Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

Novoroční ohňostroj ve Stodě
(jf, Informace, 02.01.2012)
Již tradičně se na Nový rok sešli obyvatelé Stoda a okolí na stodské pěší zóně v Nádražní ulici, připili si a sledovali ohňostroj. Připomenout si ho můžete na třech videích v pokračování článku, jejich kvalita ovšem nic moc, natáčeno z ruky. Víte o lepším?

ZAK TV nově
(jf, Informace, 28.12.2011)
Od Nového roku už nebude vysílat plzeňská ZAK TV na frekvenci TV Prima. Od 15. ledna bude na svém vlastním kanále vysílat sedm dní v týdnu, dvacet čtyři hodiny denně. Každý den půlhodinou premiéru, kterou pak sedmačtyřicetkrát zopakuje.

Prodej - Uzavřený areál - Stod u Plzně
(jf, Informace, 26.12.2011)
Na internetu se objevil inzerát realitní kanceláře, která se pokouší prodat areál bývalých kasáren. Za 90 000 000 Kč, kdybyste náhodou měli zájem. Já si je nekoupím, ale přišlo mi celkem vtipné uvésto do popisu "Soubor budov a pozemků zřejmě sloužil v minulosti k výcviku ozbrojených sil ČR a je k tomu plně přizpůsoben." U kasáren napsat zřejmě... Asi to berou jako housky na krámě.

Do Plzně? Rovně
(jf, Informace, 15.12.2011)
Už včera odpoledne se dalo jet do Plzně po novém obchvatu Nové Hospody. Od dálničního sjezdu až ke kruhovému objezdu (a samozřejmě i v opačném směru) se tedy jede ve dvou pruzích v každém směru, psychicky se na to připravte, ať potom zběsile nebrzdíte a nesnažíte se odbočit do betonových bloků, jak bylo dnes k vidění.
V souvislosti s tím byla zrušena autobusová zastávka Plzeň,,Nová Hospoda MHD ve směru od Domažlic. Přestože je uvedena v jízdním řádu, ale prostě se tam nedá zajet. Ve směru od Plzně je i nadále provozována.

Pořádek ve Stodě
(redakce, Informace, 07.12.2011)
Přišlo mailem:
Blíží se konec roku,město by mělo hodnotit jak se během roku staralo o pořádek ve městě.Sekání trávy,a úklid.Před držstevní bytovkou posekalo město trávu jednou.Jinak je parčík směrem ke kulturáku neposekán,plný listí.Když se pořádá nějaká akce v kulturáku,tak se v parčíku válí různé kelímky.Úklid se provede jen před vchodem do kulturáku.Nyní zde dokonce přestala svítin pouliční světla.Pochopím,že město nemá tolik peněz na údržbu,ale letos je to vrchol.Až napadne sníh,tak jsem zvědav jak budeme klouzat.

Závěrečná tanečních
(jf, Informace, 06.12.2011)
Vánoce jsou za dveřmi, skončily totiž taneční. ;-)
V pátek totiž byla závěrečná a 18 párů je nyní již absolventy kurzu tance a společenské výchovy. Přestože jsem si stěžoval na nezájem rodičů a diváků, závěrečná se konala v plném sále, zbývalo jen pár volných míst.
Pokud jste se nebyli podívat (a vlastně i pokud jste byli), můžete si prohlédnout 99 fotografií.

Taneční Stod - historický okamžik
(jf, Informace, 17.11.2011)
I letos se ve Stodě konají taneční, i letos jsou všechny lekce přístupné veřejnosti. Ale teprve letos jsem zažil (a to poprvé ze všech kurzů, na kterých jsem kdy byl, a že jich pár už bylo za ty roky, kdy se kolem tanečních motám), že se tančilo před prázdným sálem. Prostě se nikdo nepřišel podívat. Žádní kamarádi, žádní známí, žádní rodiče. Přišlo mi to takové podivné a nevím, proč zrovna ve Stodě. Vždyť i ve Staňkově, kde je letos pidikurz, vždy někdo přišel.
Dobře, fotbal s Černou Horou mohl být konkurencí, ale co maminky, babička, tetičky, kamarádky? To je Stod a okolí plné fotbalových fanynek?

Akce Tesco: že by?
(jf, Informace, 16.11.2011)
O stavbě supermarketu ve Stodě se mluví už ..... už hodně dlouho. Konec konců, tady je seznam článků, kde se slovo supermarket objevuje.
Teď bych řekl, že se zase o kousek popojde. Na úřední desce MěÚ se objevil dokument "MěÚ Stod - OV - zahájení ÚŘ, pozvánka k jednání - Aventure s. r. o., komerční objekt Stod". Pokud se do něj začtete, píše se tam o parcelách v prostoru pod benzinovou pumpou, o kterých se hovoří jako o vhodných pro takovou stavbu, společnost AVENTURE s.r.o. o sobě píše "hlavní činností je příprava a realizace nových obchodních center".
Možná tedy, že se supermarketu ve Stodě přece jen dožiju.

Kam na státní svátek?
(jf, Informace, 27.10.2011)
Ve Stodě se slavit nebude, ale můžete vyrazit do Plzně. Město Plzeň spolu s Plzeňským krajem umožní navštívit některá svá zařízení zdarma nebo za symbolické vstupné 28 korun. Podívejte se, kam se můžete podívat. Jde o soubor ve formátu PDF o velikost cca 700 kB.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 26.10.2011)
V úterý 25. října vyjížděli dopravní policisté ke čtvrté smrtelné dopravní nehodě na jižním Plzeňsku v tomto roce. Sedmadvacetiletý řidič jel po půl sedmé večer se svým vozidlem Renault Laguna po silnici I/26 od Chotěšova směrem na Stod. Z dosud nezjištěné příčiny dostal mladík s vozidlem smyk a přejel vlevo mimo vozovku. Tam se od svahu odrazil zpět do protisměru, kde se střetl s právě projíždějící nákladní soupravou. Kamion tlačil osobní auto 40 metrů po silnici a poté jej odhodil do pole, kde Renault skončil na střeše. Řidič osobního auta střet nepřežil. Celková hmotná škoda se vyšplhala na částku 460 000,- korun. Řidič nákladního auta se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Silnice byla až do půlnoci zcela uzavřena. Policisté dopravu odkláněli přes okolní obce. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody jsou předmětem prověřování.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 18.10.2011)
Od 21. 10. 2011 7:30 do 25. 10. 2011 19:00 se bude konat nepřetržitá výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Stod - Holýšov (mapa).

Udělejte dobrý skutek
(redakce, Informace, 12.10.2011)
Přišlo e-mailem:
Dobrý den,
členky klubu Pracující máma se rozhodly pomoci porodnici ve Stodě tím, že jí zašlou (ušijí či dodají starší použité) potřebné rychlozavinovačky a mimi-košilky. Pokud o této akci můžete informovat obyvatele Stoda, budeme rádi. My jsme vydali článek na našem webu www.pracujicimama.cz s celorepublikovou působností, ale čím více žen se zapojí, tím lépe. A věřím, že právě pro obyvatele Stoda by to mohla být akce zajímavá. Stejná sbírka je také určena pro porodnici v Rokycanech. Další informace....

Tak nám přestěhovali Stod
(jf, Informace, 08.10.2011)
Normálně se píše "Stod na Plzeňsku", už se objevilo "chodské derby mezi Stodem a Horšovským Týnem". Lidovky.cz teď Stod opět přestěhovaly, když napsali "nemocnice ve Stodu na Tachovsku". Kdy se asi bude psát o Stodě na Klatovsku? :-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.10.2011)
Dne 6. října v ranních hodinách vyjížděli policisté k dopravní nehodě, kdy se řidič se svým autem střetl se zvěří. Ke srážce došlo na silnici mezi obcemi Hradec u Stoda a Stodem. Dvacetiletý řidič jel po páté hodině ranní se svým vozidlem značky Renault 5. Jeho cestu však ukončilo divoké prase, které vyběhlo z pravého silničního příkopu. Muž střetu již nestačil zabránit. Náraz byl natolik silný, že odhodil auto do levého příkopu, kde se převrátilo na střechu a poté následkem setrvačnosti skončilo zpět na silnici. Dva členové posádky auta utrpěli zranění, pro která museli být rychlou záchrannou službou převezeni do nemocnice ve Stodě. Divočák náraz nepřežil. Celková škoda se vyšplhala na částku 13 000,- korun.

Taneční ve druhé třetině
(jf, Informace, 02.10.2011)
Stodský kurz tance má za sebou první třetinu, včera ji zakončila první prodloužená. Letos na téma Filmové a seriálové postavy, prohlédněte si 77 fotek z jejího průběhu .
PS: na foto.zestoda.net najdete i pár fotek z druhé lekce.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.09.2011)
Zloděj odzbrojil policistu a jeho pistolí si prostřelil hlavu
Policejní inspekce vyšetřuje tragédii poblíž Stodu u Plzně. Policisté tam přistihli muže, který kradl na železnici. Zloději se ale jednoho z policistů podařilo odzbrojit a na útěku se jeho zbraní střelil do hlavy.
Pokračování na idnes.cz

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.09.2011)
Stodští policisté ve spolupráci s jihoplzeňskými kriminalisty objasnili dva případy krádeže. První případ se stal v lednu tohoto roku. Neznámý pachatel v té době vnikl do rodinného domu a stodoly v obci Stod. Interiér prohledal a následně odcizil dvě motorové pily, mobilní telefon, videokameru a fotoaparát. Škoda přesáhla částku 6000,- korun. Zloděj ve svém řádění pokračoval. Ve stejném měsíci odcizil z objektu jedné jihoplzeňské firmy měděný odpad určený na další zpracování. Policisté postupným pátráním zjistili, že se trestné činnosti měl dopustit devětatřicetiletý muž ze Stoda. Ten se následně ke svému protiprávnímu jednání přiznal. Strážci zákona mu proto ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření pro trestný čin krádeže.

Puhoi, další část
(jf, Informace, 20.09.2011)
Paní Naďa Straková na stránkách Respekt.cz zveřejňuje seriál o vystěhovalcích ze Stodska, kteří na konci 19. století zamířili na Nový Zéland. Další část má název Bez Maorů by nepřežili:
V druhé polovině 19. století se na jižním Plzeňsku těm, jenž nevlastnili půdu a nepocházeli z majetných rodin, žilo velmi těžce. Práce bylo málo a když, tak za malý výdělek a na cizím. A tak se v únoru roku 1863 skupina německy mluvících Čechů rozhodla odejít za lepším na úplně druhý konec světa. Po několikaměsíční cestě doslova přes celou zeměkouli se tito dobrodruzi usadili na Novém Zélandě nedaleko města Auckland, kde založili osadu jménem Puhoi. Dodnes v ní místní udržují česko-německé zvyky a vydávají občasník jménem Homeland News. Christine Krippner, prapravnučka jednoho z česko-německých osadníků, je již několik let editorkou tohoto občasníku.
Čím se v Homeland News zabýváte?
Referujeme o tom, co se děje ve vesnici. Připomínáme různá výročí a akce, píšeme o nových genealogických objevech a svatbách a úmrtích. Často také otiskneme cestopis někoho, kdo zrovna navštívil Česko nebo Německo a zjistil tam zajímavé skutečnosti. Pořád je co dokumentovat.
Pokračování článku...

Výluka vlaků
(jf, Informace, 10.09.2011)
Od 12. 09. 2011 8:30 do 16.09.2011 15:10 se bude konat nepřetržitá výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice (mapa).

