Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  LPT Paliváček vydáno 07. 08. 2006 (2246 přečtení)

Každý, kdo má svoji ratolest na letním táboře Paliváček pořádaný Pionýrskou skupinou Hradec, určitě zbystří.
Je to již více než týden co nám děti či vnoučata odjely vstříc dobrodružství, získat nové kamarády a určitě i nové zkušenosti.
.....

V sobotu po obědě jsem si se zbytkem rodiny udělal výlet a vyrazil se podívat jak to na takovém táboře vypadá. Na Hnačově už jsem několikrát byl, ale abych se přiznal, kde přesně tábor leží, jsem nevěděl. I zde pomohl internet.Konkrétně server mapy.cz. Paliváček je zde vidět jako na dlani. Pak už nebyl problém tábor v lese najít.
Za hodinku jsme byli na místě, zaparkoval jsem a proplížili jsme se přes soukromý pozemek. Přes ten bohužel musíte, pokud se chcete po nějaké rozumné cestě dostat až k tábořišti. Tvářili jsme se tak nenápadně, že si nás nikdo nevšimnul. Odměnou nám po chvilce byla závora a strážní budka tábora ve které ale nikdo nehlídkoval.
Všechny děti se totiž účastnily sobotního soutěžního dne. Nenápadně jsme se vetřeli do tábora a sledovali činnost soutěžících i vedoucích. Soutěžilo se v mnoha disciplínách. Například skákání přes švihadlo, hod tenisákem na cíl nebo střelba lukem, odvážnější mohli zkusit i střelbu ze vzduchovky.
Prostředí celého tábořiště se nachází v kouzelném lesním prostředí a musím poznamenat, že to ve mě zanechalo jen samé kladné vzpomínky. A asi nejen ve mě. Děti tu skutečně byly ve svém živlu. Proto mě asi ani moc nepřekvapilo zjištění, že tu dětem rodiče nějak zvlášť nechybí :-/ Dle slov vedoucí byly všechny děti v pořádku, na marodce nikdo neležel. Odjížděl jsem se spokojeným výrazem ve tváři a přáním aby se to deštivé počasí aspoň trošku umoudřilo.
Zamozřejmě bych to nebyl já, abych neudělal i pár obrázků. Kdo je zvědavý, může se tedy na aktuální záběry mrknout.
Na závěr bych přidal ještě jeden zajímavý odkaz, je to zřejmě oficiální stránka LPT Paliváček. Je zde spousta fotografií z turnusů a tak si můžete udělat ještě lepší obrázek jak to v táboře vlastně vypadá.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: dx | Přidat komentář (zatím 0)

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter