Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Z tisku vydáno 07. 05. 2004 (2134 přečtení)

MF Dnes, Kraj Plzeňský, 6. 5. 2004:
Téměř půl milionu korun by dětskému oddělení stodské nemocnice rády věnovaly obce a města sdružená v mikroregionu Radbuza. "Starostové sedmnácti obcí schválili příspěvěk 28 korun na každého obyvatele. Konečné slovo však budou mít zastupitelé," říká manažer mikroregionu Jiří Kasl.

S prosbou o pomoc se na starosty obrátila ředitelka nemocnice Miloslava Šlajsová. "Peníze použijeme na provoz dětského oddělení, ale především dětskou lékařskou službu první pomoci. Ta v současné době ošetřuje pacienty nejen z okresu Plzeň-jih, ale také z části okresu Plzeň-sever a po uzavření nemocnice v Plané také z Tachovska. Obrátím se proto i na starosty z obcí těchto části regionu," vysvětlila.
Kolik peněz se mikroregionu skutečně podaří získat, to si netroufá nikdo odhadnout, protože velké finanční problémy obcím přidělalo zvýšení daně z přidané hodnoty na stavební práce. "Jen kanalizace nás bude stát o 800 tisíc korun více, než jsme předpokládali. Obávám se, že nebudeme moci přispět celou částkou," míní starosta Dnešic Karel Malý. Naopak zastupitelé Dobřan už příspěvek v plné výši schválili, přestože i jich se dotklo zvýšení DPH. "Podařilo se nám však potřebné peníze v rozpočtu najít. O problémech menších obcí víme a pochopíme, nebudou-li schopny zaplatit celou částku," prohlásil starosta města Jaroslav Sýkora.
Také starosta Stodu Lubomír Jungbauer je přesvědčen, že zastupitelstvo města potřebnou finanční částku nakonec schválí.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter