Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

Slavoj poprvé prohrál i doma
(jf, Informace, 10.09.2013)
Fotbal - ilustrační obrázek 5. kolo krajského přeboru
TJ Slavoj Stod - TJ ZKZ Horní Bříza 0:2 (0:0)
Branky - 84. Tran, 90. Zavadil M.
ŽK - 2:1 (Höfler, Snášel)
Rozhodčí - Schneider - Mudra, Bogdan (delegát Harmady)
Diváků - 120
V pokračování sestava a video gólů....

Z Holýšova do Staňkova nepojede vlak
(jf, Informace, 07.09.2013)
Vlak Ve dnech 9. až 13. září vždy v čase 8:40 - 14:40 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov - Staňkov (mapa).

Má být školní družina zdarma?
(jf, Informace, 06.09.2013)
Až do minulého školního roku byla ve Stodě školní družina zadarmo. Dnes už tomu tak není, od letoška se platí padesát korun měsíčně. Proč by se mělo platit? Neměla by být družina zadarmo?
Já jsem názoru, že neměla. Družina není povinná, je to služba navíc. Nechodí tam všichni žáci, proč se tedy mají podílet na nákladech? Proto by se za ni mělo platit, alespoň symbolicky. A padesát korun měsíčně považuji za velmi symbolickou platbu. Náklady na družinu musí být větší.
PS: Bydlím v Chotěšově, děti chodily/chodí do družiny a do minulého roku jsme platili 1 000 Kč za rok. Od letoška je to 1 500 Kč. Třikrát víc než ve Stodě a vůbec mi to nepřijde divné.

Co je nového v nemocnici?
(jf, Informace, 30.08.2013)
Stodská nemocnice se zde objevuje poměrně často. A i dnes mám dvě novinky.
  • Z pozice ředitele nemocnice odstoupil MUDr. Jiří Suda, vedením nemocnice byl pověřen MUDr. Roman Titl (můžete ho znát jako primáře interního oddělení).
  • V září bude uzavřena lůžková část gynekologicko-porodnického oddělení, nebude se rodit, ani operovat.

Jak se dostanete z Plzně?
(jf, Informace, 26.08.2013)
Jedete se bavit do Plzně a nevíte, jak se dostanete zpět? Pokud vám vlak v jedenáct přijde brzy a vlak v šest pozdě, nezbývá vám nic jiného, než s sebou vzít nepijícího kamaráda, který vás odveze autem. Nebo si zjednat odvoz jinak, třeba rodiče nebo taxíkem.
Od následujícího víkendu máte ještě jednu šanci. Každou noc na sobotu, neděli a svátek bude jezdit noční linka N12, ve dvě v noci od mrakodrapu, v půl třetí je v Chotěšově. Z něj už musíte jít pěšky, Stod na provoz linky na rozdíl od Chotěšova nepřispívá.
Detaily najdete v info letáku (PDF, 400 kB).

Tak letadlo nebude
(jf, Informace, 25.08.2013)
Z přečinu krádež se v těchto dnech bude zodpovídat 33letý muž z Nýřan. Policisté zjistili, že má dle všeho na svědomí vloupání do hangáru letiště v Chotěšově, ke kterému došlo v době od 1. do 8. srpna letošního roku (viz Asi si chce postavit letadlo). Mladík vypáčil laminátovou zvlněnou tabuli z pravé obvodové stěny hangáru, vypáčil kovové zárubně dveří a vnikl do hangáru. Odcizil kompletní motor v letecké úpravě, komponentní díly na další dva motory, duralové eloxované kování konstrukce letadel, tři kompletní elektroinstalace včetně regulátoru napětí jističů AZS, tři kovové Venturyho trubice, náboje kol, prodlužovací vodotěsnou šňůru, bednu s nářadím a přístupní kabeláž. Třiatřicetiletý pachatel způsobil škodu v celkové hodnotě třicetitří tisíc korun. Za uvedený přečin mu hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky.

Mezi Blížejovem a Domažlicemi se nesvezete
(jf, Informace, 17.08.2013)
Vlak Na trati Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice (mapa) se bude konat výluka v následujících termínech:
  • 19. srpna 2013 08:30 - 20. srpna 2013 15:20
  • 21. srpna 2013 od 08:30 do 19:30
  • 22. srpna 2013 od 08:30 do 15:20

Na trati Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice (mapa) se bude konat výluka v následujících termínech:
  • 24. srpna .2013 od 09:00 do 20:45
  • 25. srpna .2013 od 07:30 do 16:15

Opět je tu téma kruhový objezd
(jf, Informace, 12.08.2013)
Značka Kruhový objezd Kruhový objezd na křižovatce ulic Plzeňská a Stříbrská je ve Stodě podobný evrgrýn jako stavba supermarketu. Bude, nebude, stavební povolení, nic, bude....
Už v roce 2003 se tu objevil nákres (mimochodem, dnes už situace vypadá jinak), v roce 2010 bylo vydáno stavebním odborem územní rozhodnutí, které pro množství chyb v něm krajský úřad zase zrušil, a teď je na úřední desce MěÚ vyvěšeno Oznámení zahájení stavebního řízení - I/26 Stod průtah, stavební úpravy křižovatky I/26 a II/230, SO 101 Hlavní trasa I/26, okružní křižovatka, SO 305 Dešťová kanalizace.

Čeká nás pětidenní výluka
(jf, Informace, 10.08.2013)
13. srpna v čase 8:30 - 11:25 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Staňkov - Blížejov (mapa).
Od 14. srpna 2013 07:45 do 18. srpna 2013 18:20 se bude konat nepřetržitá výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod (mapa).

Asi si chce postavit letadlo
(jf, Informace, 09.08.2013)
Znak Policie ČR V době od 1. srpna do 8. srpna 2013 v obci Chotěšov se neznámý pachatel dosud nezjištěným způsobem neoprávněně vloupal do hangáru, kde dále vypáčil kovové zárubně s dveřmi a přeštípl visací zámek a následně vnikl do hangáru. Pachatel prostor hangáru prohledal a odcizil jeden kompletní motor v letecké úpravě, komponentní díly na další dva motory, duralové eloxované kování konstrukce letadel, tři kompletní elektroinstalace včetně regulátoru napětí jističů, tři kovové Venturyho trubice, náboje kol, prodlužovací vodotěsnou šňůru a nakonec ještě plechovou bednu s nářadím a přístupní kabeláže. Policisté z obvodního oddělení Stod případ kvalifikovali jako přečin krádeže, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Nekonečný příběh Tesco pokračuje
(jf, Informace, 09.08.2013)
I když možná už to nebude dlouho trvat. Táhne se to už dost dlouho: Market bude, ale jen někde vydáno 11. 10. 2007, Supermarket ve Stodě bude! vydáno 08. 12. 2007, Akce Tesco: že by? vydáno 16. 11. 2011, A ve Stodě je .... vydáno 02. 07. 2013.
Nejnovější kousek vyšel na E15.cz a jmenuje se Tesco už má prodejen dost, pustí se do jejich rekonstrukce.
Mám pocit, že už vždy budeme jezdit do Holýšova.

Večer pro klášter bude už v sobotu
(jf, Informace, 29.07.2013)
V sobotu 3. srpna 2013 se koná už jedenáctý Večer pro klášter Chotěšov, benefiční akce na podporu národní kulturní památky, kterou pořádá OS Chotěšovská vlna. A co že je letos připraveno?
Odborné přednášky (Ing. arch. Jan Soukup, Mons. Emil Soukup) a historický šerm, divadlo i koncerty hudebních skupin (m.j. Znouzectnost, Slepá kolej, Sebevrány či Démophobia), hry pro děti i prohlídky kláštera a mnoho dalšího.
Prohlídněte si plakát akce, podrobný časový rozvrh, přidejte si akci do kalendáře (i mobilního), přečtete si více o účinkujících, navštivte stránku akce.

Řídila, i když to má zakázané
(jf, Informace, 11.07.2013)
Včera 10. července 2013 dvacet minut po sedmé hodině ranní vyjela z Chotěšova do Stoda 39letá žena ze Stoda. V Hradecké ulici vozidlo tovární značky Seat Toledo zastavila hlídka stodských policistů. Devětatřicetiletá žena seděla za volantem vozu i přesto, že jí tato činnost byla zakázána rozhodnutím Městského Úřadu Stod v březnu letošního roku. Žena dle všeho naplnila skutkovou podstatu přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který jí hrozí pobyt za mřížemi až na tři roky.

Co bylo na zahradních slavnostech?
(redakce, Informace, 04.07.2013)
Ve dnech 21.-23.6.2013 proběhly na zahradě správního úřadu chotěšovského kláštera již páté Chotěšovské zahradní slavnosti. Nabídka programu se každým rokem rozšiřuje a rok od roku je pestřejší. Akce začala již v pátek vernisáží obrazů s doprovodným hudebním programem, kde se v prostorách Centra Chotěšov vystřídalo pět kapel.
Následující sobotní den začal prohlídkou gotických sklepů pod prelaturou. Poté následovalo již každoročně hojně navštěvované dětské loutkové divadlo z Třemošné. Během dne se na zahradním podiu vystřídalo několik hudebních kapel různých žánrů. Novinkou toho roku bylo večerní divadlo dobřanských ochotníků, které představilo francouzskou komedii.
V neděli na návštěvníky čekali komentované prohlídky konventu a velké spodní klášterní zahrady. Veškerý výtěžek jde každým rokem na opravu kláštera.
Z minulých ročníků se s pomocí nadace Via podařilo opravit část historické brány do zahrady správního úřadu, s kterou se tento rok bude pokračovat. Výtěžek z tohoto roku půjde na právě probíhající rekonstrukci Centra Chotěšov ve správním úřadě neboli v takzvané Lesovně. Chotěšovské zahradní slavnosti tento rok významně podpořil Plzeňský kraj a MAS Radbuza.
Miroslav Brouček - o.s. Klášter Chotěšov - Lesovna

Jezdíte vlakem? Můžete ovlivnit jízdní řád
(jf, Informace, 03.07.2013)
Jako každé léto, i letos je zveřejněn Návrh jízdního řádu regionální železniční dopravy. A jako každý rok můžete podat připomínky, třeba se vás sejde víc a finální JŘ bude vypadat jinak. Doporučuji prohlédnout, protože letos dojde k posunu odjezdů některých spojů a také omezení na jízdu pouze v pracovní den.

A ve Stodě je ....
(jf, Informace, 02.07.2013)
"Penny Market postaví v Dobřanech obří velkosklad a supermarket":
Logistický areál a velkosklad pro významnou část Čech začne tento měsíc budovat obchodní řetězec Penny Market na okraji Dobřan na jihu Plzeňska. Investice za stovky milionů korun už má stavební povolení. .... Investor dále postaví ve městě první supermarket, kde najde práci 20 lidí, a nad ním zdravotní středisko v hodnotě 15 milionů korun.
A Tesco ve Stodě přerušilo stavbu...

Přijďte na zahradní slavnosti
(jf, Informace, 18.06.2013)
Pokud jste nevyslyšeli mé vábení V sobotu přijďte do Chotěšova a na slavnosti slunovratu jste nedorazili, dávám vám ještě jednu šanci.
Tantokrát je pozvánka nejen na sobotu, ale i na pátek, po oba dva dny se v Chotěšově konají 5. chotěšovské zahradní slavnosti. Více detailů je opět v kalendáři a samořejmě na webu pořadatelů.

Pozor: v trafostanici je možnost úrazu elektrickým proudem
(jf, Informace, 16.06.2013)
Kdybyste nevěděli, proč vám včera nešla elektrika:
Pětadvacetiletý muž z Plzně zemřel v sobotu v noci ve Stodu na jižním Plzeňsku poté, co násilím vnikl do trafostanice v Luční ulici. Uvnitř ho zasáhl elektrický výboj a muž začal hořet. Hasiči po příjezdu na místo mohli po vypnutí proudu a zabezpečení místa už jen uhasit hořící tělo, řekli dnes hasiči a policejní mluvčí Jana Tomková.
Více na plzensky.denik.cz...

V sobotu přijďte do Chotěšova
(jf, Informace, 12.06.2013)
V sobotu se konal ve Stodě festival Šestý den (už poosmé), počasí přálo, mezi dvěma lijáky se rozjasnilo a svítilo Slunce.
Na další sobotu je připraven festival další, s názvem Slavnosti slunovratu. Ty se budou konat v chotěšovském klášteře. Začínají ve 14 hodin a připraveny jsou tři scény: rocková (Firestrikes, Jalový výkon, Ochio Rios, Brufen, Bek Ofis), folková scéna (Louka, Jiří Smrž, Eva Henychová, Petr Linhart, Beata Bocek) a divadelní (Loutkové divadlo Třemošná, Ochota sama). Kromě toho na vás čekají prohlídky kláštera a podzemí, řemeslné stánky a kreativní dílny, regionální potraviny, dětský koutek, lukostřelba, parkurové jezdectví, zahradní kavárna...
Vstupné je dobrovolné, bude použito na podporu občanských sdružení při klášteře Chotěšov, pořádá MAS Radbuza. Je objednáno hezké počasí, předpověď slibuje oblačno s teplotami kolem 24 stupňů.
Pokud chcete mít jistotu, přidejte si akci do kalendáře nebo do mobilu.

