Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1541 nalezených)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 01.01.2010)
Na silnici I/26 mezi obcemi Stod a Holýšov na Domažlicku došlo na Silvestra kolem půl jedenácté večer k dopravní nehodě. Dvacetiletý řidič zde jel s automobilem Mazda, na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, dostal s automobilem smyk, přejel do protisměru, kde narazil do silničního příkopu, ve kterém se vozidlo přetočilo na střechu. Při dopravní nehodě se řidič lehce zranil a byl převezen na ošetření do nemocnice do Stoda. Dechová zkouška u něj ukázala, že před jízdou požil alkoholický nápoj, přístroj naměřil hodnotu přes 0,6 promile alkoholu. Navíc muži zákona zjistili, že řidič jel s automobilem na letních a ojetých pneumatikách. Způsobená škoda byla vyčíslena na 31 tisíc korun.

Ohňostroj bude
(jf, Informace, 30.12.2009)
iDNES.cz píše Novoroční ohňostroje budou, kvůli krizi je zrušila hlavně menší města. Stod asi není menší město, ve Stodě ohňostroj bude!! Sejdeme se 1.1. v pět večer na pěší zóně.

Nebezpečná místa na silnicích
(jf, Informace, 18.12.2009)
Policisté z dopravního inspektorátu územního odboru Plzeň-jih vypracovali seznam míst, kde řidiči se svými vozy nejčastěji havarují. Nás asi nejvíce zajímá silnice I/26, tedy Plzeň - Domažlice. Kde si tedy máme dávat pozor?
  • Úsek silnice u odbočky na obec Zbůch-Starý důl
    Přehledný, zdánlivě nevinný úsek je z dosud z nezjištěných příčin místem častého výskytu těžkých dopravních nehod, kdy viník dopravní nehody nejčastěji vjede do protisměru a dojde k čelnímu střetu.
  • Křižovatka se silnicí II/180 v obci Chotěšov
    Dopravně technický stav tříramenné křižovatky je ztížen tím, že silnice I/26 se v tomto úseku stáčí, tzn. že se jedná o zatáčku. Tento fakt je komplikován silným sklonem ramene silnice II/180.
  • Křižovatka se silnicí III/19341 na obec Střelice
    Nerespektování SDZ P6 (Stůj, dej přednost v jízdě!), rychlost jízdy a bezohlednost řidičů. Tyto faktory jsou původcem smrti již několika lidí.
Místa na dalších silnicích najdete na na www.mvcr.cz.

Nové Zprávy ze Stoda
(jf, Informace, 16.12.2009)
Dnes byla spuštěna nová verze stránky Zprávy ze Stoda (najdete ji na zpravy.zestoda.net), která nabízí nejrychlejší přehled o dění ve Stodě. Na jedné stránce aktuality ze stránek www.zestoda.net, městského úřadu, MKS, DDM, základní i střední integrované školy. Konec konců podívejte se sami.

Jak se bude ve Stodě uklízet?
(jf, Informace, 02.12.2009)
Poslal jsem na městský úřad dotaz: "Letos platí nový zákon, podle kterého úklid chodníků zajišťují obce. Jak se Stod připravil? Nakoupil nové stroje, přijme víc lidí, zvládne to s  loňským stavem, počítá s tím, že chodníky budou uklízet občané dobrovolně...?"
A odpověď: "Na úklid chodníků nebudeme přijímat žádné nové pracovníky. Vážně uvažujeme o zakoupení nového stroje, kterým bychom prováděli úklid sněhu. Univerzální stroj, který by sloužil na úklid v zimě a na metení chodníků v létě. Ve čtvrtek máme předváděčku tohoto stroje a pak se rozhodneme.
Samozřejmě budeme rádi, když nám občané pomohou a uklidí si před vlastním domem. Město bude čistit chodníky podle důležitosti tj. napřed frekventované chodníky."

Co děláte s listím vy?
(jf, Informace, 30.11.2009)
Taky ho pálíte? Taky otravujete vzduch sousedům? A co třeba kompost, nebo sběrný dvůr? To je asi moc práce, co? Ale tento problém neřešíme jen u nás - město Bohumín.
Poznáte, odkud je video v pokračování článku?

