Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1541 nalezených)

Akce na víkend
(jf, Informace, 27.08.2003)
V pátek kino v Chotěšově Líbánky (Byly to krásné líbánky, dokud to nezačalo …).
Málo? Víc prostě nevím.

Škola volá II
(jf, Informace, 25.08.2003)
A když už je ta škola za rohem, respektiva za týden, vyzkoušejte si malý test a pak hlasujte v anketě.

Škola volá
(jf, Informace, 25.08.2003)
No jo, už vidím nadšené reakce všech školou povinných. A co teprve teď: Zapomeňte na stávku, ve Stodě obě školy začínají tak, jak mají, tedy 1. září.

Den Chlumčan
(jf, Informace, 24.08.2003)
V sobotu se konal Den Chlumčan.
Co to znamená? Na místním náměstí od rána až do večera (skoro noci) divadlo, soutěže, vystoupení například šermířů, muzika (od dechovky k Yo-Yo Bandu), ohňostroj. A proč? "Protože zrušili kino a tím jim zbyly nějaké peníze." Kolik dnů Stoda by bylo za zrušená dvě kina?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.08.2003)
K požáru osobního automobilu Škoda Felicia došlo v lesním prostoru zvaném Dubovec v katastru obce Chotěšov. Vozidlo zcela shořelo a příčina požáru je předmětem dalšího šetření. Poškozený majitel vyčíslil škodu na 120 000 Kč.

A zase koupání
(jf, Informace, 22.08.2003)
Tentokrát s reklamou, protože v anketě jasně vede Není kam.
Byli jsme se koupat ve Waldmünchenu a do konce prázdnin (bavorských, které jsou až do 8. září) nabízí rodinné vstupné 9 Euro na pět hodin. Neberte to za tu cenu.

Akce na víkend
(jf, Informace, 20.08.2003)
V pátek kino v Chotěšově Matrix Reloaded (Osvoboď svou mysl. Druhé pokračování trilogie).
V sobotu odpoledne Neckyjáda na Zahrádce a také Den otevřeného letiště ve Staňkově (to bude otevřené i v neděli).

Chotěšov v televizi
(jf, Informace, 19.08.2003)
Tedy ne celý Chotěšov, ale ve včerejších Událostech na ČT1 byla reportáž, jak letošní sucho decimuje zemědělce na Plzeňsku a reprezentovali je chotěšovští.

Koupání
(jf, Informace, 14.08.2003)
Běží tu anketa o koupání a já mám jeden zajímavý tip. U Mountfieldu v Chotěšově je vystaven jeden bazén. Normálně se v něm koupávaly děti, ale ty jsem už nějakou dobu neviděl. Za to jsem tam teď viděl koupat se dospělé. Nevím ovšem, jestli to byli kolemjdoucí, nebo zaměstnanci.

Akce na víkend
(jf, Informace, 13.08.2003)
V pátek kino v Chotěšově Krysař (Příběh lásky, hříchu a naděje, zrozený v ďábelském tempu jediné noci.), nebo bigbít v Mantově - hraje Brufen.
V sobotu pořádají stodští kynologové na svém cvičišti odpoledne pro děti, večer hrají v Mantově The Wrongs.
V neděli první domácí utkání fotbalové 1. A třídy Stod - Nepomuk.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 10.08.2003)
Ve Strojnické ulici ve Stodě na Plzeňsku se vloupal neznámý zloděj do celokovové haly jedné místní firmy, když se mu podařilo odtrhnout dva hliníkové plechy z boční stěny. Poté mu již nic nebránilo v tom, aby si odnesl nezjištěné množství okapových žlabů, kolen a rour z pozinkovaného plechu, ponorné kalové čerpadlo, tabulové nůžky na plech, průtokový ohřívač, tři mazací lisy, nezjištěné množství plechovek barev, každá o váze 30 kilogramů a další věci. Celkem způsobené škody podle předběžného odhadu přesahují částku 56 tisíc korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 08.08.2003)
V Týnecké ulici v Chotěšově se neznámý zloděj vloupal do prodejny se zahradní technikou. Poté, co prohodil výkladní skříní dva kameny se otvorem dostal do prodejny a odnesl si sedm kusů křovinořezů. Způsobené škody přesahují 120 tisíc korun a pátrání po pachateli a odcizených věcech pokračuje.

