Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Stodské listy vydáno 25. 11. 2004 (5758 přečtení)

číslo 10    listopad-prosinec 2004

Příjemné prožití vánočních svátků
mnoho štěstí, zdraví a osobních i pracovních úspěchů v roce 2005
Přeje MĚSTO STOD

Jaký bude advent?

Výstava
V městské knihovně jsme pro vás od 6. prosince připravili výstavu novoročních blahopřání (takzvaných "péefek"). Různé druhy blahopřání si můžete prohlédnout v otvírací době knihovny.

Zdobení stromečku
1.12. připravily pracovnice knihovny ve spolupráci s ZUŠ na pěší zóně od 17.00 hodin zdobení stromečku za doprovodu vánočních koled v podání pěveckého sboru Rosničky. Ozdoby na stromeček si můžete vyrobit vlastní, jinak budou také připravené. Přijďte si s námi zazpívat!

Adventní koncert
9.12. v zasedací síni radnice od 17.30 hodin předvedou na koncertu svou hru žáci Základní umělecké školy ve Stodě.

Vánoční jarmark
15.12. od 15.00 hodin můžete na malém sále kulturního domu ještě nakoupit nějaké dárečky , ozdoby a další věci, které děti vyrobily. Věříme, že se vánoční jarmark setká se stejným úspěchem, jako ten velikonoční.

Vánoční nadělování
15.12. od 17. 00 hodin můžete na velkém sále kulturního domu vidět, co všechno děti umí a jaké dárečky si pro vás letos připravily a nazkoušely. Uvidíte děti z mateřské školy, základní i umělecké školy a tanečního klubu.

Adventní koncert
19.12. od 15.00 hodin ve Špitální kapli zahrají učitelé ZUŠ.

Vánoční turnaje
Do městské knihovny si můžete o vánočních prázdninách ve čtvrtek 30. prosince přijít zasoutěžit. Začínáme v 10.00 hodin soutěží ve skládání puzzle pro nejmenší děti (to je do čtvrté třídy základní školy včetně). Pro starší děti (od páté třídy výš) startujeme ve 12.30 soutěž ve skládání českých slov - milovníci scrabble a kris-krosu (česká verze této oblíbené hry) budou mít možnost dokázat, co umí. Účastnit se mohou i mladší děti, pokud znají, co je to podstatné jméno v prvním pádě, sloveso ve všech tvarech atp. Od 15.30 pak rádi při skládání slov přivítáme studenty středních škol, dospělé, prostě všechny, kteří již opustili základní školu. Pro vítěze v každé kategorii jsou připraveny věcné ceny.

Vernisáž výstavy
30. prosince v 18.00 hodin se v městské knihovně koná vernisáž fotografií kameramana Romana Muchky. Fotografie si budete moct prohlédnout celý leden v otevírací době knihovny.

Kasárna jsou předána - a co bude dál?
Po několika letech vyjednávání mezi naším městem a ministerstvem obrany byly dne 13.10 fyzicky převzaty kasárna na Krůtí hoře v teoretické hodnotě 72 miliónů. Je nutno si položit otázku, co s těmito objekty bude dál. Město ve svém územním plánu již s touto lokalitou počítalo a chce ji využít jak pro malé podnikání, tak i dát možnost pro výstavbu větší firmě. V současné době jsou objekty využívány většinou jako skladovací prostory a jeden objekt je využíván pro zámečnickou výrobu. Největší část kasáren si pronajala firma AZS - 98, která je zaměřena na recyklaci stavebního materiálu a jeho zpětný prodej. Představitelé města jednali se zahraniční firmou o výstavbě nového závodu, kde by mohlo být zaměstnáno až šedesát pracovníků. Jednání jsou však na počátku, a proto je realizaci ještě dlouhá cesta.
-st-

Volby 2004
Rekordně nízká účast voličů při volbách do zastupitelstva kraje a Senátu se nevyhnula ani našemu městu. K volebním urnám totiž přišlo jen 26,23 % voličů. Po sečtení hlasů členové komisí netrpělivě očekávali, zda se podaří zvolit senátora za Plzeň - jih v prvním kole. Primátoru Plzně Ing. Šnebergrovi se to v plné míře podařilo a proto se nemuselo konat druhé kolo senátních voleb. Po volbách do krajského zastupitelstva nebude mít naše město opět ani jednoho zástupce v nejvyšším orgánu kraje. Je nutné, aby se nad tímto stavem politické strany a hnutí zamyslely. Kraje budou mít podstatně více finančních prostředků než tomu bylo doposud, a tak jistě půjdou dotace především do těch obcí, které mají největší zastoupení v krajském zastupitelstvu. Může se tak stát, že město Stod vyjde v dotacích naprázdno.

Změna rozpočtu města
Zastupitelstvo města Stod na svém zasedání dne 25.10.2004 schválilo, po předchozím projednání ve finančním výboru, rozpočtovou změnu č.2.
Předmětem změn byly kromě drobných úprav položek rozpočtu především přijetí dotace na Dům dětí a mládeže, dotace na rekonstrukci školní jídelny a navýšení rozpočtu v příjmové i výdajové části o překlenovací úvěr pro výstavbu 64 obecních bytů.
Schválená rozpočtová změna znamená navýšení rozpočtu v příjmové i výdajové části na 135 245 tis.Kč. Rozpočet je nadále vyrovnaný a je vůbec nejvyšší v novodobé historii města.
-ap-

Halloween
V neděli 31. října jsme si prvně vyzkoušeli svátek Halloween. S tím anglickým nebo americkým asi neměl mnoho společného. Prostě jsme jen využili toto odpoledne k setkání. Počasí se nám sice rozhodlo svátek znepříjemnit nebo si pouze řeklo, když strašidla, duchové, čarodějnice, víly a tak podobně, tak ať k tomu mají také odpovídající počasí. Od rána jsme se tedy mohli těšit z husté mlhy, která se ani po obědě nemínila zvednout. Dokonce se ještě přidalo drobné mžení, občas i sprchlo trochu víc. O to milejší bylo, že ve čtyři hodiny odpoledne na nás přece jenom na Komenského náměstí, kde byl sraz, čekali účastníci naší akce. Příjemným překvapením bylo množství masek, které se zde sešlo. Byli zde duchové, skřítkové, čarodějnice, víly, čerti…Na cestu rozdaly mladé čarodějnice kaštánky, které nás chránily před zlými kouzly a zároveň byly hlasovacím lístkem pro volbu nejobdivovanější masky. Šli jsme na cvičiště ke kynologům, kteří pro nás měli připravené ukázky výcviku psů. O tom, že jsou psi dobře vycvičení, jsme se přesvědčili hned, protože nejevili žádný zájem o podivné bytosti, které je navštívili. Po ukázkách nám pořádně vyhládlo ( i čarodějnice musí jíst) a opekli jsme si buřty. K tomu nám na kytary pěkné písničky hráli a zpívali společně se svou vedoucí žáci paní Kardové. Zvolili jsme nejobdivovanější masky - byli jimi Shrek, víla a duch podzimu, vytáhli jsme si sladkou odměnu stráženou hadem ( naštěstí nebyl živý nebo už na něj byla moc zima ), rozsvítili jsme lampiony a vydali se na cestu zpátky do města. Byl to fajn podvečer a dobrá příležitost podniknout něco společně.
-my-

Z policejního zápisníku:
· Kriminalisté okresního ředitelství Plzeň - jih šetří další případ okradeného seniora. V obci Čelákovy navštívily v dopoledních hodinách dvě ženy romské národnosti rodinný dům devětasedmdesátiletého majitele. Nejprve se jej dotazovaly, zda neprodává peří, které by od něj koupily. Důvěřivý muž pozval ženy dovnitř. Jedna z podvodnic jej požádala o pití. Této situace využila druhá žena k prohledání obývacího pokoje. Zde ze zásuvky stolu sebrala finanční hotovost jednadevadesát tisíc korun. Policie na případu intenzivně pracuje a po pachatelkách pátrá.
· O občanský průkaz a pět set korun přišla na nákupech v jednom z plzeňských hypermarketů žena ze Stoda. Uvedené věci měla v zadní kapse kalhot, čehož využil neznámý kapsář a věci odcizil. Stejnou zkušenost má šestadvacetiletá žena, které při nákupu v hypermarketu v nestřeženém okamžiku z kabelky zmizela peněženka s platební kartou. Policisté v souvislosti s krádežemi upozorňují občany, že kabelky, peněženky, platební karty a mobilní telefony jsou pro nenechavé chmatáky častou kořistí. Je nevhodné během nákupu nechávat peněženku navrchu kabelky nebo nákupní tašky. Kabelku noste vždy u těla s rukou na zapínání. Lákadlem pro kapsáře se stávají i peněženky, doklady a platební karty uložené v batůžku na zádech.
· Plynový kotel, elektrické bourací kladivo a přípojky k radiátorům si odnesl dosud neznámý zloděj z rekonstruovaného domku v Merklíně. Do objektu vnikl nezjištěným způsobem bez známek násilí. Škoda se vyšplhala na pětapadesát tisíc korun.
· Z trestného činu zpronevěry obvinil policejní komisař čtyřiadvacetiletého muže z Horšovského Týna. Obviněný uzavřel v jedné prodejně v Horšovském Týně leasingovou smlouvu o finančním pronájmu barevného televizoru. Nedodržel však podmínky a pronajatý televizor prodal v jedné zastavárně ve Stodě za dva tisíce korun. Svým jednáním způsobil leasingové společnosti škodu téměř devět tisíc korun.
· Chatovou osadu Babylon v Hradci opět navštívil nezvaný host. U jedné z rekreačních chat vypáčil dřevěné dveře na terase a vnikl dovnitř. Zde sebral mikrovlnou troubu, dvě pásové brusky elektrickou vrtačku vibrační brusku, čtyři rybářské pruty, frézu, sekačku a další nářadí. Majitel vyčíslil škodu na dvacet tisíc korun.
· Do uzamčeného bytu na Náměstí 1. máje v Chotěšově vnikl dosud neznámý zloděj. V obývacím pokoji sebral platební kartu. Následně pomocí této karty vyzvedl finanční hotovost devět tisíc korun. Neznámý pachatel je podezřelý z trestných činů krádeže a neoprávněného držení platební karty.

Vánoce pejskům
Blíží se čas vánoční a jak to bývá v této době zvykem, vzpomeneme si častěji na nemocné nebo opuštěné a snažíme se jim, je - li to v našich silách, nějakým způsobem pomoci. My bychom chtěli za Městskou knihovnu Stod uspořádat akci "Vánoce pejskům", která by pomohla útulku v Plzni na Valše. Prosíme proto děti i dospělé, chtějí - li také pomoci, aby přinášeli průběžně do knihovny např. psí konzervy, granule, piškoty aj. trvanlivé psí pochoutky do 21. 12. 04 do 15. 30 hodin. Vše co převezmeme, zapíšeme do seznamu dárců a předáme pracovníkům útulku. Máte - li zájem se s námi za pejsky na Valchu podívat a vzít některé z nich na procházku, přihlaste se závazně v knihovně. Sejdeme se ve středu 22. 12. 04 v 15.00 hodin před radnicí a vyjedeme směrem na Dobřany, návrat zpět je do 18 hodin.
Městská knihovna Stod -hk-

Zimní údržba města
Odbor údržby města Stod plánuje zimní údržbu místních komunikací a chodníků. Cílem je zmírnění závad ve sjízdnosti silnic a schůdnosti chodníků. Zimní údržba se provádí v pořadí dle důležitosti místních komunikací a chodníků. V případě kalamity předpokládáme pomoc ostatních organizací ve Stodě. Vlastníci nemovitostí mají povinnost ze zákona č.13/1997 a prováděcí vyhlášky 104, vykonávat zimní údržbu chodníků souvisejících s nemovitostmi. To znamená oklepávání rampouchů, úklid sněhu a posyp chodníků. Za silnice ve státní správě zodpovídá a provádí údržbu SÚS středisko Stod. Schváleným posypovým materiálem je: písek, drcené kamenivo, sůl.
-vs-

Déčko se líbí
Koncem měsíce září se po posledních úpravách otevřel v patře DDM Stod nový klub Déčko, který je určen dětem od 6. třídy ZŠ a mládeži. Klub funguje pro členy bezplatně. Každý příchozí má povinnost vyplnit přihlášku do klubu, chovat se podle řádu klubu a pokynů dozoru, který nenásilnou formou koordinuje činnost v klubu.
Myšlenka vzniku klubu vyšla ze současného stavu, kdy dospívající mají potřebu se setkávat, bavit se, být společně s kamarády v jiném než domácím prostředí, vyhledávají aktivity nepravidelného charakteru, tvoří si party, upřednostňují spontánní vyžití. Jejich útočištěm se stávaly zastávky, nádraží, restaurační zařízení, letní kino. Naším cílem pro ně bylo vytvořit zajímavé prostředí s atraktivním vyžitím, které ve Stodě chybělo, kde mohou bez cigaret a alkoholu trávit volný čas.
Klub svým vybavením a zařízením slouží k odpočinku i aktivně strávenému volnému času. Úterý 30. 9. drží rekord v návštěvnosti klubu - do Déčko se přišlo pobavit 70 účastníků. Členům klubu se zatím nejvíce líbí možnost shlédnutí filmů na DVD, poslech hudby, nabídka televizních programů na satelitu. Velký zájem projevují o kulečník, stolní tenis. Studenti SŠ i žáci ZŠ využívají k přípravě do školy i k zábavě počítače, které jsou připojené na internet.
Během krátké doby fungování klubu se nám podařilo oslovit úspěšně žáky II. stupně ZŠ i studenty místní SŠ, kteří jsou ubytováni na DM. Při dni otevřených dveří, se nové prostory Déčka i DDM líbili všem návštěvníkům. Těší nás, že klub plní svůj účel.
OTEVÍRACÍ DOBA - KLUB DÉČKO - VSTUP BOČNÍM VCHODEM DDM
PONDĚLÍ 14:00-20:00 HODIN
ÚTERÝ 15:30-20:00 HODIN
STŘEDA 14:00-20.00 HODIN
ČTVRTEK 14:00-20:00 HODIN
PÁTEK 15:00-20:00 HODIN
SOBOTA 15:00-20:00 HODIN
NEDĚLE 16:00-20:00 HODIN
Klub vznikl díky finančním prostředkům, které poskytlo město Stod. Další prostředky byly čerpány ze státní dotace na rekonstrukci DDM, z dotace KÚ Plzeňského kraje na Kluby otevřených dveří, z rozpočtu DDM Stod.

Integrovaná střední škola a Učiliště, Stod, Plzeňská 322
oznamuje všem uchazečům o studium, že DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SE KONÁ VE ČTVRTEK 13.LEDNA 2005 OD 10.00 DO 16.30 HODIN
ve čtyřletých studijních oborech 26-43-L/001 Mechanik elektronik
ve tříletých učebních oborech 26-53-H//001 Mechanik elektronických zařízení, 69-51-H/001 Kadeřník, kadeřnice, 65-51-H/002 Kuchař-číšník pro pohostinství,
v nástavbových oborech 64-41-L/524 Podnikání (denní a dálková forma studia)

Vážení občané,
dovolte, abychom Vás tímto informovali o realizaci celokrajského projektu "Recyklace a úplné odstranění vyřazených výrobků domácího chlazení z území Plzeňského kraje - projekt komplexní vyčištění území kraje". Kromě ekologického cíle projektu - odstranění regulovaných látek z vyřazených lednic je zejména pro obce našeho kraje zásadním cílem cíl ekonomický, ve formě ušetřených prostředků na likvidaci lednic. Projekt likvidace starých lednic je realizován od 2.8. 2004 do konce roku 2005. Městu Stod byla přidělena kvóta 106 ks vyřazených lednic a mrazáků, které budou v rámci projektu od obyvatel města odstraněny zdarma. Občané města Stod mohou tyto vyřazené lednice předat k likvidaci do Sběrného dvora ve Stodě.
V rámci projektu nebude dotováno odstranění těch značek a typů lednic a mrazáků, které v současné době podléhají tzv. zpětnému odběru (jejich odstranění platí jejich výrobci).
K odstranění jsou určeny především tzv. "staré zátěže", tedy značky lednic výrobců, kteří již neexistují. Jedná se především o značky Calex a značky výrobce bývalé "sovětské provenience" (např. Moroz). Odstraňovány tak budou v podstatě všechny značky lednic, které nejsou uvedeny na níže uvedeném seznamu .
Bližší informace na MěÚ Stod, Sokolská 566, OŽP,Pechová /tel.č.: 379 209 454

Upozorňujeme občany, že došlo ke změně sídla společnosti Západočeské komunální služby a.s., Husova 71, 301 17 Plzeň.
Nová adresa sídla, fakturační a zasílací adresa:
Západočeské komunální služby a.s.
Koterovská 522
326 00 Plzeň
Ostatní údaje o firmě zůstávají beze změny (IČO, DIČ, tel., fax).

