Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1512 nalezených)

Nemocnice
(jf, Informace, 21.12.2003)
Na nemocnici už nesvítí neon Okresní nemocnice, ale pouze nemocnice.
Zajímalo by mě, jestli u toho zůstane, nebo se přidá ještě Stodská před a a.s. za, aby vznikl oficiální název Stodská nemocnice, a. s.

Fotky z vánočního nadělování
(jf, Informace, 19.12.2003)
Několik fotografií z této akce najdete na foto.zestoda .net.

Z tisku
(jf, Informace, 19.12.2003)
Opět se v Plzeňském deníku nepsalo o Stodě. I když tentokrát je to vlastně dobře. Článek byl o podávání alkoholu mladistvým a mezi problémovými místy okresu Plzeň-jih byly jmenováy Přeštice a Starý Plzenec.

Akce na víkend
(jf, Informace, 17.12.2003)
V sobotu Adventní koncert ve Špitální kapli, zpěv koled na schodišti chotěšovského kláštera nebo kino v Holýšově Mizerové II (Will Smith a Martin Lawrence – šílení poldové versus drogová mafie.)
V neděli Česká mše vánoční v provedení souboru Hlas z Holýšova v zasedací síni městského úřadu.

Doprava
(jf, Informace, 17.12.2003)
Tak jsem jel po novém obchvatu Plzně. Nepíšu schválně dálničním, protože jsem jel z Vysoké na Prahu, kde o dálnici nelze mluvit. Cesta je skutečně rychlejší (taky je o něco kratší), i když jsem od Štěnovic jel v koloně za jedním pomalým Favoritem. Dnes ráno jsem jel do Plzně a skutečně je vliv obchvatu poznat. Tři auta na kruhovém objezdu na Nové hospodě jsem ještě neviděl.

Advent
(dm, Informace, 15.12.2003)
Ve čtvrtek 18.12. proběhne tradiční Vánoční nadělování aneb ze všeho kousek.
Co všechno dokáží naše děti můžete vidět od 17 hodin v kulturním domě. Vystoupí děti ze základní, umělecké, mateřské a taneční školy.

Fotky ze závěrečné ve Stodě
(icp, Informace, 14.12.2003)
Závěrečná ve Stodě, která se konala 13.10.2003 proběhla hladce, přinášíme vám bohatou fotogalerii z této slavnostní atmosféry, kterou naleznete na http://foto.zestoda.net.

Soutěž
(jf, Informace, 13.12.2003)
Pokud chcete soutěžit, máte smůlu. Před čtrnácti dny jsem psal o mailové konferenci a také o tom, že je pro její účastníky připravena soutěž. Soutěž proběhla a vítěz je už znám.

Advent
(dm, Informace, 12.12.2003)
V pondělí 15. prosince od 18.00 hodin vystoupí v zasedací síni MěÚ ženský pěvecký sbor Carmina z Přeštic.
Doplněno: TATO AKCE BYLA ZRUŠENA.

Akce na víkend
(jf, Informace, 10.12.2003)
V pátek kino v Chotěšově Kill Bill 1 (Byl to její svatební den a oni se ji pokusili zabít. Po pěti letech kómatu se „Nevěsta“ vydává na cestu pomsty.), nebo maturitní ples ve Stodě.
V sobotu závěrečná tanečních ve Stodě, nebo kino v Holýšově Pravá blondýnka 2 (Lepší. Odvážnější. Blonďatější.).
Samozřejmě se blíží silvestr. Plakátů na ten chotěšovský jsem už viděl spoustu, na stodský ani jeden. Ale třeba se jen špatně dívám.

Advent
(dm, Informace, 08.12.2003)
Ve čtvrtek 11.prosince v 17.00 hodin se koná adventní koncert ZUŠ v zasedací síni MěÚ.

Akce na víkend
(jf, Informace, 03.12.2003)
V sobotu odpoledne mikulášská nadílka v Chotěšově, večer v Chotěšově mikulášská zábava The Wrongs, v Holýšově závěrečná tanečních, kino v Holýšově Loupež po italsku (Naprosto dokonalá krádež, ale ...).
V neděli benefiční vánoční koncert v kapitulní síni chotěšovského kláštera. Vánoční staročeské koledy a lidové písně v podání dudácké muziky a pěveckého souboru. Dobrovolné vstupné je určeno na opravy kláštera.

Nové stránky radnice
(jf, Informace, 02.12.2003)
Stodská radnice spustila novou verzi stránek na mestostod.cz. Změnila se struktura i vzhled. Mimochodem je tam pár chybiček, které se snad vychytají (myslím tím překlepy typu Paval), ale taky chyby, které by tam snad být neměly (a teď myslím třeba ředitele nemocnice).

Výstava v knihovně
(dm, Informace, 01.12.2003)
Po celý prosinec probíhá v knihovně výstava fotografií. Tématem je Stod kolem roku 1900, fotografie byly pořízeny ze starých skleněných diapozitivů.

Advent
(dm, Informace, 27.11.2003)
V pondělí 1. prosince slavnostní zdobení stromku s koledami na pěší zóně - zveme malé i velké, přijďte si zazpívat koledy a ozdobit stromeček. Můžete si přinést vlastní ozdoby, ale nějaké budou i připravené.

Akce na víkend
(jf, Informace, 26.11.2003)
V pátek kino v Chotěšově Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (Pod pirátskou vlajkou vzhůru za dobrodružstvím. Odvážní korzáři, půvabné dámy, spousta rumu a velký poklad Aztéků.)
V sobotu kino v Holýšově Želary (Krutý příběh něžné lásky.)
V neděli ve Stodě pořádá kynologický klub v kulturním domě Mikulášskou nadílku pro děti, večer je na ČT1 první adventní koncert, je věnován Diakonii Českobratrské církve evangelické v Merklíně.

Vánoční výzdoba
(jf, Informace, 24.11.2003)
Ve Stodě se už objevila první vánoční výzdoba na ulicích: máme vánoční most a vánoční strom na pěší zóně.
V jiném městě jsem výzdobu ještě neviděl, tedy kromě dnešního rána: v Plzni se taky začíná, ale ta je přece jen větší. První advent bude až v neděli, takhle budeme za chvilku zdobit už v říjnu.

Dálnice
(jf, Informace, 24.11.2003)
Za tři týdny (15. prosince) bude otevřen dálniční obchvat Plzně (nebo tedy alespoň jeho většina). Kudy se vlastně bude jezdit se můžete podívat na mapu (pozor má 700 kB), nebo na menší verzi mapy (300 kB).
K obchvatu se váže i nová anketní otázka.

Výluka
(jf, Informace, 23.11.2003)
Vlaky nebudou jezdit v úseku Stod - Holýšov dne 26.11.2003 v době 10:00 - 15:00 hod.

silvestr.zestoda.net
(jf, Informace, 21.11.2003)
Silvestr se blíží, možná už víte, kde ho strávíte, možná ne. Po třech letech bude letos i ve Stodě, ale o něm nic nevím. Dovolím si vám tedy nabídnout silvestr.zestoda.net.

Opravuje se lávka
(jf, Informace, 21.11.2003)
To není nic nového, ale konečně přinášíme několik fotografií. Fotil je Frenk svým digitálním fotoaparátem Olympus C2020Z :-)

Z tisku
(jf, Informace, 21.11.2003)
Ve včerejším Plzeňském deníku vyšly dva články o Stodě.
V prvním se píše o účasti žáků ISŠaU na celostátní soutěži elektrotechniků, kde obsadili páté a první místo.
Druhý je pokračováním pravidelné rubriky "Vysvědčení našim radním", ve které žáci devátých tříd známkují své město. Tentokrát vyšla řada na Stod. Podívejte se, jak dopadl Stod (obrázek má 168 kB). Vyšla také reakce starosty s nadpisem "Stod byl mile překvapen". Což o to, já taky.

Adventní koncert
(jf, Informace, 21.11.2003)
V pondělí 24. listopadu od 18.00 hodin se bude konat v zasedací síni MěÚ první adventní koncert.

Akce na víkend
(jf, Informace, 19.11.2003)
V pátek kino Chotěšov Pravá blondýnka 2 (Lepší. Odvážnější. Blonďatější.)
V sobotu kino Holýšov Bláznivá školka (Eddie Murphy vychovatelem proti své vůli.)

Stránky stodské školy
(jf, Informace, 13.11.2003)
... se přestěhovaly. Nyní je najdete na adrese zsstod.cz

Akce na víkend
(jf, Informace, 12.11.2003)
V pátek v Chotěšově buď kino Nuda v Brně (Komedie navzdory osudu.) nebo bigbít - Extra Band.
V sobotu v Chotěšově Podzimní pochod - Memoriál Karla Velkoborského (trasy 12, 20 a 35 km), večer bigbít ve Stodě - Krleš, nebo kino v Holýšově Tomb Raider 2 (Angelina Jolie znovu zachraňuje svět.).
V neděli poslední domácí zápas 1. A třídy Stod - Přeštice B.

Dvakrát z novin
(jf, Informace, 11.11.2003)
Ve včerejším Plzeňském deníku jsem si všiml dvou článků. V prvním se píše o Zemědělském družstvu 1. Máj Ves Touškov (dejž mu pánbů lehkou zem), které je na třetím místě mezi dlužníky Všeobecné zdravotní pojišťovny v Plzeňském kraji s částkou 6,7 milionu korun.
V druhém článku (on to vlastně nebyl článek, ale popisek pod fotografií) se psalo o tom, že vodáci naposledy sjeli Mži a Neptun jim ji zamkl. Vodáci byli z Plzně, ale ten Neptun by vám mohl být povědomý, podívejte se na fotografii.

Lepíme si doma pro radost
(jf, Informace, 09.11.2003)
Takhle se jmenuje výstava modelů, která se bude konat 11. 11. v chotěšovské škole. Autory modelů jsou její žáci.
A aby toho nebylo málo, tak celé úterý budou v chotěšovské školy otevřené dveře (jestli jsem správně pochopil plakát Den otevřených dveří).

Fotky z druhé prodloužené
(jf, Informace, 08.11.2003)
Můžete si prohlédnout fotky i z druhé prodloužené, odkaz taneční 2003, od strany 5. A abych předešel některým příspěvkům: návštěvníků bylo kolem dvou set.

Policejní kontroly
(jf, Informace, 08.11.2003)
... probíhaly i dnes, takhle to vypadalo dnes odpoledne v Chotěšově.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 06.11.2003)
Pro podezření z trestného činu útoku na veřejného činitele vyšetřují policisté z Holýšova na Domažlicku šestatřicetiletého muže z Domažlicka. Ten po incidentu na nádraží v Holýšově napadl i přivolané policisty, vyhrožoval jim zabitím a jednoho z nich udeřil hlavou do břicha. Zkrotl až po použití donucovacích prostředků. S ohledem na opilost útočníka bylo rozhodnuto o jeho převozu do protialkoholní záchytné stanice v Plzni k vystřízlivění. Vyšetřování případu ještě pokračuje.

Nová autobusová zastávka
(jf, Informace, 06.11.2003)
... bude fungovat od pondělí před "Mototechnou". Jenom nevím, jestli úplně nahradí zastávku "u drogerie", protože jsou tam vylepené jízdní řády do Dobřan, Dioosu, Kolovče, ale Plzeň - Domažlice tam není.

Akce na víkend
(jf, Informace, 05.11.2003)
V pátek druhá prodloužená tanečních ve Stodě (už s kapelou), kino v Chotěšově Telefonní budka (Mluv, nebo jsi mrtvej...).
V sobotu kino v Holýšově Rebelové (Osudová láska a legendární hity ve výpravném muzikálu Filipa Renče o nešťastném létě roku 1968).

Z černé kroniky
(jf, Informace, 05.11.2003)
V průmyslové zóně ve Stodě na jižním Plzeňsku vnikl neznámý zloděj do jedné z výrobních hal, když k tomu využil nezajištěného okna. Dostal se až do kanceláří, odkud si odnesl pět počítačů a stejný počet tiskáren. Způsobené škody byly vyčísleny na 100 tisíc korun.

Divadlo
(dm, Informace, 02.11.2003)
2. prosince předvede soubor Hudebního divadla v Karlíně s Josefem Zímou v místním kulturním domě lidovou hru K. Hašlera Podskalák.

Akce na víkend
(jf, Informace, 30.10.2003)
V pátek kino v Chotěšově Hulk (Nevím, kdo jsem. Nevím, jak jsem vznikl. Vím jen, že mě nebudete mít rádi, až se rozzlobím.).
V sobotu kino v Holýšově Identita (Kdo bude první, kolik jich bude, kdo z nich je vrah?).
A v neděli fotbal Stod - Planá.

Vlajky a vlaječky
(jf, Informace, 28.10.2003)
Prošel jsem jenom kousek Stoda a nějak jsem nenašel vyvěšené vlajky a vlaječky. Přitom by dnes měl být státní svátek nejsvátečnější.
Že bychom nebyli až tací vlastenci? Že by vlajky patřily jenom na fotbal a hokej? V USA by vlajky visela ne na každém druhém rohu, ale na každém rohu dvě. Co vy na to? To zas bude komentářová smršť :-)

Nová anketa
(jf, Informace, 27.10.2003)
Anketa sice zmizela z hlavní stránky, ale nezmizela úplně. Například ode dneška funguje nová. Můžete hlasovat na téma letní/zimní čas.

Akce na víkend
(jf, Informace, 22.10.2003)
V pátek lampionový průvod ve Stodě, bigbít v Hradci (hraje Brufen) nebo kino v Chotěšově Terminátor 3: Vzpoura strojů (Arnold Schwarzenegger na záchranné misi v nejnovějším pokračování slavného Terminátora.).
V sobotu v Chotěšově Taneční zábava pro starší a pokročilé a kino v Holýšově pro změnu Terminátor 3: Vzpoura strojů (Arnold Schwarzenegger na záchranné misi v nejnovějším pokračování slavného Terminátora.).

Lampionový průvod
(dm, Informace, 20.10.2003)
Městská knihovna zve malé i velké na lampionový průvod v pátek 24. října 2003. Sraz účastníků je v 18.30 hodin na Komenského náměstí, před základní školou.
Lampióny a dobrou náladu s sebou! Na závěr průvodu ohňostroj.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 19.10.2003)
I v příštím týdnu stále ještě pokračuje (naštěstí v neděli skončí - snad) nepřetržitá výluka v úseku Stod - Holýšov.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 19.10.2003)
Na letišti v obci Chotěšov došlo 16. 10. v půl sedmé večer k havárii ultralehkého letadla Cora. Devětapadesátiletý pilot z Plzně nezvládl přistávací manévr a havaroval v poli 100 m od začátku vzletové dráhy. Při havárii došlo ke zranění pilota, který byl Leteckou záchranou službou Líně přepraven do Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín. O nehodě byl informován hlavní inspektor provozu ultralehkých letadel, který se na místo dostavil k provedení šetření. Způsobená škoda byla vyčíslena na 800 000 Kč.

Akce na víkend
(jf, Informace, 15.10.2003)
V pátek kino v Chotěšově Rychle a zběsile 2 (Jak rychle to chceš?), ve Stodě první lekce Tanečních pro dospělé.
V sobotu kino v Holýšově Charlieho Andílci: Na plný pecky (Drew Barrymoreová, Cameron Diazová a Lucy Liu – sexy agentky znovu v akci!), v Hradci vinobraní a v Mantově by měli hrát The Wrongs.
V neděli fotbal Stod - Manětín.

Fotbal - Rakousko
(jf, Informace, 15.10.2003)
Dostal jsem mailem:
Jak je vidět z obrázku (vlevo nahoře), i fanoušci ze Stoda byli na utkání Rakousko - Česko.
Já se přiznám, že jsem nikoho nepoznal (uznávám, že to je moje chyba), ale třeba vy na tom budete líp.

Školáci v televizi
(jf, Informace, 13.10.2003)
Zítra, tedy v úterý 14. 10. v 16:40 (pokud to nestihnete, tak i ve středu v 13:55) by měli v televizní soutěži Hra na zelenou soutěžit sedmáci ze Stoda (nebo spíše sedmačky) Barbora Holá, Barbora Šabatová a Jana Šleisová.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 12.10.2003)
I v příštím týdnu stále ještě pokračuje (až do 26. října) nepřetržitá výluka v úseku Stod - Holýšov.

Taneční pro dospělé
(jf, Informace, 10.10.2003)
Po roce budou ve Stodě opět taneční pro dospělé (tedy pokud bude zájem). Začínají 17. 10. 2003 (příští pátek) ve 21,45. Naplánováno je šest lekcí plus závěrečná (ta bude 19. prosince). Viz tsdance.zestoda.net.

Tak nám zabili...
(jf, Informace, 09.10.2003)
Ale nikoho nezabili, jenom vás měl titulek nalákat.
Odvolali nám ředitele. Nemocnice už nemá ředitele (i když ho zastupitelé podpořili), ale po několika letech opět ředitelku, je jí ing. Šlajsová (omlouvám se, pokud jsem jméno zkomolil, ale na oficiální stránce www.nemocnice-stod.cz ho prostě nezjistíte).

Akce na víkend
(jf, Informace, 08.10.2003)
V pátek kino v Chotěšově Charlieho Andílci: Na plný pecky (Drew Barrymoreová, Cameron Diazová a Lucy Liu – sexy agentky znovu v akci!).
V sobotu kino v Holýšově 28 dní poté (Dny jsou sečteny.).

Bitva v nové verzi
(icp, Informace, 07.10.2003)
Na světe je verze 1.1 Bitvy nad Stodem. Stahujte, hrajte, střílejte, kritzujte. Ale tentokrát už jen pro radost, nikdo další už CD nedostane ;->