Ukradl set-top box. A to se vyplatí
(jf, Informace, 11.06.2013)
Nezvaného hosta měla ve své chalupě na Chotěšovsku 60 letá žena z Plzně. Zatím neznámý pachatel chalupu navštívil v době od 2. do 7. června letošního roku. Dovnitř vnikl poté, co rozbil skleněné tabulky u okna. Pak už mu při vstupu nic nebránilo. Zloděj odcizil set-top box, poté stejnou cestou odešel. Škodu majitelka vyčíslila na tisíc čtyři sta korun. Policisté na místě zajistili maximální počet stop a po pachateli krádeže pátrají.

Sledujete Radbuzu?
(jf, Informace, 03.06.2013)
Sledujete Radbuzu a čekáte, jestli se vyleje? Můžete se podívat, jak vypadá situace ve Staňkově, podle toho se dá trochu předpovídat, co nás čeká ve Stodě.
Naštěstí předpověď zatím nevychází.

Udělal, ale neplatí
(jf, Informace, 01.06.2013)
Trpělivost zřejmě došla 39leté ženě ze Stoda, která se v těchto dnech obrátila na policisty z obvodního oddělení ve Stodě. Od května 2009 do května letošního roku neplní vyživovací povinnost na dceru její bývalý manžel. Rozsudkem Okresního soudu Plzeň-jih mu byla stanovena vyživovací povinnost ve výši 1 100,- Kč měsíčně k rukám matky. Jelikož však v uvedeném období na dceru nijak nepřispíval, jeho dluh se tak vyšplhal na částku téměř padesát čtyři tisíc korun. Čtyřicetiletý otec dle všeho naplnil skutkovou podstatu trestného činu zanedbání povinné výživy, za který jej soudce může poslat za mříže až na dva roky.

Oslavy dne dětí zítra nebudou
(jf, Informace, 31.05.2013)
Vzhledem k předpovědi počasí, která slibuje vydatný liják, se ruší zítřejší dětský den v parku pod nádražím. Náhradní termín je stanoven na 29. 6. 2013.

A kde že jsou kamery?
(jf, Informace, 30.05.2013)
Možná jste zaznamenali přípravy kamerového systému ve Stodě (psal jsem Velký bratr se blíží), možná jste si všimli cedulí při vjezdu do Stoda, že Stod je sledován kamerami, možná víte o některé z nich.
A kde že tedy jsou? U školky, u školy, na náměstí ČSA, u křižovatky Plzeňská - Stříbrská, na Komenského náměstí a u domu s pečovatelskou službou. Ale nepředstavujte si, že někdo sedí u monitorů a sleduje, co se ve městě děje a případně volá na policii. Video z kamer je nahráváno a bude zpětně zkoumáno teprve v případě potřeby.

Nezapsala syna do školy
(jf, Informace, 17.05.2013)
Z přečinu ohrožování výchovy dítě se dle všeho bude zodpovídat 29letá žena ze Stoda. Rozsudkem Okresního soudu Plzeň-jih má od září roku 2009 nařízen dohled orgánu sociálně právní ochrany dětí. Žena se však i se synem odstěhovala neznámo kam a s úřady nijak nespolupracuje. To však není jediný matčin prohřešek. Po přestěhování nepřihlásila svého nezletilého syna k povinné školní docházce. Strážci zákona v šetření případu pokračují i nadále.

Oprašte batohy, umyjte kola, v sobotu vyrážíme
(jf, Informace, 15.05.2013)
Proč a kam? Klub českých turistů v Chotěšově v sobotu 18. května pořádá už devětatřicátý ročník pochodu Chotěšovská třicítka.
Připraveny jsou opět trasy pro pěší (5, 12, 15, 25, 35 a 50 km), horská kola (35 a 50 km) i silniční kola (65 a 85 km). Start a (pro ty šťastné i) cíl je opět v Restauraci pod Klášterem.
Prohlédněte si popisy a mapy tras. Dostal jsem přesnější popisy, aktualizoval jsem mapy.

Pankáči, vytáhněte diáře
(jf, Informace, 13.05.2013)
... a napište si do nich "19. července, Stod."
V pátek totiž v rámci kulturního programu letošní stodské pouti v letním kině vystoupí Visací zámek, česká punková legenda. A to určitě nepřeháním.
A ochutnávka na sobotu: Inflagranti (smyčcové trio hrající na elektrické nástroje, už jste je mohli vidět na pouti před čtyřmi lety) a v jednání je také Karel Kahovec a George & Beatovens (ti tu hráli loni).

Vloupal se do prodejny a obecního úřadu
(jf, Informace, 09.05.2013)
Někdy během noci ze 7. na 8. května letošního roku se vloupal zatím neznámý pachatel do prodejny potravin v jedné obci na Stodsku. V zadní části prodejny u nakládací rampy otevřel uzamčené vstupní dveře a vnikl dovnitř. S sebou si odnesl nezjištěné množství cigaret, deset lahví alkoholu různých značek a pět set korun v hotovosti. Dále se v té samé obci pachatel vloupal do budovy obecního úřadu, kde místnost prohledal, ale nic neodcizil. Celkovou škodu majitelé vyčíslili na téměř devatenáct tisíc korun. Policisté případ kvalifikovali jako přečin krádež a poškození cizí věci, za které mu po dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Nedávala pozor a shořela
(jf, Informace, 02.05.2013)
30. dubna si starší žena nedávala pozor na otevřený oheň, který se jí stal osudným. Mluvili o ni jako o čarodějnici a stalo se tak na Křížovém vrchu.
Již po několikáté se na Křížáku konal slet čarodějnic (několik rovná se minimálně šest). Počasí bylo takové nějaké, no v podstatě akorát, pršelo před začátkem a po zapálení vatry, účast přiměřená, děti spokojené.
Podívejte se na 49 fotografií, jak se soutěžilo, pálilo i zpívalo.

Cena Města Stod, podívejte se na video
(jf, Informace, 30.04.2013)
V neděli se závodilo na taneční soutěži Cena Města Stod 2013 (soutěž v tanečním sportu, tak by se mohlo závodit, ne?). Letos už nebudu nabízet přejmenování, myslím, že se tento ročník docela povedl. Vždy je sice co zlepšovat, ale účast jak tanečníků, tak diváků, byla slušná.
V pokračování článku se můžete podívat na krátký sestřih soutěží - osm hodin během sedmi minut :-) ...

Běželo se Chotěšovem
(jf, Informace, 25.04.2013)
V sobotu 20. dubna pořádal OSPV Chotěšov tradiční Běh Chotěšovem. Sice píšu tradiční, ale po čtyřleté pauze.
Vše začalo v deset hodin na hřišti ZŠ, pro děti byly připraveny trasy 50 (předškoláci) až 800 metrů (sedmáci až deváťáci). V jedenáct hodin pak startovali dospělí na trasu 5,65 km, ti už běželi běh přespolní (a taky přeslesní).
Chcete nějaká čísla? Padesát dětí, třiatřicet dospělých, nejvzdálenější závodník ujel dvě stě sedmdesát dva kilometrů. Diváky jsem nepočítal, časy se, alespoň u dětí, neměřily. Jména vítězů nejsou důležitá, důležité přece bylo zúčastnit se.
PS: Nejen pro stoďáky je připravena Stodská osmička. V pokračování článku je krátké video závodů dětských kategorií.

V neděli se bude opět tančit
(jf, Informace, 24.04.2013)
Taneční soutěž V neděli se koná další ročník taneční soutěže Cena Města Stod, tentokrát s číslovkou 2013. Letos je připraveno 13 soutěží, od juniorů po dospělé ve třídě B, první soutěž začíná v deset dopoledne, poslední nezačne dříve než v půl druhé odpoledne.
Podívejte se na fotky z loňské soutěže, třeba vás nalákají a přijdete se do kultruního domu podívat.

Pomůžete chotěšovkému klášteru?
(jf, Informace, 10.04.2013)
Je to hned a ani to nebolí. A je to zadarmo. ;-)
Hlasujte v anketě Máme vybráno, v pravém sloupci Chci hlasovat. Sbírka "Kup si své okno" má číslo 068, pokud vyhraje, dostanou organizátoři třicet tisíc korun. A to za Váš dobrý pocit stojí, ne?
Tak šup do hlasování, probíhá do 31. května. Hlasovat můžete jen jednou, ale určitě máte příbuzné a známé, kteří rádi pomohou také.

Tip na víkend - chotěšovský klášter
(jf, Informace, 05.04.2013)
V sobotu začíná letošní sezóna v chotěšovském klášteře akcí nazvanou Otevírání kláštera (prohlédněte si pozvánku). Na patnáctou hodinu je připraven koncert ženského souboru CARMINA z Přeštic, po něm pak vernisáž výstav Václav Roubal In memoriam, Ak. mal. Jaroslav Šindelář, M. Jančura a děl studentů SOŠ obchodu, užitého umění a designu Plzeň.
Na neděli jsou pak ve 14 a v 16 hodin připraveny prohlídky kláštera. Navíc ČT1 od 21:45 vysílá film 3 sezóny v pekle, který se z části natáčel v Chotěšově.
Další akce v klášteru v Chotěšově najdete v kalendáři akcí a samozřejmě na stránkách OS Klášter Chotěšov.

Kdybyste náhodou chtěli jít k doktoru
(jf, Informace, 29.03.2013)
... a navíc ještě do Chotěšova, tak abyste nezabloudili.
Všechny ordinace (praktická lékařka, zubař, dětské i gynekologie) jsou přestěhovány. Nově sídlí ve třetím patře v budově obecního úřadu. Aha, to možná taky nevíte, ten je přestěhovaný už od loňska, je ve staré škole. Dobrá Plzeňská 88, Chotěšov. Ordinace jsou sice ve třetím patře nadzemním podlaží, ale můžete použít i výtah, obec do rekonstrukce vrazila pár miliónů.
PS: I do starého střediska můžete vyrazit. Ale jen se zvířaty, od 5. dubna je tam veterina. ;-)
PPS: A od 22. dubna je v budově obecního úřadu otevřena i lékárna.

Opět se vlakem nesvezeme
(jf, Informace, 23.03.2013)
Ve dnech 26. a 27. března vždy v čase 8:00 - 14:00 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod (mapa).
Dne 31. března v čase 7:30 - 16:45 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice (mapa).

Opět nás čekají výluky vlaků
(jf, Informace, 09.03.2013)
Ve dnech 12. a 13. března vždy v čase 8:30 - 14:30 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Staňkov - Blížejov (mapa).
14. března 2013 od 07:30 do 15:00 se bude konat výluka v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice (mapa).
15. března 2013 od 08:00 do 14:00 se bude konat výluka v úseku Vejprnice - Nýřany (mapa).
Od 16. března 2013, 7:15 hod. nepřetržitě do 25. března 2013, 19:15 hod. proběhne výluka v úseku Blížejov - Domažlice (mapa).

Řidičák zpátky nedostal
(jf, Informace, 06.03.2013)
Policistům z oddělení hospodářské kriminality se podařilo odhalit případ, který kvalifikovali jako přečin padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Případ se odehrál někdy v době od 1. dubna do 7. listopadu loňského roku a na svědomí jej mají podle všeho dva muži ve věku 26 a 60let. Mladší z mužů pochází z Chotěšovska a starší z Domažlicka. Starší z povedené dvojice potřeboval lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel a zprávu o psychologickém vyšetření. Tyto dva dokumenty se však rozhodl získat nelegálně. Oslovil mladšího muže z dvojice, který mu posudek i zprávu opatřil. Padělané dokumenty koupil za jedenáct tisíc korun od zatím neznámé osoby. Šedesátiletý muž pak tyto padělky předložil ma Městském úřadě ve Stodě. Oba muži dle všeho naplnili skutkovou podstatu přečinu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na va roky.

Jdeme na zabijačku?
(jf, Informace, 04.03.2013)
Pokud máte chuť na nějakou zabijačkovou pochoutku, můžete vyrazit ve středu šestého nebo ve čtvrtek sedmého března do školní restaurace s obsluhou na Komenského náměstí č. 1. Vždy od jedenácti do šestnácti hodin budou připraveny zabijačkové hody, obsluhovat vás budou žáci 1. a 3. ročníku učebního oboru Kuchař - číšník.

