali jej k dechové zkoušce a přístroj v dechu řidiče naměřil 1,7 promile alkoholu.
Policisté případ kvalifikovali jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Bydlíte v Tyršově, Sokolské nebo Boženy Němcové? Tohle si musíte přečíst
(jf, Informace, 02.06.2020)
Protože pokud to začně platit, už bude pozdě stěžovat si. A že si stěžovat budete, Na stěžování je čas právě teď.
Město Stod zveřejnilo na úřední desce Návrh opatření obecné povahy - Město Stod - Úprava ulice Tyršova. Nenechte se zmást, nejde jen o Tyršovu ulici, zasáhne i Boženy Němcové a dost podstatně i Sokolskou. Pokud se vám návrh nelíbí, přečtěte si, co s tím můžete dělat. Ne, brblání na ulici, nadávky na Facebooku tam uvedené nejsou.

Do Staňkova vlakem? Zapomeňte
(jf, Informace, 01.06.2020)
Vlak Od pátku 5. června 8:10 do pondělí 22. června14:30 se koná nepřetržitá výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Stod – Staňkov.
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky v daném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu.
Za většinu vlaků budou vedeny dva spoje náhradní dopravy, jeden zrychlený, který ve výchozí a konečné stanici navazuje na příslušný vlak, a druhý spoj, obsluhující zastávky dle pravidelného zastavení vlaku, který má návaznost na vlak / od vlaku pouze ve stanici Stod.

Kdy bude nultá hodina tanečních?
(jf, Informace, 28.05.2020)
Taneční, první prodloužená Každý rok v tuto dobu se koná nultá hodina tanečních. Zájemci o podzimní kurz se sejdou v kulturním domě s pořadateli a dozví se tam potřebné informace: kdy, za kolik, kdo, jak...
Současná situace bohužel shromažďování nefandí a tak letos bude nultá hodina trochu jinak. Online. Kdykoliv se můžete podívat na nulta.zeStoda.net a všechny informace najde tam.
Tak půjdete na nultou hodinu?

Revoluce v hromadné dopravě přijde za měsíc
(jf, Informace, 12.05.2020)
Autobus Od 14. června čeká autobusovou dopravu v Plzeňském kraji revoluce. Místo ČSAD začne jezdit Arriva. Znamená to nejen změnu autobusů bílých se zeleným pruhem za modré, ale i jiné typy autobusů, slíbené je moderní vybavení. Ale také jednotný tarif pro cestování, přestupní jízdenky, možnost platbu kartou nebo pomocí aplikace. Prostě všechno bude naprosto skvělé.
Zatím se můžete podívat na jízdní řády, podle kterých budou autobusy od 14. června jezdit. První dva týdny bude jednotné jízdné 12 Kč.
Více informací najdete na idpk.cz.

Pozor na nepřetržitou výluku vlaků
(jf, Informace, 09.05.2020)
Vlak Od pondělí 11. května 7:30 do čtvrtka 14. května 19:40 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň hlavní nádraží – Nýřany.
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

První výluka vlaků v roce 2020 je tady
(jf, Informace, 04.04.2020)
Vlak Pokud byste chtěli o prázdninách vyrazit do Plzně vlakem, zbystřete.
Ve dnech 6. až 9. dubna vždy v čase 7:50 - 14:10 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany – Staňkov.
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Do Tyršovy ulice nejezděte
(jf, Informace, 17.02.2020)
Uzavírka Tyršova Při plánování trasy autem vynechte Tyršovu ulici. Pokud pojedete od stadionu ke kulturnímu domu, narazíte na uzavírku, která je plánovaná až do konce března.
Více info po kliknutí na obrázek vpravo.

Zemřela Jaroslava Kunová
(jf, Informace, 15.02.2020)

Ve středu 12. února 2020 zemřela Ing. Jaroslava Kunová, která byla ředitelkou Nemocnice s poliklinikou Stod v letech 1991 až 1996.
Více informací na stránkách FN Plzeň.


Vypnou nám televizi, co mám dělat?
(jf, Informace, 22.01.2020)

Pokud se díváte na televizi, určitě jste viděli a slyšeli o přechodu na DVB-T2. Někdo radí novou televizi, Nova radí přechod na kabelovku, IPTV nebo placený satelit (Skylink navíc zvýší poplatek).

  • Pokud máte novější televizi a sledujete programy, které jsou na konci označené T2 (CT1 T2, Nova T2), máte po starostech, jen vám postupně budou mizet kanály bez T2.
  • Kabelovka u nás nehrozí.
  • Satelit? Za kanály, které jste doteď měli zadarmo, budete platit 119 Kč měsíčně. Navíc budete mít set top box (nebudete přepínat na televizi, ale na set top boxu).
  • IPTV? To znamená příjem televize přes internet. Opět vás to bude něco stát. Například kuki.cz platíte za měsíc 100 Kč za 45 kanálů (těch, co jste nyní měli zadarmo). Navíc budete potřebovat chytrou televizi, set top box, počítač, prostě něco, co můžete připojit k internetu. Doporučuji se obrátit na poskytovatele internetu, něco vám doporučí.
  • Pozemní vysílání přes set top box. Nejlevnější za 600 asi neseženete, ty "lepší" a dražší umí třeba nahrávat program, na který se nestihnete dívat. Nevýhoda je krabička u televize, přepínat programy budete na ní. Ale je to nejlevnější řešení a žádné další poplatky.
  • Nová televize. Jednorázově nejdražší, ale nejpohodlnější. I když nejdražší: třeba Datart nabízí televizi s úhlopříčkou 55 cm už za 2 999 Kč

A kdy to všechno nastane? Ještě chvíli času máte. ČT z DVB-T u nás zmizí 4. února, hlavní Nova a Prima 2. března, vedlejší Primy, Barrandov, Šlágr 4. dubna, vedlejší Novy, Joj Family, TV Relax 27. února.


Neplatí a neplatí
(jf, Informace, 11.01.2020)
Z černé kroniky:
Na policisty z obvodního oddělení Stod se v těchto dnech obrátila 39letá žena, která přišla nahlásit, že otec jejích dětí neplní vyživovací povinnost. Policisté se začali případem zabývat a zjistili, že sedmatřicetiletý muž dle všeho od počátku července loňského roku do současné doby řádně a včas neplní vyživovací povinnost, která mu byla stanovena rozsudkem Okresního soudu Plzeň-jih. Dle rozsudku má měsíčně k rukám matky přispívat na oba syny částkou celkem šesti tisíc korun. Jelikož od počátku léta dle všeho nijak nepřispívá, jeho dluh se tak vyšplhal na 36 tisíc korun. Policisté případ kvalifikovali jako přečin zanedbání povinné výživy a s šetřením případu pokračují i nadále.

Z nádrže zmizelo téměř padesát litrů benzínu
(jf, Informace, 02.01.2020)
Z černé kroniky:
Policisté pátrají po pachateli, který v době od 31. prosince 2019 do 1. ledna 2020 na parkovišti ve Stodě poškodil nádrž osobního vozidla. Pachatel z nádrže odčerpal 48 litrů benzínu. Svým protiprávním jednáním způsobil majiteli vozu celkovou škodu v hodnotě téměř dvanácti tisíc korun.

Od neděle platí nové jízdní řády
(jf, Informace, 12.12.2019)
Jak je zvykem, v polovině prosince začínají platit nové jízdní řády hromadné dopravy. Letošní změny ale nejsou nijak drastické, alespoň v našem okolí. Spoje neubyly, nepřibyly, posunuly se maximálně o pár minut. Když jsem díval na ty, kterými jezdím já, neliší se vůbec.
Detaily hledejte na idos.cz.

Byl schopen jen dýchnout
(jf, Informace, 12.12.2019)
Znak Policie ČR 11. prosince 2019 šestnáct minut po desáté hodině dopoledne kontrolovala hlídka stodských policistů silně podnapilého muže, který byl opřený o vůz na parkovišti ve Stodě a spal. Zjistili, že se jedná o děvětatřicetiletého muže z jižního Plzeňska, který po probuzení nebyl schopen chůze, nekomunikoval a nebyl schopen policistům odpovědět na žádnou otázku. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, které se muž podrobil. Přístroj v jeho dechu naměřil přes tři promile alkoholu. Jelikož muž bezprostředně ohrožoval svůj život nebo zdraví, rozhodli se policisté jej zajistit a převezli jej na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Až zase někde budete nechávat své auto
(jf, Informace, 05.11.2019)
Z černé kroniky:
V sobotu 2. listopadu 2019 ve 20 hodin muž z Plzně zaparkoval své vozidlo Škoda Felicie v jedné z ulic ve Stodě. Když se k němu druhý den v 10 hodin vrátil, zjistil, že je vykradené. Dosud neznámý pachatel z vozidla odcizil například batoh s osobními věcmi nebo elektroniku. Celkovou škodu majitel vyčíslil na skoro osm tisíc korun.
Policisté případ kvalifikovali jako trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a po pachateli pátrají.

Už víte, proč se říká "auto není trezor"?

Podzimní prázdniny zpestří výluka
(jf, Informace, 27.10.2019)
Vlak Pokud byste chtěli o prázdninách vyrazit do Plzně vlakem, zbystřete.
Ve dnech 29. října až 1. listopadu vždy v čase 8:05 - 14:20 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany – Stod.
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Stodská nemocnice omezuje provoz dětského oddělení
(jf, Informace, 25.10.2019)
Stodská nemocnice - dětské oddělení Stodská nemocnice zavírá dětské. Tato zpráva se objevila začátkem týdne na Facebooku ve skupině Stod, PJ. K tomu plno komentářů. Jen oficiální vyjádření nikde. Na webové stránce nemocnice ani slovo, na jejím FB stejně tak. Tam jedou reklamy na lékárnu.
Inu napsal jsem mail na oficiální kontakt. A co myslíte? Nedočkal jsem se. Ani po třech dnech žádná odpověď. Naštěstí máme moderní komunikační prostředky jako papír a izolepa.

Podzimní kontejnery budou v příštích dvou víkendech
(jf, Informace, 15.10.2019)
Pokud se potřebujete zbavit bioodpadu ze zahrad, máte šanci v následujících dvou víkendech.
  • 19. 10. 2019 - pravobřežní část obce
  • 20. 10. 2019 - zahrádkářská kolonie "Višňovka"
  • 26. 10. 2019 - levobřežní část obce
  • 27. 10. 2019 - u mateřské školy, Čapkova ulice

Třetinu mají za sebou
(jf, Informace, 07.10.2019)
Taneční, první prodloužená Pokud vezmeme v úvahu, že letošní taneční začaly už 6. září, nemůžeme se divit, že mají za sebou první třetinu. Ano, v pátek 5. října se konala první prodloužená, letos s tématem "Hippies". V sále nebylo zrovna plno, ale to odpovídá počtu tanečníků - jedenáct párů a jedna dívka navíc.
Pokud jste nebyli (a vlastně i když jste byli), podívejte se na 36 fotek. A ještě pořád se můžete přijít podívat na druhou prodlouženou 1. listopadu a závěrečnou 7. prosince.

Pozor při cestách vlakem směrem na Domažlice
(jf, Informace, 25.09.2019)
Vlak V době od 27. září 7:50 až do 16. října 17:45 se koná nepřetržitá výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Stod – Staňkov.
Po dobu výluky jsou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy, která jezdí podle výlukového jízdního řádu.

Taneční už začaly
(jf, Informace, 10.09.2019)
taneční Stod 2019 1. lekce Možná se vám to zdá brzy, ale 6. září skutečně začaly taneční. Pokud jste se nestihli přijít podívat (a téměř jistě jste se podívat nebyli), máte možnost kouknout na 25 fotek a hlavně si do kalendáře zapsat data 4. října - 1. prodloužená s tématem hippies, 1. listopadu - 2. prodloužená a 7. prosince, kdy bude závěrečná.

Tak jsme si polepšili
(jf, Informace, 13.08.2019)
Společnost Deloitte zveřejnila letošní žebříček kvality života. Porovnává 206 obcí s rozšířenou působností v 29 oblastech, mezi které patří úroveň zdraví, prostředí a dostupnosti zdravotní péče, materiální podmínky (práce, bydlení a vzdělání), dostatečnost služeb a vztahy mezi lidmi (například ve formě existence místních spolků).
Stod v loňském, prvním, ročníku byl na 98. místě. Letos jsme si o 25 míst polepšili a skončili na 73 příčce. Kompletní žebříček si prohlédněte na webu aktualne.cz.
Díky za tip anonymovi. ;-)

