Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1541 nalezených)

Američané osvobodili Stod
(jf, Informace, 02.05.2009)
Nutno dodat opět. :-)
Jásající dav vítal kolonu osvoboditelů, ti mávání opětovali a do davu házeli bonbony. Hrála hudba, někteří z vojáků se unaveni slunili, ostatním chutnalo české pivo.
Pokud jste se nebyli podívat na kolonu amerických historický vozidel z druhé světové války, můžete si prohlédnout 34 fotografií.

Upálíme vedoucího MKS
(jf, Informace, 01.05.2009)
Dovolil si zrušit pálení čarodějnic, upálíme jeho :-)
Na webu www.denik.cz je článek Slet čarodějnic u Stoda se nekonal s úvodními slovy: "Desítky návštěvníků absolvovaly ve čtvrtek zcela zbytečně výstup na křížový vrch u Stoda." A jak je možné, když v šest hodin bylo hezky, že se na Křížáku nic nedělo. Já nevím, osobně jsem ani nevyrazil, stačilo mi oznámení na webu MKS: "5. SLET ČARODĚJNIC na Křížovém vrchu je z důvodu nepříznivých letových podmínek BOHUŽEL ZRUŠEN. Tak příští rok! (A bohužel to není vtip, protože vlivem deště jsou příjezdové bahnité a prostor na "Křižáku" podmáčený.)"
A co vy? Šli jste tam? Nešli? Proč? Věděli jste, že je akce zrušena? Pojďme vedoucího MKS upálit, nebo neupálit v komentářích. Buď tady, nebo na www.denik.cz (v době psaní článku tam už jeden je).
Dodatek: Ano, přátelím se s Pavlem Cíchem.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 21.04.2009)
V neděli 19. dubna 2009 v 02:30 hodin došlo k dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Stod a Holýšov. Nezjištěný majitel černého německého ovčáka nezabránil jeho volnému pobíhání po pozemní komunikaci a když tímto místem ve směru od obce Stod přijíždělo osobní vozidlo Opel Vectra došlo k vběhnutí tohoto psa na komunikaci a střetu s tímto vozidlem. Následkem toho došlo k poškození osobního vozidla a usmrcení psa. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Alkohol nezjišťován, jednalo se o  dodatečně nahlášenou dopravní nehodu. Způsobené škody byly předběžně vyčísleny na 31 000 korun.
Policie žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění dopravní nehody a ke zjištění majitele usmrceného psa, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 331 255 nebo na lince 158.

Láká mě čistá krása kamene
(jf, Informace, 21.04.2009)
Sběratelství je vášeň, která přichází v mnoha podobách. Bohumilu Bittnerovi učarovala krása nerostů.
Bývalý stavař žije ve Stodě, vlastní obchod s minerály a zkaměnělinami v Plzni a na Domažlicku příležitostně přednáší o nerostech školám i široké věřejnosti.

Jak jste se k vašemu ne zcela obvyklému koníčku dostal?
Jako kluk jsem si o jarních a podzimních prázdninách hrával u řeky, kde jsem nacházel blýštivou slídu či pyrit. Když jsem vyrostl, začal jsem se zajímat o nerosty více, něco jsem si o nich přečetl a pak je začal chodit hledat.
Pokračování na www.denik.cz....

Zápis do MŠ
(jf, Informace, 18.04.2009)
Zápis žáků do stodské mateřské školy se koná ve čtvrtek 23. 4. 2009 od 12 do 17 hodin v budově mateřské školy.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 17.04.2009)
Ve středu 15. dubna přišla na obvodní oddělení Stod žena, která podala trestní oznámení na svého bývalého manžela. Ten totiž od dubna roku 2006 neplní vyživovací povinnost na své tři děti, ačkoliv mu to Okresní soud Plzeň - jih rozsudkem přikázal. Celkový dluh se k 15. dubnu 2009 vyšplhal na částku 60 000,- korun. Pokud muž své závazky i nadále nebude plnit, hrozí mu obvinění z trestného činu zanedbání povinné výživy.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 05.04.2009)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald v úseku Blížejov - Domažlice 6. a 7. 4. 2009 vždy od 8:25 do 14:25.

Taneční soutěž Stod
(jf, Informace, 31.03.2009)
V neděli se konal čtvrtý ročník taneční soutěže Cena Města Stod. Pokud jste se nebyli podívat, pokud jste nebyli jedním z diváků ve slušně zaplněném sále, můžete se podívat na 42 fotografií a prohlédnout si výsledky soutěží: Dospělí-D-STT  Dospělí-D-LAT  Dospělí-B-STT  Dospělí-B-LAT  Hobby-Děti-II  Hobby-Jun-I-KOMB.  Hobby-Jun-II-KOMB..

Výluka vlaků
(jf, Informace, 29.03.2009)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald v úseku Holýšov - Staňkov 1. a 2. 4. 2009 vždy od 8:35 do 14:35.

Adopce na dálku
(jf, Informace, 27.03.2009)
Děti se nechaly inspirovat! Jak jistě víte, tak třídy 7. A a 9. A si adoptovaly chlapečka z Indie. Je to skvělá věc. To si uvědomila i 6. A, která se k této akci přidala. Byl to dobrý nápad, jelikož 9. A příští rok ( žáci odcházejí na střední školy) už nemůže dále přispívat.
Pokračování na www.zsstod.cz.

Budoucí elektronici soutěžili ve stodském učilišti
(jf, Informace, 25.03.2009)
MF Dnes, 25. 3. 2009:
Budoucí elektronici z celé země soutěžili včera ve stodském učilišti
Stod - Kde studuje nejlepší mechanik elektroniky v zemi? V Plzni. Tomáš Jeřábek ze třetího ročníku elektrotechnického učiliště v Plzni vyhrál jako jednotlivec soutěž, které se včera účastnilo v dílnách stodské Integrované střední školy osmadvacet studentů třetích a čtvrtých ročníků podobných škol z celé země.
„Letos pořádáme třetí ročník a hostíme čtrnáct škol z různých koutů republiky,“ vysvětlil zástupce ředitele pro odborný výcvik Martin Jurák.
Budoucí elektronici soutěžili ve třech částech. První prověřovala obecné znalosti z oblasti spotřební elektroniky. Ve druhé části si ověřili znalosti elektronických součástek a určování jejich hodnot. V závěrečné praktické části sestavovali studenti podle návodu z vybrané stavebnice ovládání krokového motoru. „Výrobek pak využijí i v každodenním životě. Mohou jím například ovládat vlastní venkovní kameru,“ konstatuje Jurák.

Cena Města Stod 2009
(jf, Informace, 24.03.2009)
V neděli 29. března se koná další, už čtvrtý, ročník taneční soutěže Cena Města Stod.
Jde o soutěž v kategoriích Jun-II-D-STT, Jun-II-D-LAT, Jun-II-C-STT, Jun-II-C-LAT, Dospělí-D-STT, Dospělí-D-LAT, Dospělí-C-STT, Dospělí-C-LAT, Dospělí-B-STT, Dospělí-B-LAT, Děti-II-D (W, Q, Ča, Ji, Po), Jun-I-D-KOMB. (W, Q, Ča, Ji, Po), Jun-II-D-KOMB. (W, Q, Ča, Ji, Po), tedy opět od začínajících až po velmi pokročilé páry. Začíná se v deset hodin, ti nejlepší nebudou tancovat dříve než v půl druhé odpoledne.
Pokud vás zajímají podrobnosti, můžete se podívat na propozice soutěže.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 22.03.2009)
Výluka vlaků na trati Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň-Jižní předměstí - Vejprnice ve dnech 24. až 26. 3. 2009 vždy od 9:00 do 14:00.

Vracení poplatků je zbytečné, míní většina pacientů
(jf, Informace, 17.03.2009)
Plzeňský deník, 16. 3. 2009:
Malý zájem mají pacienti v Plzeňském kraji o vracení regulačních poplatků. ... Ve Stodské nemocnici si nechává vrátit poplatky zhruba 16 procent lidí. „Vracet si je nenechávám, je to příliš zdlouhavé. Raději třicet korun oželím,“ vyjádřil se Josef Schneider.
Pokračování článku na www.denik.cz...

Poplatky: Lidé zájem o vracení peněz nemají
(jf, Informace, 26.02.2009)
O vrácení regulačních poplatků od Plzeňského kraje pacienti stodské nemocnice příliš nestojí. Tuto možnost zatím využilo pouhých deset procent z těch, kteří poplatky od začátku února zaplatili. V krajské lékárně, která patří k nemocnici, je to dokonce něco málo přes šest procent.
Tam ale hraje určitou roli i fakt, že zákazníci musejí žádost vypisovat ručně. „K 23. únoru bylo od začátku měsíce vybráno od pacientů 1678 regulačních poplatků, ale jen 169 pacientů využilo možnosti zažádat o jejich vrácení,“ uvedl ředitel Stodské nemocnice Vlastimil Bureš. U ambulatních, pohotovostních a hospitalizačních poplatků pacienti sice pouze podepíší vytištěný formulář, protože jejich údaje jsou uloženy v počítačové databázi a personál tam pouze doplní číslo účtu pacienta, přesto to znamená pro lékaře zdržení. „Každá administrativa navíc ubírá čas, který může lékař věnovat péči o pacienta,“ míní.
Pokračování na www.denik.cz

Při stodském masopustu vozilo prase řezníky
(jf, Informace, 15.02.2009)
Masopust ve StoděPrůvod masek doprovázel dav lidí, Stodem se rozléhala hudba, smích i vůně koblížků.
„Masky vpřed!“ zaburácel v sobotu bělovlasý rychtář s vařečkou místo žezla a stodský masopustní průvod se dal do pohybu. Směsice postav všeho druhu se od radnice vydala ke kostelu, odtud na Komenského náměstí, před Tipsport bar, dále na pěší zónu a nakonec ke kulturnímu domu.
Coby předvoj jelo v čele průvodu koňské spřežení s dechovkovou kapelou usazenou na povoze. Masky musely většinou po svých. Výjimkou bylo jen prase, které řídilo motorovou frézku a vozilo řezníky rozdávající svařák. Horký nápoj přišel v mrazivém počasí vhod všem.
Pokračování na www.denik.cz.

WoodStod 2009
(jf, Informace, 10.02.2009)
Pamatujete se na WoodStod? Pokud ano a v dobrém, možná vás potěší informace, že se připravuje WoodStod 2009. Do kalendáře si přeběžně poznamenejte datum 5. září 2009.

Léky bez poplatků v pondělí na Plzeňsku nebyly
(jf, Informace, 03.02.2009)
Jen pár hodin si lidé ve Stodě užívali nákup léků s možností požádat o vrácení poplatků. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) totiž v pondělí dopoledne stodskou krajskou lékárnu zavřel kvůli tomu, že zde chybí od 1. ledna atestovaný lékárník.
Podle ředitele Stodské nemocnice, pod kterou lékárna spadá, se jedná pravděpodobně o kontrolu, na níž má někdo další zájem. Situaci nyní intenzivně řeší a lékárnu by chtěl znovu otevřít v nejkratším možném termínu.
Pokračování na www.denik.cz.

Prvním pacientům na Plzeňsku kraj vrátí poplatky
(jf, Informace, 03.02.2009)
V krajské nemocnici ve Stodě začaly v neděli sestřičky vypisovat darovací smlouvy na vrácení regulačních poplatků. Zatímco někteří pacienti změnu vítali, ze strany personálu nemocnice spíš zaznívala slova o nárůstu administrativy.
Pokračování na www.denik.cz.

Nová verze mestostod.cz
(jf, Informace, 01.02.2009)
Oficiální stránky města Stod www.mestostostod.cz mají nový vzhled, strukturu i obsah. Někdo možná řekne "konečně", vždyť se o tom mluví už déle než rok.
Stránky ještě nefungují zcela dokonale a možná se vám ještě nezobrazí, ale to je už jen problém technického rázu a do 48 hodin by měl být odstraněn.

Stodská nemocnice v televizi
(jf, Informace, 29.01.2009)
Stodská nemocnice se dostala do vysílání České televize. V pondělním pořadu Události v regionech byla reportáž Finanční problémy nemocnic s podtitulem Taky nemocnice Plzeňského kraje mají finanční problémy. Můžete se podívat, ale raději moc nečtěte titulky. Jejich autor neměl zrovna dobrý den, titulky "radní Pardubického kraje" a "Stodolská nemocnice" hovoří samy za sebe.

Domov pro postižené ve Stodě má existenční problémy. Pomůže kraj
(jf, Informace, 27.01.2009)
Plzeňský kraj chce půjčkou dočasně vyřešit kritickou situaci v oblasti sociálních služeb, kterou v regionu způsobila nižší dotace od státu. Radní proto 2. února projednají možnost zapůjčit peníze organizacím, jejichž dotace byly nejvíce sníženy. Celkem jsou pro ně připraveni uvolnit 25 milionů korun. Chybějící peníze bude ale současně kraj chtít doplatit od vlády. Řekla to krajská radní pro oblast sociální věci Dagmar Terelmešová, která návrh radním předloží. .... Mezi nejvíce ohrožená zařízení v regionu patří například Domovy pro osoby se zdravotním postižením ve Stodě a v Milířích, sociální zařízení v Kralovicích i další. "Například letos dotace v jednom z nich dosáhla 28 procent loňské skutečnosti, vůbec ne toho, co zařízení žádalo," dodala Terelmešová.
Pokračování článku na www.plzen.cz.

Školní brána
(jf, Informace, 24.01.2009)
20. ledna 2009 se v Chotěšově konala historicky první akce tohoto druhu Školní brána pro rodiče a příznivce školy.
Iniciátorem a hlavním pořadatelem se stala Základní škola Chotěšov. Co bylo motivem pro její organizátory? Základní myšlenkou se stala otázka důvěry a komunikace mezi rodiči, učiteli a žáky. Brána se tak skutečně stala malým pokusem o nastolení otevřenosti a spojení sil při výchově a vzdělání mladé generace. Kdo byl v Národním domě v Chotěšově osobně přítomen, ten jistě s očekáváním sledoval, co se vlastně bude dít.
Více na stránkách www.zschotesov.eu.
Nestáli byste o to, uspořádat něco podobného ve Stodě?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.01.2009)
MF Dnes, Plzeňský kraj, 23. 1. 2009:
S vnučkou přijel do Plzně dvaapadesátiletý muž ze Stoda. Děda se v Plzni opil a ve středu odpoledne se motal u úřadu práce, zatímco nešťastné děvčátko plakalo na lavičce. Dívku si převzali do péče policisté, vrávorajícího dědečka převezli strážníci na záchytku.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 18.01.2009)
Trať číslo 180
Pátek 23. ledna 2009, úsek: Staňkov - Blížejov 20:30 - 23:59
Sobota 24. ledna 2009, úsek: Staňkov - Blížejov 20:30 - 23:59, úsek: Staňkov - Blížejov 00:00 - 03:50
Neděle 25. ledna 2009, úsek: Staňkov - Blížejov 00:00 - 01:30, úsek: Plzeň-Jižní předměstí - Vejprnice 21:00 - 23:59.

Zápis do první třídy
(jf, Informace, 16.01.2009)
Zápis budoucíh prvňáčků se koná v pátek 23. ledna 2009 od 14 do 17 hodin v budově školy v Hradecké ulici.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 15.01.2009)
Policisté z obvodního oddělení Stod se zabývají šetřením případu, ke kterému došlo v přesně nezjištěné době v polovině ledna v obci Hradec na jižním Plzeňsku. Zatím neznámý pachatel zde odcizil z nezajištěného pokoje finanční hotovost ve výši 5 500 korun. Policisté po pachateli trestného činu krádeže pátrají.

Turisté míří na Křížový vrch
(jf, Informace, 13.01.2009)
Kostel na známém poutním místě Křížových vrch nedaleko Stodu na jižním Plzeňsku má novou střechu za tři miliony korun. Byla dokončena před vánoci. Kostelík, jehož věž slouží jako rozhledna, je vyhledávaným turistickým cílem a díky městu Stod a mikroregionu Radbuza se změnil ze zchátralé ruiny na malebnou památku. Jana Kosová se na podrobnosti zeptala stodského starosty Jiřího Vlka.
Rozhovor si můžete přehrát na stránce plzeňského studia Českého rozhlasu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.01.2009)
Zatím neznámý pachatel zavítal v přesně nezjištěné době od 31. prosince do 5. ledna do jedné výrobní haly firmy sídlící v obci Stod na jižním Plzeňsku. Za použití násilí vnikl pachatel do objektu, kde rozbil skleněnou výplň předního okna osobního vozidla a odcizil čtyři svazky klíčů. Dále pachatel v těchto prostorách zapálil kartónovou krabici, čímž došlo k poškození dřevotřískové desky stolu. Po pachateli, který se tak dopustil souběžně trestného činu krádeže a trestného činu poškozování cizí věci, přičemž způsobil celkovou hmotnou škodu v přibližné výši 12 000,- korun policisté pátrají.
Další případ, kdy si otec nepní svou vyživovací povinnost na své dvě děti, šetří policisté z obvodního oddělení Stod. Devětatřicetiletý muž má, dle rozhodnutí Okresního soudu Plzeň – sever, hradit měsíčné výživné na svou dceru ve výši 2 500,- korun a na svého syna ve výši 3 500,- korun. To však ale otec neplní a do současné doby tak dluží na výživném k rukám matky celkem 42 000 korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.01.2009)
Na svou neopatrnost doplatila další poškozená žena, která si nechala na sedadle spolujezdce v osobním motorovém vozidle kabelku se svými věcmi. Volně položené zavazadlo přilákalo pozornost zatím neznámého pachatele, který se vloupal v odpoledních hodinách dne 4. ledna do automobilu značky VW Sharan zaparkovaného na parkovišti před stodskou nemocnicí. Pachatel si tak přišel na finanční hotovost ve výši 250 euro, digitální fotoaparát, mobilní telefon, odcizil i osobní doklady a platební kartu. Policisté po pachateli, který se svým protiprávním jednáním dopustil trestných činů krádeže, poškozování cizí věci a neoprávněného držení platební karty, pátrají.

Kdy na poštu?
(jf, Informace, 01.01.2009)
Pokud hodláte jít na poštu ve Stodě, možná se vám bude hodit informace, že od Nového roku došlo k úpravě otevírací doby. Nyní je od pondělí do pátku od 8,00 hod do 17.30 hod.

Taneční Stod - video předtančení
(jf, Informace, 16.12.2008)
I letos, po loňském úspěchu - 2 722 zhlédnutí za rok, se můžete podívat na video předtančení ze závěrečné kurzu tance. A to dokonce tak, jak jste ho neměli šanci vidět. Je totiž opět z generálky. Máte tedy šanci vidět prázdný sál, pokažené osvětlení, fotografku mezi tanečníky. Slyšet můžete komentář, který byste slyšet neměli, a dozvíte se z něj, proč je osvětlení takové, jaké je. :-)
Video je v pokračování článku....

Taneční ve Stodě jsou za námi
(jf, Informace, 12.12.2008)
Letošní kurz tance a společenské výchovy ve Stodě neboli taneční jsou za námi, v pátek se konala závěrečná lekce. Co jste mohli vidět? Předtančení absolventů, předávání dárků, sólo s rodiči vlastními i s rodiči partnera, taneční ukázky i taneční soutěž. Došlo i na společnou fotografii, prostě vše, co k závěrečné patří.
Můžete se podívat na 50 fotografií a také na video předtančení.

Kde se ve Stodě bourá?
(jf, Informace, 03.12.2008)
Zajímá vás, kde dochází ve Stodě k dopravním nehodám? Podívejte se na mapu, jsou na ní nehody od ledna do září roku 2008. Tipnete si předem, kde jsou nehody nejčastěji?
Pokud by vás zajímaly jiné mapy (jiné období, jiná oblast), můžete si zadat vlastní podmínky na www.jdvm.cz/pcr/.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 02.12.2008)
Plastový kontejner určený pro tříděný odpad, a to konkrétně papír, odcizil v době od 21. listopadu do 24. listopadu v obci Stod zatím neznámý pachatel. Případem se zabývají policisté z místního obvodního oddělení, kteří po pachateli, který svým protiprávním jednáním způsobil hmotnou škodu ve výši přibližně 9 500 korun, pátrají.
V pátek 28. listopadu kontrolovala policejní hlídka krátce po 14. hodině v obci Stod šestadvacetiletého řidiče osobního motorového vozidla značky Nissan, který projížděl touto obcí. Na základě kontroly vyšlo najevo, že muž usedl za volant, i když má uložen zákaz řízení všech motorových vozidel a není tedy ani držitelem řidičského oprávnění. Muž tak nyní čelí podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Dnešičtí rozhodli: Chtějí pod Přeštice
(jf, Informace, 24.11.2008)
Plzeňský deník:
Od roku 2010 by mohli obyvatelé Dnešic a Černotína jezdit na úřady do bližších Přeštic, místo do vzdáleného Stoda. Rozhodli o tom v sobotním referendu, které se v obou obcích konalo od 9 do 18 hodin.
Více na denik.cz.

Vysokou pokutu zřejmě dostanou myslivci ve Stodu
(jf, Informace, 11.11.2008)
Reportáž TV Prima:
Vysokou pokutu zřejmě dostanou myslivci ve Stodu na Domažlicku za to, že se pokusili zakázaným způsobem odchytit přísně chráněného jestřába. Ten se nedávno uhnízdil nedaleko jejich bažantnice, ve které začal lovit. Myslivci tvrdí, že jim v krátké době způsobil tisícové škody, proto na něj nastražili takzvaný jestřábí koš.
Více na www.silvarium.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 10.11.2008)
Motorová nafta se stala předmětem zájmu zatím neznámého pachatele, který v nočních hodinách z 6. na 7. listopadu odcizil z nákladního motorového vozidla zaparkovaného na parkovišti v obci Stod celkem 250 litrů této pohonné hmoty. Po pachateli, který způsobil svým protiprávním jednáním hmotnou škodu přes 6 000 korun, nyní pátrají policisté z obvodního oddělení Stod.

Obce na Domažlicku pod Plzeň nechtějí
(jf, Informace, 10.11.2008)
To je název reportáže, která byla odvysílána na ČT24:
Problémy s novým územně správním členěním začínají pociťovat některé obce v Česku. Aktuálně se vyhrotila situace na Domažlicku, kde by některé obce měly přejít na základě chystané ministerské novely pod plzeňský region. Obyvatelé dotčených lokalit jsou však rezolutně proti. Podobné problémy s novým územně správním členěním řeší celkem 33 obcí po celé zemi.
Pokračování na www.ct24.cz....

Prodloužená tanečních
(jf, Informace, 06.11.2008)
V pátek se koná druhá prodloužená tanečních. Přijďte se podívat, ale nezapomeňte, že vstup je pouze ve společenském oblečení. Cože? Vám se to nelíbí?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 03.11.2008)
Do vozidla zaparkovaného u hřbitova v obci Stod se vloupal 1. listopadu zatím neznámý pachatel. Jeho pozornosti neunikla kabelka, kterou si poškozená žena nechala volně položenou na podlaze vozidla. V kabelce se nacházel mobilní telefon, peněženka s některými osobními doklady poškozené a finanční hotovost ve výši 1 400 korun. Případem se zabývají policisté z místního obvodního oddělení, kteří po pachateli, který svým protiprávním jednáním způsobil hmotnou škodu ve výši přibližně 6 300 korun, pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 31.10.2008)
Přímo z ruky odcizil zatím neznámý pachatel poškozené ženě peněženku, a to ve středu 29. října, kdy byla dotyčná v odpoledních hodinách na nákupu v jedné z místních samoobsluh v obci Stod. V peněžence se kromě finanční hotovosti ve výši 300 korun nacházel i občanský průkaz, a další doklady poškozené. Po pachateli tohoto protiprávního jednání nyní pátrají policisté z obvodního oddělení Stod, kteří se případem zabývají.

