Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1544 nalezených)

Bude se stavět obchvat Stoda?
(jf, Informace, 18.03.2015)
Územně analytické podklady Stod Bude. Jde jen o to, kdy.
O stavbě nejdříve průtahu, potom obchvatu Stoda se mluví už dost dlouho, pamatuji si debaty za socialismu: silnice uhne u lomu mezi Stodem a Chotěšovem a přes nový most se napojí na Domažlickou ulici u špitální kaple. A tato stavba je už na spadnutí.
Stavba samozřejmě nestojí, to byste o ní museli vědět, současné plány jsou jiné. Nyní se mluví o obchvatu a taky k němu se konala akce nazvaná Dopravní trialog, ale výsledky nic moc. Dříve se bude pravděpodobně stavět železnice.
Pokud vás zajímá, kudy by železnice i silnice měly vést, můžete se podívat na mapu Územně analytické podklady Plzeňského kraje, najděte si Stod (bohužel se mi nepodařilo zjistit odkaz na detail mapy) a DA20 je spojení dálnice D5 u Zbůchu s Horšovským Týnem, DZ10 pak železniční koridor.

A co napsat dopis?
(jf, Informace, 05.03.2015)
Rande naslepo není nic neobvyklého, ale co takhle dopis naslepo?
Napíšete dopis, dáte ho do krabice a na oplátku si vytáhnete psaní od někoho jiného. Nikdy se nedozvíte, kdo dostal váš dopis, ani kdo psal ten, který jste dostali vy. Zajímavý nápad? Přiznám se, že mně zajímavý přijde.
A jak na to? V týdnu od 9. do 15. března byste měli napsat dopis, 16. března se pak budou dopisy rozdávat. Celá akce se jmenuje Dopisy ze srdce, mají ji na svědomí Markéta Römanová a Jana Dražská a více infomací je na Facebooku.

Má někdo ve Stodě sněžný skútr?
(jf, Informace, 23.02.2015)
Koncentrace vozidel Český rozhlas vytvořil zajímavou aplikaci, ve které si můžete zobrazit počet zaregistrovaných vozidel. Pěkně podle obcí.
Přibližte si Stod a okolí a vyberte si druh vozidla. Tmavší barva znamená více vozidel na počet obyvatel. Kde je větší koncentrace osobních automobilů? Ve Stodě, Hradci, nebo Lisově? A co traktory nebo závodní auta?
Hračka je to hezká a dozvíte se taky, jestli ve Stodě sněžný skútr je, nebo není registrovaný.

Stod bude mít narozeniny
(jf, Informace, 16.02.2015)
Stod bude mít letos kulaté narozeniny, v létě bude slavit 780 let. Uděláme mu dárek?
Co mu takhle založit album, aby se za deset let (nebo třeba i za dvacet, to mu bude hezkých 800 let) mohl podívat, jak mu to slušelo? A my se třeba podívat, jak vypadá lépe, jak je hezčí, co změnilo k lepšímu? Třeba takhle vypadalo letní kino před deseti lety, možná budeme vzpomínat "hele, tady ještě nebyl kruhový objezd". ;-)
Založil jsem album Stod 2015 a v něm je zatím prázdno. Pokud máte fotku z letošního roku, kterou byste tam chtěli přidat, pošlete mi ji (třeba na mail stod@seznam.cz), připojte popis, jméno nebo přezdívku a já ji vystavím.
Dáme se do toho? Kolik fotografií se sejde do konce roku?

Leze, leze po železe
(jf, Informace, 06.02.2015)
Znak Policie ČR Na stodské oddělení policie byly oznámeny tři krádeže železa.
V Záluží někdo odcizil jednu metrovou a čtyři čtyřmetrové traverzy, způsobil tím škodu 6 700 Kč.
V Chotěšově mezi 3. lednem a 4. únorem byly ze skleníku na zahradě domu odcizeny dvě nápravy od osobních automobilů, jeden vznětový motor a dvě převodovky za celkových 20 000 korun.
Mezi 15. lednem a 4. únorem dosud neznámý pachatel vnikl do areálu společnosti ve Stodě a z přístřešku odcizil dva kovové navijáky na hadice vysavačů, jednu redukci vzduchotechniky a další předměty s kovovými prvky, vznikla škoda 8 500 korun.