Ve Stodě se mi nelíbí...
(jf, Informace, 08.09.2011)
Nelíbí se vám Družstevní ulice a starý pivovar, slibovaný a tedy chybějící kruhový objezd na křižovatce Plzeňská x Stříbrská, úzká Stříbrská ulice bez chodníků a další věci? O některých se jednalo v rámci komunitního plánování, na webu městského úřadu si můžete přečíst reakce na připomínky.

Tančím, tančíš, tančíme
(jf, Informace, 06.09.2011)
Tento týden začínají letošní taneční, nebo chcete-li oficiálně Kurz tance a společenské výchovy pro mládež. První lekce se koná tradičně v pátek od 18 hodin, je přístupná veřejnosti, můžete se tedy přijít podívat.
Pokud jste už trochu, nebo i více než trochu odrostlejší, možná jsou právě pro vás určeny taneční pro dospělé. Ty začnou v polovině října, ale už teď se do nich můžete přihlásit na MKS Stod, kde taky získáte více informací.

Puhoi, Nový Zéland
(jf, Informace, 05.09.2011)
O vesnici Puhoi na Novém Zélandě jste si na zestoda.net už mohli přečíst. Ano je to vesnice, kam v roce 1863 přišla skupina rodáků ze Stodska, aby tam nalezli lepší život.
Jejich potomek Ewen Gilmour navštívil v červenci Stod a na webu respekt.cz o tom napsala Naďa Straková:
"Nestává se příliš často, aby se na Plzeňsku ocitl populární novozélandský komik a hledal tam kořeny svého smyslu pro humor. Jsou víc české nebo německé? Tohle přesně řešil Ewen Gilmour (46) jednoho červencového dne na Stodsku. Odtud totiž odešel na Nový Zéland v roce 1863 jeden z jeho předků, etnický Němec.
Kdy jste se dozvěděl, že máte na Plzeňsku předky?
Když mi bylo asi 21, někdo v rodině udělal genealogii našeho rodu a zjistil, že jeden z našich předků přišel na Nový Zéland z Nýřan a že mluvil německy. Jmenoval se Wenzel Reisima a bylo mu 18 let, když odešel. Měl spoustu sourozenců, ale odešel z celé rodiny sám. Představte si to! Musel tu být asi hodně nešťastný, aby si sbalil kufry a odešel tisíce kilometrů do neznámých končin, kde ani nevěděl, co ho tam čeká."

Pokračování článku....

Jak bude vypadat jízdní řád?
(jf, Informace, 30.08.2011)
Pokud jezdíte vlakem do Plzně nebo do Domažlic, můžete se podívat, jak vám to bude jezdit příští rok. Konečný návrh jízdního řádu 2011/12 trati 180 Plzeň – Domažlice – Česká Kubice

VZP chce zavřít a omezit oddělení v nemocnicích Stod a Rokycany
(jf, Informace, 26.08.2011)
České noviny.cz:
Nemocnicím ve Stodě na Plzeňsku a v Rokycanech hrozí uzavření gynekologie, porodnice a dětského oddělení a výrazné omezení chirurgie. Po Plzeňském kraji, jenž je vlastníkem obou zdravotnických zařízení, to požaduje Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Kraj a spádová města ale jakékoli omezení péče od roku 2013 odmítají a chtějí dále jednat. ČTK to po jednání rady řekl krajský radní pro zdravotnictví Václav Šimánek (ČSSD).
Pokračování článku....

Výběrové řízení - praktický lékař
(jf, Informace, 11.08.2011)
Krajský úřad Plzeňského kraje vyhlásil Výběrové řízení na uzavření smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství - ambulantní péče pro město Stod a spádové území se zdravotními pojišťovnami.
Přihlásit do něj se můžete do 22. září 2011, více informací najdete na plzensky-kraj.cz

Průtah Stodem - letáček
(jf, Informace, 10.08.2011)
Ředitelství silnic a dálnic vydalo letáček o plánované opravě a úpravě průtahu silnice I/26 Stodem. Z něj vyplývá, že to nebude až tak horké: vydání územního rozhodnutí 12/2011, vydání stavebního povolení 8/2012, termíny zahájení a uvedení do provozu už raději plánované nejsou. Letáček si můžete prohlédnou na rsd.cz.
Také viz Příliš optimismu

Stodská mopedyjáda
(jf, Informace, 31.07.2011)
Včera se konal už sedmý ročník Stodské mopedyjády. Prohlédněte si fotografií z akce. Autorem je Stadyjonklup.

Tak trochu jiná mapa
(jf, Informace, 23.07.2011)
Mapa yandex.ru Mapy jsou různé - silniční, fotomapy, turistické, upravená mapa Stoda... Ale když se podíváte na přiložený obrázek vidíte obyčejnou mapu. Tedy skoro. Přece jen je trochu jiná. No ano, názvy jsou tam v azbuce. My starší, kteří azbuku ještě lépe, či hůře přelouskáme, můžeme zavzpomínat, mladší to mohou brát jako zajímavost.

Stodská pouť
(jf, Informace, 17.07.2011)
Po dvou letech opět několik fotografií z kulturního porgramu stodské pouti. Je jich přesně 29 a jsou v albu Stodská pouť 2011 na foto.zestoda.net

Klášter v Chotěšově dostane letos poprvé kousek nové fasády
(jf, Informace, 15.07.2011)
vz24.cz, 13. 7. 2011
Jen po malých milionových krůčcích se daří postupně opravovat klášter v Chotěšově na jižním Plzeňsku, jednu z nejrozsáhlejších a také nejvíce zchátralých památkových staveb v Plzeňském kraji. Areál kláštera z počátku 13. století se loni stal národní kulturní památkou, náklady na jeho opravu se odhadují na víc než miliardu korun. Obec, které patří, zatím pomalu s pomocí dotací opravuje nejnutnější závady - především střechy a krovy. Za poslední roky to bylo za několik desítek milionů Kč. Letos poprvé ale klášter dostane i první kousek nové fasády, řekl ČTK starosta Filip Hrubý.
"Je to kousek na jihozápadní stěně konventu - rizalit, což je vystupující část ve třech okenních osách. Je to zatím jen taková třešnička, ukázka toho, jak by jednou mohl klášter vypadat," řekl. Náklady na část fasády jsou půl milionu korun, kromě obce přispěl Plzeňský kraj.
Pokračování článku...

Nové koupaliště
(jf, Informace, 28.06.2011)
Dnes jsem si v Deníku přečetl: "Obyvatelé Dobřan a okolí si o letošních prázdninách zaplavou v novém koupališti. Slavnostní otevření unikátního přírodního koupacího biotopu Kotynka proti léčebně v Dobřanech chystají zástupci města na čtvrteční odpoledne." Více na denik.cz
A vzpomněl si na: "Město jako zadavatel již obdrželo projektovou dokumentaci k územnímu řízení na výstavbu přírodního koupaliště v prostorách pod stadionem. ... Koupaliště je projektováno jako tak zvaný biotop pro koupání, kde je zajištěna čistota vody ne chemickou cestou, ale přírodní, většinou rostlinnou filtrací. ... Po výstavbě v roce 2007 budeme patřit mezi jedny z prvních v republice, kteří tento typ koupališť budou provozovat." Více viz Stodské listy 5/2006.
A sakra, mezi prvními v republice už asi nebudeme, Dobřany nás předběhly. Jen mi tam nepasuje ten rok 2007. To už bylo ne? Něco jsem zaspal?