U vás na návštěvě - Stod
(jf, Informace, 23.10.2008)
Pod tímto souhrným názvem vyšla v Plzeňském deníku série článků o Stodě.
Dočíst jsme se tak mohli, že
  • Stod bude mít nové městské centrum
  • se snad konečně dočkáme supermarketu
  • se do Stoda vrací tradiční kulturní akce
  • hasiči nejvíce zasahují u nehod
  • dům dětí a mládeže zabaví každého
  • se florbal hraje ve Stodě už patnáct let.

V Chotěšově našli dva mrtvé zasypané dělníky
(jf, Informace, 23.10.2008)
Oba muži, které ve středu zavalila hlína ve výkopu v Chotěšově na Plzeňsku, zemřeli. Hasičům se tělo druhé oběti podařilo vyprostit až dnes v sedm hodin ráno. Muži leželi pod dvoumetrovou vrstvou země.
Více na www.idnes.czwww.denik.cz.

Billboard www.zestoda.net
(jf, Informace, 22.10.2008)
Už jste viděli billboard s reklamou na www.zestoda.net? Jen pro starší osmnácti let.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 21.10.2008)
Do jedné prodejny v obci Stod se pokusil vloupat zatím neznámý pachatel, a to z 17. října na 18. října. Při svém činu rozbil pachatel skleněnou výplň výlohy prodejny a když se pokusil vypáčit vchodové dveře do objektu, došlo k prasknutí jednoho ze dvou skel na těchto dveřích. Do objektu prodejny však nevnikl a tudíž odtud ani nic neodcizil. Přesto způsobil poškozením majetku hmotnou škodu v přibližné výši 40 000 korun. Policisté z obvodního oddělení Stod zahájili ve věci úkony trestního řízení a po pachateli pátrají.

Jak jsme volili ve Stodě?
(jf, Informace, 19.10.2008)
Výsledky voleb do krajského zastupitelstva asi znáte. V Plzeňském kraji získala Komunistická str. Čech a Moravy 17.53 % hlasů, Koalice pro Plzeňský kraj 7.21%, Občanská demokratická strana 26.76 % a Česká str. sociálně demokrat. 36.37 %. Ale jak se hlasovalo ve Stodě?
.....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 12.10.2008)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald 13. a 14. 10. 2008 od 08:35 do 14:45 v úseku: Holýšov - Staňkov. Výluka je využita k údržbě železničního svršku.

První prodloužená tanečních
(jf, Informace, 10.10.2008)
Taneční ve Stodě mají za sebou první prodlouženou (ona to není docela pravda, v době vydání tohoto článku pořád ještě probíhá). Letošním tématem byla voda, podívejte se na 33 fotografie z první poloviny prodloužené.

Chráněné byty a minipekárnu zřídí pro zdravotně postižené ve Stodu
(jf, Informace, 08.10.2008)
Centrum sociálních služeb by chtěl postavit pro svoje klienty Domov pro osoby se zdravotním postižením ve Stodu na jižním Plzeňsku, kde žije 185 mužů ve věku od 18 do 65 let, převážně s mentálním postižením. Pokud uspěje se žádostí v regionálním operačním programu EU, chtěl by za přibližně 45 milionů korun postavit v centru města novostavbu s chráněnými byty, minipekárnou a prodejnou, kde by klienti žili i pracovali.
Pokračování na www.rozhlas.cz.