Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Stodská nemocnice v HN vydáno 08. 03. 2005 (2370 přečtení)

Hospodářské noviny, 8.3.2005, str.2:
Z miliónových ztrát za rok do zisku
Ještě před rokem a půl zapisovala krajská příspěvková organizace nemocnice ve Stodu na Plzeňsku červeným číslem ztrátu ve výši deseti miliónů korun. Loňský rok uzavírá akciová společnost Stodská nemocnice své hospodaření ziskem 900 tisíc.
Jde o stále stejný ústav na kraji třiapůltisícového města, kterému k přechodu do plusu stačil jeden rok fungování v právní formě obchodní společnosti vlastněné krajem.
Ve Stodu má svou domovskou organizaci ČSSD ministryně zdravotnictví Milada Emmerová, která převod nemocnic na akciové společnosti odmítá. Proto je pro hlavního průkopníka akciovek, plzeňského hejtmana Petra Zimmermanna (ODS) významnou prioritou, aby jeho experiment obstál právě na tomto místě.
....

Nemocnice na spadnutí
"Byly před námi dva úkoly: Přesvědčit lidi, že přechod na akciovku je prospěšný, a potom sehnat peníze," hodnotí své působení ředitelka Miloslava Šlajsová. Doufá, že se jí to alespoň zčásti podařilo.
Bývalá finanční auditorka plzeňské pobočky Nejvyššího kontrolního úřadu vede nemocnici od počátku roku 2004, kdy po výběrovém řízení nastoupila do právě založené akciové společnosti. Zařízení s 212 lůžky a 250 zaměstnanci přebírala s obrovskou vnitřní zadlužeností. "Jiné nemocnice měly sice větší dluhy, ale za půjčené peníze také poměrně moderní vybavení a zachovalý stav objektů. U nás už ale všechno skoro odcházelo," říká Šlajsová.
Místní potvrzují, že dlouhá léta neviděli na nemocnici jedinou investovanou korunu. Ještě, že dojem ze zanedbaných budov vylepšuje klidné prostředí okolního parku i blízký les.
"Jezdím kolem už dobrých dvacet let a nezměnilo se tu za tu dobu nic. Teď na vás aspoň hned při příjezdu svítí nová okna čelní stěny budovy. A jak pečují o pacienty? Sestřičky jsou prima, ale to víte, nějaký fakt vážný případ vozí stejně do Plzně," dává se do řeči starší dáma, která má prý kamarádku na chirurgii.

Pokračování na webu HN
Jenom nevím, co je ten blízký les.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0) | Zdroj: http://ihned.cz/2-15761210-002000_d-d7

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter