Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1541 nalezených)

Po Radbuze jely nejen necky
(jf, Informace, 23.07.2012)
Plzeňský deník, 15.7.2012:
Radbuza zažila neckyádu. Vyplula i kachna
Neckyáda se o víkendu po letech vrátila na Radbuzu ve Stodě. V závodech na čas vyplula formule, ledoborec, ale také vory stlučené z palet či starých skříní.
Že je kachna ve vodě jako doma, se mohly v sobotu odpoledne přesvědčit desítky diváků na břehu Radbuzy ve Stodě. Ve zdejším sportovním areálu se po několikaleté odmlce uskutečnila neckyáda.
Tuto recesistickou soutěž vyhrálo plavidlo vorového typu s kachnou na přídi. Šlo však o dřevěnou houpací hračku. „Našli jsme ji u kamaráda ve stodole, když jsme stavěli vor. Houpala se na ní už jeho mamina. Ze srandy jsme kachnu dali na vor a podle ní pojmenovali loď," vysvětlil kapitán vítězů Honza Blahovský.
Jeho posádka si vybrala i netradiční vesla. Namísto pádel měla lopaty.
Do soutěže se přihlásilo šest plavidel. Nejprve vyplouvaly dvou až čtyřčlenné posádky na vorech postupně. Kdo chtěl vyhrát, musel nejen pořádně pádlovat několik desítek metrů, ale také v cíli co nejrychleji do sebe vyklopit půllitr piva. „Jak je člověk z pádlování zadýchaný a vyčerpaný, tak pivo jde do něj hůř," popsal Jakub Krobot z ledoborce AK 47 International.
Pokračování článku včetně fotografií...

Ukradl dva krémy
(jf, Informace, 11.07.2012)
Policisté z obvodního oddělení ve Stodě sdělili v těchto dnech podezření ze spáchání přečinu krádež 31letému muži z Domažlic. Šetřením uniformovaní muži zákona zjistili, že muž má na svědomí krádež, ke které došlo již 26. dubna letošního roku. Podle všeho mladík tehdy okolo půl deváté hodiny ranní navštívil lékárnu ve Stodě. Z neuzamčené vitríny pak odcizil dva kusy značkového olivového krému v hodnotě necelých pět set korun. Přestože muž odcizil zboží jen za uvedenou hodnotu, čelí obvinění z přečinu krádež. S podobnou trestnou činností má totiž už své zkušenosti a v posledních třech letech byl již za takový čin potrestán. Nyní jej soudce může poslat za mříže až na tři roky.

Kde jste nebyli o víkendu?
(jf, Informace, 10.07.2012)
Máme za sebou prodloužený víkend, o co jste přišli? Možná?
Asi jste nebyli už ve středu večer na koncertu islandské kapely Árstíðir v chotěšovském klášteře. Koncert začal sice téměř o hodinu později, ale aspoň si všech čtyřicet návštěvníků mohlo hezky prohlédnout klášter.
Na letní slavnosti na Křížovém vrchu jste ve čtvrtek možná byli. Tam už bylo lidí víc, ale nevím, jestli jste se dočkali taky hudební produkce. Ta měla taky zpoždění, tentokrát už téměř tříhodinové, nefungoval zesilovač. Ale pokud jste vydrželi, užili jste si i liják. ;-)
Byli jste v pátek na trojkoncertu Martin Maxa - Dalibor Janda - Jiřina Anna Jandová? Tam už bylo hooodně lidí, pořadatel sice vykřikoval, že "ve Stodě už nikdy", ale po té návštěvě si to možná rozmyslí. ;-) 69 fotek si můžete prohlédnout v pokračování článku.
A v sobotu vesnická zábava v Hradišťanech. Guláš z divočáka, domácí vošouchy (nebo bramboráky, jak je libo), muzika. Co si víc přát? Vše odpovídá názvu.
O co jste přišli vy? A necháte si to ujít i příště?

Z černé kroniky
(jf, Informace, 26.06.2012)
Podezření z přečinu krádež čelí 32letý muž ze Stoda. Ke konci května letošního roku překonal oplocení areálu jedné firmy ve Stodě a vnikl dovnitř. Tam usmrtil jednu slepici a s sebou si odnesl jednoho kačera a jednu kachnu. Přestože škodu majitel vyčíslil na necelých tisíc korun, mladík se bude zodpovídat ze zmiňovaného přečinu. Rozsudkem Okresního soudu Plzeň-jih, z 18. dubna letošního roku byl totiž uznám vinným za pokračující přečin krádež. Za své protiprávní jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Google Street View i ve Stodě
(jf, Informace, 20.06.2012)
Včera se rozšířilo pokrytí Google Street View i na Stod. Nevíte, o co jde? Je to nástavba nad mapami, kdy si prohlížíte nejen klasickou mapu, ale i přímo fotografie z místa. Koneckonců, vyzkoušejte si sami: postavte se na náměstí a rozhlédněte se. Stačí vám na to šipky na klávesnici, doprava / doleva se otáčíte, nahoru / dolů se pohybujete po mapě. I když .... nejsou pokryty úplně všechny ulice a do schodů taky nevyjdete ;-)
Už jste našli svůj dům? Nebo dokonce sebe?

Nultá hodina tanečních
(jf, Informace, 13.06.2012)
Protože je červen a už jsou blíže taneční budoucí, než minulé, je připravena další Nultá hodina. Co to je? Informační schůzka, kde se dozvíte vše o připravovaném podzimním kurzu tance ve Stodě. O co půjde, kde to bude, kdy to bude, s kým to bude, za kolik to bude....
Pokud máte zájem o taneční nebo musíte mít zájem o taneční, přijďte v pátek 22. června v 17:30 do malého sálu stodského kulturního domu.

Rozpočtové určení daní
(jf, Informace, 02.06.2012)
Určitě jste už slyšeli o novém návrhu RUD, který by měl sebrat peníze velkým městům a přidat malým (něco jako Jánošík). Návrh byl schválen vládou, nicméně ještě jej také musí schválit poslanci. Myslím, že až uvidíte, kolik by dostal Stod navíc, bude vám celkem ukradené, že Praha přijde o 650 miliónů. Tak co, už máte tip? V tom případě se můžete podívat o kolik jde. ;-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.05.2012)
V noci z pondělí 21. května na úterý 22. května vstoupil na staveniště ve Stodě zatím neznámý pachatel. Zde si vyhlédl jeden ze stavebních strojů, odlomil visací zámek od krytu nádrže a odčerpal 100 litrů nafty. To mu ale nestačilo, a tak u stroje vypáčil uzamčená dvířka úložného prostoru. Uvnitř našel speciální značkové kladivo, které si odnesl s sebou. Během krádeže stačil ještě u stavebního stroje poškodit zpětnou kameru. Majitelé stavební společnosti vyčíslili škodu na necelých dvacet čtyři tisíc korun. Policisté z obvodního oddělení Stod případ kvalifikovali jako trestné činy krádež a poškození cizí věci. Po dopadení hrozí pachateli za své protiprávní jednání až dva roky vězení.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 23.05.2012)
Ve dnech 26. až 30. 5. 2012 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Holýšov - Staňkov (mapa). V době 26. 5. 2012 8:35 až 28. 5. 2012 17:45 se bude konat nepřetržitá výluka, ve dnech 29. a 30. 5. pak vždy v čase 8:35 až 14:30.

Akce zemědělců
(jf, Informace, 22.05.2012)
Ve středu mají zemědělci brázdit a brzdit silnice. Tentokrát se akce dotkne i Stoda, kolona pojede na trase Holýšov-Chotěšov, viz Zemědělci ve středu zkomplikují dopravu ve 12 krajích.

Chotěšovská třicítka 2012
(jf, Informace, 17.05.2012)
V sobotu 19. května se koná již 38. ročník turistického pochodu Chotěšovská 30 (plakát, PDF, 670 kB) - mimochodem akce je už nějaký čas v kalendáři akcí. Startuje (a pro šťastné i cíl ;-) ) se opět v Restauraci pod Klášterem (mapa), připraveny jsou trasy pěší (5, 12, 15, 25, 35, 50) i cyklo (35 a 50 MTB; 65 a 85 silniční).
Pokud uvažujete o účasti, případně jste už rozhodnuti (možná se potkáme), můžete si přečíst popisy pěších tras 12 a 15 km25, 35 a 50 km, případně si je prohlédnout na mapě: 12 km, 15 km, 25 km, 35 km50 km. Popisy jsou oficiální, mapy jsem klikal já podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale možná jsem se spletl, jsou tedy bez záruky.

Půjdeme do letňáku?
(jf, Informace, 14.05.2012)
Myslím tím stodské letní kino. Pokud přemýšlíte, že byste vyrazili, máte už jen jedenáct příležitostí (vzhledem k politice distributorů prostě nebude co promítat, zkuste si najít "digitalizace kin").
Letos se můžete každý prázdninový pátek jít podívat na český film, s výjimkou pouťového týdne, kdy se budou promítat ve středu a čtvrtek filmy z dovozu ;-). Celkem to je zmiňovaných jedenáct představení, seznam filmů najdete na mks.mestostod.cz, případně i s popisy v kalendáři akcí.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 28.04.2012)
Ve dnech 2. až 4. 5. 2012 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod (mapa) vždy v čase od 8:00 do 14:00.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 20.04.2012)
Ve dnech 22. až 25. 4. 2012 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice (mapa). Výluka bude od 22. 4. od 8:30 do 23. 4. 18:00, 24. a 25. 4. pak v čase od 9:00 do 15:00.

Cena města Stod 2012
(jf, Informace, 14.04.2012)
Dnes se konal další ročník taneční soutěže Cena města Stod. I když jsem letos pochyboval, zda by nebylo lepší vzhledem k počtu přihlášených akci přejmenovat na Malá cena města Stod, nakonec se neuskutečnila jedna jediná z naplánovaných soutěží.
Pokud jste se nebyli podívat (a po pohledu do obecenstva bych si tipnul, že jste tam určitě nebyli), můžete si prohlédnout 46 fotografií na foto.zestoda.net.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 14.04.2012)
Ve dnech 16. až 20. 4. 2012 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Stod - Holýšov (mapa) vždy v čase od 8:00 do 14:30.

V sobotu? Na soutěž
(jf, Informace, 13.04.2012)
Některé předpovědi počasí na sobotu předpovídají déšť, kdyby se vám nechtělo sedět doma, můžete se přijít podívat do stodského kulturního domu na další ročník taneční Ceny města Stod. Sál je otevřen od devíti hodin, v deset hodin začíná první z řady soutěží, poslední nezačne dřív než ve třináct třicet.

Z černé kroniky
(redakce, Informace, 12.04.2012)
Na policisty z obvodního oddělní Stod se 10. dubna v odpoledních hodinách obrátil 43letý muž. Přišel jim oznámit, že se mu v noci z pondělí na úterý někdo vloupal do garáže. Zatím neznámý pachatel se dovnitř dostal po rozlomení vložky zámku u vrat. Garáž dle všeho prohledal a odnesl si čtyři kusy zimních pneumatik včetně plechových disků a ze zaparkovaného vozidla ještě sundal čtyři kusy hliníkových litých kol s letní směsí. Jeho dalším objektem zájmu se stal vnitřek vozu. Proto rozbil skla levých předních a zadních dveří a vnikl dovnitř. Ze středové konzoly odcizil ovládání ventilace, klimatizace a otevírání kufru společně s informačním displejem a autorádiem. Vhod mu přišlo i rezervní kolo na plechovém disku, autobaterie a součástka klimatizace. Celkem způsobil majiteli garáže škodu za 45 tisíc korun. Uniformovaní muži zákona případ kvalifikovali jako přečin krádež a v šetření případu pokračují.

Nezavřeme
(jf, Informace, 05.04.2012)
Nezavřeme je odpověď na rozpočítavadlo Nemocnici zavřeme, nezavřeme, zavřeme... , o kterém jsem psal 24. února.
Včera napsal Deník.cz:
Gynekologicko-porodnické ani chirurgické oddělení se rušit nebudou. Bude pouze omezen počet lůžek v celém špitále.
.....
„Jsem rád poslem dobrých zpráv. Nemocnice ve Stodě zůstane zachována, pouze dojde k redukci lůžek o patnáct procent, což znamená v přepočtu čtyřiadvacet lůžek,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Václav Šimánek.
.....
„Zdravotní pojišťovny už nám garantovaly, že zůstanou zachovány všechny odbornosti našeho zařízení,“ řekl ředitel Stodské nemocnice Jiří Suda.

Výstup na Olymp
(jf, Informace, 03.04.2012)
Výstup na Olymp, úvodní slovo V neděli 1. dubna pořádalo nově založené stodské občanské sdružení Poprask výstup na Olymp. To byl krycí název pro procházku z Nového mlýna na Křížový vrch, během které bylo připraveno několik zastavení s olympskými bohy. Pro děti na nich čekaly malé soutěže, pro dospělé pak anketní otázky na téma "kultura ve Stodě". Sešlo se nás (pochodujících) kolem padesáti, počasí vyšlo (kdo jiný by si ho měl zařídit, než bohové) a vy si alespoň můžete prohlédnout 13 fotografií.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 31.03.2012)
Ve dnech 2. až 6. 4. 2012 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Vejprnice - Nýřany (mapa) vždy v čase od 8:00 do 14:00.

Budete se dívat na miss?
(jf, Informace, 30.03.2012)
Pokud máte v plánu zítra sledovat volbu miss, dívejte se o trochu pozorněji, možná tam uvidíte známou tvář. Nečekejte nějaké detailní komentované záběry, spíš hledejte v roli druhého asistenta třetího pomocného asistenta. ;-)
Tím vás ale nechci nějak přemlouvat, abyste změnili své úmysly na trávení sobotního večera.

Novinky ve školství
(jf, Informace, 08.03.2012)
Plzeňský deník, 7. 3. 2012:
Stod láká skladníky i elektromechaniky
Například škola ze Stoda, která se vloni sloučila s SOU Domažlice, nabízí dva nové obory. „Učňovské vzdělávání v elektrotechnickém směru má ve Stodě mnohaletou tradici. V této oblasti nám však chyběl vhodný tříletý učební obor. Nově tedy nabízíme obor Elektromechanik pro zařízení a přístroje, specializovaný na informační a bezpečnostní systémy. Druhou novinkou je obor Operátor skladování, který připravili v Domažlicích na základě poptávky regionálních zaměstnavatelů a měl by se vyučovat i u nás,“ uvedla zástupkyně ředitelky Alena Sedláčková.
Celý článek na denik.cz....

Do Plzně s Plzeňskou kartou
(jf, Informace, 27.02.2012)
A to už ze Stoda.
Od roku 2005 funguje systém Integrované dopravy Plzeňska - IDP. Od svého počátku končil ve Zbůchu a počítalo se s rozšířením i do Stoda. Od 1. 1. 2006. Ale jaksi se nedařilo. Peníze, změna koncepce, volby, peníze... V roce 2009 se už se Stodem počítalo - od 1. 1. 2012. Jak asi víte, pořád si kupujeme jízdenky. Ale už to dlouho trvat nebude. Od 1. dubna bude i Stodsko (konečně) součástí IDP.
Změní se totiž kompletně systém IDP. Místo zóny vnitřní (Plzeň, u vlaku do Tlučné) a vnější (končila ve Zbůchu) bude zavedeno zón více. Pro nás připadají v úvahu 001 Plzeň, 101 Nýřany a 103 Stod. Cestování v zóně Plzeň vyjde na 440 Kč měsíčně, v ostatních pak 330 Kč měsíčně. Cestování do Plzně tedy bude stát 1 100 Kč měsíčně a je jedno, jestli budete jezdit z Líšiny, Stoda nebo Chotěšova. Navíc je v ceně i hromadná doprava po Plzni. Bohužel jsem v seznamu linek nenašel linku 400 320 Domažlice - Plzeň, která je z autobusových pro cestu do Plzně využívána nejvíce. Už jsem se ptal, jak to s ní je. A odpověď nepotěšila. Autobusová linka Plzeň - Domažlice není dotována krajem a proto není do IDP zařazena. Z autobusů z Plzně do Stoda můžeme tedy využít pouze linky 400 290 Koloveč-Merklín-Stod-Plzeň a 440 658 Plzeň-Zbůch-Merklín-Holýšov. Ani na jedné není frekvence spojů nikterak vysoká, s autobusem tedy moc nepočítejte.
Pokud ještě Plzeňskou kartu nemáte, je tedy skoro nejvyšší čas o ni požádat. A to buď v plzeňském dopravním podniku nebo od března v informačním centru na stodské radnici.
Pro další studium doporučuji seznam zastávek v IDP, seznam autobusových linek nebo web POVED - organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňska (IDP).

Nemocnici zavřeme, nezavřeme, zavřeme...
(jf, Informace, 24.02.2012)
Momentálně tedy to vypadá na nezavřeme.
Pokud sledujete vývoj kolem jednání kraje se zdravotními pojišťovnami ohledně stodské nemocnice, jistě chápete nadpis. Zprávy by se daly taky popsat střídavě oblačno, každou chvíli se situace mění. Nyní je situace taková, že se ve Stodě zachovají všechna oddělení, třebaže dojde ke snížení počtu lůžek. Uvidíme, jak jednání nakonec dopadnou.
Viz článek Pojišťovny dál chtějí zavřít část oddělení nemocnice v Rokycanech na zdn.cz

Den otevřených dveří DDM
(jf, Informace, 20.02.2012)
Den otevřených dveří v DDM možná taky bude, ale pokud na něj nechcete čekat, můžete si Dům dětí a mládeže Stod projít hned. Hned teď a to virtuálně. Umožní vám to virtuální prohlídka na stránkách DDM Stod.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 09.02.2012)
Dne 9. února 2012 v 1:32 vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči k požáru stropu u krbového komína. Hasiči pomocí termokamery vyloučili skrytá ohniska. Příčina vzniku požáru je nedodržení bezpečné vzdálenosti hořlavých materiálů od kouřovodu. Majiteli byla uložena bloková pokuta. Škoda vznikla na krbu, obložení stropu a trámu, vyčíslena byla předběžně na 20 tisíc korun. Hasiči uchránili hodnoty ve výši zhruba 4 milionů korun.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 03.02.2012)
Další případ krádeže propan-butanových lahví zaznamenali policisté z obvodního oddělení ve Stodě. Pachatel si vyhlédl sklad těchto lahví vedle prodejny potravin v jedné obci na jižním Plzeňsku. Násilím překonal závoru visacího zámku u klece, kde jsou lahve uskladněny, vnikl dovnitř a zde odcizil 4 kusy 10 kg lahví s plným obsahem. Poškozené firmě způsobil škodu ve výši 4 500 Kč. Nutno uvést, že se nejedná o ojedinělý případ krádeží vloupáním do klecí s propan- butanovými lahvemi u prodejen potravin a to nejen na územním odboru Plzeň - jih, ale zaké policisté z územního odboru Plzeň - sever zaznamenali několik případů těchto krádeží. Policisté věnují této trestné činnosti maximální pozornost a po pachatelích intenzivně pátrají.

Když jste nešli na ples
(jf, Informace, 01.02.2012)
O co jste přišli, když jste nepřišli na páteční ples?
  • o šestnáctý ročník Reprezentačního plesu města Stod (hlásí se k historii Plesu kultury, Plesu kultury a podnikatelů a Plesu města Stod)
  • a skvělé předtančení (no možná ne až tak skvělé, ale když už jsem ho jednou tancoval...)
  • o tombolu s hlavní cenou čtyř palet tašek (což vás může stát sto třicet tisíc, viz zkušenost loňského výherce)
  • o dobře hrající kapelu Dance band Plzeň
  • o dražbu výrobků klientů Domu pro osoby se zdravotním postižení Stod, která DOZP vynesla přes šest a půl tisíce korun
  • o ukázku bike trialu. Zajímalo by mě, jak by se řešil případný úraz dobrovolníka, přes kterého se skákalo.
  • o diskotéku na malém sálu
  • a hlavně o jediný ples této sezóny ve Stodě
Sál byl zaplněný, v přísálí bylo prázdno, z mladých nikdo (kromě jediné slečny, kterou jsem zaregistroval). Kde jsou ty časy, kdy absolventi tanečních využili šanci a vyrazili na první bál. Asi je Merklín moc velkou konkurencí.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.01.2012)
Dalšího nezodpovědného řidiče zjistili policisté z obvodního oddělení ve Stodě. Čtyřicetiletý řidič usedl za volant pracovního stroje a v nočních hodinách byl kontrolován policejní hlídkou. Při kontrole bylo zjištěno, že muž má vysloven rozsudkem Okresního soudu Plzeň - jih zákaz řizení všech motorových vozidel na dobu 17 měsíců s nabytím právní moci dne 16.12.2011, přesto tento zákaz nerepektoval a 2.1.2012 řídil pracovní stroj. Ve věci je nyní konáno zkrácené přípravné řízení.

Novoroční ohňostroj ve Stodě
(jf, Informace, 02.01.2012)
Již tradičně se na Nový rok sešli obyvatelé Stoda a okolí na stodské pěší zóně v Nádražní ulici, připili si a sledovali ohňostroj. Připomenout si ho můžete na třech videích v pokračování článku, jejich kvalita ovšem nic moc, natáčeno z ruky. Víte o lepším?

ZAK TV nově
(jf, Informace, 28.12.2011)
Od Nového roku už nebude vysílat plzeňská ZAK TV na frekvenci TV Prima. Od 15. ledna bude na svém vlastním kanále vysílat sedm dní v týdnu, dvacet čtyři hodiny denně. Každý den půlhodinou premiéru, kterou pak sedmačtyřicetkrát zopakuje.

Prodej - Uzavřený areál - Stod u Plzně
(jf, Informace, 26.12.2011)
Na internetu se objevil inzerát realitní kanceláře, která se pokouší prodat areál bývalých kasáren. Za 90 000 000 Kč, kdybyste náhodou měli zájem. Já si je nekoupím, ale přišlo mi celkem vtipné uvésto do popisu "Soubor budov a pozemků zřejmě sloužil v minulosti k výcviku ozbrojených sil ČR a je k tomu plně přizpůsoben." U kasáren napsat zřejmě... Asi to berou jako housky na krámě.

Do Plzně? Rovně
(jf, Informace, 15.12.2011)
Už včera odpoledne se dalo jet do Plzně po novém obchvatu Nové Hospody. Od dálničního sjezdu až ke kruhovému objezdu (a samozřejmě i v opačném směru) se tedy jede ve dvou pruzích v každém směru, psychicky se na to připravte, ať potom zběsile nebrzdíte a nesnažíte se odbočit do betonových bloků, jak bylo dnes k vidění.
V souvislosti s tím byla zrušena autobusová zastávka Plzeň,,Nová Hospoda MHD ve směru od Domažlic. Přestože je uvedena v jízdním řádu, ale prostě se tam nedá zajet. Ve směru od Plzně je i nadále provozována.

Pořádek ve Stodě
(redakce, Informace, 07.12.2011)
Přišlo mailem:
Blíží se konec roku,město by mělo hodnotit jak se během roku staralo o pořádek ve městě.Sekání trávy,a úklid.Před držstevní bytovkou posekalo město trávu jednou.Jinak je parčík směrem ke kulturáku neposekán,plný listí.Když se pořádá nějaká akce v kulturáku,tak se v parčíku válí různé kelímky.Úklid se provede jen před vchodem do kulturáku.Nyní zde dokonce přestala svítin pouliční světla.Pochopím,že město nemá tolik peněz na údržbu,ale letos je to vrchol.Až napadne sníh,tak jsem zvědav jak budeme klouzat.

Závěrečná tanečních
(jf, Informace, 06.12.2011)
Vánoce jsou za dveřmi, skončily totiž taneční. ;-)
V pátek totiž byla závěrečná a 18 párů je nyní již absolventy kurzu tance a společenské výchovy. Přestože jsem si stěžoval na nezájem rodičů a diváků, závěrečná se konala v plném sále, zbývalo jen pár volných míst.
Pokud jste se nebyli podívat (a vlastně i pokud jste byli), můžete si prohlédnout 99 fotografií.

Taneční Stod - historický okamžik
(jf, Informace, 17.11.2011)
I letos se ve Stodě konají taneční, i letos jsou všechny lekce přístupné veřejnosti. Ale teprve letos jsem zažil (a to poprvé ze všech kurzů, na kterých jsem kdy byl, a že jich pár už bylo za ty roky, kdy se kolem tanečních motám), že se tančilo před prázdným sálem. Prostě se nikdo nepřišel podívat. Žádní kamarádi, žádní známí, žádní rodiče. Přišlo mi to takové podivné a nevím, proč zrovna ve Stodě. Vždyť i ve Staňkově, kde je letos pidikurz, vždy někdo přišel.
Dobře, fotbal s Černou Horou mohl být konkurencí, ale co maminky, babička, tetičky, kamarádky? To je Stod a okolí plné fotbalových fanynek?

Akce Tesco: že by?
(jf, Informace, 16.11.2011)
O stavbě supermarketu ve Stodě se mluví už ..... už hodně dlouho. Konec konců, tady je seznam článků, kde se slovo supermarket objevuje.
Teď bych řekl, že se zase o kousek popojde. Na úřední desce MěÚ se objevil dokument "MěÚ Stod - OV - zahájení ÚŘ, pozvánka k jednání - Aventure s. r. o., komerční objekt Stod". Pokud se do něj začtete, píše se tam o parcelách v prostoru pod benzinovou pumpou, o kterých se hovoří jako o vhodných pro takovou stavbu, společnost AVENTURE s.r.o. o sobě píše "hlavní činností je příprava a realizace nových obchodních center".
Možná tedy, že se supermarketu ve Stodě přece jen dožiju.

Kam na státní svátek?
(jf, Informace, 27.10.2011)
Ve Stodě se slavit nebude, ale můžete vyrazit do Plzně. Město Plzeň spolu s Plzeňským krajem umožní navštívit některá svá zařízení zdarma nebo za symbolické vstupné 28 korun. Podívejte se, kam se můžete podívat. Jde o soubor ve formátu PDF o velikost cca 700 kB.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 26.10.2011)
V úterý 25. října vyjížděli dopravní policisté ke čtvrté smrtelné dopravní nehodě na jižním Plzeňsku v tomto roce. Sedmadvacetiletý řidič jel po půl sedmé večer se svým vozidlem Renault Laguna po silnici I/26 od Chotěšova směrem na Stod. Z dosud nezjištěné příčiny dostal mladík s vozidlem smyk a přejel vlevo mimo vozovku. Tam se od svahu odrazil zpět do protisměru, kde se střetl s právě projíždějící nákladní soupravou. Kamion tlačil osobní auto 40 metrů po silnici a poté jej odhodil do pole, kde Renault skončil na střeše. Řidič osobního auta střet nepřežil. Celková hmotná škoda se vyšplhala na částku 460 000,- korun. Řidič nákladního auta se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Silnice byla až do půlnoci zcela uzavřena. Policisté dopravu odkláněli přes okolní obce. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody jsou předmětem prověřování.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 18.10.2011)
Od 21. 10. 2011 7:30 do 25. 10. 2011 19:00 se bude konat nepřetržitá výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Stod - Holýšov (mapa).

Udělejte dobrý skutek
(redakce, Informace, 12.10.2011)
Přišlo e-mailem:
Dobrý den,
členky klubu Pracující máma se rozhodly pomoci porodnici ve Stodě tím, že jí zašlou (ušijí či dodají starší použité) potřebné rychlozavinovačky a mimi-košilky. Pokud o této akci můžete informovat obyvatele Stoda, budeme rádi. My jsme vydali článek na našem webu www.pracujicimama.cz s celorepublikovou působností, ale čím více žen se zapojí, tím lépe. A věřím, že právě pro obyvatele Stoda by to mohla být akce zajímavá. Stejná sbírka je také určena pro porodnici v Rokycanech. Další informace....

Tak nám přestěhovali Stod
(jf, Informace, 08.10.2011)
Normálně se píše "Stod na Plzeňsku", už se objevilo "chodské derby mezi Stodem a Horšovským Týnem". Lidovky.cz teď Stod opět přestěhovaly, když napsali "nemocnice ve Stodu na Tachovsku". Kdy se asi bude psát o Stodě na Klatovsku? :-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.10.2011)
Dne 6. října v ranních hodinách vyjížděli policisté k dopravní nehodě, kdy se řidič se svým autem střetl se zvěří. Ke srážce došlo na silnici mezi obcemi Hradec u Stoda a Stodem. Dvacetiletý řidič jel po páté hodině ranní se svým vozidlem značky Renault 5. Jeho cestu však ukončilo divoké prase, které vyběhlo z pravého silničního příkopu. Muž střetu již nestačil zabránit. Náraz byl natolik silný, že odhodil auto do levého příkopu, kde se převrátilo na střechu a poté následkem setrvačnosti skončilo zpět na silnici. Dva členové posádky auta utrpěli zranění, pro která museli být rychlou záchrannou službou převezeni do nemocnice ve Stodě. Divočák náraz nepřežil. Celková škoda se vyšplhala na částku 13 000,- korun.

Taneční ve druhé třetině
(jf, Informace, 02.10.2011)
Stodský kurz tance má za sebou první třetinu, včera ji zakončila první prodloužená. Letos na téma Filmové a seriálové postavy, prohlédněte si 77 fotek z jejího průběhu .
PS: na foto.zestoda.net najdete i pár fotek z druhé lekce.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.09.2011)
Zloděj odzbrojil policistu a jeho pistolí si prostřelil hlavu
Policejní inspekce vyšetřuje tragédii poblíž Stodu u Plzně. Policisté tam přistihli muže, který kradl na železnici. Zloději se ale jednoho z policistů podařilo odzbrojit a na útěku se jeho zbraní střelil do hlavy.
Pokračování na idnes.cz

Z černé kroniky
(jf, Informace, 27.09.2011)
Stodští policisté ve spolupráci s jihoplzeňskými kriminalisty objasnili dva případy krádeže. První případ se stal v lednu tohoto roku. Neznámý pachatel v té době vnikl do rodinného domu a stodoly v obci Stod. Interiér prohledal a následně odcizil dvě motorové pily, mobilní telefon, videokameru a fotoaparát. Škoda přesáhla částku 6000,- korun. Zloděj ve svém řádění pokračoval. Ve stejném měsíci odcizil z objektu jedné jihoplzeňské firmy měděný odpad určený na další zpracování. Policisté postupným pátráním zjistili, že se trestné činnosti měl dopustit devětatřicetiletý muž ze Stoda. Ten se následně ke svému protiprávnímu jednání přiznal. Strážci zákona mu proto ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření pro trestný čin krádeže.

Puhoi, další část
(jf, Informace, 20.09.2011)
Paní Naďa Straková na stránkách Respekt.cz zveřejňuje seriál o vystěhovalcích ze Stodska, kteří na konci 19. století zamířili na Nový Zéland. Další část má název Bez Maorů by nepřežili:
V druhé polovině 19. století se na jižním Plzeňsku těm, jenž nevlastnili půdu a nepocházeli z majetných rodin, žilo velmi těžce. Práce bylo málo a když, tak za malý výdělek a na cizím. A tak se v únoru roku 1863 skupina německy mluvících Čechů rozhodla odejít za lepším na úplně druhý konec světa. Po několikaměsíční cestě doslova přes celou zeměkouli se tito dobrodruzi usadili na Novém Zélandě nedaleko města Auckland, kde založili osadu jménem Puhoi. Dodnes v ní místní udržují česko-německé zvyky a vydávají občasník jménem Homeland News. Christine Krippner, prapravnučka jednoho z česko-německých osadníků, je již několik let editorkou tohoto občasníku.
Čím se v Homeland News zabýváte?
Referujeme o tom, co se děje ve vesnici. Připomínáme různá výročí a akce, píšeme o nových genealogických objevech a svatbách a úmrtích. Často také otiskneme cestopis někoho, kdo zrovna navštívil Česko nebo Německo a zjistil tam zajímavé skutečnosti. Pořád je co dokumentovat.
Pokračování článku...

Výluka vlaků
(jf, Informace, 10.09.2011)
Od 12. 09. 2011 8:30 do 16.09.2011 15:10 se bude konat nepřetržitá výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice (mapa).

Ve Stodě se mi nelíbí...
(jf, Informace, 08.09.2011)
Nelíbí se vám Družstevní ulice a starý pivovar, slibovaný a tedy chybějící kruhový objezd na křižovatce Plzeňská x Stříbrská, úzká Stříbrská ulice bez chodníků a další věci? O některých se jednalo v rámci komunitního plánování, na webu městského úřadu si můžete přečíst reakce na připomínky.