Kovy se kradou, kradou, kradou
(jf, Informace, 07.02.2013)
Dvě zprávy z černé kroniky:
Policisté z Obvodního oddělení policie Stod předali záznam o sdělení podezření 24letému muži z jižního Plzeňska, a to pro přečin krádeže vloupáním. Mladík na přelomu konce ledna a začátku února v obci Stod, Nádražní ulici překonal oplocení a dostal se tak na dvůr výkupny druhotných surovin. U buňky, která se nachází na pozemku, vypáčil petlici a vlezl dovnitř. Z výkupny poté odcizil 15 kg mosazi a 23 kg mědi a způsobil tak poškozené společnosti škodu téměř sedm tisíc korun.
V průběhu podzimu roku 2012 došlo na několika místech ve Stodu postupně ke krádežím různých železných komponentů. Vzájemnou spoluprací policistů z Obvodního oddělení policie Stod a kriminalistů z Územního odboru Plzeň-venkov bylo prováděno k případům šetření, které bylo v tomto týdnu završeno úspěchem. Díky místní a osobní znalosti zjistili, že krádeže má na svědomí 32letý muž ze severního Plzeňska, který v listopadu uplynulého roku postupně odcizil v obci Stod kanálový rám s poklopem, železná vrata, kovovou mříž u kanálové vpusti a část odříznutého kovového schodiště. Všechny uvedené věci odevzdal do výkupu druhotných surovin. Podezřelý muž se toto pondělí pokusil odcizit další část odříznutého schodiště, kdy však byl přistižen zaměstnancem úřadu a předán Policii ČR. Muž si již z rukou policistů převzal záznam o sdělení podezření pro přečin krádeže.

I ve Stodě jsme zvolili Zemana
(jf, Informace, 26.01.2013)
Ve Stodě, stejně jako v celé republice, vyhrál v druhém kole prezidentské volby Miloš Zeman. Při volební účasti 53,78 % získal 58,83 % hlasů, jeho soupeř Karel Schwarzenberg 41,16 %.

Vrchol plesové sezóny je zde
(jf, Informace, 25.01.2013)
Dnes večer je ten správný čas pro vrchol letošní plesové sezóny ve Stodě. Ve dvacet hodin začíná 17. reprezentační ples města Stod. Hrát bude orchestr Dance Band Plzeň, připravena je ukázka pravé a nefalšované brazilské samby, čeká vás i bohatá tombola, losování vstupenek o hodnotné ceny, dojde i na tradiční aukci děl klientů DOZP Stod a půlnoční dámskou volenku. Orchestr bude hrát do dvou hodin, do tří pak ještě pokračuje diskotéka na balkoně malého sálu.
Bohužel letos neuvidíte předtančení. Řada byla na absolventech tanečních pro mládež, ale ti neprojevili zájem na plese tančit. Snad někdy příště.

Hned ho čapli
(jf, Informace, 14.01.2013)
Dnes 14. ledna 2013 patnáct minut po jedné hodině v noci se ve Stodě vloupal do vozidla tovární značky VW Caddy 33letý muž z Dobřan. U vozidla rozbil skleněnou výplň okna dveří u spolujezdce a vnikl do útrob vozu. Prohledaj jej a odcizil autorádio, multifunkční kleště a flashdisk. Při odchodu ještě poškodil pravou zadní pneumatiku vozu. Jeho počínání sledoval 33letý muž ze Stoda, který celou věc nahlásil policistům. Ti okamžitě vyjeli na místo a zloděje i s odcizenými věcmi zadrželi. Nyní se povedený lapka bude před soudem zodpovídat z přečinu krádež, za který jej soudce může poslat za mříže až na dva roky.

Jak jsme volili v prvním kole?
(jf, Informace, 12.01.2013)
Jak si vedli jednotliví prezidentští kandidáti ve Stodě?
Při volební účasti 60,43 % získali: Roithová 2,08 %, Fischer 24,78 %, Bobošíková 1,63 %, Fischerová 2,03 %, Sobotka 3,10 %, Zeman 23,48 %, Franz 8,46 %, Dienstbier 18,52 % a Schwarzenberg 15,86 % hlasů.
Do druhého kola bychom tedy poslali Fischera a Zemana. Jak asi dopadne kolo druhé, když do něj stodský vítěz nepostoupí?

Chcete si zopakovat novoroční ohňostroj?
(jf, Informace, 02.01.2013)
Již tradičně se ve Stodě na Nový rok konal oňostroj spojený s přípitkem. Pokud si chcete ohňostroj zopakovat, video najdete v pokračování článku. Přípitek si musíte zopakovat pomocí vlastních zdrojů. ;-)
Mimochodem, co to znamená tradičně? Já našel první zmínku z 1. 1. 2010, byl letos tedy počtvrté?

Místo kontroly sporáku kradly
(jf, Informace, 10.12.2012)
I přes veškerou preventivní osvětu policistů, prováděné besedy se seniory, se stále daří podvodníkům a zlodějům bez ostychu okrádat naše starší spoluobčany. Další případ zaznamenali policisté z obvodního oddělení ve Stodě.
6. 12. v odpoledních hodinách dvě podvodníce a zlodějky zároveň navštívily ve třetím patře bytové jednotky ve Stodě 81 letou stařenku a pod záminkou kontroly plynového sporáku se dostaly dovnitř bytu. V době, kdy poškozená hovořila s jednou ženou, druhá mezitím ukradla z bytu celkem 9 zlatých prstenů, dva páry náušnic, pět zlatých řetízků a bižuterii, která byla uložena ve šperkovnicích. Poškozené paní byla způsobena škoda ve výši 28 290 Kč. Obě ženy měly být ve věku kolem 50 let a hovořily blíže nespecifikovaným přízvukem. Na jednom z odcizených zlatých prstenů bylo na snubním prstýnku vyryto datum 11.4.1953 s  písmeny MŠ. Po zlodějkách nyní pátrají policisté z obvodního oddělení ve Stodě, ve spolupráci s kriminalisty.
Policisté opět vyzývají a upozorňují seniory, aby si nikoho cizího nepouštěli do bytu a v případě podezřelé návštěvy, která se neprokáže příslušným průkazem pracovníka firmy nebo není schopna prokázat svoji totožnost, zejména při nabídce prodeje různého zboží, nádobí, dek apod., ihned informujte policisty na linku 158. Policisté zároveň žádají občany pokud by někdo v době od 13.00 hodin cca do 13.30 hodin viděl dvě podezřelé ženy ve Stodě v okolí ulice Nádražní a mohl by podat k těmto ženám informaci, ozvěte se na linku 158.
Policisté děkují občanům za případnou spolupráci.

Stod byl ve Vyprávěj
(jf, Informace, 05.12.2012)
Televize Je tu někdo, kdo nezná seriál Vyprávěj? Ti, kdo se hlásí, si jdou nastudovat www.vypravej.cz, nebo nemusí číst dál.
Ostatní možná bude zajímat, že se do tohoto seriálu dostal i Stod. V každém díle je totiž kromě děje i ukázka několika reportáží Československé televize z té doby. A jedna z nich je právě natáčená ve Stodě. Ve třináctém díle čtvrté řady s názvem Sbohem, babičko hledejte čas 48:13.
Já seriál nesleduji, ale když jsem byl na služební cestě v Pardubicích, vítali mě kolegové slovy "objednali jsme pět autobusů pro komunisty." A pak mi vysvětlili, o co jde. Ano, až v Pardubicích znají Stod. ;-)

Chcete doma nezaměstnaného?
(jf, Informace, 28.11.2012)
Přemýšlíte, na jakou školu dítě poslat po skončení "základky"? Dnes není problém, aby se dostalo prakticky na jakoukoliv školu. Ale co místo výchovy budoucího nezaměstnaného (mám na mysli všechny ty "manažerské" obory) něco, co se bude hodit? Co z něj udělá odborníka? Třeba na zabezpečovací systémy?
Pak by se mohla hodit stodská škola. Tedy přesně řečeno Střední odborné učiliště Domažlice, škola Stod. A ještě přesněji obor mechanik informačních a bezpečnostních systémů. Dva žáci posledního ročníku se účastnili celostátní soutěže v odborných dovednostech a obsadili druhé místo v konkurenci sedmnácti družstev. To asi nebude nejhorší škola, ne? Zvlášť když loni obsadilo stodské družstvo také druhé místo.
Více informací...

Ukradli mu dvě baterie
(redakce, Informace, 14.11.2012)
Během noci z 11. na 12. listopadu 2012 odcizil zatím neznámý pachatel autobaterie z nákladního vozidla tovární značky Iveco. Vůz řidič zaparkoval v neděli okolo patnácté hodiny ve Stodě v ulici K Háječku. Když se následující den okolo půl deváté ráno k vozidlu vrátil dvě autobaterie byly pryč. Škodu majitel vyčíslil na osm tisíc korun na odcizených bateriích a tři tisíce na poškození vozu. Policisté případ kvalifikovali jako přečin krádež, za který hrozí pachateli po dopadení až dva roky vězení.

Vlakem to nepůjde. A hodně dlouho
(jf, Informace, 11.11.2012)
Ve dnech 13. listopadu 2012, 7:15 hod. nepřetržitě do 19. listopadu 2012, 19:15 hod. se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice (mapa). Vlaky budou vlivem náhradní autobusové dopravy cca 10 až 15 minut opožděny.