Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

Výluka
(jf, Informace, 07.04.2003)
Opět v úseku Blížejov - Domažlice ve dnech 7.4.2003 - 11.4.2003 v době 08:05 - 14:30 hod.

Akce na víkend
(jf, Informace, 02.04.2003)
V pátek kino v Chotěšově Fimfárum (Pohádky jsou jako řetěz..., obepínají svět a spojují lidi odevšad.).
V sobotu předvelikonoční odpoledne pro děti v Chotěšově (odpoledne se nakonec nekonalo, soutěž Doremi, která měla v jeho rámci proběhnout, se překládá na červen), večer v Hradci hrají The Wrongs, v holýšovském kině promítají Kameňák (Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.).
V neděli krajský přebor ve fotbalu Stod - Domažlice.

Vyhodnocení soutěže
(redakce, Informace, 01.04.2003)
Po celý březen probíhala soutěž. Hledali jsme odpověď na otázku "Kolik je ve Stodě ulic?"
Soutěž je už minulostí, správná odpověď je 57. A vzhledem k tomu, že správnou odpověď věděl (tipnul) jeden jediný účastník, odpadlo i losování.

Lékařská pohotovost
(jf, Informace, 31.03.2003)
Jak to tedy vlastně je s Lékařskou stanicí první pomoci ve Stodě? Minulý týden vyšel v Plzeňském deníku článek, ve kterém se objevila informace, že od dubna je pohotovost pouze ve Vlčicích a v Nepomuku.

Výluka
(jf, Informace, 31.03.2003)
Tentokrát v druhém směru, v úseku Blížejov - Domažlice ve dnech 31.3.2003 - 4.4.2003 v době 08:05 - 17:50 hod.

Vlak
(jf, Informace, 28.03.2003)
Konečně jezdí vlak! Oprava trati u Vejprnic je ukončena. Sice se ještě bude jezdit pomalu, ale bude se jezdit.

Akce na víkend
(jf, Informace, 26.03.2003)
V pátek kino v Chotěšově Náhodný milionář (Přišel. Viděl. Nepochopil. Ani za 40 miliard.).
V sobotu taneční odpoledne pro starší a pokročilé v Chotěšově, večer pak bigbít v Holýšově, hraje New Ketchup (kdo se v těch Kečupech, Ketchupech a New Ketchupech má vyznat).

Z MF Dnes
(jf, Informace, 25.03.2003)
MF Dnes, příloha Plzeňsko, 24. 3. 2003:
Část centra Stodu na Plzeňsku by se podle plánů radnice měla změnit k nepoznání. Právě střed města dlouhodobě hyzdily pozůstatky hospodářských budov bývalého státního statku. Ty nyní město postupně demoluje a na jejich místě plánuje výstavbu bytů i nebytových prostor, vhodných k podnikání. „Větší část arálu už stavební firma strhla, aby byla plocha k dipozici nové výstavbě. Problém je, že část území stále patří pozemkovému fondu - máme požádáno o převod, ale musíme čekat na výsledek,“ uvedl starosta města Lubomír Jungbauer. Podle plánů radnice by na místě někdejšího statku mohlo vzniknout až 75 bytů a to velkometrážních. „Dále studie počítá se zhruba tisíci metry nebytových ploch, kde by mohly působit firmy poskytující nejrůznější služby, obchody, nebo třeba banka,“ uvedl starosta Stodu.

Výluka
(jf, Informace, 23.03.2003)
V úseku Vejprnice - Stod ve dnech 24.3.2003 - 28.3.2003 v době 07:40 - 14:40 hod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 21.03.2003)
V Hradci u Stoda na Plzeňsku se neznámý zloděj vloupal do budovy Obecního úřadu. Nezajištěnými dveřmi vnikl nejprve do chodby, odkud vypáčil dveře do lékařské ordinace, kde odšrouboval čtyři madla ze zásuvek psacího stolu. Poté vnikl do knihovny, odkud odnesl počítač a nakonec zamířil do sklepa, kde vypáčil skříň s čistícími prostředky a odcizil vysavač. Celkem způsobené škody byly vyčísleny na 17 tisíc korun.

Soutěž
(jf, Informace, 21.03.2003)
Ještě máte deset dní na to, abyste se zúčastnili soutěže.
O víkendu můžete vyrazit na procházku a počítat. Počítejte dobře, jedna odpověď je nebezpečně blízko té správné :-)

Akce na víkend
(jf, Informace, 20.03.2003)
V pátek bigbít ve Stodě Zvlášňý škola.
V sobotu Josefovská zábava v Chotěšově (hrají The Wrongs), výjimečně v sobotu kino v Chotěšově Dost (Když vám nikdo nepomůže, nezbývá než bojovat!) nebo kino v Holýšově Cucák (Šestnáctiletý student se zamiluje do své půvabné nevlastní matky, ale je sveden její nejlepší přítelkyní.).
V neděli odpoledne akce pro celou rodinu: Můžete se jít podívat na první jarní domácí fotbalový zápas krajského přeboru Stod - Luby (to je pro tatínky, uvidíme, jestli fotbalisté obhájí nečekanou remízu z minulého týdne) nebo na dětský maškarní bál do kulturního domu (to je ten přeložený a platí pro maminky s dětmi)

Kotel
(jf, Informace, 18.03.2003)
Pokud se chcete podívat do Kotle, máte šanci. Ve čtvrtek jede autobus ze Stoda. Třeba se stanete mediální hvězdou.

Akce na víkend
(jf, Informace, 12.03.2003)
V pátek kino v Chotěšově Znamení (Nepotřebujete Šestý smysl. Nemusíte být Vyvolení! Stačí, když vám dají Znamení!).
V sobotu bigbít ve Stodě - Krleš, v Holýšově - Tři sestry, nebo kino v Holýšově Holka na roztrhání (Módní návrhářka Melanie Carmichael se nečekaně zasnoubí s nejžádanějším mužem New Yorku, který však netuší, že jeho nová známost skrývá mnohá tajemství.).

Chotěšovský klášter
(jf, Informace, 10.03.2003)
Osvětová beseda Chotěšov připravila na středu 12. 3. promítání videokazety o historii i současnosti Chotěšovského kláštera. Promítat se bude dvakrát, ve 14 a 17 hodin.
Prohlédnout si můžete i výstavku kronik obce.

Pohotovost
(jf, Informace, 10.03.2003)
Krajský úřad, který má od Nového roku "na krku" zdravotnictví prohlásil, že zajistí v každém okrese jednu lékařskou pohotovost. Ostatní ať si platí někdo jiný, nebo prostě zaniknou. Termín se blíží ale řešení tajenky, která v okrese Plzeň-jih to bude, ještě nebylo prozrazeno. Tipnete si vy?
Bude ve Stodě pohotovost? Nebo dostane přednost Nepomuk? Blovice? Bude vám vadit, když na pohotovost budete muset do Plzně?

Akce na víkend
(jf, Informace, 05.03.2003)
V pátek kino v Chotěšově Lilo & Stitch (Lilo je osamělá havajská dívka, která si osvojí malého ošklivého „psa“. Stitch, jak jej pojmenuje, by byl ideálním domácím mazlíčkem, kdyby se ovšem ve skutečnosti nejednalo o výsledek genetického experimentu, který uprchl ze vzdálené planety a havaroval na Zemi.).
V sobotu pak můžete oslavit MDŽ (pokud si ještě pamatujete, co to bylo nebo je :-). Můžete jít do kina v Holýšově na film Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (V bláznivé komedii určené dětem i dospělým se divák setká s živými problémy školního a rodinného života, kde se kreslení hrdinové Mach a Šebestová dostanou z televizního Večerníčku do reálného světa.), můžete jít do Chotěšova na představení radnických ochotníků Rajčatům se letos nedaří. Nejlepší je oslavit jej tancem, třeba na Sportovním plesu ve Stodě, který pořádají fotbalisté.

Má cenu pokračovat?
(jf, Informace, 05.03.2003)
Po té co jsem zveřejnil článek o oslavě čtyřiceti let nemocnice (zde si ho můžete přečíst), rozpoutala se u něj diskuse. Tak mě napadá, jestli má cenu dělat vůbec nějaké stránky, když už někomu (podepsán Masta, bohužel bez dalších údajů) vadí i takový typ článku. To abych se skoro bál něco napsat o sportovním plesu, abych nerozlobil někoho z fotbalistů, také se obávám reakce zahrádkářů po zveřejnění toho, že v Chotěšově bude divadelní představení Rajčatům se letos nedaří.
Na druhou stranu mi článek udělal v nemocnici ohromnou reklamu, nenávidí mě minimálně půl chirurgie. Jenom mě mrzí, že mi vkládají do klávesnice a do úst i to, co jsem nikdy nenapsal a neřekl.
Proto pokládám otázku: Má cenu pokračovat ve tvorbě webu? Můžete hlasovat v anketě, můžete diskutovat na fóru.

Rodačka
(jf, Informace, 04.03.2003)
Na serveru mojenoviny.cz se dnes objevily fotografie stodské rodačky jako Dívky dne.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 04.03.2003)
V průběhu minulého týdne v přesně nezjištěné době se vloupal do kláštera v obci Chotěšov zatím neznámý pachatel. Rozbil skleněnou výplň okna kláštera, vnikl dovnitř a odcizil skleněnou láhev od okurek, která sloužila jako kasička, s finanční hotovostí cca 1 000,-- Kč. Dále vznikla škoda na poškození zařízení ve výši 300 ,-- Kč.

Soutěž
(redakce, Informace, 01.03.2003)
Po velkém(?) úspěchu(?) předvánoční soutěže je tu další soutěž.
Otázka je jednoduchá: Kolik je ve Stodě ulic?
Tipovat můžete po celý březen, vaši odpověď zapište do formuláře. Vyhraje autor nejpřesnější odpovědi, v případě rovnosti vylosujeme jednu z nich.

Akce na víkend
(jf, Informace, 27.02.2003)
V pátek v kině v Chotěšově Království ohně (Anglie, budoucnost. Americký velitel domobrany a britský velitel požárníků se musí spojit, aby zahnali draky, kteří se po staletích opět snaží ovládnout lidstvo.).
V sobotu dopoledne masopustní průvod maškar v Mantově, večer pak v Holýšově v kině ???? (to není název filmu, jenom nevím, co promítají) a také ve Stodě závěrečná Kurzu tance pro pokročilé, ale tam se nedostanete, pokud nemáte pozvánku, takže to je pouze informace bez praktického využití.
V neděli ve Stodě druhý dětský maškarní bál, tentokrát pořádaný DDM a Radou rodičů. POZOR ZMENA - BAL JE PRESUNUT NA 23.3.2003. A TO KVULI CHRIPCE.

V pátek
(jf, Informace, 24.02.2003)
Šli jste v pátek kolem kulturního domu a přemýšleli jste, co se tam děje?
Zaměstnanci nemocnice slavili 40 let její existence. Sice se všude píše o chřipce, o epidemii, o tom, jak se nemáme shromažďovat, ale zdravotníci tomu snad rozumí nejlépe :-) (konec konců, co potom takový sobotní maškarní bál pro děti, že). A byla to oslava jak má být: proslovy, dary za spolupráci, dokonce nemocnice a její zaměstnanci dostali diplom od města (zajímalo by mě, jestli byl i pro bývalé zaměstnance, to by pak kousek byl i můj). A pak tanec, hudba, zpěv, jídlo a pití... Zajímalo by mě, co dostali ti, kteří museli být v práci.

Z MF Dnes
(jf, Informace, 21.02.2003)
Ve včerejší plzeňské příloze MF Dnes se objevila tato zpráva:
Křest knihy Počkám do tmy Václava Grubera, lékaře ze Stoda, začíná dnes v 16.30 hodin ve Výstavní síni „13“. Jedná se o čtvrtou Gruberovu knihu z lékařského prostředí. V hudební části večera vystoupí Petra Kočová a Kamila Bradová, pořad moderuje Jiří Hlobil.
Jenom dodám, že doktor Gruber už nějaký čas není lékařem ze Stoda, ale z Holýšova. Jde samozřejmě o bývalého lékaře stodské nemocnice a jejího bývalého ředitele.