Taneční Stod 2009 - video předtančení
(jf, Informace, 29.11.2009)
Skoro bych to nazval tradicí. Můžete se podívat na video předtančení (dnes již) absolventů stodských tanečních z jejich závěrečné. Proč tradice? Letos je to potřetí. První video bylo v roce 2007, druhé v roce 2008.
Video je opět z generálky, navíc natáčené z jeviště, můžete tedy vidět něco, co nikdo jiný neviděl. Exkluzivně jen na www.ZeStoda.net :-) Letos bylo předtančení doplněno videoprojekcí, proto onen dvojitý obraz na začátku.
Video najdete v pokračování článku, podívat se můžete taky na 47 fotografií...

Taneční Stod skončily
(jf, Informace, 28.11.2009)
Včerejší závěrečnou skončily letošní stodské taneční. Podívejte se na 47 fotografií. Letešní sezóna tanečních ve Stodě ještě neskončila, 12. prosince bude ještě závěrečná tanečních pro dospělé. Ale pokud nejste pozvaní, nedostanete se tam. ;-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 25.11.2009)
Ve středu 25.11.2009 byla v 5.21 hod. nahlášena nehoda dvou osobních automobilů u Stoda Domažlicku. Zhruba 2 km za Stodem ve směru na Holýšov se čelně střetly dva vozy. Jeden z nich skončil v příkopu, druhý zůstal stát napříč na silnici. U řidiče vozidla v příkopu byla konstatována smrt. Druhého řidiče vyprostili ještě před příjezdem ZZS řidiči z kolemjedoucích kamionů a okamžitě začali s poskytováním předlékařské pomoci. Tohoto muže poté transportoval do nemocnice vrtulník LZS. Po zdokumentování nehody PČR vyprostili hasiči pomocí hydraulického nářadí mrtvého muže z automobilu v příkopu. Dále hasiči odstranili uniklé provozní kapaliny a asistovali odtahové službě s naložením vozidel.
Fotografie.

Stod - Plzeň na tramvajenku
(jf, Informace, 19.11.2009)
Víte co je Integrovaná doprava Plzeňska? Máte jeden jízdní doklad a je jedno, jestli jedete autobusem, tramvají nebo vlakem. V současnosti sahá IDP z Plzně do Zbůchu. Již od roku 2006 se plánovalo další rozšíření, dalo by se tedy jezdit na onu "tramvajenku" (ve skutečnosti se jmenuje Plzeňská karta) i do Stoda. Dočkáme se příští rok?
Nedočkáme. Jako každý rok jsem posílal dotaz na koordinátora IDP, kterým je od roku 2008 krajský úřad. A odpověď? "Během letoška se připravoval projekt Rozvoj IDP (1. etapa), kterým žádáme dotaci na jeho realizaci a k 1. 1. 2012 by mělo dojít k rozšíření IDP o další území. V tomto připravovaném území se nachází i Stod."
Nadpis by tedy měl být opraven na "Stod - Plzeň na tramvajenku - ještě pořád ne."

Proč si bereme nejméně?
(jf, Informace, 06.11.2009)
Z článku Plzeňský kraj vrátil za poplatky 5,4 mil., čtvrtinu vybrané sumy:
Pacienti pohotovosti u záchranné služby či nemocnice ve Stodu požadují proplacení méně než desetiny vybraných poplatků, pacienti rokycanské nemocnice chtějí vrátit zhruba pětinu vybrané sumy. V největších krajských nemocnicích v Klatovech a Domažlicích pacienti požadují vrácení přibližně 30 procent vybraných poplatků.
A mě napadlo: proč si bereme nejméně? Proč v Domažlicích je to třikrát více? Není to škoda?

