Město Stod - neoficiální stránky


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 1544 nalezených)

Stod v Blesku - aktualizováno
(jf, Informace, 09.05.2005)
Stod se dokonce dostal do Blesku! Více v článku Milenci prchají přes celé Česko.
Doplněno: Další vývoj "kauzy" je popsán v Plzeňském deníku: Školačka čeká dítě s padesátníkem.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 03.05.2005)
V neděli večer došlo v obci Honezovice na jižním Plzeňsku k požáru stodoly, který se následně rozšířil i na střechu sousední garáže u jednoho rodinného domu. Na místě zasahovaly tři hasičské sbory, které oheň lokalizovaly. Při požáru došlo ke shoření stodoly, včetně uskladněných věcí a dále k poškození části eternitové střechy garáže. Příčina vznícení je předmětem dalšího vyšetřování a do současné doby nebyla vyloučena ani verze, že požár byl založen úmyslně. Hmotná škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

Poskytovatelé připojení - opět je z čeho vybírat.
(dx, Informace, 01.05.2005)
Po té co závazky firmy Maiva převzala společnost Rada Computer nebyla téměř jiná možnost se nějakým rozumným způsobem připojit ve Stodě k internetu. Od té doby se ale mnoho věcí změnilo...

Dva návraty
(jf, Informace, 30.04.2005)
Měl bych tu dva návraty zpět.
První je k anketě o novém vzhledu webu www.mestostod.cz. Hlasů utěšeně přibývá, ale autory by zajímal i váš názor, proč tak hlasujete. Jsou tu komentáře pod minulým článkem, můžete v nich klidně pokračovat. Nebojte se kritizovat, nebojte se napsat i kladný ohlas. Můžete ovlivnit vzhled webové stránky vašeho města.
Druhý návrat je k článku Trojka se bourá?. Frenk má nový mobil s fotoaparátem a tak pořídil několik fotografií, najdete je na serveru foto.zestoda.net.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 29.04.2005)
Včera kolem desáté hodiny dopolední odevzdal na Obvodní oddělení policie Stod na jižním Plzeňsku čtyřiapadesátiletý muž větší počet nábojů různé ráže a 50 cm dlouhý nábojový pás, které nalezl v kontejneru na poli mezi obcemi Srbice a Strýčkovice. Nalezenou munici převzal pyrotechnik Policie České republiky správy Zpč. kraje.

Druhé kolo přijímacích zkoušek
(jf, Informace, 27.04.2005)
Integrovaná střední škola a Učiliště Stod má ještě 26 volných míst a tak se bude konat druhé kolo přijímacích zkoušek. Zde najdete bližší informace.

Hasiči prý nehasili, ale volali televizní reportéry
(jf, Informace, 25.04.2005)
Plzeňský deník, 22. 4. 2005:
Dobrovolní hasiči ze Stodu se starají o všechno možné, jen ne o hašení ohně. Tvrdí to František Zápal po pondělním požáru v jednom ze stodských domů, po němž těhotná mladá žena ze sousedního domu skončila v nemocnici.

Výluka vlaků
(jf, Informace, 24.04.2005)
Výluka vlaků v úseku Plzeň-Již. předm. - Vejprnice proběhne 25.04. od 07.25 hod do 13.35 hod., v úseku Vejprnice - Nýřany 26.04. a 27.04. od 07.15hod do 13.25hod a v úseku Nýřany - Stod 28.04. a 29.04. od 07.25hod do 14.55hod.

Web MěÚ Stod na odborném serveru
(jf, Informace, 14.04.2005)
Stránka Městského úřadu Stod to dotáhla až na odborný server. Prý se šíří hoax (já ho nedostal) o povinné výměně řidičských průkazů a jeho součástí je i článek ze serveru mestostod.cz. A tím odborným serverem je hoax.cz, který o něm píše.

V3ska
(jf, Informace, 11.04.2005)
Náhodou jsem našel recenzi plzeňského koncertu stodské skupiny V3ska, která stála u zrodu akce nazvané Woodstod. Recenze sice nevyznívá moc kladně, ale i negativní reklama je reklama.