Řídil bez řidičáku a pod vlivem alkoholu
(jf, Informace, 13.08.2019)
Znak Policie ČR V sobotu 10. srpna 2019 asi deset minut před druhou hodinou ranní kontrolovali policisté z obvodního oddělení Stod vozidlo tovární značky Ford KA za obcí Stod směrem na obec Mantov. Devětatřicetiletý muž z jižního Plzeňska policistům při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Navíc měli policisté podezření, že muž před jízdou požil alkoholické nápoje, a tak jej vyzvali k provedení dechové zkoušky. Přístroj v dechu řidiče naměřil 0,74 promile alkoholu. Policisté následně zjistili, že muž navíc usedl za volnat přesto, že od ledna loňského roku má rozhodnutím Okresního soudu Plzeň - sever vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu 36 měsíců. Muž dle všeho naplnil skutkovou podstatu trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Vlakem do Domažlic nedojedete
(jf, Informace, 20.07.2019)
Vlak Ve dnech 22. až 26. července 2019 vždy v čase 7:02 - 13:40 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov – Domažlice .
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Kdy bude jezdit vlak?
(jf, Informace, 27.06.2019)
Každoročně v červnu je zveřejněn návrh jízdní řádu vlaků, ke kterému se může kdokoliv vyjádřit. Stejně se tak děje i letos. Nový jízdní řád pro trať 180 Plzeň - Domažlice si můžete prohlédnout tady, místo pro připomínky je tady.
Čas máte do 15. července 2019.

Jak bude vypadat střelická křižovatka?
(jf, Informace, 26.06.2019)
Na střelické křižovatce se stále pracuje, ještě nějakou dobu pracovat bude (uzavírka na silnici je povolena do 31. července 2019). Ale už je finální dopravní značení, pokud vás tedy zajímá, jak bude křižovatka vypadat, můžete se podívat.

Nedala si říct
(jf, Informace, 15.06.2019)
Pamatujete si na rok starý případ ošetřovatelky, která řídila pod vlivem pervitinu?
Protože "byla bezproblémová, potřebuje řidičský průkaz, aby se mohla dopravovat do práce", soud ji neposlal do vězení, nechal ji řidičský průkaz, dostala podmínku na dva roky.
A co se stalo letos v květnu? Zastavila ji policie a zjistila, že opět řídí pod vlivem drog. Čeká ji opět soud, navíc porušila podmínku. Myslím, že teď už tak snadno nevyvázne.

Poškodil tři stroje a ukradl 120 l nafty
(jf, Informace, 30.05.2019)
Z černé kroniky:
V noci z 27. 5. na 28. 5. 2019 na jedné z pozemních komunikací na Stodsku řádil zatím neznámý zloděj. U dvou zaparkovaných pracovních strojů poškodil víčko a petlici u nádrží, ale ani z jednoho nic neodčerpal. Naftu odčerpal až ze třetího pracovního stroje, kde rovněž poškodil plastové víčko u nádrže a odcizil 120 litrů motorové nafty. Policisté na místě zajistili maximální počet stop, způsobenou škodu vyčíslili na téměř čtrnáct tisíc korun a v šetření případu pokračují i nadále.

Kde mají nejhezčí hasičskou Tatru?
(jf, Informace, 28.05.2019)
Miss Tatra senior No v Stodě. Skutečně.
Tatra 148 stodských hasičů vyhrála titul Miss Tatra senior na Zbirožském hasičském tatrování, setkání a výstavě hasičské techniky.

Zajímá vás vojenská technika?
(jf, Informace, 02.05.2019)

Kolem výročí konce války do Stoda pravidelně přijíždí konvoj historických vojenských vozidel.

Změnou je letos místo - okolí kulturního domu. A navíc přijedou konvoje dva. První v pátek 3. května v provedení Klubu třetí armády Plzeň a spřízněných klubů vojenské historie. Zdrží se mezi 16:50 a 17:50, ale už od 16 hodin bude hrát Vysoká tráva.

Druhý konvoj přijede v úterý 7. května, v provedení Military Car Clubu Plzeň. zdrží se mezi 16:00 a 17:00.

Navíc v pondělí 6. května můžete návštívit přednášku o historii leteckého pluku v Líních. Povídat o ní bude bývalý pilot letecké základny v Líních Miroslav Lanči, od 17:30 v malém sále KD.


Pozor, je tu první větší výluka
(jf, Informace, 26.04.2019)
Vlak V době od 28. dubna 04:45 až do 10. května 23:00 se koná nepřetržitá výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň hl.n. – Vejprnice.
Po dobu výluky jsou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy, která jezdí podle výlukového jízdního řádu. Doporučuji jej důkladně prozkoumat, časy odjezdů a příjezdů se liší od obvyklých.