Studenti předvedli svůj um
(jf, Informace, 04.11.2009)
Tachovský deník, 3.11.2009:
Do sálu tachovského kina Mže se včera dostavili učitelé středních škol a učilišť, aby na prezentační výstavě představili své školy.
.....
Zájemce o studium přitahovaly praktické ukázky a dovednost studentů. Nejvíce zručnost budoucích kadeřnic. „Vymysleli jsme, aby kadeřnice nebyly statické a něco předváděly. Děláme to každým rokem a návštěvníci si mohou nechat udělat například i exotický účes,“ vysvětlil Martin Jurák zástupce ředitele z Integrované střední školy Stod, která na prezentaci nabízela také učební obor kuchař – číšník. „S kadeřnicemi máme úspěch, je to zrovna jeden z oborů, který se tak říkajíc prodává sám, dodal Jurák.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.10.2009)
Velké překvapení čekalo na pětačtyřicetiletého majitele garáže ve Stodě. Dosud neznámý pachatel mu totiž poškodil cylindrickou vložku u vrat a dva visací zámky. Poté pohodlně vniknul do objektu a odcizil příklepovou vrtačku, přímočarou pilu, čtyři kusy hliníkových disků včetně pneumatik, svářečku se čtyřmi kusy balení elektrod, autonabíječku, různé přípravky autokosmetiky, rádio, prodlužovačku, tři kanystry s přípravkem do odstřikovačů a různé kusy nářadí. Celková škoda přesáhla částku 26000,- korun. Poškozený na místo přivolal Policii České republiky. Strážci zákona případ zadokumentovali a zahájili úkony v trestním řízení pro trestný čin krádeže vloupáním. Případem se v současné době intenzivně zabývají.

Nové chotěšovské jezero
(jf, Informace, 22.10.2009)
Chotěšov má nové jezero. Na místě bývalého rybníku pod klášterem. A nejen místo něj. Začíná u jezu v Mantově, končí pod mostem mezi Mantovem a Chotěšovem, jeho plocha činí 0,4 km2. Že o něm nevíte? Asi jste něco zaspali. Nebo snad jsou ve firmě PLANstudio, s.r.o. napřed? Podívejte se na jednu mapu nebo druhou mapu.

Taneční pro dospělé
(jf, Informace, 13.10.2009)
V pátek 9. října byl první lekcí zahájen kurz tance pro dospělé. Letos se přihlásilo rekordních pětatřicet párů, v sále se jich nakonec sešlo třicet jedna. Některé z nich jsou dokonce ze Stoda :-) Můžete je hledat na fotografiích.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 10.10.2009)
Policisté z obvodního oddělení Stod přijali dne 10. října 2009 krátce po druhé hodině ranní oznámení o fyzickém napadání. Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o dvacetiletého muže, který fyzicky napadá svoji matku a bratra. Muže od tohoto jednání neodradila ani výzva policistů a provedenou dechovou zkouškou u něj byla zjištěna hodnota 1,38 promile alkoholu. Policisté ho zajistili a umístili v protialkoholní záchytné stanici. Naštěstí nedošlo ke zranění osob.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 05.10.2009)
Nemilé překvapení čekalo na majitele jedné rekreační chaty na Stodsku na jižním Plzeňsku. Zjistil totiž, že jeho chatu navštívil v přesně nezjištěné době od 30. září 2009 do 3. října 2009 nevítaný host. Zatím neznámý pachatel nejdříve vnikl na pozemek a poté proboural strop nad vstupními dveřmi chaty. Vnikl tak do půdních prostor, kde opět proboural strop a tímto otvorem se dostal do obývaných místností. V nich pak prohledal uložené věci a z potravin, které zde měl majitel uschované, si uvařil jídlo. Z chaty pachatel odešel i s odcizenými věcmi, a to remoskou, pracovní vestou a s sebou si neopomněl vzít ani dva spací pytle. Majiteli tak vznikla jednáním pachatele škoda ve výši přibližně 4 500 korun. Policisté z Obvodního oddělení policie Stod ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 04.10.2009)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald v úseku Nýřany - Stod dne 5. 10. 2009 v čase 7:40 - 14:25.
V úseku Blížejov - Domažlice ve dnech 6. - 8. 10.2009 v čase 8:25 - 14:25.

Taneční Stod - první prodloužená
(jf, Informace, 03.10.2009)
Stodský kurz tance má ze sebou svou první třetinu, která byla zakončena první prodlouženou lekcí. Jak bývá zvykem, první prodloužená není "normální", ale mívá své téma. Letos byla tématem doba hippies. Ti vyznávali pohodu a klid a doufám, že jste si užili totéž i v pátek ve stodském kulturním domě. Ať jste tam byli, nebo ne, máte možnost si prohlédnout 55 fotografií.

Připojení k internetu zdarma
(jf, Informace, 01.10.2009)
I ve Stodě je nabízeno připojení k internetu pomocí Wi-Fi zdarma. Stačí mít zařízení, pomocí kterého se chcete připojit (mobil, PDA, notebook) a vědět kde. S druhou částí vám mohu pomoci. V pokračování článku najdete mapu míst, kde je ve městě Stod free WiFi.
Pokud víte o nějakém dalším místě, napište mi prosím, doplním jej do mapy.
....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 27.09.2009)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald v úseku Vejprnice - Nýřany dne 29. 9. 2009 v době 7:40 - 19:00, ve dnech 30. 09. - 1. 10. 2009 v době 7:30 - 14:15.
V úseku Nýřany - Stod dne 2. 10. 2009 v době 7:40 - 14:25.

Končí analogové vysílání televize
(jf, Informace, 25.09.2009)
30. září skončí analogové vysílání televizního signálu na Plzeňsku, což může způsobit nedostupnost oblíbených televizních programů. Možnosti, jak se na vypnutí analogu připravit (zakoupení set-top boxu, přechod na kabelovou nebo satelitní televizi atd.), a další informace najdete na www.digitalne.tv, na bezplatné lince 800 906 030, nebo v brožuře PDF - 1,7MB.
Toto je znění oficiální zprávy. Neoficiálně - máte nejvyšší čas. ;-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 16.09.2009)
O tom, že heslo "pomáhat a chránit" je pro policisty příznačné, svědčí i případ z úterý 15. září. Policisté z obvodního oddělení Stod přijali informaci o tom, že sedmatřicetiletý muž chce ve svém domě spáchat sebevraždu. Celou věc jim oznámila jeho matka, se kterou se chvíli před tím po telefonu naposledy rozloučil. Policisté neváhali a rychle vyjeli k domu, kde sebevrah bydlel. Když přijeli na místo, muž právě vycházel z garáže. Kolem krku měl utažené zajišťovací lano a v ruce nesl kovové štafle. Hlídka se pokusila s mužem navázat kontakt, ten však na to zareagoval tím, že zaběhl do domu. Strážci zákona se pustili za ním. Než se však v domě zorientovali, muž si na balkóně v prvním patře připevnil pomocí karabiny volný konec lana k zábradlí. Druhý konec měl stále utažený kolem krku. Policisté nešťastníka nakonec našli, ale nemohli se k němu přiblížit, neboť podle jeho chování bylo zřejmé, že chce skočit přes zábradlí. Na místo vyjely i další policejní posily, včetně rychlé záchranné služby. Mezi tím se hlídka snažila s mužem na balkónu navázat kontakt. Bylo to obtížné, protože zoufalec vůbec nemluvil a jevil známky požití alkoholu. Po nějaké chvíli, naštěstí začal komunikovat a svolil, že jeden z policistů může jít k němu na balkón. Začalo dlouhých třicet minut, během kterých se rozhodovalo o lidském osudu. Muž se během té doby svěřil, že k jeho chování ho vedou finanční důvody. Policista nakonec nešťastníkovi jeho způsob řešení situace rozmluvil. Díky tomu muž odjistil volný konec lana od zábradlí a odešel do pokoje, kde na něj již čekala lékařka. Strážci zákona pak společně se záchrannou službou do Fakultní nemocnice Plzeň a následně do Psychiatrické léčebny Dobřany.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 12.09.2009)
Stodští policisté šetří trestný čin neoprávněné užívání cizí věci. Toho se dopustil dosud neznámý pachatel, který si v noci ze středy na čtvrtek 10. září půjčil bez dovolení motorku značky Betka. Tu majitel zaparkoval na jednom parkovišti ve Stodě. Při svém odchodu však zapoměl na jednu velice důležitou část zabezpečení. Ve spínací skříňce totiž nechal klíček. Pro nenechavce pak nebyl problém pomocí něj jednostopé vozidlo nastarovat a odjet s ním neznámo kam.

Taneční Stod zahájeny
(jf, Informace, 11.09.2009)
Dnes večer se konala první lekce Kurzu tance a společenské výchovy Stod, česky řečeno stodských tanečních. Sešlo se 16 dívek a 22 chlapců, kteří se naučili základy prvních čtyř tanců. Podívejte se na 27 fotografií.
Pokud máte zájem, do kalendáře si můžete poznamenat data prodloužených 2.10. a 30.10., případně i termín závěrečné 27.11.2009.

ddmstod.cz a zusstod.info nefungují
(jf, Informace, 04.09.2009)
Taky jste dostali do schránky letáček s nabídkou, jejichž autory byly Základní umělecká škola Stod a Dům dětí a mládeže Stod? Taky jste si všimli na jejich konci odkazů www.zusstod.info a www.ddmstod.cz? Pokud ano a máte v plánu se podívat na stránky, ušetřím vám čas. Nestojí to za to. Ti, kteří to zkusili už asi ví, že se na nich nic nedozví. Na stránkách DDM je pouze přihlašovací formulář pro administraci redakčního systému Joomla, stránky ZUŠ se nenačtou vůbec, pokus skončí u DNS serveru.
Ono to s www stránkami není až tak jednoduché. DDM mělo několik verzí stránek. Původní byly ručně dělané na freehostingu volny.cz. Pak se přestěhovaly na redakční systém phpRS a doménu třetího řádu ddm.zestoda.net, v roce 2006 přišlo další stěhování a změna vzhledu ddm.stod.cz. A letos na jaře stěhování poslední. Na vlastní doménu www.ddmstod.cz, redakční systém zůstal, ale byl na něm jen nějaký ošklivý výchozí vzhled a obsah? O tom se snad ani nedalo mluvit. Nyní na začátku školního roku opět změna, redakční systém Joomla, ale bez obsahu. Snad je to jen dočasné. Myslím si, že zrovna nyní by byla návštěvnost dost vysoká.
Stránky ZUŠ Stod začaly fungovat v roce 2006. Na vlastní doméně www.zusstod.info, také na phpRS a s hezkým vzhledem. Aktualizace první rok výborná - pozvánky na kocerty, fotografie z nich, naplněný kalendář akcí. To posléze ustávalo, dvakrát se na nich objevil virus, který byl ale poměrně rychle odstraněn a letos v březnu konec. Odpojená doména, ta se sice ještě rozběhla, ale jen na chvíli a to trvá dosud. Stránky se nenačtou.
Což o to, každý má právo (ne)dělat stránky, jak se mu chce. Ale proč si na propagační letáky dává odkaz na něco, co nefunguje?

Po letech obnovují Woodstod
(jf, Informace, 03.09.2009)
MF Dnes, Plzeňský kraj, 3.9.2009:
Pozoruhodný hudební festival ska, reggae a punk muziky obnoví po čtyřech letech tuto sobotu ve Stodě členové skupiny V3SKA společně s pořadateli z městského kulturního střediska. Akce s názvem Woodstod začne v 15 hodin a odehraje se v areálu bývalých kasáren nad městem.

Festival se ve Stodě konal už v letech 2003 až 2005. „S myšlenkou uspořádat tuto akci přišli původně kluci ze zdejší kapely V3SKA. Říkal jsem si, že by byla škoda ten nápad pustit a uvažoval jsem o jeho oživení. Letos se to podařilo,“ prohlašuje Pavel Cích z městského kulturního střediska.
.....

Konečný návrh jízdního řádu
(jf, Informace, 02.09.2009)
Od 13. 12. 2009 začne platit nový jízdní řád regionální železniční dopravy. Podívejte se, jak bude vypadat ten pro trať 180 Plzeň – Domažlice – Česká Kubice. Můžete jej také porovnat s návrhem z června.
Další jízdní řády pro linky v regionu najdete na stránkách krajského úřadu.

