Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1542 nalezených)

Tancování v Holýšově
(jf, Informace, 21.05.2003)
Zítra je v Holýšově Den otevřených dveří tanečních klubů. Téma je Tanec s muzikálem. Muzikály budou české a můžete to brát i jako předkrm před Dnem otevřených dveří stodských klubů, kde půjde o muzikály zahraniční.

Jablko nebo citron
(jf, Informace, 19.05.2003)
V týdnu od 19. do 23. května probíhá akce Jablko nebo citron. V blízkosti škol je měřena rychlost aut a řidiči pak dostávají uvedené plody podle toho, zda dodržují předepsanou rychlost, či ne.
Zítra se bude měřit i v Chotěšově, přizpůsobte tedy rychlost podle toho, co doma potřebujete více :-)

Konkurs na ředitele
(jf, Informace, 17.05.2003)
Pokud máte zálusk na ředitelské místo, můžete se přihlásit do konkursu na místo ředitele akciové společnosti Stodská nemocnice. Vyhlásil jej Plzeňský kraj.
Jsem zvědav, kolik bude stát výměna neonového nápisu Okresní za Stodská. Nebo že by nový pan ředitel šetřil?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 16.05.2003)
V Jiráskově ulici v Holýšově na Domažlicku se neznámý zloděj vloupal do čalounické dílny, když se mu podařilo vylištovat skleněnou výplň okna a druhou rozbil. Z dílny si odnesl pět sponkovacích vzduchových pistolí a menší finanční hotovost. Škoda byla vyjádřena částkou 150 tisíc korun.

Akce na víkend
(jf, Informace, 14.05.2003)
V pátek po dvoutýdenní pauze opět promítá kino v Chotěšově, tentokrát film Dnes neumírej (Nejnovější mise Jamese Bonda začíná v demilitarizované zóně mezi Severní a Jižní Koreou. Film začíná atraktivní honičkou vznášedel nad zaminovaným polem - nepřetržitá akce až do konečných titulků.)
V sobotu proběhne v chotěšovském klášteře vernisáž výstavy Amatérský Chotěšov. Večer můžete vyrazit do Mantova na Country noc, do Holýšova na film Harry Potter a Tajemná komnata (Zlo se vrátilo do Bradavic.) nebo na bigbít, hraje Extra Band.
Od 18.5. můžete každou neděli odpoledne navštívit klášter v Chotěšově, začíná tam letní sezona.

Bylo nebylo?
(jf, Informace, 13.05.2003)
Ne, pohádku vyprávět nebudu.
Taky máte pocit, že se ve Stodě dějí akce, o kterých nepíšu? V minulém týdnu myslím kladení věnců v háji umučených a sázení stromků na Šibeničním vrchu. Dvě akce, o kterých jste se tu nedočetli. Proč?
Mnozí víte, že bydlím v Chotěšově. Když jsem se stěhoval, byl jsem rozhodnut, že skončím s provozem stránky. Protže ale žádná jiná lepší neexistovala, pokračuji dál. Ovšem do Stoda jezdím jen jednou týdně a tak mám informace dost zpožděné. Když se v pátek dozvím, že se ve čtvrtek budou klást věnce, je to dost pozdě. Když si v pondělí přečtu v Plzeňském deníku, že se v sobotu sázely stromy...
Proč mi někdo ze Stoda nenapíše? Denní průměr je 10 návštěvníků (za duben 2003). To jsou všechno cizinci? Proč se akorát dozvím, co všechno jsem nenapsal? V pravém sloupci je odkaz Napište. Zkuste ho použít.

Nová ikonka
(jf, Informace, 11.05.2003)
Na konci stránky se objevila nová ikonka. Myslím tím teď zelenou s nápisem GeoURL.
Pokud by vás zajímalo, kde v okolí Stoda jsou nějaké internetové servery nebo nějací internetoví nadšenci, zkuste na ni kliknout.

Sběr železného šrotu
(jf, Informace, 08.05.2003)
V sobotu 10. května proběhne ve Stodě a Lelově sběr železného šrotu na obvyklých sběrných místech.

Akce na víkend
(jf, Informace, 07.05.2003)
V pátek v Mantově hrají The Wrongs.
V sobotu májová zábava v Chotěšově nebo v kině v Holýšově Policajti na baterky (Jeden druhého nesnášejí ještě víc, než recidivisty.).
V neděli pak fotbalový krajský přebor mužů Stod - Keramika Chlumčany.

Záchranná služba
(jf, Informace, 03.05.2003)
Od 1 .května ve Stodě neslouží Záchranná služba Plzeň-jih. Ale nepanikařte, záchranka existuje dál. Pouze se sloučily ZS Plzeň-město, jih a server, Tachov a Rokycany.
Ale pokud plánujete úraz, plánujte jej raději na jiné dny, než pondělí a pátek, to ve Stodě dopoledne neslouží lékař, musel by přijet z Plzně.

Sběr nebezpečného odpadu
(jf, Informace, 01.05.2003)
V sobotu 3. května ve Stodě a Lelově proběhne sběr nebezpečného odpadu (léky všeho druhu včetně mastí a roztoků, zbytky starých barev,obaly z plastů a plechovky od barev, zářivky, výbojky, televizory, rádia, pračky, všechny druhy baterií,akumulátorů a autobaterií včetně náplní, upotřebené motorové oleje v uzavřených nádobách, lednice, pneumatiky).

Akce na víkend
(jf, Informace, 30.04.2003)
Po celý víkend se v Chotěšově koná slet "ultralajtů".
V sobotu se hned ráno můžete podívat na rybářskou soutěž v Lelově a pak vyrazit do Holýšova. Od 10 hodin se tam koná Třetí májový polibek, což je soutěž v tanečním sportu. Po jejím skončení můžete třeba jít do kina na film Hladina adrenalinu (Parta mladých snowboardistů musí uprostřed velehor bojovat o přežití poté, co náhodou odhalí skrýš nebezpečných zločinců.). A možná ještě mezitím zajeďte do Chotěšova, kde v jedenáct hodin odstartuje soutěžní jízda motocyklů O pohár Jawa Pérák (trasa vede i přes Stod na Merklín).

Prezentace Stoda
(jf, Informace, 29.04.2003)
Ve včejším Plzeňském deníku byla příloha 10 let České republiky v západních Čechách. V této příloze jste si mohli přečíst a prohlédnout celostránkovou prezentaci Stoda s odkazem na www.mestostod.cz, kde najdete další informace.
Asi neumím hledat ;-)

Nové hřiště
(jf, Informace, 29.04.2003)
Na stadionu vyrostlo nové hřiště. Pravda, ještě jsem o něm nepsal.
Teď už je dokonce nalajnováno, ale nějak tam scházejí čáry pro florbal - nejpropagovanější stodský sport.

Výluka
(jf, Informace, 27.04.2003)
V úseku Stod - Holýšov nebudou jezdit vlaky ve dnech 28.4.2003 - 30.4.2003 v době 07:30 - 15:00 hod.

Částečná uzavírka silnic
(jf, Informace, 24.04.2003)
Pokud jezdíte mezi Hradcem a Vsí Touškovem nebo mezi Stodem a Vsí Touškovem, připravte se na částečné uzavírky silnic z důvodu provedení pokládky plynovodu. Provoz bude veden po volné části (polovině) vozovky. Toto omezení bude platit až do konce června.

Akce na víkend
(jf, Informace, 23.04.2003)
V pátek kino v Chotěšově 40 dnů a 40 nocí (... bez sexu! Vsadili na něj. Kdo vyhraje?).
V sobotu ráno putování na Křížový vrch (pouť v pravém smyslu slova, zakončená bohoslužbou), taky turnaj v mariáši ve Stodě, večer pouťová zábava v Hradci, nebo kino v Holýšově Druhá míza (Tři dámy už nebaví chovat se slušně... Mohl by ten Pan Nesprávný být najednou Pan Pravý?).
V neděli utkání krajského přeboru mužů ve fotbale Stod - Staňkov.

Výluka
(jf, Informace, 21.04.2003)
V úseku Stod - Holýšov nebudou jezdit vlaky ve dnech 22.4.2003 - 25.4.2003 v době 07:30 - 15:00 hod.

Váš mail @zestoda.net?
(redakce, Informace, 20.04.2003)
Už jsem několikrát nabízel mail @zestoda.net. Nabídka stále ještě platí.
Jak může vaše stránka vypadat, se podívejte tady.

Pojmenování ulic
(jf, Informace, 19.04.2003)
Na forum.zestoda.net se objevila diskuse o pojmenování nových ulic ve Stodě.

Akce na víkend
(jf, Informace, 16.04.2003)
V pátek kino v Chotěšově Minority Report (Každý utíká…Každý bude dopaden.).
V sobotu kino v Holýšově Mexická jízda (Jedna krásná žena, dva nejlepší kamarádi, tři největší tajemství.).
Muži hrají fotbal v Sušici, doma hrají minižáci a žáci. S kým a kdy? Podívejte se o článek níže :-)

Nová anketa
(jf, Informace, 15.04.2003)
Tentokrát na téma nový městský znak. Vybírejte, hlasujte.

Velikonoční koncert
(jf, Informace, 15.04.2003)
Ve čtvrtek 17. dubna v zasedací síni městského úřadu Velikonoční koncert - účinkuje dobrovolné sdružení Hlas.

Výluka
(jf, Informace, 14.04.2003)
V úseku Staňkov - Blížejov ve dnech 14.4.2003 - 16.4.2003 v době 08:00 - 17:40 hod.

Návod k použití
(jf, Informace, 13.04.2003)
Je to týden, co funguje nový vzhled stránky. Snad je přehlednější. Pro jistotu přináším malý návod k použití.
Před nadpisem každého článku je ikonka (tento článek má ikonu i). Pokud na ni kliknete, zobrazí se vám všechny články se stejným tématem (i - informace, novinky; míč - fotbal...)
Pokud je nadpis článku podtržený, můžete kliknout i na něj, zobrazí se vám jeho pokračování, které není na úvodní stránce vidět (stejně funguje i odkaz dále..., který je pod některými články).
Podtržené jméno, nebo zkratka autora vám umožní poslat mu mail, komentáře snad pochopíte sami :-). Ikonka obálky - můžete poslat svému známému odkaz na tento článek, ikonka papíru (?) vám zase vytiskne pouze text článku bez menu a podobných "zbytečností".
V pravém sloupci je blok nazvaný Kalendář. Po kliknutí na den v něm se zobrazí články, které vyšly v daný den. Po kliknutí na jméno měsíce totéž, ale platící pro měsíc.
Další změnou je také změna velikosti písma. Nyní si ho můžete zvětšovat či zmanšovat, jak je vám libo. A poslední změnou je přesunutí odkazu na Forum do horní lišty. Že bychom konečně začali diskutovat?

Nabídka míst - inzerát
(redakce, Informace, 10.04.2003)
Integrovaná střední škola a Učiliště, Stod, Plzeňská 322 přijme od 25. 8. 2003 kvalifikované odborníky na výuku těchto předmětů

Ubytování
(redakce, Informace, 09.04.2003)
Už jednou jsem tu zveřejnil mail, který mi přišel a který sháněl informace o Stodě (pamatujete se na otázku o stodském pivovaru?). Pátrání tehdy bylo úspěšné, vyzkouším, jestli to pomůže i tentokrát.