Co se píše o Stodě na Facebooku?
(jf, Informace, 04.02.2015)
Stod má na Facebooku svou skupinu, jmenuje se Stod, CZ, dnes ve čtrnáct hodin měla 483 členů.
A co že se v ní píše? V poslední době se tam rozjela realitní inzerce ("pronajmu byt", "hledám pronájem, ale jiný než předchozí nabídka", "přenechám pronájem kiosku v nemocnici"), ale taky hledáme ztraceného kocourka, přemýšlíme, co je "prodejová prodejna", sdílíme fotky z letadla i z archívu.
Pokud se tedy popis "Skupina obyvatel, rodáků nebo prostě jen lidí, kteří mají Stod více, či méně rádi. Prosím nepleťte si skupinu s bazarem, inzercí." hodí i na vás, přidejte se.

V pátek bude 19. reprezentační ples města Stoda
(jf, Informace, 27.01.2015)
Taneční Stod 2014, závěrečná V pátek se bude konat 19. reprezentační ples města Stoda, vrchol plesové sezóny ve Stodě. Ano, na konci ledna už bude vrchol sezóny, ale když jsou plesy dva, není se čemu divit.
Myslivecký ples se povedl, bylo plno, doufám, že stejně tomu tak bude i městském. Na sále bude hrát KT Band, na balkóně diskotéka, začínat se bude předtančením, které jste mohli vidět na závěrečné tanečních, připravena je samozřejmě tombola, ty nejlepší ceny se budou losovat z prodaných vstupenek, o půlnoci proběhne dámská volenka.
Vy snad budete v pátek 30. ledna 2015 ve 20 hodin sedět doma?

Asi mu nevyšly Vánoce
(jf, Informace, 03.01.2015)
Znak Policie ČR Policie vyšetřuje dvě krádeže, ke kterým došlo z 30. na 31. prosince loňského roku ve Stodě.
Zatím neznámý pachatel vnikl do garáže, ze které si odnesl kompresor s příslušenstvím, několik sad různého nářadí, dva klínové nájezdy, dvacet různých přípravků ve spreji k ošetření vozidla a plastovou skříňku se šuplíky. Odcizením a poškozením věcí způsobil škodu přibližně 17 000 korun.
Potom se vloupal do kůlny, odkud odnesl kotel, 13 radiátorů, 2 topné tyče, 15 termostatických hlavic a k tomu 15 kusů připojení – vše nové, nepoužívané. Dále odcizil motorovou pilu, motorovou sekačku, tlakový čistič, elektrickou vrtačku s příslušenstvím, dvě horská kola, dvě sekery a další věci, které byly v kůlně uskladněné. V tomto případě způsobil pachatel škodu, která přesáhla 156 000 korun.

Novoroční ohňostroj byl...
(jf, Informace, 02.01.2015)
Již tradičně se i letos na Nový rok konal ve Stodě na pěší zóně ohňostroj.
V úvodním slově jsme se dozvěděli, že stodský nestojí milión jako ten pražský, což bylo posléze v davu kolem mě komentováno "je to vidět". Ono totiž letos platilo známé "pokud se něco může pokazit, pokazí se to." Střílet se nezačalo napoprvé ani napodruhé. Ani... Ale na to se podívejte na videu v pokračování článku.
Jsou tam dvě videa, kratší verzi, která jde k jádru věci, poskytl Michal Štumpf, díky.

Druhé WTF?! je na světě
(jf, Informace, 22.12.2014)
Už jsem psal o novém školním časopisu WTF?! v článku Psali jste někdy školní časopis?. Tento týden sedmáci vydali druhé číslo, vánoční. Hlavním tématem je Co děláte na Štědrý den?.
Na webu wtf.zestoda.net jsou první články, další by se měly objevit během několika pár dní.

