Město Stod - neoficiální stránky


Zobrazit články na stejné téma  Na nepoctivého úředníka doplatí stovky ... vydáno 26. 07. 2005 (1995 přečtení)

Dnešní Novinky.cz:
Radnice ve Stodě na Plzeňsku může v příštích dnech očekávat lavinu nepříjemných telefonátů od desítek možná i stovek řidičů, kteří si v posledních čtyřech letech v dobré víře koupili v autobazarech nebo na inzerát či objednávku ojeté vozy dovezené ze zahraničí. Jejich způsobilost k provozu v Česku schvaloval totiž 47letý místní úředník, napojený podle policie na dovážející firmy.

Ty přes hranice vlastně vozily prakticky vraky, které on kouzlem registrace a novým technickým průkazem měnil v žádané limuzíny, přestože na silnice vlastně nesměly.
Jenomže nyní spadla klec a detektivové z protikorupční služby nepravosti odhalili. Pokud se jejich podezření potvrdí, nečeká trest ale jen úplatného úředníka.
Na jeho praktiky nejvíce doplatí nevinní majitelé podvodně zprovozněných aut. Hrozí jim totiž, že jejich vozům bude zpětně odebrán technický průkaz a poznávací značka. Auta i za desítky tisíc korun tak mohou hodit do šrotu.
Úředník byl obviněn
Policisté začali s akcí minulý čtvrtek. "Přišli na úřad. Vzali si některé spisy a složky jako důkazní materiál. Až nám je vrátí, budeme znát princip obvinění a vůbec celého toho trestného činu. Zatím nic bližšího nevíme," řekl místostarosta města Jiří Vlk.

Pokračování na Na nepoctivého úředníka doplatí stovky majitelů ojetých aut.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: redakce | Přidat komentář (zatím 4) | Zdroj: www.novinky.cz

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter