Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1544 nalezených)

Stodská nemocnice chystá novinky
(jf, Informace, 19.02.2004)
MF Dnes, Plzeňský kraj, 19.2.2004
Mnoho novinek svým pacientům v poslední době nabídla či vbrzku nabídne nemocnice ve Stodě na Plzeňsku. Ta se přitom po uzavření nemocnice v Plané musela vyrovnat s novou situací. Přibylo jí totiž výrazně pacientů. Její spádová oblast ze 40 tisíc obyvatel vzrostla na 60 tisíc.

Akce na víkend
(jf, Informace, 18.02.2004)
V pátek kino Chotěšov Želary (Krutý příběh něžné lásky.)
V sobotu kino Holýšov Švindlíři (Podvodník Roy (Nicolas Cage) má fobii z nepořádku, pak pozná svou dceru...).

Fotky z maškarního
(jf, Informace, 16.02.2004)
Včera se konal dětský maškarní ples, který pořádaly DDM Stod a Rada rodičů při ZŠ Stod. Několik fotografií (přesně je jich 39) si můžete prohlédnout na foto.zestoda.net.

Sobotní dopoledne s břišními tanci
(ddm, Informace, 16.02.2004)
V sobotu 21. února jsme pro všechny ženy a dívky připravili další Sobotní dopoledne s břišními tanci. Akce proběhne od 9:00 do 11:00 hodin v DDM. Je určena i pro nově příchozí.
Poplatek činí 50,-Kč. Je nutné se předem přihlásit.

Co se ve Stodě nemůže stát
(jf, Informace, 13.02.2004)
Jsem zaměstnán v Plzni a jezdím do práce vlakem. Jezdím z Hlavního nádraží a chodím na něj halovým podchodem.
To je úvod. A co mám na srdci? Několik osob, které podchodem jenom neprocházejí. To takhle nosí různé barevné vesty a rozdávají noviny. Ti v oranžových předvolební noviny jedné strany, ve kterých jsou jen bláboly, ti ve žlutých týdeník, kde je plno reklam (musí se uživit, když je zdarma), ale i něco čtení. Další druh se naštěstí nevnucuje, jsou to asi nějací ochránci čehosi, protože nabízejí Strážní věž. A pak třetí skupinka, která se naopak vnucuje až moc. Mladí lidé, jejichž jedinou prací je zřejmě otravovat kolemjdoucí. I když musím přiznat, že se chovají vcelku slušně, ale dotaz "nemáš nějaký drobný?" už mi leze krkem a na oslovení "nazdar chlape" jsem snad alergický. Přece jen to slýchám poměrně často.
A tak si říkám, ještě že Stod nemá podchod a tak se tam tohle stát nemůže. Nebo snad ano?

Akce na víkend
(jf, Informace, 11.02.2004)
V pátek myslivecký ples ve Stodě (hraje orchestr Jana Čiviše- Chlapáci, tombola - srna, divočák a další i nemyslivecké ceny) nebo kino v Chotěšově Prci, prci, prcičky 3 - Svatba (Vzrušující vyvrcholení Prcičkové ságy.)
V sobotu odpoledne v Chotěšově dětský karneval, večer tamtéž Šibřinky (hudba Styl Blovice, masky mají poloviční vstupné), bigbít v Hradci (hraje Brufen) nebo kino v Holýšově Zelené peklo (John Travolta v akčním krimi z amerického vojenského tábora v Panamě.)
V neděli ve Stodě Dětský maškarní ples (tombola, soutěže, vystoupení ZÚ roztleskávačky).

Zápis do první třídy
(jf, Informace, 08.02.2004)
Budoucí prvňáčci (děti narozené do 31.8.1998) mohou (musí, by měli?) přijít k zápisu 13.2. 2004 od 14.00 do 17.00 h v budově 1. stupně ZŠ na Hradecká ulici.

Nádraží vyděsil podezřelý prášek
(jf, Informace, 06.02.2004)
Na nádraží v Chotěšově se objevil podezřelý bílý prášek. Byl vysypaný na peronu. Začali ho likvidovat plzeňští hasiči ve speciálních přetlakových oblecích. Přijela i policie a hygienik. Jednomu přihlížejícímu se udělalo zle, proto se ho ujali lékaři.

Z tisku
(jf, Informace, 05.02.2004)
Právo, Plzeňský kraj, 5. 2. 2004:
Finančním postihem ředitelů vyvrcholila kontrola hospodaření v ústavech sociální péče ve Stodě na jižním Plzeňsku a v Bystřici nad Úhlavou na Klatovsku. Audit v obou organizacích si objednal Plzeňský kraj, který je jejich zřizovatelem. Krajští radní také rozhodli o trestu za účetní chyby. V letošním roce chce kraj takto zkontrolovat ještě dalších 24 organizací.
"V ústavech sociální péče byly při kontrole hospodaření nalezeny chyby v účetnictví. Některé položky nebyly zaúčtovány správně. Ředitelům bude jednorázově zkráceno osobní ohodnocení, které je součástí mzdy," popsal radní pro zdravotnictví a sociální záležitosti Jaroslav Kadlec (US-DEU).

Mistrovství Stoda ve skládání puzzle
(dm, Informace, 05.02.2004)
O to, aby se děti ani o jarních prázdninách nenudily, se postarala Městská knihovna ve Stodě, která na středu 4. února připravila Mistrovství Stoda ve skládání puzzle. Ve velké zasedací síni městského úřadu se k soutěži sešli účastníci soutěže různého věku. Nejmladší soutěžící byly čtyři roky, nejstarší čtyřicet jedna. Jak je vidět, puzzle může opravdu skládat člověk v každém věku, stačí jen trpělivost, představivost a v případě soutěže i hbité prsty. Vlastní soutěž probíhala ve dvou kolech, kdy soutěžící v každém kole skládali jiný obrázek z 54. dílků. Výsledné časy obou kol se zprůměrovaly. Že na věku nezáleží se potvrdilo i při konečném sčítání,kdy děti obsadily první tři místa a na nejlepšího soutěžícího z řad dospělých "zbyla" až bramborová medaile.
Výsledky:
1. Martin Mlynářík
2. Markéta Praizlerová
3. Katka Schejbalová
4. Stáňa Kamarýtová

Akce na víkend
(jf, Informace, 04.02.2004)
V pátek kino Chotěšov Jeepers Creepers 2 (Vychutná si tvůj strach.)
V sobotu kino Holýšov Rozvod po francouzsku (Ve francouzštině znějí některé věci více sexy.)

Kitfest 2004
(jf, Informace, 02.02.2004)
Klub plastikových modelářů pořádá 15. ročník setkání příznivců plastikových modelů a zároveň soutěž, výstavu a burzu plastikových modelů Kitfest 2004.
Akce se koná 7. února od 8 do 16 hodin v kulturním domě - ve velkém i malém sálu. Co je připraveno? Soutěž v deseti kategoriích (hodnotit budou sami návštěvníci, cenu dostanou vždy tři modely z každé kategorie), prodej modelů, doplňků a literatury, modelářská burza, setkání se zajímavými hosty, video s leteckou a vojenskou tematikou, ukázky počítačových her.
Pokud byste se chtěli zúčastnit se svými modely, přejímka je v pátek 6.2. od 16 do 17 hodin, v sobotu 7.2. od 7,30 do 9 hodin.

Mistrovství Stoda ve skládání puzzle
(dm, Informace, 01.02.2004)
Nemáte co dělat o jarních prázdninách? Nudíte se? Pak pro vás máme tip - přijďte si vyzkoušet svoji trpělivost, pohotovost a zručnost ve středu 4. února od 15.00 hodin do zasedací síně městského úřadu na náměstí ČSA. Bude zde mistrovství Stoda ve skládání puzzle.Kdo může soutěžit? Kdokoliv, protože tady opravdu záleží na každém jedinci. Můžete s sebou klidně vzít tatínka, maminku, dědečka, babičku a změřit s nimi svou pohotovost. Na vítěze na prvních třech místech čeká odměna.

Z tisku
(jf, Informace, 29.01.2004)
Právo, Plzeňský kraj, 29. 1. 2004:
Kraj přetransformoval okresní nemocnice na obchodní společnosti, v nichž je jediným akcionářem a má za ně odpovědnost.
Rušení nemocničních lůžek nebo dokonce celých oddělení není podle ředitelů nemocnic v Plzeňském kraji aktuální a nic neřeší.

Soutěž
(jf, Informace, 26.01.2004)
Tentokrát ji nepořádáme my, ale firma OTM. Vyhrát můžete křesílko, otázky jsou jednoduché. Zúčastníte se? Čas máte do pátku.
Jenom nezapomeňte na pátou otázku odpovědět www.zestoda.net.

Klubový večer
(jf, Informace, 25.01.2004)
Osvětová beseda v Chotěšově pořádá ve čtvrtek 29. ledna od 19 hodin Klubový večer. Hrát budou Vojta Kiďák Tomáško a Ríša Melichar. Vstupné 50 korun, výtěžek bude použit na instalaci výstavy Amatérský Chotěšov, která se každoročně koná v klášteře.

Z tisku
(jf, Informace, 22.01.2004)
MF Dnes, Plzeňský kraj, 22.1.2004:
Ke komerčnímu využití a zřejmě i k bydlení by měly podle plánů některých radnic sloužit bývalé armádní objekty, o jejichž převodu na obce rozhodla v prosinci vláda. V Plzeňském kraji má dostat armádní majetek například město Stod a obec Klášter na Plzeňsku.
"Žádáme o ten areál už čtyři roky, ale zatím ho ještě převeden nemáme," řekl ČTK starosta Stodu Lubomír Jungbauer.
Stod má dostat asi pětihektarový kasárenský areál, kvůli jeho umístění ve svahu je ale podle starosty využitelná jen polovina. Město by rádo nejdřív část areálu využilo po určitých úpravách jako provizorium pro základní školu se 450 žáky. Budova školy se má rekonstruovat a po dobu oprav by děti mohly být dočasně v kasárnách. Pak by město chtělo s pomocí dotace předělat kasárna na byty, v části areálu se počítá s komerčním využitím pro drobnou výrobu místních podnikatelů.

Akce na víkend
(jf, Informace, 21.01.2004)
V pátek největší hit společenské sezony ve Stodě 8. společenský ples kultury a podnikatelů (hraje Klatovská kapela, připraveno je předtančení -absolventi tanečních, půlnoční slosování hlavních cen, taneční ukázky, dámská volenka, předprodej vstupenek v městské knihovně 100,- Kč).
V sobotu Hasičský bál v Chotěšově (hraje Orchestr Václava Nohy, slíbená je bohatá tombola, vstupné 50 Kč), nebo kino v Holýšově Láska nebeská (Nebesky romantická komedie.).

Plavání v Plzni
(ddm, Informace, 20.01.2004)
V pátek 30. ledna jsme pro všechny kluky a holky připravili plavání v Plzni na Slovanech. Těšit se můžete na tobogán, divokou řeku a další atrakce… Na plavání pojedeme objednaným autobusem.
Cena plavání činí 110,-Kč. Částku je nutno zaplatit do středy 28. 1. v DDM Stod.

Akce na víkend
(jf, Informace, 14.01.2004)
V sobotu Myslivecký ples v Chotěšově (hraje Tonic nebo To nic?) nebo kino v Holýšově Quo Vadis (Milostný příběh příslušníka římské patricijské rodiny Marka Vinicia a křesťanky Lygie posloužil autorovi románu k barvitému popisu doby vlády císaře Nerona ve starém Římě. Vykresluje období zániku římského impéria a vzniku nové spravedlivější éry křesťanské víry.)

Samá voda
(dx, Informace, 14.01.2004)
Jak tak začíná někomu přibývat voda ve sklepě, napadlo mě, že by lidi nejen ve Stodě možná zajímalo jaké bude v nejbližších dnech počasí, jestli bude nadále pršet, či jak to vypadá s případným povodňovým stavem. Vše lze najít na stránce http://www.chmi.cz/poboc/PL/aktual/aktual.html. Kromě počasí a sněhového zpravodajství tam jsou i informace o stavu plzeňských toků s vyznačením případného stupně povodňové aktivity.
Další info lze nalézt přímo na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu.

Návrat k silvestru
(jf, Informace, 09.01.2004)
Opět po letech byl ve Stodě silvestr, v Chotěšově byl už podruhé, čekal jsem nějaké komentáře, ale nikde nic. Nepodělíte se o zážitky?

Den otevřených dveří
(ASe, Informace, 07.01.2004)
ISŠaU zítra pořádá Den otevřených dveří.

Akce na víkend
(jf, Informace, 07.01.2004)
No moc jich zrovna není: kino v Chotěšově v lednu nepromítá, plesy ještě nejsou, taneční už nejsou, zbývá tedy pouze v sobotu kino v Holýšově Jeepers Creepers 2 (Zrůdné netopýří monstrum zvané Creeper, žíznivý feťák lačný krve, opět přichází. Po 23 letech, na 23 dní. Probuzen a vytráven občerstvujícím zimním spánkem plánuje s morbidní chutí strašidelnou hostinu, kterou si chce stůj co stůj dokonale užít.)

Stod v Tele tele
(jf, Informace, 07.01.2004)
Ano je to tak, Stod se dostal i do tak váženého pořadu, jako je Tele tele. Konkrétně v části Vox po kulích: Čau, já jsem ze Stodu, to je takový město u Plzně a my tam máme s klukama hardcorovou kapelu a já bych vám zahrál některý naše písničky. Zpíváme falešně.
Na záznam se můžete podívat v archivu vysílání TV Nova.
Jenom nevím, o které kapele byla řeč, to by mohli vědět pořadatelé, či návštěvníci Woodstodu :-)
DODATEK: Video si můžete stáhnout i z našeho serveru.

Benzín
(jf, Informace, 06.01.2004)
Tak už víte, o kolik podražil benzin ve Stodě díky zvýšení daní? Podívejte se na benzinka.zestoda.net.
Mimochodem, odkaz najdete i na konci stránky.

Stávka lékařů
(jf, Informace, 05.01.2004)
Dobrá zpráva: pokud se chystáte zítra navštívit svého praktického lékaře, nemusíte se obávat stávky. Ani MUDr. Rumanová, ani MUDr. Vítek se ke stávce nepřipojí.

Vzkaz z ISŠaU
(ASe, Informace, 05.01.2004)
Tak nám už podruhé vykradli (nebo vykradl (-a) ??)ve škole (ISŠaU) občerstvovací automaty. Protože předpokládám, že je to práce těch aktivních vykrádačů, kteří mimo jiné vybrali už počtvrté chotěšovský Energodos a řádí i jinde ve Stodě a okolí a protože dále předpokládám, že to u nás ve škole dobře znají a mají možná kamarády, kteří sem chodí nakukovat, tak jim tady s dovolením nechávám vzkaz:
Automaty jsem nechala ze školy odvézt, tedy 400 normálních lidí má po možnosti občerstvení. Vrátím je, až vás chytnou - mimochodem díky za tu krevní stopu na okně. Doufám, že to bolelo. Takže další návštěvy u nás jsou bezpředmětné, zkuste to zase jinde. Jo a kolik bylo v tom mincovníku? Dva tácy? V tom druhém, který jste nenašli bylo pět :-)))). Ale škoda na automatech je přes 100 000,-, to se vám fakt zadařilo.

Stodská nemocnice, a. s.
(jf, Informace, 01.01.2004)
Stodská nemocnice, a. s. - to je oficiální název zdravotnického zařízení na kraji našeho města. Jenom by mě zajímal člen představenstva ve výpisu z obchodního rejstříku. To pracuje pomalu Krajský soud, nebo jde o trafiku?

Stod ve vyhledávačích
(jf, Informace, 31.12.2003)
Co všechno můžete najít na internetu, když zadáte do vyhledávače STOD?

Kam na silvestra?
(jf, Informace, 30.12.2003)
Nabídek je několik.
Do "Empíru" - jen do osmi, pak je zavřeno.
Do Harlekýna - pouze pro zvané, ale když se budete snažit, prý vás nevyhodí.
Do Tisportbaru - pouze pro uzavřenou společnost.
Do Formanky - nějaká oslava by tam být měla, bohužel nevím nic víc.
Do nějakého dalšího restauračního zařízení? Proč ne?
Do stodského KD? Silvestr pořádají kynologové, začátek ve dvacet hodin, hraje Fontana Band, vstupné 150, žádný další program neupřesněn.
Do chotěšovského KD? Začátek ve dvacet hodin, reprodukovaná hudba - hity posledních padesáti let, vstupné 100, slíbené jsou soutěže, ohňostroj, tombola, přípitek a taneční vystoupení.
A kam půjdete vy?

Kruhový objezd
(jf, Informace, 29.12.2003)
O kruhovém objezdu na křižovatce Plzeňská x Stříbrská x náměstí se mluví už dost dlouho. Dnes máte šanci podívat se, jak by měl vypadat.

Nemocnice
(jf, Informace, 21.12.2003)
Na nemocnici už nesvítí neon Okresní nemocnice, ale pouze nemocnice.
Zajímalo by mě, jestli u toho zůstane, nebo se přidá ještě Stodská před a a.s. za, aby vznikl oficiální název Stodská nemocnice, a. s.

Fotky z vánočního nadělování
(jf, Informace, 19.12.2003)
Několik fotografií z této akce najdete na foto.zestoda .net.

Z tisku
(jf, Informace, 19.12.2003)
Opět se v Plzeňském deníku nepsalo o Stodě. I když tentokrát je to vlastně dobře. Článek byl o podávání alkoholu mladistvým a mezi problémovými místy okresu Plzeň-jih byly jmenováy Přeštice a Starý Plzenec.

Akce na víkend
(jf, Informace, 17.12.2003)
V sobotu Adventní koncert ve Špitální kapli, zpěv koled na schodišti chotěšovského kláštera nebo kino v Holýšově Mizerové II (Will Smith a Martin Lawrence – šílení poldové versus drogová mafie.)
V neděli Česká mše vánoční v provedení souboru Hlas z Holýšova v zasedací síni městského úřadu.

Doprava
(jf, Informace, 17.12.2003)
Tak jsem jel po novém obchvatu Plzně. Nepíšu schválně dálničním, protože jsem jel z Vysoké na Prahu, kde o dálnici nelze mluvit. Cesta je skutečně rychlejší (taky je o něco kratší), i když jsem od Štěnovic jel v koloně za jedním pomalým Favoritem. Dnes ráno jsem jel do Plzně a skutečně je vliv obchvatu poznat. Tři auta na kruhovém objezdu na Nové hospodě jsem ještě neviděl.

Advent
(dm, Informace, 15.12.2003)
Ve čtvrtek 18.12. proběhne tradiční Vánoční nadělování aneb ze všeho kousek.
Co všechno dokáží naše děti můžete vidět od 17 hodin v kulturním domě. Vystoupí děti ze základní, umělecké, mateřské a taneční školy.

Fotky ze závěrečné ve Stodě
(icp, Informace, 14.12.2003)
Závěrečná ve Stodě, která se konala 13.10.2003 proběhla hladce, přinášíme vám bohatou fotogalerii z této slavnostní atmosféry, kterou naleznete na http://foto.zestoda.net.

Soutěž
(jf, Informace, 13.12.2003)
Pokud chcete soutěžit, máte smůlu. Před čtrnácti dny jsem psal o mailové konferenci a také o tom, že je pro její účastníky připravena soutěž. Soutěž proběhla a vítěz je už znám.

Advent
(dm, Informace, 12.12.2003)
V pondělí 15. prosince od 18.00 hodin vystoupí v zasedací síni MěÚ ženský pěvecký sbor Carmina z Přeštic.
Doplněno: TATO AKCE BYLA ZRUŠENA.

Akce na víkend
(jf, Informace, 10.12.2003)
V pátek kino v Chotěšově Kill Bill 1 (Byl to její svatební den a oni se ji pokusili zabít. Po pěti letech kómatu se „Nevěsta“ vydává na cestu pomsty.), nebo maturitní ples ve Stodě.
V sobotu závěrečná tanečních ve Stodě, nebo kino v Holýšově Pravá blondýnka 2 (Lepší. Odvážnější. Blonďatější.).
Samozřejmě se blíží silvestr. Plakátů na ten chotěšovský jsem už viděl spoustu, na stodský ani jeden. Ale třeba se jen špatně dívám.

Advent
(dm, Informace, 08.12.2003)
Ve čtvrtek 11.prosince v 17.00 hodin se koná adventní koncert ZUŠ v zasedací síni MěÚ.

Akce na víkend
(jf, Informace, 03.12.2003)
V sobotu odpoledne mikulášská nadílka v Chotěšově, večer v Chotěšově mikulášská zábava The Wrongs, v Holýšově závěrečná tanečních, kino v Holýšově Loupež po italsku (Naprosto dokonalá krádež, ale ...).
V neděli benefiční vánoční koncert v kapitulní síni chotěšovského kláštera. Vánoční staročeské koledy a lidové písně v podání dudácké muziky a pěveckého souboru. Dobrovolné vstupné je určeno na opravy kláštera.

Nové stránky radnice
(jf, Informace, 02.12.2003)
Stodská radnice spustila novou verzi stránek na mestostod.cz. Změnila se struktura i vzhled. Mimochodem je tam pár chybiček, které se snad vychytají (myslím tím překlepy typu Paval), ale taky chyby, které by tam snad být neměly (a teď myslím třeba ředitele nemocnice).

Výstava v knihovně
(dm, Informace, 01.12.2003)
Po celý prosinec probíhá v knihovně výstava fotografií. Tématem je Stod kolem roku 1900, fotografie byly pořízeny ze starých skleněných diapozitivů.

Advent
(dm, Informace, 27.11.2003)
V pondělí 1. prosince slavnostní zdobení stromku s koledami na pěší zóně - zveme malé i velké, přijďte si zazpívat koledy a ozdobit stromeček. Můžete si přinést vlastní ozdoby, ale nějaké budou i připravené.

Akce na víkend
(jf, Informace, 26.11.2003)
V pátek kino v Chotěšově Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (Pod pirátskou vlajkou vzhůru za dobrodružstvím. Odvážní korzáři, půvabné dámy, spousta rumu a velký poklad Aztéků.)
V sobotu kino v Holýšově Želary (Krutý příběh něžné lásky.)
V neděli ve Stodě pořádá kynologický klub v kulturním domě Mikulášskou nadílku pro děti, večer je na ČT1 první adventní koncert, je věnován Diakonii Českobratrské církve evangelické v Merklíně.

Vánoční výzdoba
(jf, Informace, 24.11.2003)
Ve Stodě se už objevila první vánoční výzdoba na ulicích: máme vánoční most a vánoční strom na pěší zóně.
V jiném městě jsem výzdobu ještě neviděl, tedy kromě dnešního rána: v Plzni se taky začíná, ale ta je přece jen větší. První advent bude až v neděli, takhle budeme za chvilku zdobit už v říjnu.

Dálnice
(jf, Informace, 24.11.2003)
Za tři týdny (15. prosince) bude otevřen dálniční obchvat Plzně (nebo tedy alespoň jeho většina). Kudy se vlastně bude jezdit se můžete podívat na mapu (pozor má 700 kB), nebo na menší verzi mapy (300 kB).
K obchvatu se váže i nová anketní otázka.