Riskuj
(jf, Informace, 21.02.2003)
Včera jsem se po dlouhé době díval na Riskuj. Obvykle se totiž dívám na AZ kvíz, ale při přepínání programů jsem zahlédl známou tvář. Soutěžil Víťa "Gladiátor" Anton, dostal se do druhého kola, kde se ohromně zadlužil a skončil.
Tak která soutěž bude další? :-)

Akce na víkend
(jf, Informace, 19.02.2003)
V pátek v chotěšovském kině XXX (Tetování. Vyholená hlava. Chodící reklama proti autoritám. A stejně jako první písmeno jeho křestního jména, které má třikrát vytetováno na krku, extrémní všemi myslitelnými způsoby. Xander Cage je XXX.).
A pak mám program na celou sobotu. Dopoledne v DDM Tkaní bez rámu (přihlásit se musíte do čtvrtka), odpoledne ve stejné budově, ale na velkém sálu dětský maškarní bál (první, kynologický; druhý bude za týden) a večer v holýšovském kině Fimfárum Jana Wericha (animovaný film na motivy známé pohádkové knihy).

Jarní prázdniny
(jf, Informace, 17.02.2003)
Dneškem začaly jarní prázdniny. Kdybyste náhodou nevěděli, co dělat, od pondělí do středy jsou pro vás od 9:00 do 15:00 hodin otevřené kluby Oceán a Sluníčko v DDM. Těšit se můžete na turnaj v šipkách, stolním fotbale a hokeji… Sehrajete soutěž O největšího počítačového mága. Bude jím ten, kdo bude nejúspěšnější ve hrách Dave, Mario, Vlak, Erik…
Tenhle text je samozřejmě určen především pro ty, kteří jarní prázdniny mají. Ostatní, kteří chodí do práce stejně jako já, si mohou užívat maximálně volnější hromadnou dopravu.

Akce na víkend
(jf, Informace, 12.02.2003)
V pátek ve Stodě Ples ČSSD, v chotěšovském kině Myšák Stuart Little 2 (Je to dva roky, co jsme naposledy navštívili rodinu myšáka Stuarta Littla. Od té doby se mnohé změnilo.)
V sobotu odpoledne dětský maškarní bál v Chotěšově, večer tamtéž Šibřinky, v Záluží zábava s country kapelou a v Holýšově kino Holky to chtěj taky (vydrž... už budu! „Zažila jsem konečně ten pravý orgasmus?“).

V čem je Horšovský Týn lepší?
(jf, Informace, 12.02.2003)
Dostal se mi do ruky leták s nabídkou kulturních akcí v Horšovském Týně. Jenom plesů, zábav, bálů tam bylo šest. Srovnejte to se třemi stodskými (a teď ty tři srovnejte se čtyřmi chotěšovskými). A ještě můžeme přidat divadelní představení (ochotníci i "profíci"), Screamers, V. Hrona...
Proč se toho v HT děje o tolik víc? V čem je lepší? Pojďte diskutovat na fórum.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.02.2003)
V obci Líšiná v okrese Plzeň jih se vloupal neznámý zloděj do místní restaurace. Nezajištěnými dveřmi vnikl do půdního prostoru objektu, odkud se mu podařilo otevřít okno do lokálu. Odnesl si různé druhy cigaret, alkoholických nápojů, cukrovinek, ale i televizor, radiomagnetofon, “pračky“ vzduchu, hodiny a malou finanční hotovost v mincích. Celkem způsobené škody byly vyčísleny na 30 tisíc korun.

Akce na víkend
(jf, Informace, 05.02.2003)
V pátek promítá po více než měsíční pauze kino v Chotěšově film Doba ledová (Přišli. Rozehřáli. Zvítězili.).
V sobotu pak kino v Holýšově film Sedmý hřích (Příběh o tom, kam až může člověka zavést vášeň a láska spojená s touhou po penězích.). V DDM si od 9 hodin můžete vyrobit Valentýnské dárečky (přihlásit se ale musíte do pátku).

Výtvarný klub
(jf, Informace, 04.02.2003)
Ve čtvrtek 6.2. si můžete v DDM vyrobit keramické šperky. Potčebovat budete přezůvky, pracovní oděv, nápady. Přihlásit se můžete v DDM 5. února.