Chcete si zalétat nad Chotěšovem? Od stolu?
(jf, Informace, 01.09.2009)
Letiště Chotěšov - Flight simulator Pokud jste vášnivými letci u počítače a vaší oblíbenou hrou je Microsoft Flight Simulator, máte šanci. Stačí si stáhnout si stáhnout letiště Chotěšov LKCHOV verze 1.0 pro FS 2004 (autor: František Brablc) ze stránek Virtuální Medlánky. Scenerie obsahuje sezónní textury, dynamické prvky, statika se mění dle ročního období a je tu udělán i AI provoz. Součástí je i to nejdůležitější na každém ULL letišti tj. dřevěná kadibudka a pes :) Postavičky ve scenerce jsou reální piloti z Chotěšova.
Podívejte se na obrázky ze hry, skutečně to vypadá jako Chotěšov ;-)

Plzeňský kraj dal sestrám letní prémie 2,5 tisíce
(jf, Informace, 25.08.2009)
ČT24, Události z regionů, 24. 8. 2009, 18:00:
Průměrná mzda zdravotních sester v Česku činí 24 200 korun, ale například v nemocnici ve Stodě na západě Čech si sestry vydělají v průměru 17 tisíc hrubé měsíční mzdy. Především z tohoto důvodu zaznívá z řad místních sestřiček stále silnější nespokojenost. Vrchní sestra Jaroslava Dolejšová přiznává, že státní sektor je pro ně kvůli úrovni mezd lákavější.
Podívejte se na celou reportáž...

Nemocnice ve Stodě má nový analyzátor krve a moči
(jf, Informace, 21.08.2009)
Laboranti Oddělení klinické biochemie a hematologie ve Stodské nemocnici nyní mohou rychleji vyšetřovat více vzorků krve a moči pacientů s pomocí moderního biochemického analyzátoru. Přístroj umožňuje lepší péči o nemocné, a to jak v procesu diagnostiky a léčby, tak i v preventivní péči. V laboratoři s ním pracuje stabilní a sehraný tým zaměstnanců s potřebnou kvalifikací. Na jeho koupi přispěla Nadace ČEZ částkou 300 tis. korun.
....

Soutěž o nejkrásnější město
(jf, Informace, 12.08.2009)
Na webu czregion.cz probíhá Soutěž o nejkrásnější město a obec Čech a Moravy. Zkusíme protlačit Stod trochu výš? Pravidla jsou jednoduchá. Každý může jednou za hodinu dát Stodu jeden hlas. Denně tedy maximálně 24 hlasů. Jdete do toho?
Hlasovat můžete zde.
Díky za informaci o soutěži Petru Chlíbcovi.

Už jste viděli billboard na Woodstod?
(jf, Informace, 09.08.2009)
Billboard Woodstod 2009V září se bude konat WoodStod 2009. A propagace je skutečně velká. Tedy alespoň co do rozměrů. Už nestačí obyčejné plakáty, letošní Woodstod má billboardy. Množné číslo je na místě, viděl jsem dva - v Plzni u kruhového objezdu na Domažlické ulici a v Holýšově u želeničního přejezdu. A možná je jich i víc, najdete další?

Co se děje v kasárnách?
(jf, Informace, 01.08.2009)
Vojáci z VÚ 8060 z kasáren odešli už poměrně dávno. Kasárna pak zvolna chátrala (podívejte se na 71 fotografií z roku 2004), uvažovalo se o přestavbě na obytné domy, z toho sešlo (mě taky nějak neláká představa bydlet tak daleko), a o kasárnách bylo slyšet jen ve spojení s festivalem WoodStod.
Nakonec se vše v dobré obrátilo. V roce 2006 celý areál koupila firma SHK Medic, která v něm v současné době provozuje školící a výcvikové středisko.
A v září se tam bude konat Woodstod 2009.

Nemocnice ve Stodě hospodařila se ziskem
(jf, Informace, 22.07.2009)
Stodská nemocnice v roce 2008 hospodařila se ziskem 365.585,47 Kč. Rada Plzeňského kraje schválila účetní závěrku obchodní společnosti Stodská nemocnice a.s. a převod zisku ve výši 18. 279,-Kč do rezervního fondu a 347 306,47 Kč do sociálního fondu.
Pokračování článku na www.regionplzen.cz...

