Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.01.2009)
Na svou neopatrnost doplatila další poškozená žena, která si nechala na sedadle spolujezdce v osobním motorovém vozidle kabelku se svými věcmi. Volně položené zavazadlo přilákalo pozornost zatím neznámého pachatele, který se vloupal v odpoledních hodinách dne 4. ledna do automobilu značky VW Sharan zaparkovaného na parkovišti před stodskou nemocnicí. Pachatel si tak přišel na finanční hotovost ve výši 250 euro, digitální fotoaparát, mobilní telefon, odcizil i osobní doklady a platební kartu. Policisté po pachateli, který se svým protiprávním jednáním dopustil trestných činů krádeže, poškozování cizí věci a neoprávněného držení platební karty, pátrají.

Kdy na poštu?
(jf, Informace, 01.01.2009)
Pokud hodláte jít na poštu ve Stodě, možná se vám bude hodit informace, že od Nového roku došlo k úpravě otevírací doby. Nyní je od pondělí do pátku od 8,00 hod do 17.30 hod.

Taneční Stod - video předtančení
(jf, Informace, 16.12.2008)
I letos, po loňském úspěchu - 2 722 zhlédnutí za rok, se můžete podívat na video předtančení ze závěrečné kurzu tance. A to dokonce tak, jak jste ho neměli šanci vidět. Je totiž opět z generálky. Máte tedy šanci vidět prázdný sál, pokažené osvětlení, fotografku mezi tanečníky. Slyšet můžete komentář, který byste slyšet neměli, a dozvíte se z něj, proč je osvětlení takové, jaké je. :-)
Video je v pokračování článku....

Taneční ve Stodě jsou za námi
(jf, Informace, 12.12.2008)
Letošní kurz tance a společenské výchovy ve Stodě neboli taneční jsou za námi, v pátek se konala závěrečná lekce. Co jste mohli vidět? Předtančení absolventů, předávání dárků, sólo s rodiči vlastními i s rodiči partnera, taneční ukázky i taneční soutěž. Došlo i na společnou fotografii, prostě vše, co k závěrečné patří.
Můžete se podívat na 50 fotografií a také na video předtančení.

Kde se ve Stodě bourá?
(jf, Informace, 03.12.2008)
Zajímá vás, kde dochází ve Stodě k dopravním nehodám? Podívejte se na mapu, jsou na ní nehody od ledna do září roku 2008. Tipnete si předem, kde jsou nehody nejčastěji?
Pokud by vás zajímaly jiné mapy (jiné období, jiná oblast), můžete si zadat vlastní podmínky na www.jdvm.cz/pcr/.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 02.12.2008)
Plastový kontejner určený pro tříděný odpad, a to konkrétně papír, odcizil v době od 21. listopadu do 24. listopadu v obci Stod zatím neznámý pachatel. Případem se zabývají policisté z místního obvodního oddělení, kteří po pachateli, který svým protiprávním jednáním způsobil hmotnou škodu ve výši přibližně 9 500 korun, pátrají.
V pátek 28. listopadu kontrolovala policejní hlídka krátce po 14. hodině v obci Stod šestadvacetiletého řidiče osobního motorového vozidla značky Nissan, který projížděl touto obcí. Na základě kontroly vyšlo najevo, že muž usedl za volant, i když má uložen zákaz řízení všech motorových vozidel a není tedy ani držitelem řidičského oprávnění. Muž tak nyní čelí podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Dnešičtí rozhodli: Chtějí pod Přeštice
(jf, Informace, 24.11.2008)
Plzeňský deník:
Od roku 2010 by mohli obyvatelé Dnešic a Černotína jezdit na úřady do bližších Přeštic, místo do vzdáleného Stoda. Rozhodli o tom v sobotním referendu, které se v obou obcích konalo od 9 do 18 hodin.
Více na denik.cz.

Vysokou pokutu zřejmě dostanou myslivci ve Stodu
(jf, Informace, 11.11.2008)
Reportáž TV Prima:
Vysokou pokutu zřejmě dostanou myslivci ve Stodu na Domažlicku za to, že se pokusili zakázaným způsobem odchytit přísně chráněného jestřába. Ten se nedávno uhnízdil nedaleko jejich bažantnice, ve které začal lovit. Myslivci tvrdí, že jim v krátké době způsobil tisícové škody, proto na něj nastražili takzvaný jestřábí koš.
Více na www.silvarium.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 10.11.2008)
Motorová nafta se stala předmětem zájmu zatím neznámého pachatele, který v nočních hodinách z 6. na 7. listopadu odcizil z nákladního motorového vozidla zaparkovaného na parkovišti v obci Stod celkem 250 litrů této pohonné hmoty. Po pachateli, který způsobil svým protiprávním jednáním hmotnou škodu přes 6 000 korun, nyní pátrají policisté z obvodního oddělení Stod.

Obce na Domažlicku pod Plzeň nechtějí
(jf, Informace, 10.11.2008)
To je název reportáže, která byla odvysílána na ČT24:
Problémy s novým územně správním členěním začínají pociťovat některé obce v Česku. Aktuálně se vyhrotila situace na Domažlicku, kde by některé obce měly přejít na základě chystané ministerské novely pod plzeňský region. Obyvatelé dotčených lokalit jsou však rezolutně proti. Podobné problémy s novým územně správním členěním řeší celkem 33 obcí po celé zemi.
Pokračování na www.ct24.cz....

Prodloužená tanečních
(jf, Informace, 06.11.2008)
V pátek se koná druhá prodloužená tanečních. Přijďte se podívat, ale nezapomeňte, že vstup je pouze ve společenském oblečení. Cože? Vám se to nelíbí?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 03.11.2008)
Do vozidla zaparkovaného u hřbitova v obci Stod se vloupal 1. listopadu zatím neznámý pachatel. Jeho pozornosti neunikla kabelka, kterou si poškozená žena nechala volně položenou na podlaze vozidla. V kabelce se nacházel mobilní telefon, peněženka s některými osobními doklady poškozené a finanční hotovost ve výši 1 400 korun. Případem se zabývají policisté z místního obvodního oddělení, kteří po pachateli, který svým protiprávním jednáním způsobil hmotnou škodu ve výši přibližně 6 300 korun, pátrají.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 31.10.2008)
Přímo z ruky odcizil zatím neznámý pachatel poškozené ženě peněženku, a to ve středu 29. října, kdy byla dotyčná v odpoledních hodinách na nákupu v jedné z místních samoobsluh v obci Stod. V peněžence se kromě finanční hotovosti ve výši 300 korun nacházel i občanský průkaz, a další doklady poškozené. Po pachateli tohoto protiprávního jednání nyní pátrají policisté z obvodního oddělení Stod, kteří se případem zabývají.

U vás na návštěvě - Stod
(jf, Informace, 23.10.2008)
Pod tímto souhrným názvem vyšla v Plzeňském deníku série článků o Stodě.
Dočíst jsme se tak mohli, že
  • Stod bude mít nové městské centrum
  • se snad konečně dočkáme supermarketu
  • se do Stoda vrací tradiční kulturní akce
  • hasiči nejvíce zasahují u nehod
  • dům dětí a mládeže zabaví každého
  • se florbal hraje ve Stodě už patnáct let.

V Chotěšově našli dva mrtvé zasypané dělníky
(jf, Informace, 23.10.2008)
Oba muži, které ve středu zavalila hlína ve výkopu v Chotěšově na Plzeňsku, zemřeli. Hasičům se tělo druhé oběti podařilo vyprostit až dnes v sedm hodin ráno. Muži leželi pod dvoumetrovou vrstvou země.
Více na www.idnes.czwww.denik.cz.

Billboard www.zestoda.net
(jf, Informace, 22.10.2008)
Už jste viděli billboard s reklamou na www.zestoda.net? Jen pro starší osmnácti let.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 21.10.2008)
Do jedné prodejny v obci Stod se pokusil vloupat zatím neznámý pachatel, a to z 17. října na 18. října. Při svém činu rozbil pachatel skleněnou výplň výlohy prodejny a když se pokusil vypáčit vchodové dveře do objektu, došlo k prasknutí jednoho ze dvou skel na těchto dveřích. Do objektu prodejny však nevnikl a tudíž odtud ani nic neodcizil. Přesto způsobil poškozením majetku hmotnou škodu v přibližné výši 40 000 korun. Policisté z obvodního oddělení Stod zahájili ve věci úkony trestního řízení a po pachateli pátrají.

Jak jsme volili ve Stodě?
(jf, Informace, 19.10.2008)
Výsledky voleb do krajského zastupitelstva asi znáte. V Plzeňském kraji získala Komunistická str. Čech a Moravy 17.53 % hlasů, Koalice pro Plzeňský kraj 7.21%, Občanská demokratická strana 26.76 % a Česká str. sociálně demokrat. 36.37 %. Ale jak se hlasovalo ve Stodě?
.....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 12.10.2008)
Výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice - Furth im Wald 13. a 14. 10. 2008 od 08:35 do 14:45 v úseku: Holýšov - Staňkov. Výluka je využita k údržbě železničního svršku.

První prodloužená tanečních
(jf, Informace, 10.10.2008)
Taneční ve Stodě mají za sebou první prodlouženou (ona to není docela pravda, v době vydání tohoto článku pořád ještě probíhá). Letošním tématem byla voda, podívejte se na 33 fotografie z první poloviny prodloužené.

Chráněné byty a minipekárnu zřídí pro zdravotně postižené ve Stodu
(jf, Informace, 08.10.2008)
Centrum sociálních služeb by chtěl postavit pro svoje klienty Domov pro osoby se zdravotním postižením ve Stodu na jižním Plzeňsku, kde žije 185 mužů ve věku od 18 do 65 let, převážně s mentálním postižením. Pokud uspěje se žádostí v regionálním operačním programu EU, chtěl by za přibližně 45 milionů korun postavit v centru města novostavbu s chráněnými byty, minipekárnou a prodejnou, kde by klienti žili i pracovali.
Pokračování na www.rozhlas.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 08.10.2008)
Padesátiletý muž z Kotovic usedl 5. října v odpoledních hodinách za volant osobního motorového vozidla. V této obci jej kontrolovali policisté z obvodního oddělení Stod, kteří na základě zjištěných informací zahájili ve věci zkrácené přípravné řízení. Muž tak nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
Dalšího muže převáželi jihoplzeňští policisté, tentokrát z obvodního oddělení Stod, na protialkoholickou záchytnou stanici. Osmašedesátiletý muž z Plzně, který byl v podnapilém stavu, padal na zem a nebyl schopen udržet rovnováhu, ohrožoval dne 5. října na vlakovém nádraží v obci Stod své zdraví a život tím, že vstupoval do kolejiště. Policisté využili svého oprávnění a muže převezli do výše uvedeného zařízení.

Humanitární sbírka šatstva ve Stodě
(jf, Informace, 30.09.2008)
Český červený kříž ve Stodě pořádá ve dnech 3. – 4. 10. 2008 v objektu bývalé základní školy ve Stodě v Krandově ulici č.p. 755 humanitární sbírky šatstva.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.09.2008)
O tom, že se skutečně nevyplácí ponechávat ve vozidlech své věci, se přesvědčili další řidiči z jižního Plzeňska, do jejichž automobilů vnikl v pátek 19. září zatím neznámý pachatel či pachatelé, pro které se staly volně ponechané věci bez dozoru velkým lákadlem a posléze poměrně snadnou kořistí. Jeden z těchto případů se stal v obci Štěnovice, kdy si s sebou pachatel odnesl z automobilu příruční tašku s osobními doklady, finanční hotovostí ve výši 14 000 korun a dále navigační zařízení a spektrální měřící přístroj. Celková hmotná škoda byla v tomto případě vyčíslena na téměř 84 000 korun. Další navigaci odcizil zatím neznámý pachatel z motorového vozidla zaparkovaného v obci Stod, čímž způsobil poškozenému hmotnou škodu ve výši přibližně 5 200 korun. Na svou neopatrnost doplatila i řidička, která zaparkovala automobil před mateřskou školou v Dobřanech a nechala svou kabelku volně položenou na sedadle spolujezdce. Zloděj využil této situace a kabelku včetně mobilního telefonu, finanční hotovosti a dalších dokladů z vozidla odcizil. Poškozené ženě tak vznikla hmotná škoda ve výši přibližně 7 500 korun. Případy se zabývají jihoplzeňští policisté, kteří po pachateli či pachatelích tohoto protiprávního jednání intenzivně pátrají.

Tak už jim to začalo
(jf, Informace, 20.09.2008)
Řeč není o prvním školním dnu, ten už je pryč dávno. Včera večer začaly ve Stodě taneční. Tedy Kurz tance a společenské výchovy 2008. Pokud jste se nebyli podívat na první lekci, můžete se podívat na 22 fotografií. Můžete se také přijít podívat na první prodlouženou 10. 10., na druhou prodlouženou 7. 11. nebo na závěrečnou 12. 12.

A něco koláčů
(jf, Informace, 18.09.2008)
Pamatujete si, když nám pan ředitel, kterému jsme mohli volat do televize, ukazoval koláče sledovanosti? A vysvětloval nám, proč vysílají zprávy ve stejný čas, jako druhá televize? Že to je právě ono plánování a že jsou konkurenční, že se nemohou a nebudou domlouvat?
Něco podobného se povedlo plánovačům programu v kinech ve Stodě i v Chotěšově. V obou v pátek promítají film WANTED. Docela by mě zajímaly koláče. I když: V sedmnáct můžete jít na film do Chotěšova, ve dvacet do kina ve Stodě. Na vysvětlenou - na film a do kina jsou dvě rozdílné věci, zvlášť u letního platí do kina :-)

Výluka vlaků
(jf, Informace, 07.09.2008)
Výluka na trati 180 od 8. 9. 2008 od 7:20 nepřetržitě do 12. 9. 2008 do 16:00 v úseku Blížejov - Domažlice.

Myčka ve Stodě
(jf, Informace, 30.08.2008)
Myčka Stod - letákicp píše: "Když jsem dnes (29.8.08) tankoval ve Stodě u benzínky na Domažlické, dostal jsem do ruky leták, že se právě tento den otevřela myčka. Neváhal jsem a hned vyfotil i ceník na zdi." Myčka Stod - ceník
Já jen dodám, že byla otevřená i dnes :-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.08.2008)
Zatím neznámý pachatel, který se vloupal do sklepní kóje nájemního domu v obci Stod, si odtud odnesl poměrně netradiční lup. Odcizil totiž 15 sklenic zavařených okurek, 10 sklenic zavařených meruněk, rovněž 10 sklenic meruňkového džemu, zavařovací hrnec s teploměrem a dámské kozačky. Poškozené ženě tak vznikla jednáním pachatele trestného činu krádeže hmotná škoda ve výši přibližně 3 800 korun.
Železné podkladnice pod koleje se staly předmětem zájmu zatím neznámého pachatele, který ve dvou případech v době od 21. srpna do 25. srpna vnikl v obci Stod na pozemek jednoho objektu. V prvním případě odcizil asi 70 kusů těchto podkladnic o celkové hmotnosti 525kg. Jejich odcizením způsobil hmotnou škodu ve výši přibližně 3 700 korun, přičemž na místě poškodil i zde zaparkované vozidlo, na kterém vznikla hmotná škoda ve výši přibližně 4 000 korun. V druhém případě odtud odcizil okolo 700 kusů podkladnic při celkové hmotnosti cca 5250kg, jejichž hodnota byla vyčíslena přibližně na 36 750 korun.
Policisté pátrají po hledané osobě - ŠOFFR Václav, narozen: 7. listopadu 1957, trvale bytem: Stod, Musejní č. p. 161. Popis osoby: výška 173cm, střední postava, oválný obličej zúžený k bradě, modré oči, obarvené dlouhé vlnité vlasy. Policisté pátrají po hledaném muži jménem Václav ŠOFFR, na kterého byl vydán Okresním soudem Plzeň – jih příkaz k zatčení. Policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnout k hledanému Václavu ŠOFFROVI jakoukoliv informaci, aby volali na bezplatnou linku tísňového volání 158 či se dostavili na nejbližší policejní služebnu.