Taneční - po třech měsících je konec
(jf, Informace, 16.12.2014)
Taneční Stod 2014, závěrečná Letošní taneční začínaly 12. září, uplynuly přesně tři měsíce a 12. 12. 2014 taneční skončily.
Ano, v pátek byla závěrečná tanečních. I přesto, že chodilo jen 17 párů byl sál obsazen, nálada příjemná, hrál Dance Band Plzeň a tancovalo se. Prohlédněte si 59 fotografií na foto.zestoda.net a video předtančení v pokračování článku.
...

V nemocnici se buduje
(jf, Informace, 15.12.2014)
Stodská nemocnice rekonstruuje operační sály, kvůli tomu se zavře i porodnice, více na Ve Stodské nemocnici začala rekonstrukce operačních sálů.
Nemocnice má taky konečně i nové parkoviště: U nemocnice jsou nová místa k parkování, jde o pozemek bývalých dílen bývalé ISŠaU.

Psali jste někdy školní časopis?
(jf, Informace, 02.12.2014)
Měli jste na škole školní časopis? Psali jste do něj? Stodská 7. A jeden takový vydala, jmenuje se WTF?!. Pracovali na něm v hodinách českého jazyka, papírová verze je k dostání a přečtení ve škole. Ale máte šanci si ho přečíst taky, existuje i webová verze na wtf.zestoda.net. Je to překlopená verze papírového prvního čísla, snad budou i další. A dokonce má i aktuální anketu Co budete večeřet?, tak šup do hlasování.

Kdo je starostou?
(jf, Informace, 13.11.2014)
Ano, vím, týden staré informace, ale minimálně pro historii je dobré to zaznamenat.
Výsledky voleb jsou známy už dlouho, nyní už mají nově zvolení zastupitelé za sebou další krok, ustavující zasedání zastupitelstva města Stod.
Na něm se rozdělovaly funkce, starostou byl zvolen Bc. Jiří Vlk, nově má město dva neuvolněné místostarosty Mgr. Bohumila Koču a Ivu Hořanovou. Kromě nich v Radě města zasednou MUDr. Dagmar Rumanová a Mgr. Miroslav Jindřich.
Kontrolní a finanční výbor jsou tříčlenné. V kontrolním jsou Ing. Vladimír Čada (předseda), Mgr. Sylva Šabatová a Bc. Markéta Römanová, ve finančním Dr. Ing. Jan Rychlík (předseda), Ing. Mohsin Saleh Salem a Mgr. Miroslav Jindřich.

Mezi Holýšovem a Staňkovem nepojedou vlaky
(jf, Informace, 08.11.2014)
Vlak Od 11. do 13. listopadu 2014 vždy v čase 8:35 až 14:40 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov - Staňkov (mapa).

Otevřou dveře, půjdete se podívat?
(jf, Informace, 07.11.2014)
Střední odborné učiliště Domažlice, škola Stod, to je aktuální název stodské školy, pořádá 14. listopadu Den otevřených dveří, při kterém si můžete prohlédnout školu i pracoviště odborného výcviku. Zástupci školy bývají úspěšní na různých soutěžích, naposledy v Sušici (viz Celorepublikovou kadeřnickou soutěž v Sušici vyhrál tým z učiliště ze Stoda a audio příspěvek v pokračování článku) a někdo prostě rukama pracovat musí. Pokud tedy máte doma dítě vycházející ze školy, nestálo by to za úvahu?

Je Stod vaše město?
(jf, Informace, 16.10.2014)
Ne, to nemá nic společného s volbami, co jsme si, to jsme si, na čtyři roky je už zvoleno.
Město Stod, Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje a Centrum pro komunitní práci západní Čechy zpracovávají analýzu poskytovaných služeb, veřejných prostranství, životního prostředí, bezpečnosti ve městě, možností trávení volného času pod názvem Stod – Vaše město. Součástí analýzy je dotazník a také setkání s veřeností, kde si můžete o tom, co se vám líbí a nelíbí popovídat hezky naživo.
Čas na vyplnění dotazníku je do konce října, setkání je 30. října 2014 od 17 hodin v malém sále Kulturního domu. A malá poznámka: reptáním doma nic nezměníte.

A je spočítáno
(jf, Informace, 11.10.2014)
Všechny odevzdané hlasy jsou spočítané (účast 42,17%) a výsledky? Volba pro Stod 6 mandátů, Nezávislí pro Stod 5 mandátů, ČSSD 3 mandáty a KSČM 1 mandát.
Jmenovitě (v pořadí čísel kandidátek a umístění na nich) Koča, Šabatová, Jungbauer, Sedláčková, Rychlík, Jindřich, Berka, Rumanová, Saleh Salem, Vlk, Römanová, Hořanová, Tocháček, Čada, Polívka.

Hippies dotančili. A co vy?
(jf, Informace, 08.10.2014)
Taneční Stod, prodloužená Taneční za sebou mají první prodlouženou, byla na téma Hippies, 66 fotografií si můžete prohlédnout na foto.zestoda.net. Nebylo úplně vyprodáno, vždyť chodí jen sedmnáct párů, ale myslím, že se prodloužená povedla a tancovalo se dostatečně.
Pokud si chcete zatancovat taky a nechcete při tom čekat až na plesy, kterých ve Stodě zas tak moc není, přijďte do tanečních pro dospělé. Začínají příští sobotu, 18. října 2014.

Vrátila se doba hippies?
(jf, Informace, 01.10.2014)
Taneční Stod 2014 - plakát 1. prodloužená No asi nevrátila, ale pokud půjdete v pátek kolem kulturního domu, možná si tak budete připadat. Jsou to totiž už tři týdny, co začaly taneční a tak je čas na první prodlouženou. A právě ta je letos na téma hippies (proto taky tak barevný plakát). Začínáme v devatenáct hodin, přijďte se podívat.
Akce na Facebooku, v Google kalendáři

Jak nám to bude jezdit?
(jf, Informace, 17.09.2014)
V prosinci začnou jako každý rok platit nové jízdní řády, ale už teď se můžete podívat, jak bude od 14. prosince 2014 vypadat ten vlakový: konečný návrh JŘ na trati 180 Plzeň - Domažlice.

Polka jede, polka jede
(jf, Informace, 12.09.2014)
Taneční Stod Je tu (skoro) podzim a s podzimem jsou tu tradičně i taneční. Letošní začaly dnes a jsou o trochu skromnější než loni, chodí sedmnáct párů nejen ze Stoda, ale i z okolí. A došlo i na polku z nadpisu. ;-)
Pokud jste se nebyli podívat na první lekci, můžete si prohlédnout 28 fotografií a zapsat si do kalendáře datum 3. října, kdy bude první prodloužená. Letos na téme hippies.

Tak kohopak si vybereme
(jf, Informace, 01.09.2014)
Patnáct míst, padesát šest zájemců. Čísla pro podzimní komunální volby ve Stodě. Pokud vás zajímají nejen čísla, ale i jména, seznam všech kandidátů si můžete projít na volby.cz.
Čtyři seskupení (nemohu říct strany, třeba ODS tam vůbec nenajdete), nejmladšímu je 20, nejstaršímu 81, průměrný věk 49 let, 43 mužů, 13 žen.

Kolik je ve Stodě ulic?
(jf, Informace, 22.08.2014)
Syn mě překvapil tím, že v Chotěšově je padesát dva ulic. Nevěřil jsem mu, ale má pravdu, skutečně je jich tolik.
Tak schválně, kolik ulic je ve Stodě? Tipnete si někdo? Tipnete si někdo správně? Pište do komentářů.

Chcete být ředitelem?
(jf, Informace, 15.08.2014)
Nabídka pro univerzální manažery, nebo raději ne. Jde o víc, než jen o firmu, tak raději jen pro vážné zájemce: konkurz na místo ředitele Základní školy a mateřské školy Stod.
Čas máte do 1. 9. 2014.

Jaký byl Večer pro klášter Chotěšov?
(jf, Informace, 04.08.2014)
V sobotu se konal už dvanáctý ročník benefiční akce Večer pro klášter Chotěšov. K vidění byly ukázky z historie, hrálo se a zpívalo v různých žánrech, ba i na divadlo v oživených prohlídkách došlo.
Samozřejmě jste si mohli prohlédnout klášter sami, ale i s průvodcem a mohli jste se dostat i do běžně nepřístupných míst.
Podívejte se na 33 fotografií z akce.

Nevíte, neznáte?
(jf, Informace, 02.08.2014)
Přišel mi mail:
Po 27 rokoch sa bude konať v dňoch 29.-31.8.2014 v obci Vlašská Bystřice (pod Rožnovem pod Radhoštěm) na Morave zraz spolubojovníkov, ktorí v rokoch 1985-1987 boli na základnej vojenskej slúžbe práve vo VÚ 8060 STOD.
V tom čase som tam mal na navádzacom stredisku PVOS na sále veliteľa, vtedy bol v hodnosti npor. a volal sa Josef Nosek, dnes odhadujem, že môže mať tak okolo 70 rokov, no neviem to presne, len mám informáciu, že stále býva a žije v Stode.
Vedli by ste mi pomôcť ho nájsť a skontaktovať sa s ním. Veľmi rád by som ho totiž srdčne pozval na náš zraz a iste by ho radi videli aj ostatní chlapi, pretože on bol vždy ľudský, mal pre nás pochopenie a bol to super chlap.
Netušíte, kdo by to mohl být? Neznáte ho, nemáte kontakt? Pomůžete zkontaktovat odesílatele (mail a telefon mám) s panem Noskem? Díky

Už v sobotu bude Večer pro klášter Chotěšov
(jf, Informace, 30.07.2014)
Nasvícený klášter Chotěšov Pokud jsem vás nenalákal minulý týden do Chotěšova, zkusím to znovu. V sobotu se bude konat už 12. roční Večera pro klášter Chotěšov.
Jde o benefiční akci, začíná se ve 14 hodin, končí o půlnoci a je připraven bohatý program. Vystoupí skupiny historického šermu, budou i ukázky vojenské programu k výročí 1. světové války, na komorní scéně uvidíte Hlasoplet i recitál pro harfu a bicí, zahrají skupiny Lignit, Quo Vadis, Ocho Ríos, Sebevrány a Adolpho, navštívit můžete přednášky Ing. arch. Jana Soukupa a samozřejmě budou probíhat prohlídky kláštera, kdy se dostanete i do běžně nepřístupných míst, a také večerní oživené prohlídky.
Další informace najdete na stránách akce nebo na Facebooku.

V sobotu vyrážíme do Chotěšova
(jf, Informace, 24.07.2014)
Minulý týden byla spousta chotěšovských ve Stodě, není čas jim návštěvu oplatit? ;-)
Už od 13 hodiny začínají 6. chotěšovské zahradní slavnosti v klášteře - lesovně (vstup od "koule" u školy), připraveno je Dětské loutkové divadlo Třemošná - Jak Honza vyzrál na princeznu, prohlídky kláštera - konventu a barokního pavilonu (hasičská expozice) (vchod z hlavní ulice) a koncerty kapel Homar, Baty, Louka band, Bel Canto, Zavřít, Traffic Jam, Politische Gespräche Verboten.
Večer pak bigbít na hřišti, od 20:00 Brufen, od 22:30 Kabát revival.
Obě události jsou v kalendáři akcí: zahradní slavnosti, bigbít, snadno si je tak můžete přidat do svého.

Zbourat špitál, nezbourat špitál?
(jf, Informace, 20.07.2014)
Aby bylo jasno, není řeč o stodské nemocnici, ale o starém špitálu, o kterém ani nevíte, že existoval.
V Plzeňském deníku vyšel článek Památkáři odmítají bourání bývalého špitálu, ve kterém se píše, že město chce špitál zbourat, zatímco památkáři by ho rádi zachránili. A že místo něj bude park, vhodný například pro svatby.
Zajímalo by mě, co dělali památkáři dosud. Co si pamatuju, už od dob statku, budova je dost ošklivá a říkám si, že je div, že ještě nespadl sama. A park? Tak blízko silnice a tak velký prostor, to bude romantika. :-)
Pokud ještě pořád nevíte, o čem je řeč, nápověda zní špitální kaple, tady je snímektady letecký pohled.

Na co zajít o pouti?
(jf, Informace, 16.07.2014)
Hudební vystoupení Stodská pouť již tradičně nejsou jen kolotoče a koláče, ale taky program v letním kině. Na co zajít letos?
V pátek bude ska trojkoncert. Začínají domažličtí SticX (na Bandzone), po nich zahrají bratislavští Polemic (web, na Bandzone) a končí domácí V3Ska (web, na Bandzone).
V sobotu už půjde o mix žánrů: folklor Dudáček (na Facebooku), rock'n'rol Elvis Presley Revival Band (web), bluegrass High Grass-Vysoká tráva (web), středověká hudba Gnomus (web), country Country Sisters (web), pop ABBA World Revival (web) a vrchol večera ;-) Dance Band Plzeň (web).
Tři dny koncertů skončí v neděli bigbítovou tancovačkou se skupinou Brutus (web).
Časy jednotlivých koncertů jsou v kalendáři.

Téměř do konce měsíce z Holýšova do Staňkova nebude jezdit vlak
(jf, Informace, 14.07.2014)
Vlak 17. a 18. července 2014 v čase 7:10 - 18:40 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov - Staňkov (mapa).
Od 19. července 2014 7:10 do 28. července 2014 18:40 se bude konat nepřetržitá výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov - Staňkov (mapa).

Pomůžete v boji proti Černobílovi?
(jf, Informace, 07.07.2014)
Pokud nemáte děti, asi netušíte, o čem je řeč. Česká televize se svým Déčkem má prázdninovou soutěž Zachraňte duhu, kdy je vaším úkolem navštívit tři výletní místa, zjistit ukryté symboly a tím bojujete proti Černobílovi. Pro nás by mohlo být zajímavé, že jedním z cílů je Křížový vrch. Můžete na něj vyrazit, i když první už nebudete ;-)
Symboly jste si mohli zjisit už třeba na Letní slavnosti, ale čas je do konce prázdnin.

Pozor při cestě vlakem
(jf, Informace, 07.07.2014)
Vlak 10. července 2014 v čase 8:00 - 14:00 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice (mapa).
11. července 2014 v čase 7:50 - 14:15 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Vejprnice - Nýřany (mapa).

Auto při předjíždění narazilo do druhého
(jf, Informace, 05.07.2014)
V článku na Aktuálně.cz to popsali jasně: Pátek v 23:34. Řidič - cizinec v Audi jel od Holýšova, začal na horizontu předjíždět a v plné rychlosti narazil do protijedoucího automobilu Opel Vectra. Řidič Audi utrpěl zranění, kterým při převozu do nemocnice podlehl, řidička Opelu utrpěla těžká zranění. V Audi se lehce zranili dva muži a dvě ženy.
A z těchto indicií se dá poznat, jaké národnosti řidič byl. V textu to není, ale je to další z bouraček, kterou zavinili Poláci vracející se z Německa. Nemíním tu nijak agitovat proti řidičům z Polska, ale pokud někdy jezdíte v pátek večer, myslím, že víte, o čem mluvím. Nedodržování rychlosti ani v obci, ani mimo ní, nebezpečné předjíždění...
Pokud mi národnost nevěříte, podívejte se na další článek.

Na "palouku" bude nové hřiště
(jf, Informace, 02.07.2014)
V usnesení z jednání rady města je uvedeno "1227 – schvaluje vybudování dětského multifunkčního hřiště na prostranství v ulici Nová ve Stodě, s umělou trávou, dle předloženého návrhu."
Pokud tedy bydlíte v okolí, můžete se těšit, jen to asi do švestek nebude. To máte povolení, výběrové řízení, stavbu....

V klášteře se bude slavit slunovrat
(jf, Informace, 15.06.2014)
Stylově v sobotu 21. června se bude konat nejen hudební festival Chotěšovský slunovrat. Hrát budou Salome, Dáša Voňková, Eva Henychová, Jakub Noha band, Jiří Smrž, LoukaBand, Petr Fürstl a Canticorum, pohádku zahraje Loutkové divadlo Třemošná, připraveny jsou prohlídky kláštera, řemeslné stánky, dětský koutek, lukostřelba, zahradní kavárna.
Vstupné je 110 Kč, zlevněné 70 Kč, děti do 15 let 30 Kč, prohlédnout si můžete plakát.

Chcete jet vlakem?
(jf, Informace, 31.05.2014)
Vlak V tom případě pozor na výluky:
2. 6. 2014 od 8 do 14 hodin se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Vejprnice (mapa).
Ve dnech 3. až  5. 6. 2014 od 8 do 14 hodin se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod (mapa).
6. 6. 2014 od 8:35 do 14:40 hodin se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov - Staňkov (mapa).

Koho bychom zvolil do EP?
(jf, Informace, 26.05.2014)
Jak se volilo ve Stodě? Koho bychom zvolili do Evropského parlamentu?
Ve Stodě byla volební účast 13,02 %, mandát by získaly strany ANO 2011 (22,19 %), Koalice TOP 09 a STAN (19,51 %), ČSSD (19,51 %), KSČM (11,22 %) a ODS (6,68 %).

Půjdete si příští sobotu protáhnout tělo?
(jf, Informace, 09.05.2014)
A že máte na výběr. V sobotu 17. 5. 2014 si můžete jít zaběhat, projít se nebo se projet na kole po silnici i v terénu.
Koná se totiž třetí ročník Májového běhu na Křížový vrch, který pořádá OS Poprask. A taky čtyřicátý ročník pochodu Chotěšovská 30, který má připraveny pěší trasy na 12, 15, 25, 35 km, 30 a 50 km pro horská kola a 60 a 83 km pro silniční kola. Dětská pětikilometrová bude samozřejmě taky. ;-) Popis a mapy tras jsou v pokračování článku.
......

Stod podruhé v Cyklotoulkách
(jf, Informace, 30.04.2014)
Stod byl v Cyklotoulkách už jednou, v roce 2008. Cyklotoulky se přestěhovaly na Českou televizi a Stod se do nich dostal podruhé, tentokrát v části Mikroregion Radbuza (odkaz vede na stránky ČT, kde je pořad ke shlédnutí).

Neplatí a neplatí
(jf, Informace, 27.04.2014)
Znak Policie ČR Policisté z obvodního oddělení Stod se v současné době zabývají případem zanedbání povinné výživy. Tohoto trestného jednání se měl dopustit devětadvacetiletý muž, který od 8. června 2013 do 24. dubna 2014 řádně a včas neplnil vyživovací povinnost na svou vlastní na dceru. Muž tedy na výživném dluží částku v celkové výši 29 600 korun. Za takové jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Oprava v Nýřanech omezí vlaky
(jf, Informace, 19.04.2014)
Vlak Ve dnech 22. a 23. 4. 2014 od 8 do 14 hodin se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Vejprnice (mapa).
Ve dnech 24. a 25. 4. 2014 od 8 do 14 hodin se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod (mapa).

Z Blížejova vlaky nepojedou
(jf, Informace, 05.04.2014)
Vlak Od úterý 8. 4. 2014 8:30 do pátku 11. 4. 2014 19:00 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice (mapa).

Bohumír Lindauer - kdo ho zná?
(jf, Informace, 28.03.2014)
Projekt Evropské hlavní město kultury 2015 vydal tiskovou zprávu, ve které se mimo jiné píše: Mezi hlavními body programu roku 2015 dominuje sezóna nového cirku a také mimořádné výstavy, například unikátní expozice portrétů maorských náčelníků od Bohumíra Lindauera ze Stodu u Plzně nebo představení osobnosti a díla plzeňského rodáka Jiřího Trnky.
Kromě toho, že netuším, co je to "sezóna nového cirku" mě tam zaujalo spojení Bohumír Lindauer ze Stodu. Bez mučení přiznávám, že jsem nikdy totu jméno neslyšel.
Jeden dotaz do Googlu ovšem stačil a zjistil jsem, že Bohumír je spíš známý jako Gottfried Lindauer a jde o malíře, který odjel na Nový Zéland a tam se stal známým díky obrazům Maorů (víc i s dalšími odkazy na Wikipedii). Ovšem o Stodě jsem nikde zmínku nenašel.

Jeden dluží, druhý nezastavuje
(jf, Informace, 23.03.2014)
Znak Policie ČR Policisté z obvodního oddělení Stod se v současné době zabývají případem zanedbání povinné výživy. Tohoto trestného jednání se měl dopustit třiačtyřicetiletý muž, který v době od července 2012 neplnil vyživovací povinnost na své dva syny a dceru. Muž tak způsobil pětatřicetileté ženě škodu ve výši 111 500 korun. Za takové jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
Dne 11. března 2014 v odpoledních hodinách v obci Stod na silnici 1. třídy, číslo 26 prováděla hlídka Dopravního inspektorátu Plzeň – venkov kontrolní činnost, při které z důvodu podezření ze spáchání přestupku vyzvala řidiče vozidla Ford Mondeo k zastavení zvláštním výstražným znamením zvukovým i světelným a nápisem Stop. Řidič tuto výzva však nerespektoval a pokračoval v jízdě dalšími ulicemi obce Stod, přičemž se dopouštěl dalších dopravních přestupků. Nakonec podezřelý řidič vozidlo v jedné z ulic zastavil, vystoupil z něj a začal utíkat. Policisté muže začali ihned pronásledovat a následně ho dostihli. Hlídka zjistila, že tento osmadvacetiletý mladík řídil vozidlo, přestože mu byl rozhodnutím Městského úřadu v Nýřanech vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu 12 měsíců a to od 4. dubna 2013 do 4. dubna 2014. Mladík se svým jednáním dopustil trestného činu maření výkonu rozhodnutí. Za toto jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Píše se o vás v kronice města?
(jf, Informace, 20.03.2014)
Zajímalo by vás, jestli se o vás píše ve stodské kronice? Nebo byste si prostě jen chtěli stodskou kroniku přečíst nebo i jen prohlédnout? Máte šanci. Na webu Porta fontium, což je bavorsko-česká síť digitálních historických pramenů, jsou k dispozici kroniky města Stod od roku 1945 do roku 1997.
Čtení tedy teď máte dost. ;-)

Od pondělka bude výluka vlaků
(jf, Informace, 08.03.2014)
Vlak Ve dnech 10. až 13. března vždy v čase 8:10 - 14:00 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň hlavní nádraží - Nýřany (mapa).
Po dobu výluky budou vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou:
  • Os 7406, 7408, 7442 a 7410 v úseku Plzeň hl.n.os.n. - Vejprnice
  • Os 7409, 7411, 7413 a 7443 v úseku Vejprnice - Plzeň hl.n.os.n.
  • Os 7440 v úseku Plzeň hl.n. - Nýřany
  • Os 7441 v úseku Nýřany - Plzeň hl.n.

Po flámu můžeme jet z Plzně autobusem
(jf, Informace, 07.03.2014)
Od loňského srpna jezdí z Plzně linka N12. Jezdí každou noc na sobotu, neděli a svátek vždy ve dvě hodiny od Mrakodrapu. A končila v Chotěšově.
Ano, minulý čas je správně. Rada města na zasedání 3. února schválilo prodloužení této linky až do Stoda, od noci z 28. na 29. března můžeme touto linkou jet až na stodské náměstí.
Více info na dpmp.cz.

Pachatel loupežného přepadení byl dopaden
(jf, Informace, 13.02.2014)
Znak Policie ČR Kriminalisté z 1. oddělení obecné kriminality z Územního odboru Plzeň - venkov ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení policie Stod dopadli pachatele loupežného přepadení, ke kterému došlo ve Stodě 22. ledna 2014. Třiatřicetiletý muž cizí národnosti v ranních hodinách velice brutálním způsobem fyzicky napadl dvacetiletou dívku, obsluhu baru. Napadené dívce se podařilo následně utéct, ve vstupních dveřích však potkala svojí kolegyni, která ji přišla vystřídat. V tu chvíli agresivní muž napadl, opět velice brutálním způsobem, i tuto devětatřicetiletou ženu. Poté z prostoru baru odcizil finanční hotovost a kartony cigaret a následně utekl.
Při pátrání bylo zkontrolováno mnoho barů, restaurací, ubytoven a dalších objektů. Obviněný muž byl dne 11. února 2014 zadržen a umístěn do policejní cely, za jeho jednání mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až na deset let. Intenzivní prací zjistili pachatele, kterým je 33letý muž cizí národnosti.