Stod v novinách
(jf, Informace, 08.08.2003)
A to dokonce třikrát během dvou dní.
Ve středu v Plzeňském deníku vyšel článek o jednom klientovi (to se mi zdá jako nejlepší slovo) stodského ústavu, kterému by asi bylo nejlíp někde jinde.
Ve stejném listě vyšel článek V Lelově konečně zase jezdí po nové komunikaci, kde se píše "...městu se podařilo zajistit...". HA, Lelov je město!!! :-)
A do třetice ve čtvrteční MF Dnes vyšla příloha o loňských srpnových povodních, kde je fotka ze Stoda. Až na to, že poškozená trať na ní byla v Hradci.

Akce na víkend
(jf, Informace, 06.08.2003)
V pátek kino Chotěšov Čert ví proč (V zemi krále Dobromila se přestala cenit poctivá práce, slušnost, čestnost a úcta mezi lidmi. Do krajiny se místo toho postupně vkrádá moc pekla a tak ti, ve kterých zůstal ještě zbytek slušnosti, raději prchají pryč.). Další akce už není až tak ve Stodě: V Plzni probíhá festival Na ulici a v jeho rámci hraje na náměstí skupina Living Water a v jejích řadách Vašek Greif.
V sobotu a neděli jsou v Domažlicích Chodské slavnosti (taky hned v sousedství :-) a na ně a z nich pojede vlak tažený parní lokomotivou (samozřejmě přes Stod).

Technoparty
(jf, Informace, 04.08.2003)
Stod se opět dostal do novin. Více na Novinky.cz.

Akce na víkend
(jf, Informace, 31.07.2003)
V pátek kino v Chotěšově Chyť mě, když to dokážeš (Pravdivý příběh skutečného podvodníka.).
A jako každou neděli o prázdninách i tuto můžete navštívit chotěšovský klášter.

Plzeňský deník
(jf, Informace, 30.07.2003)
Stod se opět dostal do Plzeňského deníku :-(
Smajlík je správně. Vyšel článek o tom, že na náměstí už není osvětlení v dlažbě, neboť a protože si někdo dal tu práci a vymlátil ho. Máte pocit, že to není nic nového? Ale jistě, je to "vykradený" článek ze Stodských listů, akorát s malými odchylkami. Paní Myslíková se jmenuje Dagmar a vůbec není stodská občanka, protože bydlí v Holýšově.
Detaily?

Reklama na tramvaji
(jf, Informace, 29.07.2003)
Ale ne naše :-)
Tramvají v Plzni nejezdím (než se do mě ekologové pustí: z vlaku a na vlak chodím pěšky) a tak to možná není nic nového, ale dnes jsem potkal krásnou žlutou tramvaj s reklamou stodského Transformu. Má na sobě kytičky, samozřejmě název firmy i odkaz na stránky.

Dráhy šetří
(jf, Informace, 29.07.2003)
Asi ano, tento týden jsou do vlaků, kterými já jezdím (7405 a 7416) zařazeny pouze tři vagóny plus služební. Ještě minulý týden jezdil o vagón víc.
Nevím ale, jestli jde pouze o sezonní záležitost (dnes ráno jeli z Chotěšova tři lidé) nebo to bude takto fungovat i po prázdninách. Nebo že by už docházely vagóny schopné jezdit?

WoodStod 2003
(icp, Informace, 28.07.2003)
... byl jsem se mrknout na této OPEN AIR PARTY =o)

Akce na víkend
(jf, Informace, 23.07.2003)
V pátek kino v Chotěšově Solaris (Co všechno bys obětoval pro druhou šanci?), turnaj v hokejbalu v Chotěšově u Národního domu a ve Stodě 1. ročník stodského kulturního znovuzrození (bude se konat na louce pod Divočákem, dle plakátu povedou od benzinky fáborky, ale víc jsem nepochopil a to jsem se snažil, takhle nepřehledný plakát jsem dlouho neviděl :-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 22.07.2003)
V obci Kotovice nalezl včera ve večerních hodinách 31-letý muž na půdě svého domku granát. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o funkční ruční granát anglické výroby zn. Meils pocházející z druhé světové války. Granát byl zajištěn a odvezen ke zneškodnění. Ke zranění osob ani ke škodě nedošlo.

Dopravní omezení
(jf, Informace, 21.07.2003)
V Chotěšově v Mantovské ulici částečná a úplná uzavírka na silnici z důvodu výstavby kanalizační stoky. Objízdná trasa je vedena dle jednotlivých etap. Máme se na co těšit až do 15. srpna.

Ředitel nemocnice
(jf, Informace, 17.07.2003)
V lednu letošního roku byl odvolán ředitel nemocnice (současně byl pověřen řízením), v květnu byl vypsán konkurs na jeho místo a nový ředitel se měl ujmout funkce 1. 7.
Šušká se, že JUDr. Hála v konkursu neuspěl, ale oficiálně...? Zkusil jsem stránky nemocnice, tam je jako ředitel uveden on, zkusil jsem i info@nemocnice-stod.cz, ale odpovědi jsem se nedočkal.

Akce na víkend
(jf, Informace, 16.07.2003)
V pátek kino v Chotěšově Kameňák (Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.)
A celý víkend pouť ve Stodě i s (tradiční) pouťovou zábavou, na Zahrádce hraje Fontana.

Benzinka
(jf, Informace, 11.07.2003)
Mám neuvěřitelnou smůlu, nebo je to normální?
Předem upozorňuji, že ke stodské benzince nejezdim často, vlastně jen v nouzi. Potřeboval jsem dofouknout kola, tak jsem vyrazil. Sice nonstop provoz, ale zavřeno, hodiny ukazovaly, že otevřou za pětadvacet minut. Má druhá návštěva o dva dny probíhala podobně, akorát hodiny ukazovaly přes hodinu. Potřetí jsem už uspěl, bylo otevřeno. Ale vlastně neuspěl, protože na hadici chyběla koncovka a protože mé rozpětí rukou nebylo dostatečné, musím shánět pomocníka a modlit se, aby zase nebylo zavřeno.
Tak tedy: Mám neuvěřitelnou smůlu, nebo je to normální?

Onkologie
(jf, Informace, 10.07.2003)
Pokud byste náhodou chtěli být užiteční a poslat mi (nebo i někomu jinému) mail, že se shání krev pro jednoho pacienta na onkologii, zapomeňte na to. Proč? Přečtěte si povídání na serveru hoax.cz.
V posledních čtrnácti dnech jsem tento mail už dostal šestkrát (asi jsem známější, před dvěma roky mi tolikrát nepřišel :-)

Akce na víkend
(jf, Informace, 09.07.2003)
V pátek kino v Chotěšově Pupendo (Poselství budoucím generacím.). Nebo také The Wrongs v Mantově, nebo pouťová zábava v Záluží.
V sobotu odpoledne fotbalový "pouťák" v Záluží, večer pak pouťová zábava v Vsi Touškově, Disco Night v Mantově a kino v Holýšově Kruh (Než zemřeš, uvidíš …).

Z černé kroniky
(jf, Informace, 08.07.2003)
Na poli mezi obcemi Hradec a Ves Touškov řádil zatím neznámý zloděj. Dřevěnými špalky podložil zadní nápravu odstaveného kombajnu a odcizil obě zadní pneumatiky. Dále rozbil kamenem okno ve dveřích kabiny a odcizil i sadu gola klíčů. Celkem způsobené škody byly vyčísleny na 42 tisíc korun.

Dopravní omezení
(jf, Informace, 07.07.2003)
Ve Stodě , ul. Bezručova a Družstevní, bude do 30.9.2003 částečná uzavírka. Staví se tam kanalizace, provoz je sveden do zbylého prostoru vozovky

Zklamání
(jf, Informace, 04.07.2003)
Už jsem si zvykl, že nedostávám žádné podněty, co se ve Stodě děje, co můžu zveřejnit.
Ale, že ohlas na minisoutěž bude tak mizerný, to jsem nečekal. Dostal jsem dva maily (jeden v úterý, druhý ve středu) a to jenom v pondělí si hlavní stránku prohlíželo 18 lidí.

Akce na víkend
(jf, Informace, 02.07.2003)
V pátek kino v Chotěšově Osmá míle (Každá chvíle je další šancí.). Zábava s The Wrongs, která měla být minulý týden Na Zahrádce, byla přeložena na tento týden a nakonec byla zrušena.
V sobotu kino v Holýšově Solaris (Co všechno bys obětoval pro druhou šanci?)

Uzavírka silnice
(jf, Informace, 01.07.2003)
Dnes neprojedete v úseku Merklín ke křiž. s III/1823(na Otěšice).
Jde o úplnou uzavírku silnice z důvodu opravy silničního propustku. Objízdná trasa je obousměrně vedena po II/183(na Horušany a III/1823.

Výročí + soutěž
(jf, Informace, 01.07.2003)
Dnes je to přesně rok od okamžiku, kdy začala fungovat doména zestoda.net.
Proto si dovoluji vyhlásit malinkatou soutěž: Autor prvního mailu zaslaného na adresu vyroci@zestoda.net dostane CD.

Akce na víkend
(jf, Informace, 25.06.2003)
V pátek kino v Chotěšově Děvčátko (Na cestě mezi byty, postelemi a sny ... ) nebo bigbít v Mantově, hraje Brufen.
V sobotu Rybářský den ve "mlejně" (od 17 s hudbou), historicka Bitva o vrch Trný v Holýšově, kino tamtéž Slzy slunce (Byl cvičen uposlechnout rozkazy. Stal se hrdinou tím, že se jim vzepřel.)
V neděli rozhodující zápas fotbalové baráže o krajský přebor Stod - Tlučná.

Nový znak
(jf, Informace, 24.06.2003)
Při referendu jste si mohli (už podruhé) vybírat nový městský znak. Ankety se zúčastnilo kolem tisícovky spoluobčanů, vyhrál modrý znak (na obrázku označen jedničkou). Ovšem zastupitelstvo se opět nedohodlo.
Kdypak se asi bude konat šesté kolo ankety? ;-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.06.2003)
Ve Stodě se neznámý zloděj vloupal v Plzeňské ulici do skladu barev, po vypáčení jednoho z oken. Odcizil pětadvacet kusů třicetipěti kilogramových plechovek barvy určené k natírání sloupů vysokého napětí a dále sedm plechových devítilitrových kanystrů syntetického ředidla. Způsobené škody byly vyčísleny na 200 000 Kč.

Akce na víkend
(jf, Informace, 18.06.2003)
V pátek kino v Chotěšově Kruté radosti (Vzrušující příběh o pokušení, tajemství a bezradnosti v hledání lásky.) a ve Stodě bigbít Krleš.
V sobotu dopoledne soutěž kynologů ve Stodě, večer kino v Holýšově Pán prstenů - Dvě věže (Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci.)
V neděli se hraje zápis posledního kola krajského fotbalového přeboru Stod - Rapid Plzeň (možná poslední zápis v krajském přeboru, pokud by baráž nedopadla až tak dobře.).

Zpět
(jf, Informace, 18.06.2003)
Kali mera, jsem zpět z dovolené. Ta úvodní slova znamenají dobrý den a jsou to jediná řecká slova, která jsem si zapamatoval (pamětnící si možná pamatují kuře Kalimero :-)
Stránka tedy bude znovu trochu častěji aktualizována.

Nultá hodina
(jf, Informace, 12.06.2003)
Pokud se vaše dítě, vnuk, vnučka, nebo přímo vy chystáte do tanečních, v pátek 13. (lépe už to vyjít nemohlo) bude Nultá hodina tanečních, kde se dozvíte všechno potřené k podzimním kurzům, které poběží od září.

Akce na víkend
(jf, Informace, 11.06.2003)
V sobotu v chotěšovském klášteře Jarmark a vystoupení historického šermu. V olýšovském kině Pupendo (Poselství budoucím generacím.).
V neděli, opět v klášteře, koncert zpěvačky Ireny Budweiserové.
A samozřejmě referendum o vstupu do EU.

Tancování
(jf, Informace, 09.06.2003)
Ve čtvrtek 12. června pořádá Taneční škola Dance den otevřených dveří, letos s názvem Tanec s muzikálem II. Tentokráte muzikály zahraniční. Od 17 hodin v kulturním domě.

Akce na víkend
(jf, Informace, 04.06.2003)
V pátek si můžete v zasedací síni stodského městského úřadu prohlédnout výstavu kronik a pak navštívit kino v Chotěšově: Na pokraji smrti (Steven Seagal a banda hrdlořezů musí ubránit Nový Alcatraz před teroristy, kteří ho chtějí dobýt!).
V sobotu se hraje městský volejbalový turnaj, v Chotěšově na Kalaberku se půjde Cesta pohádkovým lesem, v klášteře Přehlídka pěveckých souborů, večer kino v Holýšově Zločin je extrémní sport (Když máš na to, udělat banku po svém, máš prachy na cokoliv. Parta mladých sportovců si vylepšuje rozpočet rafinovanými loupežemi s neuvěřitelnou metodikou...).
V neděli předposlední domácí zápas krajského fotbalového přeboru mužů Stod - Horní Bříza.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 01.06.2003)
Na trati Holýšov - Staňkov ve dnech 2.6.2003 - 6.6.2003 v době 07:40 - 14:50 hod.

Akce na víkend
(jf, Informace, 28.05.2003)
V pátek kino v Chotěšově Pán prstenů - Dvě věže (Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci.)
V sobotu v chotěšovském klášteře vystoupení stodských souborů Rosničky a Dudáček, poté cembalový koncert Evy Šeflové. Večer kino v Holýšově Kruté radosti (Vzrušující příběh o pokušení, tajemství a bezradnosti v hledání lásky.) nebo bigbít ve Stodě, na Zahrádce bude hrát Telefon.
V neděli se bude ve stodském parku (u nádraží, nebo víte o jiném?) slavit Den dětí.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 26.05.2003)
Do objektu kynologického oddílu v obci Stod se vloupal v noci na neděli zatím neznámý zloděj. Nezjištěným předmětem překonal visací zámek u vjezdových vrat, vnikl do areálu, kde vylomil zámek vchodových dveří klubovny, ze které odcizil poplašnou pistoli. Z kuchyně si pak odnesl potraviny, nápoje, finanční hotovost, chladicí zařízení a ledničku. Škoda činí celkem 15 000 Kč.

Zavřená benzinka
(jf, Informace, 26.05.2003)
Pokud jezdíte tankovat ke stodské benzince, jeďte dneska. Od 27. do 31. května bude zavřená.
Od 1. června by měla opět fungovat, ale už s novým majitelem.

Maturitní zkoušky
(ASe, Informace, 25.05.2003)
Tak zase po roce více či méně úspěšně ukončili studenti oboru Mechanik elektronik svá studia. Z 25 žáků, kteří dorazili až k maturitě, absolvovalo 5 s vyznamenáním a 3 si pro "velký úspěch" přijdou zkoušku zopakovat ještě v září. Slavnostní vyřazení se koná v pondělí v 16.30 hod. ve velké zasedací síni MěÚ ve Stodě, samozřejmě i pro veřejnost.

Akce na víkend
(jf, Informace, 21.05.2003)
V pátek kino v Chotěšově Harry Potter a Tajemná komnata (Zlo se vrátilo do Bradavic.), výjimečně se hraje i od 15 hodin.
V sobotu rybářská soutěž v Novém mlýně, Chotěšovská třicítka (trasy jsou připraveny pro pěší i cyklisty), večer kino v Holýšově Test (Pravidlo č. 1: Nikomu nevěř! Pravidlo č.2: Všechno je test!) nebo bigbít v Mantově, hrát bude Brufen.
V neděli další kolo fotbalového krajského přeboru mužů Stod - Chanos Chanovice.

Tancování v Holýšově
(jf, Informace, 21.05.2003)
Zítra je v Holýšově Den otevřených dveří tanečních klubů. Téma je Tanec s muzikálem. Muzikály budou české a můžete to brát i jako předkrm před Dnem otevřených dveří stodských klubů, kde půjde o muzikály zahraniční.