SILVESTR 2004
Pořádá v kulturním domě Kynologický klub 31.12. 2004 od 20.00 hodin. Hraje: QVINTET MUSIC BAND z Dobřan. Předprodej vstupenek od 1.12. v Městské knihovně Stod

POJĎME SPRÁVNĚ SBÍRAT ELEKTROODPADY!
Vážení spoluobčané,
dovolte, abych Vás oslovil v souvislosti s ojedinělým projektem, který probíhá v našem městě, stejně jako v okolních obcích svazku obcí mikroregionu RADBUZA. Cílem projektu je zkouška, jakým způsobem dokážeme co nejefektivněji a především v co největší míře sbírat a na správné místo ukládat elektroodpady, tedy všechny výrobky, které nám dosloužily a jsou na elektriku (mají "přívodní kabel", který strkáme do elektrické zásuvky).
Od srpna příštího roku by měla platit novela zákona o odpadech, která říká, že výrobci nebo dovozci veškerých výrobků poháněných elektrickou energií by měli zajistit systém zpětného odběru těchto výrobků, tedy těch výrobků, které nám dosloužily a stávají se odpadem. Musí tedy zajistit a především zaplatit jejich odstranění s předností co největšího materiálového využití.
Ministerstvo životního prostředí ČR poskytlo prostředky na realizaci pilotního projektu, který by měl vyzkoušet, jakým způsobem se celý systém od srpna příštího roku bude zajišťovat. Je jistě velmi potěšující, že velká část pilotního projektu bude jako jediná v České republice realizována u nás, tedy v našich obcích při řece Radbuze. Cílem projektu není jen vyzkoušet co nejlepší systém sběru elektroodpadu od obyvatel, ale také systém vedení evidence odpadu a jeho následného odstranění. Slovo odstranění není to správné slovo. U nás nashromážděný elektroodpad bude odvážen do zpracovatelského závodu v Chrástu, kde budou např. vyřazené fény či sekačky rozebrány na jednotlivé komodity či suroviny, které budou zpět vráceny do oběhu a znovu použity pro výrobu nových výrobků. Znamená to, že bude kladen důraz na co největší materiálové využití odpadů tak, aby zbytečně neskončily na skládkách, jako se tomu doposud v řadě případů bohužel stávalo.
Velké díky za možnost realizace projektu patří samotným obcím mikroregionu včele s předsedou mikroregionu a starostou města Dobřany Jaroslavem Sýkorou, které umožnily realizaci projektu a celý projekt podpoří. K projektu se rovněž na základě svého velkého zájmu připojily i obce Líně a Zbůch.
A co projekt znamená pro občany? V podstatě nic nového než to, co by všichni měli podle platné obecní vyhlášky o odpadech dělat. Odpady třídit a ukládat je tam, kam správně patří.
V případě elektroodpadu (elektrošrotu) je samozřejmě povinností každého občana tyto výrobky odnášet do sběrného dvora odpadů, kde jsou dále odděleně roztříděny a poté odváženy do již uvedeného zpracovatelského závodu v Chrástu u Plzně. Týká se to i malých obcí, kde sběrný dvůr není, ale jejich občané mohou využít sběrný dvůr v nejbližší větší obci, v případě mikroregionu RADBUZA jsou sběrné dvory ve městech Dobřany a Stod a v obcích Chlumčany a Chotěšov. Sběrný dvůr funguje rovněž v obci Dnešice. V rámci projektu, který bude trvat do března příštího roku bude ve všech obcích mikroregionu probíhat minimálně jeden speciální mobilní svoz elektroodpadu, kde na vymezených místech budou moci všichni občané zdarma odložit elektroodpad. Svoz tohoto druhu odpadu probíhal u malých obcí již v minulých týdnech. V obcích Dnešice, Vstiš a Hradec u Stoda pak bude rovněž realizována tzv."železná neděle", kdy budou sbírány elektroodpady zvlášt. O těchto aktivitách budou občané jednotlivých obcí prostřednictvím svých obecních a městských úřadů včas informováni.
Součástí tohoto příspěvku je speciální plakátek o projektu s uvedením nezbytných informací o tom, které odpady jsou elektroodpadem a jak s nimi nakládat. Prosím věnujte mu pozornost, obdobný plakátek by měla do své schránky v nejbližší době dostat každá domácnost ve všech obcích mikroregionu. Jak je v plakátku uvedeno, celkovým cílem České republiky je nashromáždit a co nejvíce materiálově využít čtyři kilogramy elektrošrotu na osobu ročně. Dnes je to pouhých 1,5 kg! Pojďme tedy jako první v České republice vyzkoušet, zda se nám to povede!
Lenka Šlajsová, Marek Sýkora, realizátoři projektu, Lubomír Jungbauer, starosta města

Co nabízí DDM
Během měsíce září probíhaly v DDM poslední úpravy, dokončovací práce, nakupovalo se vybavení a pomůcky na ZÚ. Díky rekonstrukci která proběhla v letních měsících se nám podařilo centralizovat činnost do jedné části budovy, vhodně upravit prostory ve kterých probíhají ZÚ. Zkvalitnit tak naši činnost a poskytnout bohatší nabídku ZÚ v novém školním roce, nové ZÚ /step aerobik, jóga, pilates, cvičení na gymbalech/.
V nabídce ZÚ pro tento školní rok jsme připravili ZÚ pro děti předškolního věku, žáky ZŠ, mládež, dospělé, rodiče a děti.
Dospívající mohou od konce září navštěvovat klub Déčko. Pro děti z I. stupně ZŠ jsme připravili nové prostředí klubu Oceán a Sluníčko. Kluby nabízí širokou možnost vyžití a zábavy, pro členy fungují bezplatně. Otevírací doby klubů jsou zveřejněny v DDM, na nástěnkách.
Mimo pravidelné zájmové činnosti /ZÚ, provoz klubů/ máme pro všechny zájemce v průběhu roku připravené zajímavé akce, o kterých se dozvíte z měsíční nabídky DDM.
Bližší informace o činnosti DDM vám rádi poskytneme osobně či na telefonu 377 901 263.

Z nabídky nových knih v městské knihovně
Krájení snů - Aida Brumovská
Psychologický román pro ženy je tak trochu všedním příběhem, který je podobný spoustě jiných, jaké se odehrávají za dveřmi tolika bytů. Hrubý manžel, nesnášenlivá tchyně a dospívající dcera, pouto, které nedovolí odejít z manželství. Autorka to všechno zpracovala v nevšední čtení.
Stopa zabijáka - Brad Thor
V pořadí již třetí špionážní kniha tohoto autora má strhující děj, břitké dialogy a technické popisy odpovídající realitě, takže máte dojem, že se to mohlo opravdu stát.
Richenza - Antonín Polách
Kniha má v podtitulu "Román o životě královny Alžběty Rejčky". Není to úplně přesné. Jedná se spíš o to, co vedlo na počátku 14. stolení k válce královen? Proč obě Elišky - Přemyslovna a Rejčka spolu vedly nekompromisní boj, ve kterém umírali lidé a trpěla země?
Anna - Eagles C. Harrod
Autorka, která je u nás známá především díky Dynastii Morlandů, si tentokrát pro děj své trilogie, jejíž první část vám představujeme, vybrala carské Rusko. S anglickou guvernantkou Annou se vydáme do venkovského sídla hraběte Kirova, stejně jako do vznešených plesových sálů Sankt Peterburku poznávat život ruské šlechty.
Noční únik - David Morrell
Osm dílčích próz v této knize je spjato posedlostí a odhodláním. Jejich hrdina si vždy něco usmyslí a musí to za každou cenu uskutečnit, bez ohledu na obtíže, navzdory celému světu. Úvodní povídka je inspirována osudy argentinského diktátora Juana Perona a jeho ženy Evity.

MĚSTO STOD SRDEČNĚ ZVE NA
9. MĚSTSKÝ SPOLEČENSKÝ PLES v pátek 21. ledna 2005 od 20.00 hodin v kulturním domě. Hraje FONTANA BAND pod vedením Jana Baxy. Předprodej vstupenek v městské knihovně.

Novoroční výšlap
Městská knihovna zve všechny zájemce, kteří chtějí na Nový rok udělat něco pro své tělo, na výšlap na Křížový vrch. Účastníci mají sraz v sobotu 1. ledna 2005 ve 12.30 hodin na Komenského náměstí. Odtud se po červené turistické značce půjde na Křížový vrch, kam přijdou lidé z dalších okolních obcí. Občerstvení vlastní! Na vrcholu možnost opečení buřtů.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Autor: redakce | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter