Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1541 nalezených)

Telefonní seznam nemocnice - doplněno
(jf, Informace, 11.08.2004)
Právě jsem se na stránkách Stodské nemocnice, a. s., dočetl, že má nový telefonní seznam (je v pdf) a také nové spojení 377 193 511. Ale už jsem se nedočetl,...

Akce na víkend
(jf, Informace, 11.08.2004)
V sobotu v Horní Kamenici The Little Fest Of The Little Rock (koncert devíti kapel), kino v Holýšově Na plný plyn (Rychlá závodní auta, rivalita, přátelství, láska.).
Po celý víkedn Chodské slavnosti v Domažlicích, kam můžete jet i historickým vlakem taženým parní lokomotivou.

Jako v románu
(jf, Informace, 11.08.2004)
Jako v románu to dnes ráno vypadalo v Chotěšově. Sakra, jak se to jenom jmenovalo?
...

Na ulici
(jf, Informace, 08.08.2004)
Zítra začíná v Plzni festival Na ulici. Jde už o jedenáctý ročník, určitě si něco z programu vyberete.

Strom se síťkou
(jf, Informace, 06.08.2004)
Znáte filmy, kde se chodí spát s chráničem na knír a se síťkou na vlasech? Dnes jsem si na ně vzpomněl, když jsem viděl tenhle strom.
......

Stod na stránkách mobil.cz
(jf, Informace, 05.08.2004)
A sice v recenzi na CDMA modem. Pravda, pouze ve zmínce, že ve Stodě jej nepoužijete.
Autorem článku na mobilu je Michal Šiman.

Ultramaraton na kole
(jf, Informace, 05.08.2004)
Dnes v pravé poledne startuje v Třinci ultramaraton Okolo České republiky na kole nonstop, jeho trasa dlouhá 1246 km vede také přes Stod.

Akce na víkend
(jf, Informace, 04.08.2004)
V pátek Večer pro Klášter Chotěšov II. (od 18 do 23 hodin prohlídky klášterních zahrad, beseda s Janem Soukupem o historii a opravách v klášteře, netradiční večerní prohlídka kláštera a vystoupení hudební skupiny Žerzej).
V sobotu odpoledne přejezd přes rybník v Kvíčovicích, II. folkový festival na nádvoří zámku v Horšovském Týně (Rangers-Plavci, Vysoká tráva, BlueGate a Aurora), Stod - Zahrádka MASH a kino v Holýšově Texaský masakr motorovou pilou (Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči.).

Veřejná sbírka
(redakce, Informace, 03.08.2004)
Autocentrum Šmucler, Město Horšovský Týn, Státní hrad a zámek Horšovský Týn pořádají ve dnech 24.7.-31.8.2004 Veřejnou sbírku na obnovu 2 historických objektů v zámeckém parku.
Střechy glorietu a loretánské kaple v parku v Horšovském Týně byly v 1. polovině července 2004 rozkradeny neznámým pachatelem, ...

Letiště Stod?
(jf, Informace, 30.07.2004)
Jen tak jsem se toulal po internetu, našel jsem jednu mapu, v ní Stod a zarazil mě odkaz "Nejbližší letiště: Stod 0,6 km". Může mi někdo prozradit, ........

WoodStod 2004 - druhá fotogalerie + rozhovor
(icp, Informace, 28.07.2004)
WoodStod 2004 je za námi, tak jen krátké ohlédnutí za tímto minifestivalem. Jak to tam vypadalo, kdo tam hrál, co se zlepšilo o proti minulému ročníku atd., tak na tyto a možná i jiné otázky naleznete odpověď v následujícím článku ...

Akce na víkend
(jf, Informace, 28.07.2004)
V sobotu kino v Holýšově Van Helsing (Jediné jméno, ze kterého má zlo strach!) a také 10 hodin s metalem v Kvíčovicích (6 kapel, hraje se na hřišti, v nepříznivém počasí v místním kulturním stánku).

Akce na víkend
(jf, Informace, 21.07.2004)
Po celý víkend jsou poutě ve Staňkově (pivní slavnosti) a v Horšovském Týně (program).
V sobotu Airport Event (open air festival) na letišti v Líních, kino v Holýšově Starsky & Hutch (Když si lotr o to říká, chytíme ho za pytlíka.).
V neděli bohoslužba ve stodském kostele za účasti plzeňského biskupa Františka Radkovského.

Zase radary
(dx, Informace, 19.07.2004)
Není to tak dlouho co se tu diskutovalo o dvou stodských radarech. Včera jsem byl upozorněn, že k nim přibyl ještě další. Byl jsem se přesvědčit na vlastní oči a skutečně jsem cosi "objevil". Ovšem zda se v tomto případě skutečně jedná o radar si netroufám říci. Je umístěn ve výloze stodského Renaultu a na obrázcích 1 a 2 můžete sami posoudit jeho pravost.

Akce na víkend
(jf, Informace, 14.07.2004)
V pátek Hewer v Merklíně.
V sobotu country Kamion v Tipsportbaru, pivní slavnosti v Merklíně a kino Holýšov Choking Hazard (Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, kromě personálu sem nezabloudí živá duše, jak je rok uherák dlouhý.).
V neděli ve špitální kapli výstava fotografií Stod kolem roku 1900 a tamtéž v 15 hodin koncert souboru Gutta.
A samozřejmě po celý víkend houpačky a kolotoče :-)

Z černé kroniky
(jf, Informace, 13.07.2004)
Ve Stodě na jižním Plzeňsku se neznámý pachatel o uplynulém víkendu vloupal do objektu velkoskladu nápojů jedné firmy z Domažlicka. Zloděj se po odstranění mříže oknem dostal do prostoru skladu, kde vypáčil dveře vedoucí do kanceláře. Z té pak odcizil větší množství kartonů cigaret různých značek. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun.

Fotogalerie - WoodStod 2004
(icp, Informace, 11.07.2004)
WoodStod 2004 je za námi a myslím, že letošní druhý ročník se povedl o poznání lépe než první. Chystám článek o celé akci a aby toho nebylo málo, bude i rozhovor s organizátory. Pokud by vás zajímaly nějaké informace spojené s pořádáním minifestivalu WoodStod 2004, můžete poslat do 16.7.2004 svůj dotaz, na e-mail woodstod@zestoda.net nebo použít formulářový odkaz Napište nám v pravém sloupci. Zatím se můžete podívat na malou fotogalerii.

Dopravní značky(?)
(jf, Informace, 08.07.2004)
O dopravě se tu občas píše: Doprava, Je to značka?, Přece jen radar?, Pozor! Radary funkcni! a většinou se živě diskutuje. Uvidíme tentokrát :-)

Akce na víkend - doplněno
(jf, Informace, 07.07.2004)
V pátek pouťová zábava v Záluží.
V sobotu ve Stodě Woodstod, v Touškově pouťová zábava a v Holýšově kino Party Monster (Tak trochu jiná Horečka sobotní noci. Macaulay Culkin se vrací jako cynická star šílené taneční scény počátku 90. let.).

WoodStod 2004 - pozvánka
(icp, Informace, 05.07.2004)
Sešel se rok s rokem a je tu druhý ročník populárního minifestivalu WoodStod 2 (mimochodem, slyšel jsem jak tento název vznikl, velmi zajímavé, ale to si schovám na další článek :) organizovaný opět nadšenci, kteří se nenechali odradit a snaží se vzkřísit vlastními silami kulturní život v kulturně "mrtvém" Stodě, sami to nazývají - kulturním znovuzrozením ...

Šálení smyslů?
(jf, Informace, 02.07.2004)
Jojo. Dneska ráno jsem měl takový pocit.
Poprvé, když jsem v rádiu slyšel výsledek včerejšího fotbalu. Ano přiznávám, nedíval jsem se. Nevydržel jsem to psychicky.
A podruhé? Když jsem šel na vlak v Chotěšově kolem Národního domu a tam seděl na elektrickém vedení nějaký pták. Nejsem ornitolog, poznám tak maximálně samici kura domácího, ale tohle fakt nebyl normání pták. Seděl tam totiž papoušek. Pokud vám tedy uletěly včely uletěl papoušek, tak ještě žije.

Akce na víkend
(jf, Informace, 30.06.2004)
V pátek kino v Chotěšově Bolero (Chceš žít? Tak mlč!).
V sobotu vesnická lidová veselice na návsi v Hradišťanech, večer kino v Holýšově Vadí nevadí (Láska je hra na život a na smrt.).

Rybářský den
(jf, Informace, 29.06.2004)
"Chytil jsem tááákovouhle rybu," křičí nadšeně asi desetiletý kluk. Podobnou scénku viděli za sobotní odpoledne mnohokrát návštěvníci Letního rybářského dne ve Stodu. V areálu sádek si mohli zkusit ulovit rybu na udici nebo aspoň ochutnat kapra po mlynářsku, uzené klobásy, dietní jídla i spoustu jiných dobrot.
Pokračování na webu Plzeňského deníku.

Pozor! Radary funkcni!
(dx, Informace, 27.06.2004)
Tak jsem uskutecnil ten napad (psal jsem v komentarich k prvnimu clanku o radarech). A ... Musim konstatovat, ze radary jsou bohuzel funkcni. Patral jsem trosku na internetu po nejakych informacich o policejnich radarech a zjistil jakym zpusobem funguji. Je to celkem primitivni. Zarizeni meri rychlost projizdejicich vozidel a kazde prekroceni nastavene rychlosti dokumentuje snimkem z digitalniho zarizeni a posila je radiem zatim neznamo kam. Zarizeni prenasi staticke obrazky frekvencne modulovanym signalem na frq 384.8MHz. Pro overeni funkce radaru me stacil obycejny prehledovy prijimac naladeny na vyse zminenou frekvenci, propojeny s pocitacem pres seriove rozhrani. Pomoci softwaru volne dostupneho na internetu pak pro me nebyl problem zachytit cinnost radaru. A jak takovy obrazek vypada se muzete podivat zde. Na jakou rychlost je radar presne nastaven se me bohuzel nepovedlo zjistit. O to se muzete pokusit radeji vy. S pripadnymi obrazky od policie se nam urcite pochlubte.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 24.06.2004)
Holýšově v ulici Politických vězňů se v průběhu uplynulých 14 dní vloupal neznámý pachatel do jedné z firem. Vypáčil mříž okna v zadní části skladu, ze kterého pak odcizil 155 umělohmotných cívek s 1 550 kg měděného drátu. Poškozená společnost vyčíslila škodu na 9 000 Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení policie v Holýšově.

Akce na víkend
(jf, Informace, 23.06.2004)
V pátek kino Chotěšov Choking Hazard (Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, kromě personálu sem nezabloudí živá duše, jak je rok uherák dlouhý.).
V sobotu v Chotěšově koncert v kapitulní síni kláštera - Alfréd Strejček a Štěpán Rak s programem Vivat Comenius a taky v Novém mlýně rybářský den. Kino Holýšov má na programu Dvanáct do tuctu (Čím víc, tím hůř!). A ještě tip na výlet (+ reklama): v meclovském závodě OTM je připravena velká výprodejní akce nábytku, látek a ostatního co zbylo nebo co se už nevyrábí a překáží.
V neděli barážové utkání o udržení ve fotbalové 1.A třídě Stod - ZČE Plzeň B.

Sportovní soutěže
(jf, Informace, 22.06.2004)
DDM Stod pořádá ve středu 23. 6. okresní kolo ve vybíjené ZŠ - smíšená kategorie, ve čtvrtek 24. 6. pak okresní kolo v přehazované ZŠ - smíšená kategorie.

Oslavy 130 let dobrovolných hasičů Stod
(jf, Informace, 21.06.2004)
Stodští hasiči slavili v sobotu 130 let od svého založení. V prostoru pod stadionem byly připraveny ukázky hasičů, ve dvoře hasičárny jste si mohli prohlédnout něco techniky, před hasičárnou napít a zapívat a na stadionu prohlédnout vrtulník letecké záchranky a ukázku slaňování. Byly taky připraveny soutěže pro děti, jenom ty děti chyběly.
Několik fotek z celé akce si můžete prohlédnout na foto.zestoda.net.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 20.06.2004)
Ve dnech 21.06.2004 a 22.06.2004 v době od 07,35hod do 14,50hod se budou konat denní výluky mezi stanicemi Nýřany - Stod.
Náhradní autobusová doprava bude vedena v úseku Nýřany – Holýšov.
Vlaky R 264 a R 265 budou v úseku Holýšov – Furth im Wald vedeny mimořádně bez 1.třídy vozové.
Mimořádný přestup cestujících do jiné soupravy bude zajištěn u vlaků R 264, R 265, R 266 a R 267 ve stanici Furth im Wald.

Akce na víkend
(jf, Informace, 17.06.2004)
V pátek pořáda DDM diskotéku v KD, v Merklíně hraje V3Ska.
V sobotu Sbor dobrovolných hasičů společně s městem Stod pořádá u příležitosti 130 let svého založení oslavy v prostoru pod stadionem (připraveny jsou ukázky, hudba, občerstvení, soutěže), večer kino v Holýšově Porota (V procesech jde o příliš, než aby byly manipulovány…).

Přece jen radar?
(jf, Informace, 17.06.2004)
Že by se Stod přece jen dočkal radaru?
Včera jsem se vracel z Domažlic a všiml jsem si na Domažlické naproti prodejne elektro nového (alespoň pro mě) sloupu, na kterém bylo něco, co by klidně radarem být mohlo.

Levnější autobusy
(jf, Informace, 15.06.2004)
Dnes se mi stalo něco, čemu jsem nemohl uvěřit: něco bylo podstatně levnější než před čtrnácti dny.
Dnes ráno jsem do Plzně autobusem (vlaky mají výluku) a platil jsem jenom 19 korun (Chotěšov - Plzeň). Přitom před dvěma týdny jsem jel z Plzně domů za 26. Co se děje? Že by autobusy zlevnily? Když se zdražuje ropa? Nebo cesta z práce je dražší než do práce? Nebo se zbláznil ten chytrý stroječek, co tiskne a počítá jízdenky?
V každém případě mě to potěšilo.

Stod fandí fotbalistům
(jf, Informace, 15.06.2004)
Článek s podobným názvem tady už byl. Tentokrát se hraje fotbalové Euro 2004 (TM) a tak se změnila i vlajka. Doufám, že nadšení vydrží i po večerním utkání.

Bouřka
(jf, Informace, 14.06.2004)
Přišlo mi mailem: Kdo se trošku zajímá o dění kolem sebe určitě ví kolik škod napáchaly bouřky jen za poslední týden. Dokonce i ve Stodě. Po úderu blesku pravděpodobně do jedné výrobní haly v průmyslové zóně, se totiž mnoho obyvatel nové zástavby mohlo samo přesvědčit jakou zkázu dokáže takový elektrický výboj napáchat. Na stránce CHMI můžete nahlédnout do projektu SYSTÉM DETEKCE BLESKŮ VE STŘEDNÍ EVROPĚ. Můžete zde sledovat téměř online bouřkovou činnost na území ČR včetně její historie.
A to ve Stodě nepadaly kroupy. Podívejte, co přistálo v Chotěšově a taky kolikrát.

Městský volejbalový turnaj 2004
(jf, Informace, 14.06.2004)
Šestý ročník se konal v sobotu, prohlédnout si můžete výsledky, taky fotky.
Díky patří reportérovi Frenkovi.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 13.06.2004)
Ve dnech od 14.06.2004 v době od 07,35hod do 16.06.2004 do 16,50hod se bude konat nepřetržitá výluka a ve dnech od 17.06.2004 do 20.06.2004 v době od 07,35hod do 14,50hod se budou konat denní výluky mezi stanicemi Nýřany - Holýšov.

Dnes naposled
(jf, Informace, 12.06.2004)
Dnes máte poslední šanci přečíst si články na www.zestoda.net. Nějak jsem zapomněl včas zaplatit za doménu, tak nevím, co se s ní zítra stane :-)
UFFF, takhle jsem si oddychl, když stránky běží dál. Doména byla obnovena tři hodiny před její expirací.

Stod na mozku
(jf, Informace, 10.06.2004)
Znáte mozek? Jde o novou českou encyklopedii, do které může přispívat každý. Stod už tam má svou stránku.

Akce na víkend
(jf, Informace, 09.06.2004)
Tento víkend je ve znamení politiky a volejbalu.
V pátek se konají volby do Evropského parlamentu a taky volejbalový turnaj mezi odděleními stodské nemocnice.
V sobotu je druhým dnem voleb a taky dnem, kdy budou ve volejbalu soutěžit stodské podniky, organizace a rodiny.
V neděli pak fotbalisé sehrají poseldní domácí utkání 1. A třídy Stod - Nýrsko.

Nebe plné hvězd
(jf, Informace, 08.06.2004)
Tak se jmenuje dětská interpretační soutěž, která se koná v Chotěšově ve čtvrtek 10. 6. Jde zřejmě o další klon Doremi, Solasido, Slavíčka a Karuza.
Ve stejný den je i Den otevřených dveří ZŠ Chotěšov.

Den otevřených dveří
(jf, Informace, 07.06.2004)
Den otevřených dveří pořádá Taneční škola Dance ve středu 9. června. Letos pod názvem Pojďte s námi do kina, tančí se na melodie z filmů. Dopoledne pro školu, odpoledne pro veřejnost.

Městský znak
(jf, Informace, 05.06.2004)
Stod má dva městské znaky.
Nebo že by to bylo jinak? V každém případě na vývěsce na plotě před úřadem v Sokolské ulici je vpravo jiný znak, než vlevo.

Květináče
(jf, Informace, 04.06.2004)
Včera jsem byl u zubaře (jenom abych vás naštval: nic mě nebolelo :-) a vzpomněl jsem si na nedávný článek o věcech na obecním pozemku. Kdy? Když jsem viděl květináče před domy naproti lékárně. Zajímalo by mě, kdo je tam dal a jaký mají smysl. Mají zabránit parkování? Poškození plotu? Chápal bych, kdyby stály tak, aby se nedalo zaparkovat před vraty (viz Horní Lukavice), ale takhle?

Akce na víkend
(jf, Informace, 02.06.2004)
V pátek bigbít ve Stodě - MASH.
V sobotu sběr železného šrotu ve Stodě, Turnaj nohejbalových trojic na stadionu, rybářské závody v Záluží, 3. staffí den pro přátele a příznivce staffordshirského bullteriera v Dobřanech, cesta pohádkovým lesem v Chotěšově a tamtéž taky rockový večer v Národním domě - The Wrongs Brufen.
Výstava bonsají a čarověníků se koná v sobotu i neděli v atriu zámku v Merklíně.

Závěrečný koncert
(jf, Informace, 01.06.2004)
Ve čtvrtek 3. 6. se bude v zasedací síni městského úřadu konat Závěrečný koncert žáků ZUŠ Stod.

Nový jízdní řád?
(jf, Informace, 01.06.2004)
V prosinci se opět změní jizdní řády vlaků i autobusů. Pokud jezdíte vlakem, možná vás bude zajímat návrh jízdního řádu pro trať 180.

Nabídka - karta ALIVE (IYTC)
(jf, Informace, 31.05.2004)
Je vám méně než 26 let a máte zájem o kartu ALIVE (IYTC)?
Máte ji mít. Pošlete mi mail, první z vás ji dostane (můžete to brát třeba jako dárek k MDD :-).

Výluka vlaků
(jf, Informace, 30.05.2004)
Dne 31.05.2004 v době od 08,05hod do 14,35hod se bude konat denní výluka mezi stanicemi Staňkov – Blížejov.
Vlaky R 264 a R 265 budou v úseku Blížejov – Furth im Wald řazeny bez vozu 1.třídy a místenkových vozů.
Mimořádný přestup cestujících do jiné soupravy bude zajištěn u vlaků R 264, R 265, R 266 a R 267 ve stanici Furth im Wald.

Akce na víkend
(jf, Informace, 26.05.2004)
Po celý víkend GigantFest 2004 v Záluží (vystoupení hudebníků, amatérů i profesionálů, kapel známých i začínajících, sólistů i souborů, ukázky řemesel, tradic, historie, prodej jarmarečního zboží, šerm, program a soutěže pro děti, spousta dobrého jídla a pití ).
V pátek kino v Chotěšově Medvědí bratři (Příběh o přátelství dvou medvědů, z nichž jeden není medvěd.)
V sobotu Májová veselice v Národním domě v Chotěšově (hraje Union, vystoupení dětí z MŠ, Dudáčku, ukázka České besedy) nebo kino v Holýšově Výplata (Pamatuj si budoucnost.).

Kam s nepotřebnými věcmi?
(jf, Informace, 25.05.2004)
Třeba za plot.
Stavíte a nelíbí se vám stavební odpad na vašem pozemku? Hoďte ho za plot, na obecním se to snese. A nemusíte tam dát jenom odpad a nájezd do vaší budoucí garáže, ale třeba i nepojízdné auto.