Z důvodu sezóní dodavatelské práce sháním kontakty na ubytování pro šest až osm pracovníků v termínu od začátek měsíce květen až do konce měsíce září 2003.
Ubytování pro naše pracovníky potřebuji v katastrálním území obcí Lochousice, Hradec, Stod, Přestavlky, Dnešice nebo Přeštice. Tyto zmiňované obce jsou v dosahu vedení vvn č. 221/2, kterou budou naši pracovníci natírat. Z tohoto důvodu není zapotřebí ubytování hotelového typu.Velikou výhodou pro ubytování je nějaký penzionek, který disponuje kolnou pro zřízení dočasného skladu barev.

Nevíte někdo o něčem? Napište do komentářů, nebo mě na mail. Vaše odpovědi předám.

Akce na víkend
(jf, Informace, 09.04.2003)
Po celý víkend můžete v Chotěšově navštívit přehlídku dětských divadelních a loutkových souborů Chotěšovské slunce.
Navíc v pátek kino Chotěšov Jsem agent (Ze speciálního agenta Alexe Scotta a světového šampióna střední váhy Kelly Robinsona je k jejich nevelkému nadšení vytvořeno duo, které má za úkol získat zpět nejnovější a nejmodernější americké průzkumné letadlo Switchblade.).
V sobotu bigbít ve Stodě, hrát bude Katapult (možná něco pro starší a pokročilé :-), nebo kino v Holýšově Ráno v Benátkách (Cesta za svěžím vzduchem italských Benátek a nerušeným pokouřením…).

Skleník v nemocnici
(jf, Informace, 08.04.2003)
Po delší době jsem byl v nemocnici. Viděl jsem recepci (o té jsem psal), samootevírajícíse dveře (o těch jsem věděl, ale zapomněl napsat) a taky skleník, ve který se proměnila bývalá vrátnice :-) Nevím, jestli je to přidružená výroba, nebo soukromá iniciativa některého ze zaměstnanců (a než mě zase někdo napadne: je mi to upřímně jedno).

Konkurs
(jf, Informace, 07.04.2003)
Do konce týdne se ještě můžete přihlásit do konkursu na místo ředitele školy v Chotěšově.
Více infomací na Obecním úřadu Chotěšov.

Výluka
(jf, Informace, 07.04.2003)
Opět v úseku Blížejov - Domažlice ve dnech 7.4.2003 - 11.4.2003 v době 08:05 - 14:30 hod.

Akce na víkend
(jf, Informace, 02.04.2003)
V pátek kino v Chotěšově Fimfárum (Pohádky jsou jako řetěz..., obepínají svět a spojují lidi odevšad.).
V sobotu předvelikonoční odpoledne pro děti v Chotěšově (odpoledne se nakonec nekonalo, soutěž Doremi, která měla v jeho rámci proběhnout, se překládá na červen), večer v Hradci hrají The Wrongs, v holýšovském kině promítají Kameňák (Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.).
V neděli krajský přebor ve fotbalu Stod - Domažlice.

Vyhodnocení soutěže
(redakce, Informace, 01.04.2003)
Po celý březen probíhala soutěž. Hledali jsme odpověď na otázku "Kolik je ve Stodě ulic?"
Soutěž je už minulostí, správná odpověď je 57. A vzhledem k tomu, že správnou odpověď věděl (tipnul) jeden jediný účastník, odpadlo i losování.

Lékařská pohotovost
(jf, Informace, 31.03.2003)
Jak to tedy vlastně je s Lékařskou stanicí první pomoci ve Stodě? Minulý týden vyšel v Plzeňském deníku článek, ve kterém se objevila informace, že od dubna je pohotovost pouze ve Vlčicích a v Nepomuku.

Výluka
(jf, Informace, 31.03.2003)
Tentokrát v druhém směru, v úseku Blížejov - Domažlice ve dnech 31.3.2003 - 4.4.2003 v době 08:05 - 17:50 hod.

Vlak
(jf, Informace, 28.03.2003)
Konečně jezdí vlak! Oprava trati u Vejprnic je ukončena. Sice se ještě bude jezdit pomalu, ale bude se jezdit.

Akce na víkend
(jf, Informace, 26.03.2003)
V pátek kino v Chotěšově Náhodný milionář (Přišel. Viděl. Nepochopil. Ani za 40 miliard.).
V sobotu taneční odpoledne pro starší a pokročilé v Chotěšově, večer pak bigbít v Holýšově, hraje New Ketchup (kdo se v těch Kečupech, Ketchupech a New Ketchupech má vyznat).

Z MF Dnes
(jf, Informace, 25.03.2003)
MF Dnes, příloha Plzeňsko, 24. 3. 2003:
Část centra Stodu na Plzeňsku by se podle plánů radnice měla změnit k nepoznání. Právě střed města dlouhodobě hyzdily pozůstatky hospodářských budov bývalého státního statku. Ty nyní město postupně demoluje a na jejich místě plánuje výstavbu bytů i nebytových prostor, vhodných k podnikání. „Větší část arálu už stavební firma strhla, aby byla plocha k dipozici nové výstavbě. Problém je, že část území stále patří pozemkovému fondu - máme požádáno o převod, ale musíme čekat na výsledek,“ uvedl starosta města Lubomír Jungbauer. Podle plánů radnice by na místě někdejšího statku mohlo vzniknout až 75 bytů a to velkometrážních. „Dále studie počítá se zhruba tisíci metry nebytových ploch, kde by mohly působit firmy poskytující nejrůznější služby, obchody, nebo třeba banka,“ uvedl starosta Stodu.

Výluka
(jf, Informace, 23.03.2003)
V úseku Vejprnice - Stod ve dnech 24.3.2003 - 28.3.2003 v době 07:40 - 14:40 hod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 21.03.2003)
V Hradci u Stoda na Plzeňsku se neznámý zloděj vloupal do budovy Obecního úřadu. Nezajištěnými dveřmi vnikl nejprve do chodby, odkud vypáčil dveře do lékařské ordinace, kde odšrouboval čtyři madla ze zásuvek psacího stolu. Poté vnikl do knihovny, odkud odnesl počítač a nakonec zamířil do sklepa, kde vypáčil skříň s čistícími prostředky a odcizil vysavač. Celkem způsobené škody byly vyčísleny na 17 tisíc korun.

Soutěž
(jf, Informace, 21.03.2003)
Ještě máte deset dní na to, abyste se zúčastnili soutěže.
O víkendu můžete vyrazit na procházku a počítat. Počítejte dobře, jedna odpověď je nebezpečně blízko té správné :-)

Akce na víkend
(jf, Informace, 20.03.2003)
V pátek bigbít ve Stodě Zvlášňý škola.
V sobotu Josefovská zábava v Chotěšově (hrají The Wrongs), výjimečně v sobotu kino v Chotěšově Dost (Když vám nikdo nepomůže, nezbývá než bojovat!) nebo kino v Holýšově Cucák (Šestnáctiletý student se zamiluje do své půvabné nevlastní matky, ale je sveden její nejlepší přítelkyní.).
V neděli odpoledne akce pro celou rodinu: Můžete se jít podívat na první jarní domácí fotbalový zápas krajského přeboru Stod - Luby (to je pro tatínky, uvidíme, jestli fotbalisté obhájí nečekanou remízu z minulého týdne) nebo na dětský maškarní bál do kulturního domu (to je ten přeložený a platí pro maminky s dětmi)

Kotel
(jf, Informace, 18.03.2003)
Pokud se chcete podívat do Kotle, máte šanci. Ve čtvrtek jede autobus ze Stoda. Třeba se stanete mediální hvězdou.

Akce na víkend
(jf, Informace, 12.03.2003)
V pátek kino v Chotěšově Znamení (Nepotřebujete Šestý smysl. Nemusíte být Vyvolení! Stačí, když vám dají Znamení!).
V sobotu bigbít ve Stodě - Krleš, v Holýšově - Tři sestry, nebo kino v Holýšově Holka na roztrhání (Módní návrhářka Melanie Carmichael se nečekaně zasnoubí s nejžádanějším mužem New Yorku, který však netuší, že jeho nová známost skrývá mnohá tajemství.).

Chotěšovský klášter
(jf, Informace, 10.03.2003)
Osvětová beseda Chotěšov připravila na středu 12. 3. promítání videokazety o historii i současnosti Chotěšovského kláštera. Promítat se bude dvakrát, ve 14 a 17 hodin.
Prohlédnout si můžete i výstavku kronik obce.

Pohotovost
(jf, Informace, 10.03.2003)
Krajský úřad, který má od Nového roku "na krku" zdravotnictví prohlásil, že zajistí v každém okrese jednu lékařskou pohotovost. Ostatní ať si platí někdo jiný, nebo prostě zaniknou. Termín se blíží ale řešení tajenky, která v okrese Plzeň-jih to bude, ještě nebylo prozrazeno. Tipnete si vy?
Bude ve Stodě pohotovost? Nebo dostane přednost Nepomuk? Blovice? Bude vám vadit, když na pohotovost budete muset do Plzně?

Akce na víkend
(jf, Informace, 05.03.2003)
V pátek kino v Chotěšově Lilo & Stitch (Lilo je osamělá havajská dívka, která si osvojí malého ošklivého „psa“. Stitch, jak jej pojmenuje, by byl ideálním domácím mazlíčkem, kdyby se ovšem ve skutečnosti nejednalo o výsledek genetického experimentu, který uprchl ze vzdálené planety a havaroval na Zemi.).
V sobotu pak můžete oslavit MDŽ (pokud si ještě pamatujete, co to bylo nebo je :-). Můžete jít do kina v Holýšově na film Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (V bláznivé komedii určené dětem i dospělým se divák setká s živými problémy školního a rodinného života, kde se kreslení hrdinové Mach a Šebestová dostanou z televizního Večerníčku do reálného světa.), můžete jít do Chotěšova na představení radnických ochotníků Rajčatům se letos nedaří. Nejlepší je oslavit jej tancem, třeba na Sportovním plesu ve Stodě, který pořádají fotbalisté.

Má cenu pokračovat?
(jf, Informace, 05.03.2003)
Po té co jsem zveřejnil článek o oslavě čtyřiceti let nemocnice (zde si ho můžete přečíst), rozpoutala se u něj diskuse. Tak mě napadá, jestli má cenu dělat vůbec nějaké stránky, když už někomu (podepsán Masta, bohužel bez dalších údajů) vadí i takový typ článku. To abych se skoro bál něco napsat o sportovním plesu, abych nerozlobil někoho z fotbalistů, také se obávám reakce zahrádkářů po zveřejnění toho, že v Chotěšově bude divadelní představení Rajčatům se letos nedaří.
Na druhou stranu mi článek udělal v nemocnici ohromnou reklamu, nenávidí mě minimálně půl chirurgie. Jenom mě mrzí, že mi vkládají do klávesnice a do úst i to, co jsem nikdy nenapsal a neřekl.
Proto pokládám otázku: Má cenu pokračovat ve tvorbě webu? Můžete hlasovat v anketě, můžete diskutovat na fóru.

Rodačka
(jf, Informace, 04.03.2003)
Na serveru mojenoviny.cz se dnes objevily fotografie stodské rodačky jako Dívky dne.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 04.03.2003)
V průběhu minulého týdne v přesně nezjištěné době se vloupal do kláštera v obci Chotěšov zatím neznámý pachatel. Rozbil skleněnou výplň okna kláštera, vnikl dovnitř a odcizil skleněnou láhev od okurek, která sloužila jako kasička, s finanční hotovostí cca 1 000,-- Kč. Dále vznikla škoda na poškození zařízení ve výši 300 ,-- Kč.