Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Po Radbuze jely nejen necky vydáno 23. 07. 2012 (1747 přečtení)

Plzeňský deník, 15.7.2012:
Radbuza zažila neckyádu. Vyplula i kachna
Neckyáda se o víkendu po letech vrátila na Radbuzu ve Stodě. V závodech na čas vyplula formule, ledoborec, ale také vory stlučené z palet či starých skříní.
Že je kachna ve vodě jako doma, se mohly v sobotu odpoledne přesvědčit desítky diváků na břehu Radbuzy ve Stodě. Ve zdejším sportovním areálu se po několikaleté odmlce uskutečnila neckyáda.
Tuto recesistickou soutěž vyhrálo plavidlo vorového typu s kachnou na přídi. Šlo však o dřevěnou houpací hračku. „Našli jsme ji u kamaráda ve stodole, když jsme stavěli vor. Houpala se na ní už jeho mamina. Ze srandy jsme kachnu dali na vor a podle ní pojmenovali loď," vysvětlil kapitán vítězů Honza Blahovský.
Jeho posádka si vybrala i netradiční vesla. Namísto pádel měla lopaty.
Do soutěže se přihlásilo šest plavidel. Nejprve vyplouvaly dvou až čtyřčlenné posádky na vorech postupně. Kdo chtěl vyhrát, musel nejen pořádně pádlovat několik desítek metrů, ale také v cíli co nejrychleji do sebe vyklopit půllitr piva. „Jak je člověk z pádlování zadýchaný a vyčerpaný, tak pivo jde do něj hůř," popsal Jakub Krobot z ledoborce AK 47 International.
Pokračování článku včetně fotografií...[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0) | Zdroj: denik.cz

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter