Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1544 nalezených)

Pozor: v trafostanici je možnost úrazu elektrickým proudem
(jf, Informace, 16.06.2013)
Kdybyste nevěděli, proč vám včera nešla elektrika:
Pětadvacetiletý muž z Plzně zemřel v sobotu v noci ve Stodu na jižním Plzeňsku poté, co násilím vnikl do trafostanice v Luční ulici. Uvnitř ho zasáhl elektrický výboj a muž začal hořet. Hasiči po příjezdu na místo mohli po vypnutí proudu a zabezpečení místa už jen uhasit hořící tělo, řekli dnes hasiči a policejní mluvčí Jana Tomková.
Více na plzensky.denik.cz...

V sobotu přijďte do Chotěšova
(jf, Informace, 12.06.2013)
V sobotu se konal ve Stodě festival Šestý den (už poosmé), počasí přálo, mezi dvěma lijáky se rozjasnilo a svítilo Slunce.
Na další sobotu je připraven festival další, s názvem Slavnosti slunovratu. Ty se budou konat v chotěšovském klášteře. Začínají ve 14 hodin a připraveny jsou tři scény: rocková (Firestrikes, Jalový výkon, Ochio Rios, Brufen, Bek Ofis), folková scéna (Louka, Jiří Smrž, Eva Henychová, Petr Linhart, Beata Bocek) a divadelní (Loutkové divadlo Třemošná, Ochota sama). Kromě toho na vás čekají prohlídky kláštera a podzemí, řemeslné stánky a kreativní dílny, regionální potraviny, dětský koutek, lukostřelba, parkurové jezdectví, zahradní kavárna...
Vstupné je dobrovolné, bude použito na podporu občanských sdružení při klášteře Chotěšov, pořádá MAS Radbuza. Je objednáno hezké počasí, předpověď slibuje oblačno s teplotami kolem 24 stupňů.
Pokud chcete mít jistotu, přidejte si akci do kalendáře nebo do mobilu.

Ukradl set-top box. A to se vyplatí
(jf, Informace, 11.06.2013)
Nezvaného hosta měla ve své chalupě na Chotěšovsku 60 letá žena z Plzně. Zatím neznámý pachatel chalupu navštívil v době od 2. do 7. června letošního roku. Dovnitř vnikl poté, co rozbil skleněné tabulky u okna. Pak už mu při vstupu nic nebránilo. Zloděj odcizil set-top box, poté stejnou cestou odešel. Škodu majitelka vyčíslila na tisíc čtyři sta korun. Policisté na místě zajistili maximální počet stop a po pachateli krádeže pátrají.

Sledujete Radbuzu?
(jf, Informace, 03.06.2013)
Sledujete Radbuzu a čekáte, jestli se vyleje? Můžete se podívat, jak vypadá situace ve Staňkově, podle toho se dá trochu předpovídat, co nás čeká ve Stodě.
Naštěstí předpověď zatím nevychází.

Udělal, ale neplatí
(jf, Informace, 01.06.2013)
Trpělivost zřejmě došla 39leté ženě ze Stoda, která se v těchto dnech obrátila na policisty z obvodního oddělení ve Stodě. Od května 2009 do května letošního roku neplní vyživovací povinnost na dceru její bývalý manžel. Rozsudkem Okresního soudu Plzeň-jih mu byla stanovena vyživovací povinnost ve výši 1 100,- Kč měsíčně k rukám matky. Jelikož však v uvedeném období na dceru nijak nepřispíval, jeho dluh se tak vyšplhal na částku téměř padesát čtyři tisíc korun. Čtyřicetiletý otec dle všeho naplnil skutkovou podstatu trestného činu zanedbání povinné výživy, za který jej soudce může poslat za mříže až na dva roky.

Oslavy dne dětí zítra nebudou
(jf, Informace, 31.05.2013)
Vzhledem k předpovědi počasí, která slibuje vydatný liják, se ruší zítřejší dětský den v parku pod nádražím. Náhradní termín je stanoven na 29. 6. 2013.

A kde že jsou kamery?
(jf, Informace, 30.05.2013)
Možná jste zaznamenali přípravy kamerového systému ve Stodě (psal jsem Velký bratr se blíží), možná jste si všimli cedulí při vjezdu do Stoda, že Stod je sledován kamerami, možná víte o některé z nich.
A kde že tedy jsou? U školky, u školy, na náměstí ČSA, u křižovatky Plzeňská - Stříbrská, na Komenského náměstí a u domu s pečovatelskou službou. Ale nepředstavujte si, že někdo sedí u monitorů a sleduje, co se ve městě děje a případně volá na policii. Video z kamer je nahráváno a bude zpětně zkoumáno teprve v případě potřeby.

Nezapsala syna do školy
(jf, Informace, 17.05.2013)
Z přečinu ohrožování výchovy dítě se dle všeho bude zodpovídat 29letá žena ze Stoda. Rozsudkem Okresního soudu Plzeň-jih má od září roku 2009 nařízen dohled orgánu sociálně právní ochrany dětí. Žena se však i se synem odstěhovala neznámo kam a s úřady nijak nespolupracuje. To však není jediný matčin prohřešek. Po přestěhování nepřihlásila svého nezletilého syna k povinné školní docházce. Strážci zákona v šetření případu pokračují i nadále.

Oprašte batohy, umyjte kola, v sobotu vyrážíme
(jf, Informace, 15.05.2013)
Proč a kam? Klub českých turistů v Chotěšově v sobotu 18. května pořádá už devětatřicátý ročník pochodu Chotěšovská třicítka.
Připraveny jsou opět trasy pro pěší (5, 12, 15, 25, 35 a 50 km), horská kola (35 a 50 km) i silniční kola (65 a 85 km). Start a (pro ty šťastné i) cíl je opět v Restauraci pod Klášterem.
Prohlédněte si popisy a mapy tras. Dostal jsem přesnější popisy, aktualizoval jsem mapy.

Pankáči, vytáhněte diáře
(jf, Informace, 13.05.2013)
... a napište si do nich "19. července, Stod."
V pátek totiž v rámci kulturního programu letošní stodské pouti v letním kině vystoupí Visací zámek, česká punková legenda. A to určitě nepřeháním.
A ochutnávka na sobotu: Inflagranti (smyčcové trio hrající na elektrické nástroje, už jste je mohli vidět na pouti před čtyřmi lety) a v jednání je také Karel Kahovec a George & Beatovens (ti tu hráli loni).

Vloupal se do prodejny a obecního úřadu
(jf, Informace, 09.05.2013)
Někdy během noci ze 7. na 8. května letošního roku se vloupal zatím neznámý pachatel do prodejny potravin v jedné obci na Stodsku. V zadní části prodejny u nakládací rampy otevřel uzamčené vstupní dveře a vnikl dovnitř. S sebou si odnesl nezjištěné množství cigaret, deset lahví alkoholu různých značek a pět set korun v hotovosti. Dále se v té samé obci pachatel vloupal do budovy obecního úřadu, kde místnost prohledal, ale nic neodcizil. Celkovou škodu majitelé vyčíslili na téměř devatenáct tisíc korun. Policisté případ kvalifikovali jako přečin krádež a poškození cizí věci, za které mu po dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Nedávala pozor a shořela
(jf, Informace, 02.05.2013)
30. dubna si starší žena nedávala pozor na otevřený oheň, který se jí stal osudným. Mluvili o ni jako o čarodějnici a stalo se tak na Křížovém vrchu.
Již po několikáté se na Křížáku konal slet čarodějnic (několik rovná se minimálně šest). Počasí bylo takové nějaké, no v podstatě akorát, pršelo před začátkem a po zapálení vatry, účast přiměřená, děti spokojené.
Podívejte se na 49 fotografií, jak se soutěžilo, pálilo i zpívalo.

Cena Města Stod, podívejte se na video
(jf, Informace, 30.04.2013)
V neděli se závodilo na taneční soutěži Cena Města Stod 2013 (soutěž v tanečním sportu, tak by se mohlo závodit, ne?). Letos už nebudu nabízet přejmenování, myslím, že se tento ročník docela povedl. Vždy je sice co zlepšovat, ale účast jak tanečníků, tak diváků, byla slušná.
V pokračování článku se můžete podívat na krátký sestřih soutěží - osm hodin během sedmi minut :-) ...

Běželo se Chotěšovem
(jf, Informace, 25.04.2013)
V sobotu 20. dubna pořádal OSPV Chotěšov tradiční Běh Chotěšovem. Sice píšu tradiční, ale po čtyřleté pauze.
Vše začalo v deset hodin na hřišti ZŠ, pro děti byly připraveny trasy 50 (předškoláci) až 800 metrů (sedmáci až deváťáci). V jedenáct hodin pak startovali dospělí na trasu 5,65 km, ti už běželi běh přespolní (a taky přeslesní).
Chcete nějaká čísla? Padesát dětí, třiatřicet dospělých, nejvzdálenější závodník ujel dvě stě sedmdesát dva kilometrů. Diváky jsem nepočítal, časy se, alespoň u dětí, neměřily. Jména vítězů nejsou důležitá, důležité přece bylo zúčastnit se.
PS: Nejen pro stoďáky je připravena Stodská osmička. V pokračování článku je krátké video závodů dětských kategorií.

V neděli se bude opět tančit
(jf, Informace, 24.04.2013)
Taneční soutěž V neděli se koná další ročník taneční soutěže Cena Města Stod, tentokrát s číslovkou 2013. Letos je připraveno 13 soutěží, od juniorů po dospělé ve třídě B, první soutěž začíná v deset dopoledne, poslední nezačne dříve než v půl druhé odpoledne.
Podívejte se na fotky z loňské soutěže, třeba vás nalákají a přijdete se do kultruního domu podívat.

Pomůžete chotěšovkému klášteru?
(jf, Informace, 10.04.2013)
Je to hned a ani to nebolí. A je to zadarmo. ;-)
Hlasujte v anketě Máme vybráno, v pravém sloupci Chci hlasovat. Sbírka "Kup si své okno" má číslo 068, pokud vyhraje, dostanou organizátoři třicet tisíc korun. A to za Váš dobrý pocit stojí, ne?
Tak šup do hlasování, probíhá do 31. května. Hlasovat můžete jen jednou, ale určitě máte příbuzné a známé, kteří rádi pomohou také.

Tip na víkend - chotěšovský klášter
(jf, Informace, 05.04.2013)
V sobotu začíná letošní sezóna v chotěšovském klášteře akcí nazvanou Otevírání kláštera (prohlédněte si pozvánku). Na patnáctou hodinu je připraven koncert ženského souboru CARMINA z Přeštic, po něm pak vernisáž výstav Václav Roubal In memoriam, Ak. mal. Jaroslav Šindelář, M. Jančura a děl studentů SOŠ obchodu, užitého umění a designu Plzeň.
Na neděli jsou pak ve 14 a v 16 hodin připraveny prohlídky kláštera. Navíc ČT1 od 21:45 vysílá film 3 sezóny v pekle, který se z části natáčel v Chotěšově.
Další akce v klášteru v Chotěšově najdete v kalendáři akcí a samozřejmě na stránkách OS Klášter Chotěšov.

Kdybyste náhodou chtěli jít k doktoru
(jf, Informace, 29.03.2013)
... a navíc ještě do Chotěšova, tak abyste nezabloudili.
Všechny ordinace (praktická lékařka, zubař, dětské i gynekologie) jsou přestěhovány. Nově sídlí ve třetím patře v budově obecního úřadu. Aha, to možná taky nevíte, ten je přestěhovaný už od loňska, je ve staré škole. Dobrá Plzeňská 88, Chotěšov. Ordinace jsou sice ve třetím patře nadzemním podlaží, ale můžete použít i výtah, obec do rekonstrukce vrazila pár miliónů.
PS: I do starého střediska můžete vyrazit. Ale jen se zvířaty, od 5. dubna je tam veterina. ;-)
PPS: A od 22. dubna je v budově obecního úřadu otevřena i lékárna.

Opět se vlakem nesvezeme
(jf, Informace, 23.03.2013)
Ve dnech 26. a 27. března vždy v čase 8:00 - 14:00 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany - Stod (mapa).
Dne 31. března v čase 7:30 - 16:45 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice (mapa).