Trojka se bourá?
(jf, Informace, 09.04.2005)
Že by se bourala restaurace v Nádražní ulici zvaná Trojka? Sice jsem slyšel něco o rozšiřování drogerie a rekonstrukci objektu, ale zatím to vypadá spíš na destrukci.

Nová verze mestostod.cz
(jf, Informace, 03.04.2005)
Jak už bylo naznačeno v komentářích k článku o logu města, oficiální stránky města mají nový vzhled.
Můžete o nich hlasovat v anketě.

Stod v tisku
(jf, Informace, 30.03.2005)
Stod se dnes do tisku dostal hned dvakrát.
Jednou ve článku Město Stod nedostalo dotaci na opravu školy s podtitulkem Radnice musí zahájit její opravu i přesto, že na ni nezískala ani korunu ze státní pokladny - Čtyřtisícový Stod nedostal dotace na základní školu, s opravou ale musí začít. V červnu uzavře budovu základní školy, jež je několik let vinou dřevomorky v havarijním stavu. Ve městě totiž přibývají žáci a druhá škola v Hradecké ulici je nepojme, navíc také vyžaduje rekonstrukci. Obnovenou školu chce Stod otevřít v září 2007. ČTK to řekl starosta Lubomír Jungbauer.
Podruhé Stod u Plzně postavil za 62 mil. Kč 64 bytů, nejvíce od roku 1989 - Čtyřtisícové město Stod na Plzeňsku dokončilo stavbu 64 bytů, a ukončilo tak svůj největší bytový projekt od roku 1989. Investovalo do něj 62 milionů korun. Byty 1+1 a 2+1, které zůstanou trvale v majetku města, by měly do měsíce převzít mladé rodiny a lidé s nižšími příjmy. ČTK to řekl starosta města Lubomír Jungbauer.
A když se to vezme kolem a kolem, tak zmínka o Stodu je i ve článku Plzeňské nemocnice mají letos povolenou ztrátu 28 milionů.

Perla v Právu
(jf, Informace, 25.03.2005)
V dnešním vydání Práva, v příloze pro plzeňský kraj je jeden článek, který se opravdu povedl:
Vyhlídka u Chotěšova znovu přivítá turisty
CHOTĚŠOV - Vyhlídková věž na bývalém poutním místě Křížový vrch u Dobřan na Plzeňsku přivítá první letošní turisty v sobotu 26. března. Třiadvacet metrů vysoká stavba, z níž se dá dohlédnout na vrcholky Českého lesa, bude od tohoto dne otevřena každý víkend až do října. „Ve všední dny bude přístupná po dohodě,“ řekl Právu Jaroslav Sýkora, předseda svazku obcí sdružených v místním mikroregionu Radbuza, který rozhlednu opravil.
Věž původně sloužila jako zvonice přilehlého poutního kostela - ten zabrali po válce vojáci a po jejich odchodu v polovině devadesátých let nastala éra totální devastace. Naprosté likvidaci všech objektů zabránilo až zmíněné sdružení.

Já dodám, že o vyhlídku, která leží u Dobřan i Chotěšova se stará Stod a bude otevřena i o velikonocích.

stod.info podruhé
(jf, Informace, 18.03.2005)
O stránce stod.info jsem už jednou psal. Nyní jsem ji našel mezi prvními padesáti v google.com, proto jsem na ni zavítal znovu.
No nějak jsem to nepochopil. Špatně se zobrazující čeština, úvody dvou článků, na téměř všechny odkazy se dozvíte "Promiňte, tento modul není aktivní!", v patičce i titulku stránky "100d.info" (adresa je přitom stod.info) - že by reakce na moje 100d.tk?
Naštěstí je tam taky odkaz na pingpong.stod.info a to už je jiný kafe. Stránky oddílu stolního tenisu TJ Slavoj Stod. Najdete tam soupisky, výsledky, zprávy, fotogalerii.

Stodská nemocnice v HN
(jf, Informace, 08.03.2005)
Hospodářské noviny, 8.3.2005, str.2:
Z miliónových ztrát za rok do zisku
Ještě před rokem a půl zapisovala krajská příspěvková organizace nemocnice ve Stodu na Plzeňsku červeným číslem ztrátu ve výši deseti miliónů korun. Loňský rok uzavírá akciová společnost Stodská nemocnice své hospodaření ziskem 900 tisíc.
Jde o stále stejný ústav na kraji třiapůltisícového města, kterému k přechodu do plusu stačil jeden rok fungování v právní formě obchodní společnosti vlastněné krajem.
Ve Stodu má svou domovskou organizaci ČSSD ministryně zdravotnictví Milada Emmerová, která převod nemocnic na akciové společnosti odmítá. Proto je pro hlavního průkopníka akciovek, plzeňského hejtmana Petra Zimmermanna (ODS) významnou prioritou, aby jeho experiment obstál právě na tomto místě.
....

Repríza stodského Nikdo není dokonalý
(jf, Informace, 07.03.2005)
Televize Prima bude zítra (8. března) opakovat pořad Nikdo není dokonalý natáčený loni ve Stodě. Jde o díl s M. Zounarem a R. Štolpou.
O natáčení jsem psal jednou a podruhé.

Logo města
(redakce, Informace, 26.02.2005)
Pavel Šmidingr, autor loga:
V minulém vydání Stodských listů jste se mohli dočíst, že město má nové logo. A jelikož přijetí tohoto logotypu bylo rozporuplné a jistě se objevil i názor k čemu vlastně takové logo potřeba, byl jsem požádán o napsání článku na toto téma, který by objasnil alespoň některé otázky.
K čemu vlastně takové logo slouží? Logo města je stejným identifikačním a reprezentačním nástrojem jako znak města. Je však mnoho oblastí, kde by se měl takový prostředek objevit, ty se ovšem liší ve své určité reprezentační pozici. Aby bylo zajištěno, že znak města, co by slavnostní prostředek, nebude devastován použitím na nevhodných místech, je na těchto místech používáno logo města. Oba tyto prvky plní stejnou funkci, ovšem znak města je používán střídměji a pouze při oficiálnějších a slavnostnějších příležitostech. Například obyčejná dopisní obálka nese logo města, zatímco obálka vyšších představitelů města znak. Oba tyto prvky jsou součástí tzv. jednotného vizuálního stylu, který ujednocuje všechny možné aplikace logotypu a dalších prvků grafického stylu.
Hledal jsem významný a typický prvek naší obce, který by každému pomohl ji identifikovat. Myslím si, že tímto prvkem, je kostel svaté Máří Magdaleny, který je viditelný ze všech směrů vedoucích do města. A vzhledem k tomu, že kostel je v noci osvícen, září nad celým městem. Proto jsem se rozhodl, využít jako prvek loga právě tento symbol, který jsem ovšem náležitě stylizoval. Chtěl jsem vytvořit takové logo, jež by odráželo naší obec, klidné, „pohodové“, příjemné městečko. Všechny varianty logotypu vycházely z těchto úvah a lišily se jen stylizací. Ze tří variant byla vybrána varianta, jež byla otisknuta v minulém čísle Stodských listů a pro připomenutí ji naleznete i zde. Vítězná varianta zobrazuje stylizovaný kostel svaté Máří Magdaleny spolu se silnící směr Domažlice. Tento obraz se vám naskytne při pohledu z mostu směrem právě ke kostelu a jak vzor mi posloužila právě fotografie onoho místa. Dolní, modrý „podstavec“ odráží barvu znaku města a též řeku Radbuzu, jež městem protéká.
Doufám tedy, že jsem osvětlil alespoň část otázek a pokud máte o dané téma zájem, odkazuji na článek na adrese www.grafika.cz/art/design/logo_praha.html, kde jsou k vidění loga několika evropských měst včetně Prahy.
Logo spolu s příklady jeho užití si můžete prohlédnout zde, dále se můžete zúčastnit diskuze na na stránkách forum.zestoda.net.

Pokračování chřipkových prázdnin
(jf, Informace, 25.02.2005)
... se nekoná.
Na území okresů Plzeň – město, Plzeň – jih a Plzeň – sever se mimořádné opatření o uzavření škol a předškolních zařízení, které bylo vyhlášeno dne 18.2.2005 ruší o to dnem 25.2.2005.
Ve všech okresech Plzeňského kraje i nadále platí zákaz návštěv ve všech lůžkových zdravotnických zařízeních a zařízeních ÚSP.

Chřipkové prázdniny
(jf, Informace, 18.02.2005)
Včera někdo zkoušel mou věšteckou kouli a hledal tu odpověď na dotaz "Budou ve Stodě chřipkové prázdniny?"
Oprášil jsem ji, pustil rádio a televizi a odpověď zní: ANO, i ve Stodě budou příští týden prázdniny. Věštit budu zase příští pátek - tečka.

Elektrosobota
(jf, Informace, 16.02.2005)
V sobotu 19. února se bude ve Stodě konat elektrosobota - obdoba železné neděle.
Sbírá se všechno, co funguje na elektřinu, ať již ze zásuvky, nebo z baterie. A sbírá se před stadionem, před školou na Komenského náměstí a před kostelem.

Zákaz návštěv
(jf, Informace, 14.02.2005)
Pokud jste chtěli jít za někým do stodské nemocnice na návštěvu, můžete si ušetřit (zbytečnou) cestu. Platí totiž zákaz návštěv, což se dalo vzhledem ke chřipkové epidemii předpokládat.

Zápis do školy
(jf, Informace, 09.02.2005)
Zápis žáků do prvního ročníku Základní školy Stod se koná v pátek 11. února od 14 do 17 hodin.

Popelnice: Stod x Chotěšov
(jf, Informace, 07.02.2005)
Přečetl jsem si Stodské listy a zaujal mě článek Placení popelnic na rok 2005.
Dobrá je věta "Po ekonomickém vyhodnocení svozu komunálního odpadu a provozu sběrného dvora za rok 2004 bylo zjištěno, že 54% domácností si uzavřelo, a to často neoprávněně, smlouvu s vývozem 1 x za měsíc." To nikdo nemusel hodnotit, to snad bylo jasné dopředu, že spousta lidí prostě bude platit co nejméně, ale bude vyžadovat plnou službu. A proč do toho pletu Chotěšov? Protože vím, jak to tam funguje....

Auta u školy
(jf, Informace, 02.02.2005)
Tak jsem zase jednou jel večer kolem ISŠU a koukal jsem, kolik tam stojí aut. To se dnes už do školy nejezdí autobusem a vlakem, ale auty? Nebo je tam nějaký rekvalifikační kurz (nebo něco podobného) pro dospělé? Stojí tam auta i jiný den, než v úterý (přiznávám, většinou jezdím v úterý)?

Mrtvo?
(jf, Informace, 24.01.2005)
Zdá se vám, že na www.zestoda.net je mrtvo, že tu nic nepřibývá?
Ale nezdá .... pokračování na forum.zestoda.net.

Zápis do školy
(jf, Informace, 17.01.2005)
Tedy ne do té ve Stodě, ale do chotěšovské se koná 19. ledna.

Stod.info
(jf, Informace, 15.01.2005)
Ve vyhledávači jsem narazil na adresu stod.info. Bohužel vám neprozradím, jaký je její obsah, protože je na ní pouze nápis "There seems to be a problem with the MySQL server, sorry for the inconvenience. We should be back shortly." Ale shortly trvá už minimálně tři dny.
Ale něco mi něco napovídá, že obsah bude se bude točit kolem stolního tenisu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 14.01.2005)
V Zeměticích na jižním Plzeňsku došlo včera mezi půl čtvrtou a pátou hodinou odpoledne k tragédii. Dvaačtyřicetiletý zootechnik vstoupil z nezjištěného důvodu do boxu s patnácti ustájenými býky. Jeden z nich ho smrtelně zranil na krku, kde mu způsobil tržnou ránu. Poškozený na místě vykrvácel. Přivolaný lékař již mohl konstatovat pouze smrt a nařídil zdravotní pitvu.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 11.01.2005)
V katastru obce Lisov na jižním Plzeňsku došlo v době od soboty do pondělí k požáru dvou rekreačních chat v chatové osadě “Lisovský potok“. Podle předběžného šetření vše nasvědčuje tomu, že požár byl úmyslně založen. Způsobené škody se vyšplhaly na 400 tisíc korun a vyšetřování ještě pokračuje.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.01.2005)
V objektu bývalé hájovny v Holýšově na Domažlicku vnikl neznámý pachatel v době od úterý do čtvrtka tohoto týdne do objektu, když se mu podařilo odstranit kovový řetěz s uzamčeným visacím zámkem na vratech. Z objektu odcizil neuzamčený obytný přívěs a založil požár obytného kamiónu MAN, který zcela shořel. Poškozený majitel z Plzně vyčíslil způsobené škody na 353 tisíc korun a ve vyšetřování případu policisté ještě pokračují.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 07.01.2005)
V Plzeňské ulici v Chotěšově na jižním Plzeňsku se neznámý zloděj vloupal do výlohy prodejny jízdních kol. Po rozbití skleněné výplně a roztržení bezpečnostní folie odcizil jízdní kolo GIANT bez pedálů. Celkem způsobené škody byly vyčísleny na 35 tisíc korun.

Nové stránky
(jf, Informace, 06.01.2005)
Na doméně www.zsstod.cz je nová verze stránek (přiznám se, že nevím jak dlouho) Základní školy Stod.
Jsou postaveny na phpRS (stejný systém používají i stránky www.zestoda.net), ale vůbec nevyužívají jeho možnosti. Kromě úvodního článku (s datem 11.6.2001 - defaultní datum prvního článku po instalaci systému :-) tam není žádný jiný, zmizel archiv. Přečíst si můžete pouze údaje o škole, ale to jsou statické stránky, na ty není phpRS potřeba. I vzhled udělal, alespoň podle mého názoru, krok zpět.

Profesionální televizní soutěžící?
(jf, Informace, 05.01.2005)
Z Kvíz show vysílané na Primě právě vypadl Víťa "Gladiátor" Anton s výdělkem 3000 Kč. Že by se dal na dráhu naznačenou v titulku a následoval tak J. Baxu z Lelova, který byl snad už ve všech soutěžích? :-)

Výšlap na Křížový vrch zpestřil lidem Nový rok
(redakce, Informace, 04.01.2005)
Plzeňský deník - 3.1.2005:
Pořádným výšlapem na Křížový vrch si na Nový rok zpestřili odpoledne desítky lidí ze Stodu, Dnešic a dalších obcí v okolí. Na výlet je vylákalo teplé slunečné počasí i možnost vystoupat na nedávno otevřenou rozhlednu.
"Každý rok chodíme pochod na vrch. Letos se vydařilo počasí, je ale mráz a sníh, pořádně to klouže a výstup nám dá pěkně zabrat," říká starší žena ze Stodu. "Musíme se po svátcích trochu rozhýbat, je určitě lepší vyrazit ven než sedět doma u televize," usmívá se...

Otázka měsíce
(jf, Informace, 03.01.2005)
Při procházení webu jsem našel stránku odkazující na www.zestoda.net s titulkem Frage des Monats an Jan Kavan, Minister für Auswärtige Angelegenheiten. Sice nechápu, proč je stránka s tímto názvem na webu Ministerstva průmyslu a obchodu a proč je zestoda.net ve společnosti oficiálních stránek městských úřadů, ale potěší to ;-)

Akce na víkend
(jf, Informace, 29.12.2004)
V pátek je silvestr, můžete jít do Stoda, kde hraje Quintet Music Band nebo do Chotěšova, tam hraje Sonet Rock.
V sobotu pak můžete střízlivět (pokud to budete potřebovat) na novoročním výšlapu na Křížový vrch (sraz ve 12.30 hodin na Komenského náměstí, buřty s sebou) nebo v Horšovském Týně při prohlídce hradu a zámku.

Vánoční turnaje
(dm, Informace, 27.12.2004)
Do městské knihovny si můžete o vánočních prázdninách ve čtvrtek 30. prosince přijít zasoutěžit. Začínáme v 10.00 hodin soutěží ve skládání puzzle pro nejmenší děti (to je do čtvrté třídy základní školy včetně). Pro starší děti (od páté třídy výš) startujeme ve 12.30 soutěž ve skládání českých slov - milovníci scrabble a kris-krosu (česká verze této oblíbené hry) budou mít možnost dokázat, co umí. Účastnit se mohou i mladší děti, pokud znají, co je to podstatné jméno v prvním pádě, sloveso ve všech tvarech atp. Od 15.30 pak rádi při skládání slov přivítáme studenty středních škol, dospělé, prostě všechny, kteří již opustili základní školu. Pro vítěze v každé kategorii jsou připraveny věcné ceny.

Z černé kroniky
(jf, Informace, 23.12.2004)
V lokálu restaurace v Kostelci na Tachovsku napadl dvaadvacetiletý mladík o pětatřicet let staršího muže, kterého udeřil otevřenou dlaní do tváře. Napadený upadl a týlem se udeřil o ocelovou kliku dveří. Byl po ošetření převezen do nemocnice ve Stodě, kde se choval agresivně a bránil se ošetření. Ze Stoda byl převezen do protialkoholní záchytné stanice v Plzni, kde spadl z postele. Lékař na záchytce jej nechal převézt do Fakultní nemocnice v Plzni, kde po provedení CT mozku bylo zjištěno zhmoždění mozečku, zlomenina týlní kosti a krvácení na tvrdou plenu mozkovou. Muž byl okamžitě operován a policisté pokračují ve vyšetřování události.

Akce na víkend
(jf, Informace, 23.12.2004)
Asi by se slušel na konci otazník, vím totiž jen o dvou: Půlnoční je ve Stodě i v Chotěšově od dvaadvaceti hodin (samozřejmě v pátek).

Soutěž skončila
(jf, Informace, 21.12.2004)
Po čtrnácti dnech skočila soutěž, která se setkala s nečekaným ohlasem. A protože jsem v dobrém rozmaru, rozhodl jsem se odměnit oba účastníky. A pro ostatní mám citát od cimrmanů: "Se zájmem jsem si poslechl vaši kritiku a vyvodil jsem z ní následující závěr. Až se naskytne příležitost a budu opět požádán o rekonstrukci nějaké hry, tak se vám na to vy.eru."...

Vánoční koncert
(jf, Informace, 19.12.2004)
V Holýšově se zítra koná Vánoční koncert, vystoupí Schovanky a Karel Černoch.

Soutěž
(jf, Informace, 19.12.2004)
Dnes je poslední den, pokud se chcete zúčastnit Malé předvánoční soutěže.

Adventní koncert
(dm, Informace, 18.12.2004)
19.12. od 15.00 hodin ve Špitální kapli zahrají učitelé ZUŠ.

Silvestr
(jf, Informace, 17.12.2004)
Přemýšlíte kam jít na silvestra? Pokud máte nějaký nápad, napište, rád bych zveřejnil podobný přehled jako vloni.

Vánoční koncert
(jf, Informace, 17.12.2004)
Zítra se koná vánoční koncert v kapitulní síni chotěšovského kláštera.

Akce na víkend
(jf, Informace, 16.12.2004)
V pátek večer kino v Chotěšově Úžasňákovi (Do večeře musejí zachránit svět ...).
V sobotu odpoledne Vánoční koncert v kapitulní síni Chotěšovského kláštera, večer kino v Holýšově Horem pádem (Komedie, která vás rozpláče. Drama, které vás rozesměje.)
V neděli od 15 hodin Adventní koncert ve Špitální kapli.

Jarmark a nadělování
(dm, Informace, 14.12.2004)
Zítra od 15.00 hodin můžete na malém sále kulturního domu ještě nakoupit nějaké dárečky , ozdoby a další věci, které děti vyrobily.
Od 17. 00 hodin můžete na velkém sále kulturního domu vidět, co všechno děti umí a jaké dárečky si pro vás letos připravily a nazkoušely. Uvidíte děti z mateřské školy, základní i umělecké školy a tanečního klubu.

Fotky z tanečních
(jf, Informace, 10.12.2004)
Několik fotografií ze stodské závěrečné si můžete prohlédnout na foto.zestoda.net.
Aktualizace 23,15: Dvacet minut po skončení oficiální části jsou nahrány fotografie z jejího průběhu. Co bylo potom se nikdy nedozvíte ;-)

Adventní koncert
(dm, Informace, 08.12.2004)
9.12. v zasedací síni radnice od 17.30 hodin předvedou na koncertu svou hru žáci Základní umělecké školy ve Stodě.