Kde se bude učit?
(jf, Informace, 24.08.2008)
Rekonstrukce školy na Komenského náměstí je ukončena a v novém školním roce se v ní už bude učit. Kam tedy do školy?
1. září 2008 se tedy sejdou žáci 1. stupně v budově v Hradecké ulici, žáci 2. stupně v budově na Komenského náměstí a žáci speciálních tříd v budově v Sokolské ulici.
Více informací na www.zsstod.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.08.2008)
Ve středu 20. srpna nalezla v odpoledních hodinách žena na půdě rodinného domu v obci Kotovice na jižním Plzeňsku ruční obranný granát z II. světové války. Na místo ihned vyjeli policisté z obvodního oddělení Stod, kteří místo zajistili. Granát si převzal za účelem jeho následné likvidace pyrotechnik správy Západočeského kraje.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 22.07.2008)
Zatím neznámý pachatel se vloupal v brzkých ranních hodinách v sobotu 19. července do uzamčené schránky na tiskoviny u jedné místní prodejny v obci Stod. Pachatel odtud následně odcizil množství časopisů a denního tisku v celkové hodnotě přibližně 2 000 korun. Policisté z obvodního oddělení Stod, kteří se tímto případem zabývají, po pachateli trestného činu krádeže pátrají.
Dva případy se staly v obci Stod, kdy v prvním případě odcizil zatím neznámý pachatel z nákladního vozidla, které bylo zaparkované v Nádražní ulici, celkem 150 litrů motorové nafty v hodnotě přibližně 7 400 korun. Ve stejné ulici se poté vloupal pachatel i do dalšího nákladního automobilu, ze kterého následně odcizil 300 litrů motorové nafty. Poškozené společnosti vznikla v tomto případě hmotná škoda ve výši přibližně 11 100 korun. Policisté po pachateli či pachatelích tohoto protiprávního jednání intenzivně pátrají.

O co jste přišli v sobotu?
(jf, Informace, 20.07.2008)
Stodská pouť 2008 O co jste přišli, pokud jste nebyli součástí diváckého davu na kulturním programu stodské pouti v letním kině?
O vystoupení dechovky Hájenka. Nehrála ve Stodě poprvé a myslím, že ani naposledy.
O vystoupení skupiny historického šermu Armigeri ze Stoda. Dcera se mě ptala, jestli zase jeden z rytířů bude plivat zuby. Neplival, oproti loňsku mají nové představení.
O bubenickou šou Marimba Club. Na tu jsem se těšil nejvíc. Když jsem ty kluky (do slova a do písmene) viděl, nebyl jsem si jist, jestli předvedou to, co jsem čekal. Předvedli, dokonce i víc. V tomto případě jste přišli skutečně o hodně a doufám, že budu mít šanci vidět a slyšet je ještě někdy.
O vystoupení Brass Band Rakovník. Ani ti nebyli ve Stodě poprvé, pamatujete na pány v námořnických oblečcích? Jo, dixieland, to je muzika.
O vystoupení Pilsen Queen Tribute Band. První z revivalových kapel. Nesnaží se o vizuální napodobení, ale hlavně o napodobení hudební. A jde jim to.
O vystoupení ABBA World Revival. Jedenáctičlenná kapela hrající a zobrazující skupinu ABBA. Návrat do sedmdesátých let.
O vystoupení kapely The Desperados. O těch už vám nenapíšu nic. Bohužel už děti usínaly a ani odkaz na webové stránky jsem nenašel.
A samozřejmě o ohňostroj, který připravil opět Laki - Ladislav Kincl, který ve Stodě prská oheň již tradičně každý rok.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.07.2008)
Do stavebního kontejneru, ve kterém byly uloženy kovové součástky k upevnění kolejnic, se vloupal v době od 27. června do 3. července na výhybně vlaků v obci Chotěšov zatím neznámý pachatel. Ten nejdříve poškodil a odstranil z kontejneru dva visací zámky a poté z něj odcizil 2400 kusů železných vrtulí, 2000 kusů šroubů a 2000 kusů matek k těmto šroubům. Poškozené společnosti tak způsobil pachatel, který se dopustil trestného činu krádeže, hmotnou škodu ve výši přibližně 82 000 korun. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Stod, kteří po pachateli pátrají.

V ústavu ve Stodě žijí postižení bez klecí
(jf, Informace, 06.07.2008)
Ukázkou úspěšné integrace tělesně či mentálně handicapovaných do společnosti je i Domov pro osoby se zdravotním postižením v západočeském Stodě.
Bez klecí se zde obejdou už několikátým rokem. Když se před třemi lety ujal funkce ředitele Radomír Bednář, už je nepoužívali.
"Každý uživatel má u nás vypracovaný individuální plán, který zahrnuje to, co on chce a po čem touží a co by chtěl ve svém životě dokázat, a zároveň obsahuje část reálnou, co vlastně je možné z toho realizovat," popisuje přístup ke 180 klientům.
Za podpory Plzeňského kraje je pro ně v rámci aktivizačních programů připravena celá řada rehabilitačních dílen, kterých se účastní dvě třetiny obyvatel stodského Domova.
Dvacet dva z nich je zaměstnáno na pracovní smlouvu mimo zařízení, přičemž čtyři pracují v ústavní kuchyni, kde také dostávají měsíční plat.
Pokračování článku na www.aktualne.cz.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 01.07.2008)
Policistům ze služby kriminální policie a vyšetřování se podařilo ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení Stod zjistit pachatele, který se na počátku měsíce června vloupal v obci Stod celkem do čtyř rekreačních chat v zahrádkářské kolonii zvané Višňovka. Ve všech případech pachatel po rozbití skleněných výplní vnikl do objektů, které prohledal, ale nic z nich neodcizil. Dále policisté zjistili, že se čtyřicetiletý muž z jižního Plzeňska dopustil další majetkové trestné činnosti, když se v nočních hodinách z 6. června na 7. června vloupal do objektu jedné firmy v obci Stod. Z jejích prostor poté odcizil úhlovou rozbrušovačku a svařovací transformátor, přičemž způsobil hmotnou škodu ve výši přibližně 15 000 korun. Případem se nyní zabývají kriminalisté z okresního ředitelství Plzeň – jih.

Kasárna ve Stodu jsou jako jedna z mála na Plzeňsku plně využita
(jf, Informace, 20.06.2008)
Deník veřejné zprávy, 20. 6. 2008.:
Čtyřtisícový Stod je v Plzeňském kraji jedním z mála měst a obcí, jemuž se podařilo okamžitě a plně využít kasárna převzatá od státu. Radnice je prodala pražské firmě SHK CZ, která opravila obě velké budovy, revitalizovala volné plochy a zaměstnala 30 místních lidí. Provoz firmy je nepřetržitý, a areál mimo město je tak trvale hlídán. ČTK to řekl starosta Stodu Jiří Vlk.
Radnice původně zamýšlela přebudovat budovy na základní školu, ale celá přestavba areálu by si vyžádala 80 milionů Kč. Navíc bývalá kasárna na Krůtí Hoře jsou dva kilometry od města a doprava dětí by byla složitá. Jen základní obnova areálu, kterou zastupitelé odmítli, by si vyžádala 25 milionů korun, pouze zavedení plynu by stálo čtyři miliony. Kasárna město nakonec před dvěma lety, rok po nabytí, prodalo.

Omezení provozu ve Stodské nemocnici
(jf, Informace, 19.06.2008)

Na základě rozhodnutí Krajského úřadu Plzeňského kraje se uskuteční ve Stodské nemocnici, a.s rekonstrukce rozvodů vody a odpadů, elektrické energie v celém objektu včetně slaboproudých rozvodů, oprava podlah chodeb, výměna dveřních zárubní, výměna nákladního výtahu a jeho přeměna na výtah evakuační.

Předpokládaný časový harmonogram rekonstrukčních prací:

přípravné práce: od 16. 6. 2008 do 23. 6. 2008
- od 16. 6. 2008 ukončení přijímání pacientů interního oddělení
- postupné stěhování ambulancí na lůžková oddělení

stavební práce - 1. etapa: od 23. 6. 2008 do 10. 7. 2008
- bude omezen zejména provoz interního oddělení, ostatní lůžková oddělení i operační sály budou ještě v provozu
- ambulance poliklinické části a JIP interního oddělení bude v provozu v náhradních prostorách
- od 1. 7. 2008 postupné ukončení přijímání pacientů na všech lůžkových odděleních

stavební práce - 2. etapa: cca od 10. 7. 2008 do 31. 8. 2008
- obnovení provozu poliklinické části (ambulance, interní JIP)
- cca od 10. 7. 2008 bude odstaven nákladní výtah a mimo provoz budou všechna lůžková oddělení
(kromě LDN v suterénu) i operační sály, rozvoz stávajících pacientů do okolních ZZ zajistí Stodská nemocnice vlastní dopravou
- na začátku 2. etapy (cca 5 dní) bude výrazně omezen provoz RDGO a OKBH, budou prováděna jen některá statim vyšetření
- provoz lůžkových oddělení a operačních sálů by měl být obnoven postupně, k částečnému obnovení provozu by mělo dojít již v první polovině srpna

ukončení prací: 17. 8. 2008 - 31. 8. 2008


Stod OPEN 2008 - výsledky + foto
(icp, Informace, 16.06.2008)
Desátý ročník tradičního volejbalového turnaje Stod OPEN 2008 má už svého vítěze a je jím tým Kluci HOLKY. Na druhém místě skončilo družstvo Chotěšova a třetí příčku obsadil Agri Fair. Turnaj proběhl v přátelském duchu a příští organizátor je stejný jako desátého ročníku tedy družstvo Kluci HOLKY. Podrobnější informace o turnaji 2008 i starších ročnících naleznete na adrese http://volejbal.stod.cz/.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 11.06.2008)
V nočních hodinách z neděle 8. června na pondělí 9. června ulomil zatím neznámý pachatel visací zámky u dvou garáží v obci Stod. Do jedné z garáží se poté vloupal o odcizil odtud ze zde zaparkovaného traktoru vstřikovací čerpadlo s potrubím, akumulátor a část zadního návěsu. Po pachateli trestného činu krádeže, který způsobil svým protiprávním jednáním hmotnou škodu v přibližné výši 12 200 korun, policisté pátrají.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 08.06.2008)
Trať číslo 180 - Plzeň - Domažlice - Furth im Wald 9.6.2008 07:10 - 17:15 v úseku Nýřany - Stod - Holýšov.

Stod OPEN 2008 - úvodní informace
(icp, Informace, 03.06.2008)
Volejbalový turnaj firem, rodin, institucí a nadšenců Stod OPEN 2008 se bude konat 14.6.2008 od 8:30 hod. (prezentace družstev + zaplacení startovného 300 Kč) a bude jej již tradičně hostit stadion ve Stodě. Pokud máte zájem o účast, pište závazné přihášky do 10.6.2008 na kontakt pribylova.michaela @ atlas.cz nebo volejte na telefon 607785887, přihlášky a zápisné můžete také přinést do ulice Hradecká 417 (Antošovi) a pamatujte, že počet družstev je omezený.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 02.06.2008)
Výluky na trati 180:
2.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 06:55 do 17:15
3.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 07:10 do 23:59
4.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 00:00 do 23:59
5.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 00:00 do 17:15
6.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 07:10 do 14:10
7.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 07:10 do 17:15
8.6.2008 úsek Nýřany - Stod - Holýšov od 07:10 do 17:15
Důvod výluky: Ve stanici Nýřany dojde k opravám některých kolejí a výhybek. V úseku Nýřany – Stod dojde k opravě koleje, čištění štěrkového lože výměna pražců a úprava polohy koleje. V úseku Stod – Holýšov bude provedena oprava přejezdu, vyměněny kolejnice a upravena poloha koleje.

Málo místa na parkování?
(jf, Informace, 30.05.2008)
Parkování ve Stodě - KrandovaJe ve Stodě kde parkovat? Nebo si myslíte, že parkovacích míst je málo? Co třeba v Krandově ulici? Možná by stačilo trochu přemýšlet a mohlo by parkovat o jedno auto víc.

Stod jak ho představuje Google
(jf, Informace, 23.05.2008)
Na mapách firmy Google se kromě obvyklých silnic, řek a lesů mohou taky zobrazovat fotografie nebo videa. Zkuste si tipnout, co se zobrazuje ve Stodě a v Chotěšově.
Máte svůj tip? Předem upozorňuji, že tip ve stylu "ve Stodě nic k vidění, tak tam nic není" není správný. Možná budete překvapeni. Máte svůj tip? Podívejte se tedy, jak je to ve skutečnosti: fotografie, video.
Trefili jste se? Pochlubte se v komentářích a v anketě.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 15.05.2008)
Zatím neznámý pachatel poškodil v nočních hodinách z 11. května na 12. května na parkovišti v obci Stod zámek nádrže pohonných hmot u nákladního motorového vozidla, z kterého však žádnou naftu neodcizil. Z vedle stojícího nákladního automobilu již však po překonání víčka palivové nádrže odcizil 300litrů motorové nafty a zároveň poškodil oba zámky dveří od kabiny tohoto vozidla. Jednáním pachatele, který se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže, vznikla hmotná škoda v celkové výši přibližně 14 000 korun. Po pachateli policisté pátrají.

Výstava Amatérský Chotěšov zahájena
(jf, Informace, 12.05.2008)
V neděli 12. května se konala vernisáž již desátého ročníku výstavy Amatérský Chotěšov, letošní ročník s tématem Z pohádky do pohádky.
A co bylo k vidění? Vystoupení Mateřské a Základní školy Chotěšov, pohádkové účesy žákyň Střední integrované školy Stod, automatická kresba s hudebním doprovodem, soutěže pro děti a jízda na koních, pohádka „Včelí medvídci“, prohlídky konventu, prohlídka barokního sklepení 15.30 hod. Konec konců, podívejte se na 82 fotografií.
Výstavu můžete navštívit každou neděli od 13,30 do 17,30 hodin.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 11.05.2008)
Výluka na trati: 180 (Plzeň - Domažlice - Furth im Wald) 12.-14.5.2008 od 08:25 do 14:30 v úseku: Blížejov - Domažlice.

DOZP Stod nabízí osobní automobil
(jf, Informace, 09.05.2008)
Domov pro osoby se zdravotním postižením Stod nabízí osobní automobil Renault trafic T55G, více na stránkách krajského úřadu.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 04.05.2008)
Výluka na trati 180 (Plzeň - Domažlice - Furth im Wald) 6.5.2008 od 09:00 do 14:40 v úseku Stod - Holýšov.