Opět nás čekají výluky vlaků
(jf, Informace, 09.03.2013)
Ve dnech 12. a 13. března vždy v čase 8:30 - 14:30 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Staňkov - Blížejov (mapa).
14. března 2013 od 07:30 do 15:00 se bude konat výluka v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice (mapa).
15. března 2013 od 08:00 do 14:00 se bude konat výluka v úseku Vejprnice - Nýřany (mapa).
Od 16. března 2013, 7:15 hod. nepřetržitě do 25. března 2013, 19:15 hod. proběhne výluka v úseku Blížejov - Domažlice (mapa).

Řidičák zpátky nedostal
(jf, Informace, 06.03.2013)
Policistům z oddělení hospodářské kriminality se podařilo odhalit případ, který kvalifikovali jako přečin padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Případ se odehrál někdy v době od 1. dubna do 7. listopadu loňského roku a na svědomí jej mají podle všeho dva muži ve věku 26 a 60let. Mladší z mužů pochází z Chotěšovska a starší z Domažlicka. Starší z povedené dvojice potřeboval lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel a zprávu o psychologickém vyšetření. Tyto dva dokumenty se však rozhodl získat nelegálně. Oslovil mladšího muže z dvojice, který mu posudek i zprávu opatřil. Padělané dokumenty koupil za jedenáct tisíc korun od zatím neznámé osoby. Šedesátiletý muž pak tyto padělky předložil ma Městském úřadě ve Stodě. Oba muži dle všeho naplnili skutkovou podstatu přečinu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na va roky.

Jdeme na zabijačku?
(jf, Informace, 04.03.2013)
Pokud máte chuť na nějakou zabijačkovou pochoutku, můžete vyrazit ve středu šestého nebo ve čtvrtek sedmého března do školní restaurace s obsluhou na Komenského náměstí č. 1. Vždy od jedenácti do šestnácti hodin budou připraveny zabijačkové hody, obsluhovat vás budou žáci 1. a 3. ročníku učebního oboru Kuchař - číšník.

Kovy se kradou, kradou, kradou
(jf, Informace, 07.02.2013)
Dvě zprávy z černé kroniky:
Policisté z Obvodního oddělení policie Stod předali záznam o sdělení podezření 24letému muži z jižního Plzeňska, a to pro přečin krádeže vloupáním. Mladík na přelomu konce ledna a začátku února v obci Stod, Nádražní ulici překonal oplocení a dostal se tak na dvůr výkupny druhotných surovin. U buňky, která se nachází na pozemku, vypáčil petlici a vlezl dovnitř. Z výkupny poté odcizil 15 kg mosazi a 23 kg mědi a způsobil tak poškozené společnosti škodu téměř sedm tisíc korun.
V průběhu podzimu roku 2012 došlo na několika místech ve Stodu postupně ke krádežím různých železných komponentů. Vzájemnou spoluprací policistů z Obvodního oddělení policie Stod a kriminalistů z Územního odboru Plzeň-venkov bylo prováděno k případům šetření, které bylo v tomto týdnu završeno úspěchem. Díky místní a osobní znalosti zjistili, že krádeže má na svědomí 32letý muž ze severního Plzeňska, který v listopadu uplynulého roku postupně odcizil v obci Stod kanálový rám s poklopem, železná vrata, kovovou mříž u kanálové vpusti a část odříznutého kovového schodiště. Všechny uvedené věci odevzdal do výkupu druhotných surovin. Podezřelý muž se toto pondělí pokusil odcizit další část odříznutého schodiště, kdy však byl přistižen zaměstnancem úřadu a předán Policii ČR. Muž si již z rukou policistů převzal záznam o sdělení podezření pro přečin krádeže.

I ve Stodě jsme zvolili Zemana
(jf, Informace, 26.01.2013)
Ve Stodě, stejně jako v celé republice, vyhrál v druhém kole prezidentské volby Miloš Zeman. Při volební účasti 53,78 % získal 58,83 % hlasů, jeho soupeř Karel Schwarzenberg 41,16 %.

Vrchol plesové sezóny je zde
(jf, Informace, 25.01.2013)
Dnes večer je ten správný čas pro vrchol letošní plesové sezóny ve Stodě. Ve dvacet hodin začíná 17. reprezentační ples města Stod. Hrát bude orchestr Dance Band Plzeň, připravena je ukázka pravé a nefalšované brazilské samby, čeká vás i bohatá tombola, losování vstupenek o hodnotné ceny, dojde i na tradiční aukci děl klientů DOZP Stod a půlnoční dámskou volenku. Orchestr bude hrát do dvou hodin, do tří pak ještě pokračuje diskotéka na balkoně malého sálu.
Bohužel letos neuvidíte předtančení. Řada byla na absolventech tanečních pro mládež, ale ti neprojevili zájem na plese tančit. Snad někdy příště.

Hned ho čapli
(jf, Informace, 14.01.2013)
Dnes 14. ledna 2013 patnáct minut po jedné hodině v noci se ve Stodě vloupal do vozidla tovární značky VW Caddy 33letý muž z Dobřan. U vozidla rozbil skleněnou výplň okna dveří u spolujezdce a vnikl do útrob vozu. Prohledaj jej a odcizil autorádio, multifunkční kleště a flashdisk. Při odchodu ještě poškodil pravou zadní pneumatiku vozu. Jeho počínání sledoval 33letý muž ze Stoda, který celou věc nahlásil policistům. Ti okamžitě vyjeli na místo a zloděje i s odcizenými věcmi zadrželi. Nyní se povedený lapka bude před soudem zodpovídat z přečinu krádež, za který jej soudce může poslat za mříže až na dva roky.

Jak jsme volili v prvním kole?
(jf, Informace, 12.01.2013)
Jak si vedli jednotliví prezidentští kandidáti ve Stodě?
Při volební účasti 60,43 % získali: Roithová 2,08 %, Fischer 24,78 %, Bobošíková 1,63 %, Fischerová 2,03 %, Sobotka 3,10 %, Zeman 23,48 %, Franz 8,46 %, Dienstbier 18,52 % a Schwarzenberg 15,86 % hlasů.
Do druhého kola bychom tedy poslali Fischera a Zemana. Jak asi dopadne kolo druhé, když do něj stodský vítěz nepostoupí?

Chcete si zopakovat novoroční ohňostroj?
(jf, Informace, 02.01.2013)
Již tradičně se ve Stodě na Nový rok konal oňostroj spojený s přípitkem. Pokud si chcete ohňostroj zopakovat, video najdete v pokračování článku. Přípitek si musíte zopakovat pomocí vlastních zdrojů. ;-)
Mimochodem, co to znamená tradičně? Já našel první zmínku z 1. 1. 2010, byl letos tedy počtvrté?

Místo kontroly sporáku kradly
(jf, Informace, 10.12.2012)
I přes veškerou preventivní osvětu policistů, prováděné besedy se seniory, se stále daří podvodníkům a zlodějům bez ostychu okrádat naše starší spoluobčany. Další případ zaznamenali policisté z obvodního oddělení ve Stodě.
6. 12. v odpoledních hodinách dvě podvodníce a zlodějky zároveň navštívily ve třetím patře bytové jednotky ve Stodě 81 letou stařenku a pod záminkou kontroly plynového sporáku se dostaly dovnitř bytu. V době, kdy poškozená hovořila s jednou ženou, druhá mezitím ukradla z bytu celkem 9 zlatých prstenů, dva páry náušnic, pět zlatých řetízků a bižuterii, která byla uložena ve šperkovnicích. Poškozené paní byla způsobena škoda ve výši 28 290 Kč. Obě ženy měly být ve věku kolem 50 let a hovořily blíže nespecifikovaným přízvukem. Na jednom z odcizených zlatých prstenů bylo na snubním prstýnku vyryto datum 11.4.1953 s  písmeny MŠ. Po zlodějkách nyní pátrají policisté z obvodního oddělení ve Stodě, ve spolupráci s kriminalisty.
Policisté opět vyzývají a upozorňují seniory, aby si nikoho cizího nepouštěli do bytu a v případě podezřelé návštěvy, která se neprokáže příslušným průkazem pracovníka firmy nebo není schopna prokázat svoji totožnost, zejména při nabídce prodeje různého zboží, nádobí, dek apod., ihned informujte policisty na linku 158. Policisté zároveň žádají občany pokud by někdo v době od 13.00 hodin cca do 13.30 hodin viděl dvě podezřelé ženy ve Stodě v okolí ulice Nádražní a mohl by podat k těmto ženám informaci, ozvěte se na linku 158.
Policisté děkují občanům za případnou spolupráci.