Končí analogové vysílání televize
(jf, Informace, 21.07.2009)
30. září skončí analogové vysílání televizního signálu na Plzeňsku, což může způsobit nedostupnost oblíbených televizních programů. Možnosti, jak se na vypnutí analogu připravit (zakoupení set-top boxu, přechod na kabelovou nebo satelitní televizi atd.), a další informace najdete na www.digitalne.tv, na bezplatné lince 800 906 030, nebo v brožuře PDF - 1,7MB.

Stodská pouť 2009
(jf, Informace, 19.07.2009)
V sobotu se konal kulturní program v areálu letního kina, který byl bohužel značně ovlivněn počasím. No co, s tím nic nenaděláme. Jak to v letním kině vypadalo?
Program začal ve 14 hodin, hrál Zakoplaho dixieland. V tu dobu hustě pršelo, proto se hrálo bez diváků. Ba ne, diváků bylo šestnáct.
Zlom přišel až s koncertem souboru Marimba Club - znáte z loňské pouti. Nevím, jestli za to mohla změna počasí, přestalo totiž pršet nebo popularita získaná loni. Nebo kombinace obojího, soubor si s sebou přivezl i speciální čelenky, které jsme si nasadili.
Po skončení jejich vystoupení začalo opět pršet a jak se přiznal vedoucí souboru Václav Kabát, letos je to tak všude. Skončí hrát, začne pršet. Z toho plyne poznámka pro pořadatele - příští rok nezvat ;-) Diváků opět ubylo a na scénu nastoupily Inflagranti hrající na elektrické housle (a violončello).
Podívejte se na 11 fotografií

Z černé kroniky
(jf, Informace, 16.07.2009)
Policisté z obvodního oddělení Stod šetří případ, ke kterému došlo v noci na středu 14. července. Dosud neznámý pachatel si vyhlédl užitkový automobil značky Ford Tranzit a dosud nezjištěným způsobem vnikl do nákladového prostoru, odkud odcizil elektrickou a aku vrtačku, úhlovou brusku a vědro s drobným nářadím. Majiteli tak vznikla škoda ve výši 19 000,- korun.
Žádáme všechny, kteří si nechávají po celodenní dřině své nářadí ve vozidle, aby zvážili jestli se nevyplatí investovat ještě pár minut k jeho úklidu. Schválně si spočítejte, za jak dlouho si znovu vyděláte na případně odcizené pracovní náčiní a opravu například poničeného autozámku, nebo skleněné výplně dveří. Zloději tu jsou, nedejte jim šanci.

Několikanásobná nehoda mezi Stodem a Holýšovem
(jf, Informace, 15.07.2009)
Pozary.cz: Celkem čtyři osobní automobily a dva kamiony byly účastníky dopravních nehod na silnici mezi Stodem a Holýšovem.
Profesionální hasiči ze Staňkova a dobrovolní hasiči ze Stoda a Holýšova vyjeli krátce po šesté hodině ráno ve středu 15. července 2009 k nehodě dvou kamionů a dvou osobních automobilů na silnici mezi Stodem a Holýšovem. Dvě zraněné osoby byly již v péči ZZS, která je odvezla k dalšímu ošetření. Vzhledem k deštivému počasí se jeden z kamionů s těžkým nákladem (cca 15 t) sesunoval ze silnice do příkopu a bylo nutné jej speciální technikou vyprostit.

Letní slavnost
(jf, Informace, 08.07.2009)
5. července se opět konala letní slavnost na Křížovém vrchu. Letos byly na místě více než kdy jindy obavy z počasí, ale vše vyšlo na výbornou a cestu na vrchol si našla spousta lidí. Podívejte se na 9 fotografií.