Zdravotní pojišťovny chtějí zrušit nemocnici Stod
(jf, Informace, 21.06.2011)
iDnes.cz:
Zdravotní pojišťovny chtějí v Plzeňském kraji prosadit zrušení 340 lůžek akutní zdravotní péče. Rušení hrozí s největší pravděpodobností dvěma nemocnicím. O 159 lůžek by mohla přijít Rokycanská nemocnice a o 181 míst nemocnice ve Stodě. Celý článek.
Můj nadpis je mírně bulvární, nemá se rušit nemocnice celá, ale akutní lůžka. Ale něco mi nehraje. Podle stránek nemocnice má chirurgické oddělení nemocnice má k dispozici 37 standardních lůžek, 2 lůžka nadstandardní a 3 moderně vybavená lůžka JIP, gynekologicko porodnické oddělení má 35 lůžek a interní oddělení disponuje a má nasmlouváno pojišťovnami 60 akutních lůžek. Počet na dětském oddělení se mi nepodařilo zjistit, ale pokud by jich bylo 44, měla by se zrušit všechna akutní lůžka. Ale 44 mi připadá hodně, vychází mi tedy, že jich chtějí zrušit víc, než jich stodská nemocnice má. :-)

Návrh jízdního řádu
(jf, Informace, 15.06.2011)
Jako každý rok je v polovině roku zveřejněn návrh jízdního řádu železniční dopravy. Co je naplánováno pro trať 180 Plzeň - Domažlice pro rok 2011/2012? Podívejte se sami. Připomínky lze zasílat do 10. 7. 2011, více na webu IDP.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 11.06.2011)
Ve dnech 13. - 17. 6. 2010 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod (mapa) vždy v čase od 7:50 do 14:10.

Stodská pouť 2011
(jf, Informace, 07.06.2011)
Na webu MKS Stod se objevil kulturní program letošní stodské pouti, která se bude konat o víkendu 15. - 17. července. Vytáhněte notesy, kalendáře a diáře a můžete si poznamenat, co by vás zajímalo.
Pokud žijete elektronický život, můžete se podívat na kalendář akcí, z něj existuje několik exportů, třeba ical pro import do (nejen) Outlooku.

Zemřel jazzový publicista Max Wittmann
(jf, Informace, 03.06.2011)
rozhlas.cz, 2. 6. 2011:
V noci zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku nedožitých sedmdesáti let vedoucí hudební redakce Českého rozhlasu Brno Max Wittmann. Byl znám jako hudební autorita především v oblasti jazzu, autor mnoha hudebních pořadů, ale také jako aktivní muzikant.
Pokračování na www.rozhlas.cz....

Výluka vlaků
(jf, Informace, 28.05.2011)
Ve dnech 30. a 31. 5. proběhne výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice (mapa) vždy od 8:30 do 14:30.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 21.05.2011)
Ve dnech 23. až 27. 5. proběhne výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov - Staňkov (mapa) vždy od 8:40 do 14:40.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 14.05.2011)
Ve dnech 16. a 17. 5. proběhne výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Staňkov - Blížejov (mapa) vždy od 8:30 do 14:40.
Ve dnech 18. až 20. 5. proběhne výluka vlaků na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Vejprnice - Nýřany (mapa) vždy od 7:50 do 14:10.

Výběrové řízení - ředitel, ředitelka nemocnice
(jf, Informace, 03.05.2011)
Plzeňský kraj spolu se Zdravotnickým holdingem Plzeňského kraje, a. s., vypisuje výběrové řízení na pozici ředitele/ředitelky Stodské nemocnice, a. s., se sídlem Hradecká 600, Stod.
Více informací....

Jak zničit pouliční lampu snadno a rychle
(jf, Informace, 03.05.2011)
Vidíte, není to nic těžkého. Vezmete jednu rachejtli, namíříte ji na lampu a odpálíte. A protože jste borec a internet je všude, vystavíte video z mobilního telefonu na internet, třeba pod přezdívkou anarchie493. Jo, aha, jste těžkej borec, proto taková přezdívka.

veřejné osvětlení + pyrotechnika + kopa bláznů = pápá lampičko
Nahrávám přehrávač


