Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Z tisku vydáno 29. 01. 2004 (2136 přečtení)

Právo, Plzeňský kraj, 29. 1. 2004:
Kraj přetransformoval okresní nemocnice na obchodní společnosti, v nichž je jediným akcionářem a má za ně odpovědnost.
Rušení nemocničních lůžek nebo dokonce celých oddělení není podle ředitelů nemocnic v Plzeňském kraji aktuální a nic neřeší.


....
Bouřlivou diskusi vyvolaly plány na rušení dětských lůžek. "Dětská lůžka všeobecně nejsou dobře obležena. Každoročně tak vznikají velké ztráty," říká krajský radní pro zdravotnictví a sociální problematiku Jaroslav Kadlec (US-DEU). Ten v prosinci potvrdil, že se mračna zřejmě stahují nad lůžky na dětských odděleních ve Stodě a v Rokycanech. "V obou nemocnicích je kapacita dětských oddělení asi 16 lůžek. Jedná se o netypická oddělení, která však nemocnice silně zatěžují provozními náklady. V třísměnném provozu musí sloužit stejně personálu jako u běžných oddělení s dvojnásobnou kapacitou."
....
Ani ve Stodě nechtějí o rušení lůžek ani slyšet. "Máme deset novorozeneckých lůžek, která jsou nutná pro porodnici. Zbývá deset dětských lůžek, a to rozhodně není pro jižní Plzeňsko mnoho," upozorňuje ředitelka Miloslava Šlajsová. Stod má k dispozici celkem 212 lůžek. "Šetřit se dá všude. Ale rušení by mohlo ohrozit dostupnost péče v regionu," dodává.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 3)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter