Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

Dopravní omezení
(jf, Informace, 07.07.2003)
Ve Stodě , ul. Bezručova a Družstevní, bude do 30.9.2003 částečná uzavírka. Staví se tam kanalizace, provoz je sveden do zbylého prostoru vozovky

Zklamání
(jf, Informace, 04.07.2003)
Už jsem si zvykl, že nedostávám žádné podněty, co se ve Stodě děje, co můžu zveřejnit.
Ale, že ohlas na minisoutěž bude tak mizerný, to jsem nečekal. Dostal jsem dva maily (jeden v úterý, druhý ve středu) a to jenom v pondělí si hlavní stránku prohlíželo 18 lidí.

Akce na víkend
(jf, Informace, 02.07.2003)
V pátek kino v Chotěšově Osmá míle (Každá chvíle je další šancí.). Zábava s The Wrongs, která měla být minulý týden Na Zahrádce, byla přeložena na tento týden a nakonec byla zrušena.
V sobotu kino v Holýšově Solaris (Co všechno bys obětoval pro druhou šanci?)

Uzavírka silnice
(jf, Informace, 01.07.2003)
Dnes neprojedete v úseku Merklín ke křiž. s III/1823(na Otěšice).
Jde o úplnou uzavírku silnice z důvodu opravy silničního propustku. Objízdná trasa je obousměrně vedena po II/183(na Horušany a III/1823.

Výročí + soutěž
(jf, Informace, 01.07.2003)
Dnes je to přesně rok od okamžiku, kdy začala fungovat doména zestoda.net.
Proto si dovoluji vyhlásit malinkatou soutěž: Autor prvního mailu zaslaného na adresu vyroci@zestoda.net dostane CD.

Akce na víkend
(jf, Informace, 25.06.2003)
V pátek kino v Chotěšově Děvčátko (Na cestě mezi byty, postelemi a sny ... ) nebo bigbít v Mantově, hraje Brufen.
V sobotu Rybářský den ve "mlejně" (od 17 s hudbou), historicka Bitva o vrch Trný v Holýšově, kino tamtéž Slzy slunce (Byl cvičen uposlechnout rozkazy. Stal se hrdinou tím, že se jim vzepřel.)
V neděli rozhodující zápas fotbalové baráže o krajský přebor Stod - Tlučná.

Nový znak
(jf, Informace, 24.06.2003)
Při referendu jste si mohli (už podruhé) vybírat nový městský znak. Ankety se zúčastnilo kolem tisícovky spoluobčanů, vyhrál modrý znak (na obrázku označen jedničkou). Ovšem zastupitelstvo se opět nedohodlo.
Kdypak se asi bude konat šesté kolo ankety? ;-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.06.2003)
Ve Stodě se neznámý zloděj vloupal v Plzeňské ulici do skladu barev, po vypáčení jednoho z oken. Odcizil pětadvacet kusů třicetipěti kilogramových plechovek barvy určené k natírání sloupů vysokého napětí a dále sedm plechových devítilitrových kanystrů syntetického ředidla. Způsobené škody byly vyčísleny na 200 000 Kč.

Akce na víkend
(jf, Informace, 18.06.2003)
V pátek kino v Chotěšově Kruté radosti (Vzrušující příběh o pokušení, tajemství a bezradnosti v hledání lásky.) a ve Stodě bigbít Krleš.
V sobotu dopoledne soutěž kynologů ve Stodě, večer kino v Holýšově Pán prstenů - Dvě věže (Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci.)
V neděli se hraje zápis posledního kola krajského fotbalového přeboru Stod - Rapid Plzeň (možná poslední zápis v krajském přeboru, pokud by baráž nedopadla až tak dobře.).

Zpět
(jf, Informace, 18.06.2003)
Kali mera, jsem zpět z dovolené. Ta úvodní slova znamenají dobrý den a jsou to jediná řecká slova, která jsem si zapamatoval (pamětnící si možná pamatují kuře Kalimero :-)
Stránka tedy bude znovu trochu častěji aktualizována.

Nultá hodina
(jf, Informace, 12.06.2003)
Pokud se vaše dítě, vnuk, vnučka, nebo přímo vy chystáte do tanečních, v pátek 13. (lépe už to vyjít nemohlo) bude Nultá hodina tanečních, kde se dozvíte všechno potřené k podzimním kurzům, které poběží od září.

Akce na víkend
(jf, Informace, 11.06.2003)
V sobotu v chotěšovském klášteře Jarmark a vystoupení historického šermu. V olýšovském kině Pupendo (Poselství budoucím generacím.).
V neděli, opět v klášteře, koncert zpěvačky Ireny Budweiserové.
A samozřejmě referendum o vstupu do EU.

Tancování
(jf, Informace, 09.06.2003)
Ve čtvrtek 12. června pořádá Taneční škola Dance den otevřených dveří, letos s názvem Tanec s muzikálem II. Tentokráte muzikály zahraniční. Od 17 hodin v kulturním domě.

Akce na víkend
(jf, Informace, 04.06.2003)
V pátek si můžete v zasedací síni stodského městského úřadu prohlédnout výstavu kronik a pak navštívit kino v Chotěšově: Na pokraji smrti (Steven Seagal a banda hrdlořezů musí ubránit Nový Alcatraz před teroristy, kteří ho chtějí dobýt!).
V sobotu se hraje městský volejbalový turnaj, v Chotěšově na Kalaberku se půjde Cesta pohádkovým lesem, v klášteře Přehlídka pěveckých souborů, večer kino v Holýšově Zločin je extrémní sport (Když máš na to, udělat banku po svém, máš prachy na cokoliv. Parta mladých sportovců si vylepšuje rozpočet rafinovanými loupežemi s neuvěřitelnou metodikou...).
V neděli předposlední domácí zápas krajského fotbalového přeboru mužů Stod - Horní Bříza.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 01.06.2003)
Na trati Holýšov - Staňkov ve dnech 2.6.2003 - 6.6.2003 v době 07:40 - 14:50 hod.

Akce na víkend
(jf, Informace, 28.05.2003)
V pátek kino v Chotěšově Pán prstenů - Dvě věže (Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci.)
V sobotu v chotěšovském klášteře vystoupení stodských souborů Rosničky a Dudáček, poté cembalový koncert Evy Šeflové. Večer kino v Holýšově Kruté radosti (Vzrušující příběh o pokušení, tajemství a bezradnosti v hledání lásky.) nebo bigbít ve Stodě, na Zahrádce bude hrát Telefon.
V neděli se bude ve stodském parku (u nádraží, nebo víte o jiném?) slavit Den dětí.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 26.05.2003)
Do objektu kynologického oddílu v obci Stod se vloupal v noci na neděli zatím neznámý zloděj. Nezjištěným předmětem překonal visací zámek u vjezdových vrat, vnikl do areálu, kde vylomil zámek vchodových dveří klubovny, ze které odcizil poplašnou pistoli. Z kuchyně si pak odnesl potraviny, nápoje, finanční hotovost, chladicí zařízení a ledničku. Škoda činí celkem 15 000 Kč.

Zavřená benzinka
(jf, Informace, 26.05.2003)
Pokud jezdíte tankovat ke stodské benzince, jeďte dneska. Od 27. do 31. května bude zavřená.
Od 1. června by měla opět fungovat, ale už s novým majitelem.

Maturitní zkoušky
(ASe, Informace, 25.05.2003)
Tak zase po roce více či méně úspěšně ukončili studenti oboru Mechanik elektronik svá studia. Z 25 žáků, kteří dorazili až k maturitě, absolvovalo 5 s vyznamenáním a 3 si pro "velký úspěch" přijdou zkoušku zopakovat ještě v září. Slavnostní vyřazení se koná v pondělí v 16.30 hod. ve velké zasedací síni MěÚ ve Stodě, samozřejmě i pro veřejnost.

Akce na víkend
(jf, Informace, 21.05.2003)
V pátek kino v Chotěšově Harry Potter a Tajemná komnata (Zlo se vrátilo do Bradavic.), výjimečně se hraje i od 15 hodin.
V sobotu rybářská soutěž v Novém mlýně, Chotěšovská třicítka (trasy jsou připraveny pro pěší i cyklisty), večer kino v Holýšově Test (Pravidlo č. 1: Nikomu nevěř! Pravidlo č.2: Všechno je test!) nebo bigbít v Mantově, hrát bude Brufen.
V neděli další kolo fotbalového krajského přeboru mužů Stod - Chanos Chanovice.

Tancování v Holýšově
(jf, Informace, 21.05.2003)
Zítra je v Holýšově Den otevřených dveří tanečních klubů. Téma je Tanec s muzikálem. Muzikály budou české a můžete to brát i jako předkrm před Dnem otevřených dveří stodských klubů, kde půjde o muzikály zahraniční.

Jablko nebo citron
(jf, Informace, 19.05.2003)
V týdnu od 19. do 23. května probíhá akce Jablko nebo citron. V blízkosti škol je měřena rychlost aut a řidiči pak dostávají uvedené plody podle toho, zda dodržují předepsanou rychlost, či ne.
Zítra se bude měřit i v Chotěšově, přizpůsobte tedy rychlost podle toho, co doma potřebujete více :-)

Konkurs na ředitele
(jf, Informace, 17.05.2003)
Pokud máte zálusk na ředitelské místo, můžete se přihlásit do konkursu na místo ředitele akciové společnosti Stodská nemocnice. Vyhlásil jej Plzeňský kraj.
Jsem zvědav, kolik bude stát výměna neonového nápisu Okresní za Stodská. Nebo že by nový pan ředitel šetřil?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 16.05.2003)
V Jiráskově ulici v Holýšově na Domažlicku se neznámý zloděj vloupal do čalounické dílny, když se mu podařilo vylištovat skleněnou výplň okna a druhou rozbil. Z dílny si odnesl pět sponkovacích vzduchových pistolí a menší finanční hotovost. Škoda byla vyjádřena částkou 150 tisíc korun.

Akce na víkend
(jf, Informace, 14.05.2003)
V pátek po dvoutýdenní pauze opět promítá kino v Chotěšově, tentokrát film Dnes neumírej (Nejnovější mise Jamese Bonda začíná v demilitarizované zóně mezi Severní a Jižní Koreou. Film začíná atraktivní honičkou vznášedel nad zaminovaným polem - nepřetržitá akce až do konečných titulků.)
V sobotu proběhne v chotěšovském klášteře vernisáž výstavy Amatérský Chotěšov. Večer můžete vyrazit do Mantova na Country noc, do Holýšova na film Harry Potter a Tajemná komnata (Zlo se vrátilo do Bradavic.) nebo na bigbít, hraje Extra Band.
Od 18.5. můžete každou neděli odpoledne navštívit klášter v Chotěšově, začíná tam letní sezona.

Bylo nebylo?
(jf, Informace, 13.05.2003)
Ne, pohádku vyprávět nebudu.
Taky máte pocit, že se ve Stodě dějí akce, o kterých nepíšu? V minulém týdnu myslím kladení věnců v háji umučených a sázení stromků na Šibeničním vrchu. Dvě akce, o kterých jste se tu nedočetli. Proč?
Mnozí víte, že bydlím v Chotěšově. Když jsem se stěhoval, byl jsem rozhodnut, že skončím s provozem stránky. Protže ale žádná jiná lepší neexistovala, pokračuji dál. Ovšem do Stoda jezdím jen jednou týdně a tak mám informace dost zpožděné. Když se v pátek dozvím, že se ve čtvrtek budou klást věnce, je to dost pozdě. Když si v pondělí přečtu v Plzeňském deníku, že se v sobotu sázely stromy...
Proč mi někdo ze Stoda nenapíše? Denní průměr je 10 návštěvníků (za duben 2003). To jsou všechno cizinci? Proč se akorát dozvím, co všechno jsem nenapsal? V pravém sloupci je odkaz Napište. Zkuste ho použít.

Nová ikonka
(jf, Informace, 11.05.2003)
Na konci stránky se objevila nová ikonka. Myslím tím teď zelenou s nápisem GeoURL.
Pokud by vás zajímalo, kde v okolí Stoda jsou nějaké internetové servery nebo nějací internetoví nadšenci, zkuste na ni kliknout.

Sběr železného šrotu
(jf, Informace, 08.05.2003)
V sobotu 10. května proběhne ve Stodě a Lelově sběr železného šrotu na obvyklých sběrných místech.

Akce na víkend
(jf, Informace, 07.05.2003)
V pátek v Mantově hrají The Wrongs.
V sobotu májová zábava v Chotěšově nebo v kině v Holýšově Policajti na baterky (Jeden druhého nesnášejí ještě víc, než recidivisty.).
V neděli pak fotbalový krajský přebor mužů Stod - Keramika Chlumčany.

Záchranná služba
(jf, Informace, 03.05.2003)
Od 1 .května ve Stodě neslouží Záchranná služba Plzeň-jih. Ale nepanikařte, záchranka existuje dál. Pouze se sloučily ZS Plzeň-město, jih a server, Tachov a Rokycany.
Ale pokud plánujete úraz, plánujte jej raději na jiné dny, než pondělí a pátek, to ve Stodě dopoledne neslouží lékař, musel by přijet z Plzně.

Sběr nebezpečného odpadu
(jf, Informace, 01.05.2003)
V sobotu 3. května ve Stodě a Lelově proběhne sběr nebezpečného odpadu (léky všeho druhu včetně mastí a roztoků, zbytky starých barev,obaly z plastů a plechovky od barev, zářivky, výbojky, televizory, rádia, pračky, všechny druhy baterií,akumulátorů a autobaterií včetně náplní, upotřebené motorové oleje v uzavřených nádobách, lednice, pneumatiky).

Akce na víkend
(jf, Informace, 30.04.2003)
Po celý víkend se v Chotěšově koná slet "ultralajtů".
V sobotu se hned ráno můžete podívat na rybářskou soutěž v Lelově a pak vyrazit do Holýšova. Od 10 hodin se tam koná Třetí májový polibek, což je soutěž v tanečním sportu. Po jejím skončení můžete třeba jít do kina na film Hladina adrenalinu (Parta mladých snowboardistů musí uprostřed velehor bojovat o přežití poté, co náhodou odhalí skrýš nebezpečných zločinců.). A možná ještě mezitím zajeďte do Chotěšova, kde v jedenáct hodin odstartuje soutěžní jízda motocyklů O pohár Jawa Pérák (trasa vede i přes Stod na Merklín).

Prezentace Stoda
(jf, Informace, 29.04.2003)
Ve včejším Plzeňském deníku byla příloha 10 let České republiky v západních Čechách. V této příloze jste si mohli přečíst a prohlédnout celostránkovou prezentaci Stoda s odkazem na www.mestostod.cz, kde najdete další informace.
Asi neumím hledat ;-)

Nové hřiště
(jf, Informace, 29.04.2003)
Na stadionu vyrostlo nové hřiště. Pravda, ještě jsem o něm nepsal.
Teď už je dokonce nalajnováno, ale nějak tam scházejí čáry pro florbal - nejpropagovanější stodský sport.

Výluka
(jf, Informace, 27.04.2003)
V úseku Stod - Holýšov nebudou jezdit vlaky ve dnech 28.4.2003 - 30.4.2003 v době 07:30 - 15:00 hod.

Částečná uzavírka silnic
(jf, Informace, 24.04.2003)
Pokud jezdíte mezi Hradcem a Vsí Touškovem nebo mezi Stodem a Vsí Touškovem, připravte se na částečné uzavírky silnic z důvodu provedení pokládky plynovodu. Provoz bude veden po volné části (polovině) vozovky. Toto omezení bude platit až do konce června.

Akce na víkend
(jf, Informace, 23.04.2003)
V pátek kino v Chotěšově 40 dnů a 40 nocí (... bez sexu! Vsadili na něj. Kdo vyhraje?).
V sobotu ráno putování na Křížový vrch (pouť v pravém smyslu slova, zakončená bohoslužbou), taky turnaj v mariáši ve Stodě, večer pouťová zábava v Hradci, nebo kino v Holýšově Druhá míza (Tři dámy už nebaví chovat se slušně... Mohl by ten Pan Nesprávný být najednou Pan Pravý?).
V neděli utkání krajského přeboru mužů ve fotbale Stod - Staňkov.

Výluka
(jf, Informace, 21.04.2003)
V úseku Stod - Holýšov nebudou jezdit vlaky ve dnech 22.4.2003 - 25.4.2003 v době 07:30 - 15:00 hod.

Váš mail @zestoda.net?
(redakce, Informace, 20.04.2003)
Už jsem několikrát nabízel mail @zestoda.net. Nabídka stále ještě platí.
Jak může vaše stránka vypadat, se podívejte tady.

Pojmenování ulic
(jf, Informace, 19.04.2003)
Na forum.zestoda.net se objevila diskuse o pojmenování nových ulic ve Stodě.

Akce na víkend
(jf, Informace, 16.04.2003)
V pátek kino v Chotěšově Minority Report (Každý utíká…Každý bude dopaden.).
V sobotu kino v Holýšově Mexická jízda (Jedna krásná žena, dva nejlepší kamarádi, tři největší tajemství.).
Muži hrají fotbal v Sušici, doma hrají minižáci a žáci. S kým a kdy? Podívejte se o článek níže :-)

Nová anketa
(jf, Informace, 15.04.2003)
Tentokrát na téma nový městský znak. Vybírejte, hlasujte.