Sice nepoznávám, kde to je (možná park u nádraží), ale podle dalších videí a jmen bych tipnul na Stod. Jdeme hledat dál? Ono se vždy odpálit rachejtli nepovede, občas cíl mineme, ale i to se dá vystavit na youtube pod názvem veřejné osvětlení. Máme dobré kámoše - Bowling s nej kámošema a občas děláme blbosti sendvič po stodácku. Když jsme u těch blbostí, pokud zveřejním video, jak někdo ničí lampu veřejného osvětlení, nemusím psát k dalšímu videu jména Kvídera, Volena, Kocábová, Pfeifer, Klimek.
A protože je doba internetu, není problém přidat taky fotky. Třeba z profilu na Lidé.cz: moje třída, jsem u hasičů, no a tohle je Anarchie493.
POZOR: Nepíšu, že tento mladý muž někdy zničil nějakou lampu pouličního veřejného osvětlení. Píšu, že zveřejnil video tohoto činu, a z toho dovozuji, že zřejmě taky zná osoby na videu.
Zajímalo by mě, kdy a kdo první napíše jméno výtečníka a jestli z něj dostanete jména těch, kteří lampu zničili. Videa byla vystavena 28. 12. 2010, to by si ještě mohl pamatovat. ;-)
Popisovaná videa najdete v pokračování článku....
EDITOVÁNO 17.5.2010: Anarchie493 se snaží zahladit stopy. Smazal profil z Youtube, smazal profil z Lidé.cz. Ale má smůlu. Co se jednou objeví na internetu, už nikdy nezmizí. Proto si můžete videa prohlédnout, kopii profilu najdete v pokračování článku...

Spojení učilišť žáky neomezí
(jf, Informace, 02.05.2011)
Deník.cz, 1. 5. 2011:
Integrovaná střední škola Stod bude od července oficiálně patřit pod SOU Domažlice.
„Žáků se toto opatření nedotkne, obory se slučovat nebudou,“ uklidňuje Petra Jarošová, mluvčí Plzeňského kraje, který rozhodl o sloučení dvanácti škol v regionu do šesti silnějších subjektů.
„Poklesne počet zaměstnanců v ekonomickém úseku, neboť administrativa obou škol se sloučí,“ vysvětlila ředitelka domažlického učiliště Zdeňka Buršíková.
Do 10. května mohou zákonní zástupci budoucích žáků spojené školy odevzdávat zápisové lístky, a tím stvrdit zájem uchazeče studovat zvolený obor v Domažlicích či Stodě.
Pokračování článku na denik.cz....

Příliš optimismu
(jf, Informace, 28.04.2011)
V prosinci jsem psal Stavba "kruháku" se přiblížila. Dnes už vím, že jsem byl příliš optimistický. Ke každému rozhodnutí úřadu se lze odvolat, někteří účastníci řízení tak učinili. Stodský stavební úřad odvolání zamítl. Odvolání se opakovalo, tentokrát ke krajskému úřadu. Krajský úřad odvolání odmítl - jedno je doručené pozdě, další jako neoprávněná. Ale....
Ale: "stavební úřad nesprávně vymezil okruh dotčených orgánů", "napadené rozhodnutí bylo vydáno i bez závazného stanoviska Krajského úřadu Plzeňského kraje", "k záměru nebylo vydáno závazné stanovisko příslušného vodoprávního úřadu", "závazné stanovisko HZS Plzeňského kraje, krajské ředitelství ze dne 12.11.2008 je vydáno k jiné dokumentaci, než která byla předložena k žádosti o vydání územního rozhodnutí", "stanovisko vlastníka sítě Telefónica O2 Czech Republic a.s. k projektové dokumentaci pro přeložku sítě bylo vydáno více než 15 měsíců před tím", "studie není opatřena podpisem ani otiskem autorizačního razítka, jak je požadováno", "stavební úřad nesprávně vymezil okruh účastníků řízení" a ještě to chvíli pokračuje. A výsledek? "Rozhodnutí Městského úřadu Stod, odboru výstavby vydané pod č.j: 2848/10/OV ze dne 22.12.2010 podle ust. § 90 odst. 1 písm. b) správního řádu ruší a věc vrací správnímu orgánu, který napadené rozhodnutí vydal, k novému projednání." A jsme opět na začátku.
Pokud si chcete počíst - Krajský úřad PK.