Zápis do školy
(jf, Informace, 04.02.2003)
Pokud máte doma budoucího prvňáčka, aktovku už určitě máte a nezbývá než vyrazit k zápisu. 7.2. proběhne zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2003/2004 od 14 do 17 hodin v budově 1. st. ZŠ v Hradecké ulici.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 04.02.2003)
V ulici Politických vězňů v Holýšově došlo k havárii osobního automobilu Peugeot 205 , za jehož volantem seděl dvaašedesátiletý místní občan. Ten vjel na přímém úseku náhle do protisměru, sjel na levou krajnici a havaroval. Při nehodě zemřel, ale žádné viditelné zranění neutrpěl. Příčinu jeho smrti určí až nařízená soudní pitva.

Škola bude? Nebude?
(jf, Informace, 03.02.2003)
25. ledna se na nwes.quick.cz objevila zpráva ze servisu ČIA o tom, jak se bude rekonstruovat ve Stodě škola.
Dnes si ve Stodských listech můžete přečíst, že se škola rekonstruovat nebude. Dvě zprávy v jednom týdnu a jedna popírá druhou. Jak to tedy bude ve skutečnosti?

Akce na víkend
(jf, Informace, 29.01.2003)
V pátek dvě akce Domu dětí a mládeže. DDM pořádá zájezd do plaveckého bazénu a pátek taky bude Dnem otevřených dveří v DDM.
V sobotu holýšovské kino promítá film Země nikoho (Bizarní příběh dvou vojáků z nepřátelských táborů se odehrává uprostřed války v Bosně v roce 1993.).

Co kde vyřizovat
(jf, Informace, 28.01.2003)
Už skoro měsíc neexistují okresní úřady. Pokud jste na tom jako já a nevíte co kde najdete, možná vám pomůže tento malý přehled.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 28.01.2003)
Trochu opožděně:
Do restaurace TipSport v Chotěšově vnikl během noci ze čtvrtka na pátek nezajištěným oknem neznámý zloděj. V pultu u baru vypáčil kovovou pokladničku, ze které odcizil finanční hotovost 15 tisíc korun. Z provozovny dále odcizil cigarety různých značek. Vzniklé škody přesahují 16 tisíc korun.

Rekonstrukce školy
(jf, Informace, 26.01.2003)
Na stránce news.quick.cz se objevila následující zpráva:
Rozsáhlou rekonstrukci základní školy připravuje město Stod na Plzeňsku. Oprava objektu v havarijním stavu včetně přístavby si vyžádá celkem 160 milionů korun. Město předpokládá se zahájením první etapy rekonstrukce již v letošním roce. ČIA to potvrdil starosta Lubomír Jungbauer.
V první etapě počítá stodská radnice s investicí ve výši 70 milionů korun, druhá etapa za 90 milionů korun by měla začít v příštím roce. Zahájení výstavby závisí podle Jungbauera na získání dotace ze státního rozpočtu, o kterou již město požádalo.
Stod má v současné době 3600 obyvatel, v loňském roce město hospodařilo s rozpočtem ve výši 123 milionů korun.

mestostod.cz
(jf, Informace, 23.01.2003)
V úterý jsem psal o existenci této adresy, dnes už dokonce není prázdná.
Pravda, údaje na ní nejsou nejaktuálnější (mimo hlavní stránku), ale to se určitě zlepší.

Akce na víkend
(jf, Informace, 22.01.2003)
V sobotu je v Chotěšově Hasičský bál (pokud máte zájem o lístek, jeden mám k dispozici), v Holýšově v kině promítají komedii Sexy ptáci (Jsou mladí a hledají své lásky a také první sexuální zkušenosti.).
Ovšem největší atrakcí bude páteční volba prezidenta, jenom nevím, jestli to je komedie, nebo tragédie.

Webové stránky města
(jf, Informace, 21.01.2003)
Ministerstvo vnitra ČR udává u kontaktů na Městský úřad Stod webové stránky www.mestostod.cz
Na této doméně ovšem nic není, tedy přesněji řečeno je tam napsáno, že tam nic není. Ale podobně jsou na tom i další "oficiální stránky" z tohoto seznamu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 17.01.2003)
V Kostelní ulici ve Stodě na Plzeňsku se neznámý zloděj vloupal do prodejny SPAR. Nejprve přeštípl dva visací zámky na mřížích na nákladové rampě, poté přeštípl mříž v okně, jehož výplň rozbil. Vnikl do skladu, odkud odnesl 28 kartonů cigaret. Nasazený služební pes sledoval stopu do Bezručovy ulice, kde ji ztratil. Způsobené škody činí 14 tisíc korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 16.01.2003)
V Nádražní ulici ve Stodě na Plzeňsku vnikl neznámý zloděj do novostavby bytu. Odšrouboval sololitovou výplň vstupních dveří, a poté z prostoru bytových prostor odcizil různé elektrické a zámečnické nářadí, elektroinstalační a vodoinstalační materiál a telefonní ústřednu s elektronickým vrátným. Způsobené škody přesahují 37 tisíc korun.

Ředitel nemocnice II
(jf, Informace, 16.01.2003)
Ještě v sobotu to bylo ve stádiu úvah, včera už to bylo jasné. Stodská nemocnice je momentálně bez ředitele. Ten stávající je pověřen řízením do 1. 7. 2003.
Stod se díky tomu dostal i do televize. Tedy té České. Pokud jste se včera dívali na Večeník nebo na Události, víte o čem mluvím.

Akce na víkend
(jf, Informace, 15.01.2003)
V pátek ve Stodě opět po roce Ples kultury a podnikatelů. Hraje Šumavská kapela (přejmenovaná Štěpánka, která hrála v letech minulých), bude předtančení (z posledních tanečních) i tombola.
V sobotu v Chotěšově Myslivecký ples a v Holýšově kino Sexy ptáci (Jsou mladí a hledají své lásky a také první sexuální zkušenosti.).

Ředitel nemocnice
(jf, Informace, 11.01.2003)
Podle sobotního Plzeňského deníku připravuje krajský úřad (od nového roku zřizovatel i stodské nemocnice) odvolání ředitelů nemocnic a vypsání konkursů na jejich místa. Ředitel stodské nemocnice JUDr. Karel Hála prohlásil, že "pokud bude odvolán, konkursu se nezúčastní." Stodskou nemocnici podle jeho názoru vede dobře, nemocnice patří mezi zdravotnická zařízení s nejmenšími dluhy nejen v kraji, ale i v republice.
Ale to se říkalo už i za předchozí ředitelky ing. Kunové, tak nevím, jestli je nejlepší argumentovat, že jsem něco nezhoršil, ale jen udržel.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 08.01.2003)
Po srpnových povodních jsme dlouho čekali na opravu trati u Hradce a hned na začátku nového roku je tu další rána. Opět porušená trať, tentokrát u Vejprnic.
Co to znamená? Až do odvolání se na trati Vejprnice-Plzeň jezdí v autobusech. A jak dlouho? Od optimistických dvou do pesimistických čtyř měsíců.
POZOR: Pokud jste jezdili na zastávku Plzeň-Skvrňany, tato zastávka je přemístěna na zastávku MHD linky č. 55 Malesická BUS.

Akce na víkend
(jf, Informace, 08.01.2003)
V pátek v Holýšově vystoupí staňkovští ochotníci s hrou Rodinná vojna.
V sobotu kino v Holýšově Náhodný milionář (Přišel. Viděl. Nepochopil. Ani za 40 miliard.).

Ohlédnutí za Silvestrem
(TG, Informace, 07.01.2003)
Silvestr'02 v ND Chotěšov se z našeho hlediska, hlediska pořadatelů, vydařil. Reakce návštěvníků se budeme snažit zaznamenat, aby případný příští Silvestr byl ještě lepší. Přípravě jsme věnovali velké množství času, síly, někteří z nás obětovali i své zdraví - při generální zkoušce tanečního vystoupení si jedna z našich tanečnic, Eliška, nešťastnou náhodou zlomila druhé žebro a byla převezena do nemocnice. Naštěstí zlomenina byla "povedená", takže se Eliška mohla po hodině vrátit a užívat si Silvestra tak, jak jen to při bolestech zlomeniny bylo možné.