Stod byl ve Vyprávěj
(jf, Informace, 05.12.2012)
Televize Je tu někdo, kdo nezná seriál Vyprávěj? Ti, kdo se hlásí, si jdou nastudovat www.vypravej.cz, nebo nemusí číst dál.
Ostatní možná bude zajímat, že se do tohoto seriálu dostal i Stod. V každém díle je totiž kromě děje i ukázka několika reportáží Československé televize z té doby. A jedna z nich je právě natáčená ve Stodě. Ve třináctém díle čtvrté řady s názvem Sbohem, babičko hledejte čas 48:13.
Já seriál nesleduji, ale když jsem byl na služební cestě v Pardubicích, vítali mě kolegové slovy "objednali jsme pět autobusů pro komunisty." A pak mi vysvětlili, o co jde. Ano, až v Pardubicích znají Stod. ;-)

Chcete doma nezaměstnaného?
(jf, Informace, 28.11.2012)
Přemýšlíte, na jakou školu dítě poslat po skončení "základky"? Dnes není problém, aby se dostalo prakticky na jakoukoliv školu. Ale co místo výchovy budoucího nezaměstnaného (mám na mysli všechny ty "manažerské" obory) něco, co se bude hodit? Co z něj udělá odborníka? Třeba na zabezpečovací systémy?
Pak by se mohla hodit stodská škola. Tedy přesně řečeno Střední odborné učiliště Domažlice, škola Stod. A ještě přesněji obor mechanik informačních a bezpečnostních systémů. Dva žáci posledního ročníku se účastnili celostátní soutěže v odborných dovednostech a obsadili druhé místo v konkurenci sedmnácti družstev. To asi nebude nejhorší škola, ne? Zvlášť když loni obsadilo stodské družstvo také druhé místo.
Více informací...

Ukradli mu dvě baterie
(redakce, Informace, 14.11.2012)
Během noci z 11. na 12. listopadu 2012 odcizil zatím neznámý pachatel autobaterie z nákladního vozidla tovární značky Iveco. Vůz řidič zaparkoval v neděli okolo patnácté hodiny ve Stodě v ulici K Háječku. Když se následující den okolo půl deváté ráno k vozidlu vrátil dvě autobaterie byly pryč. Škodu majitel vyčíslil na osm tisíc korun na odcizených bateriích a tři tisíce na poškození vozu. Policisté případ kvalifikovali jako přečin krádež, za který hrozí pachateli po dopadení až dva roky vězení.

Vlakem to nepůjde. A hodně dlouho
(jf, Informace, 11.11.2012)
Ve dnech 13. listopadu 2012, 7:15 hod. nepřetržitě do 19. listopadu 2012, 19:15 hod. se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Blížejov - Domažlice (mapa). Vlaky budou vlivem náhradní autobusové dopravy cca 10 až 15 minut opožděny.

Asi začíná včelařit
(jf, Informace, 07.11.2012)
Nezvanou návštěvu měl ve svém včelíně někdy v době od 14. října do 4. listopadu letošního roku 38letý muž z Chotěšova. Zatím neznámý pachatel vypáčil dveře od včelína a vnikl dovnitř. S sebou si odnesl medomed, pět kusů konví na med a železné schůdky ke včelínu. Majitel vyčíslil celkovou škodu na více než dvacet sedm tisíc korun. Policisté případ kvalifikovali jako přečin krádež, za který pachateli po dopadení hrozí až dva roky vězení.

Přišel nečekán, nezván
(jf, Informace, 22.10.2012)
21. října 2012 třicet minut po dvacáté hodině navštívil doma svoji bývalou přítelkyni 26letý muž z Jablonce nad Nisou. Sedmadvacetiletá žena ze Stoda jej však dle všeho vidět nechtěla, a tak mu odmítla otevřít. Protože byl mladík pod vlivem alkoholu, reagoval na odmítnutí poněkud neadekvátním způsobem. Kopal a pěstmi mlátil do dveří bytu expřítelkyně a dožadoval se vstupu. Slečna neváhala a přivolala hlídku policistů z obvodního oddělení ve Stodě. Vzhledem k tomu, že měli strážci zákona důvodné obavy, že mladík bude ve svém protiprávním jednání pokračovat i nadále a protože byl v silně podnapilém stavu, eskortovali jej na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Po mostním oblouku se nechodí
(jf, Informace, 16.10.2012)
Se svým životem a zdravím hazardoval v sobotu deset minut po dvaadvacáté hodině 24letý mladík z Chotěšova. Silně podnapilý chodil po železné konstrukci jednoho mostu ve Stodě a hádal se se svojí přítelkyní. Jelikož měli policisté obavy, že by mohl spadnout na hlavní komunikaci, zajistili ho a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Přístroj mu totiž v jeho dechu naměřil 1, 28 promile alkoholu.

28. října slavte v Plzni
(jf, Informace, 16.10.2012)
Blíží se narozeniny republiky a v Plzni se opět dá navštívit několik vybraných turistických cílů za 28 korun.
Proč toho nevyužít a za tuto cenu nejít do ZOO, na prohlídku velké synagogy, do pivovaru nebo nezaplavat si na Slovanech? Kompletní seznam najdete na akce.plzen.eu.

Co jsme si zvolili?
(jf, Informace, 14.10.2012)
Výsledky voleb do krajského zastupitelstva už asi znáte: jedině v Plzeňském kraji vyhrála ODS (26,48%) před ČSSD (24,89%), KSČM (20,93%) a TOP 09 a Starostové pro Plzeňský kraj (5,50%). V mandátech je to po patnácti pro ODS a ČSSD, dvanáct pro KSČM a tři pro TOP 09 a Starostové pro Plzeňský kraj. Jména nových zastupitelů si můžete prohlédnout na volby.cz.
A jak ve Stodě? My bychom zvolili pouze ČSSD (26,80%), ODS (24,88%) a KSČM (22,96%). Preferenční hlasy pro stodské kandidáty: Baxa Josef Mgr. Ph.D. (40,00%), Vlk Jiří Bc. (35,00%) a Hořanová Iva (21,09%). Ale do krajského zastupitelstva se nakonec dostala pouze I. Hořanová.

Opět se svezeme autobusem
(jf, Informace, 06.10.2012)
Ve dnech 8. až 11. 10. 2012 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Staňkov - Holýšov (mapa), vždy v čase 08:40 až 14:40.

Budete volit starostu?
(jf, Informace, 04.10.2012)
Jedna oddychovka týden před volbami. Ovlivní vaše hlasování to, že na kandidátce strany je známá osoba?
Ze jednu stranu v letošních volbách do krajského zastupitelstva kandiduje stodský starosta. Dáte straně hlas, protože tam je? Nebo právě protože tam je, budete hlasovat pro stranu jinou? Nebo to vaši volbu naovlivní, volit budete stejně pro nebo proti, jako by na kandidátce nebyl?
V pokračování článku se podívejte, jak se hlasovalo ....

Indiáni a kovbojové dotančili
(jf, Informace, 30.09.2012)
Taneční Stod 2012 Včera se konala první prodloužená tanečních, letos na téma Divoký západ, proto ti Indiáni a kovbojové v nadpisu. Kdo přišel, viděl, kdo nepřišel, může litovat. A prohlédnout si 79 fotek z prodloužené. Můžete také sledovat stránku Taneční Stod 2012 na Google+.
Pokud byste si chtěli zatancovat a jste už "dříve narození", v pátek začínají taneční pro dospělé.

Velký bratr se blíží
(jf, Informace, 23.09.2012)
Taky jste si připadali, že ve Stodě jsme sto let za opicemi, protože nemáme kamery? Že se vesele můžete procházet po ulici bez toho, aby vás nějaký bratr, pokud možno velký, sledoval? Radujte se, už i Stod chce kamerový systém implementovat. Hurá.
PS: Většina toho, co jste právě přečetli je myšleno ironicky.

A má po rekonstrukci
(jf, Informace, 21.09.2012)
Na policisty z obvodního oddělení Plzeň - Stod se včera obrátil 59letý muž z Chotěšova. Přišel jim oznámit, že se mu někdo vloupal do rekonstruovaného rodinného domu. Když 18. září okolo devatenácté hodiny odcházel, bylo vše v pořádku. Zpět se vrátil 20. září v půl čtvrté odpoledne a nestačil se divit. Zatím neznámý pachatel se do domu dle všeho dostal oknem. S sebou si poté odnesl dva radiátory, tři elektrické vypínače s rámečkem Tango, 16 elektrických zásuvek Tango, 55 krabic k elektrickým vypínačům, 15 věnečků k elektrickým vypínačům, tři kila hřebíků a vodováhu. Škodu majitel vyčíslil na téměř osm a půl tisíce korun.

Čeká nás výluka vlaků
(jf, Informace, 20.09.2012)
Ve dnech 23. až 26. 9. 2012 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice:
23. 9. od 7:30 do 17:30 v úseku Plzeň hlavní nádraží - Vejprnice (mapa)
24. 9. od 7:50 do 14:10 v úseku Vejprnice - Nýřany (mapa)
25. 9. a 26. 9. od 7:50 do 14:00 v úseku Nýřany - Stod (mapa)

Hana Zagorová bude koncertovat ve Stodě
(jf, Informace, 19.09.2012)
Teda možná, snad.
Na svých stránkách má napsáno "16.12.2012 19:00 Stod Koncert". Zajímavostí pak je, že Petr Rezek uvádí "19.12.2012 Stod Koncert s Hanou Zagorovou. Boom Band Jiřího Dvořáka".
A na MKS neví ani o jednom termínu. Diáře si tedy prozatím můžete schovat, uvidíme, co z toho vyleze ;-)

Vlaky nepojedou
(jf, Informace, 16.09.2012)
Ve dnech 20. a 21. 9. 2012 se bude konat výluka na trati Plzeň - Domažlice v úseku Vejprnice - Nýřany (mapa), vždy v čase 07:50 až 14:10.

Taneční 2012 - už jim to začalo
(jf, Informace, 07.09.2012)
Dnes večer začaly ve Stodě opět taneční. Tentokrát můžu napsat stodské taneční, protože zhruba polovina z devětatřiceti kurzistů je skutečně ze Stoda. Zbytek pak z blízkého i vzdálenějšího okolí. Koneckonců, můžete se přijít podívat třeba na první prodlouženou, která bude 29. září. Nebo vám mohu nabídnout 42 fotek v galerii foto.zestoda.net.
Přidáno 10.9.: Pokud si někdo z pánů - absolventů minulých kurzů chce zatancovat, má šanci. Přihlásily se tři dívky navíc, jsou tedy tři volná místa pro pány, více informací.

Vadí vám zavřený most?
(jf, Informace, 26.08.2012)
Pak neztrácejte naději. Uzavírka je povolena do konce října. Na rozhlas.cz ale vyšel článek, kde se píše, že plánovaný termín byl konec září, ale je možné, že skončí už 9. září. V každém případě už aby to bylo.

Střechu neodnesl vítr
(jf, Informace, 07.08.2012)
O tornádu ve Stodě jste možná četli, v následující zprávě ovšem tornádo neúčinkuje.
Velmi nemilé překvapení čekalo majitele jedné firmy na Stodsku, když přijel do svého podniku. Dosud neznámý pachatelé mu odcizili z výrobní haly v areálu podniku 600 m2 plechové krytiny, dále vnikli do objektu, kde ze všech místností odcizili přesně dosud nezjištěný počet radiátorů, elektrických kabelů a jiných železných předmětů. Poté vypáčili plastové okno vedoucí do kancelářských prostorů budovy, vnikli dovnitř a zde také odcizili radiátory, kabely i části nábytku a vybavení. Poškozené společnosti způsobli škodu ve výši 200.000,- Kč. Nyní mají zloději v patách policisty z obvodního oddělení ve Stodě, kteří ve spolupráci s kriminalisty na případu intevzivně pracují.

Muž vstoupil ve Stodě před projíždějící vlak
(jf, Informace, 01.08.2012)
ČT24.cz:
Mezi Stodem a Holýšovem na trati Plzeň–Domažlice nejezdí vlaky. Po desáté hodině vstoupil před projíždějící osobní vlak člověk. Při nehodě zemřel, provoz na vytížené jednokolejné trati proto musel být zastaven. České dráhy očekávají, že výluka potrvá přibližně do jedné hodiny odpoledne.
úokračování článku...