Jarní údržba ještě neskončila
(jf, Informace, 06.04.2019)
Vlak Ve dnech 8. až 12. dubna 2019 vždy v čase 7:50 - 14:10 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov – Staňkov.
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Jarní práce na dráze pokračují
(jf, Informace, 31.03.2019)
Vlak Ve dnech 1. až 5. dubna 2019 vždy v čase 8:05 - 13:55 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Staňkov – Blížejov.
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Vlaky teď nebudou jezdit na druhou stranu
(jf, Informace, 23.03.2019)
Vlak Ve dnech 25. až 29. března 2019 vždy v čase 8:05 - 14:20 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany – Stod.
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.
Stejně jako tento týden je důvodem údržba a oprava kolejí na trati, odstranění vegetace v blízkosti trati.

Pozor, bude se opravovat silnice Stod - Mantov
(jf, Informace, 21.03.2019)
Oprava silnice Stod - Mantov Sliby se mají plnit a tak od 26. 3. 2019 do 19. 4. 2019 bude probíhat oprava povrchu cest, po kterých vedla objížďka při stavbě kruhového objezdu. Viz přiložená mapka.
Prostě: pokud nemusíte, vyhněte se v té době cestám přes Mantov.
Více čtení je na úřední desce.

První výluka v roce 2019 je tady
(jf, Informace, 17.03.2019)
Vlak Ve dnech 20. až 22. března 2019 vždy v čase 8:00 - 14:10 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Stod - Holýšov.
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Stod opět uspěl ve Zlatém erbu
(jf, Informace, 15.03.2019)
Skončilo krajské kolo soutěže Zlatý erb 2019, soutěže o nejlepší stránku a elektronické služby měst a obcí a také příspěvkových organizací. A Stod opět uspěl.
Město skončilo ve své kategorii třetí, Základní škola a mateřská škola Stod první. Ano, je to úspěch. Dokonce opakovaný.
Podívejte se na kompletní výsledky.

Hledáme majitele
(jf, Informace, 06.12.2018)
V úterý 20. listopadu 2018 se v dopoledních hodinách dostavil poctivý nálezce na obvodní oddělení Stod a oznámil nález obálky s finanční hotovostí. Policisté následným šetřením zjistili, že obálku s penězi i daňovým dokladem o nákupu dioptrických brýlí na čtení ztratil senior, který byl zachycen bezpečnostním kamerovým systémem prodejny COOP Stod. Šetřením v místě prodejny a jejího okolí však nepřineslo zjištění totožnosti seniora. Z tohoto důvodu dosud nemohlo dojít k předání nálezu do rukou majitele. V obchodu a jeho okolí sháněl dioptrické brýle.

Více informací je na webu Policie ČR, kde je i snímek z kamery, na kterém toho tedy moc vidět není, a případně kontakty.

Uděláte dobrý skutek?
(jf, Informace, 08.11.2018)
Blíží se Vánoce, máte chuť udělat dobrý skutek?
Co takhle koupit dárek dětem z Robinsonu? Děti sepsaly svá přání, na stránce Daruj hračku si je můžete pročíst a rovnou se přihlásit, které splníte.
Jdete do toho?

Školáky dvě třetiny zajímat nemusejí
(jf, Informace, 27.10.2018)
Vlak V pondělí 29. října 2018 a v úterý 30. října 2018 v čase 7:40 - 14:50 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany – Stod.
Ve středu 31. října 2018 v čase 7:15 - 14:25 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov – Staňkov.
Po dobu výluky jsou všechny osobní vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

SŽDC žádá o první povolení na novou trať
(jf, Informace, 26.10.2018)
O výstavbě nové trati Plzeň - Domažlice se mluví už delší dobu, teď se ale začíná něco dít.
Vlaky na trase mezi Plzní a Domažlicemi mají jezdit po nové trati mezi Plzní a Stodem. Bude elektrifikovaná střídavým proudem a dvojkolejná, vlaky by na ní měly jezdit až dvousetkilometrovou rychlostí. Jde o druhou trať, kterou SŽDC projektuje na rychlost 200 kilometrů v hodině, první je spojení Brno – Přerov.
Trasu budoucího rychlejšího spojení Česka a Bavorska už začaly posuzovat úřady, kterým Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) odeslala první plány k takzvanému zjišťovacímu řízení. Během něj se má zjistit, zda se bude muset posuzovat vliv stavby na životní prostředí. Další zrychlení tratě v úseku za Stodem ještě není jasné: SŽDC aktualizuje studii proveditelnosti.

Více na Rychleji do Bavorska. SŽDC žádá o první povolení na novou trať, počítá s 200 km/h.