Návrh jízdního řádu
(jf, Informace, 27.06.2009)
Od 13. 12. 2009 začne platit nový jízdní řád železniční dopravy. V návrhu jízdního řádu je možné nalézt jeho pravděpodobnou podobu. Případné připomínky lze zasílat do 10. 7. 2009.
Více informací na idp.plzensky-kraj.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 26.06.2009)
Kamiónu se za jízdy utrhlo kolo a zdemolovalo protijedoucí auto.
Snad všichni svatí stáli při čtyřiapadesátileté řidičce ve vozidle Peugeot 206, do kterého vletělo kolo utržené za jízdy z kamiónu. Žena ze zdemolovaného auta vylezla jen s krvavými šrámy v obličeji. Nehoda se stala v pondělí odpoledne na hlavním silničním tahu z Plzně do Domažlic za obcí Chotěšov.
Více na www.novinky.cz.

Jak se volilo ve Stodě?
(jf, Informace, 08.06.2009)
V pátek a v sobotu proběhly volby do Evropského parlamentu konané na území České republiky. To všichni víme, ale jak se volilo ve Stodě?
Volební účast 23,23%, zvoleni by byli kandidáti za strany Věci veřejné 5,34%, Občanská demokratická strana 28,23%, Komunistická strana Čech a Moravy 15,45% a Česká strana sociálně demokratická 30,01%. Ostatní strany nepřekročily potřebnou pětiprocentní hranici.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 07.06.2009)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald v úseku Stod - Holýšov ve dnech 8. - 10. 6. 2009 vždy v době 7:50 - 14:40.
V úseku Holýšov - Staňkov ve dnech 11. - 12. 6. 2009 vždy v době 8:35 - 14:35.

Škola v Hradci má nové hřiště
(redakce, Informace, 04.06.2009)
Slavnostně jsme ho otevřeli v pondělí 1.6.09. Byla to velká událost. Přišli lidé nejrůznějšího věku i zájmů. Pamětníci, zastupitelé obce, rodiče a prarodiče současných i bývalých žáků, maminky s malými dětmi, děti mladšího věku i dospívající. Pan starosta Pech hřiště otevřel a za hudebního doprovodu a vedle občerstvení proběhly na hřišti první ukrutné zápasy ve vybíjené. Klid přišel až s přednáškou o místní krajině. Jen na chvilku, protože fotbálek se nedal dlouho odkládat. Mezinárodní den dětí se tak v Hradci stal tentokrát svátkem pro všechny.
Radka Černíková

Novozélanďanka pátrá na Plzeňsku po svých kořenech
(jf, Informace, 31.05.2009)
Aktuálně.cz píše o paní Strakové, která přijela na Stodsko pátrat po svých předcích, kteří odsud odešli v roce 1863:
Pátrat po předcích na jiném kontinentě s odlišnou kulturou a bez znalosti místního jazyka nápadně připomíná to, čím kdysi procházeli emigranti ze starého kontinentu při svých cestách do neznáma, živených nadějí na lepší život.
"Připadám si jako moji předkové, kteří v 19. století přijeli na Nový Zéland - všechno je tu pro mě nové a neznámé a zároveň zajímavé," připodobňuje svou první cestu do střední Evropy Barbara Straková, potomek emigrantů z jižního Plzeňska, kteří se ve druhé polovině 19. století rozhodli odejít na Nový Zéland.
Pokračování článku na aktualne.cz
O Puhoi si můžete přečíst také v článku Češi na Novém Zélandu - Bohemians v Puhoi.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 31.05.2009)
Trať 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald výluka v úseku Vejprnice - Nýřany 1. a 2. 6.2009 v době 07:30 - 14:15.
V úseku Nýřany - Stod od 3. do 5. 6.2009 v době 07:40 - 14:25.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 24.05.2009)
Výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald v úseku Blížejov - Domažlice ve dnech 25. - 28. 5. 2009 každý den v čase 06:50 - 18:10.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 17.05.2009)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice v termínech:
19.05.2009 06:50 - 18:10
20.05.2009 06:50 - 18:10
od 21.05.2009 06:50 nepřetržitě do 24.05.2009 18:10.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 05.05.2009)
Hodinu po nedělní půlnoci vyjížděli hasiči k požáru stánku s občerstvením v Hradci u Stoda na jižním Plzeňsku. Ve stánku byla instalována chladící zařízení a naskladněny zásoby zboží připravené na nadcházející letní sezónu. Škoda se vyšplhala na půl milionu korun.