Velikonoční koncert
(jf, Informace, 15.04.2003)
Ve čtvrtek 17. dubna v zasedací síni městského úřadu Velikonoční koncert - účinkuje dobrovolné sdružení Hlas.

Výluka
(jf, Informace, 14.04.2003)
V úseku Staňkov - Blížejov ve dnech 14.4.2003 - 16.4.2003 v době 08:00 - 17:40 hod.

Návod k použití
(jf, Informace, 13.04.2003)
Je to týden, co funguje nový vzhled stránky. Snad je přehlednější. Pro jistotu přináším malý návod k použití.
Před nadpisem každého článku je ikonka (tento článek má ikonu i). Pokud na ni kliknete, zobrazí se vám všechny články se stejným tématem (i - informace, novinky; míč - fotbal...)
Pokud je nadpis článku podtržený, můžete kliknout i na něj, zobrazí se vám jeho pokračování, které není na úvodní stránce vidět (stejně funguje i odkaz dále..., který je pod některými články).
Podtržené jméno, nebo zkratka autora vám umožní poslat mu mail, komentáře snad pochopíte sami :-). Ikonka obálky - můžete poslat svému známému odkaz na tento článek, ikonka papíru (?) vám zase vytiskne pouze text článku bez menu a podobných "zbytečností".
V pravém sloupci je blok nazvaný Kalendář. Po kliknutí na den v něm se zobrazí články, které vyšly v daný den. Po kliknutí na jméno měsíce totéž, ale platící pro měsíc.
Další změnou je také změna velikosti písma. Nyní si ho můžete zvětšovat či zmanšovat, jak je vám libo. A poslední změnou je přesunutí odkazu na Forum do horní lišty. Že bychom konečně začali diskutovat?

Nabídka míst - inzerát
(redakce, Informace, 10.04.2003)
Integrovaná střední škola a Učiliště, Stod, Plzeňská 322 přijme od 25. 8. 2003 kvalifikované odborníky na výuku těchto předmětů

Ubytování
(redakce, Informace, 09.04.2003)
Už jednou jsem tu zveřejnil mail, který mi přišel a který sháněl informace o Stodě (pamatujete se na otázku o stodském pivovaru?). Pátrání tehdy bylo úspěšné, vyzkouším, jestli to pomůže i tentokrát.

Z důvodu sezóní dodavatelské práce sháním kontakty na ubytování pro šest až osm pracovníků v termínu od začátek měsíce květen až do konce měsíce září 2003.
Ubytování pro naše pracovníky potřebuji v katastrálním území obcí Lochousice, Hradec, Stod, Přestavlky, Dnešice nebo Přeštice. Tyto zmiňované obce jsou v dosahu vedení vvn č. 221/2, kterou budou naši pracovníci natírat. Z tohoto důvodu není zapotřebí ubytování hotelového typu.Velikou výhodou pro ubytování je nějaký penzionek, který disponuje kolnou pro zřízení dočasného skladu barev.

Nevíte někdo o něčem? Napište do komentářů, nebo mě na mail. Vaše odpovědi předám.

Akce na víkend
(jf, Informace, 09.04.2003)
Po celý víkend můžete v Chotěšově navštívit přehlídku dětských divadelních a loutkových souborů Chotěšovské slunce.
Navíc v pátek kino Chotěšov Jsem agent (Ze speciálního agenta Alexe Scotta a světového šampióna střední váhy Kelly Robinsona je k jejich nevelkému nadšení vytvořeno duo, které má za úkol získat zpět nejnovější a nejmodernější americké průzkumné letadlo Switchblade.).
V sobotu bigbít ve Stodě, hrát bude Katapult (možná něco pro starší a pokročilé :-), nebo kino v Holýšově Ráno v Benátkách (Cesta za svěžím vzduchem italských Benátek a nerušeným pokouřením…).

Skleník v nemocnici
(jf, Informace, 08.04.2003)
Po delší době jsem byl v nemocnici. Viděl jsem recepci (o té jsem psal), samootevírajícíse dveře (o těch jsem věděl, ale zapomněl napsat) a taky skleník, ve který se proměnila bývalá vrátnice :-) Nevím, jestli je to přidružená výroba, nebo soukromá iniciativa některého ze zaměstnanců (a než mě zase někdo napadne: je mi to upřímně jedno).

Konkurs
(jf, Informace, 07.04.2003)
Do konce týdne se ještě můžete přihlásit do konkursu na místo ředitele školy v Chotěšově.
Více infomací na Obecním úřadu Chotěšov.