Cyklotoulky Stod
(jf, Informace, 22.04.2011)
Cyklotoulky je název pořadu dnes již zkrachovalé TV Public. Náhodou jsem se dostal k dílu, který byl natáčen v Holýšově a okolí, a říkal si, proč také neexistuje díl ze Stoda. A ejhle, po chvilce hledání jsem zjistil, že existuje, Michal Jančařík, průvodce pořadem, jezdil na kole i ve Stodě a okolí a dokonce už v roce 2008.

Ohlédnutí za taneční soutěží
(jf, Informace, 18.04.2011)
Před čtrnácti dny jsem vás lákal k návštěvě taneční soutěže Cena města Stod. Pokud jste se byli podívat, doufám, že jste neodcházeli zklamaní, pokud jste nebyli, malý souhrn toho, o co jste přišli.
32 fotek na foto.zestoda.net (viděno z jeviště), 45 fotek na rajce.cz, autor Foto Alex (viděno z parketu), článeček z Chebského deníku Taneční žně Chebanů ve Stodu? Sklizeň čtyři zlaté medaile! a výsledky všech třinácti soutěží: Děti-II-D   Jun-II-D-STT   Jun-II-D-LAT   Dospělí-D-STT   Dospělí-D-LAT   Dospělí-C-STT   Dospělí-C-LAT   Dospělí-B-STT   Dospělí-B-LAT   Hobby-Děti-II   Hobby-Jun-I-KOMB.   Hobby-Jun-II-KOMB.   Hobby-Dospělí-KOMB..

A co trochu tance?
(jf, Informace, 05.04.2011)
Máte v sobotu volno? Co takhle trochu tance? Pánové, nebojte se. Ne tančit, dívat se na tanec. ;-) A že je na co koukat, že je co zažít.
V sobotu se ve stodském kulturním domě koná další ročník Ceny města Stod, soutěže v tanečním sportu. Začíná se v deset hodin, naplánováno je celkem třináct soutěží, poslední začíná nejdříve ve čtrnáct nula nula.

Oprava silnice I/26
(jf, Informace, 21.03.2011)
Silnice na Holýšov od konce Stoda na střelickou křižovatku je v úděsném stavu, to už víme. Ale nebude to asi navěky, Plzeňský kraj vypsal výběrové řízení na její opravu. Rozsah? Délka 2 101 m, oprava spočívá v odfrézování stávajícího krytu v tloušťce 30 mm a obnově vrstev konstrukce vozovky, obnova vodorovného dopravního značení.
Teď si tipněte, kolik asi může taková oprava stát. Pak se můžete podívat, na kolik si ji cení PK. O kolik jste se spletli? Klidně napište do komentářů, jen pro ostatní neprozrazujte sumu, kterou jste se dozvěděli. Ať si také mohou hrát :-)

Výluka vlaků
(jf, Informace, 20.03.2011)
Výluka na trati 180 - Plzeň - Domažlice proběhne v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice ve dnech 22. - 24. 3. 2011 vždy od 7:30 do 12:25.

Ve Stodě vzniká chráněné bydlení
(jf, Informace, 04.03.2011)
Zhruba v závěru března by se někteří klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Stodě mohli dočkat nového bydlení. Vrcholí totiž výstavba chráněného bydlení s pekárnou a prodejnou. Podrobnosti uvádí ředitel Domova pro osoby se zdravotním postižením Radomír Bednář.
Pokračování článku na www.rozhlas.cz....

Atletické Mistrovství ČR juniorů a dorostenců
(jf, Informace, 27.02.2011)
O víkendu se koná atletické MČR juniorů a dorostenců a už v sobotu obsadila stodská závodnice Lucie Pehaničová 2.místo v závodě na 3000 metrů dorostenek, když na první místo ji scházelo pouhých 63 setin sekundy.